forum.optyczne.pl

Obiektywy fotograficzne - Poszukiwany obiektyw (lub zestaw) a body to nie problem

maestro67 - Wto 03 Wrz, 2019
Temat postu: Poszukiwany obiektyw (lub zestaw) a body to nie problem
Ponieważ nie mogę się zdecydować na wybór nowego sprzętu ze względu na trudności z dogodzeniem sobie obiektywami, zaczynam poszukiwania od tej strony a następnie wybiorę body, przy którym nie będę zbyt wymagający.

Obecnie używam obiektywu Tamron 17-50 f2.8 z Nikonem D90.
Cały zestaw zrobił się dla mnie zdecydowania za duży.
Ogniskowe mi odpowiadają z tym, że zacząłem potrzebować szerszego kąta do fotografowania mieszkań. Oprócz tego aparatu używam najczęściej podczas wyjazdów weekendowych i wakacyjnych, czyli natura i miasta.

Szukam czegoś co w całości stworzy znacznie mniejszy zestaw. Matryca raczej APS, koniecznie wizjer. Może skusiłbym się na 4/3 jeśli zakres ogniskowych obiektywu lub zestawu obiektywów
mnie jakoś szczególnie usatysfakcjonuje.
Mogę wydać 3-4 tys. zł a nawet więcej przy czym mniej=oczywiście lepiej.

Podoba mi efekt uzyskiwany obiektywem szerokokątnym poza pomieszczeniami, więc chciałbym aby obiektyw z szerszym kątem niż aktualny Tamron był z na tyle uniwersalnym zakresem ogniskowych, aby nadał się do zabrania w plener jako jedyny obiektyw i dał radę zrobić zdjęcie chociaż zbliżone do portretu (chcę uniknąć przekładania obiektywów) - czy to w ogóle realne? Jeśli nie, no to cóż - szerokokątny będzie tym dodatkowym.

Rozważałem też Lumixa LX100 lecz nie ma zbyt szerokiego zakresu ogniskowych a do najmniejszych wcale nie należy. Kompakty również biorę pod uwagę.

Doradzicie?

MatrixSTR - Czw 05 Wrz, 2019

Tylko wątpię żeby ktoś Ci doradził inne rozwiązania, niż padły w Twoim poprzednim wątku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group