forum.optyczne.pl

Propozycje - nowy temat - "dłubanie w zdjęciach" - poradnik

MichalP - Sro 23 Lip, 2008
Temat postu: nowy temat - "dłubanie w zdjęciach" - poradnik
Na razie to projekt, ale proszę się wpisywać, aby potwierdzić zapotrzebowanie na taki dział w którym można by różne kruczki-sztuczki opisywać. Może przeforsujemy u kierownictwa utworzenie takiego działu...
timi1970 - Sro 23 Lip, 2008

YES YES YES

Jak najbardziej popieram :razz:

Jesienny - Sro 23 Lip, 2008

Wystarczyłby poddział Warsztatu...itd coś na kształt "pomagamy w wyborze...".
Ja jestem za, czasami pomogę czasami na pewno się nauczę czegoś nowego i ciekawego.

MichalP - Sro 23 Lip, 2008

Może być i taki podział, zgadzam się - chodzi o to coby zamieszania w jednym dziale nie robić...
kijos - Sro 23 Lip, 2008

Jeżeli są ludzie, którzy czują się na siłach, żeby tam pisać to taki podział nie jest złym pomysłem. Jednak proponowałbym go nazwać Tutoriale i zgodnie z nazwą mogłyby być tam zamieszczane tylko artykuły krok po kroczku. Nie tylko dotyczące edycji zdjęć ale także np. technik ustawiania światła itd. Żadnych pytań, który program wybrać, albo licytowania się, który fajniejszy.
maggie - Sro 23 Lip, 2008

kijos napisał/a:
J Nie tylko dotyczące edycji zdjęć ale także np. technik ustawiania światła itd. Żadnych pytań, który program wybrać, albo licytowania się, który fajniejszy.
tak!
kijos - Sro 23 Lip, 2008

...i fajnie byłoby gdyby artykuły były autorskie. Nie likowanie do czegoś tam.
Jesienny - Sro 23 Lip, 2008

To akurat bardzo dobry pomysł!
muad - Sro 23 Lip, 2008

Spoko sprawa, w jednym wątku ktoś napisał, ze usunięcie gałęzi z kadru dużo dałoby zdjęciu, ja chetnie dowiem się jak to zrobić (i inne podobne triki).
MichalP - Czw 24 Lip, 2008

kijos napisał/a:
Jeżeli są ludzie, którzy czują się na siłach, żeby tam pisać to taki podział nie jest złym pomysłem. Jednak proponowałbym go nazwać Tutoriale i zgodnie z nazwą mogłyby być tam zamieszczane tylko artykuły krok po kroczku. Nie tylko dotyczące edycji zdjęć ale także np. technik ustawiania światła itd. Żadnych pytań, który program wybrać, albo licytowania się, który fajniejszy.

krok po kroczku, ze screenami, myślę, że wtedy każdy udzielający się w tym dziale powinien mieć zwiększony limit załączników bo szybko ten limit się skończy :mrgreen:

[ Dodano: Czw 24 Lip, 2008 08:54 ]
kijos napisał/a:
...i fajnie byłoby gdyby artykuły były autorskie. Nie likowanie do czegoś tam.
Tu akurat nie ma problemu. Ewentualne odstępstwa mogły by być zgłaszane wykrzyknikiem.
komor - Czw 24 Lip, 2008

Na takie poradniki, nawet autorskie, to bardziej się mechanizm wiki nadaje niż forum. Poza tym znajdźcie autorów, którzy wam dobrowolnie to przygotują, z ilustracjami, krok po kroku, zamknięte i dokończone tutoriale. To jest utopia moim zdaniem. Na forum to można czasem coś przedstawić dokładniej czy wyjaśnić, ale wy tu chcecie książki pisać...
MichalP - Czw 24 Lip, 2008

No i spoko - uważam, że lepiej się zająć czymś pożytecznym i ciekawszym niż pięćdziesiąty raz radzic co wybrać "d80 czy C450d" :roll:
A książek nie będziemy pisać, tylko przybliżenia jakichś ciekawostek...kto wie może coś z tego ciekawego wyjdzie.

Jesienny - Czw 24 Lip, 2008

Ja mogę od czasu do czasu jakiś tutorial zrobić, czemu nie. Chętnie poczytam inne jeśli komuś będzie się chciało. Co prawda w sieci tutoriali mnóstwo, ale to mnóstwo sprawia, że trzeba się czasem nieźle naszukać, żeby znaleźć to o co chodzi i było przy okazji niepłatne ;) . Swoje mogę umieszczać na własnej stronce i nie kasować.

Na razie dyskutujemy, w końcu uda się na pewno wymyślić dobrą formułę takiego działu, albo temat umrze śmiercią naturalną.

MichalP - Czw 24 Lip, 2008

no to mamy dział :mrgreen: http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=25 jupi. Dziękujemy bardzo.
goltar - Czw 24 Lip, 2008

NOWY DZIAŁ - PORADY
Proszę bardzo, dział już mamy. Teraz czekam na pierwszego chętnego który przygotuje tutorial/artykuł/poradę... :smile:

komor - Czw 24 Lip, 2008

MichalP, jako twórca tego wątku powinien przygotować pierwsze piętnaście poradników... :P
MichalP - Czw 24 Lip, 2008

za karę, jak rozumiem :razz: bardzo śmieszne...
Ale to tak deko bez sensu pisać. Jak ktoś ma problem to niech się zgłosi...przecież o to chodzi a nie pisać podręczniki jak nie wiadomo nawet komu co potrzeba.

goltar - Nie 03 Sie, 2008

Panie i Panowie, choć pomysł był ciekawy, dział "Porady" raczej się nie sprawdzał :( (MichalP dzięki za chęci :) ), więc wracamy do stanu poprzedniego. Tytuły tematów które mają formę poradnika/tutoriala proponuję pisać wielkimi literami i dopisywać zwrot "krok po kroku". Jeśli takich tematów pojawi się kilkanaście obiecuje przywrócić taki dział...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group