forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Wieczny dylemat lustrzanka czy hybryda

feiran - Nie 04 Lut, 2007
Temat postu: Wieczny dylemat lustrzanka czy hybryda
Trudna decyzja -wieczny dylemat dobra hybryda przeciw lustrzance.
Mam SONY R1 i za te pieniądze chyba żadnej lustrzanki z odpowiednimi obiektywami nie dostanie się.
A co do szumów to też jest O.K. Przy ISO 400 praktycznie brak, przy ISO 800 też nie jest źle.
Jedyne co mogę zarzucić temu aparatowi, to trochę mała szybkość w stosunku do lustrzanek.
Sam bardzo poważnie zastanawiam się nad "przesiadką " na lustro ( CANON 400d, NIKON d80, PANTAX K10D, a może następca CANON`a 30D ) , ale bilansując wszystkie za i przeciw to chyba wychodzi, że warto przynajmniej jeszcze jakiś czas pozostać przy R1.
Chciałbym uniknąć sytuacji, że sprzedam R1, dołożę do body, dokupię jakieś sensowne szkła ( bo te kitowe to chyba wysiadają przy R1 ) i w efekcie okaże się że jakość zdjęć wcale nie będzie lepsza od tych z R1.
Może ktoś jednak przekona mnie do lustrzanki. Kusi mnie ta ich szybkość ( chyba zdecydowanie większa od R1 , a może nie tak znaczna ? ). Chciałbym też robić w miarę dobre foty w pomieszczeniach.
Do R1 używam zewnętrznej lampy SONY HVL-F32X.
Lampa jest niezła, ale czas pomiędzy poszczególnymi błyskami jest stosunkowo długi i w miarę "błyskania" rośnie nieprzyzwoicie.
Ostatnio robiłem zdjęcia na studniówce i z zazdrością patrzyłem na gościa który również focił , ale lustrzanką Canona z lampą
Speedlite 580EX. Walił jak z karabinu maszynowego.
Mój dylemat rośnie .
POMOCY!!!!

eska - Nie 04 Lut, 2007

Jesli poczujesz, ze szklo, ktorym dysponujesz (a tym samym aparat) juz Ci nie wsytarcza i nie spelnia Twoich oczekiwan, to chyba najwyzszy czas na przesiadke :-)

konrad

MM - Nie 04 Lut, 2007

Wszystko zależy od typu fotografii jaki preferujesz. Jeżeli jest to reporterka (szczególnie z lampą) to lustrzanka raczej nie ma alternatywy. Generalnie wszędzie tam gdzie ważna jest szybkość w połączeniu z precyzją i seryjnymi zdjęciami to tylko lustro. W innych przypadkach taki R1 zapewne spokojnie się wyrobi. Bo jakość kadru będzie podobna, problem tylko by taki kadr zdążyć uchwycić...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group