forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Lampy błyskowe do Canona w kwocie do ok. 400zł

Matpol7 - Wto 27 Gru, 2016
Temat postu: Lampy błyskowe do Canona w kwocie do ok. 400zł
Witam. Wiem, że tematów tego typu było już wiele, przejrzałem je i stwierdziłem że chciałbym więcej dowiedzieć się o lampach błyskowych firmy YongNuo. Dużo słyszałem na temat tych lamp, i potrzebuję pomocy przy wyborze.
Aparat Canon 450d
Obiektyw Canon 18-200 f:/ 3.5-5.6 + Canon 50mm f:/ 1.8 STM
Warunki pracy amatorskie, w każdych warunkach, lampa będzie używana głównie w pomieszczeniach.
Kwota do ok. 400zł
I teraz zastanawiam się czy warto kupić YN 660 czy może poprzednie modele, a może wogóle lampę innej firmy?
Uprzedzam że w temacie lamp błyskowych jestem kompletnie zielony :mrgreen:

[ Dodano: Wto 27 Gru, 2016 14:55 ]
Aha, mam jeszcze jedno pytanie poza głównym tematem. Z racji tego że softboxy robię samemu, potrzebuję pomocy przy wyborze żarówki do takiego softboxa. Gdzie można kupić taką żarówkę fotograficzną? Jakie polecacie? I czym będzie się różnić (w efekcie i podczas wykonywania fotografii) softbox, parasolka, lampa od siebie? I jeszcze jedno pytanko związane z tłem. Najlepiej pomalować ścianę, kupić tło kartonowe czy jeszcze inna opcja?
A może po prostu podmienić kolor na taki jaki się chce w programie? Wtedy na jednej ścianie mógłbym mieć wszystkie kolory świata... :mrgreen:
Budżet na taką żarówkę to chciałbym nie większy niż 50zł przeznaczyć. Pomieszczenie raczej duże choć chciałbym mieć możliwość zabrania takiej lampy/parasolki/softboxa do innego budynku, w którym może być mniej miejsca.

Marlut - Wto 27 Gru, 2016

Jeśli chcesz lampę manualną możesz jeszcze trochę zaoszczędzić i kupić YN-560 III - używam takiej od 2,5 roku i jestem zadowolony.
Druga opcja to "automaty": YN-500EX, YN-568EXIIC, YN-600EX-RT

Matpol7 - Wto 27 Gru, 2016

A czym się różni manualna od automatycznej? Po prostu dłużej się ją ustawia?
Marlut - Wto 27 Gru, 2016

W manualnej ręcznie ustawiasz moc błysku, automat komunikuje się z aparatem i może sam dobrać parametry.
Matpol7 - Wto 27 Gru, 2016

Dzięki. To wezmę manualną.
Marlut - Wto 27 Gru, 2016

Ustawienie mocy lampy w warunkach domowo-studyjnych jest banalnie proste. Dasz radę :)

Żarówka błyskowa to koszt około 60zł za 45Ws, 100zł za 68Ws, 120zł za 68Ws z przełącznikiem 1/1-1/2 mocy. Sprzedają to sklepy ze sprzętem foto.

Softbox da miękkie światło ukierunkowane, parasolka miękkie ale trudne do opanowania, polecam raczej odbijającą od rozpraszającej.
Tło - zależy do czego, na tanim materiałowym widać splot, lepsze będzie kartonowe.Ściany białe albo szare.

Matpol7 - Wto 27 Gru, 2016

Dzięki za zorientowanie mnie w temacie. Na razie zajmę sie kupnem lampy błyskowej, resztę kasy muszę odkładać na lepszy aparat niestety, więc studia sobie na razie nie zrobię :-( A z samą lampą nie osiagnę na białej ścianie "studiowego" efektu?

[ Dodano: Wto 27 Gru, 2016 16:27 ]
Oczywiście mam na myśli lampę błyskową.

Marlut - Wto 27 Gru, 2016

Zależy co fotografujesz.
Mając dwa źródła światła, np. lampę reporterską i żarówkę błyskową, + nawet proste modyfikatory typu parasolka, kawałek styropiany itp. można sporo zdziałać. Za 400zł kupisz YN-560II i dwie żarówki, a to już ma potencjał ;)

Matpol7 - Wto 27 Gru, 2016

No tak, ale do żarówki muszę dokupić statyw oświetleniowy i coś w co tą żarówkę władzę.
Marlut - Wto 27 Gru, 2016

Żarówkę wkręcisz w każdą domową oprawkę E27 -tzw duży gwint
Statyw oświetleniowy 230cm to koszt w granicach 40zł.

Matpol7 - Wto 27 Gru, 2016

No drogie to faktycznie nie jest. Na razie skupię sie na lampie błyskowej do zdjęć w każdym miejscu, a jeśli będę kiedyś budował "mini studio" to faktycznie na mały budżet jest to fajny zestaw :mrgreen:
Dzięki za pomoc.

komor - Czw 29 Gru, 2016

Patrząc na rozwój wątku nie pozostaje mi nic innego jak zaproponować: YN560 IV, do tego statyw lekki typu W-803 (jeśli tylko we wnętrzach) lub cięższy W-806 (jeśli też plener), a do tego softligher coś jak to: https://notopstryk.pl/pl/p/Parasolka-typu-softbox-wewnetrzny-102cm-FV/2325 może być ewentualnie o rozmiar mniejszy, http://fsfoto.pl/product_...ajacy-90cm.html
Gdzieś powinien być jeszcze rozmiar 80 cm, który mam i jest on najporęczniejszy (wg mnie) do bliskiej pracy z twarzą. W plenerze ten 100 cm to już żagiel i trzeba bo dobrze pilnować.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group