forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Jasny obiektyw do imprez domowych do Nikona

faraon28 - Pon 09 Gru, 2019
Temat postu: Jasny obiektyw do imprez domowych do Nikona
mam nikona D5300 i obiektyw 18-300. che kupić sobie teraz jasny obiektyw do robienia zdjęć w domu na imprezach domowych , w pomieszczeniach z autofokusem
tak sie zastanawiam
czy
- Sigma A 14 mm f/1.8 DG HSM Nikon
- Nikon AF-S 17-35mm f/2,8 D IF-ED Zoom-Nikkor

oczywiście to są przykładowe obiektywy, macie jakieś propozycje i tak sie zastanawiam szukać stałoogniskowego czy nie.

Negatyw - Wto 10 Gru, 2019

Wiadomo, że imprezy domowe odbywają się w domu w pomieszczeniach. Ale co to są za pomieszczenia z autofokusem?
Uniwersalny i jasny jest obiektyw Sigma 18-35mm f/1.8 A HSM DC.

FotoTomek - Sro 11 Gru, 2019

Oprócz obiektywu warto może też zainwestować w lampę błyskową. Taką z odchylanym palnikiem. Bo jak jest ciemno, to i jasny obiektyw nie pomoże.
faraon28 - Wto 17 Gru, 2019

jak obiektyw nie mam stabilizacji czy jest to duży problem przy robieniu zdjęć

zastanawiam sie nad kupnem

Sigma AF 18-35mm f/1.8 A DC HSM Nikon
no chyba ze macie inną propozycje

faraon28 - Wto 17 Gru, 2019

FotoTomek napisał/a:
Oprócz obiektywu warto może też zainwestować w lampę błyskową. Taką z odchylanym palnikiem. Bo jak jest ciemno, to i jasny obiektyw nie pomoże.


mam lampe

faraon28 - Wto 17 Gru, 2019

mam problem bo nie znam nikogo kto by mi doradził

mam dylemat czy kupić body D750 , słyszałem ze nie kazdy obiektyw nadaje sie do pełnoklatkowego body. i ze obiektyw nikona 18- 300 bedzie robił jakąś ramke wokół zdjęć ,
i czy Sigma AF 18-35mm f/1.8 A DC HSM Nikon nadaje sie do tego body

Negatyw - Wto 17 Gru, 2019

Obiektywy DX, czyli niepełnoklatkowe podpięte do FF Nikona będą działać w trybie DX, czyli zdjęcie będzie na środkowej części matrycy i z 24Mpx zrobi się 12Mpx. Kupowanie obiektywu DX do korpusu FF nie ma sensu. Do korpusu Nikon D750 trzeba kupić obiektyw pełnoklatkowy.
faraon28 - Wto 17 Gru, 2019

jak obiektyw nie ma stabilizacji obrazu tak jak ta sigma czy jest to duży problem podczas robienia zdjęć

jakie są oznaczenia na obiektywach do body pełnoklatkowego FF :)

Negatyw - Wto 17 Gru, 2019

Nikkor pełnoklatkowy nie będzie miał oznaczenia DX.
FotoTomek - Sro 18 Gru, 2019

faraon28 napisał/a:
jak obiektyw nie ma stabilizacji obrazu tak jak ta sigma czy jest to duży problem podczas robienia zdjęć


To zależy, co fotografujesz. Jeśli robisz zdjęcia w słabych warunkach obiektom, które się nie poruszają, to stabilizacja się przydaje. Zwłaszcza w dłuższych obiektywach. Natomiast, jeśli robisz zdjęcia ludziom, zwierzętom, pojazdom... czyli obiektom, które się poruszają, to stabilizacja nic nie pomoże. Tu właśnie do "zamrożenia" ruchu może pomóc lampa.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group