forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - Aparat cyfrowy z androidem

Gliwice - Wto 22 Lis, 2016
Temat postu: Aparat cyfrowy z androidem
Na dniach dotrze do mnie aparat z systemem android 2.2, wiem stary system ale czego się nie robi z ciekawości ;->

Telefony się rozwijają...można powiedzieć że bardzo powoli jeśli chodzi a aparaty.
...czekam na falę bluzgów XD

Czy widać przyszłość dla tego typu urządzeń?
Jakie mieliście doświadczenie z takimi kombajnami?

TomPL2 - Wto 22 Lis, 2016

Trzeba było sobie zamówić coś nowszego ;)
Np. http://www.optyczne.pl/65...y_Camera_2.html

Gliwice - Sob 18 Mar, 2017

TomPL2 napisał/a:
Trzeba było sobie zamówić coś nowszego ;)
Np. http://www.optyczne.pl/65...y_Camera_2.html


Kupiłem Nikona S800c za 200zł (pod koniec listopada 2016r), jako okazyjny pstrykacz dobrze się spisuje :-)
Samsung zapewne jest o wiele droższy dlatego nie brałem go nawet pod uwagę:P

ryszardo - Sob 18 Mar, 2017

Może być to ciekawa opcja dla osób, które chcą wrzucać zdjęcia bezpośrednio na Instagrama (na przykład) i mieć większe możliwości niż te, które daje obiektyw w telefonie.

Do zwykłego robienia zdjęć sens moim zdanim wątpliwy. System cięższy i bardziej skomplikowany, a funkcjonalność samego aparatu taka sama. Ergonomia nawet gorsza, bo zdecydowanie bardziej lubię fizyczne przyciski i pokrętła od ekranu dotykowego.

Jak przyjdzie, to chętnie posłucham opinii o tym, jak się sprawuje w praktyce.

Gliwice - Sob 18 Mar, 2017

ryszardo napisał/a:
Jak przyjdzie

Mam i polecam model S800c, Android 2.2, zoom optyczny x10 cieszy:-)
Mały, poręczny lecz już stary:-/

ryszardo - Sob 18 Mar, 2017

Gliwice napisał/a:

Mam i polecam model S800c, Android 2.2, zoom optyczny x10 cieszy:-)
Mały, poręczny lecz już stary:-/


Czyli rozumiem, że już do Ciebie dojechał, bo na początku pisałeś, że:
Cytat:
Na dniach dotrze do mnie aparat z systemem android 2.2...


Do czego przydaje się android? W poprzednim poście napisałem jedyne sensowne zastosowanie, jakie udało mi się wymyślić. Są jeszcze jakieś zalety (poza łatwością dzielenia się na mediach społecznościowych) tego systemu w aparacie fotograficznym?

Gliwice - Nie 19 Mar, 2017

ryszardo napisał/a:
bo na początku pisałeś
- tak napisałem ale już dawno, spójrz na daty:P

Android przydaje się w aparacie tj. napisałeś, plus można korzystać prawie jak z telefonu.
Niestety to tylko stary Android 2.2 więc braków ma sporo.

Niestety aparaty z Androidem to nisza i nic nie wskazuje na to aby szybko się to zmieniło:-(
Potencjał jest:-)

ryszardo - Nie 19 Mar, 2017

Moje niedopatrzenie :P

Pytanie, co oznacza "można korzystać prawie jak z telefonu"? Najważniejszej jego funkcji (czyli dzwonienia/wysyłania SMS-ów) niestety nie posiada.

To nawet nie nisza, a raczej nieudany eksperyment. Zysk niewielki, telefonu nie zastąpi, a ograniczenia względem 'normalnego' aparatu wprowadza spore (choćby czas uruchamiania). Stąd popularność rozwiązania niewielka, to i mało kto to produkuje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group