forum.optyczne.pl

Cyfrowe lustrzanki - Canon 450D

goltar - Czw 24 Sty, 2008
Temat postu: Canon 450D
http://www.optyczne.pl/76...a_amatorów.html
http://www.dpreview.com/n...anoneos450d.asp

Zmiany są kosmetyczne, do tego jak widzę położenie przycisku "odtwarzania/podglądu wykonanych zdjęć" to będą z nim problemy... ISO 1600 - teraz kompakty mają więcej.... karty SD - zniechęcą do zmiany posiadaczy 350 i 400... wyświetlacz nadal 230 mln pix, nadal 3 kl/s, ogólnie straszna lipa :( Jeśli tym chce Canon wojować z Nikonem to życzę powodzenia :twisted:

jaad75 - Czw 24 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D
goltar napisał/a:
karty SD - zniechęcą do zmiany posiadaczy 350 i 400...

No bez przesady, a ileż kosztuje karta... Zresztą w tym segmencie CF jest zupełnie bez sensu - potencjalnej szybkości i tak nie wykorzystasz, a karta zajmuje niepotrzebnie miejsce i jest bardziej podatna na uszkodzenia...

goltar - Czw 24 Sty, 2008

jaad75 napisał/a:
Zresztą w tym segmencie CF jest zupełnie bez sensu - potencjalnej szybkości i tak nie wykorzystasz, a karta zajmuje niepotrzebnie miejsce i jest bardziej podatna na uszkodzenia...
z tą kartą to trochę żartowałem ;) wprowadzenie w tym segmencie kart SD to chyba dobry krok ale przynajmniej o rok za późno... powinny być już w 400D/40D...
KaleSony - Czw 24 Sty, 2008

Tak jak się spodziewałem, Canon znów strzeli sobie w kolano. Najlepsze jest to, że firma sama sobie robi konkurencję.

Fajnie, że wprowadzili punktowy pomiar światła, co stawia ich za konkurencją tylko rok w plecy 8)

Nikt z 400d się na to nie przesiądzie, no chyba że z d30 :)

komor - Czw 24 Sty, 2008

Z tą zmianą kart na SD to nie wiem w sumie po co, po takim czasie? Nie wiem jakie prędkości uzyskuje SD, ale goltar, czy proponowana przez Ciebie zmiana kart na SD w modelu 40D to już nie przesada? :)

A z tymi zmianami w 450D to jakieś gonienie w piętkę. Wstawili 3-calowy ekran, nadal o gorszej rozdzielczości niż konkurencja, przez co w takim małym body przyciski dotychczas wygodnie siedzące w rządku teraz rozłożone są wszędzie dookoła, bez sensu. Nie da się tego wygodnie obsłużyć jedną ręką, a w 400D od biedy się dało.

Pytanie o sens matrycy 12mpix w takim sprzęcie - to czysty marketing. Szkoda, że Canon poddaje się marketingowi w takich głupotach jak rozmiar ekranu czy rozdzielczość matrycy, a tam gdzie powinien zmienić zdanie, to się kurczowo trzymają swojego,.

Widzę, że przycisk ISO dodali, to dobrze. Jeśli AF jest lepszy, to też dobrze. Większy wizjer - super, bo to duża bolączka w 400D. Live View - nie mam zdania, jeśli ma być kosztem innych zmian to ja dziękuję, tym bardziej że pewnie AF nie dziala bez opuszczenia lustra, tak jak w 40D.

Tryb seryjny 3,5 kl/s moim zdaniem wystarczy w najtańszej puszce. Tu raczej widzę inny problem, bo wg newsa w serii można zapisać tylko do 6 RAW-ów, tymczasem mój 400D zapisuje przynajmniej 11, być może to efekt przejścia na te karty SD, bo 12mpix to nie jest aż tak dużo więcej niż 10mpix poprzedniego modelu? Jeśli to wina kart, to zrobili piękny krok wstecz.

Ogólnie, jako posiadacz 400D będę raczej łakomym okiem patrzył w stronę 40D niż 450D...

komor - Czw 24 Sty, 2008

Ejże, panowie, spojrzałem dopiero teraz na DPReview i widzę jedną ważną rzecz - puszka 450D jest większa niż 400D! :) No i grip lepiej wyprofilowany, widać to na zdjęciu porównującym do starszego modelu.

http://www.dpreview.com/n...450dhandson.asp

MM - Czw 24 Sty, 2008

Po wczorajszej lotniczej tragedii nie miałem nawet ochoty na wyczekiwanie na nowości Canona. Jak widzę słusznie. Pokazała się tandeta a pomysł ze zmianą typu karty... oby tego nie zrobili w segmencie xxD bo się wnerwię. Amator "pokompaktowy" może być zadowolony, dla mnie nuda i żenada.
MC - Czw 24 Sty, 2008

MM napisał/a:
Po wczorajszej lotniczej tragedii nie miałem nawet ochoty na wyczekiwanie na nowości Canona. Jak widzę słusznie. Pokazała się tandeta a pomysł ze zmianą typu karty... oby tego nie zrobili w segmencie xxD bo się wnerwię. Amator "pokompaktowy" może być zadowolony, dla mnie nuda i żenada.

Fakt, tragedia okropna :cry:
A wracajac do tematu-jakos tak z tylu dziwnie wyglada ten 450D.

igorax - Czw 24 Sty, 2008

No nie zgadzam się z tym co by to był strzał w kolano, taka polityka canon'a, nic dziwnego że wprowadza takie zmiany [kosmetyczne nie do końca], na pewno dla wielu użytkowników np 350d skok na 450d będzie ok i zyskają sporo; takie skoki obserwujemy już od czasów 300d... czy canon robi sobie konkurencje, bo jak rozumiem chodzi tu o 450d vs 40d ...hmmm to chyba tylko dla średnio zorientowanych w temacie 450d może być jakąś konkurencją dla 40d; ci którzy mają wybrać 40d wybiorą i dobrze będą wiedzieli dlaczego; sam jestem użytkownikiem 40tki co by nie było w 450d i tak bym go nie kupił, ironizując nawet gdyby dali 16mpix matryce [bo jak wiadomo takie zmiany jak podbicie rozdzielczości matrycy przy zachowaniu jej "wielkości" to zabieg marketingowy].
450d jest moim zdaniem jakimś krokiem do przodu, nie można obojętnie patrzeć na [śmiesznie nazywane] kosmetyczne zmiany;
12.2 CMOS sensor,
SD/SDHC, Większy LCD,
Większy wizjer,
LV ,
9-point AF,
Spot metering,
Nowe opcje i wygląd menu,
3.5fps do 53 JPEG (6 RAW),
"głupi" przycisk ISO,
nowa pojemniejsza bateria,
14 bitowy procesor,
Opcja priorytetu jasnych tonów,
Auto Lighting Optimiser
Przeprojektowany grip
W sumie jak ktoś mi powie, że są to zmiany kosmetyczne to się z nim zgodzę, ale nikt mi nie wmówi że wyżej wymienione zmiany nie idą w parze ze zwiększeniem ergonomii użytkowania.

komor
Cytat:
Tryb seryjny 3,5 kl/s moim zdaniem wystarczy w najtańszej puszce. Tu raczej widzę inny problem, bo wg newsa w serii można zapisać tylko do 6 RAW-ów, tymczasem mój 400D zapisuje przynajmniej 11, być może to efekt przejścia na te karty SD, bo 12mpix to nie jest aż tak dużo więcej niż 10mpix poprzedniego modelu? Jeśli to wina kart, to zrobili piękny krok wstecz.

no to nie jest wina karty SD tylko większej rozdzielczości, Twoje 400d szybciej zapisze Ci 10mpix niż 450 -12mpix; oraz jak myślę bardziej złożonego digic z 14bit'ami, ogólnie SD spokojnie powinno dać radę.

Cytat:
A z tymi zmianami w 450D to jakieś gonienie w piętkę. Wstawili 3-calowy ekran, nadal o gorszej rozdzielczości niż konkurencja, przez co w takim małym body przyciski dotychczas wygodnie siedzące w rządku teraz rozłożone są wszędzie dookoła, bez sensu. Nie da się tego wygodnie obsłużyć jedną ręką, a w 400D od biedy się dało.

najwygodniejszy system rozłożenia był w 350d moim zdaniem, różnica w obsłudze między 400d a 450d jest tak niewielka, że jej nie dostrzegam, wolę większy LCD [fakt że mógłby być lepszy]
Cytat:

Ogólnie, jako posiadacz 400D będę raczej łakomym okiem patrzył w stronę 40D niż 450D...

tak to jest chyba oczywiste ;-)

Cytat:
Tak jak się spodziewałem, Canon znów strzeli sobie w kolano. Najlepsze jest to, że firma sama sobie robi konkurencję.

Fajnie, że wprowadzili punktowy pomiar światła, co stawia ich za konkurencją tylko rok w plecy Cool

Nikt z 400d się na to nie przesiądzie, no chyba że z d30 Smile

spójrz na to twoje sony :twisted: i kto sobie strzela w kolano?

Remol71 - Czw 24 Sty, 2008

KaleSony napisał/a:
Tak jak się spodziewałem, Canon znów strzeli sobie w kolano......



Wszyscy piszą, że to bubel, więc ja napiszę co bym chciał mieć w moim 400D, a czego nie ma.

- prawdziwy pomiar punktow 1% przywiązany do punktu ostrości,
- ISOauto jak w D50 dodatkowo widoczne w wizjerze,
- ISO co 1/3ev,
- pomocnicze linie do kadrowania,
- potwierdzenie ostrości przy M42 bez kosztownego dandeliona,
- przycisk funkcyjny na własne potrzeby,

-oczywiście FF :)

komor - Czw 24 Sty, 2008

komor napisał/a:
Live View - nie mam zdania, jeśli ma być kosztem innych zmian to ja dziękuję, tym bardziej że pewnie AF nie dziala bez opuszczenia lustra, tak jak w 40D.


Zwracam honor, wg. DPReview Live View with both AF modes (contrast-detect and passive)

komor - Czw 24 Sty, 2008

Ale to potrafi nieźle wkurwić, pardon:

List price (US) Body only: $799 (...) List price (EU) Body only: €749. Czy oni naprawdę nie wiedzą ile wynosi kurs dolara w stosunku do euro? Przeliczenie tych dwóch cen na złotówki daje odpowiedni 2000 lub 2700 zł, czyli prawie o 1/3 więcej. Nigdy się do tego nie przyzwyczaję...

Remol71 - Czw 24 Sty, 2008

Ale kpina. Grip BG-E3 nie pasuje :(
andytown - Czw 24 Sty, 2008

VAT i znacznie wyższe europejskie cło - zawsze było tak ze cena w Euro była wyższa od dolarowej

pierwszy raz widzę ze jest odwrotnie

komor - Czw 24 Sty, 2008

igorax napisał/a:
no to nie jest wina karty SD tylko większej rozdzielczości, Twoje 400d szybciej zapisze Ci 10mpix niż 450 -12mpix; oraz jak myślę bardziej złożonego digic z 14bit'ami, ogólnie SD spokojnie powinno dać radę.


Ale między 6 a 11 kl/s to jest prawie dwukrotna różnica, co nie wynika ze zwiększenia 10mpix 12-bit do 12mpix 14-bit. Poza tym skoro zwiększają rozdzielczość matrycy to powinni do tego dopasować pozostałe komponenty. Tu widać jak głupi marketing nie przekłada się na inżynierską robotę.

Nie wiem czy wszyscy się zgodzą, ale ja wolę aparat, który przy 10mpix da mi 11 zdjęć w serii z prędkością 3 kl/s niż aparat, który przy 12 mpix da mi tylko 6 zdjęć w serii z prędkością 3,5 kl/s.

igorax - Czw 24 Sty, 2008

komor napisał/a:
igorax napisał/a:
no to nie jest wina karty SD tylko większej rozdzielczości, Twoje 400d szybciej zapisze Ci 10mpix niż 450 -12mpix; oraz jak myślę bardziej złożonego digic z 14bit'ami, ogólnie SD spokojnie powinno dać radę.


Ale między 6 a 11 kl/s to jest prawie dwukrotna różnica, co nie wynika ze zwiększenia 10mpix 12-bit do 12mpix 14-bit. Poza tym skoro zwiększają rozdzielczość matrycy to powinni do tego dopasować pozostałe komponenty. Tu widać jak głupi marketing nie przekłada się na inżynierską robotę.

Nie wiem czy wszyscy się zgodzą, ale ja wolę aparat, który przy 10mpix da mi 11 zdjęć w serii z prędkością 3 kl/s niż aparat, który przy 12 mpix da mi tylko 6 zdjęć w serii z prędkością 3,5 kl/s.


masz racje, też wolę, szczególnie, że te 12mpix w stosunku do 10mpix to jest nic, starałem się jedynie wytłumaczyć -dlaczego. ;-)

Remol71 - Czw 24 Sty, 2008

Nie mogę nigdzie doczytać, czy 450D ma wstępne podnoszenie lustra. Jak na razie to dla użytkowników 350D same nienajlepsze wieści. Grip nie pasuje, pamięć nie pasuje, szykują się ewentualne wydatki. Trochę nieelegancko ze strony Canona.
Arek - Czw 24 Sty, 2008

Nie popadajmy w panikę. Jakie kosmetyczne zmiany? W stosunku do 400D naprawdę dołożyli sporo i to momentami ważnych rzeczy. Nowa matryca z 14-bit, lepszy AF, lepszy wizjer, lepszy handgrip, kompensacja ekspozycji w zakresie +/- 3 EV, programowalny
DirectPrint, spot, ISO w wizjerze, wydajniejsza bateria. To mało?

Znacznie większą wtopą są pozostałe nowości, a raczej ich brak. Nie ma następcy 5D, są kosmicznie drogie L-ki o których wiadomo było już w październiku, a teraz Canon rozsyła materiały z nimi jako z supernowościami z dzisiejszą datą embargo. Śmieszne i żałosne.

komor - Czw 24 Sty, 2008

Remol71 napisał/a:
Nie mogę nigdzie doczytać, czy 450D ma wstępne podnoszenie lustra.


Skoro 400D ma wstępne podnoszenie to 450D też musi mieć. Co do niepasowania gripa, to mówi się trudno - albo większe body, albo pasujący grip. A ponieważ większość narzekała, że body za małe w ręku, to teraz macie większe :D

Co do wypowiedzi Arka, że sporo dobrych zmian, to trzeba się zgodzić, tylko szkoda, że są także dziwne i niepotrzebne zmiany, które psują obraz całości. Jak dla mnie 400D był jakby lepiej wyważony co do dostępnych funkcji i sposobu obsługi. I nie jest to raczej siła przyzwyczajenia, bo aż tak długo znowu nie obcuję z tym sprzętem, żeby się tak przywiązywać.

Luke_S - Czw 24 Sty, 2008

Arek napisał/a:
...kompensacja ekspozycji w zakresie +/- 3 EV...


Zaraz... Czy to oznacza, że wcześniej tego nie było?

bladyrunner - Czw 24 Sty, 2008

Konkurencja o Canonie 450d :) http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6841
Ja tam do nich nic nie mam, ale tym razem miałem wrażanie że czytam o jakimś innym aparacie...

MM - Czw 24 Sty, 2008

W Canonie poniżej linii 1D jest tylko +/_ 2 EV
radzio - Czw 24 Sty, 2008
Temat postu: canon 450
Napalilem sie na ten aparat, szczegolnie jak przeczytalem, ze moze bedzie mial mozliwosc nagrywania. Ale teraz sie dziwie , ze zlacza HDMI nie ma. Amatora bardziej to przekonuje, ze moze odrazu zdjecia rodzinie na TV pokazac, a poten je sobie w phtoshopie czy gdzie indziej rzezbic.
Szkoda. Ciekawe co Nikon pokaze. CZy wbrew przecieka bedize to nastepca D80 czy jakis D60. Moze tam bedzie HDMI.

Remol71 - Czw 24 Sty, 2008
Temat postu: Re: canon 450
Nagrywanie?? Co masz na myśli?? Filmy, czy notatkę dźwiękową do zdjęcia??
Wujek_Pstrykacz - Czw 24 Sty, 2008

No Canon szału nie zrobił. To co pokazał na kolana nie powala. Zresztą czekałem na coś FF a nie na zabawkę z kartą SD. Szkoda nerwów.
Karipu - Czw 24 Sty, 2008

Jak dla mnie, przynajmniej na papierze, nowy Canon prezentuje się całkiem przyzwoicie. Na razie zdecydowałem się na Sigmę 17-70 i zakupem mojej pierwszej lustrzanki czekałem do zaprezentowania nowego modelu.
Ciekawe, jak zaprezentuje się w testach...
Cena 400D jest obecnie mocno atrakcyjna, ciekawe ile będzie kosztowała w rzeczywistości 450-tka? Ale chyba warto trochę dopłacić, co?
Co do kart SD, to dla mnie na plus. Ale tylko z tego powodu, że jedną mam już z kompakta i byłaby jako zapas. Więc pozostałoby kupić tylko jedną, większej pojemności. No i karty SD są trochę tańsze od CF.

Co do innych zmian to ciężko jest mi się wypowiadać, bo jak pisałem wcześniej 400D/450D będzie moją pierwszą lustrzanką.
LiveView może przydać się do zdjęć makro, więc nie ma co narzekać, że jest.
Większy wyświetlacz? 2,5' wcale nie jest taki mały, mogli więc pozostać przy starym, kosztem lepszej ergonomii.
Większa rozdzielczość? Zapewne nie skorzystam nigdy nawet z 10Mpix. Jak na moje potrzeby wystarczyłoby 6-8 :wink:

No i co więcej mógł wstawić canon do tego aparatu, zakładając, że to amatorski sprzęt?

komor - Czw 24 Sty, 2008

Karipu napisał/a:
No i co więcej mógł wstawić canon do tego aparatu, zakładając, że to amatorski sprzęt?


No właśnie za dużo wstawił, przez co popsuł to, co było już dobre - duża matryca bez większego bufora i z wolniejszymi kartami, duży ekran psujący ergonomię przycisków.

jaad75 - Czw 24 Sty, 2008

komor napisał/a:
...i z wolniejszymi kartami...

W takim razie mam pytanie - jakiej karty obecnie używasz?

Wujek_Pstrykacz - Czw 24 Sty, 2008

Lustrzanki z kartami SD kojarzą mi się jakoś dziwnie z kompaktami. Nie urażając żadnemu posiadaczowi D80 czy K10D. Sorry, takie mam skojarzenia. Mała karta do małego aparatu.
Paweł_G - Czw 24 Sty, 2008

Moim zdaniem kilka funkcji faktycznie przydatnych ale kompletnym błędem było wpakowanie jeszce większego wyświetlacza - wygląda to jak telewizor w mocowaniem do obiektywów a przyciski są w poukładane a raczej poupychane gdzie się tylko da - bez sensu. Eh ten marketing...
Arek - Czw 24 Sty, 2008

jaad75 napisał/a:
komor napisał/a:
...i z wolniejszymi kartami...

W takim razie mam pytanie - jakiej karty obecnie używasz?


Najszybsze CF są 2x szybsze od najszybszych SD. Różnica jest.

goltar - Czw 24 Sty, 2008

Arek napisał/a:
Nie popadajmy w panikę. Jakie kosmetyczne zmiany? W stosunku do 400D naprawdę dołożyli sporo i to momentami ważnych rzeczy. Nowa matryca z 14-bit, lepszy AF, lepszy wizjer, lepszy handgrip, kompensacja ekspozycji w zakresie +/- 3 EV, programowalny DirectPrint, spot, ISO w wizjerze, wydajniejsza bateria. To mało?
mało ... Nowa matryca z 14-bit (mam nadzieję że będzie lepsza niż zmiana 8Mbit na 10 Mbit w przypadku 30D/40D), trochę lepszy AF, trochę lepszy wizjer, trochę lepszy handgrip, trochę szersza kompensacja ekspozycji, programowalny DirectPrint (jak dla mnie może tego nie być), spot - jednak można zrobić! (gratulacje dla Canoan :twisted: ), wydajniejsza bateria - OK. Za dużo tego "trochę" ... zobaczymy co pokażą testy.
Remol71 - Czw 24 Sty, 2008

Oczywiście, że zmiany są pozytywne. To nie ulega wątpliwości. 12Mpix, 14bitów na papierze wygląda nieźle. Czy to akurat przyda się w praktyce?? Pewnie komuś się przyda. Co do wyświetlacza, to IMHO ruch bez sensu. Po co robić z puszki telewizor?? LV to dla mnie wodotrysk, ja naprawdę nie widzę zastosowania. Ktoś pisze, że dobre do makro. Może i dobre, ale w połączeniu z odchylanym ekranikiem. Przykładowo idę do lasu i robię grzybka. Grzybek jak wiadomo przeważnie rośnie na ziemi. To jak ja mam ten ekran oglądać?? Dołek mam wykopać przed aparatem i z niego wyglądać?? Zamiast tego całego LV i innych marketingowych głupot mogli dać 1.3 To by nakręciło interes.
Arek - Czw 24 Sty, 2008

Co by nie mówić 450D mi się podoba. W zasadzie w każdym względzie poszli we właściwym kierunku (no może oprócz 12 Mpix w matrycy ale to marketing, żeby mieć nawięcej megapikseli w entry level). Korpus jest większy, lepiej się będzie trzymało, lepiej wygląda - zaczął wyglądać jak lustrzanka a nie zabawka.

O 15 idę na konferencję Canona, więc podzielę się wrażeniami, bo wiem że maja przedprodukcyjne 450-tki do pokazania. Jak leży w dłoni będzie można sprawdzić.
No i to czy duży wyświetlacz o małej liczbie pikseli jest tak damo do luftu jak w 40D.

Ciekaw jestem czy pokażą nam nowe L-ki :twisted:

Arek

jaad75 - Czw 24 Sty, 2008

Arek napisał/a:
Najszybsze CF są 2x szybsze od najszybszych SD. Różnica jest.

Ale najczęściej to nie karta jest wąskim gardłem. Dobre SD (np. Extreme III) są wystarczająco szybkie dla większości DSLRów.
Generalnie, też kiedyś nie wyobrażałem sobie używania "kompaktowych" SD, ale teraz uważam, że to znacznie wygodniejsze. Zresztą, karta to tak mało istotna sprawa, że nie uważam, żeby należało się nad tą kwestią rozwodzić...

goltar - Czw 24 Sty, 2008

komor napisał/a:
Ejże, panowie, spojrzałem dopiero teraz na DPReview i widzę jedną ważną rzecz - puszka 450D jest większa niż 400D! No i grip lepiej wyprofilowany, widać to na zdjęciu porównującym do starszego modelu.
450D 129x98x62, 400D 127x94x65, zmiany globalnych wymiarów są minimalne, bardziej zwiększyła się chyba "objętość" korpusu :)
Arek - Czw 24 Sty, 2008

No ale jak w dobrym miejscu to te małe milimetry mogą mieć znaczenie. Zresztą za kilka godzin się przekonam i Wam powiem :)
radzio - Czw 24 Sty, 2008

Mialem na mysli mozliwosc nagrywania krotkich sekwencji video.
Remol71 - Czw 24 Sty, 2008

goltar napisał/a:
komor napisał/a:
Ejże, panowie, spojrzałem dopiero teraz na DPReview i widzę jedną ważną rzecz - puszka 450D jest większa niż 400D! No i grip lepiej wyprofilowany, widać to na zdjęciu porównującym do starszego modelu.
450D 129x98x62, 400D 127x94x65, zmiany globalnych wymiarów są minimalne, bardziej zwiększyła się chyba "objętość" korpusu :)



Coś mi się zdaje, że ta "otyłość" jest związana tylko z chęcią wciśnięcia nowego gripa :( Takie marketingowe świństewko, delikatnie mówiąc.

Monastor - Czw 24 Sty, 2008

Mogli zrobić już dwa gniazda, jedno CF, a drugie SD. Teraz użytkownicy 400D mają dodatkowy powód, żeby rezygnować z przesiadki.
Niemniej puszka będzie ciekawą pozycją na rynku dla ludzi wchodzących dopiero w system.

komor - Czw 24 Sty, 2008

goltar napisał/a:
Nowa matryca z 14-bit (mam nadzieję że będzie lepsza niż zmiana 8Mbit na 10 Mbit w przypadku 30D/40D)


Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby zmiana na lepsze w temacie matrycy była jakaś drastyczna, tym bardziej, że moim skromnym zdaniem jakość matrycy w 400D jest bardzo dobra jak na tę klasę sprzętu. Ja to się mało mogę wypowiadać, bo nie znam innych aparatów, ale takie samo zdanie czytałem wielokrotnie na forum. Więc skoro zmienili 10mpix na 12mpix to modlić się należy, żeby szumy nie były większe niż w 400D. Na mniejsze nie liczę. Zresztą 3200 ISO nie dali, a to też być może o czymś świadczy?

goltar - Czw 24 Sty, 2008

komor napisał/a:
Zresztą 3200 ISO nie dali, a to też być może o czymś świadczy?
tego się właśnie obawiam...
P_M_ - Czw 24 Sty, 2008

Jakie fotki da sie tym robic, wyjdzie w testach. Na pierwszy rzu oka widac, ze canon ma w du..e uzytkownikow i wciaz zaluje plastiku na grip. Moze jest lepiej wykonczony, ale malo kto jest dzieckiem o niewielkich dloniach.
Remol71 - Czw 24 Sty, 2008

goltar napisał/a:
komor napisał/a:
Zresztą 3200 ISO nie dali, a to też być może o czymś świadczy?
tego się właśnie obawiam...


Jak wyszedł 400d to też były na początku spekulacje co to niby będzie z tymi szumami. A jak się okazuje jest wszystko OK. Pamiętam też posty o skandalicznym mydle i tym podobnych bzdurach.

007areka - Czw 24 Sty, 2008

Arek napisał/a:
za kilka godzin się przekonam i Wam powiem :)


chetnie poczytam :)

Arek - Czw 24 Sty, 2008

Uff jestem. Nie było szkieł. Była jedna przedprodukcyjna 450-tka do której nie można było włożyć własnej karty. Mam mieszane uczucia. Przede wszystkim na zdjęciach prezentował się lepiej niż w rzeczywistości. Mam rękę przyzwyczajoną do sprzętów klasy 20D i D200, więc kiepsko mi się trzymało to maleństwo i trudno mi ocenić czy leży w dłoni lepiej niż 350/400D.

Telewizor jakby lepszy niż w 40D, choć niby parametry te same. W 40D mnie odrzucał, tutaj nie. Wizjer jak na entry level OK.

Zdjęcia.... Hmmm... No powiem szczerze, że ISO 1600 wyglądało gorzej lub podobnie jak ISO 3200 w 20D... Czyli słabo. Ale to tylko opinia powstała poprzez obejrzenie powiększonego zdjęcia na LCD i oparta o model przedprodukcyjny.

Canon nie zaprzestaje produkcji 400D, w sklepach wciąż ma być jeszcze 350D - i to one przez jakiś czas mają być uznawane jako klasyczny entry level. Stąd startowa cena 450D w Polsce ma być ustawiona na poziomie 2700 zł za body. Za wersję ze stabilizowanym kitem 18-55 mm trzeba będzie zapłacić aż 3200 zł. Dużo jak dla mnie.

450D w ciągu miesiąca ma być w sklepach.

Padło pytanie o następcę 5D, ale przedstawiciele Canon Polska odmówili jakiegokolwiek komentarza na ten temat.

koraf - Czw 24 Sty, 2008

Dzięki Arek za trud i uff ... czyli jak by nie patrzeć nic nadzwyczajnego :( , canon się nie wysilił i może zbiera siły .... :wink: na tego następce 5d.
Karipu - Czw 24 Sty, 2008

2700 to dużo...
To o tysiąc złotych więcej niż 400D.
Po testach zdecyduję, czy różnica między tymi aparatami warta jest tych pieniędzy :wink:
Ile może cena zlecieć np. po 2 miesiącach od wprowadzenia tego modelu na rynek?
Mam nadzieję, że Nikon pokaże coś fajnego za rozsądną cenę i Canon będzie musiał w szybkim tempie zejść mocno z ceny :wink:

007areka - Czw 24 Sty, 2008

...yhy
igorax - Czw 24 Sty, 2008

Arek napisał/a:

Canon nie zaprzestaje produkcji 400D, w sklepach wciąż ma być jeszcze 350D - i to one przez jakiś czas mają być uznawane jako klasyczny entry level. Stąd startowa cena 450D w Polsce ma być ustawiona na poziomie 2700 zł za body. Za wersję ze stabilizowanym kitem 18-55 mm trzeba będzie zapłacić aż 3200 zł. Dużo jak dla mnie.



jestem fanem canona, ale te ceny to lekkie nieporozumienie - zaczynają lekko przesadzać z tym że są tacy super :evil:

Monastor - Czw 24 Sty, 2008

Zdecydowanie za dużo, przynajmniej z tym obiektywem.
igorax - Czw 24 Sty, 2008

bladyrunner napisał/a:
Konkurencja o Canonie 450d :) http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6841
Ja tam do nich nic nie mam, ale tym razem miałem wrażanie że czytam o jakimś innym aparacie...


w gruncie rzeczy wydaje mi się że to co napisali ma sens, to że większość z forumowiczów optyczne to wyjadacze i ludzie którzy naprawdę bardzo dużo wymagają i [w większości] się znają na sprzęcie; to i też surowo go oceniają.
Jak gdzieś na początku napisałem że te zmiany w 400d>450d są jednak widoczne i nie bez wpływu na użytkowanie.
Interesuje mnie to co napisał Arek o tej jakości zdjęć czy faktycznie może być gorzej w stosunku do 400d ... ja czasami miałem wrażenie że 350d jakoś ładniej rejestrowało niż 400d ;-) więc miejmy nadzieje że to tylko złudzenie Arka wywołane potwornym wstrząsem jakim nas obdarował canon.

asp - Czw 24 Sty, 2008

za 2700 zł można jeszcze znaleźć nowe 30D a to (moim zdaniem) chyba lepsze rozwiązanie, mimo że to starszy już model no i ma... hm... mniej megapixeli :lol: (a dla niektórych MPX-y to ważna wiadomość propagandowa)
Don Yoorando - Pią 25 Sty, 2008

to chyba jest ten aparat na który czekałem. przed decyzją o zakupie musze zobaczyć tylko testy czy aby czegoś nie poprawiono za bardzo :? zestaw z IS hmm za 3,2k pln - jeśli w gray color L to zamówie już dzisiaj.
Jeśli dobrze pamiętam to 300 robiła piękne zdjęcia, tak jak 350, czy 400, których typowi właściciele myślą o wymianie/dokupieniu czegoś jak 30, 40, 5 czy 1.

MC - Pią 25 Sty, 2008

Ciekawe jak wypadnie porownanie 450D i A200, bo cenowo wiadomo kto prowadzi...
mar - Pią 25 Sty, 2008

Nie znam sie jeszcze na tyle aby tutej sie wymadrzac ale od jakiegos czasu obserwuje rynek i czytam z uwaga opinie innych. Wedlug mnie Canon bije sobie samoboja poniewaz wypuscil 450D ktory nie jest jakims krokiem do przodu w porownaniu do 400D no i jest wedlug mnie za drogi. Wiadomo ze Canon ma duza game obiektywow ale windujac tak ceny czasami nie obudzi sie z reka w nocniku? Nie chce sie wypowiadac co do jakosci i porownywac ale sa Alphy Soniacza sa pentaxy i Olympusy ktore sa/beda tansze a jezeli wyjdzie ze sa porownywalne albo i nawet lepsze no to Canona moze ratowac tylko slepe fanatyczne zamilowanie do marki. Canon to marka znana wszedzie ale to znaczy ze ludzie beda kupywac i drozej placic za cos co moga miec taniej tylko dlatego ze bedzie napisane na puszce Canon? Na dzien dzisiejszy Canon ma duzego plusa za obiektywy ale konkurencja nie spi. Ja szczerze spodziewalem sie ze 450D bedzie duzo tanszy i taka cena za KITa to dla mnie nieporozumienie. Canon i NIkon to wiodace marki i moga sobie pozwolic na windowanie cen bo maja atuty po swojej stronie ale mam nadzieje ze to sie niedlugo zmieni z korzyscia dla na
bladyrunner - Pią 25 Sty, 2008

Don Yoorando napisał/a:
to chyba jest ten aparat na który czekałem.


A mógłbyś to rozwinąć, bo wydaje mi się ciekawe cóż cię tak zachwyciło w tym aparacie, w cenie którego można kupić nowe 30d?

MC - Pią 25 Sty, 2008

bladyrunner napisał/a:
Don Yoorando napisał/a:
to chyba jest ten aparat na który czekałem.


A mógłbyś to rozwinąć, bo wydaje mi się ciekawe cóż cię tak zachwyciło w tym aparacie, w cenie którego można kupić nowe 30d?

Pewnie niejedna osoba czekala na nastepce 450D, ale sie rozczarowala.

bladyrunner - Pią 25 Sty, 2008

MC napisał/a:
bladyrunner napisał/a:
Don Yoorando napisał/a:
to chyba jest ten aparat na który czekałem.


A mógłbyś to rozwinąć, bo wydaje mi się ciekawe cóż cię tak zachwyciło w tym aparacie, w cenie którego można kupić nowe 30d?

Pewnie niejedna osoba czekala na nastepce 450D, ale sie rozczarowala.


Dlatego właśnie dziwi mnie reakcja Don Yoorando, który piejąc z zachwytu, zapowiada rychły zakup. Po prostu mnie to interesuje bo jeśli iść w kierunku jakości to w tej samej cenie jest chyba bezdyskusyjnie lepsze 30d, a jeśli kierować się w wyborze ceną, mamy znacznie tańsze 400d.

goltar - Pią 25 Sty, 2008

bladyrunner napisał/a:
o jeśli iść w kierunku jakości to w tej samej cenie jest chyba bezdyskusyjnie lepsze 30d
Z tym bezdyskusyjnie to bym był ostrożny... co najwyżej do pewnych potrzeb...
450D / 30D
450D: Matryca 12 Mpix z przet. A/D 14 bit / 30D:Matryca 8 Mpix z przet. A/D 12 bit
450D: procesor DIGIC III / 30D: procesor DIGIC II
450D: System czyszczenia matrycy / 30D:brak
450D: ekran 3” / 30D: ekran 2,5”
450D: nowszy system AF
450D: Live view / 30D: brak
450D: mniejsza waga i rozmiary (tu w zależności od preferencji)
Inna sprawa że w takim przypadku (przy tej samej cenie) sam wybrałbym 30D… i można napisać taką samą listę (albo i dłuższą) przewag 30D nad 450D ;)

MC - Pią 25 Sty, 2008

No tak obiektywnie patrzac, to 30D mimo, ze starszy, to jest jednak lepszy niz nowy sprzet, ale z polki nizszej. Cena ma tutaj zdecydowanie znaczenie, bo gdyby 450D kosztowal tyle co np. A200 lub troche wiecej, to wszyscy Canonierzy byliby szczesliwi.
edit: no moze z tym wszyscy to sie rozpedzilem, ale na pewno sporo osob :wink:

veenee - Pią 25 Sty, 2008

nie zdziwie sie, jesli podobna sytuacja bedzie z nastepca D40x i D80...
P_M_ - Pią 25 Sty, 2008

To sie okaze. Ale pewnie cos w ten desen nastapi. Lowcy gadzetow zawsze dostaja na poczatku po kabzie. Jak sie chce byc trendy i miec liveview w aparacie, to trzeba zaplacic. Ja oczekuje podobnego posuniecia ze strony nikona. Cos doloza, cos poprawia i pewnie zabiora silnik.
Moze troche przesadzam z tym silnikiem, ale jakos dziwnie mi w krzyzu sztyka... :wink:
Oby tylko "+" bylo wiecej niz "-".

Don Yoorando - Pią 25 Sty, 2008

70-200/4L, albo 50/1,8 z moim nowym aparatem będzie rządzić :D
wiadomo 12Mp zamieniłbym na matryce z 30
a LV to super zabawa - oglądać histogram za żywo, macro, z żabiej perspektywy..... . podłączyć 450 do kompa.... co o tym powiecie, to już jest czad.
czy ktoś pamięta ile kosztowało 400 kit jak sie pojawiło? ja siedziałem wtedy za granicą i pamiętam że tanie nie było i ceny sie tak troche trzymały (~800Euro)

MC - Pią 25 Sty, 2008

Don Yoorando napisał/a:
70-200/4L, albo 50/1,8 z moim nowym aparatem będzie rządzić :D
wiadomo 12Mp zamieniłbym na matryce z 30
a LV to super zabawa - oglądać histogram za żywo, macro, z żabiej perspektywy..... . podłączyć 450 do kompa.... co o tym powiecie, to już jest czad.
czy ktoś pamięta ile kosztowało 400 kit jak sie pojawiło? ja siedziałem wtedy za granicą i pamiętam że tanie nie było i ceny sie tak troche trzymały (~800Euro)

A ja mysle, ze troche przesadzasz. LV to bajer, szczegolnie bez odchylanego ekranu. Histogram na zywo? Niewielu amatorow wogole wie co to takiego jest...

bladyrunner - Pią 25 Sty, 2008

Don Yoorando napisał/a:
70-200/4L, albo 50/1,8 z moim nowym aparatem będzie rządzić :D


z 30d rządził by skuteczniej

Cytat:
wiadomo 12Mp zamieniłbym na matryce z 30


Można to prosto uczynić, wystarczy nie dać się zjeść marketingowi i wybrać starsze, acz zacniejsze.

Cytat:
a LV to super zabawa - oglądać histogram za żywo, macro, z żabiej perspektywy..... . podłączyć 450 do kompa.... co o tym powiecie, to już jest czad.


To ci powiem, że LV np. w takim R1 zjada ten stosowany w lustrzankach na przystawkę (wizjer cyfrowy. odchylany panel LCD i bez porównania szybszy AF).

Nie dajmy się zwariować nowościom, nie zawsze nowsze znaczy lepsze.

Don Yoorando - Pią 25 Sty, 2008

zgoda 30D to punkt odniesienia "OKAZJI W OFERCIE CANONA"(ale to przecież 20D)
zdjęcia 30D ze statywu za 0,15kPln(IS ok 6,5 EV) to prawie z każdym obiektywem 8Mp CMOS by CANON wyglądają miodnie.
ale to nie wina 450 że jej cena w kicie jest o 250 euro/dolarów droższa w dniu premiery w stosunku do wyprzedawanej już 400.
to w Polsce jest do zaakceptowania a co dopiero w reszcie cywilizowanego świata
:shock:
jeżeli ktoś na nią czekał to sie nie zawiódł
P. S dowiedziałem sie że waży "475 gramów" cyt. z Optycznych.pl
(może to carbon :P )

maciejwb - Pią 25 Sty, 2008

Witam! Na pewno Ci co czekali na 450D się nie zawiodą. Jest kilka rzeczy naprawdę pozytywnych jak troszeczkę ale zawsze wiekszy uchwyt, punktowy pomiar światła, lepsza bateria, nowy procesor. Zapewne 12 mln pixeli czy 3 calowy ekran to chwyty typowo marketingowe pod określoną grupę klientów ale w końcu Canon to nie firma która za cel ma misję tylko biznes i zysk i temu są podporządkowane jej działania. Największy bezsens moim zdaniem to 3 calowy ekran o takiej samej ilości pixeli jak 2.5 calowy np. w 400D. Taki ekran ma sens tylko przy znacznym przyroście pixeli tak jak w Sony alfa700 czy Nikomie D300.
Najbardziej żal jednak braku ruchów w dziedzinie obiektywów. Myślę że wielu czekało na następce EF-S 17-85 IS , spekulowano że miał być już w sierpniu 2007 a tu styczeń i nic. Nadal brak w ofercie Canona dobrego obiektywu ze srodka oferty albo drogie i wielkie jak np EF-S 17-55 f2.8 iS albo całkiem przywoite ale jednak z brakami (budowa, atofocus) obiektywy z dołu oferty jak EF-S 18-55 3.5-5.6 IS. I znowu będzie jak bumerang wracał temat na wszystkich forach czy lepszy Tamron 17-50 f2.8 czy Sigma 17-70 f 2.8-4.0. Dobrze chociaż że mają teraz dość przyzwoitą ofertę dla amatorów w postaci EF-S 18-55 IS i EF-S 55-250 IS bo do sierpnia 2007 było zupełnie krucho. Może jednak kiedyś doczekamy się od Canona jakiegoś "złotego środka"

igorax - Sob 26 Sty, 2008

MC napisał/a:
Don Yoorando napisał/a:
70-200/4L, albo 50/1,8 z moim nowym aparatem będzie rządzić :D
wiadomo 12Mp zamieniłbym na matryce z 30
a LV to super zabawa - oglądać histogram za żywo, macro, z żabiej perspektywy..... . podłączyć 450 do kompa.... co o tym powiecie, to już jest czad.
czy ktoś pamięta ile kosztowało 400 kit jak sie pojawiło? ja siedziałem wtedy za granicą i pamiętam że tanie nie było i ceny sie tak troche trzymały (~800Euro)

A ja mysle, ze troche przesadzasz. LV to bajer, szczegolnie bez odchylanego ekranu. Histogram na zywo? Niewielu amatorow wogole wie co to takiego jest...


...trochę zaprzeczę Ci MC, bo ostatnio użyłem pierwszy raz LV, rozstawiłem światła, przygotowałem aparat, statyw, kompa włączyłem co by od razu zrzucić foty... po krótkiej serii, zrzucam zdjęcia, więc kabelek do aparatu i ... jakoś mi się tak nieopacznie przypomniało że z LV można korzystać też na ekranie monitora, więc spróbowałem... no i być może, nigdy przenigdy nie użyję LV w innej sytuacji niż tej studyjnej, ale przy pewnych okolicznościach zapewne będę z tego korzystał ponieważ widzę w tym jakiś potencjał i dziwaczną wygodę.
Tym samym moje zdanie jeszcze z przed miesiąca zmieniam: LiveView może się przydać nie tylko w makro ale też przy innych okazjach - i nie uważam tego za bajer.

Arek - Sob 26 Sty, 2008

A jeśli chodzi o cenę to faktycznie 2700 zł jest trochę z kosmosu. Tyle tylko, że jak wychodził 40D to też wstępne zapowiedzi mówiły o poziomie 4600 zł, a po dwóch miesiącach kupowało się go tysiąc złotych taniej.

Coś czuję, że bardzo szybko 450D znajdzie się w realnych zakupach na poziomie 2000-2200 zł.

Monastor - Sob 26 Sty, 2008

Jeśli nie będzie zbytnio szumiał przez większą ilość pikseli i LV to może być wtedy ciekawą pozycją, na którą można wymienić 400D.
Swoją drogą 400D będzie można wtedy dostać w cenie okrojonych modeli entry-level konkurencji.

Paweł_G - Sob 26 Sty, 2008

Zgadzam się. Body 400D za 1500 zł byłoby niezłym startem dla amatora.
sławol15 - Nie 27 Sty, 2008

Czy ktoś wie kiedy trafi do sprzedaży? Może 400 jeszcze stanieje, chętnie ją kupię, 400 oczywiście :lol:
Arek - Nie 27 Sty, 2008

W ciągu miesiąca ma być w sklepach. A jak znam Canona to będzie nawet szybciej.
Remol71 - Pon 28 Sty, 2008

Arek napisał/a:
A jeśli chodzi o cenę to faktycznie 2700 zł jest trochę z kosmosu............



Rok temu tyle zapłaciłem za 400D :D D80 kosztował coś ok. 3kpln Na drugi dzień dokupiłem gripa BG-E3 i łącznie 400D wyszedł w cenie D80.

radzio - Pon 28 Sty, 2008

A co możesz Arek powiedzieć o korpusie nowej 450, tzn czy została jakos dodatkowo "uszczelniona" czy jest taka sama jak 400?
Arek - Pon 28 Sty, 2008

Uszczelnienia to nie w tej klasie :) Jest taki ciut inny materiał na handgripie ale to wszystko :)
mike - Pon 28 Sty, 2008

Arek napisał/a:
Uszczelnienia to nie w tej klasie :) Jest taki ciut inny materiał na handgripie ale to wszystko :)


pentax k200 - ta sama klasa, a uszczelniony

komor - Pon 28 Sty, 2008

Bo producent niszowy (obecnie) więc się musi bardziej starać. :)
radzio - Pon 28 Sty, 2008

http://www.canon.co.uk/Fo..._450D/index.asp

Canon eos450d w Wielkiej Brytani od marca za 600funa, eos400d za 500funa sugerowna cena. Troche dziwne bo zawsze eos400d widzialem 400/429 funa

komor - Wto 29 Sty, 2008

Cena sugerowana to nie to samo co realna cena sklepowa. Skoro jesteś ze strefy funtowej to ujmę inaczej: SRP (suggested retail price) to nie to samo co street price.
Smola - Wto 29 Sty, 2008

Paweł_G napisał/a:
Zgadzam się. Body 400D za 1500 zł byłoby niezłym startem dla amatora.


No ok. Ale wtedy takie aparaty jak Canon G9 ( 10, 15, 26, 276 :lol: ) lub Fuji S9600 lub Panas FZ50 beda musialy chodzić bardzo tanio. Inaczej firmy strzela sobie w piete.

Karipu - Wto 29 Sty, 2008

400D już teraz kosztuje 1750zł, a cena pewnie jeszcze spadnie, więc może i 1,5 tys. jest realne...

Myślałem, że Nikon wprowadzi jakiegoś mocnego konkurenta dla 450D, ale D60 chyba takim nazwać nie można...
W takim razie pozostaje czekać na cenę i testy 450-ki. Zacząłem brać jeszcze pod uwagę (oprócz 400D i 450D) Pentaxa K10d. Tylko jest problem, bo w żadnym sklepie go nie widziałem i nie mogłem "pomacać".
I tak przy okazji mam zapytanie o porównanie Pentaxa z Canonem 400D/450D. Chodzi mi jedynie o jakość zdjęć do ISO 400-800. Na oglądanych w necie zdjęciach kolorystyka bardziej mi odpowiadała w Canonie. Póki co jestem zdecydowany tylko na Sigmę 17-70 i szukam do niej body. Aparat chciałbym kupić do końca kwietnia. Do tego czasu powinienem już uskładać całość kasy, więc aż tak bardzo się nie śpieszy...

jaad75 - Wto 29 Sty, 2008

Karipu napisał/a:
I tak przy okazji mam zapytanie o porównanie Pentaxa z Canonem 400D/450D...

K10D zwykło się porównywać raczej z półką wyżej... :)

Karipu - Wto 29 Sty, 2008

jaad75 napisał/a:
Karipu napisał/a:
I tak przy okazji mam zapytanie o porównanie Pentaxa z Canonem 400D/450D...

K10D zwykło się porównywać raczej z półką wyżej... :)
Teoretycznie racja. K10d powszechnie jest uważany za aparat wyższej klasy, niż 400D.
W tescie Pentaxa na optyczne.pl są natomiast wycinki zdjęć obu tych aparatów i na tej podstawię twierdzę (między innymi), że kolorystyka zdjęć Canona bardziej mi się podoba...
A czy Pentax K10d jest aparatem lepszym? Hmm... Na pewno cena jest niższa, niż zapowiadanego Canona 450D. I stąd moje porównanie :wink:
Wcześniej nie interesowałem się Pentaxem, ale czytając niektóre opinie stwierdziłem, że lepiej rozważyć wszystkie propozycje, niż przepłacać :wink:

Remol71 - Wto 29 Sty, 2008

Karipu napisał/a:

A czy Pentax K10d jest aparatem lepszym? Hmm... Na pewno cena jest niższa, niż zapowiadanego Canona 450D. I stąd moje porównanie :wink:
Wcześniej nie interesowałem się Pentaxem, ale czytając niektóre opinie stwierdziłem, że lepiej rozważyć wszystkie propozycje, niż przepłacać :wink:


Pentax K10d z mojego punktu widzenia ma bardzo dużą zaletę w postaci stabilizowanej matrycy. Bezproblemowo pracuje z M42 i starymi pentaxowymi manualami. Gdy sprzedałem Nikona D50 w grę wchodził właśnie 400D i Pentax K10d. Może kiedyś powstanie "wszystkomająca puszka". Dla mnie taka puszka to:

- mała, ale z doczepianym gripem (400D)
- prawdziwe podnoszenie lustra (400D)
- wszystkołykająca (bagnet EOS)
- dobra matryca (dowolny FF)
- pomiar punktowy powiązany z punktem ostrości (Nikon)
- stabilizacja wszystko ze wszystkim (obsługa IS + stabilizacja matrycy)
- uszczelnienia (K10D)
- korpusik tytanowy (wersja obronna chyba stary Olek)
- ISOauto (Nikon)
- Eye control (stary EOS)
- pomiar światła mordujący przepały (chyba Nikon)
- wizjer z wymiennymi matówkami, linie klin itd itp.

Takie rzeczy to tylko w...........

fotograficzna ciamajda - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Canon 450D- wymogi
Jako, że jestem tylko amatorem to ja oczekuję od aparatu aby:
1. był możliwie mały i lekki,
2. dobrze naświetlał zdjęcia,
3. miał dobrą baterię,
4. czytelny ekran LCD (starczy 2,5 cala),
5. dawał akceptowalne zdjęcia do 800 ISO,
6. z podpietym dobrym ostro rysującym obiektyw, bez FF i BF. Może być nawet ustawianie ręczne ostrości byle nie było kłopotliwe.
Jesli Canon 450D spełni te warunki to się do niego przymierzę.Potrzebny mi mały aparat do wędrówek po góreckach, heeej :mrgreen: . "Im mniejszy tym lepciejszy", oczywiście dobrze jeśli jest za co ... złapać, znaczy znośnie powinien w łapce leżeć :D . Gripa nie potrzebuje bo to zbędny dla mnie balast.
Aparat o takiej matrycy, niepełnoklatkowej warto mieć bo podpięcie obiektywów od pełnej klatki wydłuża znacznie ogniskowe i to jest plus tej niepełnej klatki Canonów 300D- 450D, 20-40D.
Szkoda, że Canon niedopracował 40D bo miałem na niego ochote. O ile dobrze pamiętam to miał mniej pixeli niż deklarowano i kiepską z ostrość na ekranie LCD.
Na "wyścigu zbrojeń", pogonią za dużym ekranem i windowaniem pixeli to chyba klienci tracą i ich fotografie, a te 10 mln to jest chyba tak w sam raz dla małego formatu. Myślałem, że tylko u nas coś z myśleniem nie tak, ale widzę, że nie tylko. Nie jestesmy sami we wszechświecie :mrgreen:

Arek zróbcie przyspieszenie i wykonajcie test możliwie szybko. Klyentela czeka :mrgreen:

k_u_b_a - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D- wymogi
fotograficzna ciamajda napisał/a:
Jako, że jestem tylko amatorem to ja oczekuję od aparatu aby:
1. był możliwie mały i lekki,
2. dobrze naświetlał zdjęcia,
3. miał dobrą baterię,
4. czytelny ekran LCD (starczy 2,5 cala),
5. dawał akceptowalne zdjęcia do 800 ISO,
6. z podpietym dobrym ostro rysującym obiektyw, bez FF i BF.


E510+ZD14-54 8)

MC - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D- wymogi
k_u_b_a napisał/a:
fotograficzna ciamajda napisał/a:
Jako, że jestem tylko amatorem to ja oczekuję od aparatu aby:
1. był możliwie mały i lekki,
2. dobrze naświetlał zdjęcia,
3. miał dobrą baterię,
4. czytelny ekran LCD (starczy 2,5 cala),
5. dawał akceptowalne zdjęcia do 800 ISO,
6. z podpietym dobrym ostro rysującym obiektyw, bez FF i BF.


E510+ZD14-54 8)

No niezle, ale w gorach przyda sie szeroki kat. A tutaj go zdecydowanie brak :x

k_u_b_a - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D- wymogi
MC napisał/a:
k_u_b_a napisał/a:
fotograficzna ciamajda napisał/a:
Jako, że jestem tylko amatorem to ja oczekuję od aparatu aby:
1. był możliwie mały i lekki,
2. dobrze naświetlał zdjęcia,
3. miał dobrą baterię,
4. czytelny ekran LCD (starczy 2,5 cala),
5. dawał akceptowalne zdjęcia do 800 ISO,
6. z podpietym dobrym ostro rysującym obiektyw, bez FF i BF.


E510+ZD14-54 8)

No niezle, ale w gorach przyda sie szeroki kat. A tutaj go zdecydowanie brak :x


O jakiej ogniskowej myślisz?

MC - Wto 29 Sty, 2008

14mm po kropie 2x daje 28 na FF
20-22mm na FF to juz sensownie. Sigma 10-20 na szerokim daje kat widzenia jak 15mm na FF i to juz jest niesamowite. :D

jaad75 - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D- wymogi
MC napisał/a:
No niezle, ale w gorach przyda sie szeroki kat. A tutaj go zdecydowanie brak :x

To zależy, moim zdaniem, 28mm w ekwiwalencie wystarczy w górach - ultraszeroki to nie jest zbyt dobry pomysł...

MC - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D- wymogi
jaad75 napisał/a:
MC napisał/a:
No niezle, ale w gorach przyda sie szeroki kat. A tutaj go zdecydowanie brak :x

To zależy, moim zdaniem, 28mm w ekwiwalencie wystarczy w górach - ultraszeroki to nie jest zbyt dobry pomysł...

Pozwolisz, ze sie z Toba nie zgodze :?

mavierk - Wto 29 Sty, 2008

mi tam w sumie 50/1.4 by styknęło na góry :)
fotograficzna ciamajda - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Canon 450D +obiektywy
E 510 to chyba Olympus? Nie wchodzi w grę firma Olympus, nie biore jej pod uwagę z uwagi na format klatki 4:3. Zawsze coś trzeba obciąć przy rzucaniu na papier. Poza tym to Olympus mi sie śnił po nocach, kiedy były modele OM4T i jemu podobne. To były "maszyny" a jakie jaśniutkie obiektywy! Niestety nieosiagalne dla mnie.
W trakcie zbójowania, znacy się po góreckach, to ja doszedłem do wniosku, że wystarczy obiektyw ekwiwalent małego obrazka o długości ogniskowej 28 mm. Z 35mm też bym sobie poradził. Z czasem tez doszedłem do wniosku, że przydaje się też obiektyw o ogniskowej do 200 mm. Można ciekawe zdjęcia zrobić. No i taki obiektyw mam też na oku Canon 70-200/4 L IS USM.
Sprzęcicho fotograficzne + trochę jadła i napoju no i jeszcze trochę odzieży to będzie znaczny bagaż. Dlatego jest ważne aby podczas wędrówek sprzęt był możliwie lekki. Każdy kilogram na plecach staje się cięższy w miarę upływu czasu. Porównywałem też do Canonów Nikona D40, ale moim zdaniem to Canon juz nawet 400D jest od niego pod pewnymi względami lepszy. I oby nowszy model był jeszcze lepszy :mrgreen: .

MC - Wto 29 Sty, 2008

mavierk napisał/a:
mi tam w sumie 50/1.4 by styknęło na góry :)

A po co 1.4? To chyba sie w jaskini przyda, bo nie na szczytach... A fotka z Czarnego Stawu na Morskie Oko na 10mm (po przemnozeniu 15mm jest mniniam)

Luke_S - Wto 29 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D +obiektywy
fotograficzna ciamajda napisał/a:
Nie wchodzi w grę firma Olympus, nie biore jej pod uwagę z uwagi na format klatki 4:3. Zawsze coś trzeba obciąć przy rzucaniu na papier.


Jeśli papier jest o proporcjach boków 3:2. Można przecież wydrukować 4:3, a do niektórych kadrów nawet kwadrat.

mavierk - Wto 29 Sty, 2008

MC napisał/a:
A po co 1.4? To chyba sie w jaskini przyda, bo nie na szczytach... A fotka z Czarnego Stawu na Morskie Oko na 10mm (po przemnozeniu 15mm jest mniniam)
żeby wieczorkiem mieć te 1/50 z ręki, bo statywu nie mam i na razie nie mam zamiaru mieć ;)
MC - Sro 30 Sty, 2008

mavierk napisał/a:
MC napisał/a:
A po co 1.4? To chyba sie w jaskini przyda, bo nie na szczytach... A fotka z Czarnego Stawu na Morskie Oko na 10mm (po przemnozeniu 15mm jest mniniam)
żeby wieczorkiem mieć te 1/50 z ręki, bo statywu nie mam i na razie nie mam zamiaru mieć ;)

No statyw w gorach to dodatkowe obciazenie, ale z drugiej strony po szlakach sie raczej po ciemku nie chodzi :) Ja spokojnie moge z reki zejsc do 1/10s.

k_u_b_a - Sro 30 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D +obiektywy
fotograficzna ciamajda napisał/a:
E 510 to chyba Olympus? Nie wchodzi w grę firma Olympus, nie biore jej pod uwagę z uwagi na format klatki 4:3. Zawsze coś trzeba obciąć przy rzucaniu na papier.


O Matko! A ja nigdy nic nie przycinałem i zdjęcia bez problemu wywoływałem. Dodam, że wiele zdjęć które rzucam na papier mają 1:1 :D

Remol71 - Sro 30 Sty, 2008
Temat postu: Re: Canon 450D +obiektywy
fotograficzna ciamajda napisał/a:
E 510 to chyba Olympus? Nie wchodzi w grę firma Olympus, nie biore jej pod uwagę z uwagi na format klatki 4:3. Zawsze coś trzeba obciąć przy rzucaniu na papier.


To już zależy od formatu. Im większy papier, tym bliżej mu do kwadratu. Poza tym kto powiedział, że fotograf musi się mieścić w znormalizowanych ramach?? To artysta jest kreatorem obrazu, a nie maszyna z linii produkcyjnej.

sławol15 - Sro 30 Sty, 2008

Pojawił się 450D w skepie

http://www.bluesklep.pl/g...4132d801e2c9d2f

cena 2980 zł za body !!!

Niezły kosmos :lol:

fotograficzna ciamajda - Sro 30 Sty, 2008
Temat postu: cena 450D
Deczko przesadzili :shock: . Taki mi się wydaje. No, ale przecież ja jestem tylko amatorem :roll:
fotograficzna ciamajda - Sro 30 Sty, 2008

No statyw w gorach to dodatkowe obciazenie, ale z drugiej strony po szlakach sie raczej po ciemku nie chodzi :) Ja spokojnie moge z reki zejsc do 1/10s.[/quote]

Statyw to z pewnościa dodatkowe obciążenie, ale... czasem się w górach przydaje. Niekoniecznie duży i ciężki. Kiedy jedni zchodzą bo się pogoda psuje to inni czekają na... interesujące zjawiska. Warto mieć czasem niezbyt drogi statyw, byle stabilny. Cóż sie nie robi dla fotografii i gór :D . Nawet czasem statyw do plecaka sie podpina i heja... naprzód w górecki :mrgreen: .

vdr - Sro 30 Sty, 2008

sławol15 napisał/a:
Pojawił się 450D w skepie

http://www.bluesklep.pl/g...4132d801e2c9d2f

cena 2980 zł za body !!!

Niezły kosmos :lol:


hehe, dokładasz 7 stówek i masz 40D :-)

Paweł_G - Sro 30 Sty, 2008

vdr napisał/a:
sławol15 napisał/a:
Pojawił się 450D w skepie

http://www.bluesklep.pl/g...4132d801e2c9d2f

cena 2980 zł za body !!!

Niezły kosmos :lol:


hehe, dokładasz 7 stówek i masz 40D :-)


Albo 30D a 7 stówek wydajesz na szkło.

MC - Czw 31 Sty, 2008

Moim bardzo skromnym zdaniem jednak 450D jest za drogie w stosunku do tego co prezentuje.
Arek - Czw 31 Sty, 2008

Zdecydowanie... No ale jak Canon zobaczy 14 Mpix w A350, to cena szybko poleci.
dziechu - Pią 01 Lut, 2008

Obserwujac canona juz od wielu lat, mozna odniesc raczej wrazenie ze firma doskonale wie co robi. Canon moglby dac w 450D wszystko co byscie chcieli, ale nie da, bo dobry marketing wcale nie polega na zadowalaniu klientow, ale na wyciaganiu od nich kasy;) Canon w 450D dal dokladnie to co chcial i nie zanosi sie na zadna rewolucje, bedzie nadal #1 w sprzedazy aparatow cyfrowych. A my bedziemy marudzic przy 500D, 550D itd... Kazda firma chcialaby nie robic nic i zarabiac, konkurencja wymusza jednak ze cos trzeba robic, na rynku pojawia sie kompromis miedzy 'nie chce mi sie' a 'musze' ;)
Poza tym pamietajcie, ze 90% uzytkownikow (na swiecie) aparatow klasy 450D to nie sa ludzie ktorzy siedza na forach foto, na dpreview itp., ale ludzie ktorzy wchodza do sklepu i kupuja co im sprzedawca poleci. 450D bedzie sie dobrze sprzedawal.

igorax - Pią 01 Lut, 2008

dziechu napisał/a:
Obserwujac canona juz od wielu lat, mozna odniesc raczej wrazenie ze firma doskonale wie co robi. Canon moglby dac w 450D wszystko co byscie chcieli, ale nie da, bo dobry marketing wcale nie polega na zadowalaniu klientow, ale na wyciaganiu od nich kasy;) Canon w 450D dal dokladnie to co chcial i nie zanosi sie na zadna rewolucje, bedzie nadal #1 w sprzedazy aparatow cyfrowych. A my bedziemy marudzic przy 500D, 550D itd... Kazda firma chcialaby nie robic nic i zarabiac, konkurencja wymusza jednak ze cos trzeba robic, na rynku pojawia sie kompromis miedzy 'nie chce mi sie' a 'musze' ;)
Poza tym pamietajcie, ze 90% uzytkownikow (na swiecie) aparatow klasy 450D to nie sa ludzie ktorzy siedza na forach foto, na dpreview itp., ale ludzie ktorzy wchodza do sklepu i kupuja co im sprzedawca poleci. 450D bedzie sie dobrze sprzedawal.


...ja jeszcze dodam do tego marketingu, że od czasu do czasu firmy wypuszczają jakiś super cukiereczek, tak żeby pokazać, napędzić rynek "wymian" ...jak ma się głowę na karku to wiadomo co brać.
Zresztą falowość rynku można łatwo śledzić, raz jedna raz druga firma ma popularność lub ją traci.
Canon 450d to entry level i będzie się dobrze sprzedawał, bo jest dobry, większość klientów nie będzie zainteresowana tym co się zmieniło od 400d itd. ; poza tym Canon i Nikon to firmy z tradycjami, przeciętny fotoamator kupujący body na pewno w pierwszej kolejności sięgnie po jednego z nich, a nie po np. Sony.

dziechu - Pią 01 Lut, 2008

Dokladnie tak, zgadzam sie:)
P_M_ - Sob 02 Lut, 2008

Juz sie dzieje. Nikon d80 kosztuje 500 funtow w jessopsie, chociaz do niedawna cena tej puszki byla stabilna, jak skala (650). No ale, skoro a200 kosztuje w kicie za 450, to nikon nie moze byc az tak drogi, jaki byl do tej pory. Dlatego warto poczekac, bo szalenstwo sie wlasnie rozkreca, a sony dolalo sporo oliwy do tego ognia. Pogoda jest tak wstretna, ze wielu wiekopomnych ujec nie stracimy.
sławol15 - Sob 02 Lut, 2008

Cena body 400d już teraz spadła do 1730 zł. Czy spadnie jeszcze i kiedy? Mam zamiar ją kupić, ale trochę mnie czas pogania. Jak myślicie jaka jest realna cena 400 jak 450 trafi na półki :?
MM - Sob 02 Lut, 2008

sławol15 napisał/a:
Cena body 400d już teraz spadła do 1730 zł. Czy spadnie jeszcze i kiedy? Mam zamiar ją kupić, ale trochę mnie czas pogania. Jak myślicie jaka jest realna cena 400 jak 450 trafi na półki :?


Z takimi pytaniami to trzeba się zwrócić do właścicieli szklanych kuli. Musisz śledzić rynek i tyle.

sławol15 - Sob 02 Lut, 2008

Masz raję, nie wierzę jednak w cuda i pewnie niedługo kupię, cena jest i tak dobra, myślę :lol:
sławol15 - Sob 02 Lut, 2008

450D już spadło w tym samym sklepie, nowa cena 2560 zł. Coś się dzieje !
malinowski - Sob 02 Lut, 2008

też sie czaję na cztery setkę i mam nadzieję że jeszcze trochę cena poleci. Moim zdaniem w przeciągu dwóch miesięcy kit dojdzie do ~1800 zł spokojnie..
igorax - Sob 02 Lut, 2008

malinowski napisał/a:
też sie czaję na cztery setkę i mam nadzieję że jeszcze trochę cena poleci. Moim zdaniem w przeciągu dwóch miesięcy kit dojdzie do ~1800 zł spokojnie..


bardzo logiczne, bo rynek jest bardzo dynamiczny; wiadomo, że jak nowe rzeczy wchodzą na rynek to stare tanieją.
Jak dwa lata temu kupowałem 350D wyłożyłem na to body 2500 zł i sprowadzałem je z USA [w PL kosztowało jakoś 2900]. Teraz to nie wiem w jakiej cenie można je kupić ale podejrzewam że za 1400 nówkę w USA. Podobnie jak ostatnio brałem 40D, teraz już tańsze o prawie 500 zł ...tak więc ja wolę unikać sprawdzania cen sprzętu który nabyłem za ciężkie pieniądze.

pepe - Wto 05 Lut, 2008

w usa znalazłem takie ceny:
- 350d - body za 370 $ * 2,5 zł = 925 zł, z kitem mozna znależć za 450 $ co daje około 1.150 zł.
- 400d - body 470 $ = 1175 zł; z kitem ok. 520 $ = 1300 zł
- 30d - body 720 $ = 1800 zł
- 40d - body około 1050 $ czyli cos koło 2650 zł.
w Polsce cena za 450d jak poszukasz np.: na ceneo to cena zeszła do 2400 za body i 2750 za kita z IS. w usa jeszcze cen nie znalazłem
wszystko oczywista nówki

monitoruje ceny w usa bo chcę tam kupic, i co zauważyłem ceny w ostatnich dniach zauważalnie spadły o kilkadziesiąt $ - dotyczy modeli 350d, 400d i 30d bo 40d na razie się nie zmieniła :(

fotograficzna ciamajda - Sro 06 Lut, 2008
Temat postu: monitoring cen
Ja się czaję na Canona 450 D. Okropnie mnie rajcuje jego niewielki korpus i waga :D . Monitoruję ceny niestety w Polsce. Zanim go kupie to ceny spadną do rozsądnych rozmiarów. Nie mam takiego co by mi sprowadził z USA. Poza tym to na znajomościach czasem wychodzi się jak "Zabłocki na mydle" :mrgreen: Umiesz dobrze liczyć to licz na siebie.
MC - Sro 06 Lut, 2008
Temat postu: Re: monitoring cen
fotograficzna ciamajda napisał/a:
Ja się czaję na Canona 450 D. Okropnie mnie rajcuje jego niewielki korpus i waga :D . Monitoruję ceny niestety w Polsce. Zanim go kupie to ceny spadną do rozsądnych rozmiarów. Nie mam takiego co by mi sprowadził z USA. Poza tym to na znajomościach czasem wychodzi się jak "Zabłocki na mydle" :mrgreen: Umiesz dobrze liczyć to licz na siebie.

A mi osobiscie niewielki korpus i waga by bardziej przeszkadzal niz cieszyl. Ale to oczywiscie kwestia gustu i przyzwyczajenia.

Karipu - Sro 06 Lut, 2008

Też czekałem na ten model. Jednak na dzień dzisiejszy skłaniam się bardziej ku Pentaxowi K200d.
Dlaczego? Wziąłem do ręki Canony 350 i 400D i uznałem, że są bardzo tandetnie wykonane. Zobaczymy jak będzie z 450-tką.
Zdjęcia z Canona i Pentaxa powinny być podobnej jakości. Na korzyść Pentaxa przemawia jednak solidniejsze wykonanie i niższa cena...

MC - Sro 06 Lut, 2008

Ale trudniej z obiektywami...
Karipu - Sro 06 Lut, 2008

Miała być sigma 17-70 i będzie. Tylko z innym mocowaniem 8)
A o tele jeszcze nie myślę, bo na pewno nie kupię go wcześniej, niż po wakacjach...

Jeszcze chyba 450-tka nie trafiła na sklepowe półki, a już cena jest 2450zł.
http://www.sklepfotografi...owe/Canon/450D/
A zapowiadali 2700 :roll:

Luke_S - Sro 06 Lut, 2008
Temat postu: Re: monitoring cen
fotograficzna ciamajda napisał/a:
Ja się czaję na Canona 450 D. Okropnie mnie rajcuje jego niewielki korpus i waga :D .


Zobacz Olympusa E-410. Jeśli małe gabaryty Cię rajcują, to na widok tego Olympusa pewnie posikasz się z radości ;) .

fotograficzna ciamajda - Sro 06 Lut, 2008
Temat postu: Canon 450D
Olympusy mnie nie interesują. Pentaxy też nie. Kiedyś przymierzałem sie do wejścia w system Pentaxa, ale mi przeszło po przeczytaniu ile problemów ma K10D z autofocusem :shock: . Jedyne co w nich dobre to chyba uszczelnienie. Nowe obiektywy to chyba jakiś niewypał.
Ciekawe czy w sklepach są już zapisy na nowe aparaty albo jakieś ... komitety kolejkowe , jak to drzewiej bywało :mrgreen: .
No to jak ceny Canona 450D już spadają, zanim się sprzecicho pojawiło w sklepach to ja może poczekam aż cena dojdzie do 2000 złociszy polskich. Niebawem może to nastapi :mrgreen: Przez chwilę miałem canona 400D w rąsi i wcale nie uważam, aby korpus był aż tak tandetnie wykonany jak się czyta. Kwestia gustu. Toż to sprzęt amatorski.
Malusi korpus 450-tki mnie cieszy bo sam jestem maly i waże tyle co... worek cementu z opakowaniem :D to bedzie w sam raz. No a jeszcze trzeba go będzie w górki targać.

pepe - Czw 07 Lut, 2008

dopowiem tylko jeszcze ze znalazłem C450D w sklepie w USA za 690 $ za body i 830 $ z kitem IS czyli odpowiednio 1725 zł i 2075 zł
fotograficzna ciamajda - Czw 07 Lut, 2008

Znacie takie hasło:
"Polak potrafi!" i mój dodatek: "Polaka trafi!". Jeden potrafi, drugiego trafi. Jeden potrafi windowac ceny, drugiego trafi jak je zobaczy :roll: . Uroczy kraj :mrgreen:

igorax - Czw 07 Lut, 2008

pepe napisał/a:
dopowiem tylko jeszcze ze znalazłem C450D w sklepie w USA za 690 $ za body i 830 $ z kitem IS czyli odpowiednio 1725 zł i 2075 zł


pamiętaj o doliczeniu podatku, dostawy i paru innych rzeczy o których nie mamy pojęcia przeglądając ceny... trochę mało wiarygodne ;-) bez urazy/

pepe - Pią 08 Lut, 2008

rzecz naturlana, że to są ceny w USA - i do tego sa to sklepy internetowe ale podaje je tylko dla porównania i skali różnicy jaka wystepuje dla potencjalnego klienta w nich i u nas


niemniej jednak jak chcesz kupować tam to można kupić ze sklepu z wysyłka za free, i bez podatku stanowego a podatki na polskiej granicy da sie obejść tylko trzeba trochę pokombinować zatem trzba by było doliczyć za ewentualną przesyłke do Polski albo komuś za fatyge żeby podzwigał to w plecaku - a to są grosze :roll:

Arek - Pią 08 Lut, 2008

Ale to przemyt czyli przestępstwo...
MC - Pią 08 Lut, 2008

Ale w Polsce to jest powod do chwaly. Nie mowi sie, ze ktos popelnia przestepstwo, ale jest sprytny, zaradny itp.
radzio - Pią 08 Lut, 2008

A ja za miesiac lece do Hong-Kongu i mysle, i tam chce wciagne eos 450 z kitem i szkielkim canona 70-300. mam nadzirje ze to dobry pomysl na 1 lustrzanke. Do tej pory Ixusem 800 dokumentowalem swoje podroze i gory. Chyba, ze by cos ciekawego Sony jeszcze zaprezentowal w ALfie 500 wtedy bym ja z jakmis Zeisem wzial. BO 700 mi sie nie podoba wizualnie.
kozidron - Wto 11 Mar, 2008

Czytam notki forowiczó, recenzje na fotopolis(bo narazie testu diwa'y nie ma?), mam 400D i jakoś strasznie mnie canon nie przekonał do 450tki(nie robi na mnie wrazenia wieksza matryc w sensie Mp i system live ) i wcale nie jest powiedziane, że 450tka bedzie się lepiej sprzedawała, przy takich ruchach marketingowych konsumęci moga zwrócić się w stronę konkurecji, nie zgadzam się z jedną opinią (tutaj zamieszczoną), ze jest to klasa apartów dla kowalskiego co wchodzi do sklepu i kupuje bo sprzedawca polecił.....
patos - Sro 12 Mar, 2008

Znalezione na necie pierwsze fotki 450d (część na ISO 1600) - co sądzicie?
http://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=299673

http://www.egika.de/download/450D/IMG_3918.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3919.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3920.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3921.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3922.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3923.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3924.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3925.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3926.JPG
http://www.egika.de/download/450D/IMG_3927.JPG

Rusek - Czw 13 Mar, 2008

Arek napisał/a:
Ale to przemyt czyli przestępstwo...


a rypanie naszych kieszeni obowiazakowymi zusami i innymi akcyzami
obowiazkami lania do baku tylko tego co oni nam kaza - JEST OK?

zyje na tej planecie kilkadziesiat lat i jakos nie odczuwam troski
mojego panstwa o mnie - widze tylko rypanie naszych kieszeni
na kazdym kroku - a oni sobie smigaja w swoich bmw :)

Sory ale jak czytam tego typu komentarze - to mi siekiera w bagazniku
deba staje! - jedynym wyjasnienem tego ze ktos broni zlodziejskiego
systemu to to ze sam na nim zeruje.

panstwo wam nic nie daje - okrada wrecz
a wy tutaj o zlodziejstwie mowicie :DDDDD....

za duzo telewizji ogladacie, smiech na sali.

MM - Czw 13 Mar, 2008

Przemyt to przestępstwo czyli złodziejstwo. Jeżeli masz w tym temacie inne zdanie to lepiej mnie omijaj z daleka :twisted:
Rusek - Czw 13 Mar, 2008

ja omijam Ciebie z daleka od zawsze (wymadrzasz sie najbardziej a zdjec swoich jakos nie pokazujesz zbytnio myster profi) - jednak Ty weszysz caly czas za mna :) ... glina jestes czy co?

zadam Ci pytanie: jesli panstwo wydaloby nakaz spozywania odchodow to rowniez bys to czynil a tych ktorzy tego nie robia nazywalbys przestepcami?

ja mam w d... zlodziejskie panstwo i wszystkich pacholkow zerujacych na tym zlodziejstwie.

zegnam :)

p.s do normalnie myslacych - dlaczego mam placic podatek - clo czy inne g... tylko za to ze kupilem sobie aparat? - jakim prawem panstwo wyciaga ode mnie kase za to? to sa moje pieniadze - ktore zostaly juz raz opodatkowane...dajecie sie okradac i nazywacie to prawem :D .. chyba prawem zlodzieja

Smola - Czw 13 Mar, 2008

Masz racje ale tylko do pewnego stopnia. Panstwo, owszem jest zlodziejskie.

Działa ono na zasadzie mafii. A podatek to przymusowy haracz. Ale z drugiej stroony tak jak chlopcy w skórach zapewnia nam ochrone.

Gdyby nie bylo panstwa to nie chodziłbys ze swoja lustrzaneczka. Oberwałbys w głowe, a lustrem bawił by sie kto inny.

Co wiecej gdyby nie to Panstwo to taki Canon, Pentax...itd. stosowałby wiele praktyk oligopolistycznych, nie miałbys prawa do gwarancji, a sprzedawca mógłby ci powiedziec 'spieprzaj Pan" wzorując sie na jednym ze znanych nam "autorytetów" :razz:

Przemyt to przestępstwo. Zbyt wysokie podatki także.

Rusek - Czw 13 Mar, 2008

mafia nie bierze tak wysokich oplat jak panstwo. Zreszta kiedys byla dziesiecina i bylo to duzo - a teraz? ... jesli chodzi o praktyki oligopolistyczne - jak to nazwales - mysle ze by tak nie bylo - po prostu ludzie nie kupowaliby produktow firm ktore nie dbaja o klienta.
goltar - Czw 13 Mar, 2008

a co to ma wspólnego z Canonem 450D ? ...
veenee - Czw 13 Mar, 2008

Rusek napisał/a:
Arek napisał/a:
Ale to przemyt czyli przestępstwo...

zyje na tej planecie kilkadziesiat lat i jakos nie odczuwam troski
mojego panstwa o mnie - widze tylko rypanie naszych kieszeni
na kazdym kroku - a oni sobie smigaja w swoich bmw :) .


myslenie z poprzedniej epoki - panstwo to "oni". A moze jednak panstwo to wszyscy obywatele?
Dla niektorych oszukiwanie sasiada to jednak zaden problem. Tak trzymac!

007areka - Czw 13 Mar, 2008

...nic...tak sie wykoleil temat.....obie strony maja racje :sad:
pepe - Pią 14 Mar, 2008

Zgadzam sie z MM - przestępstwo to przestępstwo (kilka dni temu zdawałem egzamin z prawa karnego :lol: - więc wiem co to znaczy)

Co do podatków - to mogę się z nimi nie zgadzać ale i tak płacić muszę - dura lex sed lex.
Jeżeli się Tobie - vide Rusek nie podoba trzeba albo zmienić prawo - zostań posłem i też będziesz jeździł BMW albo się wyprowadzić i zamieszkać na Kajmanach jeżeli tu się nie podoba

Natomiast co do państwa i prawa jako takiego i tym czym ono jest raczej zalecam poczytać trochę klasyki na temat teorii państwa i prawa, a nie opowiadać dyrdymałów że państwo to złodzieje, że nic mi nie daje i tego typu wypowiedzi niestety potwierdzają smutną prawdę, że (generalizując) polskie społeczeństwo ma postawę roszczeniową wywodzoną z czasów PRL - jestem i mi się należy, nieważne że roszczenia wyssane z palca!!!

A do tego niestety jest ciemnogrodem, motłochem i miernotą którą bardzo łatwo się manipulować rzucając populistyczne hasła typu - Państwo to złodzieje!! To się nazywa populizm, który bardzo łatwo wypromować i zdobyć zwolenników co miało miejsce jeszcze niedawno za sprawą na przykład Romana i Andrzeja a Ty Rusek jesteś dobitnym przykładem osoby, której słoma z butów wystaje i widłami w ręku wyraża swoje poglądy sprowadzające się do tego, że wszystko jest złe nie mówiąc co jest dobre.
Rusek jesteś podręcznikowym przykładem na ciemnogród i miernotę

pozdrawiam serdecznie

"głupota ludzka nie zna granic" a ja jestem szczególnie na głupotę wyczulony!!!

przepraszam, że się uniosłem i ewentualnie kogoś uraziłem poza adresatem :) ale jak słyszę takie głupoty to mi się nóż w kieszeni otwiera

a do moderatorów i administratorów zalecałbym chyba zamknięcie tego tematu na tym poście , bo nie o to tu chodzi

ps. w końcu kupiłem sobie to co w stopce i już nie będę się oglądał za 450D - mam problem z głowy, aczkolwiek z miłą chęcią zobaczę test i wrażania

Paweł_G - Pią 14 Mar, 2008

Ja jako osoba która egzamin z prawa karnego zdawała 3 lata temu w zasadzie zgodze się że jest to przestępstwo ale jestem w stanie zrozumieć taki negatywne podejście niektórych osób do fiskalizmu naszego Państwa. Prawda jest tak że jest to fiskalizm pełną gębą a w Ministerstwie Finansów siedzą miernoty których niewiele co interesuje poza własnym stołkiem w który pierdzą. Najlepszym przykładem idiotyzmów Min. Finansów jest chora (lobbowana przez importerów aut nowych) akcyza na pojazdy używane. Od razu było wiadomo że jest to bezprawne ale nie przeszkadzało to kroić kase od wszystkich i tak naprawdę gdyby nie pomysł ludzi na omijanie tego poprzez faktury na 50 ojro to byśmy dawno popłynęli przy zwrotach tych kwot wraz z odsetkami. A tak ludzie za pare groszy nie zgłaszają się bo szkoda czasu.
Kolejny przykład to połata za wyrobienie karty pojazdu na takie używane pojazdy której wysokość została wprowadzona rozporządzeniem ministra. Każdy student prawa już po egzaminie z konstytucyjnego wie że obowiązki (w tym fiskalne) lub zmniejszenie swobód obywatelskich musi zostać dokonane w formie ustawy, ale nie zaszkodziło to pobierać nienależnie zawyżonej 5 krotnie kwoty tłumacząc się że żawyżona opłata jest na utylizację wraków. Nie wspomnę że przez 4 miesiące od stycznia do kwietnia 2006 roku obowiązywała de facto podwójna opłata za utylizację wraku - powyższa wykładnia zawyżonej karty pojazdu oraz właściwa opłata recyclingowa za Fundusz Ochrony Środowiska. Jak z dniem 15 kwietnia opłata za wydanie karty była prawidłowa to wydziały komunikacji przeżywały oblężenie. Kolejna sprawa to opłata za wystawienie przez US zaświadczenia VAT o zwolnieniu z cła w nabyciu wewnątrzwspólnotowym - okazało się że też była zawyżona. Pokazuję tu tylko jeden z przykładów jakich jest wiele. Pytanie brzmi w imie czego w powyższym przykładzie nasze Państwo rypało swoich obywateli? W oparciu o ochronę środowiska i bezpieczeństwo ruchu drogowego? Pytanie brzmi co stwarza większe niebezpieczeństwo i bardziej zatruwa środowisko 15 letni Maluch czy 15 letni VW Golf?
A dyrdymały w stylu dura lex sed lex proponuję wsadziś sobie między bajki - ja od roku pracuję w kancelarii adwokackiej i widzę jakie są możliwości przestrzegania i niesprzestrzegania prawa i jak mało może przecientny kowalski, a ile lewizny idzie bokiem i to wszędzie w sądach adwokaturze prokuraturze.

Pozdrawiam

pepe - Pią 14 Mar, 2008

1. To, że państwo ma podejście fiskalne to jest "oczywista oczywistość" i tego nie podważam a przytoczone przykłady są tylko tego dowodem
2. To, że państwo ma podejście fiskalne to nie jest tylko wina MF, a tych co siedzą na Wiejskiej (mam kilku znajomych pracujących na Świętokrzyskiej 12 w Warszawie i mogę coś o tym powiedzieć)
3. Cytuje:
"A dyrdymały w stylu dura lex sed lex proponuję wsadziś sobie między bajki - ja od roku pracuję w kancelarii adwokackiej i widzę jakie są możliwości przestrzegania i niesprzestrzegania prawa i jak mało może przecientny kowalski, a ile lewizny idzie bokiem i to wszędzie w sądach adwokaturze prokuraturze."

Pracowałem w US a teraz w kancelarii podatkowej, jestem na aplikacji i myślę, że równie dobrze wiem jaka lewizna idzie bokiem i niezauważona, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli jest to niezgodne z prawem to jest przestępstwo, pozostaje kwestia ukarania, ale to inna sprawa a zasada "dura lex sed lex" dalej obowiązuje pozostaje kwestia jej egzekwowalności

Paweł_G - Pią 14 Mar, 2008

pepe napisał/a:


Pracowałem w US a teraz w kancelarii podatkowej, jestem na aplikacji i myślę, że równie dobrze wiem jaka lewizna idzie bokiem i niezauważona, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli jest to niezgodne z prawem to jest przestępstwo, pozostaje kwestia ukarania, ale to inna sprawa a zasada "dura lex sed lex" dalej obowiązuje pozostaje kwestia jej egzekwowalności


Kwestią podstawową naszego sporu akademickiego jest wspętne przyjęcie czy:

1. Mówimy o obowiązywaniu powyższej zasady w teorii demokratycznego państwa prawa;
2. W praktyce - na kanwie naszej Polskiej rzeczywistości

pytam bo myślę że ja zaprezentowałem stanowisko nr 2 a kolega po trochu oba sam sobie przecząc.

PS wróćmy do fotografii - bo Optyczni to zbyt fajne forum by toczyć tu "Onetowe" dyskusje.

pepe - Pią 14 Mar, 2008

Może rzeczywiście nie precyzyjnie się wyraziłem :) i w rzeczy samej powinno się to rozważać na kanwie danej rzeczywistości czyli Twoje 1 lub 2, ale myślę, że stoimy na tym samym stanowisku - co do kwestii prawa i jego obowiązywania w teorii i praktyce stosowania :wink:

Wracając do fotografii - mam to samo co Ty - czy jest dostępne menu po polsku do naszego aparatu? Jeszcze nie zacząłem szukać i nie wiem czy jest czego:)


wracając do 450D...

MM - Pią 14 Mar, 2008

Wracamy do tematu wątku, wszystkie inne wypowiedzi będą kasowane.
Paweł_G - Pią 14 Mar, 2008

O ile wiem to w 30D nie ma polskiego menu, z resztą ja wolę po ang.
aap - Pią 14 Mar, 2008

EOS450D w porównaniu do 400D

na plus:
- 14bitowe RAWy
- większy wizjer
- lepszy obiektyw w kicie
- karty SD/SDHC


na minus:
- nowy, niekompatybilny ze stosowanymi w innych modelach akumulator

Justi - Pią 14 Mar, 2008

na plus:
- punktowy pomiar światła

MM - Sob 15 Mar, 2008

Panowie, bawiłem się tym aparatem i moje uwagi są takie...
Największy plus to chyba porządny AF. To się czuje od pierwszego zdjęcia. Wizjer jest jak dla mnie malutki, aparat niestety już nie posiada kart CF, ergonomia słaba łamane przez fatalna choć poprawiona, menu...dziwne, ale "pokompaktowcom" być może przypadnie do gustu. Zdjęć kilka mam tylko mi ich publikować nie wolno, Pan z Canona na hasło "Optyczne.pl" dość nerwowo zareagował :mrgreen:

pepe - Sob 15 Mar, 2008

czyli generalnie burza w szklance wody i raczej nie warty przesiadki z tego co sie ma a początkujący nie powinni jakoś specjalnie oblegać tłumnie sklepów w poszukiwaniu tego aparatu, chyba że ci co to ulegną reklamie...

Paweł_G - dzięki za info, dobre, że nie zacząłem szukać :)

Ale - Sob 15 Mar, 2008

Witam jak szumy ? i gdzie oglądałeś jest już po sklepach ?
Jak dla mnie karty SD to duży + a wizjera i body z 5d się nie spodziewałem
więc nie czuje się zgorszony . :cool:

Fasol68 - Sob 15 Mar, 2008

MM napisał/a:
Panowie, bawiłem się tym aparatem i moje uwagi są takie...
Największy plus to chyba porządny AF. To się czuje od pierwszego zdjęcia. Wizjer jest jak dla mnie malutki, aparat niestety już nie posiada kart CF, ergonomia słaba łamane przez fatalna choć poprawiona, menu...dziwne, ale "pokompaktowcom" być może przypadnie do gustu. Zdjęć kilka mam tylko mi ich publikować nie wolno, Pan z Canona na hasło "Optyczne.pl" dość nerwowo zareagował :mrgreen:


więc dla mnie chyba będzie dobry
czekam i czekam ściemniają że w kwietniu

order dla pana z canona takie cielesne utożsamianie się z firmą , ciekawe ile lat tam pracuje i ile jeszcze popracuje

Ale - Nie 16 Mar, 2008

Inne sample http://www.canon-board.in...t=27662&page=40
buba - Pią 21 Mar, 2008

piszecie, że przesiadac się na niego nie warto.... a dla mnie, która robiła do tej pory analogowym lustrem Canona (300V), w zasadzie z canonowskiego systemu dokupiłam Sigme 70-300 Apo Macro (i wężyk spustowy ;-) ) czy zainwestowac w 450D czy przesiąśc sie na inny system?
Myślałam o 30D też, bo nawet za 2.800,00 znalazłam z kitowym obiektywem, ale za te pieniądze (moze ciut nizej) bedzie 450D z lepszym kitem, punktowym pomiarem światła i czyszczeniem matrycy (co chyba ważne, a w 30D nie ma), nie wiem czy ma znaczenie, ze jeszcze jako mały prezencik chcę dokupic sobie szkło Canona 50mm/1.8 II....
wiec jak? 450D, 30D czy całkiem co innego :roll:

[ Dodano: Pią 21 Mar, 2008 ]
obejrzałam sobie te przykładowe zdjęcia z tego niemieckiego foruma....
okropnie zaszumione :( szczególnie na twarzach :/

Wujek_Pstrykacz - Pią 21 Mar, 2008

30d to mimo wszystko wyższa klasa, nawet chociaż jest dużo starszy od 450d to jednak oprócz trzepaczki ma wszystko to co 450d ale w lepszej obudowie.
MM - Pią 21 Mar, 2008

Niezmiennie wolałbym 30D.
BlueDun - Pią 21 Mar, 2008

30D nie posiada także funkcji priorytetu jasnych partii obrazu , a 450 ma , to bardzo duże usprawnienie , i naprawdę działa , :)
Oczywiście jakość korpusu jest nieporównywalna .

MM - Pią 21 Mar, 2008

BlueDun napisał/a:
30D nie posiada także funkcji priorytetu jasnych partii obrazu , a 450 ma , to bardzo duże usprawnienie , i naprawdę działa , :)
Oczywiście jakość korpusu jest nieporównywalna .


Nie używam czegoś takiego na 40D. Wystarczy potrafić poprawnie ustawić ekspozycję i wtedy sztuczne wynalazki są zbędne. Zresztą przez ten konkretny wynalazek jest się pozbawionym pełnego zakresu czułości a to już uważam za niedopuszczalne.

BlueDun - Pią 21 Mar, 2008

Mam inne zdanie , używam , nie należy się bronić przed wynalazkami ułatwiającymi pracę .
Nikt nie ustawi ekspozycji za Ciebie , nie wiem co fotografujesz , ale ludzie od mody i ślubów przyjęli z jeszcze większym zadowoleniem to udogodnienie , nie zawsze się korzysta z całej paletyISO.
Czasem dynamiczne zmiany ekspozycji powodują,że dzięki takiemu wynalazkowi nie ma przepałów a w cieniach widać co nie co .

buba - Pią 21 Mar, 2008

nie chciałabym kupowac aparatu kierując się "bajerami", z których i tak nie bede korzystac, ani kierując się "obronnym" korpusem, bo nie bede robic zdjec w ekstremalnych warunkach, najczesciej fotografuje krajobraz, jakies makro, ludzi, czasami okazje typu wesele czy komunia (nie zawodowo, ale juz sie zdarzylo, ze bylam na weselu jedynym "fotografem")
pseudonim_art - Sob 22 Mar, 2008

pierwsze zdjecia juz na DPreview:
http://www.dpreview.com/g...os450d_preview/

komor - Pon 24 Mar, 2008

MM, te bajery z priorytetem jasnych czy ciemnych partii to nie kwestia poprawiania nieprawidłowej ekspozycji, tylko modyfikacja krzywych kontrastu, czy gammy, czy na jakie nazewnictwo się umówimy, żeby wyciągnąć coś z partii obrazu które normalnie powinny być przepalone lub niedoświetlone.
Ale wydaje mi się, że ta funkcja nie robi nic innego, czego nie dałoby się potem samemu zrobić przy obróbce RAW-a. Oczywiście jest to ułatwienie dla robiących zdjęcia w JPG, lub gdy nie ma czasu/możliwości ręcznej zabawy z RAW w komputerze.

martens - Sro 26 Mar, 2008

pseudonim_art napisał/a:
pierwsze zdjecia juz na DPreview:
http://www.dpreview.com/g...os450d_preview/


ISO 800 jest ok, zdjęcie ze złomowanymi bateryjkami
http://dpreview-img.fotki...ls/img_0146.jpg
ale ISO 1600 już nie nalepiej
http://dpreview-img.fotki...ls/img_0110.jpg

chyba gorzj niż w EOS 400, a na pewno nie lepiej
http://dpreview-img.fotki...ls/img_1228.jpg

no ale to tylko pojedyńcze jpg, nie wiadomo też za bardzo jak obrobione przez aparat

Daimon - Czw 03 Kwi, 2008

Co to jest za historia z wycofaniem ze sprzedaży 450d przez samego producenta, ze względu na wadę jakiejś serii?
Bujda jakaś? Ktoś coś o tym wie?

MM - Czw 03 Kwi, 2008

Ja właśnie bawię się 450D i jestem zadowolony z tego modelu. Fajna zabawka na początek długiej przygody z fotografią. Dużo wad poprawili, są fajne ciekawostki.
007areka - Czw 03 Kwi, 2008

...na przyklad :?:
KaleSony - Pią 04 Kwi, 2008

MM napisał/a:
Ja właśnie bawię się 450D i jestem zadowolony z tego modelu. Fajna zabawka na początek długiej przygody z fotografią. Dużo wad poprawili, są fajne ciekawostki.


Może pobawić się to i fajnie, ale robić zdjęcia z tym wolnym AF i niepraktycznym LV to już podobno katastrofa, fora dpreview huczą o problemach tego modelu.

Monastor - Pią 04 Kwi, 2008

KaleSony, czytałem to, ale chodzi zdaje się o Canona 350D

A nie, przepraszam, pomyliłem literki... to Sony A350 :wink:

MM - Pią 04 Kwi, 2008

Mam zdjęcia robione na All Servo jadącym samochodom i tutaj AF sprawdził się lepiej niż myślałem. Generalnie AF jest bardzo dobry. LV w "powolnej" wersji działa bardzo poprawnie i jedyna wada to właśnie ta powolność. Ale to jest lustrzanka i coś tak mi się zdaje, że bez tego (tak naprawdę zbędnego) bajeru też będzie dobre zdjęcia robił.
Ja jestem zaskoczony poprawnością 450D, największa jego wada to jak zwykle ergonomia, choć tutaj jak na mój gust poprawili "guzikologię".

koraf - Sob 05 Kwi, 2008

Dla zainteresowanych dzisiejszy domowy test 450 d : http://canon-board.info/showthread.php?t=32495
MM - Sob 05 Kwi, 2008

Niedługo pojawi się coś na rodzimej stronce :wink:
komor - Sob 05 Kwi, 2008

MM napisał/a:
450D, największa jego wada to jak zwykle ergonomia, choć tutaj jak na mój gust poprawili "guzikologię".


Poprawili??? To jest ta spierdzielona rzecz w tym aparacie, która pierwsza rzuca się w oczy. Zamiast rzędu guzików Menu, Play, Delete, itd. - porozrzucali to gdzieś po kątach, byle zmieścić ten wielki wyświetlacz na małym body...

007areka - Sob 05 Kwi, 2008

komor napisał/a:
MM napisał/a:
450D, największa jego wada to jak zwykle ergonomia, choć tutaj jak na mój gust poprawili "guzikologię".


Poprawili??? To jest ta spierdzielona rzecz w tym aparacie, która pierwsza rzuca się w oczy. Zamiast rzędu guzików Menu, Play, Delete, itd. - porozrzucali to gdzieś po kątach, byle zmieścić ten wielki wyświetlacz na małym body...

...narzekasz na na cos co jest nieuniknione...a mysle ze wolalbys zdecydowanie miec 450 niz 400...

RobertO - Sob 05 Kwi, 2008

http://www.optyczne.pl/89..._zdj%EA%E6.html

cos dla milosnikow sampli

Monastor - Sob 05 Kwi, 2008

Mam nieodparte wrażenie, że 400D szumi mniej na ISO 1600 :???:
MM - Sob 05 Kwi, 2008

komor napisał/a:


Poprawili??? To jest ta spierdzielona rzecz w tym aparacie, która pierwsza rzuca się w oczy. Zamiast rzędu guzików Menu, Play, Delete, itd. - porozrzucali to gdzieś po kątach, byle zmieścić ten wielki wyświetlacz na małym body...


Dla mnie to jest poprawa, lubię mieć to pod jedną ręką. Drugą przeważnie podtrzymuję spory obiektyw i dla kogoś takiego jak ja to zdecydowana poprawa. Napiszę nawet, że byłbym w stanie kupić sobie to maleństwo jako zapas bo naprawdę robi dobre zdjęcia.

komor - Sob 05 Kwi, 2008

007areka napisał/a:
...narzekasz na na cos co jest nieuniknione...a mysle ze wolalbys zdecydowanie miec 450 niz 400...


Nieuniknione z punktu widzenia marketingu (dajemy 3-calowy wyświetlacz) czy z punktu widzenia inżynierii (po cholerę 3-calowy wyświetlacz na malutkim tanim aparacie)? A czemu miałbym woleć 450D niż 400D? Mówiąc szczerze to ostrzę sobie zęby na 40D, jeśli już. A co miałoby mi się spodobać w 450D - obejrzałem sobie trochę materiałów o nim i ślinka mi nie cieknie. No chyba że jakość obrazu jeszcze poprawili, ale tego nie wiem, musiałbym porobić jakieś własne fotki jednym i drugim korpusem w tych samych warunkach.

mavierk - Nie 06 Kwi, 2008

w sumie... to mając 400d powinno się zebrać szklarnie a potem wymieniać puche... na 5d :D
komor - Nie 06 Kwi, 2008

Mówiąc szczerze 5D mnie tak nie kręci. Wiem, że jakość zdjęć, ale jak mam ganiać moje dzieci to AF powinienem mieć raczej lepszy niż w 400D, a nie gorszy. Z tego co pisze MM, to zachwycony AF-em w 5D nie jest. Nie wiem czy potrafiłbym wykorzystać zalety 5D omijając jego wady. Ale jak pojawi się wreszcie następca i będzie miał choćby połowę tych cech, które przypisuje mu się w przeciekach... :)
Na razie celuję w 40D, ale to i tak po kupnie lampy i paru innych bzdetów typu 30/1.4 czy 85/1.8 czy 100/2.8 Macro, ojej ile jeszcze przede mną...

Monastor - Nie 06 Kwi, 2008

komor, a ja celuję w rozbudowę szklarni, z kolei 400D wymienię pewnie w momencie kiedy mi się popsuje (oby jak najpóźniej)
KaleSony - Nie 06 Kwi, 2008

Tragicznie wygląda już ISO 400, C400D szumi znacznie mniej.
Paweł_G - Nie 06 Kwi, 2008

Czytam to forum już od jakiegoś czasu i zastanawiam się kiedy poziom szumów przestanie być głównym wyznacznikiem jakości danego modelu aparatu? Szumy na wyższych iso są odpowiednikiem ziarna w filmach o wyższej czułości, więc nie rozumiem skąd to parcie do otrzymywania możliwie najbardziej odszumionego zdjęcia? Wydaje mi się że pogląd taki nakręcają ludzie którzy nie mieli w analogu założonego innego filmu niż zwykły Kodak 100 no może Superia 200. Ja tam lubię ziarno a nawiązując do tematu wątku iso 1600 w 450D jest bardzo ładne i poziom szumu jest jak najbardziej akceptowalny.
Monastor - Nie 06 Kwi, 2008

KaleSony, masz rację, ISO 400 wygląda niestety jak ISO 100 w A350 :cry:
Nie wiem kto to w ogóle kupi :???:
Ludzie chcą nabyć aparat, a dostają Sony w ładniejszym opakowaniu... no może przesadzam, że Sony, ale i tak jest tragicznie :razz:

MM - Nie 06 Kwi, 2008

A350 przy 450D szumi jak las przed burzą i tylko ślepe naiwniaki mogą mieć inne zdanie. Oj wielu takich fanatyków Sony musi się wysilać na wszelakich forach, żeby ktokolwiek naiwny był im w stanie dać wiarę. Sony może tylko zazdrościć Canonowi wiedzy i umiejętności w zakresie budowy matryc i walki z szumami.
olo179 - Nie 06 Kwi, 2008

Witam,

Mam pytanko dopiero rozpoczynam przygodę z fotografowaniem borykam się z wyborem aparatu.
Doradzcie warto zainwestować w EOS 30D czy w 450D nastawiam się na zdjęcia ślubne
Pozdrawiam

mavierk - Nie 06 Kwi, 2008

MM napisał/a:
A350 przy 450D szumi jak las przed burzą i tylko ślepe naiwniaki mogą mieć inne zdanie. Oj wielu takich fanatyków Sony musi się wysilać na wszelakich forach, żeby ktokolwiek naiwny był im w stanie dać wiarę. Sony może tylko zazdrościć Canonowi wiedzy i umiejętności w zakresie budowy matryc i walki z szumami.
Ty nie jesteś FOTOINKWIZYTOR tylko FOTOPRZYPIEPRZATOR :P Mnie już mdlą Twoje i kalesonego wywody na temat co jest lepsze :evil:
Monastor - Nie 06 Kwi, 2008

mavierk, ktoś musi odpisywać bo jeszcze nie daj Boże przyjdzie nowy na forum i posłucha się użytkownika KaleSony. To jak przyjmować rady od onetowego jasia śmietany, albo podobnego wytworu czyjegoś specyficznego poczucia humoru.
Wujek_Pstrykacz - Nie 06 Kwi, 2008

mavierk napisał/a:
MM napisał/a:
A350 przy 450D szumi jak las przed burzą i tylko ślepe naiwniaki mogą mieć inne zdanie. Oj wielu takich fanatyków Sony musi się wysilać na wszelakich forach, żeby ktokolwiek naiwny był im w stanie dać wiarę. Sony może tylko zazdrościć Canonowi wiedzy i umiejętności w zakresie budowy matryc i walki z szumami.
Ty nie jesteś FOTOINKWIZYTOR tylko FOTOPRZYPIEPRZATOR :P Mnie już mdlą Twoje i kalesonego wywody na temat co jest lepsze :evil:

To nie czytaj, ale niestety trzeba reagować na bzdury wypisywane przez jakiegoś maniaka.

MM - Nie 06 Kwi, 2008

Mavierk, jak coś Ciebie mdli to weź sobie leki albo tego nie czytaj. Nie mam zamiaru czytywać postów nawiedzonych fanatyków/prowokatorów/prześmiewców i nie reagować na wypisywane tam głupoty. Stali bywalcy wiedzą co o tym sądzić, ale wielu niezorientowanych może tym fantazjom dać wiarę. My tutaj takiego "rydzyka" nie potrzebujemy, znamy speców od wmawiania różnych bzdetów typu "czarne nie jest czarne" itd. Tamte oszołomy już nie są przy władzy, tym fotograficznym też nie damy wygrać. :evil:
007areka - Nie 06 Kwi, 2008

...najlepiej samemu sprawdzic......i sie nie pieklic....np. jak ja to zrobilem z a700...teraz wiem co ja mam, a co ma kumpel i wcale go nie zamierzam przekonywac czy wpirac czy lepsze 40d czy a700, widzelismy obaj jaki jest obraz, obsluga, co da sie z tego wycisnac....a ja po raz kolejny wiem co mam i spie spokojnie... a i dodam ze nie ma idealow...
mavierk - Nie 06 Kwi, 2008

MM napisał/a:
Mavierk, jak coś Ciebie mdli to weź sobie leki albo tego nie czytaj. Nie mam zamiaru czytywać postów nawiedzonych fanatyków/prowokatorów/prześmiewców i nie reagować na wypisywane tam głupoty. Stali bywalcy wiedzą co o tym sądzić, ale wielu niezorientowanych może tym fantazjom dać wiarę.
ale mi raczej chodzi o coś w stylu 'z kim sie zadajesz, takim się stajesz' sam zaczynasz pisać, że Sony ma wszystko do niczego i wielu świeżych czytelników jedyne, co będzie widzieć w Tobie, to wielkiego zapaleńca, który oprócz Canona nic nie widzi (chodzi mi o kontekst wypowiedzi, w których piszesz tylko, że do canona nic nie podskoczy..).

Rozumiem, że można napisać, zripostować, ale Ty zniżasz się do jego poziomu...

KaleSony - Nie 06 Kwi, 2008

mavierk napisał/a:
MM napisał/a:
Mavierk, jak coś Ciebie mdli to weź sobie leki albo tego nie czytaj. Nie mam zamiaru czytywać postów nawiedzonych fanatyków/prowokatorów/prześmiewców i nie reagować na wypisywane tam głupoty. Stali bywalcy wiedzą co o tym sądzić, ale wielu niezorientowanych może tym fantazjom dać wiarę.
ale mi raczej chodzi o coś w stylu 'z kim sie zadajesz, takim się stajesz' sam zaczynasz pisać, że Sony ma wszystko do niczego i wielu świeżych czytelników jedyne, co będzie widzieć w Tobie, to wielkiego zapaleńca, który oprócz Canona nic nie widzi (chodzi mi o kontekst wypowiedzi, w których piszesz tylko, że do canona nic nie podskoczy..).

Rozumiem, że można napisać, zripostować, ale Ty zniżasz się do jego poziomu...


Bądź tak miły i nie ubliżaj mi porównując moją skromną osobę to tego fantasty w kasku, który na 4 równoległych forach nagania na Canony, ja uderzyłem w stół na początku faktycznie w sposób prześmiewczy, ale skala fanatyzmy sprzętowego jaka jest zakorzeniona w umysłach użytkowników Canona przerosła moje najśmielsze oczekiwania, to nie nożyce sie poodzywały, ale sekatory.

A ludzie, którzy zaczynają przygodę z lustrzankami spotykają się z ogromnym naganianiem na sprzęt Canona w necie, który od dwóch lat jest po prostu gorszy od konkurencji. Widać wytykanie tego faktu boli niektórych, ale cóż prawda w oczy kole.

007areka - Nie 06 Kwi, 2008

...eeeeee, mysle ze kazda firma nagania i nie powiedzial bym ze canon przoduje, wystarczy przeanalizowac sytuacje na chocby targach.....a z opinia czy cos jest gorsze czy lepsze tez bym nie wyskakiwal pochopnie :evil: prawie kazdy ma odrobine rozumu i opinie innych traktuje jako pomocnicza i przed zkupem sam sprawdza....wiec moze proponuje zwolnic z tej wojny systemowej....hmmmm :?: .....
Monastor - Nie 06 Kwi, 2008

KaleSony, stwierdziłeś, że 450D szumi na poziomie nieakceptowalnym, więc rzuciłem porównanie 450D z analogicznym A350, którego niestety Soniacz nie wytrzymuje... gdybyś to zrobił w wątku o Nikonie, czy jakimkolwiek innym aparacie, z którym A350 nie może rywalizować (a jest takich wiele) pisząc podobne dyrdymały jak tutaj, reakcja byłaby identyczna.

Canon nikogo nie nagania, ma niestety beznadziejny marketing w naszym pięknym kraju. Za to Sony sprzeda szczerbatemu suchary (wiem, że w nieco innym kontekście to zestawienie występuje)

Daimon - Nie 06 Kwi, 2008

Panowie, wszyscy nabieramy się na szeptany marketing KaleSony.
Zaczynamy dyskutować o lustrzankach tej firmy tak, jakby rzeczywiście były tej dyskusji warte, na dodatek w wątku dotyczącym Canona 450d. Bo nie ważne- mówią dobrze czy źle- liczy się tylko to by nie przekręcali nazwiska (nazwy firmy). I ten kolega to wie, pewnie był dobrze przeszkolony, zanim wysłali go do akcji. Większość tego co on pisze, ze starannie wystudiowaną nieomylną pewnością, to są schematyczne triki marketingowe, zresztą nie najwyższych lotów. Także nie kupujmy tego, co on na tym forum sprzedaje. My podchodzimy do fotografii z sercem i mamy o niej pewną wiedzę, a po drugiej stronie nie ma nikogo takiego, jest za to bezosobowy menadżerski żargon, który z wciskania pięknie opakowanego kitu żyje. To są dwie rożne opowieści, które nigdy się nie spotkają.

mavierk - Nie 06 Kwi, 2008

... kurde co jak co, ale nie uznałbym nigdy że A100 jest lepsze od 350d, że o 400d w porównaniu do a200 nie wspomnę. Podobnie jest z a350, które oprócz liczby pixeli niczym, po prostu niczym mnie nie zachwyca (jest drogie jak na to, co oferuje - w porównaniu do 30d, które można kupić za tą samą cene i nawet z kitem będzie lepiej się używać).

A 450d - fajny sprzęt na pierwszą puszkę dla amatora, co najważniejsze - przyczółek dla następnych szkieł, w sonym jak na razie chcąc mieć nowiuśkie szkła - kupuje sie 16-80 w kicie i co dalej... 50/1.4 i... ee.... przydałoby sie 85/1.8 chociażby :) . Canon zaoferuje Ci znacznie więcej. Wyjątek stanowi w/w zostanie przy 16-80 (ale jak kto lubi).


z drugiej strony dla mnie Canon zaraz po Sony to największy marketingowiec na polskim rynku (ale sony z tą reklamą i znajomymi pytającymi 'ej, ile a350 kosztuje' to pobił wszystko :D ). Założę się, że a350 będzie najlepiej sprzedającym się aparatem w tym roku, co najmniej w polsce - tylko z powodu marketingu (i użytecznego iso do 400, jak w a100 xD).

No i co do Waszych wykłócań się na temat co szumi mniej a co więcej... przecież to nie ma praktycznie żadnego znaczenia - iso 100 na cropie jak będzie 0.005% bardziej zaszumione w jednym to co to za różnica, natomiast iso 1600 pewnie zarówno w a200 jak i eosie 450d to 'akceptowalna lekka kaszka' której i tak nie będzie widać na większych odbitkach... Aha - pragnę podkreślić, że porównuje 450d z a200, bo z a350 nie widzę możliwości (i tu mnie MM masz - czy bym chciał, czy nie, przyznaję Ci rację, sory za czepialstwo :D )

Ergonomia? Przecież każdy ma swoje przyzwyczajenia - ja uwielbiam ergonomię Sonego (R1 xD) i w d70s tego nie mam i tęskno mi troche (zwłaszcza najlepszego sposobu zmiany poziomu naświetlania na P,A i S - kręciło się kciukiem). A teraz przyzwyczajony do Nikona - z chęcią wracam 'kompakcika' xD.

krisv740 - Nie 06 Kwi, 2008

witam!
od dłuższego czasu czytam wypowiedzi w tym temacie i muszę się zgodzić z pierwszym zdaniem daimon w ostatnim poście, lecz już nie z nastepnymi. "nie jestem wyznawcą "spiskowej teorii dziejów" . inna sprawa -"kolega " kalesony swoimi wypowiedziami zaczyna wprowadzać klimat wypowiedzi jak po teście D50 na optycznych. dopiero niedawno przeczytałem posty po teście nikona i powiem szczerze byłem przerazony zjadliwością wypowiedzi o skadinąd bardzo dobrym teście.
nie zgadzam się z kolegą mavierk - mdlenie występuje po tekstach "kolegi" kalesony który z braków argumentów technicznych zabiera się za "wycieczki" osobiste do MM, co powinno być surowo tępionena każdym forum!!!!!!!
żeby było jasne , z własnej woli nie kupiłbym 30D bo nie nie było mnie staćna nie (w tamtym okresie), ale analizowałem wszystkie systemy i oprócz canona brałem pod uwagę tylko nikona D80 i Pentax K20. sony z racji tak "ergonomii" jak szumów i AF nie brałem zbyt długo pod uwagę!
w chwili obecnej także niedałbym sie posiekac za żadną marke.
uważam jednak, że zabierając głos kategoryczny negujący (lub popierający także) jakiś sprzęt trzeba poprzeć go testem praktycznym (tak jak MM), a nie emocjonalnymi wycieczkami jak kalesony!!!!
pozdrawiam!

jaad75 - Pon 07 Kwi, 2008

Ja uważam, że czy tego chcecie, czy nie, Sony będzie wielką marką na rynku DSLR i z czasem odkroi także duży fragment rynku profesjonalnego. Nie stanie się to w tym, ani w przyszłym roku, ale w perspektywie 5-7 lat jest niemal pewne.
MC - Pon 07 Kwi, 2008

Jako uzytkownik Sony tez nie moge czytac tego belkotu wiadomego Kolegi. Z kolegi MM jest tez strasznie przeczulony na Sony i w tej kategorii (fanatyzm) moga sobie rece podac.
Proponuje (z reszta nie jako pierwszy) ignorowac posty KaleSony i temat sie wyczerpie.

Daimon - Pon 07 Kwi, 2008

Ja jeszcze dopiszę, że nie wiem, czy KaleSony jest w kieszeni wiadomej firmy, czy po prostu menadżerką zajmuje się na co dzień i do tego stopnia przesiąkł tym nic nieznaczącym językiem, że używa go na co dzień, np. w dyskusji z nami. Obstawiam raczej tę druga opcję, bo znam takie przypadki z doświadczenia.
W każdym razie tę melodię bardzo łatwo wyczuć, także dlatego, że jest monotonna, uboga w treść a zasobna (pozornie) w językowe fajerwerki, triki, formę. Generalnie jest to takie zaklinanie rzeczywistości, w tym przypadku zresztą nie najwyższych lotów, bo bardzo czytelne.

A tutaj przykład tego języka, z dyskusji o samplach 450d:
KaleSony napisał/a:
Podsumowując dyskusję 450D to dobry, aparat ale gorszy od tego co daje konkurencja, np Sony, czy też Pentax. Canon bierze 30% więcej, dając 30% mniej + później kolejne daniny przy konieczności zakupu obiektywów IS.

MC - Pon 07 Kwi, 2008

I dlatego uwazam, ze najlepiej ignorowac. A swoja droga to 450D robi calkiem niezle zdjecia :razz:
koraf - Pon 07 Kwi, 2008

Rzeczywiscie robi fajne foty i przy dobrym AF ma szansę stać się niezłym hitem na niższej półce cenowej.
vdr - Wto 08 Kwi, 2008

olo179 napisał/a:
Witam,

Mam pytanko dopiero rozpoczynam przygodę z fotografowaniem borykam się z wyborem aparatu.
Doradzcie warto zainwestować w EOS 30D czy w 450D nastawiam się na zdjęcia ślubne
Pozdrawiam


jaki budżet?
bo np. cena 40D drastycznie spadła - właśnie go kupuję za 2860zł (po odliczeniu cashbacku Canona oczywiście)

RobertO - Wto 08 Kwi, 2008

"Canon EOS 450D - pierwsze wrażenia"

zapraszam do lektury

http://www.optyczne.pl/83...wra%BFenia.html

corax - Wto 08 Kwi, 2008

Cytat:
Sam wyświetlacz jest nadspodziewanie czytelny. Przy mocnym powiększaniu wykonanego zdjęcia, zostaje ono wyostrzone, co pozytywnie odróżnia go od poprzedników.

Przecież powiększenie obrazu na wyświetlaczu służy ocenie ostrości przyszłego zdjęcia, a jak będzie to możliwe, skoro aparat sztucznie wyostrzy ten obraz? Dla mnie jest to niedopuszczalne.

komor - Wto 08 Kwi, 2008

Corax, coś w tym w jest, co piszesz, ale zdjęcia wyświetlane na ekranie 400D w maksymalnym powiększeniu wydają się bardzo mydlane, w porównaniu do tego co widać potem na ekranie komputera. Być może więc opisana zmiana zbliża wygląd fotek na LCD do bardziej wiarygodnego.

Hm... Autor tego tekstu „Pierwsze wrażenia”... Jego imię i nazwisko brzmi jakoś znajomo... :grin:

[ Dodano: Wto 08 Kwi, 2008 ]
Cytując: W 450D stabilizacji nadal nie ma, ale producent oferuje ją w kitowym obiektywie. Choć przydatność takowej przy tym zakresie ogniskowych jest dyskusyjna, to konkurencja straciła argument do krytykowania podstawowego zestawu. Nie da się ukryć, że moja żona potrafi mi zrobić poruszony portret nawet przy pomocy 50/1.8 ustawionego na f/2.0 i ISO 200. Moim zdaniem dla amatora stabilizacja w zoomie standardowym (lub w body, oczywiście) nie jest głupia, szczególnie przy małym i lekkim body.

MM - Sro 09 Kwi, 2008

corax napisał/a:
Cytat:
Sam wyświetlacz jest nadspodziewanie czytelny. Przy mocnym powiększaniu wykonanego zdjęcia, zostaje ono wyostrzone, co pozytywnie odróżnia go od poprzedników.

Przecież powiększenie obrazu na wyświetlaczu służy ocenie ostrości przyszłego zdjęcia, a jak będzie to możliwe, skoro aparat sztucznie wyostrzy ten obraz? Dla mnie jest to niedopuszczalne.


Problem w tym, że tutaj jest jak najbardziej dopuszczalne. Komor słusznie uzasadnił ten problem. Zdjęcia oglądane na LCD w końcu mogą pokazać to co uprzednio można było zobaczyć dopiero na ekranie monitora. Mnie to cieszy bo zmniejsza dystans do doskonałych wyświetlaczy jakie mają np. Nikony.

Antrolo - Sro 09 Kwi, 2008
Temat postu: Kupiłem 450d i już zaczynam żałować!
Witam

Dzisiaj dostałem kurierem nowego 450D z nowym kitem. Z wielką ciekwaścią zrobiłem serię zdjęć testowych. Po sesji patrzę na monitor :shock: Huston jest problem :sad: mydło w całym kadrze!!! Po analizie stwierdziłem że body i kit są w autofokusie bez korelacji, tzn. występuje wielki FF - ostrzy bardzo mocno przed obiektem. Na nieskończoności w miarę ostro robi się dopiero na F22. Sprwdziłem też ostrzenie matrycowe w trybie live view - okazało się że działa bez zastrzeżeń ale ostrzy znacznie dłużej i oczywiście tylko przy włączonym live view. Na osłodę napiszę, że ostrość zdjęć w tym przypadku robi wrażenie i na pełnym otworze F3.5 na 18 mm obraz jest super ostry prawie do narożnika. Zdecydowanie gorzej jest z aberracją. To tyle. Wracając do wady mojego egzemplarza to jestem strasznie zawiedziony. Co jak co ale body i obiektyw w jednym boxie powinny pasować z sobą!
Co radzicie teraz zrobić: próbować zwrócić sprzęt w sklepie internetowym w którym go kupiłem i ryzykować następny felerny egzemplarz, czy może wysłać do serwisu CSI aby tam skalibrowali sprzęt jak należy (czyt. tak jak powinien być sprzedawany)?
A może obrazić się na Canona oddać go i kupić coś z konkurencji? - tak tyklo gadam, ale zły jestem okrutnie, że na mnie padło :evil: [/b]

Monastor - Sro 09 Kwi, 2008

Antrolo, back focus to ostrzenie ZA obiektem.

Dziwnie to wszystko brzmi. Pokaż parę zdjęć na których widać problem. Może się okaże, że to kwestia czegoś innego.

MM - Sro 09 Kwi, 2008

A ja proponuję sprawdzić czy dobrze robiłeś zdjęcia. Jaki to był tryb i ile punktów AF było w użyciu.
Antrolo - Sro 09 Kwi, 2008

Nie ma co pokazywać, po prostu mydło - nieostro na każdej ogniskowej. Żeby wyszło zdjęcie trzeba przejść na manual lub na autofokus matrycowy (jak w kompaktach - tego nie ma nawet 40D).
Co do ostrzenia to oczywiście to jest FF - czyli zawsze mi ostrzy przed obiektem. To nie pierwsza moja cyfrowa lustrzanka. Właśnie odstawiłem Olka 410 który szybko i celnie ostrzył tradycyjnie (wizjer) i w trybie live view. Zaczynam żałować decyzji o zmianie systemu. :cry:
Robiłem w trybie priorytetu przysłony Av (który najbardziej lubię) oraz P.

MM - Sro 09 Kwi, 2008

A iloma punktami AF robiłeś te zdjęcia? Proponuję zrobić test ostrząc na krawędź konkretnego obiektu tylko środkowym punktem AF.
slimaczysko - Sro 09 Kwi, 2008

a tryb focusa jaki byl ustawiony ?? centralny, auto ??

posluchaj MM on jest niewolnikiem FF ( front focus czyli Canona :D :D :D )...

oczywiscie to zart :wink:

Antrolo - Sro 09 Kwi, 2008

Po pierwszej próbie zrobiłem jeszcze dwie dla pewności. W każdej po kilkanaście ujęć z różnymi ustwieniami. Ale wystarczającą informacją jest że zrobiłem ujęcie prostopadłe budynku z przeciwka, którego nie zasłaniają inne przeszkody mogące zmylić autofokus typu drzewa i słupy. Poza tym raczej orientuje się które punkty AF co na obrazie mierzą.
slimaczysko - Sro 09 Kwi, 2008

nikt nie mowi ze sie nie orientujesz ale zeby pomoc msimy miec dokladne dane o ustawieniach i najlepiej jakis banale zdjecie przykladowe np... miezylem centralnym punktem w rog telefonu komurkowego na biurku... reszte wyczyta kazdy z exif... nie wiem czy cos jeszcze bedzie potrzebne ale pokaze skale problemu...
MM - Sro 09 Kwi, 2008

Zrób zdjęcie zwykłej kartki papieru zapisanej drukiem. Zrób to zdjęcie bez zbędnego przymykania przysłony, pod kątem 45 stopni z niewielkiej odległości centralnym punktem AF-u celując zawsze w to samo miejsce. Jeżeli zdjęcia będą w ten sam powtarzalny sposób ostrzyły w innym miejscu to masz problem z układem body-szkło. Jeżeli ta ostrość będzie ciągle w inym miejscu to błędu bym szukał u fotografa.
Nie chcę tutaj dawaćuwag bez sensu, po prostu zbyt wiele widziałem "sklepowych testów" i nie dziwi mnie, że wiele z nich nie mogło dać dobrych efektów. Oczywiście AF musi pracować w trybie ONE SHOT.

corax - Sro 09 Kwi, 2008

Wracając do tematu wyświetlacza :smile:

MM napisał/a:
Problem w tym, że tutaj jest jak najbardziej dopuszczalne. Komor słusznie uzasadnił ten problem. Zdjęcia oglądane na LCD w końcu mogą pokazać to co uprzednio można było zobaczyć dopiero na ekranie monitora. Mnie to cieszy bo zmniejsza dystans do doskonałych wyświetlaczy jakie mają np. Nikony.


Wszystkim nam zależy by obraz na wyświetlaczu był odzwierciedleniem tego, co zobaczymy na monitorze, ale można to osiągnąć tylko przez zwiększenie rozdzielczości LCD. Programowe wyostrzanie nie dodaje nowych szczegółów. Takie zabiegi 'oszukiwania' mogą być korzystnie na poziomie obróbki zdjęcia w komputerze, a nie oceny jego jakości w aparacie. BTW obraz 2,5 calowych wyświetlaczy z 5D i 30D na dużych powiększeniach dosyć wiernie oddaje rzeczywistość :wink:

slimaczysko - Sro 09 Kwi, 2008

W Pentax K10D tez nie zauwazylem jakiegos problemu z przeklamaniem co do ostrosci... trzeba troche podswietlic LCD do +2 dzialki (przynajmniej ja musialem bo moj lapek jest jasny i bardzo kontrastowy)
MM - Sro 09 Kwi, 2008

Ja zawsze miałem lepsze (ostrzejsze) zdjęcie w rzeczywistości niż to co widziałem na ekranie monitorka w aparacie. Już się nawet przyzwyczaiłem do tego, że dopiero na komputerze ocenię dokładnie to co zrobiłem. W 450D możemy być pewni, że zdjęcie ostrzejsze już nie będzie. Do tej pory można było żyć nadzieją, że może jednak się udało... :wink:
jaad75 - Sro 09 Kwi, 2008

W pełni zgadzam się ze zdaniem, że ostrzenie jest absolutnie niedopuszczalne, zwłaszcza w widoku 1:1 i powyżej. Głównym problemem zresztą jest właśnie sprawa nieinterpolowanego widoku w natywnej rozdzielczości wyświetlacza, to on jest kluczowy dla prawidłowej oceny ostrości. We wspomnianym K10D też jest to zresztą źle rozwiązane - widok zbliżony do 1:1 uzyskuje się przybliżając 8x (mam wprawdzie ustawione 4x na pierwszym skoku, ale to ze względu na wygodę w przejściu do wybranego fragmentu zdjęcia, drugi skok to już 8x), ale mimo że można przybliżyć obraz nawet 20x, to jest to bezużyteczne, bo obraz jest dodatkowo interpolowany i wygładzany. Jeżeli chcę przybliżyć powyżej 100%, to chcę widzieć pojedyncze piksele w powiększeniu, a nie ich przetworzoną i wygładzoną, czy też wyostrzoną interpretację - LCD jest narzędziem, a nie przeglądarką do zdjęć. Tutaj też zresztą wychodzi wyższość nowych, wyskokorozdzielczych LCD - 1:1 uzyskujemy w znacznie mniejszym powiększeniu i widzimy dzięki temu większy obszar zdjęcia i łatwiej możemy wybrać interesujące nas detale.
Caterpillar - Czw 10 Kwi, 2008
Temat postu: test 450D - kiedy?
Szanowna redakcjo otyczne.pl!

Czy możecie zdradzić kiedy opublikujecie test 450D? Myślę, że przed weekendem majowym było by to bardzo wskazane dla wielu użytkowników i wielbicieli waszego portalu.

Ps. Przepraszam jeśli pytanie nie w tym dziale, albo już było, ale...

Dzięki

JBP - Czw 10 Kwi, 2008

Również dołączam się do pytania.

Zastanawiam się nad 450 i nie wiem czy warto,
a takie testy zawsze pomagają.

Daimon - Pią 11 Kwi, 2008

Fotopolis opublikowało właśnie test tego aparatu - http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7157
aap - Sob 12 Kwi, 2008

Dzięki za link.
Sądząc z tego testu: może nie jest to wielki krok naprzód w stosunku do 400d, ale zawsze.
To co cieszy to dobra jakość zdjęć i jak się wydaje w miarę wygodna obsługa (mimo mniejszej ilości miejsca na przyciski)
Smuci nadal fatalny plastik i mały celownik w którym ciężko będzie zobaczyć GO. Może mogli coś z tym zrobić, ale widać dzisiaj lepiej sprzedawać LView.
Ciekawie wyszło na fotopolis porównanie szumów przy ISO 1600 generowanych przez 450d, d60 oraz a350. EOS 450d wypadł tu bardzo przyzwoicie, ale równie dobrze d60 !??!!!
Sony Alpha 350 ... może nie skomentuję.

mszczyrek - Sob 12 Kwi, 2008

Jesli zdjecia testowe nie klamia, to iso 1600 wyglada w a350 duzo gorzej niz 6400 w d300... Moze sie ktos wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia? To by znaczylo ze w a350 uzyli znacznie gorszej matrycy niz w a700. Oj, kusi d300:(
mavierk - Sob 12 Kwi, 2008

mszczyrek napisał/a:
Jesli zdjecia testowe nie klamia, to iso 1600 wyglada w a350 duzo gorzej niz 6400 w d300... Moze sie ktos wypowiedziec z wlasnego doswiadczenia? To by znaczylo ze w a350 uzyli znacznie gorszej matrycy niz w a700. Oj, kusi d300:(
Ja moge powiedzieć, że to nie o tym wątek :) No i jak kusi Cię 40d / 300d to na a350 nawet nie patrz :)
mszczyrek - Sob 12 Kwi, 2008

Racja:) A w dodatku nie skojarzylem ze w a350 ccd jest przeciez. No nic, ide zdjecia robic:)
MM - Sob 12 Kwi, 2008

Mnie bawi do łez to ciągłe przypieprzanie się na Fotopolis o ergonomię dla lewoocznych. Są strasznie cieńcy ( długonosi też )skoro nie potrafią zrobić zdjęcia prawym okiem. Dla mnie nie stanowi problemu robienie zdjęć lewym okiem (robię to zamiennie zależnie od potrzeb chwili). Co do klasy plastiku w 450D to jest on całkiem niezły i tutaj się z testerem z "F" zdecydowanie nie zgodzę.
mnich - Nie 13 Kwi, 2008

Daimon napisał/a:
Fotopolis opublikowało właśnie test tego aparatu - http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7157


Mogli troche wyczyścić ten aparat zanim zrobili zdjęcia korpusu... :lol:

Daimon - Nie 13 Kwi, 2008

mnich napisał/a:
Mogli troche wyczyścić ten aparat zanim zrobili zdjęcia korpusu... :lol:


To nie kurz tylko hotpiksele, bo zdjęcia body 450d robili K20D, którego już maja na testach. :wink:

fafniak - Nie 13 Kwi, 2008

Daimon napisał/a:
To nie kurz tylko hotpiksele, bo zdjęcia body 450d robili K20D,
- i to do tego te najbardziej niebezpieczne...wedrujace....taki nowy "dynks" od penatxa :razz:
igorax - Nie 13 Kwi, 2008

Daimon napisał/a:
To nie kurz tylko hotpiksele, bo zdjęcia body 450d robili K20D, którego już maja na testach.

hehehe :twisted: system czyszczenia matrycy nie zadziałał :twisted:

MM napisał/a:
Co do klasy plastiku w 450D to jest on całkiem niezły i tutaj się z testerem z "F" zdecydowanie nie zgodzę.

a tu zgadzam się w pełni, ten plastik jest dobrej jakości, kto myśli inaczej to chyba nigdy nie widział taniego plastiku; wadą może być jedynie podatność tego materiału na ścieranie się, i/lub jego wytrzymałość mechaniczna (co ze strony konstrukcyjnej jest logiczne; elastyczny - sprężysty materiał jest o wiele bardziej odporny na odpryski, pęknięcia itp itd - wadą takiej konstrukcji staje się jej wizualna/estetyczna strona -aparat może "trzeszczeć" przy mocniejszym ucisku itd" stąd głównie biorą się takie opinie jak na F o konstrukcji.

fafniak - Nie 13 Kwi, 2008

igorax napisał/a:
hehehe system czyszczenia matrycy nie zadziałał
- aaaa teraz kumam.... wedrujace hot pixele sa przez to ze trzesiawka dziala i dlatego "chodza" po calej matrycy.... :razz:
MM - Nie 13 Kwi, 2008

Z tym "trzeszczeniem" bym też się nie zgodził. Sam miałem takie obawy po poprzednikach, byłem o to nawet przez Roberta pytany i tutaj miłe zdziwienie. Aparat dość mocno gniotłem i nic mi nie trzeszczało a rączek delikatnych to ja raczej nie mam. Do aparatu podszedłem z raczej negatywnym nastawieniem jako "popierdółki" a on mnie szczerze zadowolił, pierwsze na co zwróciłem uwagę to właśnie dobra jakość plastiku na obudowie. Spodziewałem się czegoś dużo gorszego - pewnie tak kiepskiego jak obudowa korpusów na S :razz: :mrgreen:
vdr - Nie 13 Kwi, 2008

MM napisał/a:
Mnie bawi do łez to ciągłe przypieprzanie się na Fotopolis o ergonomię dla lewoocznych. Są strasznie cieńcy ( długonosi też )skoro nie potrafią zrobić zdjęcia prawym okiem. Dla mnie nie stanowi problemu robienie zdjęć lewym okiem (robię to zamiennie zależnie od potrzeb chwili). Co do klasy plastiku w 450D to jest on całkiem niezły i tutaj się z testerem z "F" zdecydowanie nie zgodzę.


ja jestem lewooczny (niestety taka wada wzroku, prawe oko mam dużo słabsze, nawet w okularach) i dyskomfortu w używaniu mojego nowego przecudownego 40D nie zauważam (a też się do tego przyczepiali)

z tym plastikiem też uważam że przesadzają, wczoraj miałem w ręku 300D, tam to dopiero był plastik :mrgreen:

kozidron - Sro 16 Kwi, 2008

co do czepiania sie fotopolis, to fakt w co 3 teście sie tego czepiają, może ten kolo co testuje ma wielki nos (jak trąba). Ja mam 400 tke i plastik jest badziewny co nie zmienia faktu, ze dziwnie wytrzymuje wszystkie stłuczki, obcierki i bieganie po dachach, nosze go cały czas ze sobą od ponad pół roku i się z nim nie pieszczę, ciekawe jak ten plastik wygląda w 450D- trzeba by sie pobawić..........

pozdrawiam

pdf100 - Czw 17 Kwi, 2008

MM napisał/a:
skoro nie potrafią zrobić zdjęcia prawym okiem


oj MM,
ja prawym okiem moge co najwyżej zobaczyć... właśnie, co :cry: :?: ...
za to lewe wszystko nadrabia :mrgreen: ,

pozatym,
moje prowadzące oko to właśnie lewe,
z moją "jednooką" wadą wzroku i "lewym prowadzącym"
za cholere nie ma szans bym cokolwiek "prawym" ustrzelił,
chyba że miałbym wizjer jak w "wielkoformatówce" :???:

Turo1001 - Pią 18 Kwi, 2008

Tak czytam ten Temat i troszkę mnie on zaintrygował. Od pewnego czasu szukam aparatu dla siebie i 450D jest jednym z wytypowanych. Niestety miałem mu za złe że jest wykonany ze słabych materiałów. Drugim typowanym była Sony a350 a trzecim nikon d80 jednak tu problemem wydawał mi się wiek D80 bo to już stosunkowo stary aparat. Panowie Czy możecie mi jakoś porównać te aparaty do siebie?? Z góry mówię ze świetnie mi leżał w dłoni Canon 5D a on jest duży i waży ponad 800g co mi niesamowicie pasowało...
XGrzesX - Sob 19 Kwi, 2008

Ja też zastanawiam się nad Sony A300/350 a Canon 450d. Ponieważ wcześniej fotografowałem kompaktem to zależy mi na trybie LiveView. 450d podoba mi się bardzo ale właśnie martwi mnie to że tryb LV nie działa w nim tak dobrze jak w Sony:
- aby zadziałał Autofocus trzeba za każdym razem nacisnąć przycisk *
- LV działa tylko w trybie PASM. W trybach automatycznych nie działa.
- ekran LCD nie jest ruchomy

Przy okazji chciałbym Was zapytać czym się różni tryb "P" od "Auto". Czy program "P" to jest w zasadzie "Auto" + możliwość ustawiania ISO i balansu bieli ? Czy czas migawki i przysłona w obu trybach jest ustawiana automatycznie i w ten sam sposób ?

Czy bardziej polecacie jednak Sony A300/350 ?

Wujek_Pstrykacz - Sob 19 Kwi, 2008

Miałem tego Sony A 350 w rękach. Porażka. Tryb LV działal w nim jak telewizor bez podpiętej anteny. Fe.
xneon - Sob 19 Kwi, 2008

Co nie zmienia faktu, że czekamy wszyscy na test 450D
(zwłaszcza niżej podpisany, który bierze Canona pod uwagę przy przesiadce)


edit
i co to znaczy, że testowany w fotopolis aparat nie jest modelem finalnym?
można się spodziewać jakichś poprawek?
np. Kelvinowej skali :)

Jasper - Nie 20 Kwi, 2008

Na początku zaznaczę, że doswiadczenia wielkiego nie mam, więc nie chcę się tak bardzo autorytatywnie wypowiadać. 450-tkę mam oczywiście niedługo i moje krótkie doświadczenia są takie: Turo 1001 - jeżeli dobrze leżał Ci w dłoni D5 to 450 może być nieco za mały. Raczej oscylowałbym w 40D. XGrzesX początkowo także wydawało mi się , że LV będzie ważny ( bo przesiadłem się z kompaktu) Po króciutkim czasie stwierdziłem, że mogłoby go nie być w ogóle. Może przyda się jedynie w wyjątkowo trudnych sytuacjach ( np. zdjęcia nad tłumem głów). Natomiast zdecydowanie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami MM o jakości plastiku. Jest całkiem przyzwoity i zarzuty ( ewentualne) są raczej na wyrost. Kłopot z wielkością pojawia się natomiast przy większym szkiełku. Dokupiłem sigmę 24-70 2,8 Macro i cały ciężar trzymania zestawu schodzi na obiektyw. Same zdjęcia są ok. ( w tej chwili testuje go zawodowy fotograf zobaczę co powie). Pozdrawiam .
Paweł_G - Nie 20 Kwi, 2008

Ludzie darujcie sobie i soniacze i 450D bo przy obecnych cenach 40D i jeśli ktoś ma większe ambicje to po prostu grzechem jest go nie kupić. Ergonomia, jakość wykonania, szybkość i precyzja af tego sprzetu zrekompensuje wam wybulenie niewiele większej kwoty na starcie.
Goofi - Nie 20 Kwi, 2008

Jeszcze wczoraj bylem przekonany, ze chce kupic 400D, ale poszperalem w sieci i stwierdzilem, ze 450D bedzie lepszym zakupem, przekonaly mnie m.in. stabilizator obrazu, karty SD, wieksza baterie, troche wiekszy wyswietlacz i LV. Obecnie mam Canona S3IS i zdecydowalem sie na przesiadke na cos powazniejszego, do tego z matryca CMOS ktorej jestem fanem :mrgreen:

Nie doszukalem tego w sieci, ale moze ktos z was bedzie wiedzial, w S3IS mam funkcje tzw. Sekwencje naswietlania, polega ona na tym, ze aparat robi na raz 3 zdjecia z przesunieciem czasu naswietlania, super sprawa do HDR-ow. Czy taka opcja wystepuje w lustrzankach a konkretniej w 450D? :grin:

Monastor - Nie 20 Kwi, 2008

Goofi, 450D nie ma stabilizatora obrazu. Ma go kitowy obiektyw do tego aparatu. Natomiast ten obiektyw i tak pewnie prędzej czy później wymienisz na jaśniejszy.

Jakbym miał wybierać między 400D (tańszy) i dzięki temu jasne szkło, a 450D i kit ze stabilizacją, wybrałbym to pierwsze.

Jasper - Nie 20 Kwi, 2008

Goofi, włóż troszkę pracy i popatrz do słowniczka: http://www.optyczne.pl/17-słownik-BRACKETING.html
i teraz poszperaj w danych - odpowiedź gotowa.

Goofi - Nie 20 Kwi, 2008

Monastor napisał/a:
Goofi, 450D nie ma stabilizatora obrazu. Ma go kitowy obiektyw do tego aparatu. Natomiast ten obiektyw i tak pewnie prędzej czy później wymienisz na jaśniejszy.

Jakbym miał wybierać między 400D (tańszy) i dzięki temu jasne szkło, a 450D i kit ze stabilizacją, wybrałbym to pierwsze.


Jednak wole wydac te pare stowek wiecej i miec 450D, znam siebie i wiem ze bym plul sobie w brode w przyszlosci, te pare roznic na czele z wieksza bateria, wiekszym wyswietlaczem, LV i kartami SD (w moim S3IS sa takie) sa dla mnie warte tej roznicy w cenie :) a obiektyw jest rzecza wymienna, z czasem kupie lepszy a body jednak zostanie ;)

Jasper napisał/a:
Goofi, włóż troszkę pracy i popatrz do słowniczka: http://www.optyczne.pl/17-słownik-BRACKETING.html
i teraz poszperaj w danych - odpowiedź gotowa.


Dziekuje za podsuniecie pojecia, dobrze tez wiedziec o slowniczku. Ciesze sie, ze 450D posiada BRACKETING :mrgreen:

wilam - Nie 20 Kwi, 2008

Witam wszystkich,
to moj pierwszy post na forum. W najblizszym czasie rozwazam kupno 450D. Przeczytalem juz wiekszosc watkow odnosnie tego aparatu. Przeczytalem chyba tez wszystkie porownania 450d vs 40d. Nigdzie jednak nie udalo mi sie zdobyc informacji, ktoej potrzebuje.

Jedyna cecha, dla mnie istotna moze byc lepszy AF w 40d. Niestety poniewaz wiekszosc dotychczasowych watkow opierala sie jedynie na papierowej specyfikacji, nikt nigdzie nie napisal o ile lepszy jest AF w 40d.

By sprecyzowac pytanie. Nie interesuje sie fotografia sportowa, ani zdjeciami ptakow czy samolotow. Wiem jednak, ze w 400D w polaczeniu z kiepskim kitowym obiektywem mozna bylo miec sporo zdjec z blednie ustawiona ostroscia nawet gdy robila sie zdjecia osob w powolnym ruchu. Czy w 450d af jest wystarczajaco dobry aby robic zdjecia ruszajacym sie dzieciom (niekoniecznie biegajacym)?

Jak duzo lepszy est af w 40d wiec? Czy rzeczywiscie warto doplacac?

Monastor - Nie 20 Kwi, 2008

wilam, dopłacać na pewno warto bo puszka jest pod każdym względem lepsza... a jeszcze lepszym pomysłem jest moim zdaniem zainwestowanie w porządny obiektyw.
wilam - Nie 20 Kwi, 2008

No właśnie to jest jedna z tych odpowiedzi, która mi w praktyce niewiele pomaga.
Nie chce tutaj wchodzic, w watek 40d vs 450d, poniewaz to chyba nie miejsce na ta dyskusje.
Ja pytam po prostu czy AF w 450D jest wystarczajaco dobry aby miec ostre zdjecia jak sie fotografuje rzeczy w lekkim ruchu i tyle.

Monastor - Nie 20 Kwi, 2008

wilam, sądzę, że tak. Nie mam z tym żadnych problemów w 400D, a 450-tka ma lepszy AF.

Oczywiście wszystko zależy też od obiektywu. Warto zainwestować w coś lepszego niż kit canona i to chciałem Ci w ostatnim poście zasugerować :wink:

MM - Nie 20 Kwi, 2008

450D ma dobry i precyzyjny AF. Można go spokojnie kupić.
wilam - Nie 20 Kwi, 2008

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jest to dokladnie to czego oczekiwalem.
XGrzesX - Nie 20 Kwi, 2008

Paweł_G napisał/a:
Ludzie darujcie sobie i soniacze i 450D bo przy obecnych cenach 40D i jeśli ktoś ma większe ambicje to po prostu grzechem jest go nie kupić. Ergonomia, jakość wykonania, szybkość i precyzja af tego sprzetu zrekompensuje wam wybulenie niewiele większej kwoty na starcie.


Różnica w cenie jest jednak znaczna. Uwzględniając Cash Back 540PLN wychodzi cena zestawu z obiektywem 18-55mm 3500 PLN a to jest 1000 PLN więcej od 450D.

Antrolo - Nie 20 Kwi, 2008

Mam już drugi 450D. Pierwszy miał zwalony AF (kilkanaście postów wyżej opisałem problem i prosiłem o radę co zrobić z wadliwym sprzętem). W końcu zwróciłem go do sklepu. Drugi egzemplarz mam z importu z Niemiec i jest bez tej wady - ostrzy bardzo celnie. Testy robiłem w kiepskich warunkach oświetleniowych w ten weekend i prawie każde zdjęcie jest ostre jak brzytwa. Natomiast dzięki tej "historii" z błędnie działającym AF w pierwszym egzemplarzu odkryłem wielką zaletę ostrzenia w trybie LiveView opartej na detekcji kontrastu na matrycy. Pomimo że aparat i obiektyw nie współdziałały w ostrzeniu w trybie normalenego AF (one shot) to ostrzenie oparte na detekcji kontrastu działało bezbłędnie. Tak więc oba tryby są zupełnie niezależne i mogą się w różnych sytuacjach uzupełniać. Detekcja kontrastu działa znacznie wolniej ale IMHO bardziej celnie, dokładnie i nie zawodzi nawet w minimalnym oświetleniu. Może być też ratunkiem w sytuacjach gdy stosujemy obiektywy mające FF lub BF w trybie standardowego AF. To wielka zaleta modelu 450D. :wink:
waldez - Nie 20 Kwi, 2008

witam,
przymierzam się do zakupu pierwszej lustrzanki, wybór padł już na canona 450D lub 400D, względy finansowe, i stąd moje pytanie, czy w szybkości i celności AF, pomijając inne rzeczy, jest duża różnica między tymi modelami, i czy w związku z tym nie lepiej kupić 400D + lepsze szkło.
w ilości informacji w sieci jakoś nie znalazłem bezpośredniego porównania.

pozdrawiam.

vdr - Pon 21 Kwi, 2008

XGrzesX napisał/a:
Paweł_G napisał/a:
Ludzie darujcie sobie i soniacze i 450D bo przy obecnych cenach 40D i jeśli ktoś ma większe ambicje to po prostu grzechem jest go nie kupić. Ergonomia, jakość wykonania, szybkość i precyzja af tego sprzetu zrekompensuje wam wybulenie niewiele większej kwoty na starcie.


Różnica w cenie jest jednak znaczna. Uwzględniając Cash Back 540PLN wychodzi cena zestawu z obiektywem 18-55mm 3500 PLN a to jest 1000 PLN więcej od 450D.



3290-540=2750+450=3200zł, nie wiem jak ci 3500 wyszło ;-)

http://www.ceneo.pl/806126
http://www.allegro.pl/ite...d_450d_40d.html

mnfx - Pon 28 Kwi, 2008

Witam. Jestem dziennikarzem (krótki staż - 2 lata)

Planuję kupno lustrzanki z półki "półprofesjonal".
Przenaczenie?

50% Architektura, plenery, panoramy, widoki
40% reporterka, reportaż, akcja

Praktycznie zastanawiam się pomiedzy Pentaxem k10 a Canonem 450d
Co sklep to inna opinia. Generalnie jednak wychodzi na to że Pentax droższy o kilkaset zł ale lepszy

Natomiast dziś odnalazłem coś takiego:

>> Multizestaw Nikon d80


>> multizestaw Canon Digital Rebel


>> multizestaw Canon EOS 450d



To jest kuszące. Ba! Strasznie kuszące! mniej niż 3 tys za cały zestaw?!
W związku z tym moje pytanie do wszystkich, którym chciałoby się mi pomóc: Który zestwa najlepszy?
Czy ktoś z Was spotkał sie ze sprowadzeniem sprzetu foto z USA?
Jakie są plusy i minusy?

Mam rodzinę w Chicago. Może wyjdzie jeszcze taniej gdy oni mi paczką poślą...

Bardzo dziekuje życzliwym za ewentualna pomoc

Monastor - Pon 28 Kwi, 2008

mnfx, szczerze mówiąc nie polecam. Bardziej opłacałoby się chyba kupić w USA zestaw, w którym każdy element dobierzesz sam.

W przypadku tych zestawów dostajesz akcesoria, które raczej są marnej jakości, a co do niektórych jestem pewien, że będą się nadawały w zasadzie do wyrzucenia (patrz mały 'statyw'). Duże wątpliwości budzą też obydwa konwertery nakręcane na obiektyw, podobnie jak zestaw filtrów i większy statyw (który może się okazać cały plastikowy i niestabilny). Grip też nie wygląda na oryginalny BG-E3, a jakiś zamiennik. Także lampa jest troszkę podejrzana.

Kolejny mankament to dołączona optyka.
Rozsądnej jakości jest tu stałka 50 mm F/1.8... obraz da dobry, ale jest cała plastikowa i wedle tego co słyszałem, może nie wytrzymać więcej niż dwóch lat intensywnej eksploatacji.
W zestawie jest też kitowy obiektyw Canona. 17-55 F/3.5-5.6
Bardzo plastikowy, raczej kiepski obiektyw, który pewnie prędko wymieniłbyś na inny.
Canon 75-300 F/4-5.6... z tym szkłem styczności nigdy nie miałem. Jest bardzo tanie, a w jego przedziale cenowym na ogół polecana jest Sigma 70-300 F/3-5.6 APO DG Macro. Trudno mi powiedzieć na ile ten obiektyw nadaje się do pracy. Dobrze by było gdyby ktoś inny się na ten temat wypowiedział.

W drugim zestawie mamy dwie sigmy. Ta szeroka to żadna rewelacja, a do tego 28 mm na matrycy 450D nie da Ci prawdziwego szerokiego kąta. Trudno będzie fotografować szersze plany. Druga sigma to obiektyw podobny do wspomnianego przeze mnie przed chwilą. W nazwie różnią się trzema literami 'APO'. Oznaczenie możesz znaleźć w słowniczku na stronie sigmy, albo poszukać w internecie. Literki sobie mogą być, ważne jak się obiektyw w praktyce sprawuje... a w praktyce jest tak, że bersji BEZ 'APO' nie ma co kupować. Jest bardzo kiepska... i niestety dołączona do tego zestawu. Ponadto musisz się liczyć z faktem, że obiektywy sigmy nie bardzo się lubią z puszkami Canona. Mogłyby wystąpić problemy z autofocusem. Kalibracja obiektywu do danego aparatu może być wykonana przez serwis, za darmo, o ile obiektyw jest na gwarancji. Nie wiem czy nieodpłatna kalibracja zostałaby wykonana w przypadku sprzętu kupowanego w USA. Z tego co się orientuję, musiałbyś zapłacić dodatkowy podatek przy sprowadzaniu sprzętu, żeby serwis się nie czepiał. Tutaj też lepiej niech wypowie się ktoś jeszcze.

Nikona nie opiszę bo nie siedzę w tym systemie, ale przypuszczam, że opis taki byłby lustrzanym odbiciem tego, co powiedziałem już o zestawie z dwoma obiektywami Canona.

Jeśli chodzi o same puszki. D80 ma lepszą ergonomię, co w reporterce może mieć spore znacznie. Canon 400D i 450D natomiast mają dobrą jakość obrazu na wysokich czułościach.
Tu musisz zdecydować sam co jest ważniejsze. Z jednej strony reporterka często odbywa się w niezbyt sprzyjających warunkach, także oświetleniowych, a z drugiej ważna jest treść zdjęcia, a nie jego jakość pod względem cyfrowego szumu. Nikon oferuje ISO 3200, Canony nie. Przy tej czułości D80 produkuje obrazki ledwo nadające się do oglądania... ale lepiej takie niż na przykład rozmazane z canona (przez zbyt długi czas naświetlania).

Z wymienionych zestawów raczej bym zrezygnował, kosztują mało, ale spora część pieniędzy jest wyrzucona w błoto. Zdecyduj się na którąś puszkę i dobierz do tego porządne szkła, a będziesz zadowolony ;-)

krisv740 - Pon 28 Kwi, 2008

ja tylko dodam, że wiekszość obiektywów może być "regenerowana". dodatkowo oferowane są także nasadki tele i wide na obiektywy - w mojej ocenie kompletna bzdura.

długo porównywałem ceny w polsce i usa, i w mojej ocenie warto zastanowic sie nad obiektywami canona, lecz body kupować tylko w polsce. masz dwa lata gwarancji. jesli bys chciał mieć podobny komfort ze sprzetem z usa to dokupienie gwarancji czyni zakup nieopłacalnym.

jeszcze jedna uwaga. jesli zamierzasz wykorzystywać sprzet półprofesjonalnie przeznacz na ten cel połprofesjonalne pieniądze. obiektywy L lub prawie L i chyba korpus ciut wyżej niż 450. może 40d? w dluższym okresie czasu to ci sie opłaci! nie warto dwa razy płacic za ten sam sprzęt. mam na mysli obiektywy podstawowe , które i tak bedziesz musiał mieć w zestawie reporterskim. myslę że MM jako praktyk tego typu spraw na pewno doradzi ci odpowiednie zakresy ogniskowych.

MM - Pon 28 Kwi, 2008

Nawet do tych linków nie zaglądam bo domyślam się co tam zobaczę. Tani aparat do reporterki to tylko Canon 40D. Co do tego dokupić za obiektyw? Nie podejmuję się doradzać bo za te pieniądze to nic półprofesjonalnego nie kupisz.
mnfx - Pon 28 Kwi, 2008

MM napisał/a:
Nawet do tych linków nie zaglądam bo domyślam się co tam zobaczę.


Rozumiem, ze mam sobie podarować?

Kurcze. Sprzet za ok 7 tys zł mozna miec za 3 tys... :(

komor - Pon 28 Kwi, 2008

Słuchaj, co innego tani sprzęt ze Stanów, a co innego wciskanie kitu niezorientowanym - to się może zdarzyć i w USA i w Europie :) Po prostu te dziwne dodatki, te statywiki druciane, soczewki wide, tele - to wszystko pic na wodę i fotomontaż. Zestaw w którym jest obiektyw kitowy, jakaś Sigma 28-70 i tele 70-300 to też jakaś przypadkowa zbieranina. Po co ta Sigma 28-70, która ani jasna, ani szeroka, skoro jest kitowy obiektyw?
Jak już koniecznie chcesz sprowadzać sprzęt ze Stanów i jesteś świadomy zalet i wad takiego postępowania (dobra cena, ale brak gwarancji lub upierdliwość jej egzekwowania na odległość) to wybierz body, jeden czy dwa obiektywy, a o tych dodatkowych bajerach zapomnij.

krisv740 - Pon 28 Kwi, 2008

na pewno nie!!!
nikt nie sprzedaje towaru za 50% ceny ot tak sobie
popatrz w prządnych sklepach jakie są ceny i będziesz wiedział co chciałeś kupić - np. B&H photo.
jak pisałem ceny szkieł w usa są lepsze, korpusu nie warto! IMHO!

mnfx - Pon 28 Kwi, 2008

krisv740 napisał/a:
na pewno nie!!!
nikt nie sprzedaje towaru za 50% ceny ot tak sobie

Tylko czy to u nich jest sprzet foto za 50%czy u nas za 200% :) ?

komor napisał/a:

Po prostu te dziwne dodatki, te statywiki druciane, soczewki wide, tele - to wszystko pic na wodę i fotomontaż.


Wiem, wiem też boleję po co to dokłądają

Niektóre zestawy np d80 nikona mają wszystkie szkła z nikona też :|

Karipu - Wto 29 Kwi, 2008

Pierwsze wrażenia po zakupie modelu 450D wraz z Tamronem 17-50:

Na temat jakości zdjęć za wcześnie jeszcze, bym się wypowiadał. Może po długim weekendzie coś więcej napiszę…

Auto fokus działa szybko i precyzyjnie.

Obudowa (wbrew temu co pisano o poprzedniku) solidna. Dzięki obiciu (skóropodobnym) dobrze się trzyma.

Ergonomia na plus. Przyciski dobrze rozmieszczone. Większość podstawowych nastaw dostępnych na korpusie, dodatkowo do przycisku set można dodać własną funkcję. Nie odpowiada mi jedynie przycisk ISO. Ciężko go zlokalizować palcem nie patrząc na obudowę.

Dobry i duży wizjer.

Wyświetlacz w porządku. Odnoszę wrażenie tylko, że po powiększeniu obrazu na wyświetlaczu zdjęcie sprawia wrażenie mniej ostrego, niż na ekranie monitora. Może przydałaby się większa rozdzielczość wyświetlacza LCD w aparacie?
Bateria bardzo dobra. Nie jest jeszcze do końca sformatowana, ale widać, że starczy na zrobienie dużej ilości zdjęć.

Instrukcja obsługi do dupy. Jak dla mnie to jest w niej napisane dokładnie co gdzie ustawić, ale nie podali jak zmiany wpłyną na wygląd zdjęcia. Dla użytkowników lustrzanek wiele rzeczy powinna być oczywista, ale niektóre funkcje mogły by być opisane dokładniej. Mam tu na myśli np. wytłumaczenie co to jest priorytet jasnych partii obrazu, jak korzysta się z kompensacji balansu bieli. Niby jest o tym wspomniane, ale nie na tyle, by w pierwszym stadium korzystania z aparatu stosować te funkcję. Tak samo z podglądem głębi ostrości. Niby coś tam się zmienia w wizjerze, ale o czym to świadczy? Jednak instrukcja nie wpływa negatywnie na zadowolenie z zakupu. Warto było oszczędzać przez te pół roku.

Ps. Przy okazji reklama sklepu Fotoaparaciki ;-) Poprosiłem ich przed zakupem o sprawdzenie korpusu z obiektywem pod kątem występowania FF/BW. Odłożony i sprawny sprzęt już na mnie czekał.

komor - Wto 29 Kwi, 2008

Karipu napisał/a:
Instrukcja obsługi do dupy.


Bo to jest instrukcja do aparatu, a nie podręcznik do nauki fotografowania. Choć oczywiście w przypadku amatorskiej lustrzanki nie zawadziłoby, gdyby dokładali też jakiś tutorial foto... Zdaje się w polskiej dystrybucji Nikona przez pewien okres czasu dokładali jakąś fajną książkę o foceniu, nieprawdaż?

MC - Wto 29 Kwi, 2008

Jak zwykle Komor prawde glosi :mrgreen:
Zdaje sie, ze do D40(x) byla dodawana. Nie wiem czy do D80 tez. I to byl wedlug mnie swietny pomysl, bo taki podrecznik, nawet bardzo pobiezny, jest potrzebny dla kompletnego amatora, ktory wczesniej nie mial stycznosci z lustrzanka.

Karipu - Wto 29 Kwi, 2008

komor napisał/a:
Bo to jest instrukcja do aparatu, a nie podręcznik do nauki fotografowania.
Zgadza się, mam takie samo zdanie. Ale w niektórych przypadkach mogli by napisać coś więcej...
Taki przykład: Przesuń parametr w stronę znaku +, aby zwiększyć efekt. Lub Aby włączyć tą funkcję wybierz opcję Włącz.
Chociaż 1-2 zdania czasem by się przydały. Bo zanim zacząłem czytać instrukcję, najpierw pobawiłem się tym aparatem przez godzinę. I po przeczytaniu prawie niczego nowego się nie dowiedziałem. A to co było dla mnie niezrozumiałe, jest nadal ;-)

Ale co by nie mówić o instrukcji, to z aparatu na razie jestem bardzo zadowolony :-)

MC - Wto 29 Kwi, 2008

Karipu napisał/a:
[Aby włączyć tą funkcję wybierz opcję Włącz.


Zlota mysl :lol:

MichalP - Wto 29 Kwi, 2008

Mhm bardzo twórcze i przydatne dla użytkownika.

Jest takie powiedzenie - We are advanced users so we hate RTFM. :mrgreen: Może dyrekcja Canona myśli, że wszyscy kupujący lustrzanki są zaawansowani dlatego nie przykładają się.

Kto zna ten wie o co chodzi.

A tak nawiasem mówiąc ściągnąłem instrukcję do 40D http://rapidshare.com/fil..._manual_PL.pdf. Zaraz zobaczę jakie tam kwiatki nawstawiali. Pobieżnie czytając nie jest tak źle. Funkcje opisane nawet w miarę. Oczywiście nie jest to podręcznik fotografowania, ale przynajmniej jest napisane jaka funkcja co umożliwia.

komor - Sro 30 Kwi, 2008

MC napisał/a:
Karipu napisał/a:
[Aby włączyć tą funkcję wybierz opcję Włącz.


Zlota mysl :lol:


Dokładnie. Dla mnie tego typu teksty to jest zmora wszelkich instrukcji. Autorzy idąc na łatwiznę piszą takie masła maślane, bo licznik bije, a to i tak nie pomoże myślącemu użytkownikowi, bo nie tego szuka. Niemyślący i tak nie przeczyta, a jak przeczyta to nie zrozumie.

Jasper - Sro 30 Kwi, 2008

komor napisał/a:
Dokładnie. Dla mnie tego typu teksty to jest zmora wszelkich instrukcji. Autorzy idąc na łatwiznę piszą takie masła maślane, bo licznik bije, a to i tak nie pomoże myślącemu użytkownikowi, bo nie tego szuka. Niemyślący i tak nie przeczyta, a jak przeczyta to nie zrozumie.

Dokładnie także. Czasami wydaje się, że instrukcje pisane sa dla idiotów ( w znacznej części) i zamiast bardziej konkretnych podpowiedzi ...... typu " włącz aparat przyciskiem "włącz" ew. on a wyłącz "off" Osoba, której taką rzecz trzeba tłumaczyć raczej powinna skoncentrować sie na obieraniu ziemniaków.

wilam - Pią 09 Maj, 2008

Mam kolejne pytanie.
Czy ktorys z forumowiczow wie moze, czy w sklepach pojawia sie paczki z Canonem 450d i dwoma obiektywami 18-55 raz 55-250? Jesli ta to kiedy?

Pytam, poniewaz wydaje mi sie, iz zakup obiektywu 55-250 jako kit, powinien byc chyba znaczine tanszy. Dodatkowo wstrzymuje sie z zakupem rowniez z powodu problemow z AF, ktory byl wielokrotnie poruszany na forum dpreview i innych, liczac na to, ze dzieki QC lub innym aspektom nastepne partie aparatow moga byc pozbawione tego problemu. Oczywiscie wiem, ze problemy z AF nie wystepuja z wszystkimi egzemplarzami, a jedynie z niewielka czescia, jednak zawsze posiada to jakis wplyw na decyzje o odkladaniu daty zakupu.

Z gory dziekuje za informacje.

Jasper - Sob 10 Maj, 2008

Z moich skromnych wiadomości z kilku sklepów wynika, że 55-250 z uwagi na duży popyt nie jest łatwy do zdobycia i raczej na razie do zestawu kitowego nie będzie dołączany. Oczywiście z czasem sytuacja może się zmienić ( jak ze wszystkim).
XGrzesX - Sob 10 Maj, 2008

Antrolo napisał/a:
Mam już drugi 450D. Pierwszy miał zwalony AF (kilkanaście postów wyżej opisałem problem i prosiłem o radę co zrobić z wadliwym sprzętem). W końcu zwróciłem go do sklepu. Drugi egzemplarz mam z importu z Niemiec i jest bez tej wady - ostrzy bardzo celnie. Testy robiłem w kiepskich warunkach oświetleniowych w ten weekend i prawie każde zdjęcie jest ostre jak brzytwa. Natomiast dzięki tej "historii" z błędnie działającym AF w pierwszym egzemplarzu odkryłem wielką zaletę ostrzenia w trybie LiveView opartej na detekcji kontrastu na matrycy. Pomimo że aparat i obiektyw nie współdziałały w ostrzeniu w trybie normalenego AF (one shot) to ostrzenie oparte na detekcji kontrastu działało bezbłędnie. Tak więc oba tryby są zupełnie niezależne i mogą się w różnych sytuacjach uzupełniać. Detekcja kontrastu działa znacznie wolniej ale IMHO bardziej celnie, dokładnie i nie zawodzi nawet w minimalnym oświetleniu. Może być też ratunkiem w sytuacjach gdy stosujemy obiektywy mające FF lub BF w trybie standardowego AF. To wielka zaleta modelu 450D. :wink:


Antrolo, czy Twój obiektyw kitowy (jeśli taki posiadasz) jest "Made in Japan" czy "Made in Taiwan". Znalazłem informacje mówiące, że w wersjach "Made in Japan" częściej zdarzają się egzemplarze, które mają problem z ostrością.

Jasper - Pią 16 Maj, 2008

A tak właściwie to 450 już się trochę zadomowił a testu jak nie było tak nie ma. S 350 jest, Olek 520 był. Czyżby 450 podpadł lub nie wart był testu?
MC - Sob 17 Maj, 2008

Jasper napisał/a:
Olek 520 był

Ja testu Olka 520 nie widzialem...

Jasper - Sob 17 Maj, 2008

Może pomyłka, ale nie mogę sprawdzić bo nie mogę wejść na stronę.
Wujek_Pstrykacz - Sob 17 Maj, 2008

Chodzi zapewne o Olka 510. 520 to jeszcze świeża bułeczka.
Jasper - Sob 17 Maj, 2008

Tak, oczywiście Ol 520 tylko został omówiony ogólnie. Nie zmienia to jednak mojej wcześniejszej uwagi o niewiadomym z założenia lub innych względów omijaniu 450.
Właściwie pewnie kto się miał zdecydować to już decyzję o zakupie podjął, ale bez względu w jaką kategorię ją upchniemy i ile ewentualnych wad wymienimy to faktem jest jakaś popularność, zatem teścik by się przydał. Panowie Redaktorzy nie śpicie?

MM - Sob 17 Maj, 2008

Jasper napisał/a:
Tak, oczywiście Ol 520 tylko został omówiony ogólnie. Nie zmienia to jednak mojej wcześniejszej uwagi o niewiadomym z założenia lub innych względów omijaniu 450.
Właściwie pewnie kto się miał zdecydować to już decyzję o zakupie podjął, ale bez względu w jaką kategorię ją upchniemy i ile ewentualnych wad wymienimy to faktem jest jakaś popularność, zatem teścik by się przydał. Panowie Redaktorzy nie śpicie?


Prawdziwego testu jeszcze nie było, ale już dawno "wymodziłem" coś takiego

MC - Nie 18 Maj, 2008

Jasper, o jakie omijanie Ci chodzi??? 450D jest nowiutkim aparatem, zostal troche omowiony w temacie "pierwsze wrazenia", wraz z przykladowymi zdjeciami. Przypomnij sobie ile np. czekalismy na test E-3 czy A700.
Jasper - Nie 18 Maj, 2008

No to odpowiedź do dwoch kolegów Na M.
MM tak , czytałem bardzo fajne pierwsze refleksje jednak jak zauważyłeś "prawdziwego" testu nie było.
MC i owszem ale inne testowane już aparaty ( no np. A 350) też są przecież nowe, natomiast w przypadku 450 nie sądzę żeby Was , doświadczonych "badaczy sprzętu" mogło cokolwiek w tej puszce zaskoczyć. Jest w tych "nowych" rozwiązaniach na tyle podobna do 40, że teścik chyba nie będzie stanowił wielkiego problemu, a porównanie będzie fajne. Ale oczywiście czekam cierpliwie. Pozdr.

fotokrak - Nie 18 Maj, 2008

wg mnie jak by nie patrzeć czy to z 350 czy to z 400 nie ma sensu się przesiadać, na pewno jest to dobry aparat ale jako pierwsza lustrzanka, jeżeli dorosłeś już na tyle że nie zadowala cię 300/350/400 uważam szkoda sobie głowę zawracać i ja bym wybrał coś na pełną klatkę, przynajmniej konkretne zmiany i zysk w obrazie, a tak to w sumie dreptanie w miejscu z drobnymi przytupami :>
komor - Wto 20 Maj, 2008

Z 350D/400D przesiadać się na 450D to też uważam, że nie ma sensu, ale przesiadka na 40D, który teraz jest tak korzystny cenowo – to już jest spory zysk. Pełna klatka to jednak już inny poziom cenowy, przede wszystkim ze względu na szkła, jeśli już nie samo body. Ale oczywiście wszystko zależy czy komuś zależy bardziej na jakości, czy prędkości, czy innym aspekcie sprawy...
mavierk - Wto 20 Maj, 2008

komor - jeśli chodzi o szkła, to jest masa tanich szkieł kryjących pełną klatkę tak na prawdę, chyba żę chodzi Ci o tele rzędu 600mm :)
komor - Sob 24 Maj, 2008

Ale po co mi tanie szkła do pełnej klatki? Coś tam zyskam na jakości wynikającej z matrycy, a coś stracę na tanich szkłach. Jak kupować body za 5k czy 10k to chyba po to, żeby mieć do tego odpowiednią szklarnię? No chyba że się mylę. Ciągle chodzi mi po głowie pewien aspekt używania pełnoklatkowego body, o którym nikt nie pisze, ale muszę jeszcze to przemyśleć...
mavierk - Sob 24 Maj, 2008

przykładowo 50/1.4 robi robote na pełnej klatce, 85/1.8 też, taki Tamron 28-75 też nie jest zły na FF, do tego 70-200/4L i wcale takiej drogiej szklarni nie mamy :)
komor - Sob 24 Maj, 2008

No parę przykładów dobrych podałeś, ale zaraz wiadome osoby zaczną coś przebąkiwać o 35L czy innym 70-200/2.8L i co? Przecież jak jakość obrazu z matrycy będzie świetna, to aż będzie się prosiło o takie szkła... :)
k1caj_ns - Sob 24 Maj, 2008

komor napisał/a:
Przecież jak jakość obrazu z matrycy będzie świetna, to aż będzie się prosiło o takie szkła...


No zgodzę się dlatego mimo ,że kupiłem 450D z kitem to teraz chcę kupić 100-400L . Wątek kompletowania szklarni pod pełną klatkę był już poruszany chyba na forum. Ja lubię mieć poczucie ,że kupiłem coś raz a porządnie i nie będę wymieniał za rok czy dwa... Wiem ,że będę chciał się przesiąść na pełną klatkę no i w moim przypadku to jest chyba dobry tok myślenia??

komor - Sob 24 Maj, 2008

Jeżeli z góry wiesz, że będziesz chciał się przesiąść, to oczywiście że dobry tok myślenia. Ja tam chciałbym się przesiąść na 40D + 17-55/2.8 IS, a on nie jest pełnoklatkowy. Jak mnie kiedyś – ewentualnie – najdzie na następcę 5D to będę do niego stałki podpinał.
k1caj_ns - Sob 24 Maj, 2008

No ja właśnie też myślę o następcy 5D ale to taka odległa perspektywa. Narazie mam co mam ,a dobrą szklarnie zawsze warto mieć nie zależnie od tego czy się ma pełną klatkę czy nie.
komor - Sob 24 Maj, 2008

Oczywiście że lepiej mieć lepszą szklarnię a nie gorszą. Ale są różne aspekty, które trzeba uwzględnić. Np. ogniskowe pełnoklatkowych zoomów są dostosowane do pełnoklatkowych aparatów, co może przeszkadzać przy korzystaniu z nich na APS-C. Tto oczywiście zależy od upodobań i zastosowań. Niewątpliwie natomiast i obiektywnie lepiej mieć do takiej szklarni body, które będzie umiało tę szklarnię wykorzystać. Czy to pod względem AF, czy dynamiki obrazu. No chyba jednak 40D da mi lepsze obrazy niż 400D, co? Dlatego myślę najpierw o 40D jako pierwszym body (400D zostawię sobie jako drugie), a dopiero potem, może kiedyś, o obiektywach za 4k+.
Z posiadanej przeze mnie skromnej szklarni co najmniej jeden obiektyw powinien lepiej „zasuwać” z 40D, a docelowo chciałbym też uzupełnić zestaw o coś z tych szkieł: Sigma 20/1.8, Sigma 30/1.4, EF 50/1.4 (zamiast posiadanego już plastiku 50/1.8), EF 85/1.8, EF 100/2.8 Macro. Dwie takie jasne stałki z powyższej listy dadzą mi znacznie większe możliwości iż kupno jakiegoś 24-70/2.8L czy innego 24-105/4L IS i praca z tym na APS-C. Albo może inaczej: jak miałbym już komplet typu 16-35/2.8L, 24-70/2.8L i 70-200/2.8L to co za problem byłby do tego dokupić pełnoklatkowe body? :)

krisv740 - Sob 24 Maj, 2008

komor, ja osobiście nie bardzo lubię szerokie kąty. w związku z tym jako laik mam do ciebie pytanie. jak często i do czego używałbyś 16-35L na 5D?
pytam , bo mam nadzieję kiedyś nabyć 5 , a jak mogę bronię się przed czymś co ma mniej niż 24.

komor - Sob 24 Maj, 2008

Mnie nie pytaj, bo ja w życiu 5D nie używałem, a 16-35L nie miałem nawet w ręku. Ale skoro to daje szeroki kąt taki jak obiektywy klasy 10-20 mm na APS-C, to pewnie używałbym do architektury i krajobrazów. No i do fotografowania sportów oczywiście :D
mavierk - Sob 24 Maj, 2008

Szerokie kąty na FF daje Sigma 12-24 a szerokie i ostre i światłosilne Nikkor 14-24/2.8 na którego aktualnie mam niebywałą fazę (zjada na czczo wszystkie stałki z swojego zakresu :D ) - ale aktualnie tego 2 to chciałbym za wszelką cenę (3900zł z aledrogo ), jak juz wczoraj napisałem.

A tak po za tym - znam osobę, która ma 5d + T28-75 + 50/1.4 i chyba 85/1.8 i nie żałuje ani trochę :) Znam to może trochę na wyrost :]

k1caj_ns - Sob 24 Maj, 2008

Ja chcę skompletować taki zestaw:

W pierwszej kolejności kwestia dwóch tygodni C 100-400 L

Później C 100/2.8 macro i C 50/1.4 ( teraz się zastanawiam czy nie warto kupić 50/1.8 ale chyba wolę się nie przypalać )

Jako kolejne 16-35/2.8L, i to już z aspiracjami na zmianę na FF.

Może jeszcze 85/1.8 ale nie koniecznie...

Myślę ,że 450D napewno rozwinie skrzydełka z tymi szkłami a kiedy sie przesiądę na pełną klatkę to miło będzie poczuć różnicę. Taki zestaw da mi wszystko czego potrzebuję na chwilę obecną.

Można by się jeszcze pokusić o 70-200 /2.8L ale to chyba jakbym wygrał w totka albo jakby mi się przelewało :razz:

mszczyrek - Sob 24 Maj, 2008

Jednego nie rozumiem - jesli chcesz kompletowac taki zestaw (zawodowy, za kilkanascie tysiecy) to dlaczego kupiles amatorski 450D w pierwszej kolejnosci? Przeciez kosztujacy podobne pieniadze 40d jako 2gie body sprawdzil by sie znacznie lepiej, a nawet cena 5D (obecna) w porownaniu z wydatkiem na te szkla to pestka...
MM - Sob 24 Maj, 2008

krisv740 napisał/a:
komor, ja osobiście nie bardzo lubię szerokie kąty. w związku z tym jako laik mam do ciebie pytanie. jak często i do czego używałbyś 16-35L na 5D?
pytam , bo mam nadzieję kiedyś nabyć 5 , a jak mogę bronię się przed czymś co ma mniej niż 24.


Jak weźmiesz 5D i 16-35L na spacer po Krakowie, Wrocławiu czy nawet Wawie a potem pójdziesz na wycieczkę w Tatry to zrozumiesz do czego to się może przydać. A potem przyjdą inne tematy, sport, samochody... nawet ludzie.

mavierk - Nie 25 Maj, 2008

MM napisał/a:
Jak weźmiesz 5D i 16-35L na spacer po Krakowie, Wrocławiu czy nawet Wawie a potem pójdziesz na wycieczkę w Tatry to zrozumiesz do czego to się może przydać. A potem przyjdą inne tematy, sport, samochody... nawet ludzie.
Ja rozumiem takie gadanie całkowicie, chociaż za słabo piszesz - przypniesz 16-35 do swojego malućkiego canonka już i zrozumiesz, że chcesz to mieć - ja tak miałem przedwczoraj z 14-24/2.8 - super jakość z moim d70s nawet ;) Już wiem, co planuję na zakupy na wakacje (chociaż chciałem coś innego zupełnie :) )
k1caj_ns - Nie 25 Maj, 2008

mszczyrek napisał/a:
Jednego nie rozumiem - jesli chcesz kompletowac taki zestaw (zawodowy, za kilkanascie tysiecy) to dlaczego kupiles amatorski 450D w pierwszej kolejnosci? Przeciez kosztujacy podobne pieniadze 40d jako 2gie body sprawdzil by sie znacznie lepiej, a nawet cena 5D (obecna) w porownaniu z wydatkiem na te szkla to pestka...


Tak tylko ja mówię co chcę kupić w przeciągu roku może dwóch... Teraz kupuję 100-400L . Kupiłem 450D ponieważ myślałem ,że dokupię Tamrona 17-50 i będę zadowolony a jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia. Można się zakochać w fotografii bo to bardzo mocno wciąga

mszczyrek - Nie 25 Maj, 2008

No zdarza sie:) Z wlasnego doswiadczenia uwazam, ze warto kupowac od razu cos z troche wyzszej polki niz sie planuje, bo jesli nie to potem szybko trzeba zmieniac;) Ale ostatnio naruszylem wlasne zasady i kupilem tani statyw (200pln). Miesiac temu. I juz mi frotka jakas chodzi po glowie...:)

Swoja droga 450D z C100-400 pociesznie bedzie wygladal:)

Pozdrawiam:)

tkosiada - Wto 27 Maj, 2008

zapraszam tutaj
http://www.the-digital-pi...era-Review.aspx

myslę że rozwikła się wiele kontrowersji na temat 450D
moim zdaniem bardzo udany test :cool:

bjzenek - Sro 28 Maj, 2008

tkosiada napisał/a:
zapraszam tutaj
http://www.the-digital-pi...era-Review.aspx

myslę że rozwikła się wiele kontrowersji na temat 450D
moim zdaniem bardzo udany test :cool:


Daje radę :mrgreen:

Do podobnych wniosków doszedłem decydując się na 400D (zamiast 30/40D), ale wszystkie zalety puszek z wyższego segmentu ( czyli szybkość, solidność i dobry AF ) okazały się niewarte cenowego skoku. No, przynajmniej dla mnie - amatora, to są wciąż "bajery" :D

Lepiej zbierać szklanki :)

Wujek_Pstrykacz - Sro 28 Maj, 2008

Skok cenowy do 40D jest niewielki uzwględniając promocje. A skok wartości aparatu w stosunku do 450D jest znaczny.
bjzenek - Sro 28 Maj, 2008

Pstrykacz napisał/a:
Skok cenowy do 40D jest niewielki uzwględniając promocje. A skok wartości aparatu w stosunku do 450D jest znaczny.


Może byc. Teraz sie w cenach nie orientuje za bardzo, natomiast kiedy kupowalem 400D, to oplacalo sie przesunac srodki w strone szkla. A promocja (cashback?) tyczy sie chyba tak samo 450D jak i 40D o ile sie orientuje ?

Jasper - Sro 28 Maj, 2008

Na 450 nie ma cashback.
bjzenek - Sro 28 Maj, 2008

Jasper napisał/a:
Na 450 nie ma cashback.


No to wtedy wychodzi około 3100 minus hmm 500 czyli 2600 kontra 2300 za 450D (ceny za fotoexpert)... rzeczywiście 300 mógłbym w takim wypadku dołożyc...

400D na dziś : 1700 - 200 = 1500

Różnica w cenie pomiędzy 400D a 450D ogromna jak na tę klasę sprzętu :shock:

Ale to zapewne kwestia kilku miesięcy...

tomchru - Wto 17 Cze, 2008
Temat postu: mam pytanie jak to miales zwalony AF tzn
tzn wogóle nie ustawiał ostrości czy wykryłeś ten problem pod innym wzgledem posiadam 450 i teraz nie wiem czy mam dobry AF cz\y moze tez jest zwalony???
goltar - Pon 23 Cze, 2008

Dalszą dyskusje na temat 450D można kontynuować w TYM TEMACIE.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group