forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIE IMPREZ

Jesienny - Pon 23 Cze, 2008
Temat postu: FOTOGRAFIE IMPREZ
Zakładam ten temat, bo już rano sobie to obiecałem. A poza tym jestem ciekaw waszych doświadczeń.

Parę fotek z Koncertu Current 93 we wrocku (kwiecień 2008) - mają bardziej wartość sentymentalną dla mnie niż są to doskonałe koncertowe reportażówki. Było Cimno, zimno i niesamowicie. W końcu czekałem na taki koncert prawie 10 lat.





MichalP - Wto 24 Cze, 2008
Temat postu: Koncerty
Oto mój pierwszy gniot koncertowy - Bajm, czerwiec 2008, Jastrzębie Zdrój. d300 + 50 1.8, jak widać pstrykane z około 30m - przydało by mi się coś dłuższego.
Jesienny - Wto 24 Cze, 2008

Bardzo ładne to iso 800 w d300 pozazdrościć tylko... Kusi mnie coraz bardziej ten aparat, tylko na razie jeszcze cena odstrasza.
MichalP - Wto 24 Cze, 2008

Jesienny napisał/a:
Bardzo ładne to iso 800 w d300 pozazdrościć tylko... Kusi mnie coraz bardziej ten aparat, tylko na razie jeszcze cena odstrasza.


Ano ładne, nie spodziewałem się nawet, chociaż z testów i nie tylko wynika, że 5D jest sporo, sporo lepsze. Twoje zdjęcia też są ładne, rzekłbym klimatyczne, no i fakt faktem dopchałeś się bliżej, a mi się nie chciało pchać w tłum :mrgreen: Jakby co nic, to nic nie grzebałem przy zdjęciu, tylko zmniejszyłem z ostrzeniem. WB Auto.

Jesienny - Wto 24 Cze, 2008

To była mała impreza - ze 300 osób nie trudno było się dopchać, gorzej że tam nie było sceny - wszystko sie działo w przestrzeni prezbiterium i zza tłumu nie szło nic zrobić. Za to zespół grał bezpośrednio przed siedzącymi na podłodze ludźmi.

A ja zdjęcia swoje odszumiałem przez co są bardziej mydlane, ale że małe to tak nie widać :)

MichalP - Wto 24 Cze, 2008

Jesienny napisał/a:
To była mała impreza - ze 300 osób nie trudno było się dopchać, gorzej że tam nie było sceny - wszystko sie działo w przestrzeni prezbiterium i zza tłumu nie szło nic zrobić. Za to zespół grał bezpośrednio przed siedzącymi na podłodze ludźmi.

A ja zdjęcia swoje odszumiałem przez co są bardziej mydlane, ale że małe to tak nie widać :)

to trzeba było nie odszumiać i tak po zmniejszeniu by nie było go widać (chyba) :mrgreen:

krzysiek - Wto 24 Cze, 2008

To ja mam coś z poczciwego D200... Koncert Gintrowskiego - jeśli młodzi nie wiedzą kto to, polecam google :wink:
MC - Wto 24 Cze, 2008

Mam takie pytanie "techniczne". Czy nie ma problemu z wejsciem ze sprzetem?
MichalP - Wto 24 Cze, 2008

krzysiek - drugie mi się podoba, ładnie dobrana ekspozycja - czy mnie oczy nie mylą, czy nadajesz nazwy swoim plikom z ISO?
mavierk - Wto 24 Cze, 2008

z plakietką 'test aparatu optyczne.pl' każdy może wejść wszędzie :)
Jesienny - Wto 24 Cze, 2008

MC: z moich obserwacji wynika, że im mniejsza impreza i gwiazda "mniejszego" formatu - tym łatwiej wejść ze sprzętem. Co zresztą jest trochę zrozumiałe, w końcu reporterzy zawodowi po coś mają swoje akredytacje.

Na stronie Openera znajdziesz informację, że wpuszczą Cię z aparatem do 3Mpix (w obecnych czasach to komórka), na Koncert Current 93 można było oficjalnie wnieść co się chce, kamerę, mega lustrzankę. Miałbyś Hasselblada na dużym statywie to też byś wniósł.

Na koncert w Niemczech nigdy nie udało mi się wnieść aparatu, ale tam dla odmiany dobrze się nim zaopiekują.

MC - Wto 24 Cze, 2008

Jesienny napisał/a:
tam dla odmiany dobrze się nim zaopiekują.

Nie watpie, ze w Polsce tez sie dobrze aparatem "zaopiekuja" :evil:

krzysiek - Wto 24 Cze, 2008

Nazwy plików mają 600 na końcu, bo to rozdzielczość przeskalowanego obrazka:) A robiłem co najwyżej na 200 ISO ale z doświetlaniem lampą i światłem poniżej f/2.0.

mavierk aż tak dobrze nie mamy, ale udało mi się ostatnio tuż przed imprezą dostać akredytację, kiedy chciałem nakręcić filmy szybkim casio. Wystarczyło po prostu pójść i zapytać. Dzięki temu mogłem się pod scenę dostać. Wejście na imprezy i koncerty uzależnione jest od powagi imprezy. Jeśli wyglądasz profesjonalnie, to szanse wkręcenia się pod scenę rosną. Trzeba po prostu próbować, ryzykować, pytać, wchodzić nielegalnie, kiedy ochrona nie widzi...

Pamiętam sytuację z ubiegłego roku, kiedy testowałem sobie Fuji S5 na paradzie Festa Brasil. Ochrona była kiepska, ale jakiś facet się do mnie przyczepił, że za blisko podchodzę i chciał mnie usunąć za taśmę. Nakrzyczałem na biedaka, że mi pracować nie daje i dał mi spokój :lol:

Tylko nie myślcie, że Was namawiam do robienia czegoś nielegalnego... :wink:

Jesienny - Wto 24 Cze, 2008

Są jeszcze tacy muzycy jak John Zorn, którzy po prostu nie znoszą fotografów. Zorn potrafi się do fotoreporterów odwrócić tyłkiem nawet w czasie kiedy niby mają prawo robić zdjęcia, apotem posłać im jeszcze niezłą wiązankę.

No ale w tym przypadku niechęć jest ogólnie znana i po prostu nie warto nawet zabierać aparatu.

MichalP - Wto 24 Cze, 2008

Jesienny napisał/a:
Są jeszcze tacy muzycy jak John Zorn, którzy po prostu nie znoszą fotografów. Zorn potrafi się do fotoreporterów odwrócić tyłkiem nawet w czasie kiedy niby mają prawo robić zdjęcia, apotem posłać im jeszcze niezłą wiązankę.

No ale w tym przypadku niechęć jest ogólnie znana i po prostu nie warto nawet zabierać aparatu.


W sumie kto wypina, tego wina - mógłby dostać KZP :mrgreen:

igorax - Wto 24 Cze, 2008

MC napisał/a:
Mam takie pytanie "techniczne". Czy nie ma problemu z wejsciem ze sprzetem?


...najczęściej jest tak, że wymagany jest photopass na komercyjnych imprezach; ostatnio (tzn z 2 miesiące temu) próbowałem robić zdjęcia na Dephazz w Poznaniu, przyszedł pan i raczej mało uprzejmie spytał o "przepustkę" ... równie uprzejmie mu odpowiedziałem, żeby sobie poszedł. ;-)

Kasia119 - Wto 15 Lip, 2008

Mieliście może kiedyś okazję fotografować jakiś spektakl tańca (niekoniecznie) współczesnego ? Jeśli tak chętnie (myślę, że nie tylko ja) pooglądamy Wasze zdjęcia :)
Itey - Wto 15 Lip, 2008

tzn. zrobiles te zdjecia czy pan sobie jednak nie poszedl? ;)
Jesienny - Pon 08 Wrz, 2008

Odgrzebię ten temat, a co...

"Więc wracamy sobie z chłopakami z knajpki...."


"A to UFO z nieba pieeerdut!"


Na obu Thijs Van Leer z grupy Focus

skasowany - Sro 08 Paź, 2008

MC napisał/a:
Mam takie pytanie "techniczne". Czy nie ma problemu z wejsciem ze sprzetem?


W roku szkolnym (akademickim);) dorabiam w firmach organizujących koncerty i masówki. Głównie ogarniam to co przy wejściach czyli kontrolowanie kontrolerów biletów, przeszukiwaczów plecaków 'młodzieży' i czasami (nie)odbieraczy aparatów. Generalnie zasada jest taka, że jak wykonawca nie życzy sobie robienia zdjęć to odbieramy aparaty przy wejściu. Ale lustrzanek prawie nigdy tam nie ma. Artystom nie przeszkadzają robione im zdjęcia, a flesze dziesiątek użytkowników kompaktów migające przez cały koncert i takie aparaty najczęściej znajdują się w depozytach. Teoretycznie ochrona nie ma prawa aparatu zabrać. Trzeba powiedzieć po prostu, że zdjęć robić nie będę:) i raczej problemu być nie powinno:)
Istnieje jeszcze jedna zasada, którą warto znać. Na bardzo wielu koncertach 3 pierwsze kawałki to czas kiedy 'róbta zdjęć ile wlezie'. To moment, najczęściej dla akredytowanych fotografów, którzy robią zdjęcia z 'fosy' (wolna przestrzeń między tłumem, a sceną). Mają wtedy wolną rękę i fotografują i z fleszami i bez... Potem teoretycznie powinni wyjść z fosy, ale jeżeli pstrykają bez lamp, to często mogą zostać dłużej. Wojny o dobre miejsce w fosie czasami przybierają drastyczne formy...;)
Ale fosa to też niebezpieczeństwo, szczególnie na koncertach na których latają 'latawce' - ludzie niesieni w poziomie nad tłumem. Często kiedy 'dolecą' do fosy są po prostu zrzucani na dół czyt. na fotografów. Wielokrotnie widziałem niedoświadczonych reportażystów, którzy zbierali swoje super sprzęty z zaplutej, i pełnej rozlanego piwa, podłogi.
Najłatwiej ustrzec się takiej tragedii często spoglądając nie tylko na artystę, ale też za siebie:)
Jak ma się dobry sprzęt i jest się nie-chamem, to ochrona wpuszcza do fosy i bez akredytacji (na ile pozwala miejsce);)
Takie oto uwagi z koncertów;)

edmun - Czw 09 Paź, 2008

No to widzę dlaczego w sobotę zdjęcia mogłem robić tylko przez pierwsze 3 kawałki. Potem ochrona kazała wszystkim schować aparatu, albo zakonfiskują.
Trochę mnie to denerwowało, bo ja bez lampy robiłem. Ale dyskutować się nie dało.
I tak... ani filmu, ani zdjęć z późniejszej części

tomacha2001 - Czw 09 Paź, 2008

A takie jedno się znalazło znośnie.
Aparat D40 + 18-55 KIT

edmun - Pią 10 Paź, 2008

tomacha2001, przy kompresji strasznie jakość uciekła. Widać pikselki :)
tomacha2001 - Wto 14 Paź, 2008

no na kompresje nie ma silnych :P ale to widzę ze to programik od ramek i napisu ma cos problemy z kompresja muszę się w ustawieniach pobawić A foto jak ??
Jesienny - Sob 29 Lis, 2008

Czas znów odświeżyć ten "mój" temat. Kilka lokalnych fotek koncertowych. Klub Ciemny jak... ale d300 się na szczęście sprawdza.

1. (Farben Lehre)


2. (Farben Lehre)


3. (Upside Down)


4. (Upside Down)

veenee - Sro 17 Gru, 2008

troche inna impreza - War & Peace Show, czyli najwieksze zgromadzenie tego typu maniakow w Europie:









wiecej tutaj:
War & Peace 2008

teodor2424 - Czw 18 Gru, 2008

Piękne te fotki z imprezy z wojakami :)
Jesienny - Czw 18 Gru, 2008

No właśnie zdjęcia świetne!
MC - Czw 18 Gru, 2008

Przylaczam sie do zachwytu :smile:
skasowany - Czw 18 Gru, 2008

Zajefajne!:) Szczególnie podobają mi się dwa ostatnie! Jak uzyskać taką 'manierę' kolorystyczną jaką widać na zdjęciach?
henk - Czw 18 Gru, 2008

Wyglądają jak kadry z filmu, pewnie dlatego że takich widoków nie ogląda się na co dzień.
Ale mimo to można odróżnić że to nie są prawdziwe zdjęcia z wojny (pomijając cywilów na pierwszym oczywiście) - mundury zbyt czyste i zbyt kolorowe.
Nabiegałem się trochę po poligonach i wiem jak wygląda żołnierz po kilku godzinach w polu.

Kasia119 napisał/a:
Mieliście może kiedyś okazję fotografować jakiś spektakl tańca (niekoniecznie) współczesnego ?


Mieliśmy:





Nie był to co prawda konkurs tylko pokazy jakiejś łotewskiej grupy ale tańce były, wedle życzenia, bardzo niewspółczesne.

Coś mi tu się pokręciło przy wklejaniu linków do zdjęć :???:

Może mi ktoś powiedzieć co robię źle przy zmniejszaniu że wychodzą mi takie urywane kreseczki wzdłuż kontrastowych krawędzi?
Dobrze to widać przy napisie ,,DOŻYNKI ..."
Zdjęcie wyostrzyłem w GIMPie na 20 % po zmniejszeniu

veenee - Czw 18 Gru, 2008

Ruslan napisał/a:
Zajefajne!:) Szczególnie podobają mi się dwa ostatnie! Jak uzyskać taką 'manierę' kolorystyczną jaką widać na zdjęciach?


jest taki preset do Lightroom'a ktory mozna znalezc w necie... bodajze nazywa sie "300" (od filmu)
stanowi niezla baze...

kmosw - Czw 18 Gru, 2008

veenee, zdjęcia rewelacyjne.
lucky-luk - Pią 23 Sty, 2009

17.01.2009

Manifestacja przeciw WOJNIE w Strefie Gazy - Trafalgar Square, London

01

02

03

04

amv - Pią 23 Sty, 2009

Jal tak patrze to znów mi się KAZIK przypomina...
" ...setka ludzi się zebrała,mieli swoje powody,nie wpuści Was burmistrz nawet k.... pod schody..."
:cool:

Warciarz - Pon 02 Lut, 2009

To i ja wrzuce co ostatnio zdziałałem.Mam nadzieję,że te fotki już chociaż jakąs minimalną wartośc fotograficzną mają :mrgreen:

1.

2.

3.

SlawGaw - Wto 10 Lut, 2009

Witam, oto fota której zrobienie sprawiło mi wiele radochy.
Zrobione 29 stycznia 2009 w klubie Ucho w Gdyni, w trakcie koncertu zespołu TeHaCe.

Lazlo - Wto 10 Lut, 2009

szkoda ze przedramie uciales,ono zawsze fajnie wyglada trzymajace wioslo
i szkoda ze klucze poza go ,ale tak to gitara,pierze sie sypie :grin:

SlawGaw - Wto 10 Lut, 2009

Lazlo,
Fota powstała dla rozwianych przez wentylator włosów, dlatego ręka i wiosło są potraktowane marginalnie. Gdybym mógł zejść jeszcze z przesłoną z 2,8 do 2 to chyba bym wolał mniej poruszone włosy niż większą głębię ostrości. Miło że fota się spodobała.

henk - Nie 08 Mar, 2009

Tercet Egzotyczny wczoraj grał w Ślesinie.
Chyba robię postępy w obróbce RAW-ów :razz:


jasiekcom - Nie 08 Mar, 2009

henk, może i robisz postępy ale my ich chyba nie zobaczymy bo twoje zdjęcia nie otwierają się :wink:
SlawGaw - Pon 09 Mar, 2009

A mi w ten weekend trafiła się taka ciekawostka techniczna.
kubasxxx - Sro 18 Mar, 2009

Boney M


edmun - Sro 18 Mar, 2009

pomiędzy szumami widzę jakieś cienie nawet :)
MC - Sro 18 Mar, 2009

W sumie to najlepsze podsumowanie...
xagon - Sro 18 Mar, 2009

kubasxxx byłeś na koncercie i chcesz powiedzieć że to właśnie uważasz za najlepsze zdjęcie , skoro je wstawiłeś? nastrzelałeś wydaje mi się około setkę fotek ( ja tak robię:P) , dlaczego wybrałeś TO żeby nam pokazać? słabe technicznie , brak koncepcji (4 cienie na zielonym tle) , nic nie widać ,nawet nie widać czy jest ostre :razz: , jakbyś nie podpisał to nikt by się nie domyślił co to jest
kubasxxx - Czw 19 Mar, 2009

Guilty as charged...
Fakt - troche tych fotek wtedy miałem, ale takich co to już naprawde do niczego się nie nadały... Myśląc że na bezrybiu i rak ryba wrzuciłem. Nauczka - rak nie ryba...
Dzieki panowie :)

Isis - Czw 19 Mar, 2009

Ja podziele sie z Wami zdjeciami ktore zrobilam na zeszlorocznej konwencji tatuazu w Londynie.



beata.zawrzel. - Nie 12 Kwi, 2009

Teofil Lisiecki w Harris Piano Jazz Barze (Kraków)


MC - Nie 12 Kwi, 2009

Klasa.
Monastor - Nie 12 Kwi, 2009

beata.zawrzel., zwróciłem na nie uwagę w Twojej galerii na digarcie. Bardzo fajne oświetlenie, klasyczne, stylowe zdjęcie.
icegrub - Nie 03 Maj, 2009
Temat postu: Koncert "Kayah"
Dla fanów Kayah, kilka fotek jak się spodobają to umieszczę jeszcze kilka.

Mała rozdzielczość źle się prezentuje, ale może się spodoba?

lucky-luk - Nie 03 Maj, 2009

Manifestacja przeciwko Wojnie Domowej w Srilance.

Parliament Square, London, UK.

01


02


03

amv - Pon 04 Maj, 2009

lucky-luk, 1 i 2 bardzo fajne :grin: ,chociaż szkoda uciętej wieży na 1 :wink:
mac.serafin - Nie 10 Maj, 2009

http://picasaweb.google.c...n/JuwenaliaZmz# mój pierwszy koncert =]. Chce wrzucić jak najwięcej żeby dało się ocenić całokształt...
edmun - Nie 10 Maj, 2009

nawet nieźle :) miło się ogląda
beata.zawrzel. - Pon 11 Maj, 2009

Miesiąc fotografii w Krakowie.
Wernisaż wystawy Masao Yamamoto (zdj. 1, 3 i 7) - KAWA = flow.
10.05.09, Galeria ZPAF i S-ka, Kraków.


mavierk - Pon 11 Maj, 2009

beata.zawrzel., n1
SlawGaw - Pon 11 Maj, 2009

beata.zawrzel., a ja myślałem że na takie imprezy to nawet pies z kulawą nogą nie przyjdzie :mrgreen: , a tu nie tylko pies. :mrgreen:
mac.serafin - Pon 11 Maj, 2009

beata.zawrzel., głupie zdjęcia bo lepsze od moich... :| (komplement)
beata.zawrzel. - Pon 11 Maj, 2009

mac.serafin, dzieki za komplement choc nie do konca rozumiem jego alegorycznosc :)
zug - Pon 11 Maj, 2009

beata.zawrzel., nie tylko Ty :???:
mac.serafin - Pon 11 Maj, 2009

Liczyłem na rewanż i opinie o moich zdjęciach :/
SlawGaw - Pon 11 Maj, 2009

mac.serafin, a co tu komentować, takie tam foty. :mrgreen: Sam się prosiłeś. :mrgreen:

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2009 21:31 ]
Twoje zdjęcia psów w schronisku (inny temat) są ciekawsze, bo przynajmniej budzą jakieś emocje.

amv - Sro 03 Cze, 2009

Moje pierwsze przymiarki do koncertu (zespół legenda - TSA :wink: )zza barierki,oczami widza. Wszystko 70-300 na pełnej dziurce.
Gdyby ten obiektyw z tym zakresem miał stałe F/4 to byłbym z nim spał :mrgreen:


1.


2. Tu żałuję uciętej ręki :oops: :roll:


3.


4.


Proszę o Wasze zdanie (?)

SlawGaw - Sro 03 Cze, 2009

amv,
3 i 4 nic się tam nie dzieje, pan trzyma mikrofon, nawet nie ma fajnej minki.

2 dobrze naświetlone, ale kadr nieciekawy, sam piszesz że obcięta ręka.

1 zdecydowanie najmniej negatywnych uwag, dopieściłbym z raw'a prześwietlenia na twarzy i włosach, tak by wyglądało jak na 2, wolałbym ostrość na twarzy a nie na gitarze ale zapewne inni powiedzą że ok.

A tu jedno z moich, 21 03 2009 grupa Bruno Schulz.

amv - Sro 03 Cze, 2009

SlawGaw napisał/a:
wolałbym ostrość na twarzy a nie na gitarze

Punkt AF zawsze mam na ślep,ale pan oddał się tak solówce,że w tych spazmach grzywą poruszył :mrgreen:
Dzięki :wink: :smile:

hajhet - Sro 10 Cze, 2009



Koncert zespołu Dubska, Rzeszów. 7.08.09

Z czasem będzie więcej.

edmun - Sro 10 Cze, 2009

Niestety to zdjęcie mi się nie podoba
koraf - Sro 10 Cze, 2009

Niestety tu nie ma co się podobać bo kadr słaby,kolor :evil: , akcja :???: , kolor :oops: ...
jestem bardzo szczery :roll: .

darek-dorado - Sro 10 Cze, 2009

Stare Dobre Małżeństwo

1


2


3

mac.serafin - Sro 10 Cze, 2009

2,3 się nie różnią i troche za dużo powietrza, ogólnie jakoś nie powalają...
Teraz moje nieśmiałe próby:
1.

2.

3.

4.


Ogólnie to wszystkie znajdziecie tutaj:
http://picasaweb.google.c...dcyOgniaDzien2#

AuThoR - Czw 11 Cze, 2009

mac.serafin, może i na 1 2 3 bardziej znani...ale 4 pojechana :) super perspektywa i ekspozycja ze wskazaniem na niebo :)
zug - Czw 11 Cze, 2009

mac.serafin napisał/a:
Teraz moje nieśmiałe próby:

ale na czwórce to pojechałeś "śmiało" :shock:

SlawGaw - Czw 11 Cze, 2009

mac.serafin, mi brakuje prawej ręki u pierwszego pana na 4, ale może coś było na dole co przeszkadzało, 4 jest mocna, reszta taka se.
hajhet - Sob 13 Cze, 2009



kolejne, z lepszym światłem. Dodaję, że brakuje mi milimetrów.

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 22:30 ]
Maleo Reggae Rockers, Kolbuszowa (30 km na północ od Rzeszowa).
udało mi się bez problemu robić zdjęcia w fosie, bo wcześniej ze swoim zespołem supportowaliśmy MRR i miałem identyfikator "wykonawca" i ochrona nic nie mówiła.

nie krzyczcie za mikrofon w oku :D

to trochę przyPSute, chciałem trochę zmienić klimat.

kubasxxx - Czw 02 Lip, 2009
Temat postu: Moje 2
Sewastopol, Krym, Ukraina (44.61789,33.523825) - Koncert uliczny, w mieście gdzie stacjonuje Flota Czarnomorska


Noc Kultury, Lublin 2009, Muszla Koncertowa, Ogród Saski - Pojedynki Break Dance

edmun - Czw 02 Lip, 2009

obydwa mi się nie podobają. misie będą złe :D
SlawGaw - Czw 02 Lip, 2009

kubasxxx, mi też się nie podobają, ale wiem dlaczego, otóż:
1. przyzwyczajenie do centralnego czujnika AF, poproszę inny kadr
2. trochę mdłe, albo lepiej naświetlić albo lepiej obrobić
3. na nr 1 nieostrzy panowie znajdują jeszcze jakieś uzasadnienie, ale na nr 3 nieostry pan zajmuje 1/3 kadru i to na pierwszym planie, tu już nie ma że boli.

kubasxxx - Czw 02 Lip, 2009

Dzięki za konstruktywną krytykę, ustosunkuję się tu jednak nieco...
1) Tu powiem szczerze że kadr jest przypadkowy... Szereg ze 40 marynarzy akurat przechodził miedzy mną a śpiewającą panią i za bardzo nie było jak tam coś zrobić... Jak teraz patrzę - to możnaby z lewej nieco podciąć, nie?
2) Guilty as charged
3) Co do nr2 - tu akurat jak napisalem w tytule - były to pojedynki 1 na 1, więc mamy i tańczącego i obserwującego go przeciwnika i dopingującą publiczność... także tu nie było przypadku...

W każdym razie jeszcze raz dziękuję za te pare słów...
Takie rzeczy przyznam są dla mnie ważne i po to właśnie się na to forum wkręciłem :)

skasowany - Pią 03 Lip, 2009

kubasxxx, każdą słabą fotę można wytłumaczyć :wink:
stultus - Sob 04 Lip, 2009

moze ja tutaj spróbuje swoich sił ;-)
1

2

f11whocares - Sob 04 Lip, 2009

stultus pierwsze mi sie podoba
komor - Nie 05 Lip, 2009

Może ja mam tak samo spaczony gust jak kolega kubasxxx :) ale zdjęcia #2 mi się bardzo podoba. Nieostry pan zajmujący 1/3 kadru broni się dla mnie nawet bez opowieści o pojedynku 1-1, bo wyraźnie widać co on robi, pomimo obciętej głowy.
Pewnie dałoby się to zdjęcie zrobić lepiej, ale takie jak jest mi się podoba. :)

stultus, bardzo kontrastowe, mi się podoba drugie.

Usjwo - Pon 06 Lip, 2009

stulus Czy pierwsze jest na innym serwerze? Tak to jeszcze nie bylo, pierwszego nie widze, a drugie tak. :mrgreen:
henk - Pon 06 Lip, 2009

1


2


3


4

SlawGaw - Wto 07 Lip, 2009

henk, coś za bardzo przeostrzone te foty a 4 to chyba jeszcze poruszona.
henk - Wto 07 Lip, 2009

SlawGaw, wszystko zgadłeś :razz:
SlawGaw - Wto 07 Lip, 2009

henk, Jakaś nagroda za prawidłowe rozwiązanie?

Tu moje pierwsze próby z Samyangiem 8 na koncertach.

Monastor - Wto 07 Lip, 2009

Odwzorowanie stereograficzne w pełnej krasie :)
henk - Wto 07 Lip, 2009

SlawGaw napisał/a:
henk, Jakaś nagroda za prawidłowe rozwiązanie?


Możesz się chwalić wśród znajomych że mnie znasz :razz:

stultus - Wto 07 Lip, 2009

Usjwo wszystkie są na tym samym serwerze
kolejne ;-)
3

4

5

edmun - Wto 07 Lip, 2009

stultus, trzecie najlepsze :)
zug - Wto 07 Lip, 2009

stultus, dla mnie 5 :wink:
Monastor - Wto 07 Lip, 2009

stultus, 5 naprawdę bardzo fajne. Ciekawie się światło rozłożyło.
stultus - Wto 07 Lip, 2009

jednak amator moze coś kiedyś zrobić ciekawego ;-)
a to wszystko 350d+S18-50/2.8 ;-)
jeszcze jedno na próbe
6

Usjwo - Sro 08 Lip, 2009

stultus No to nie wiem dlaczego. Teraz tez widze tylko 5.
A nie nazywasz ich tybet1.jpg lub urumuqi.jpg czy jakos tak :mrgreen:
5 jest przednia, bardzo mi sie podoba (moglbym nawet napisac ze najlepsza :grin: )

stultus - Sro 08 Lip, 2009

dziękuje
to moje zdjecia na
Kod:
http://www.flickr.com/photos/36275883@N07/
flickr

mavierk - Sro 08 Lip, 2009

stultus, nie myślałeś o robieniu ciutkę jaśniejszych zdjęć? :)
stultus - Sro 08 Lip, 2009

wiem troche ciemnie , nie chciałem iso 800
mavierk - Czw 09 Lip, 2009

stultus, aby uniknąć szumów, możesz robić nawet na iso 1000, delikatnie prześwietlając klatki, po ściągnięciu ekspozycji o jakieś 0,3EV będziesz miał super naświetlone zdjęcie i mało szumów :) Spróbuj tak raz, czy dwa :)
stultus - Czw 09 Lip, 2009

tu iso 800 troche ciemnie ale moze i lepiej ;-)

cra89 - Czw 09 Lip, 2009

Od Nowa
6.05.09
SOFA

400d + kit




[ Dodano: Pią 10 Lip, 2009 17:46 ]
cra89 napisał/a:
Od Nowa
6.05.09
SOFA

400d + kit

Obrazek
Obrazek


no to jeszcze cos:
Afryka Reggae Festiwal 2009 - Od Nowa



loopez - Wto 14 Lip, 2009

"Bitwa o Skarzysko 2009 - rekonstrukcja"
1

2

3

4

5

6

7

Usjwo - Wto 14 Lip, 2009

Ja nie jestem za b&w, ale podoba mi sie. Oprocz 3, takich ostrych wtedy nie mieli :mrgreen: nawet 2 za bardzo.

[ Dodano: Sro 15 Lip, 2009 00:43 ]
no i jedynka tez :mrgreen:

loopez - Wto 14 Lip, 2009

czyli glowna "idea" to blur i konwersja do bw bez szalenstw na krzywych i kanalach ? nie musi byc 'wysmakowane' dobrze by bylo jakby bylo rozmyte i w plytkich bw?

8

9

10


niz cos takiego jak ponizej:
11

ophiuchus - Nie 19 Lip, 2009

To może zmienię klimat na nieco bardziej przaśny ;)





o taką rybę złapałem:


Jak ktoś ma telefon do pani po lewej, to ja poproszę... ;)


joł!


Wszystkie zdjęcia pochodzą z aktualnie obchodzonego święta kwiatu tytoniu ;)
Gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full ;) ale po incydencie w którym omal nie ucierpiał mój aparat, doszedłem do wniosku, że jeszcze nie jestem gotowy na takie poświęcenia :P i zdjęć nie posiadam :D

stultus - Nie 19 Lip, 2009

stan borys

mavierk - Nie 19 Lip, 2009

stultus, pewnie tego nie śpiewał, ale czuję klimat Jaskółki ;)
stultus - Nie 19 Lip, 2009

a spiewał jaskółke i studnie bez dnia ;-)
jutro dodam jeszcze kilka zdjeć

omegazull - Nie 26 Lip, 2009

A panowie co na imprezie by się przydało...
f11whocares - Sob 08 Sie, 2009

Takie tam przedtawienie...


jogofrugo - Nie 09 Sie, 2009


‎6 ‎czerwca ‎2009, ‏‎23:22:20 Uroczysko w Supraślu
Takie moje pierwsze zdjęcie, trochę poprawiłem kolorki bo strasznie dużo czerwonego było.
Mam nadzieję że choć trochę wam się spodoba.

f11whocares - Nie 09 Sie, 2009

jogofrugo, Super, podoba mi sie.
jogofrugo - Nie 09 Sie, 2009

f11whocares napisał/a:
jogofrugo, Super, podoba mi sie.

Dzięki serdeczne z ręki pstrykane wiec może trochę nie ostre.

f11whocares - Sro 12 Sie, 2009

Czego ludzie nie zrobia dla kasy..



Isis - Pon 17 Sie, 2009

Koncert H2O w Londynskim klubie Underworld, 14/08/09.
1.

2. Chris z soul-man-agment goscinnie na wokalu.

3. Mark Barney Greenway (Napalm Death) goscinnie na wokalu.

4.

5.

mac.serafin - Pon 17 Sie, 2009

Imo rewelka.
SlawGaw - Pon 17 Sie, 2009

Isis, za dużo lampy, za mało zastanego, momenty fajne.
edmun - Wto 18 Sie, 2009

a mi się bardzo podobają.
będzie trzeba jakiś koncert sfocić ze sceny jak nic :)

sndbk - Wto 18 Sie, 2009


Isis - Wto 18 Sie, 2009

SlawGaw z ta lampa to ogolnie porazka u mnie. Jako ze korzystam tylko z wbudowanej w moim 400D, pole do popisu mam niestety niewielkie. Chce zainwestowac w Speedlite 580EX II, ale obecnie musze kombinowac tym co mam :(
mavierk - Wto 18 Sie, 2009

sndbk, za ciemne
sndbk - Wto 18 Sie, 2009

To ciekawe. Będę musiał sprawdzić na innych panelach bo u mnie jest jasno.
hajhet - Sro 19 Sie, 2009


koncert zespołu Paproszki
www.paproszki.com

cra89 - Nie 23 Sie, 2009

Ot takie dla was z jednego z toruńskich klubów :D :D

trochę trwało zebranie w kupę wszystkich kelenerk ale się udało :)

SlawGaw - Nie 23 Sie, 2009

cra89, twoje podejście do tematu "FOTOGRAFIE IMPREZ" ma niezaprzeczalne walory.

Tak trochę przyziemnie, jakim napiwkiem to się skończyło?

cra89 - Nie 23 Sie, 2009

Napiwkiem?? Toż jeszcze dostałem od każdej buziaka ^^ :D :mrgreen: :lol:
SlawGaw - Nie 23 Sie, 2009

Udało mi się trafić na koncert Raya Wilsona z zespołem Stiltskin, niżej parę fot prosto z aparatu, bez obróbki i kadrowania, wszystkie na iso 1600, z czasem w granicach +/- 1/160, przesłona 2.8,

1.

2.

3.

4.

Jesienny - Pon 31 Sie, 2009

Dołączam kilka pstryków z piątkowego koncertu Myslovitz na zakończenie wakacji w Brzydzi.

5.


6. "Stary Co ty tam mruczysz!!?"


7. "Myslovitz II - Pomniejszenie"


Jak na ciemnicę, to ciemny 70-300VR dał radę.

alsimair - Pon 31 Sie, 2009

Jesienny, fajnie, szczególnie piątka.
SlawGaw - Wto 01 Wrz, 2009

Jesienny, skoro masz czasy w granicach 1/100 - 1/160 przy iso 2000 i ciemny obiektyw to tam nie było aż tak ciemno.

5 mi się nie podoba, gdyż ma za duży kontrast, a szczególnie przeszkadza mi przepalona część twarzy pana z otwartymi ustami, ale dosyć fajny kadr i moment.

hijax_pl - Wto 01 Wrz, 2009

Wychodzi około 7-8 EV. To w sumie ciemność :wink:

No i zgadza się z teorią

EV 7: Bottom of rainforest canopy. Brightly lighted nighttime streets. Indoor sports. Stage shows, circuses.

edmun - Wto 01 Wrz, 2009

a ja jestem bardzo na tak. ziarno dodało uroku
Jesienny - Wto 01 Wrz, 2009

Dzięki. I dobrze, to był całkiem jasny koncert ;)
SlawGaw - Wto 01 Wrz, 2009

Fota z Myslovitz z roku 2005, pełny kadr, jpg prosto z KM D7D iso 800 1/30 f/2.2 50 mm, a to wychodzi tak koło 4 EV. W takich sytuacjach marzy się o 7 EV.
W trakcie koncertu dopuszczono robić foty tylko przez pierwsze kilka utworów, mam wrażenie że specjalnie zgasili światła aby to nie było proste, potem było trochę więcej światła ale głównie z tyłu świeciło ludziom w oczy a zespół i tak stał w ciemnościach.
8.

Jesienny - Wto 01 Wrz, 2009

Wiesz, dla mnie po prostu jeśli przez większość koncertu świecą się tylko światła np. niebieskie czy czerwone to jest to ciemnica - mało co z tego wyjdzie. Po prostu będą na zdjęciach "niebieskie plamy". Zdjęcia wykonuje się w momencie "eksplozji świateł", które trzeba przewidzieć +- seria z aparatu i szczęście, że akurat w tym momencie na scenie zdarzy się coś ciekawego.

Zapewne gdybym się szarpnął na sektor dla VIP-ów, na który w odróżnieniu od darmowego miejsca w którym stałem trzeba sobie było zasłużyć jakimiś tam zakupami gdzieś, to wtedy mógłbym porobić nieco jaśniejszym obiektywem.

Tak czy siak ja jestem zadowolony z wyników :)

SlawGaw - Wto 01 Wrz, 2009

Jesienny napisał/a:
sektor dla VIP-ów

Nie bywam na koncertach gdzie jest taki sektor, z założenia unikam wszelkich dużych imprez, gdzie trzeba płacić za akredytację, a i tak nie można wejść wszędzie. Wolę darmowe koncerty przy okazji jakiś imprez w mieście, łatwiej się wkręcić na zaplecze.

cra89 - Wto 01 Wrz, 2009

hmmm co do zdjec na koncertach gdzie jest dosc ciemno to chyba dobrym rozwiazaniem jest lampa blyskowa skierowana w gore(bok, pod katem jak pasuje) i odblysnik + dosc wysokie ISO i czas na poziomie 1/10s (przykladow bo zalezy jeszcze jakbardzo ciemno jest) jest duzo swiatla zastanego a przy pierwszy plan doswietlony lampa a ruch zamroznoy
Jesienny - Wto 01 Wrz, 2009

SlawGaw napisał/a:
Nie bywam na koncertach gdzie jest taki sektor, z założenia unikam wszelkich dużych impres, gdzie trzeba płacić za akredytację, a i tak nie można wejść wszędzie. Wolę darmowe koncerty przy okazji jakiś impres w mieście, łatwiej się wkręcić na zaplecze.


Ale to był darmowy koncert, tylko, że miał dodatkowy nie duży zresztą ( i dało się tam wcisnąć na chama) sektor dla ludzi, którzy zakupili w pewnym sklepie za pewną sumę - taki bonus. ;) Tylko, że ja nie Wałęsa cobym przez płotki skakał.

Poza tym, gro zespołów nie grywa na darmowych imprezach ;) niestety najczęściej też trudno wtedy przemycić aparat.

cra89 napisał/a:
mmm co do zdjec na koncertach gdzie jest dosc ciemno to chyba dobrym rozwiazaniem jest lampa blyskowa skierowana w gore(...)


I co ta lampa da Ci 10... czy 20m od sceny?

SlawGaw - Wto 01 Wrz, 2009

cra89 napisał/a:
dobrym rozwiazaniem jest lampa blyskowa skierowana w gore

Hahahaha
1. Panu Bogu w okno z nadzieją na światło odbite od chmurek
2. Na wielu imprezach nie wolno używać flesza, potrafią wyprosić.
3. Światło błyskowe spłaszcza obraz i "przydusza" oświetlenie zastane

Dla mnie błysk to w takich warunkach ostateczność.

Jesienny, ja na koncerty chodzę głównie dla zdjęć, zespoły muzyka to sprawa drugorzędna. Trudne, zmienne warunki, ruch, stanowią wyzwanie.

Jesienny - Wto 01 Wrz, 2009

SlawGaw napisał/a:
Jesienny, ja na koncerty chodzę głównie dla zdjęć, zespoły muzyka to sprawa drugorzędna. Trudne, zmienne warunki, ruch, stanowią wyzwanie.


No ja wciąż jeszcze chodzę na koncerty dla muzyki, ale lubię wnieść aparat bo lubię koncertowe zabawy ze światłem. Nie miewam akredytacji na koncertach więc nie wejdę za barierki (których na małych koncertach może nie być).

BTW. dodałbym też 4. punkt do podsumowania. 4. W zależności od koncertu i warunków można dzięki lampie złapać dużo orbów :) (widać "duchy" też lubią imprezki ;) )

SlawGaw - Sro 02 Wrz, 2009

Przyszedł mi do głowy powód 5
5. Błysk odbija się od dymu, mamy fotę dymu a nie tego co w nim jest.

Z innej beczki zdjęcia wykonane 01 09 2009, tuż przed inscenizacją wydarzeń związanych z obroną mostu na Wiśle w Tczewie w 1939.
Dla niewtajemniczonych pierwsze bomby w trakcie WWII spadły w okolicach mostu w Tczewie na parę minut przed bombami w Wieluniu, a gdy padły strzały na Westerplatte, tam byli już zabici wśród obrońców, kolejarzy i celników. W Tczewie na Wiśle była granica między Polską a Wolnym Miastem Gdańsk.
9.

10.

11.

dawid_gaszynski - Pią 04 Wrz, 2009

12
Senso i wiersza w tym klimacie

Jak ja kocham gołe baby
gołe baby do przesady
goła baba to przyjemność
gołą babę chciałbym zerż... sfotografować.



mavierk - Pią 04 Wrz, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:
Jak ja kocham gołe baby
gołe baby do przesady
goła baba to przyjemność
gołą babę chciałbym zerż... sfotografować.
bądź co bądź, jest coś w tym..
lupo57 - Sob 05 Wrz, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:

Jak ja kocham gołe baby
gołe baby do przesady
goła baba to przyjemność
gołą babę chciałbym zerż... sfotografować.


wg. mnie "baby" to są w nosie :lol: :lol: :lol:
rozumiem że chodzi Tobie o kobiety, wierszyk co by nie powiedzieć jest słaby, lepszy z Ciebie jednak jest fotograf, poezje sobie daruj :wink:
pozdrawiam

dawid_gaszynski - Sob 05 Wrz, 2009

To jest stary tekst ze stadionów...

[ Dodano: Sob 05 Wrz, 2009 08:45 ]
A tym razem całkiem poważna impreza okolicznościowa. Rocznica - śmierci Rolanda Leszczyńskiego, kibica Śląska Wrocław zabitego kilka lat temu przez kibiców Widzewa.
13.

14.


[ Dodano: Sob 05 Wrz, 2009 08:48 ]
No i nie ma numeracji, bo nie można edytować wpisów nawet świeżych o ile były dodatkiem do poprzedniego wpisu.

stultus - Nie 06 Wrz, 2009

Don Vasyl i Cygańskie Gwiazd
15.

ophiuchus - Nie 06 Wrz, 2009

stultus, nic nie widać :o
stultus - Nie 06 Wrz, 2009

a teraz ;-)
hijax_pl - Nie 06 Wrz, 2009

stultus, nadal nie widać gwiazd :wink:
stultus - Nie 06 Wrz, 2009

to daje link do zdjecia :sad:
http://img524.imageshack.us/img524/1040/mg4368.jpg

dawid_gaszynski - Nie 06 Wrz, 2009

Widać było poprzednio zdjęcie.
ophiuchus - Nie 06 Wrz, 2009

Teraz widać w obu postach.
dr11 - Nie 06 Wrz, 2009

Moje pierwsze koncertowe.

Suture Navigator, Dead Factory, Head58, Job Karma.

16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.

omegazull - Nie 06 Wrz, 2009

stultus, ten cygan wygląda jak Drakula ze swymi wampirzycami. :wink:
Takie dziwne spostrzeżenie. :wink:

edmun - Nie 06 Wrz, 2009

dr11, cała seria bardzo mi się podoba. nawet nie chcę wspominać że chyba 80% Twoich zdjęć bardzo mi się podoba
Tworas - Sro 09 Wrz, 2009

Natalia :)

28.

Usjwo - Sro 09 Wrz, 2009

Tworas Ten drygent z tylu sie niefortunnie ustawil i te lampy daja troche po oczach, szczegolnie ta biala/zielona, i jeszcze ten lokiec moglby byc caly. Czyli podoba sie tylko troche z innego miejsca :grin:
hijax_pl - Sro 09 Wrz, 2009

dr11, very nice :)
myslidar - Sro 09 Wrz, 2009

Koncert zespołu Akurat w Otmuchowie

29.


30.

Tworas - Sro 09 Wrz, 2009

Usjwo, zgadza sie mogło być lepiej :D
SlawGaw - Sro 09 Wrz, 2009

dr11, fajne, ale proszę, napisz jeszcze jakie czasy, czułości, przesłony, obiektywy i body. Oczywiście o ile to nie tajemnica.
krzys13k - Sro 09 Wrz, 2009

SlawGaw napisał/a:
dr11, fajne, ale proszę, napisz jeszcze jakie czasy, czułości, przesłony, obiektywy i body. Oczywiście o ile to nie tajemnica.


Dołączam się do prośby. A cała seria mi się bardzo podoba, najlepsze chyba 26.

dr11 - Sro 09 Wrz, 2009

Uff, dobrze. Miejsce: Lodz, klub Wytwornia. Ciemnosci egipskie. 5D, ISO1600-3200, obiektywy 24mm, 85mm, 150mm. Przeslony f/1.4, f/1.2, f/2.8 (czyli pelne dziury w tych sloikach). Rawy mam w domu, moge sprawdzic kazde zdjecie z osobna jak ktos chce.
SlawGaw - Sro 09 Wrz, 2009

dr11, jeszcze czasy, choć szacunkowo by się przydały, no ale i tak szklarnia zacna, body ff też dobre, więc już nie dziwi jakość miniaturek.
Pozostaje jeszcze pogratulować oka.

dr11 - Czw 10 Wrz, 2009

16. 24mm, f/1.8, 1/20, ISO400
17. 85mm, f/1.2, 1/100, ISO1600
18. 85mm, f/1.2, 1/40, ISO1600
19. 85mm, f/1.2, 1/100, ISO1600
20. 85mm, f/1.2, 1/60, ISO1600
21. 85mm, f/1.2, 1/40, ISO3200
22. 85mm, f/1.2, 1/50, ISO1600
23. 85mm, f/1.2, 1/30, ISO1600
24. 85mm, f/1.2, 1/30, ISO1600
25. 24mm, f/2, 1/30, ISO1600
26. 85mm, f/1.2, 1/100, ISO1600
27. 85mm, f/1.2, 1/30, ISO1600

S150 jednak nie bylo w tym secie. Swoja droga sam sie zastanawiam jak takie czasy utrzymalem z reki :) Waga 85 tutaj na pewno pomogla. No i odpad byl spory.

Dziekuje Wszystkim za mile slowa :)

SlawGaw - Czw 10 Wrz, 2009

dr11, dzięki.
krzys13k - Czw 10 Wrz, 2009

dr11, również dzięki :)
nazgul - Nie 13 Wrz, 2009

Rekonstrukcję Bitwy nad Bzura chyba mogę tu wrzucić?

Brochów 2009:

31.


32.


33.


34.


35.


36.


Więcej:
http://picasaweb.google.pl/nazgul43/Bzura1939#

edmun - Pon 14 Wrz, 2009

Na niektórych albo bardzo potężne odszumianie albo po prostu za duże rozmycie. Ogólnie cała seria mi się podoba
dr11 - Pon 14 Wrz, 2009

nazgul, bardzo przyjemny w odbiorze reportaz :)
mac.serafin - Pon 14 Wrz, 2009

Na 34. takie mydło że hej! Mi nie pasuje kolorystycznie. Niby b&w a nie b&w ;/
cygnus - Sro 16 Wrz, 2009

Portsmouth Festivities HENRY 500
Ghost Ship
Pewnie coś robię nie tak, bo czy wstawiam link jako Img czy URL to obrazek się nie wyświetla.
No i nie jestem pewien, czy takie podlinkowanie jakie zastosowałem tutaj jest legalne.

myslidar - Pią 18 Wrz, 2009

17.09.2009: Inscenizacja historyczna „Brześć 1939” /Wrocław - Rynek/

37.


38.


39.


40.


41.


42.


Więcej zdjęć: http://www.karolczyk.az.p...17_2009_wroclaw

Usjwo - Pią 18 Wrz, 2009

myslidar 37 najlepsze (nie tylk przez zawartosc butelki :mrgreen: ), w pozostalych troche tlo przeszkadza, jednak na to wplywu nie miales :smile:
dr11 - Pią 18 Wrz, 2009

Niebezpiecznie tak jak na 41, chyba za duzo 37 bylo ;)
hijax_pl - Pią 18 Wrz, 2009

lub też mało 38 ;)
komor - Nie 27 Wrz, 2009

No to teraz moje pierwsze próby z koncertami. Wrocławski klub Firlej, Keith Caputo z kolegami.

43. Keith Caputo



44. Ryan Oldcastle



45. Motion blur w wykonaniu Ryana :)



46. Z lewej Ryan, a z prawej Axel van Oort



47.



48.



49.



50.



51.



52.

myslidar - Nie 27 Wrz, 2009

Dobre zdjęcia i przekonują mnie do Sigmy 30 1.4 :) Używałeś statywu/monopodu? Bo widzę, że czasy są długie.
komor - Nie 27 Wrz, 2009

Nie, generalnie siedziałem w kucki, na kolanach itd. :) Ręce mogłem opierać a to o scenę, a to o głośniki, ale przy trzydziestce o poruszenie nie jest znowu tak łatwo. Zdjęcia z setki to już coś innego, ale robiłem serią 2-3 fotek i najczęściej 1-2 były OK. Bardziej martwiłem się o ruchy modela niż drgania własne.
dawid_gaszynski - Pon 28 Wrz, 2009

53. Jest ryzyko - jest zabawa czyli impreza na stadionie


komor - Pon 28 Wrz, 2009

Piękne :) To jest woda czy jakiś gaz? Ech, podwórkowy ten nasz stadion… :)
MC - Pon 28 Wrz, 2009

Jak widac, panowie po lewej stronie byli ubrani niewlasciwie do okolicznosci i dlatego chyba zostali poproszeni o opuszczenie lokalu :razz:
dawid_gaszynski - Pon 28 Wrz, 2009

Komor : gaz.
szaleniec - Pon 28 Wrz, 2009

dawid_gaszynski, A Ty gdzie stałeś? Czy jakoś wisiałeś w powietrzu;)
Nie bałeś się że za zdjęcia Ciebie kibole zlinczują?
Pewno większość z gimnazjum i karki - masakra:/

dawid_gaszynski - Pon 28 Wrz, 2009

Za płotem. Aparat przekładałem nad nim.
Jeżeli czegoś się boję na meczach to reakcji mundurowych i ochrony, a nigdy nie kibiców.

Isis - Sro 30 Wrz, 2009

London Tattoo Convention

glownie zdjecia ludzi, ale robione na imprezie, wiec dzial chyba odpowiedni...

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

dawid_gaszynski - Sro 30 Wrz, 2009

Kto się nie dziara ten fujara.
Jesienny - Sro 30 Wrz, 2009

To ja fujara ;) Zdjęcia gut, dziary FUJ ;P
quake222 - Czw 01 Paź, 2009

nie wiem czy biezmowanie to impreza ale ; )

Panie które tak ładnie spiewały ; ))


Tworas - Czw 01 Paź, 2009

quake222, ja wiem, ze to poczatek przygody z cyfra, ze kazde uderzenie lustra to frajda i każde zdjęcie jest ładniejsze niż to z kompaktów ale proponuje jednak więcej ćwiczeń (moze jakaś książka ? Peterson przyjemnie wszystko tłumaczy, opisuje...) wiecej poczytać na forum więcej zdjęć pooglądać ( tych udanych) i przede wszystkim więcej samokrytyki… ja tez jestem amator i krótko w tym siedzę...
quake222 - Czw 01 Paź, 2009

Tworas napisał/a:
ze kazde uderzenie lustra to frajda


najswietsza racja :D :D
dziekuje za rady napewno skozystam

szaleniec - Pią 02 Paź, 2009

A ja mam zdjęcia z takiej okolicznej imprezki zawodów konnych ze skokami przez przeszkody czy mogę to tutaj wrzucić? Pytam bo w stopce tematu jest napisane że to dział Fotografii imprez ale bez sportu, więc pytam czy konie to też sport? :)
edmun - Sob 03 Paź, 2009

jako fotografia sportu
cra89 - Nie 04 Paź, 2009

Fotki z wczorajszego koncertu Behemota w Toruniu:

56:

57:


:evil: sorki za jakosc ale bylo tyle ludzi ze w Od NOwie woda plynela ze scian a obiektyw wiecznie zaparaowany

f11whocares - Nie 04 Paź, 2009

:twisted: :evil:
krzys13k - Nie 04 Paź, 2009

cra89, ciekawe :twisted:

Ja by skadrował tak, żeby nie było widać tych elementów na scenie po prawej. Ciekaw też jestem ja by wyszły ujęcia robione z trochę niższego poziomu, może masz jakieś?

Na obu ostrość wydaje się być ciut przed twarzą wokalisty, ale jeśli robiłeś 50mm f/1.8 canona, to rzeczywiście ciężko ustawić dokładnie ostrość ;)

cra89 - Nie 04 Paź, 2009

zdjecia 50 f/1,8 bo sie tak ruszali ze czasy musiaaly byc naprawde krotkie a mimo to ze wchodzilem z opaska jako fotograf nie mozna bylo podejsc po scene bo co jakis czas ogniem walilo na 3 metry do gory tylko zza barierek z boku robic i tylko pierwsze 3 kawalki ;/ potem ochorona nas grzecznie wyprosila

a tak to balem sie podchodzic za blisko bo wygladali jakby mieli zaraz kogos zjesc :twisted: :mrgreen: :shock:

ophiuchus - Nie 04 Paź, 2009

I zjedli? :D
amv - Nie 04 Paź, 2009

Oni jedzą tylko koty :twisted: :razz:
zug - Pon 05 Paź, 2009

amv napisał/a:
Oni jedzą tylko koty :twisted: :razz:

:lol: :lol:

Jesienny - Pon 05 Paź, 2009

Teraz to chyba różową watę cukrową ;)
cra89 - Pon 05 Paź, 2009

58: (wiem ze nie jest ostro tam gdzie byc powinno ale mi sie podoba) :twisted: :razz:

bhpchmiel - Pon 05 Paź, 2009

strach się bać takie mają m...rdy :shock: Za sam wygląd 3 lata w zawieszeniu :razz:
dawid_gaszynski - Czw 08 Paź, 2009

10 klatek prozy życia czyli "kotlet" w Edukacji na rozpoczęciu roku akademickiego.

ISO 1600 na 70-200 F2.8 i 17-40 F4

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

SlawGaw - Czw 08 Paź, 2009

Te pierwsze trochę za mocno poprzechylane, niepotrzebne udziwnienia, całość spoko.
dawid_gaszynski - Czw 08 Paź, 2009

Poprzechylane, bo proste są nudne jak flaki z olejem. Proste to robię na sporcie.
maziek - Czw 08 Paź, 2009

Zawsze mnie zastanawia, czy ten kołnierzyk naprawdę z gronostajów... a berło choćby srebrne...
SlawGaw - Czw 08 Paź, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:
proste są nudne jak flaki z olejem

Ja tam lubię flaki. Pierwsze trzy są zepsute przez przekrzywienie, za to 63 zyskało, a w 62 to nie przeszkadza.

dawid_gaszynski - Czw 08 Paź, 2009

Jakbyś zobaczył przy prostym kadrze obleśny kontakt w ścianie to zmieniłbyś zdanie.
AuThoR - Czw 08 Paź, 2009

A mi właśnie dziwnie ostatnio się spodobały takie wykrzywiane...te z poprzedniej strony wg mnie idelalnie się wpasowały w takie kadry.
Z pokazanych najbardziej mi leżą 59 i 60

alsimair - Pią 09 Paź, 2009

69.


ISO 1000, f/3.5, 1/15

Pierwszy koncert z aparatem (Lumix G1 + kit + Canon 550EX), więc wszelkie uwagi mile widziane.

TG Band (Tarnowskie Góry Band)

Filmiki z koncertu (raczej do posłuchania niź oglądania ;) ):
http://www.youtube.com/watch?v=DkEQx_5Iim4
http://www.youtube.com/watch?v=Utdl2esFrrU
http://www.youtube.com/watch?v=5twUsARxXOo

Występ bardzo kameralny w niewielkiej sali w dusznym pubie. Publiczności było może ze dwa razy więcej niż muzyków :)

Ach, zapomniałbym - młody człowiek z gitarą na pierwszym planie to mój brat :)

myslidar - Nie 11 Paź, 2009

10.10.2009: Eliminacje do Mistrzostw Polski w FIFA10 + spotkanie z piłkarzami Śląska Wrocław:

Canon 350D, ISO 3200

70.


71.


72.


73.


74.



Więcej zdjęć: http://www.karolczyk.az.p...oclaw_fifa_2010

Voldo - Pią 16 Paź, 2009

sobotni koncert w klubie alchemia

75.

76.

77.

78.

79.

80.


co sądzicie?

pawel23 - Pią 16 Paź, 2009

75. świetna :smile:
Voldo - Pią 16 Paź, 2009

pawel23, thx ;]

TUTAJ pare fotek wiecej i mala relacja ;]

SlawGaw - Sob 17 Paź, 2009

Parę zdjęć z koncertu duetu "Maciej Fortuna&Stefan Weeke PROJECT".
A700 + Minolta 80-200 G f/2,8 iso 6400 1/80-1/160, balans na żarówkę, jpg prosto z aparatu jedynie przeskalowane.
81

82

83

84

85

AuThoR - Sob 17 Paź, 2009

Voldo, patrze patrze i.....naprawdę świetne ujęcia....i klimat...podziwiam :) oby tak dalej :)
katharsis - Nie 18 Paź, 2009

to może i ja spróbuję się dokooptować do tego wątku?
Festiwal Ciało/Umysł, spektakl CIE 7273, w sumie moje pierwsze zderzenie z fotografią tańca i teatru. Takie mocne, dwutygodniowe zderzenie. Wystarczyło, żeby zakochać się na zabój :)

86.

87.

88.

89.

90.

91.

SlawGaw - Nie 18 Paź, 2009

Koncert FUNK DE NITE & Christoph Titz
A700 + Minolta 80-200 G f/2,8 iso 6400 1/80-1/160, balans na żarówkę, jpg prosto z aparatu jedynie przeskalowane.
92 Christoph Titz

93 Christoph Titz

94 Christoph Titz

95 Christoph Titz

szaleniec - Wto 03 Lis, 2009

To może teraz coś ode mnie!
Koncert Dżemu jest z lata ale co tam;)
Proszę o opinie:)

96.


97.


98.


99.


100.


101.


A zagrali świetnie:) Wiem mogło być o niebo lepiej jakbym stał pod sceną ale próbowałem to nadrobić moim zoomem ;)

edmun - Wto 03 Lis, 2009

tylko jedno jest znośne.
przy kolorowych - balans bieli
przy reszcie brakuje mi ostrości

szaleniec - Wto 03 Lis, 2009

Robiłem to kompaktem i stałem daleko ale nie ma co zwalać winy na aparat! Jeszcze muszę się dużo nauczyć!! Aha i nie pić paru piw przed robieniem zdjęć :oops:

Dzięki za opinię:)
A które to znośne? Czyżby 98? ;)

quake222 - Wto 03 Lis, 2009

prośba : o ile pamiętacie piszcze ustawienia na jakich robiliście
pytanko do myslidar, jakim cudem przy takiej ilości ISO nie widać u ciebie ani grama szumu ?! może ktoś mi zdradzić tą tajemnice ? też bym sobie postrzelał na 3200 ale zdjęcie wychdzi tak zaszumione ze szok !

hijax_pl - Wto 03 Lis, 2009

quake222, może odszumianie? ;)
amv - Sro 04 Lis, 2009

katharsis, (dopiero teraz widzę) bardzo fajną serię dałaś,szczególnie podobają mi się dwa pierwsze ,86 i 87 - to super!

[ Dodano: Sro 04 Lis, 2009 11:19 ]
hijax_pl napisał/a:
może odszumianie? ;)

Takie zwykłe,ja też tak nie umiem,może jekiś tutek od chętnego :?: :razz:

dawid_gaszynski - Sro 04 Lis, 2009

Kod:
pytanko do myslidar, jakim cudem przy takiej ilości ISO nie widać u ciebie ani grama szumu ?! może ktoś mi zdradzić tą tajemnice ? też bym sobie postrzelał na 3200 ale zdjęcie wychdzi tak zaszumione ze szok !

On ma 350....Canon , a ty 350 ...Sony :mrgreen: To pierwsza różnica. CMOS po prostu mniej szumi, a reszta to już obróbka.

AuThoR - Sro 04 Lis, 2009

dawid_gaszynski napisał/a:
CMOS po prostu mniej szumi, a reszta to już obróbka.


Po tym co prezentujecie to naprawdę dobra obróbka....sam chciałbym wiedzieć jak można coś takiego osiągać, ale to pewnie tajemnica więc nie pytam...
Postaram się dowiedzieć we własnym zakresie :)

SlawGaw - Sro 04 Lis, 2009

Miałem parę razy C 350 w rękach, ale nie pracowałem nim przy czułości 3200, myślę jednak że myslidar po prostu dobrze naświetlił kadry i nie wymagały one rozjaśniania, to mogło znacznie zmniejszyć liczbę szumu, a to że scenki raczej jasne i dobrze oświetlone światłem zbliżonym do dziennego też ułatwiło.
Jeśli było inaczej to rzeczywiście dobra obróbka z raw'a.

trosiek - Wto 10 Lis, 2009

Wrzucam takie 3 zdjęcia do oceny - pomóżcie wybrać z nich 2 najlepsze (same jpegi - nie robiłem rawami niestety)
102.

103.

104.

Misek - Wto 10 Lis, 2009

trosiek, 102 było by ok, gdyby nie ten wieniec jak z nagrobka
103 nie podoba mi sie
104 też do niczego bo ten koles jest w samym centrum kadru, no i te głowy...

Cytat:
Później taka osoba wraca do domu z wycieczki po parku i ma 500zdjęć, z których pewnie 495 jest do wywalenia.


Myśle że jeśli te 5 zdjęć jest fajnych to warto nawet zrobić 800. To jest chyba jeden z najwiekszych plusów cyfry :grin:

hijax_pl - Wto 10 Lis, 2009

Misek napisał/a:
Myśle że jeśli te 5 zdjęć jest fajnych to warto nawet zrobić 800. To jest chyba jeden z najwiekszych plusów cyfry


To nie zaleta, to zmora cyfry... Oducza myślenia przed zrobieniem zdjęcia. Niestety.

Sunders - Wto 10 Lis, 2009

trosiek, z tych trzech najelpsze jest 103, ale szału nie ma-wokalistka akurat opuściła głowę i twarz częściowo zasłoniła mikrofonem. 102 byłoby najlepsze, gdyby nie to, że scena wali się na prawo. 104-jak napisał Misek.
SlawGaw - Wto 10 Lis, 2009

Sunders napisał/a:
trosiek, z tych trzech najelpsze jest 104, ale szału nie ma-wokalistka akurat opuściła głowę

Chyba tobie się zdjęcia pomyliły, raczej 103.

quake222 - Wto 10 Lis, 2009

najbardziej interesowalby mnie sprzet i parametry ....
SlawGaw - Wto 10 Lis, 2009

quake222, jest w Exifie.
Sunders - Wto 10 Lis, 2009

SlawGaw napisał/a:
Chyba tobie się zdjęcia pomyliły, raczej 103.

SlawGaw, nie zdjęcia tylko ich numery-ma być 103 jak napisałeś-już poprawiłem :smile:

SlawGaw - Wto 10 Lis, 2009

W niedzielę byłem na spektaklu. Spektakl za dużo powiedziane, właściwie premierowe czytanie sztuki, taka pierwsza próba czytana, ale otwarta dla publiczności. Tytuł sztuki "Trup", dużo inteligentnego, życiowego, czarnego humoru. Mam nadzieję że autorce sztuki uda się z tym gdzieś przebić.
A700 + Tamron 17-50 lub Minolta 80-200 G, f/2,8, iso od 1250 do 3200, czasy od 1/50 do 1/200
105

106

107

108 to samo ale przerobione na B&W

109

110

katharsis - Nie 15 Lis, 2009

SlawGaw, ależ miałeś fajne światło :) Najbardziej podoba mi się 105 i 110, cz-b zupełnie nie, bo nie wytonowałeś kolorów, nie ma żadnych półcieni, szarości, czerń przytłacza. 109 mogła by byc minimalnie ciaśniej z prawej, bez tego uciętego fragmentu rękawa, bo on wygląda tu strasznie.

[ Dodano: Pon 16 Lis, 2009 00:08 ]
Jakoś słabo żyje ten wątek, więc spróbuję coś dorzucić. Ponieważ jestem naprawdę świeża w fotografii imprezowo/koncertowo/teatralnej, za wszelkie rady będę niezwykle dźwięczna :)

A przed Państwem Teatr Ognia i Papieru ze spektaklem "Lalki, moje ciche siostry"

111


112


113


114


115


116


117

SlawGaw - Pon 16 Lis, 2009

katharsis, twoje zdjęcia nie wyświetlają się.

katharsis napisał/a:
ależ miałeś fajne światło

Tak, pomieszczenie było dobrze oświetlone, w sumie było zaledwie 10 reflektorów a zrobił się klimat. B&W to eksperyment, skoro się nie podoba to chyba nieudany. Wszystkie foty to pełne kadry, jeśli będę coś z tymi zdjęciami robił to je bardziej dopieszczę. Dzięki za opinię.

Dziś byłem na koncercie Żanny Biczewskiej, nie było fajnego światła, ale za to dość mocne.
A700 + Minolta 80-200, pełne kadry.

118
iso 2000, 1/200, 2.8, 150 mm


119
iso 2000, 1/200, 2.8, 180 mm


120
1600, 1/160, 2.8, 200 mm

skasowany - Pon 16 Lis, 2009

SlawGaw napisał/a:
Dziś byłem na koncercie Żanny Biczewskiej


No i jak? :wink:

Jesienny - Pon 16 Lis, 2009

Bo to światło rzadko kiedy chce być dobre na koncertach.. Może inaczej - nie chce być fotograficzne ;)
Wczoraj nawet na koncercie słyszałem zdanie od fotografów z akredytacją. "kurcze, może by tak jakaś zrzuta na światła dla klubu?" ;)

A parę zdjęć z koncertu jeszcze dziś.

katharsis - Pon 16 Lis, 2009

Jesienny, a czy mógłbyś podzielić się informacją, jak ustawiasz pomiar światła w przypadku, kiedy artysta jest oświetlony mocnym, jasnym strumieniem reflektora? Bo w tym akurat wypadku ryzyko, że skóra je odbije i zdjęcie wyjdzie przepalone, jest ogromne. Przy okazji - te trzy koncertowe kadry, które zaprezentowałeś, bardzo mi się podobają.

Widzę, że moje zdjęcia nie "wskoczyły", przepraszam, ponowię próbę wieczorem.

SlawGaw - Pon 16 Lis, 2009

Ruslan napisał/a:
No i jak?

Smutno, nostalgicznie, romantycznie, bez litra nie podchodź :mrgreen: , a poważnie to pani ma fajny głos i wie co z nim robić, podobało się.

Jesienny - Pon 16 Lis, 2009

Generalnie nie kieruje się pomiarem światła - po prostu ustawiam najkrótszy możliwy czas, który przy danym ISO da mi jakieś rezultaty (to i tak zwykle jest czas na granicy poruszenia w naszych klubowych warunkach).

Do tego ratuje się czasem serią. Przy trzech zdjęciach z serii na każdym potrafi być inne światło więc co mi ten pomiar by dał tak na prawdę.

katharsis - Pon 16 Lis, 2009

Próbuję jeszcze raz: Lalki moje ciche siostry, Teatr Ognia i Papieru na festiwalu Lalka też człowiek 2009

121


122


123


124


125


126


127


p.s. przepraszam za podpisy na zdjęciu, skorzystałam ze zmniejszonej wersji, która oddawałam oznakowaną.

SlawGaw - Pon 16 Lis, 2009

katharsis, chyba wolałbym ciut jaśniej, na 123 pani podrzuciła lalkę i chyba odruchowo podniosłaś aparat, na czym ucierpiały świeczki na pierwszym planie, generalnie podoba się.
katharsis - Pon 16 Lis, 2009

SlawGaw napisał/a:
katharsis, chyba wolałbym ciut jaśniej, na 123 pani podrzuciła lalkę i chyba odruchowo podniosłaś aparat, na czym ucierpiały świeczki na pierwszym planie, generalnie podoba się.


Dziękować :) Jaśniej się nie dało, bo ciemno było okrutnie, a potem nie ciągnęłam tego na siłę, bo traciło wyraz.

[ Dodano: Pon 16 Lis, 2009 21:12 ]
Jesienny napisał/a:
Generalnie nie kieruje się pomiarem światła - po prostu ustawiam najkrótszy możliwy czas, który przy danym ISO da mi jakieś rezultaty (to i tak zwykle jest czas na granicy poruszenia w naszych klubowych warunkach).

Do tego ratuje się czasem serią. Przy trzech zdjęciach z serii na każdym potrafi być inne światło więc co mi ten pomiar by dał tak na prawdę.


Przepraszam, jakoś wcześniej przeoczyłam Twoja odpowiedź.
O serii myślałam, ale biorąc pod uwagę, że ja do tej pory głównie fotografowałam na spektaklach, seria nie wchodziła w grę - pojedynczy strzał podczas głośniejszej muzyki, rozmowy albo śmiechu jakoś "przechodził". Z tym najkrótszym możliwym czasem robię podobnie, acz posiłkuję się światłomierzem w aparacie i jeśli nastawię pomiar światła centralnie ważony, to zdarzają mi sie przepały. Dlatego aktualnie jadę na pomiarze światła punktowym i... jakoś idzie. No i oprócz tego wspomagam się monopodem - zwłaszcza podczas imprez, kiedy nie mogę się przemieszczać i mam stałą miejscówkę.

Jesienny - Wto 17 Lis, 2009

Spektakle są jednak bardziej przewidywalne w światło. Generalnie w większości przypadków używam pomiaru punktowego. Z tym, że przy koncertach nie zwracam uwagi na drabinkę bo to mi i tak niewiele daje.

Monopod... tak tylko kto wpuści na koncert człowieka z monopodem ;) Czasem przejście z jednej strony sceny na drugą przedstawia problem... choć nie wątpliwie czasem monopod pomógłby w torowaniu sobie drogi :)

cra89 - Wto 17 Lis, 2009

Z wczorajszego koncertu Trójka Tour w Toruniu (Czeslaw i Gaba):
122

123

124

125

126

SlawGaw - Wto 17 Lis, 2009

cra89, słabo z kontrastem i kolorami, 122 fajnie złapany kadr, a to mój Czesiu z przed roku.
127
A700 + Minolta 50 1.4, f/2, 1/125, 3200, pełny kadr, WB żarówka.

cra89 - Wto 17 Lis, 2009

przy tak ostrym swietle z tylu(generalnie z kazdej strony) i takiej ilosci tego swiatla ciezko bylo o dobry kontrast niestety, a kolory takie jak na scenie ;p uwazam ze nie ma na sile co zmieniac na koncertach rzeczywistosci i tego jak widza to oczy :razz:

128 Gaba

129 Czesio

Jesienny - Czw 19 Lis, 2009

To ja dodam parę "Kwaśnych" Zdjęć.

130. Popcorn (Acid Drinkers) - generalnie jedyne zdjęcie jakie udało mi się mu zrobić podczas koncertu - dlatego tak głupio kadrowane.


131. Titus (Acid Drinkers) - światło na koncertach ys maj hobbi (pewnie lepiej bym zrobił przerabiając na B&w)


132. Ślimak w akcji (Acid Drinkers) - Tak to jest stojąc z boku sceny móc oglądać perkusistę od tyłu (te polskie kluby ;) )


133. Yankiel (Acid Drinkers) - Tym razem B&W


134. Titus i Yankiel (Acid Drinkers) - Miny muzyków zawsze są bezcenne.


135. Maciej "Maxx" Koczorowski (normalnie Chainsaw - Gościnnie z Acidami) - Takie włosy - marzenie polskich metalowic


136. Najmłodszy polski Metalowiec (A dał radę)

edmun - Czw 19 Lis, 2009

czarno białe o wiele lepiej wyglądają
Jesienny - Czw 19 Lis, 2009

Specyfiką tego klubu, jak usłyszałem od akredytowanych fotopstryków jest kompletny brak sensownego oświetlenia, większość supportów ma po prostu niebieskie lampy w twarz i w ogóle jeśli da się coś zrobić to CZ-B. Niestety.
cra89 - Czw 19 Lis, 2009

szczerze :razz:
lepsze niebieskie niz czerwone ;p ja nie wiem matryce sa chyba uczulone na ostre czerwone swiatlo :roll:

katharsis - Nie 13 Gru, 2009

Ponieważ wątek już dramatycznie kurzem zarasta, wrzucam coś nowego. Oczywiście liczę na wszelkie uwagi.
Spektakl Le Soir Teatru Druga Strefa, w oparciu o piosenki J.Brela. Zdjęcia z 12.12 - próba generalna. Robione 5d mkII, reszta w exifach.

137.

138.

139.

140.

141.

142.

143.

144.

edmun - Nie 13 Gru, 2009

z całej serii tylko 2 lub max. 3 ujęcia nadają się do tego aby nad nimi popracować :)
katharsis - Nie 13 Gru, 2009

edmun napisał/a:
z całej serii tylko 2 lub max. 3 ujęcia nadają się do tego aby nad nimi popracować :)


a coś więcej? :)

Jesienny - Nie 13 Gru, 2009

140 mi się podoba.
edmun - Nie 13 Gru, 2009

katharsis, kiedy indziej. może jutro.
na razie kilka dni pod rząd po 12 godzin na nogach i ciągłego słuchania od klientów że szukają lustrzanki koniecznie z kręceniem filmów HD bo kolega polecił w zupełności starczą żeby popsuć humor na zdjęcia i sprzet foto

SlawGaw - Pon 14 Gru, 2009

katharsis, te które mają fajny kadr wydają mi się za ciemne, tło zlewa się z sylwetką, dużo przypadkowości w kadrach, poucinane ręce (142) i nogi(138), choć ciekawe momenty wyłapałaś, no może poza 143.
Poprzednia twoja seria bardziej mi się podobała.

Mikołajkowe Jam Session,
145 A700 + 8 Samyang 3200 5,6 1/60


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group