forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Jak dobrać obiektyw do aparatu

rubesom - Sob 07 Lip, 2018
Temat postu: Jak dobrać obiektyw do aparatu
Cze¶ć

Przymierzam się do kupna aparatu PRAKTICA PLC3 i trafiłem na ofertę bez obiektywu w dobrej cenie.
Do tego modelu widziałem, że często jest dodawany obiektyw PENTACON 50/1,8.
Czy do tego modelu można dobrać inny obiektyw (ten podany wyżej ciężko jest znaleĽć w dobrej cenie)?

Mam też pytanie do tego jak o samej strony technicznej dobiera się obiektywy? Występuje tutaj jaki¶ konkretny typ mocowania?

Wojmistrz - Nie 08 Lip, 2018
Temat postu: Re: Jak dobrać obiektyw do aparatu
rubesom napisał/a:
Mam też pytanie do tego jak o samej strony technicznej dobiera się obiektywy? Występuje tutaj jaki¶ konkretny typ mocowania?
W tym przypadku do¶ć pospolite szkła z bagnetem M42.
Obiektywy kupuje się takie, na jakie ma się potrzebę.
Dobra cena za PRAKTICA PLC3? Zdradzisz ile? Rozumiem, że musi być to sporo poniżej 100zł, ponieważ za więcej, to ten model bez łaski można dostać :mrgreen:
Ja też jeszcze czasem się bawię w kliszę, ale zaniechałem zabawy na czymkolwiek innym niż mój system, wła¶nie ze względu na ¶wietne szkła, poza tym mam pełno-klatkowe cyfraki, więc klisza to tylko dla zabawy.

rubesom - Nie 08 Lip, 2018
Temat postu: Re: Jak dobrać obiektyw do aparatu
[quote="Wojmistrz"]
rubesom napisał/a:

Dobra cena za PRAKTICA PLC3? Zdradzisz ile? Rozumiem, że musi być to sporo poniżej 100zł, ponieważ za więcej, to ten model bez łaski można dostać :mrgreen:

Wyrwałem za 20zł.
A możesz polecić jak±¶ tani± cyfrówkę na pocz±tek? Oczywi¶cie mówię tutaj o używanych modelach.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group