forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Jaka lampa do D300?

azaki - Wto 24 Cze, 2008
Temat postu: Jaka lampa do D300?
Mam mały problem, potrzebuje szybko kupić lampe do mojego D300, chcialbym oczywiście SaBine 800, ale póki co funduszy brak, a zależy mi na czyms równie mocnym, jak SB800 własnie! Czy możecie coś polecić? Fundusze tak do 650-700zł!
mavierk - Wto 24 Cze, 2008

noż kurde... jak nie 800 to 600, wielu wyjść nie masz ;) mogąc mieć takie sterowanie błysku, jak w sb, nie warto patrzeć się na takiego metza :)
jaad75 - Wto 24 Cze, 2008

Jeśli mówisz o błysku bezprzewodowym TTL, to Metz ma dokładnie takie samo sterowanie...
mavierk - Wto 24 Cze, 2008

nie, mówię o manualnym błysku...
jaad75 - Wto 24 Cze, 2008

mavierk napisał/a:
nie, mówię o manualnym błysku...

???

heding - Sro 25 Cze, 2008

może to pomoże w wyborze... a jeśli nie , to przynajmniej pokaże możliwości.. :wink:
soczekboczek - Czw 26 Cze, 2008

Moj typ to SB-800

http://forum.optyczne.pl/...&highlight=d300


Sonda na ten temat.

azaki - Pią 27 Cze, 2008

Przyszły fundusze, jest i lampa! DZIEKI, juz po zakupach!
heding - Nie 06 Lip, 2008
Temat postu: Dwie lampy
Czy ktoś używa inną lampę ( może drugą SB-800) na statywie oświetleniowym i wyzwala synchronicznie obie? Czy D300 ma możliwość synchronicznego odpalania obu lamp??
Jeśli nie to jakie dodatkowe akcesoria są do tego niezbędne? Wyczytałem coś o przewodzie PC, ale nie wiem czy on sam załatwia sprawę..

mnich - Nie 06 Lip, 2008

tak, można z ograniczeniem czasu do 1/320 s- za pomocą bezprzewodowego sterowania błyskiem ( głowna lampa na korpusie, lub wbudowana).
heding - Nie 06 Lip, 2008

mnich, napisałeś o sposobie ale ustrojstwa żadnego konkretnego nie podałeś... :wink: radiowy wyzwalacz ? lampy wbudowane raczej odpadają bo za słabe w porównaniu do SB800...
jaad75 - Nie 06 Lip, 2008

Lampa wbudowana może działać jako kontroler i nie odpalać w czasie ekspozycji. W Nikonie, Olympusie, Sony i Pentaxie nie potrzebujesz dodatkowych urządzeń do sterowania lampami zewnętrznymi. W Nikonie sterowanie jest najbardziej zaawansowane, bo możesz z poziomu aparatu ustawiać siłę błysku poszczególnych lamp w stosunku do pomiaru TTL i odpalać jednocześnie część lamp w manualu... Z tego co się orientuję, to masz też bezprzewodowy HSS z wbudowaną lampą, chociaż nie wiem, czy to prawda.
Radiowy wyzwalacz służy do odpalania lamp w manualu (w TTL-u można odpalać lampy tylko przy pomocy wyzwalaczy Radio Popper), czyli musisz ręcznie określić siłę błysku każdej lampy, tak jak w przypadku lamp studyjnych. Działa na znacznie większe odległości i lampy nie muszą się widzieć, ale system radiowy+lampy w manualu, mimo, że w niektórych sytuacjach niezastąpiony, jest mniej poręczny od szybkiego setupu TTL.

heding - Pon 07 Lip, 2008

Czy ktoś używa inną lampę ( może drugą SB-800) na statywie oświetleniowym i wyzwala synchronicznie obie?

A to pytanie pozostało bez odpowiedzi... Nie chodziło mi o możliwości, które przypuszczam, że są, ale o praktykę...

Chodzi mi np. o taką sytuację, kiedy chcę oświetlić postać światłem z jednej strony a z drugiej błysnąć słabszym, żeby coś uwidocznić.. może oświetlenie stacjonarne bardziej się do tego nada???

jaad75 - Pon 07 Lip, 2008

heding napisał/a:
Czy ktoś używa inną lampę ( może drugą SB-800) na statywie oświetleniowym i wyzwala synchronicznie obie?

A to pytanie pozostało bez odpowiedzi... Nie chodziło mi o możliwości, które przypuszczam, że są, ale o praktykę...

Ja używam. Używam nawet lamp Nikona (SB-25, SB-26), mimo, że nie używam aparatu Nikona...

heding - Pon 07 Lip, 2008

dla lamp statywowych to chyba żaden problem że nie są zgodne z body... jeśli odpalanie jest zdalne..
jaad75 - Pon 07 Lip, 2008

Jedyny problem jest wtedy, gdy chcesz używac TTL-a. W manualu używasz czego chcesz, jeśli tylko wiesz jak to odpalić.
heding - Pon 07 Lip, 2008

Czy używasz czegoś takiego jak SC-17, SC-18 lub SC-19 i AS-10?? bo znalazłem coś takiego jak Multiple TTL Flash, facet używał do SB-24/25/26 i zastanawiam się czy nowsze lampy też da się tak łączyć [tekst z 2007]...
jaad75 - Pon 07 Lip, 2008

heding, zastanów się, po co mi kable TTL jeśli nie używam aparatu Nikona?... :smile:
Używam dwóch transceiverów Pocket Wizard Plus II na dwóch SB-25, a dwie SB-26 odpalam na wbudowanych fotocelach.

R.Roobs - Czw 24 Lip, 2008

również chcę kupić lampę ...zastanawiam się brać teraz SB800 czy poczekać aż pojawi się SB 900 :?:
jaad75 - Czw 24 Lip, 2008

Tu masz kompetentną recenzję SB-900, może pomoże Ci podjęć decyzję:
http://strobist.blogspot....speedlight.html

R.Roobs - Sro 27 Sie, 2008

jaad75 napisał/a:
Tu masz kompetentną recenzję SB-900, może pomoże Ci podjęć decyzję:
http://strobist.blogspot....speedlight.html


Wcale mi to nie pomogło :neutral:
Chyba będzie poczekać aż ktoś faktycznie przetestuje ją ,taki ktoś kto ma SB800 wtedy można liczyć na obiektywną ocenę.
To nie kwestia ceny a faktu czy w pogoni za lepszym nie popełniono błędu przy nowszej konstrukcji.
Osobiście uważam ze 300 zł to żadna różnica w kwocie :)

AQQ - Nie 31 Sie, 2008

R.Roobs napisał/a:
aż ktoś faktycznie przetestuje ją ,taki ktoś kto ma SB800

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=3943


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group