forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Czy moge uzyc do aparatu cyfrowego Minolta AF 35-70cm?

Ziomal - Pon 13 Mar, 2017
Temat postu: Czy moge uzyc do aparatu cyfrowego Minolta AF 35-70cm?
Dzien dobry,

Jestem w posiadaniu obiektywu Minolta AF 35-70mm 1:3.5 (22) - 45 o srednicy 49mm, ktory uzywalem do analogowego Minolta DYNAX 3xi.

Obecnie rozgladam sie za kupnem Canona 550D lub Olympusa E-PL5 i chcialbym sie zapytac, czy ten obiektyw moglbym uzywac w w/w aparatach?

Pozdrawiam,
Ziomal

forrest - Pon 13 Mar, 2017

Ziomal, możliwe jest i owszem:

do Canona

i

do Olympusa

ale czy jest sens?

Ziomal - Pon 13 Mar, 2017

Sens jest... poniewaz MAM ten obiektyw i jak moze mi sie do czegos przydac, to dlaczego nie mam go nieuzywac ??!

I napisz prosze...chocby w dwoch zdaniach, gdzie widzisz tego "bezsens"!

Pozdrawiam,
Ziomal

ryszardo - Wto 14 Mar, 2017

Dlaczego jest to bez sensu?
Jest to stary, kiepski zoom robiony pod kliszę. Kupić taki można od ręki za ~100 zł, ale moim zdaniem nawet tyle nie jest wart.

Żeby dało się z niego korzystać pod innym systemem potrzebna będzie przejściówka. Do Canona kompletnie bez sensu, ponieważ musiałaby zawierać dodatkową optykę, żeby dało się ustawić ostrość na nieskończoność. Do Olympusa już prędzej, ale żeby działało przynajmniej sterowanie przysłoną (bez tego użyteczność jeszcze bardziej maleje) i tak trzeba przejściówki wielokrotnie droższej od wartości tego obiektywu.

Dodatkowo zakres ogniskowych niewielki i mało praktyczny.

Jak byś chciał użyć tego szkła pod korpus Sony A, to jeszcze można by się zastanawiać, ale inwestowanie dodatkowych funduszy w ten antyk to moim zdaniem wyrzucanie kasy w błoto.

komor - Wto 14 Mar, 2017

Ziomal, dokładnie jak pisze ryszardo. Nie dodał tylko jeszcze, że nie będzie działał autofocus, nie wiem jak z przysłoną, zdaje się w Minolcie było już sterowanie elektroniczne?

Sprawdź ceny adapterów zalinkowanych przez forresta. Kosztują więcej niż wartość tego obiektywu. Lepiej kupić zwykły kitowiec 18-55, będzie lepsze dopasowanie ogniskowych, lepsza ostrość, działający autofocus.

Ziomal - Wto 14 Mar, 2017

Forrest, ryszardo, komor

Bardzo dziekuje za Wasze podpowiedzi :wink:
Dam go na Allegro i moze bedzie na zgrzewke jakiegos "Zubra" :mrgreen:
Pozdrawiam,
Ziomal


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group