forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Kompakt do nagrywania filmów

24Jarek - Sob 11 Mar, 2017
Temat postu: Kompakt do nagrywania filmów
To mój pierwszy post tutaj, witam wszystkich na forum. Poczytałem kilka wątków na podobne tematy ale postanowiłem że zapytam. Nagrywam czasem w pracy filmy. Kupiłem do tego celu Canona 600 D i sprawuje się bardzo dobrze ale jest po prostu za duży. Poza tym mam wrażenie że w ogóle nie wykorzystuję jego możliwości. Po paru próbach i tak korzystam teraz tylko z trybu auto. Zależy mi na youtubowej jakości. Żeby było wyraźnie i tyle. Dużym plusem będzie solidne wykonanie i wysuwany ekran żebym mógł się widzieć podczas nagrywania. Jeżeli chodzi o budżet chciałbym sprzedać Canona (1300-1400zł) i za te pieniądze kupić coś innego. Zastanawiam się czy przejście z lustrzanki na kompakt spowoduje sporą stratę jakości? Czy może dla kręcenia filmików na youtube najlepiej byłoby kupić jakiś telefon z dobrym aparatem i tyle? Będę wdzięczny za każdą radę.
Wojmistrz - Nie 12 Mar, 2017
Temat postu: Re: Kompakt do nagrywania filmów
24Jarek napisał/a:
Czy może dla kręcenia filmików na youtube najlepiej byłoby kupić jakiś telefon z dobrym aparatem i tyle?
Całkowicie mógłby wystarczyć, pod warunkami że: masz dobre oświetlenie, odpowiada ci najszerszy kąt ponieważ zoom cyfrowy jest ble, masz chociaż namiastkę operatora który jest z tamtej strony, bo filmujemy aparatem tylnym.
A poza tym, czemu kompakt, a nie kamera?
Miałem już kilkadziesiąt aparatów i kamer na których pracowałem, a i tak najfajniej mieć nawet małą kamerę, zwłaszcza model z pilotem. Podam ci przykład Panasonica SD800; obraz żyleta dzięki 3MOS (3 oddzielne matryce z których każda zapisuje tylko jeden kolor), całkiem mała kamera, ładuje się podczas pracy więc kiedy trzeba było odpiąć kabel, to bez problemu, baterię wymienia się z 2sekundy, obracany ekran w którym widać całość, a nie, że korpus zasłania ci bok, no i pilot z ważnymi funkcjami. Nie tylko włącz, wyłącz, ale i zoom. To było świetne narzędzie do self-video. Do tego kamera miała ksenonową lampę błyskową więc nawet fotki były całkiem znośne. Brakowało mi w niej stopki na zewnętrzny mikrofon i wejścia MIC, ale są modele które spełniają wszystkie te wymogi. Teraz filmuję vlogi bezlusterkowcem Panasonic G6, gdzie pilota i zoomu bardzo mi brakuje.

komor - Pon 13 Mar, 2017

Wojmistrz, to czemu sprzedałeś tę kamerę i filmujesz bezlusterkowcem? :)
Wojmistrz - Pon 13 Mar, 2017

Pisałem przecież. Mic.
Poza tym zarobiłem na niej 40% więc sam rozumiesz :)

komor - Wto 14 Mar, 2017

Wojmistrz napisał/a:
Poza tym zarobiłem na niej 40% więc sam rozumiesz

Nie, nie rozumiem. :) Skoro była taka dobra do filmowania i każdego, kto chce kupić bezlustro/lustrzankę do filmowania, pytasz czemu nie kamera, to ja się pytam czemu kamerę sprzedałeś i filmujesz bezlustrem, którego nie polecasz, bo kamery są lepsze? :)

Wojmistrz - Wto 14 Mar, 2017

Handluję sprzętem, patrzę na zysk, a nie ma rzeczy niezastąpionych.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group