forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - czy opłaca się kupować sony rx100 VI jeśli mam huawei p30 ?

noobek - Pią 03 Sty, 2020
Temat postu: czy opłaca się kupować sony rx100 VI jeśli mam huawei p30 ?
Mam pytanie - bo w zeszłym roku byłem w Kenii i robiłem zdjęcia telefonem huawei p30 pro, w tym roku też tam jadę i zastanawiam się czy warto kupować sony rx100 VI? Zależy mi na małym kieszonkowym aparacie, ale takim który będzie robił WYRAŹNIE lepsze zdjęcia od huawei p30 pro, bo jak nie to zostaję przy telefonie. Orientujecie się? Oto moje zdjęcia:
noobek - Pią 03 Sty, 2020

Tu inne:
ryszardo - Sob 04 Sty, 2020

W skrócie: rx100 VI da Ci MOŻLIWOŚĆ wykonania zdjęć dużo lepszej jakości, niż telefon.
Różnice będą bardziej lub mniej widoczne w zależności od sytuacji, warunków oświetleniowych i umiejętności fotografa.

Jeśli Twoim celem jest uzyskanie zdjęć podobnych do powyższych, to dużej różnicy nie będzie.
Jeśli jednak chcesz robić zdjęcia również o zmierzchu/świcie/w ciemniejszych wnętrzach (ogólnie w nieoptymalnych warunkach oświetleniowych), zależy Ci na większej ilości detali (w takiej rozdzielczości, jak na przykładach nie będzie widać wielkiej różnicy), chcesz robić wydruki lub osiągnąć trochę płytszą głębię ostrości, to wymieniony kompakt będzie wyraźnie lepszy (podobnie, jak wiele innych na rynku).

noobek - Nie 05 Sty, 2020

No ja nie jestem z tych osób, które lubią się bawić ustawieniami - iso itd. - chcę cyknąć fotkę i oczekuję, że to aparat wybierze najlepsze ustawienia.
ryszardo - Nie 05 Sty, 2020

No to w takiej sytuacji nie wykorzystasz nawet połowy możliwości bardziej zaawansowanego aparatu.
Cały czas jednak jest szansa, że da on bez znacznie lepsze rezultaty: kwestia sposobu prezentacji (wydruki, rozdzielczość wyświetlana itp.) i warunków oświetleniowych, w jakich zdjęcia będą robione.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group