forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Spacer zoom w góry

arek84 - Pią 17 Sie, 2018
Temat postu: Spacer zoom w góry
Witam, poszukuje uniwersalnego obiektywu na wycieczki w góry, zależy mi ze był ostry i optycznie dobry. Nie mam ograniczeń co do systemu bo obecenie w żadnym nie jestem. Według testu na optyczne to olympus 12-100 ale jest strasznie drogi, myślałem także o fuji 18-135 ale z gorszym światłem ale za to w apsc, więc moze się jakoś to wyrównuje a może są jakieś inne ciekawe propozycje
tomek__ - Sob 18 Sie, 2018

Ile możesz wydać?

Sigma 10-20
Sony 10-18

arek84 - Sob 18 Sie, 2018

Mam do wydania 5 tys max na obiektyw ale fajnie gdybym sie zmiescil w 3,5 tys.

10-20 to dla mnie za szeroko, patrzac na format APSC naiszersza ogniskowa jaka bym wykorzystywal bedzie 23mm czyli jakies 18mm na mikro 4/3, najbardziej interesuje mnie przedzial 35-80mm po prostu wole male tele niz bardzo szeroki kąt.

tomek__ - Sob 18 Sie, 2018

Na wycieczki w góry potrzebny jest raczej szeroki kąt (krajobraz). Jeśli Ci na tym nie zależy, to kup po prostu Sony A6000 + Vario-Tessar® T* E 16 – 70 mm F4 ZA OSS. Będzie to lekki i poręczny zestaw, niemęczony w długich wędrówkach.
arek84 - Sob 18 Sie, 2018

Ja bede korzystal z Peak design capture, czyli uchwyt mocowany do paska, wiec ciezar i waga nie ma dla mnie znaczenia, priorytetem jest jakosc.
Bardziej niz nad sony zastanawiam sie nad
1- Olympus 12-100
2-olympus 12-40 lub panasonic 12-35 ( bo sa w fajnej cenie i optycznie sa bardzo dobre)
3- ewentualne Pentax 16-85( fainy zakres ogniskowych, jakby stworzony dla mnie)
Jest jeszcze Canon bezlusterkowiec z obiektywem 18-150

sony 16-70 czytalem o nim ze taki sobie i nie wart tak duzych pieniedzy, nie wiem czy ktorys ze szkiel olka nie bedzie lepszym wyborem.

tomek__ - Sob 18 Sie, 2018

W takim razie lepiej pomyśleć o pełnej klatce.
arek84 - Sob 18 Sie, 2018

Nie wiem czy stac mnie na pelna klatke, nie moge przekroczyc kwoty 6.5tys,(od tej kwoty trzeba odliczyc cene za aparat) ja chcialbym korzystac z obiektywu ktory bedzie generowal ostry obraz w zakresie ogniskowych 18-80mm( ekwiwalent podalem dla APSC czyli dla pelnej klatki, zakres ogniskowych bedzie nieco inny), jezeli mialbys jakies fajne propozycje, to chetnie rozważyłbym
tomek__ - Sob 18 Sie, 2018

W świetle tego co napisałeś rekomenduję:

https://m.ceneo.pl/54251028

Test obiektywu jest na optycznych, co do samego body to żaden aparat m4/3 nie ma do niego startu jeśli chodzi o jakość obrazka.

Andrzej.M. - Czw 20 Wrz, 2018

arek84 napisał/a:
3- ewentualne Pentax 16-85( fainy zakres ogniskowych, jakby stworzony dla mnie)

Popieram , ale niekoniecznie w góry, raczej bym widział 2 szkła : 18-50 z KS-2 ; K-70 lub z KP i do tego DA70/2,4 Ltd - masz lekko i b.dobrą jakość obrazka. Puszka - do wyboru w zależności od preferencji.

Barnie - Czw 20 Wrz, 2018

Cytat:
arek84 napisał/a:
3- ewentualne Pentax 16-85( fainy zakres ogniskowych, jakby stworzony dla mnie)

Popieram , ale niekoniecznie w góry


Ja posiadam (kupiony w kicie z K-3 II), brałem w góry, sprawdził się. Mogę polecić.
Jego odpowiednik w Nikonie też ponoć nienajgorszy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group