forum.optyczne.pl

Filmowanie cyfrowe - Jaka kamera z dużym zoomem?

pawel_wolomin - Czw 29 Paź, 2009
Temat postu: Jaka kamera z dużym zoomem?
Witam, potrzebuje kamerę z dużym zoomem, zainteresowałem się PANASONIC SDR-S26.
Jakie macie o tym zdanie?

Baku - Pią 30 Paź, 2009

Im większy zoom (czyli rozumiem że chodzi o krotność najkrótszej ogniskowej) tym gorszy (w sensie optycznym) obiektyw. Przypuszczam, że jakość obrazu - choć istotna - nie ma tu kluczowego znaczenia, podobnie jak obecność szerokiego kąta (choć w tej kamerze jest akurat dość szeroko). Końcówka zakresu jest już dość ciemna, natomiast zakres ogniskowych na prawdę imponujący.
Cóż mogę powiedzieć... Póki poruszasz się wśród uznanych producentów (dla mnie w kamerach amatorskich liczą się Sony i Panasonic) jest szansa, że się nie natniesz. Tej konkretnej kamery nie znam, jednak sądząc po specyfikacji będziesz zadowolony.

pawel_wolomin - Pią 30 Paź, 2009

Dzięki kolego za odpowiedź, trochę się na oglądałem filmów http://www.youtube.com/wa...feature=related i trochę ostrość mnie martwi, kamerę potrzebuje do oglądania i rejestrowania terenu z daleka w celu analizy danych do budowy sieci wifi.
piwonia - Sro 18 Lis, 2009

Czytając o tym Panasonicu, który zamierzasz kupić przypomniała mi się kamerka Sony, która kiedyś trafiła w moje ręce. Kolorystycznie podobnie zróżnicowana, robiła też dobre zdjecia, no i jakość obrazu była interesująca.
W tym przedziale cenowym jest jak znalazł :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group