forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Olympus E 510 - dziwne dźwięki

Adriana Walczak - Nie 14 Wrz, 2008
Temat postu: Olympus E 510 - dziwne dźwięki
Witam
Mam pytanie dotyczące aparatu Olympus E 510. Aparat działał bez zarzutu około miesiąca. Ostatnio zaczął ' wydawać dziwne' dźwięki podczas włączania ( dźwięk taki jakby przewijał się film w aparacie). Przeczytałam na innym forum, że jest to całkiem normalne, a niektórzy piszą, że to dźwięk informujący o czyszczeniu sie matrycy. Ale czyżby matryca wymagała oczyszczenia po miesiącu, tym bardziej, ze nie używałam go każdego dnia? Czy ten dźwięk przy włączaniu już tak zostanie????Jeżeli ktoś posiada też ten aparat i spotkał się z taką samą sytuacją lub posiada fachowa wiedzę na ten temat , byłabym wdzięczna za udzielenie informacji.
Z góry dziękuje i pozdrawiam
Ada :wink:

krewzszafy - Nie 14 Wrz, 2008

warczy? jak nie gryzie to nie ma sie chyba czego bać :razz:
Arek - Nie 14 Wrz, 2008

Takie czyszczenie przy włączeniu warto mieć włączone. Zapobiegnie brudom na matrycy. Nie przejmuj się.
Luke_S - Nie 14 Wrz, 2008

Czyszczenie matrycy jest bezgłośne i odbywa się przy każdym włączeniu aparatu i przy każdej zmianie obiektywu. W zasadzie gdyby nie krótki błysk niebieskiej lampki na korpusie, to w ogóle nie byłoby wiadomo, że jakiekolwiek czyszczenie ma miejsce.

Odgłosy, o których pisze koleżanka, to może być działanie stabilizacji obrazu. Dla pewności sugeruję sprawdzić, czy dźwięk ten pojawia się w trakcie uruchomiania aparatu kiedy stabilizacja jest wyłączona.

MC - Pon 15 Wrz, 2008

Ja sie zastanawiam czy to nie jest przypadkiem jakies uszkodzenie ukladu stabilizujacego matryce. Tym bardziej, ze ponoc tego wczesniej nie bylo i w takim przypadku wymagaloby to jak mniemam wlaczenia odpowiedniej opcji w menu.
A instrukcje Kolezanka czytala? Pisza cos o objawach awarii stabilizacji?

Amix - Pon 15 Wrz, 2008

Wyłącz stabilizację i będzie O.K. Jest to normalne zjawisko. Pewnie stabilizacje miałaś cały czas wyłączona, teraz włączyłaś i Ci wydaje dźwięk przy wyłączeniu. czyszczenie matrycy odbywa sie przy włączeniu, sygnalizuje czyszczenie niebieska lampka i jest bezgłośne.

Przy włączaniu aparat nie wydaje żadnych dźwięków nawet przy włączonej stabilizacji.
Z innego forum o Olympusach
Cytat:
Pytanie. Po wyłączeniu aparatu wyczuwam drgania/ nie wyczuwam ich a wcześniej były
Odpowiedż. Nie ma czym sie martwić, jest to uruchomienie stabilizacji. Stabilizacje możesz włączyć poprzez wciśniecie IS (zaraz kolo ekranu LCD)wtedy aparat drga natomiast przy wyłączonej nie drga
http://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=12035

k_u_b_a - Pon 15 Wrz, 2008

Stabilizacja.
maziek - Pon 15 Wrz, 2008

A on nie wydaje (nie odtwarza) jakiegoś dźwięku przy uruchomieniu, żeby było przyjemniej? W moim starym olku ten dźwięk startowy był taki, że jak pierwszy raz posłyszałem, to natychmiast wyłączyłem, bo coś jakby metal o metal tarł... Co prawda, to był kompakt, ale...
Adriana Walczak - Pon 15 Wrz, 2008

Witam
Dziękuje za odpowiedz na posta. Wyłączyłam stabilizacje ekranu ale niestety ten dźwięk wciąż jest i jest taki jak ktoś tu opisał, jakby metal o metal tarł. W instrukcji nic na ten temat nie piszą:(

MC - Pon 15 Wrz, 2008

Nie wiem jak to jest w Olkach, ale w Sony/Minolta jak padl AS/SSS, to wskaznik jego pracy migal. Czy w instrukcji nic na ten temat nie pisza?
Amix - Pon 15 Wrz, 2008

Adriana Walczak
A włącz aparat bez obiektywu i wtedy już będzie wiadomo trochę więcej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group