forum.optyczne.pl

Lornetki - Naprawa Berkut 7

Grodzik - Sro 09 Lis, 2022
Temat postu: Naprawa Berkut 7
Witam wszystkich na Forum.
Trafiłem tu bo próbuję przywrócić do działania wspomnianą lornetkę Berkut 7x35.
Optyka w stanie można by powiedzieć idealnym. Jedyny problem to ciężko chodząca oś rozstawu oczu. Daje się ją zginać ale chodzi ciężko. Lornetka jest dla "osiedlowego monitoringu" czyli starszej osoby. O ile ja daję sobie radę z jej zginaniem, to starszy człowiek już nie. Odkręciłem wszystkie śruby z obu stron, oś widzę, ale jak ją wyciągnąć?? Ani drgnie. Wybijać jej nie będę bo optyka średnio lubi drgania. Pytanie, czy ta oś jest wciśnięta, czy może wkręcona? Ktoś z was może rozbierał ten element lornetki? Wszystkie filmy i poradniki w sieci idealnie pokazują jak rozebrać optykę, ale nikt nie rozbiera na pół lornetki. Nie chciał bym jej też uszkodzić. Smarowanie z zewnątrz WD40 i innymi penetratorami nic nie dało. Myślałem też o nawierceniu mikro otworu w części która otacza oś i tam danie penetratora. Ale na razie jeszcze czekam z wierceniem.
Mozę macie jakieś doświadczenie z takim problemem, albo jakiś inny pomysł co z tym zrobić?

Grodzik

merkury - Sro 09 Lis, 2022

Witam.
Może ci pomogą moje zdjęcia, trzeba wybić sworzeń.
Potem oczyścić, przesmarować i złożyć.
Berkut 7 chyba jest to samo co Tento.

Grodzik - Sro 09 Lis, 2022

Dzięki, czyli jednak na wcisk. A czy po tej operacji nie przedstawiła się kolimacja? Podobno czasami może.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group