forum.optyczne.pl

Regulamin, Ogłoszenia i Konkursy - Plebiscyt na Produkt roku 2008 wg Czytelników Optyczne.pl

RobertO - Pią 28 Lis, 2008
Temat postu: Plebiscyt na Produkt roku 2008 wg Czytelników Optyczne.pl


Zapraszamy wszystkich do udziału w plebiscycie na"Produkt roku 2008 według Czytelników Optyczne.pl"
W tym roku głosujemy w czterech kategoriach: aparat systemowy, aparat kompaktowy, obiektyw i lornetka.
Na głosujących jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody.
http://www.optyczne.pl/plebiscyt.html

mavierk - Pią 28 Lis, 2008

można pisać, na co się głosowało? :)

No to ja byłem za A900 Sigmą DP-2 i Voigtlanderem 58/1.4 którego wreszcie będę musiał zakupić.. gdybym tylko ostatnio nie stracił w podejrzany sposób portfel i obiektyw..

RobertO - Pią 28 Lis, 2008

pewnie, przeciez to nie jest tajemnica
xneon - Sob 29 Lis, 2008

d90 bo najbardziej przemyślany (CMOS) - byle troszkę potaniał
casio fx1 - innowacyjny
sigma 50/1.4 - a jakoś tak
lornety nie wybierałem

henk - Sob 29 Lis, 2008

Tak się złożyło że pierwsze trzy produkty na które zagłosowałem pochodzą ze stajni Nikona więc żeby nie wtykać czarnej owcy do tej zacnej rodzinki zagłosowałem też na lornetkę Nikona.
O lornetkach nie mam zielonego pojęcia ale z okazji tego plebiscytu poczytałem trochę i ten model Nikon 10x42 EDG wydaje mi się całkiem udany.
Pozostali moi faworyci to:
Nikon D700
Nikon P80
Nikkor AF-S 18-105 mm f/3.5-5.6 VR DX ED

mnich - Sob 29 Lis, 2008

Ja też się przyznam jak głosowałem:

Nikkor AF-S 50mm f/1.4G długo oczekiwany, zapowiada odmłodzenie stałek nikona
Nikon D700- pierwszy poręczny FF Nikona zapakowany w znane solidne body D300
Casio Exilim Pro EX-F1- niezła zabawka


Na lornetkach się nie znam więc nie głosowałem.

krisv740 - Sob 29 Lis, 2008

w związku ze swoim spaczonym gustem :mrgreen:

canon 200
nikon d700
canon g10- jednak :twisted:
i nikon -lorneta

:???: :cool:

garreth - Sob 29 Lis, 2008

mój głos powędrował do firmy Leica, za 50 f/0.95 NOCTILUX-M :smile:
w pozostałych głosowaniach - wstrzymałem się od głosu :wink:

RobertO - Sob 29 Lis, 2008

Mijaja 24 godziny od startu plebiscytu i juz mamy oddanych ponad 1000 glosow!!!

Zwazywszy na fakt ze konkurencji zebranie 2000 glosow zajelo 3 tygodnie, to naleza sie Wam wielkie podziekowania :-) , a tych co jeszcze nie wzieli udzialu w plebiscycie, zapraszamy do glosowania.

tak przy okazji, co sadzicie o nagrodach? czy lepiej wygrac bon za ktory kupicie sobie to co potrzebne, czy lepiej jakas lustrzanke lub kompakta? ciekaw jestem waszych opinii na ten temat.

mnich - Sob 29 Lis, 2008

Bon to dobra nagroda, bo szczęśliwiec będzie mógł sobie kupić co tam tylko zechce. Każdy z nas ma jakieś drobne potrzeby foto ;)
Paweł_G - Sob 29 Lis, 2008

No to moje typy to:

D700 (moim zdaniem murowany zwycięzca)
Tokina 11-16/2,8 (myślałem też o Sigmie 50/1,4)
G-10 (choć teraz myślę że jednak trzeba było zaznaczyć Sigme DP-2)
Delta Optical Titanium (bo oglądałem taką w sklepie i to jest polski produkt :mrgreen: )

Pomysł z bonami bardzo trafiony a będzie jeszcze bardziej jak wygram którąś z nagród :razz:

AQQ - Sob 29 Lis, 2008

RobertO napisał/a:
czy lepiej jakas lustrzanke lub kompakta?

Na cztery pierwsze nagrody może spróbujcie wydusić od dystrybutorów (pod groźbą nieogłoszenia wyników :mrgreen: ) lustrzankę, obiektyw, kompakta i lornetkę, które wygrają plebiscyt :)
Dla wszystkich pozostałych głosujących mogą być na otarcie łez bony :)

RobertO - Sob 29 Lis, 2008

AQQ napisał/a:
Na cztery pierwsze nagrody może spróbujcie wydusić od dystrybutorów (pod groźbą nieogłoszenia wyników :mrgreen: ) lustrzankę, obiektyw, kompakta i lornetkę, które wygrają plebiscyt


hehe, ciekawy pomysl, ale znajac zycie wtedy wszystkie najdrozsze produkty by wygraly

garreth - Sob 29 Lis, 2008

mnich napisał/a:
Bon to dobra nagroda, bo szczęśliwiec będzie mógł sobie kupić co tam tylko zechce.

zgadzam się z tym całkowicie :grin:

Jesienny - Sob 29 Lis, 2008

W sumie zagłosowałem na d700/Tokine 11-16, i nei wiem czemu przeoczyłem sigmę dp2 :/, na lorynetkach się nie znam.

Taki bon to piękna rzecz, tylko liczba głosujących duża :twisted:

komor - Nie 30 Lis, 2008

Widzę,że generalnie typy mamy podobne... Ja jako prawomyślny kanonier też zagłosowałem na Nikona D700. Tokina 11-16 (za światło 2,8) i niestety zapomniałem o Sigmie DP-2 i zagłosowałem na tego szybkiego Casio. Lornetki - ja nie znaju.
Wujek_Pstrykacz - Nie 30 Lis, 2008

Ja zagłosowałem na Canona 50D, Canona 800/5.6L którego miałem okazje pomacać i Canona G10. Na lornetkach się nie znam.
MM - Nie 30 Lis, 2008

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Ja zagłosowałem na Canona 50D, Canona 800/5.6L którego miałem okazje pomacać i Canona G10. Na lornetkach się nie znam.


Jesteś tendencyjny :lol:

Jako człowiek któremu tak naprawdę jest obojętne jakiej marki jest aparat (byle spełniał moje potrzeby) zdecydowanie stawiam na D700 :razz:
Jako zwolennik długich tele wiedzący co to profi konstrukcja z wysokiej półki to oczywiście Canon 800L.

G10? To coś dla fotografa a nie bajeranta, wielu poleci na te bajery właśnie i wybierze coś bajeranckiego.

Lornetka... wiadomo co jest dobre :wink:

Monastor - Pon 01 Gru, 2008

Ja zagłosowałem na 5D Mk II, na G10 i dla niepoznaki na Sony 24-70, lornetki Canona nie znalazłem :lol:
pawel23 - Pon 01 Gru, 2008

Ja głosowałem na D700 i Sony 24-70. Na lornetkach i kompaktach się nie znam, więc w tych kategoriach wstrzymałem się od głosu. (Mam nadzieje że to nie umniejsza mojej szansy na wygranie bonu? :mrgreen: )
MC - Pon 01 Gru, 2008

Tez glosowalem na D700 i Sony24-70. Na lornetkach sie wcale nie znam, a na kompaktach malo :wink:
Wujek_Pstrykacz - Sro 03 Gru, 2008

MM napisał/a:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Ja zagłosowałem na Canona 50D, Canona 800/5.6L którego miałem okazje pomacać i Canona G10. Na lornetkach się nie znam.


Jesteś tendencyjny :lol:

Jako człowiek któremu tak naprawdę jest obojętne jakiej marki jest aparat (byle spełniał moje potrzeby) zdecydowanie stawiam na D700 :razz:
Jako zwolennik długich tele wiedzący co to profi konstrukcja z wysokiej półki to oczywiście Canon 800L.

G10? To coś dla fotografa a nie bajeranta, wielu poleci na te bajery właśnie i wybierze coś bajeranckiego.

Lornetka... wiadomo co jest dobre :wink:
No racja, to tak wygląda, ale cóż jakoś tak ten Canon mi pasuje.
Printer - Pon 15 Gru, 2008

A czy może warto w przyszłości dodać do takich plebiscytów / no chyba że nie doczytałem w reg. / np. najlepszą imprezę fotograficzną w mijającym roku. Wiem ,że to "żaden" produkt ale może warto? Bardzo podobały mi się discovery Canona i Road Show Nikona, Olimpus też coś pokazywał, no była też Photokina...są też wystawy, wernisaże...ale już chyba troszeczkę brnę... :cool:
RobertO - Pon 15 Gru, 2008

Printer, wlasnie tu pojawia sie problem jaka ipreze kwalifikowac do plebiscytu. wystaw i wernisazy jest w coagu roku od groma i nie sposob wszyskie zliczyc i umiescic na liscie. a jak kogos nie umiescimy to moga pojawic sie pretensje ze zapomnielismy o najwazniejszym.
komor - Pon 15 Gru, 2008

Imprezy mają tę wadę, że trudno porównywać, bo bywa się tylko na niektórych imprezach. Jak mam ocenić czy roadshow firmy A był lepszy od analogicznej imprezy firmy B, jeśli byłem tylko na jednym z nich? Lepiej takiej kategorii nie dodawać.
kozidron - Wto 16 Gru, 2008

Ja zagłosowałem na 5D II i 24-70 Sony z kompaktów typowałem DP2 a lornetki canona rzeczywiście nie było.......... :mrgreen:
krzysiek - Pią 09 Sty, 2009

Plebiscyt 2008 mamy już za sobą. Relację z rozdania wyróżnień i wyniki głosowania można zaleźć tutaj:

http://optyczne.pl/111.1-...ptyczne.pl.html

Forumowiczów obecnych na tym spotkaniu uprasza się o publikację wykonanych zdjęć w dalszej części tego wątku :cool:

mavierk - Pią 09 Sty, 2009

ok... nie ma sprawy... ale dzisiaj jestem sprany i nie mam ochoty w rawach się paplać :D

Po za tym Arek mnie zestresował i zrobiłem tylko jakieś 5 fotek :P

komor - Sob 10 Sty, 2009

Skoro Mavierk sprany to ja napędzany jeszcze emocjami wrzucę kilka dokumentalnych pstryków. Przepraszam za dziwną kolorystykę, ale nie mam siły walczyć na warstwach z dwoma temperaturami światła (błysk i zastane), a do żeli dopiero dojrzewam... :)

Porozumienie ponad podziałami: Wujek_Pstrykacz i MC przy jednym stole. :)


Porozumienie ponad podziałami II: Palindrom i Wujek_Pstrykacz


Porozumienie ponad podziałami III: Mavierk i MC


Canon w rękach MC – ale dymu przy dotknięciu nie było…


Optyczna para :)


Świat oczami Tokiny 11-16/2.8


MC oczami 5D Mark II + 50/1.4 @ 1.4, ISO 500


Jakiś strasznie dziwny aparat z równie dziwnym obiektywem :P


…a na tym dziwnym obiektywie był nawet schemat soczewek, żeby każdy mógł sobie sam wykonać taki obiektyw w domu… :lol:


Pozostaje mi jeszcze podziękować gospodarzom i organizatorom za zaproszenie nas na to spotkanie. Było bardzo miło, fajnie zobaczyć i poznać w realu tych, których się jeszcze wcześniej nie poznało. :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

komor - Sob 10 Sty, 2009

No jeszcze dodam kilka:

Palindrom gromi mnie wzrokiem za moje prowokacje na temat Pentaxa


RobertO czuwa nad całością


Arek: A jeśli czytelnicy na lustrzankę roku wybiorą Zenita???


Yyy… no… ten… zdjęcie testowe pani modelki, żeby przetestować czy moja nowa puszka dobrze ostrzy :mrgreen:

mnich - Sob 10 Sty, 2009

komor napisał/a:
MC oczami 5D Mark II + 50/1.4 @ 1.4, ISO 500


Piękne. :)

Żałuje i przepraszam... :(

Rafiki - Sob 10 Sty, 2009

Dziękuję za miłe spotkanie a szczególnie za możliwość poznania osobiście
kilku forumowiczów.

goltar - Nie 11 Sty, 2009

Także dziękuje za miłe spotkanie. Zrobione zdjęcia to głównie testy 5Dmk2, więc nie ma za bardzo co pokazywać :) (może później w temacie o 5D). Do tego pewien Pan z Olympusem E3 zasłaniał mi (i nie tylko mi) widoki ;) Dla równowagi dodam choć fotką autora wcześniejszych zdjęć :)
komor - Nie 11 Sty, 2009

Sądząc z miny to chyba z lekceważeniem, hehe...

;)

krzysiek - Pon 12 Sty, 2009

goltar napisał/a:
Do tego pewien Pan z Olympusem E3 zasłaniał mi (i nie tylko mi) widoki ;)


Trzeba było usiąść obok, a nie za ''Panem z Olympusem E3'':P

Ale impreza chyba się udała, bo mnie na dwa dni do łóżka z gorączką położyła...;-)

MC - Pon 12 Sty, 2009

To moze i ja cos wrzuce :wink:
komor - Pon 12 Sty, 2009

MC napisał/a:
Komor przekonuje Palindroma o wyzszosci swojego systemu


Wyższość systemu, jak wiadomo, zależy od wysokości palnika w lampie. :lol:
MC, komórką robiłeś zdjęcia? Bo sprzętu pomarańczowego nie zabrałeś, jak pamiętam.

MC - Pon 12 Sty, 2009

komor, komorka, ale firmy jedynej slusznej, dlatego takie niewyrazne i zaszumione :lol:
mavierk - Pon 12 Sty, 2009

na każdym zdjęciu wyglądam tak, jak się czułem w sumie - jakbym nie spał od 30 godzin :D
Monastor - Pon 12 Sty, 2009

mavierk, maruda, potrzebujesz zastępstwa za rok? :P
RobertO - Pon 12 Sty, 2009

mavierk napisał/a:
na każdym zdjęciu wyglądam tak, jak się czułem w sumie - jakbym nie spał od 30 godzin


no wlasnie mialem pytac ale w sumie nie wypadalo. ty jakis taki cichy na tej imprezie byles.

mavierk - Wto 13 Sty, 2009

bo nawet nie miałem siły rażenia, żeby wtrącić się do rozmowy :] Mogłem zastosować technikę komora i wypić 4 kawcie :)

A teraz idę lamentować (o 00:30 złapał mnie kanar, bo byłem zbyt zziębnięty, żeby sięgnąć po bilet).

Arek - Sro 14 Sty, 2009

Plebiscyt ma mały ciąg dalszy:
http://www.optyczne.pl//1...ptyczne.pl.html

MC - Sro 14 Sty, 2009

Nawet husteczki nie wygralem :cry:
Wujek_Pstrykacz - Sro 14 Sty, 2009

Ja to mam wielkie szczęście :evil: do wygranych.
mnich - Sro 14 Sty, 2009

Łady gest ze strony Firmy Zeiss

[ Dodano: Sro 14 Sty, 2009 14:52 ]
PS: Co na to Nikon? :twisted:

PS2: zjedliście kreseczke w literce ł przy 100 pozycji w nazwie miasta.

Monastor - Sro 14 Sty, 2009

O, wygrałem chusteczkę z logo... i to nie z logo Sony, a Zeissa. Dobry dzień :)

Przydałby mi się długopis Canona *mrug*

Danin - Wto 20 Sty, 2009

:oops:

A czy ktoś już odebrał przesyłkę?

:mrgreen:

kamfil06 - Sro 21 Sty, 2009

Danin,

ja nie dostałem odpowiedzi na mejla z adresem :idea:

Danin - Pią 30 Sty, 2009

W zasadzie ja też nie... :roll:
AQQ - Pią 30 Sty, 2009

mnich napisał/a:
Co na to Nikon? :twisted:


Nikon ma nas tam, gdzie my mamy jego "sugerowane ceny" :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group