forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - DRUGI WIRTUALNY PLENER

goltar - Sob 19 Gru, 2009
Temat postu: DRUGI WIRTUALNY PLENER
Ponieważ dostałem odpowiedź od Usjwo z wybranym tematem ogłaszam drugi wirtualny plener.
Tematem drugiego pleneru jest "Przemijanie".
Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Tematu jest zamykany na dwa tygodnie do dnia 04.01.2010. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
3. Po dwóch tygodniach, tj 05.01.2010 temat będzie ponownie otwarty i przez 4 dni do 08.01.2009 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
4. 09.01.2010 kończymy wklejanie zdjęć i mamy do dnia 15.01.2009 czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 16.01.2010 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzce.
5. Wielkość zdjęć ograniczona jest do 800 x 800 pix, format zdjęć JPEG.
6. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
7. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
8. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.

goltar - Pon 04 Sty, 2010

Od dziś do 08.01.2010 można wstawiać zdjęcia. Każdy może wstawić jedno. Proszę o ich kolejne numerowanie i zachowywanie ograniczonego rozmiaru. Do 08.01.2010 zakazane jest komentowanie wstawionych zdjęć.
Jesienny - Pon 04 Sty, 2010

To może tym razem ja pierwszy.

1. Gone with the dust.

Daimon - Pon 04 Sty, 2010

2.

zwirek210 - Wto 05 Sty, 2010

3.


xneon - Wto 05 Sty, 2010

4.



(kliknij po większy rozmiar)

skasowany - Czw 07 Sty, 2010

5.

bbeeaa - Czw 07 Sty, 2010

6.
kufel - Czw 07 Sty, 2010

7.

AdrianD - Czw 07 Sty, 2010

8.

ghost - Czw 07 Sty, 2010

9. szuflada maksymalna.


:oops: :oops:

Tomasz_ - Czw 07 Sty, 2010

10.

Kocur - Pią 08 Sty, 2010

11.

krisv740 - Pią 08 Sty, 2010

12.
szaleniec - Pią 08 Sty, 2010

13. Wszystko kiedyś "Przemija".


Flashalpha - Pią 08 Sty, 2010

14.

mnich - Pią 08 Sty, 2010

15.

krisv740 - Sob 09 Sty, 2010

w związku z tym, iż dzisiaj jest juz 2010-01-09.........

mój faworyt to 3,
choc nie ukrytam,że 13 tez mi się podoba....

goltar - Sob 09 Sty, 2010

Zgodnie z tym co pisze krisv740, zamykam czas przeznaczony na wstawianie zdjęć i zapraszam do komentarzy. Jeśli ktoś jest już zdecydowany z wyborem może oddać głos na jedno zdjęcie pisząc "Głosuje na numer zdjęcia" (lub coś w podobnym stylu). 16 stycznia policzę wszystkie oddane głosy.
oranżewski - Sob 09 Sty, 2010

ja walę w 15. świetnie pokazane przemijanie w przyrodzie :cool:
Jesienny - Sob 09 Sty, 2010

Ja też zagłosuję na 3

Mimo, że cmentarze w tym temacie, to jak powiedział nasz pan prezydent oczywista oczywistość. Podobało mi się też zdjęcie Rusłana, ale tam mi zabrakło jeszcze czegoś dodatkowego poza samą obecnością ciekawych ludzi.

14. To ciekawy pomysł, ale zdjęcie niestety nie daje rady
15. kojarzy mi się bardziej ze zmartwychwstaniem i cyklicznością niż przemijaniem, ale to ładne zdjęcie.

hijax_pl - Sob 09 Sty, 2010

Nie ukrywam, że zdjęcia 3 i 6 zrobiły na mnie największe wrażenie.
3 - bo najbliższa jest mojemu pojmowaniu istoty fotografii,
6 - bo niesie w sobie potężny ładunek emocjonalny.

6 to początek koncepcji, którą można rozwinąć w jeszcze ciekawszą i... dramatyczną.

Głosuję na zdjęcie nr 6

skasowany - Sob 09 Sty, 2010

Trudny temat i trudny wybór... Trudno sfotografować przemijanie i każdy z nas mógł je 'widzieć' jak chciał. Każdy może interpretować swoje (i nie tylko) zdjęcie jak chce i większości trzeba będzie przyznać rację, bo 'przemijanie', takie czy inne, rzeczywiście można dostrzec na każdym zdjęciu...
Przy takim temacie bardziej zwracałem uwagę na symboliczny wydźwięk zdjęcia, niż na jakość czy kadr taki, a nie inny...
Zaznaczam, że moja opinia jest bardzo subiektywna! :wink:
Pozwólcie, ze nie odniosę się do wszystkich zdjęć...
1. Ciekawe, podoba mi się, widzę tutaj przemijanie dzieciństwa - beztroski, radości...
4. Autor się postarał, włożył trochę wysiłku w 'serię', ale najpierw rzuca mi się w oczy samobójstwo i patologia, a dopiero potem przemijanie, a i to specyficzne, bo drastycznie 'ucięte'. Przemijanie, w moim mniemaniu, i w kontekście naszego 'plenerku', moim zdaniem, powinno 'trwać', odbywać się w jakimś okresie czasu, im dłuższym tym lepiej...
10. Podoba mi się, ale ten niebieski plastikowy różaniec trochę rozwala to co chciałbym zobaczyć...
11. U Kocura widzę 'podwójne', że się tak wyrażę, 'przemijanie', bo wskazuje na nie i topniejący śnieg i znikająca w głębi zdjęcia postać. Fajne, ale...
12. ... to samo co u Krisva, miejsca przedstawione na obu zdjęciach są zbyt 'codzienne', oczywiste, nie sprzyjają refleksjom itd. U Krisva dodatkowo bardzo wyraźnie widzę przemijanie PKP, co bardzo mnie zresztą cieszy... :razz:
14. Nu i tu wchodzimy w 'gdybanie' :wink: Coś widocznego na zdjęciu 'przemija', żeby... powstało nowe, wiadomo, botanika - nasienie, zarodek, owocnia... :wink:
15. Dla mnie bardziej to 'nowe narodzenie', nowe życie, fakt, możliwe, że z czegoś co właśnie przemija, chociaż też niekoniecznie, bo całe drzewo też może być zdrowe jak 'dąb' ;) No ale ilu nas tyle interpretacji i 'podejść' do przemijania...

Głosuję na 3, chociaż też z małym ale... :wink:
...mocno wyeksponowany jest Chrystus, który musiał umrzeć, żeby żyć, a my z nim. W bożym planie zbawienia śmierć Chrystusa na krzyżu to na pewno nie przemijanie, co najwyżej starotestamentowego zakonu i historii w ogóle. Dla mnie śmierć Jezusa na krzyżu znaczy wieczne życie Jego - raz i dzięki Niemu nasze - dwa.
Przemija tutaj człowiek i ślad po człowieku, też możemy zauważyć podwójne przemijanie. Z jednej strony umarł człowiek, coś przeminęło, z drugiej strony przemija coś co po nim zostaje, znak - krzyż. Może tylko ten krzyż po nim pozostał? Może kiedy fizycznie przeminie krzyż, przeminie wraz z nim nie tylko człowiek, ale nawet pamięć po nim. Niektórzy uważają, że to gorsze niż śmierć fizyczna...
Z pierwszego punktu widzenia oprócz śmierci widzę tutaj również nowe życie, z drugiego punktu widzenia widzę tutaj 'podwójne przemijanie' z dobrą 'otoczką' - krzyż, cmentarz itp. i to spowodowało, że wybrałem to zdjęcie. Podoba mi się również 'fotograficznie', fajnie dobrane kolory, brak elementów odwracających uwagę w tle, dobra perspektywa itd. Oczywiście można się czegoś 'przyczepić :razz: , ale nie przy tej okazji :wink:

ghost - Sob 09 Sty, 2010

2. bardzo fajne. ładne kolory i troszkę nierzeczywiste. i nawet widzę tematyczność :-)
3. bardzo przemijająco. klimat jest.
4. przemijanie to proces raczej samorzutny i przerażający bo niepowstrzymany.. no i ukazywanie zmiany - czy procesu jako serii zdjęć.. nie przekonuje mnie.
6. pomysł - jeden z lepszych, wykonanie zupełnie mi nie odpowiada.

zagłosuję na 2

krzys13k - Sob 09 Sty, 2010

Głosuję na 1., ponieważ to zdjęcie ukazuje tematykę od mniej oczywistej strony, a mimo to wywołuje u mnie od razu emocje związane z przemijaniem. Nie podchodzi mi tylko kolorystyka zdjęcia, byłoby chyba lepiej całkiem czarno-białe.
Monastor - Sob 09 Sty, 2010

Ja zagłosuję na 4. Nie podoba mi się kompletnie i nie znoszę tego stylu, ale wyróżnia się z tłumu i widać po nim, że nie powstało przypadkowo, przy okazji spaceru. Taki prześwitujący przez monitor zamysł.
Poza tym widzę, że autor ma zapędy samobójcze i dobrze żeby ktoś go docenił :mrgreen: :wink:

Usjwo - Sob 09 Sty, 2010

1. Ladne i ciekawe, moim zdaniem dobrze ze nie calkiem b&w
2. Ladne kolory, gdzie przy tym temacie raczej mozna bylo spodziewac sie szarosc i b&w, optymistyczne,widac ze przemijanie nie musi byc smutne
3. Bardzo dobre, najlepsze z "cmentarnych"
6. bbeeaa - ciekawy pomysl ale za duzy blur i niepotrzebnie miniaturka, okulary trzeba bylo bardziej wyeksponowac, a tak to ciezko je zauwazyc (na miniaturce wogole nie widac)
15. Optymistyczne, ale bardziej narodziny niz przemijanie


Pojedynek byl miedzy 1, 2 i 3, wszystkie trzy zasluguja na nagrode, niestety jest tylko jeden glos.
Glosuje na 2, za to inne spojrzenie.

4,5,8,10,11 - odpadly w przedbiegach bo niestety nie widze zdjec :cry:

mnich - Sob 09 Sty, 2010

Mój jeden- ale cenny ;) - głos oddaję na zdjęcie numer 1
Bo jest sentymentalne i po prostu dobrze przemyślane.

kmosw - Sob 09 Sty, 2010

Podobnie jak mnich, - numer 1. Mój faworyt od samego początku. Za przemyślaną koncepcję. Ma w sobie coś urzekającego.
skasowany - Sob 09 Sty, 2010

mnich napisał/a:
Mój jeden- ale cenny ;) - głos .


To ile teraz bierzesz za jeden? :wink: :razz:

[ Dodano: Sob 09 Sty, 2010 15:41 ]
kmosw napisał/a:
numer 1. Mój faworyt od samego początku


No bo po co czekać na inne, nie? :wink: :razz:

kmosw - Sob 09 Sty, 2010

Ruslan, czekałam, czekałam, ale nie zobaczyłam innego, które podobałoby mi się bardziej :)
bbeeaa - Sob 09 Sty, 2010

Niełatwy temat.

Nie radzę sobie w sytuacji, w której trzeba wybrać tylko jedną pracę. Lubię, gdy można wskazać kilka, dlatego wymienię cztery:
Jedynka i dwójka:
1. Za światło, pajęczynki, itp oraz za dbałość o szczegóły
2. Za romantyczność, miękkość i za piękną klasykę
Czternastka i piętnastka:
14. Za kolorystykę
15. Za pomysł i prostotę

Ostatecznie oddaję głos na ciepłe i wzruszające zdjęcie nr 2

Odnośnie szóstki - dziękuję za odniesienie się do mojej fotki, Wasze uwagi, jak zwykle, są dla mnie cennymi wskazówkami.

mnich - Sob 09 Sty, 2010

Ruslan, już nie biorę. Jestem na odwyku. ;)
zug - Sob 09 Sty, 2010

krótko i na temat :razz: zdjęcie nr 1
edmun - Sob 09 Sty, 2010

ja oddaję głos na 8 :)
lupo57 - Sob 09 Sty, 2010

zug napisał/a:
krótko i na temat :razz: zdjęcie nr 1


i ja tak zagłosuje :)

Wojteo - Sob 09 Sty, 2010

Głosuje na zdjęcie nr 15.
ophiuchus - Sob 09 Sty, 2010

Głosuję na zdjęcie nr 5. 15 bardzo mi się podoba, ale kojarzy mi się z nadzieją ;)
pawel23 - Nie 10 Sty, 2010

Głos na numer 1.
dr11 - Nie 10 Sty, 2010

Głosuję na 4.
Rafał Celadyn - Nie 10 Sty, 2010

Też oddam głos na 4,widać kreatywność i pracę ,kolory fajne(dla mnie :wink: ),a że nie do końca trzyma się tematu...cóż, może nie dla wszystkich :razz: ,pozdrawiam Rafał.
AdrianD - Nie 10 Sty, 2010

Ja głosuję na zdjęcie nr.1. Bardzo pomysłowe,wywarło na mnie największe wrażenie.
Tomasz_ - Nie 10 Sty, 2010

1. Podoba mi sie, ale w moim odczuciu zdjecie jest "niespokojne", dzieje sie za duzo na raz, temat sie gubi, (ciekawe jakby wygladalo wydrukowane......)
3. Super
5 Super, super
11.Przemijanie w kazdym punkcie
14.Dobra interpretacja tematu

Oddaje glos na 11, przedstawia "ilosciowo" i jakosciowo najwiecej przemijania

xneon - Nie 10 Sty, 2010

Ruslan, ale dzięki zdjęciu model duszony jest wiecznie, wiecznie "przemija"

mój głos na numer 8, jako jedyne wyróżnia się kreatywnym podejściem do tematu (mnich też był blisko, gdyby nie fakt że sam zrobiłem w weekend niemal - bo w poziomie - identyczne ujęcie :) )

f11whocares - Nie 10 Sty, 2010

Jak dla mnie nr 1 myslalem tez o 3 ale nie lubie tej bajki :twisted:
komor - Nie 10 Sty, 2010

Głosuję na zdjęcie nr 1.
Wujek_Pstrykacz - Pon 11 Sty, 2010

Mnie też fotka numer 1 najbardziej przypadła do gustu.
makanaki - Pon 11 Sty, 2010

Ja również 1 bardzo fajna.
zwirek210 - Pon 11 Sty, 2010

A ja mój punkcik oddam na zdjecie numer 5. Bardzo fajny kadr, świetne światło i przyznam sie że początkowo tez myślałem o starszych ludziach gdyż nic bardziej nam nie mówi o przemijaniu jak nasza starość.
Lotuk - Wto 12 Sty, 2010

też 5
szaleniec - Sro 13 Sty, 2010

No to teraz moja kolej:)

1. Przypomina mi stare czasy, jakiś strych u dziadków na wsi :)
2. Fajny klimat i podwójnie ujęty temat przemijania.
3. Świetny kadr i ogólnie całe zdjęcie.
4. Dużo włożonej pracy i za to szacun ale to nie mój typ bo czegoś mi tam brakuje.
6. pomysł dobry ale jak dla mnie za mało wyraźne.
8. Zdjęcie fajne też myślałem o podobnym ujęciu.
11. Fajny pomysł i ciekawe wykonanie.
12. Cała prawda o PKP a zdjęcie ciekawe.
14. Ciekawy pomysł tylko wykonanie mi nie pasuje.
15. Fajna fota ale mi też się bardziej kojarzy z narodzinami niż przemijaniem.

A stawiam na zdjęcie Nr 1 bo tak jak pisałem przypomina mi stare dobre czasy no i samo zdjęcie rewelacyjnie to ukazuje:) Jest świetnie przemyślane :)

darek-dorado - Sro 13 Sty, 2010

Głosuję na nr 3.
Sunders - Czw 14 Sty, 2010

Głosuję na nr 4.
frank_poole - Czw 14 Sty, 2010

Jedynka fajna, ale to zdjęcie nr 2 jednoznacznie kojarzy mi się z przemijaniem.
Głos na zdjęcie nr 2

wernus - Pią 15 Sty, 2010

Ciężki wybór, glosuje na nr 3.
goltar - Sob 16 Sty, 2010

Wyniki „Drugiego wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: „Przemijanie”.

Do konkursu zgłoszono 15 zdjęć.
Łącznie oddano 34 głosy.

III miejsce z 4 głosami zdobyły dwa zdjęcia: nr 2, którego autorem jest Daimon oraz nr 4, którego autorem jest xneon.

II miejsce z 5 głosami zdobyło zdjęcie nr 3, którego autorem jest zwirek210.

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 12 głosów (35%) zdobyło zdjęcie nr 1, którego autorem jest Jesienny.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a pozostałych uczestników i głosujących zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group