forum.optyczne.pl

Cyfrowe kompakty - wyświetlacz A710 IS jak ustawić jasność (kontrast)

felis - Pon 26 Mar, 2007
Temat postu: wyświetlacz A710 IS jak ustawić jasność (kontrast)
Witam
Kupiłem Canona A710 IS. Poszedłem zrobić trochę zdjęć testowych w terenie i okazało się, że na wyświetlaczu LCD wszystko jest bardzo słabo widoczne. A gdy ma się słońce od tyłu to trzeba się nieźle wpatrywać by w ogóle zobaczyć cokolwiek Parametry ekspozycji i ustawienia są prawie niedostrzegalne, a w przypadku szczegółowych obiektów czasem nawet trudno kadrować.
Niestety nigdzie w menu nie mogą znaleźć regulacji jasności (kontrastu) wyświetlacza.
Może ktoś jest w stanie wskazać gdzie się ten parametr ustawia.
Pozdrawiam

MM - Pon 26 Mar, 2007

A czytałeś instrukcję? Może zamiast od razu pytać o takie ...... na poważnym forum warto by było przewertować te kilka karteczek :evil:
felis - Pon 26 Mar, 2007

Witam
MM napisał/a:
A czytałeś instrukcję?

Tak czytałem, ale nie mogę nic znaleźć poza tym, że jakoś tam sam się trochę rozjaśnia i przyciemnia w zależności od warunków ekspozycji.
Instrukcja ma jednak mnóstwo stron, a nie mam wersji elektronicznej więc mogłem coś przeoczyć.
Podejrzewam, że takich ustawień w ogóle nie ma, ale jeśli taka jest prawda, to dla mnie dyskwalifikacja tego modelu. Zwyczajnie bubel i tyle.
No ale poczekam, może jednak ktoś wie więcej na ten temat.
Pozdrawiam

MM - Pon 26 Mar, 2007

Po pierwsze w KAŻDYM aparacie wyświetlacz będzie mniej lub bardziej marnie pokazywał jak będzie na wyświetlacz padało mocne słoneczne światło. NORMALKA. Po drugie ja nawet bym nie potrafił robić zdjęcia i patrzeć na jakieś telewizorki. Polecam robienie zdjęć patrząc w WIZJER. Tam słońce nie będzie razić.
felis - Pon 26 Mar, 2007

MM napisał/a:
Po pierwsze w KAŻDYM aparacie wyświetlacz będzie mniej lub bardziej marnie pokazywał jak będzie na wyświetlacz padało mocne słoneczne światło. NORMALKA. Po drugie ja nawet bym nie potrafił robić zdjęcia i patrzeć na jakieś telewizorki. Polecam robienie zdjęć patrząc w WIZJER. Tam słońce nie będzie razić.

No nie wiem czy w każdym, bo ktoś mi gdzieś napisał, że Canon A640 ma metalizowaną powłokę i przez to jest nieźle widoczny nawet w pełnym słońcu.
A co do wizjera to robię większość zdjęć korzystając właśnie z niego, ale informacje o czasie naświetlania, przysłonie i innych ustawieniach, da się odczytać tylko z LCD, a ledwo je widać, a czasem wcale. Ponadto są obiekty, które łatwiej fotografować używając LCD.
Warto też dodać, że wizjer w a710 jest mały i ogólnie dosyć niewygodny. Bawiłem się kiedyś jakimś kompakcikiem canona na filmy i miał jasny duży wizjer, a tu byle co.
Mam jeszcze fuji s9600 i tam jest regulacja. Nie ma rewelacji, ale widać trochę lepiej i co ważniejsze parametry ekspozycji są na jakimś tle przez co stają się czytelne. Nie muszę też tłumaczyć, że fuji w wizjerze pokazane są ważniejsze ustawienia więc praktycznie nie korzysta się z LCD, a mimo wszystko nie olali jego regulacji.
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group