forum.optyczne.pl

Lampy b³yskowe i o¶wietlenie - Lampa b³yskowa do Sony a6000

elwizardos - Pon 04 Lip, 2016
Temat postu: Lampa b³yskowa do Sony a6000
Witam serdecznie.

Powoli uzupe³niam nowo nabyty aparat i pad³o na lampê. Po za³o¿eniu obiektywu SELP18105 ta wbudowana sta³a siê bezu¿yteczna. Obiektyw jest tak du¿y, ¿e robi cieñ.

Wstêpnie by³em zdecydowany na Meike MK-320, ale natkn±³em siê na opis w jednym ze sklepów, ¿e lampa nie jest kompatybilna z a6000:

https://notopstryk.pl/pl/p/Lampa-Meike-Speedlite-MK-320-sony/5324

Nie za bardzo znam siê na terminologii, ale chodzi chyba o stopkê w aparacie, jaki¶ multiinterfejs i system ADI.

Szukam czego¶ w stylu tego Meike i w podobnej cenie.

Z góry dziêkujê za pomoc.

Damian L - Pi± 10 Lis, 2017

Od¶wie¿ê aby nie zak³adaæ takiego samego tematu / zapytania.
Szukam lampy do A6000 i nie zale¿y mi na ma³ym rozmiarze tylko aby dala radê o¶wietliæ np grupê ludzi w pomieszczeniu. TTL obowi±zkowo.


Ma kto¶ jaki¶ pomys³ ? A6000 ma chyba uniwersalna stópkê taka jak Canon i Nikon.

FotoVideo - Pi± 10 Lis, 2017

Firma Quadralite produkuje lampy dla bezlusterkowców dla Sony a6000 idealna ze wzglêdu na rozmiar by³a by Stroboss 36s a je¿eli nie zale¿y Ci na ma³ej a chcesz pe³nowarto¶ciowy b³ysk to Stroboss 60s

http://quadralite.pl/stroboss-lampy

Osobi¶cie posiadam Stroboss 36s wraz z Sony A7 jak dla moich potrzeb idealna ! HSS ¶wietna sprawa...

elwizardos - Nie 12 Lis, 2017

Ja ostatecznie zdecydowa³em siê na zakup Metz 44 AF-2 z Sony Multi Interface. Lampa daje radê nawet w du¿ych pomieszczeniach. Nie jestem zawodowym fotografikiem i szuka³em czego¶ prostego w obs³udze. Lampa nie jest przekombinowana opcjami. Doskonale integruje siê z aparatem. W trybie TTL do ustawienia pozostaje mi tak naprawdê g³owica i ewentualnie te wysuwane klapeczki. Póki co spisuje siê ¶wietnie. Jedyna wada to w zasadzie zarzut do ca³ego zestawu. Ciê¿ar i wielko¶æ.
Bezlusterkowca kupi³em po to, ¿eby nie nosiæ ceg³ówki w postaci lustrzanki, ale okaza³o siê, ¿e kitowy obiektyw jest tragiczny i z tym SELP18105 oraz lamp± jest ju¿ trochê ciê¿kawo. Co zrobiæ.
Lampa jednak jest udanym zakupem.

Damian L - Wto 14 Lis, 2017

Dziêkujê bardzo za odpowiedzi. My¶la³em ¿e jestem zmuszony na ¶ci±ganie przez Ali Godozów a sie okazuje ¿e Stroboss 60s to inaczej godox tt6685s.
Teraz muszê sie zastanowiæ czy Stroboss czy Metz. Dzieki

elwizardos - Wto 14 Lis, 2017

Damian L napisa³/a:
Stroboss 60s to inaczej godox tt6685s.


Tych lamp akurat nie kojarzê. W tej Metz jak± mam akumulatory starczaj± na bardzo du¿o fotek. Mam zapakowane akumulatorki Sanyo Eneloop 2000 mAh i starczaj± na bardzo d³ugo. Nie pamiêtam kiedy je ostatnio ³adowa³em, ale na ostatniej rodzinnej imprezie zrobi³em ponad 300 fotek i jeszcze jest w nich energia. To jak dla mnie duzy plus. Same fotki te¿ bardzo ³adnie wychodz±. Jak ju¿ siê ustawi odpowiednio g³owicê, to bardzo fajnie do¶wietla. Nie zauwazy³em, ¿ebym mia³ jakie¶ przepalone fotki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group