forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Hot shoe i lampa do Sony alfa

AdrianS - Pią 10 Mar, 2017
Temat postu: Hot shoe i lampa do Sony alfa
Witam szanownych!
Chcę dokupić do alfy jakąś Chińską lampę (np. Yongnuo), najlepiej jedna na korpus a druga wyzwalana radiowo. Nie udało mi się znaleźć żadnego modelu ze stopką do alfy, dlatego zastanawiam się czy występują konwertery ze stopki alfy do standard hot shoe, z zachowaniem sygnałów synchro i TTL. Ostatecznie chciał bym mieć zestaw jak poniżej:

Korpus+konwerter stopki+wyzwalacz radiowy+lampa
Lampa zewnętrzna 1 lub kilka.

Brak mi szczegółowej wiedzy w zakresie lamp. Proszę o wsparcie.
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z takimi rozwiązaniami ?

Wojmistrz - Pią 10 Mar, 2017

Nie dziwi mnie, że nie znalazłeś. YongNuo robi głównie pod Canona i trochę pod Nikona, a takie nie miejmy złudzeń, mało znaczące marki w branży jak Sony czy Pentax omija z daleka. Jest tego jeszcze inna przyczyna, czyli negocjacje prawne dotyczące licencjonowania i zgodności produktów. Choć może się wydawać inaczej, to nie jest wolna amerykanka, to wszystko są kompromisy za którymi idzie wielki szmal. Sony należy do firm, które robią wszystko, by nie było zamienników vel podróbek ich produktów, co widać nie tylko w branży foto, a każdej, której się tkną. Niestety realia są takie, że nie przynosi to popularności systemu, w przeciwieństwie do np Canona, który prawdopodobnie po cichu wspiera nawet takie inicjatywy jak Magic Lantern.
Wybrałeś Sony? Szukaj w Sony.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group