forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - Kodak Junior 620

Ingeitum - Pią 29 Maj, 2009
Temat postu: Kodak Junior 620
Witam

Dziś znalazłem u dziadka pewien stary aparat. Jest to Kodak Junior 620 sprowadzony w czasach II Wojny Światowej przez pradziadka. Aparat jest na chodzie i można robić nim zdjęcia (tak przypuszczam bo migawka się otwiera wszystkie nastawy działają i jest film).
Mało wiem na temat tego sprzętu. Może zapodacie jakąś lekturkę o tym aparacie?

Oto kilka fotek tego zabytkowego aparatu.









Od góry: sterowanie przysłoną, mocowanie do wężyka spustowego, czerwona dźwigienka to 6s samowyzwalacz, po prawej mało widoczne ale jest sterowanie czasem naświetlania, pierścień do ustawiania ostrości, szklana kostka to dzisiejszy wizjer


Siódma klatka filmu oraz u góry wizjer:

ghost - Pią 29 Maj, 2009

witamy posiadacza alfy :mrgreen:
jak działa to dobrze. sentymentalnie - warto.
realnie to złom ;-)
a książka - przecież tam wystarczy założyć film, cyfrówką pomierzyć naświetenie i focić!

WojciechW - Sob 30 Maj, 2009

A w Warszawie znam co najmniej trzy miejsca, gdzie taki film można jeszcze kupić: na Prostej (sklep Czarno-białe), Dzikiej i przy Politechnice (chyba Noakowskiego).

Pozdrawiam i życzę sukcesów w reanimacji,

WojciechW

kamfil06 - Nie 31 Maj, 2009

Ingeitum napisał/a:
Może zapodacie jakąś lekturkę o tym aparacie?


niezbyr wiele :|

http://camerapedia.org/wi...t_Junior_Six-20

krisv740 - Nie 31 Maj, 2009

chyba w miarę będzie to : http://www.butkus.org/chi...c_junior_1a.htm

kodak junior... :wink:

WojciechW - Nie 31 Maj, 2009

Przejrzałem instrukcje z linków i muszę powiedzieć, że zaimponował mnie ten aparat jasnością mniejszą niż obiektywy teleskopowe Samyanga. To coś zbliżonego do Druha lub czeskiego Pioniera - mojego pierwszego aparatu z czasów chłopięctwa. I obiektyw jak nazwa wskazuje pewno dwusoczewkowy.

Tak nawiasem to zbliżonej klasy aparaty na film zwojowy, choć oczywiście niemieszkowe oglądalem niedawno w sklepe "Czarno-białe".

Pozdrawiam,
WojciechW


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group