forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Obiektyw do nocnego nieba, Nikon D7000

leono94 - Nie 31 Mar, 2024
Temat postu: Obiektyw do nocnego nieba, Nikon D7000
Witam, tak jak w temacie, szukam pomocy odnośnie wyboru obiektywu do lustrzanki Nikon D7000, który byłby odpowiedni do robienia zdjęć nocnego nieba. Mianowicie chodzi mi o robienie zdjęć gwiazd, drogi mlecznej, czasem jeśli zrządzenie losu dopisze to zorzy polarnej. Szukam czegoś co nie wydrenuje bardzo kieszeni, takiego bardziej że tak powiem budżetowego rozwiązania, z góry dziękuję za pomoc, no i nawiązując do obecnego czasu to Wesołych Świąt wszystkim.
Negatyw - Sro 03 Kwi, 2024

Przeczytaj by sobie wyrobić pogląd co na początek potrzebujesz: https://www.optyczne.pl/9...kiego_tele.html
Zwróć uwagę, że autor robi zdjęcia Nikonami: pełnoklatkowym i APS-C. Oczywiście da się takie zdjęcia zrobić nie tylko Sigmą.

ryszardo - Sro 03 Kwi, 2024
Temat postu: Re: Obiektyw do nocnego nieba, Nikon D7000
Moim zdaniem sprawa jest prosta: najlepszym obiektywem do zaczęcie przygody z astrofotografią jest Samyang 14/2.8
Używany jest do kupienia za ~500 zł i wszystko inne będzie dużo droższe lub dużo gorsze do tego celu. Oczywiście jeszcze lepszy byłby, gdybyś miał korpus z większą matrycą, ale nawet na APS-C będzie to najlepsza opcja. Przy okazji zyskasz na winietowaniu i komie, które w tej dziedzinie stanowią spory problem.
Sam mam i sobie chwalę mimo, że dopiero jedno poważniejsze podejście do tematu robiłem. Efekty tutaj:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34301

Jeśli chcesz coś szerszego, to możesz rozważyć też Samyanga 10/2.8 lub Tokinę 11-16/2.8

leono94 - Czw 04 Kwi, 2024

Pięknie to Ci wyszło, tez chciałbym kiedyś coś takiego uzyskać, tak wgl pytanie, poprostu na długim naświetlaniu Ci takie wyszło? A odnośnie obiektywu, przeglądałem różne artykuły, fora, itp, i właśnie wczoraj nabyłem obiektyw Samyang ED AS IF UMC 14/2.8, czyli z tego co widzę to ten o którym właśnie piszesz.
ryszardo - Czw 04 Kwi, 2024

Naświetlanie 30 s przy f/2.8 i ISO 6400 (Canon 6D)
Oba składane z kilku klatek żeby więcej meteorów było ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group