forum.optyczne.pl

Warsztat foto, literatura, teoria, art - Inspiracje

mnich - Nie 25 Maj, 2008
Temat postu: Inspiracje
Polecam. Link

Skąd Wy czerpiecie inspiracje?

k1caj_ns - Nie 25 Maj, 2008

Ja swoje inspiracje czerpie ze wszystkiego. Kiedy idę sobie na miasto kiedy jadę gdzieś lub idę na trening to zamykam się jakby w takim swoim matrixie. Myślę własnymi kategoriami jestem odizolowany od wszystkiego :razz: Można to nazwać tzw. zawiasem ale w takim stanie można skupić swoje myśli na konkretnej rzeczy i osiągnąć coś nie zwykłego :cool: Może napisałem zbyt ogólnikowo ale między innymi chodzi też o fotografię i wybieranie kadru.
rafalg - Nie 25 Maj, 2008

Ja swoje inpiracje biorę z życia codziennego i z tego co mnie otacza. Przy każdej okazji mam przy sobie aparat i staram się wyłapać ciekawe kadry. Wycieczka piesza, jazda samochodem czy lot samolotem do dla mnie okazja do złapania szczególnych ujęć. Inspiracja to świat, tak ciekawy że nie można zapomniec o uwiecznieniu jego piękna.
kijos - Nie 25 Maj, 2008

Uwielbiam fotografie Tomasza Tomaszewskiego
mnich - Nie 25 Maj, 2008

Chciałem skłonić Nas wszystkich do dyskusji nad poszukiwaniem swojego stylu.
Każdy ma inny gust/koncepcje/spojżenie.
Trudno jednak znaleść swoją własną drogę, nie znając prac innych. Często jakaś fotografia/seria fotografii może stać się inspiracją dla nas samych do spojżenia na 'temat' z własnej strony perspektywy.

kijos napisał/a:
Uwielbiam fotografie Tomasza Tomaszewskiego


Świetny jest cykl gypsies

mavierk - Nie 25 Maj, 2008

No a ja chciałbym mieć warsztat podobny do Kamasha ;)
k1caj_ns - Nie 25 Maj, 2008

mnich napisał/a:
Chciałem skłonić Nas wszystkich do dyskusji nad poszukiwaniem swojego stylu.
Każdy ma inny gust/koncepcje/spojżenie.


Ja myślę ,że to chcemy pokazać na zdjęciu co nas osobiście intryguje i zastanawia. Na prawdę nie długo robię zdjęcia ale największą radość daje mi możliwość zatrzymania piękna i ulotności chwili... Nie wiem jak to nazwać ale czasami idę sobie na spacer i widzę tysiąc pięknych kadrów i tysiąc sposobów na przekazanie tego uczucia ,które sam poczułem kiedy o tym pomyślałem.

Kiedy będę potrafił poprzez zdjęcia przekazywać własne odczucia i zauważę ,że ludzie czują to co chciałem im przekazać to będę z siebie dumny.

Jaki romantyk ze mnie :mrgreen:

kijos - Nie 25 Maj, 2008

mnich napisał/a:
Świetny jest cykl gypsies

Genialny reportaż. Zresztą każde z tych zdjęć z osobna opowiada jakąś historię.

igorax - Nie 25 Maj, 2008

mnich napisał/a:
Skąd Wy czerpiecie inspiracje?

znalazło się takich dwóch których wielce szanuje...
a inspiracją dla mnie jest głównie człowiek, człowiek i jego ciało.

Jeanloup Sieff
http://www.youtube.com/watch?v=CP-oKAFWzWY

Horst
http://www.youtube.com/watch?v=Fj208Lo7Ia4

kozidron - Pon 26 Maj, 2008

wydaje mi się, że inspiracja jest sprawą bardzo indywidualną i każdy musi poszukiwać jej sam, tak jak napisał k1caj_ns, trzeba częściej zamykać się w swoim matrixie. Oglądając masę fot, można dojść do wniosku, ze nic już nie da się zrobić , bo właściwie wszystko zostało zrobione ale na szczęście jest tyle możliwości, że życia nie wystarczy.

No i ....ja zawsze noszę ze sobą aparat ....hehe......nawet jak biegam po dachach, rusztowaniach i innych dziwnych miejscach

mnich - Pon 26 Maj, 2008

Nie chodzi o to żeby kraść czyjeść inspiracje ;)

Poprostu każda fotka, ma swój jakiś początek. Dla każdego znas obraz-myśl rodzi się w inny sposób, to jest przecież piękne. :)

Wujek_Pstrykacz - Pon 26 Maj, 2008

Jeżeli chodzi o ptaki to inspirują mnie tacy fotografowie jak w linku niżej:
http://www.leslawkostkiewicz.pl
To zresztą mój kolega u którego nauczyłem się wielu ciekawych rzeczy w fotografowaniu ptaków.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group