forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Sigma Pantel 135mm a SONY A700

kadafi92 - Pią 11 Wrz, 2015
Temat postu: Sigma Pantel 135mm a SONY A700
Witam,

Ostatnio kupiłem Sigmę Pantel 135mm i mam problem z podpięciem jej do mojego A700. Sprzedawca twierdził, że ma bagnet MD (odpowiednią przejściówkę posiadam, więc nie widziałem problemu), jednak przejściówka nie chce wejść na bagnet. Prosiłbym o fachowe doradztwo, jaka konkretnie przejściówka powinna być ;) . W załączniku zdjęcie, jak będzie potrzeba więcej, to dorzucę. Szukałem trochę w sieci, ale nie znalazłem odpowiedniego tematu.

Pozdrawiam

ghost - Pią 11 Wrz, 2015

Nie bardzo. Przejściówka albo bez nieskończoności, albo z soczewką. Generalnie nie warto się tym zajmować.
kadafi92 - Sob 12 Wrz, 2015

Mam przejściówkę na nieskończoność (w załączniku foto). A jest możliwa ingerencja w sam gwint obiektywu tak żeby dogadał się z przejściówką. Te "zaczepy" w obiektywie są za szerokie i szkło nie chce wejść na przejściówkę. Bawić się w coś takiego samemu, czy lepiej dać komuś znającemu się bardziej na rzeczy?
ghost - Sob 12 Wrz, 2015

jeżeli masz przejściówkę z innego bagnetu, to raczej nie zadziała, bo inny bagnet zwykle nie będzie miał tej samej odległości od matrycy co MD.

Przejściówki z soczewką to zło straszne.

135f/2.8 to nie jest jakiś super rarytas. Kup coś coś pod m42 i będzie dużo lepiej.

Froncek - Wto 15 Wrz, 2015

Odnośnie tematu ostatnio często zaglądam na allegro w poszukiwaniu ciekawych obiektywów pod Alfa/Minolte i często gęsto trafiam na obiektywy z bagnetem Minolta MD, jednak różniące się od siebie... na logikę bagnet powinien być znormalizowany i mieć jeden... "kształt", natomiast pod szyldem MD widziałem wiele różnych... gdyby ktoś był w temacie i umiał mi to wyjaśnić, byłbym wdzięczny.
ghost - Wto 15 Wrz, 2015

MD (dokładniej SR) jest jeden, są drobne wariacje, ale nie liczą się przy współpracy z cyfrą. Jeżeli się różni - ktoś wrzucił coś co nie jest MD.
Froncek - Wto 15 Wrz, 2015

hmm... co nie zmienia faktu, że kadafiemu powinien pasować bagnet pod adapter... chyba że też dostał coś, co powinno być minoltą MD a nie jest :P

[ Dodano: Sro 16 Wrz, 2015 00:24 ]
właśnie znalazłem filmik na yt

https://www.youtube.com/watch?v=XZA1NcMwm7g

gdzie pewien jegomość pokazuje ten obiektyw i w 1:50 zaczyna odkręcać adapter z gwintu M42... patrząc na wysokość pierścienia przysłony, a potem na twoje pierwsze zdjęcie, kadafi92, to wygląda tak jakby na ten twój obiektyw już był nałożony adapter...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group