forum.optyczne.pl

Sklepy i promocje - Tokina 10-17 - Online

Isis - Czw 11 Cze, 2009
Temat postu: Tokina 10-17 - Online
Przymierzam sie do kupna Tokina 10-17 f3.5-4.5
Jedyne co mnie powstrzymuje to wybor sklepu w ktorym powinnam dokonac zakupu.

Zastanawiam sie nad
http://www.simplyelectron...uct.php?pid=652
http://www.fizi.com/Products/All/All/15820.htm
http://www.plemix.com/acc...f3.5%204.5-lens

to jedne z tanszych propozycji.. jednak jestem troche zmieszana bo przedzial cen na rynku zaczyna sie od 290funtow na ebayu (co jest totalnie podejrzane) a konczy sie na 600funtach(??!)

Czy ktos z Was korzystal z wymienionych przeze mnie sklepow? Czy ewentualnie moglibyscie polecic jakis inny?

candy - Czw 11 Cze, 2009

moze troche off-topic,ale nie wolalabys sigmy 10-20?
Monastor - Czw 11 Cze, 2009

candy, Tokina 10-17 to fisheye, oferuje dużo większą dystorsję niż Sigma 10-20, myślę, że o to Isis chodzi ;)
Isis - Czw 11 Cze, 2009

Czytalam duzo o Tokinie ostatnio. Jest najbardziej polecanym obiektywem fisheye dla D400, widzialam pare przykladowych zdjec i jestem naprawde pod wrazeniem! jedyny problem w tym gdzie to najbezpieczniej/najlepiej/najtaniej kupic ;-(
candy - Czw 11 Cze, 2009

ale np.chodzi ci tylko o efekt fisheye?

np.taki samyang 8mm to typowy fisheye no i jest tanszy od tej tokiny(tyle tylko ze stala ogniskowa)

ze sklepami ktore wymienilas nie powinno byc jakiegos wielkiego problemu,zawsze mozna samemu przedzwonic i spytac o dostepnosc,czas realizacji zamowienia itp.

Isis - Czw 11 Cze, 2009

najprosciej mowiac tak.
Bardziej od ceny zalezy mi na jakosci, a na temat tokiny nie znalazlam zadnych negatywnych komentarzy jak do tej pory.

candy - Czw 11 Cze, 2009

no bo tak spojrzalem,w anglii niby tego jakos wiele nie ma ale w polszy troche maja,i to juz za 900zl,czyli spelnia twoje wymogi(a zwlaszcza jeden-tanio!) :)

jak napisalem wczesniej,zawsze mozna sie skontaktowac ze sklepami w ktorych wybralas sobie ta tokine i wybrac najtanszy(ktory udzieli najbardziej satysfakcjonujace i szybkie odpowiedzi)

Isis - Czw 11 Cze, 2009

Wyboru juz dokonalam teraz jedynie szukam tego na rynku w najbadziej przystepnej cenie. Wydac 350funtow a 600 to jednak ogromna roznica.
Dlatego waham sie zamawiac sprzet z tych najtanszych sklepow bez wczesniejszego "wywiadu" na ich temat. Tym bardziej, ze nigdy o nich nie slyszalam.
Pisanie do nich nie ma sensu bo, zaden sprzedawca nie powie mi "wiesz nie kupuj ode mnie po mam sam szajs" :-)

Pomyslalam, ze moze ktos z was dokonywal zakupu w jednym z tych wymienionych w pierwszej wiadomosci.
Ja do tej pory caly sprzet kupowalam w jessops, a ze to jeden z droższych opcji w UK a swoja droga nie maja nawet tego obiektywu w ofercie.. stwierdzilam wiec ze czas zmienic miejsce zaopatrzenia. :wink:

candy - Czw 11 Cze, 2009

no ja patrzalem na http://www.pixmania.co.uk...122b27a61a6dd2c ale tam tez nie maja,a jesli chodzi o kontakt ze sklepem i o to czy sprzedaja szajs czy nie to nie ma z tym nic do rzeczy,kupujesz konkretny obiektyw,o ktorym wiesz ze jest dobry i wlasnie tego chcesz
problemem co najwyzej moze byc pozniejsze reklamacje,serwis itp.

Isis - Wto 23 Cze, 2009

najwiecej opinii znalazlam na temat plemix.com, ale zostanawia mnie roczna gwarancja sklepu za 37.85£ (?) gdzie za £29.95 mam 7letnia gwarancje z simplyelectonics.

Odstrasza mnie rowniez to, ze zaden z wymienionych sklepow nie jest wylacznie fotograficzny..

Zdecydowalam sie na Fizi, nie znalazlam wielu opinii na temat tego sklepu, ale przekonala mnie bardzo szybka i mila obsluga (odpowiedzieli na mojego maila w ciagu niecalych 10min!!). Sprzet bedzie wyslany DHL z Hong Kongu i powinnam go dostac w ciagu 3 dni a calosc z przesylka i ubezpieczeniem wyniesie mnie tylko 363.97 funtow. Zamawiam!!

candy - Czw 25 Cze, 2009

napisz jak go dostaniesz,ciekawi mnie jak to wyglada z towarami z chin,ja zawsze takie oferty omijalem szerokim lukiem
Isis - Wto 30 Cze, 2009

odebralam dzis obiektyw! :) zrobilam kilka testowych zdjec i jestem zachwycona nowym sprzetem!
W tym momencie nie moge sie do niczego przyczepic, zale obaczymy jak sie bedzie zachowywal podczas intensywnego fotografowana. Na chwile obecna duzy plus dla Fizi! Tanio, szybko, profesjonalnie..

amv - Wto 30 Cze, 2009

No to gratulacje :smile: ....ślinotoku dostaję :razz: ..... się kiedy pochwal sampelkami :wink:
candy - Wto 30 Cze, 2009

a byly jakies dodatkowe oplaty? ile w sumie czekalas?

no i powodzenia w foceniu teraz! miliona udanych fotek :D

Isis - Wto 30 Cze, 2009

Zamowilam we wtorek, w srode obiektyw zostal wyslany z HongKongu, wczoraj dostalam avizo, a dzis odebralam.
Wiec w sumie czekalam 5dni (nie liczac niedzieli).

Cena obiektywu: 343.99 funtow
Wysylka z ubepieczeniem: 19.98 funtow
Wszystko w calosci wynioslo mnie 363.97 funtow.
Produkt z 2 letnia gwarancja producenta.

Dla porownania dodam ze ta sama tokina kosztuje 479.99£ w warehouse express.

Uznaje to jako bardzo udane zakupy! :)

edmun - Sro 01 Lip, 2009

czekamy na sample :)
candy - Sro 01 Lip, 2009

no to super oferta rzeczywiscie
wrzucaj fotki! :mrgreen:

loxygen - Czw 30 Lip, 2009

Witam, mam pytanie do koleżanki.
Jak wygląda cały proces płatności itp?
Bo ja naprawdę podziwiam koleżankę - bałbym się na twoim miejscu ;] Przyznam szczerze, że lubię się uczyć na błędach, a szczególnie cudzych. Dlatego bardzo dziękujemy za sprawdzenie sprzedawcy :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group