forum.optyczne.pl

Regulamin, Ogłoszenia i Konkursy - Konkurs - Gra o zmierzchu SONY

RobertO - Sro 15 Lip, 2009
Temat postu: Konkurs - Gra o zmierzchu SONY
Zapraszamy do brania udzialu w naszym nowym konkursie Gra o zmierzchu SONY, do wygrania jest sprzet SONY, wyjazd do Wenecji, a takze 10 000 zł.
Szczegolowe informacje znajduja sie tu:

http://www.optyczne.pl/konkurs

ghost - Sro 15 Lip, 2009

fiu fiu
MM - Sro 15 Lip, 2009

Trzeba wyciąć z pliku info, że robione Canonem :mrgreen:
Usjwo - Czw 16 Lip, 2009

MM napisał/a:
Trzeba wyciąć z pliku info, że robione Canonem :mrgreen:


Taaa... a potem beda wszyscy opowiadac jakie to ladne zdjecia mozna zrobic Sony, wcale nie gorsze niz Canonem :mrgreen:

MC - Czw 16 Lip, 2009

Jak ktos dobrze poszuka to zamiast wypisywac brednie odnajdzie informacje, ze 22 wrzesnia bedzie premiera nowych lustrzanek.
Paweł_G - Czw 16 Lip, 2009

Ciekawe jaki sprzęt będzie do dyspozycji w Wenecji bo jeści A900 z kompletem Zeissów to ja bym się nie obraził mogąc porobić tym zdjęcia.
B o g d a n - Czw 16 Lip, 2009

Paweł_G napisał/a:
Ciekawe jaki sprzęt będzie do dyspozycji w Wenecji bo jeści A900 z kompletem Zeissów to ja bym się nie obraził mogąc porobić tym zdjęcia.

Na warsztaty DIGITAL FOTO VIDEO Morskie Oko 2009, Sony dało wszystkim A900 i między innymi szkła:
16-35 f/2,8 ZA SSM,
24-70 f/2,8 ZA SSM,
70-200 f/2,8 G.

mnich - Czw 16 Lip, 2009

Zabroniona wielokrotna ekspozycja... to jest dyskryminacja!
Borat - Czw 16 Lip, 2009

Co oznacza stwierdzenie: "a także fotografie poddane cyfrowej obróbce nie są dopuszczalne".

Zdjęcie bez cyfrowej obróbki to plik jpg wypluty przez aparat i skopiowany na dysk :???:
Dzisiaj wszystko oprócz tego jest to cyfrową obróbką.

Wywoływanie i korekcja pliku RAW, poprawa kontrastu, jasności, korekcja koloru, krzywe, odszumianie, wyostrzenie czy kadrowanie.

SlawGaw - Pią 17 Lip, 2009

Ten zapis o obróbce rzeczywiście jakiś dziwny, na fotografuj.pl też ruszył ten konkurs, tam mają zrobić portret, a większość zdjęć które mi się tam podobają to po obróbce.

MC, 22 września nowe premiery? Więc w Wenecji może uczestnicy dostaną do ręki nowe aparaty, a Sony zdobędzie materiał promocyjny dla nowych modeli.

MC - Pią 17 Lip, 2009

Uczestnicy dostana 22 wrzesnia nowe aparaty nie tylko w Wenecji, ale takze w 6 innych miejscach. A premiery beda wczesniej.
SlawGaw - Pią 17 Lip, 2009

No tak, doczytałem w regulaminie że specyfikacja sprzętu dla zwycięscy będzie podana na dziesięć dni przed wyjazdem do Wenecji, czyli 10 września.
maziek - Pon 27 Lip, 2009

Ja to się podłączam do pytania o zabronioną cyfrową obróbkę.

Czy wywołanie rawa z ruszaniem suwaczkami jasność/kontrast/krzywe to już jest obróbka? Prosiłbym organizatorów o słówko.

komor - Pon 27 Lip, 2009

Trzeba samodzielnie skompilować dcraw i wywołać RAW-a na opcjach domyślnych. :smile:
RobertO - Sro 29 Lip, 2009

maziek, chodzi o to ze im mniej photoshopa w zdjeciach tym maja wieksza szanse na wygrana
Monastor - Sro 29 Lip, 2009

RobertO, obawiam się, że taka zależność nie może być monotoniczna :)
mavierk - Sro 29 Lip, 2009

pewnie jak zwykle sony wylosuje zwycięzców z powodu tysięcy prac, jakie nadejdą :P
gregori - Czw 13 Sie, 2009

[quote="SlawGaw"]Ten zapis o obróbce rzeczywiście jakiś dziwny, na fotografuj.pl też ruszył ten konkurs, tam mają zrobić portret, a większość zdjęć które mi się tam podobają to po obróbce.

tutaj to samo - przeczytałem regulamin i szczęka opada... to nawet nie można wyostrzyć fotki po zredukowaniu rozdzielczości ??? a przekonwertowanie z raw'a na jpeg też dyskwalifikuje fotkę ??? a ja mam akurat parę rawów zgodnych z tematem... ale widzę, że niektórzy albo nie czytają regulaminu, albo mają go gdzieś... w galerii zauważyłem chociażby fotomontaże ( lub wielokrotna ekspozycja), wyostrzanie też pewnie miało miejsce, bo te foty tak dobrze by nie wyglądały po redukcji do 800X800, no i na pewno poprawiano w wielu ekspozycję. pozdrawiam

Isis - Pią 14 Sie, 2009

Czyli jak jest z ta "delikatna" obrobka - jest dozwolona czy nie?
Niektore zdjecia w galerii rzeczywiscie na "wyplute jpg" nie wygladaja.

mszczyrek - Czw 20 Sie, 2009

Tłumacząc z polskiego na nasze - trzeba tak obrabiać, żeby nie było widać:)
hijax_pl - Sob 22 Sie, 2009

A jak to w ogóle z tym konkursem jest? Na optyczne.pl, fotografuj.pl i fotopolis.pl są konkursy... Tyle że tylko na optycznych konkurs nawiązuje do nazwy.. Tzn twilight :wink:
Na fotopolis było makro, na fotografuj - portret. Nagrody te same... Ogłoszenie wyników tego samego dnia..

Portale się podzieliły pod-konkursami?

RobertO - Sob 22 Sie, 2009

tematyke okreslalo Sony, a nam sie akurat udalo ze byla ona zbiezna z glownym haslem calego eventu czyli "Twilight game"
hijax_pl - Sob 22 Sie, 2009

Dzięki Robert za odpowiedź :)
anulka666 - Pią 28 Sie, 2009

co z tymi wynikami 1 etapu? ponoc mialy byc ogłoszone 21 sierpnia
hijax_pl - Pią 28 Sie, 2009

http://optyczne.pl/2151-n...u_konkursu.html
AuThoR - Sob 03 Paź, 2009

hmmm....jeśli te prace ktróre wygrały nie są mocno obrabiane to ja sprzedaje aparat
hijax_pl - Sob 03 Paź, 2009

czyli - jedynym wyjściem z sytuacji jest zmiana regulaminów konkursów wszelakich tak, aby zgłaszać zdjęcia w formacie RAW... :D
AuThoR - Sob 03 Paź, 2009

ja jestem za słaby żeby zrobić zdjęcie i choć trochę go nie obrobić...
mathun - Pią 22 Kwi, 2011

hijax_pl napisał/a:
http://optyczne.pl/2151-nowość-Gra_o_zmierzchu_-_Sony_-_wyniki_pierwszego_etapu_konkursu.html


piersze zdjecie jest tragicznie obrobione, wystarczy spojrzec na krawedzie tego czegos z prawej strony wystajacego - nie naturalnie przyciemnione. wyjasnienie tego efektu widze tylko jedno. autor probowal nie umiejetnie przyciemnic/podkolorowac tlo i z rozpedu jechal po krawedziach. wyglada to tak nie naturalnie ze jesli ja bym siedzial z jury, przed odrzuceniem tego zdjecia poprosilbym autora o przeslanie oryginalu - nie zapominajmy ze takie prawo wgladu ma kazde jury/organizator.

pozdrawiam

ps. trzecie zdjecie wyglada na dozwolone zabiegi

ghost - Pią 22 Kwi, 2011

mistrz archeologii :shock:
(i ortografii)

lpv - Sob 16 Lip, 2011

Czy jest mozliwosc zalozenia nowego tematu, w ktorym bedzie mozna podyskutowac o nowym konkursie "Fotografia uliczna" ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group