forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - Brunów 2009 - II Zlot czytelników Optyczne.pl

jarecki_jg - Pią 31 Lip, 2009
Temat postu: Brunów 2009 - II Zlot czytelników Optyczne.pl
Rozumiem, ze w związku z II zlotem czytelników optyczne.pl do niedzieli wieczór tutaj trochę pusto bedzie.

Ale mnie to nie interesuje
Do zobaczenia za kilka godzin w Brunowie.

SeeYa

skasowany - Pią 31 Lip, 2009

jarecki_jg, czekamy z niecierpliwością na zdjęcia!!! :mrgreen:
jarecki_jg - Pią 31 Lip, 2009

Ruslan napisał/a:
jarecki_jg, czekamy z niecierpliwością na zdjęcia!!! :mrgreen:


Nie ode mnie tylko to zależy, ja ze swojej strony moge napisac ze najwiecej moich zdjec i wstepna relację ze zlotu znajdziecie na portalu internetowym (w poniedziełek w gazecie, codziennie w internecie) Jelonka, pod adresem www.jelonka.com.

Mysle ze jak naczelny (jelonki oczywiście) się wyrobi to w poniedziek z samego rańca już bedzie na stronie, znajac zycie organizatorzy bedą szybsi :) .

skasowany - Pią 31 Lip, 2009

jarecki_jg napisał/a:
znajdziecie na portalu internetowym (w poniedziełek w gazecie, codziennie w internecie) Jelonka, pod adresem www.jelonka.com


Dzięki za link, będziemy śledzić :wink:

komor - Sob 01 Sie, 2009



Element zapory w Pilchowicach. Nocny wypad z Brunowa wczoraj.

mnich - Sob 01 Sie, 2009

komor, uściskałeś już wszystkich ode mnie? Jak nie, to lepiej zacznij. :)
komor - Sob 01 Sie, 2009

No nie wszystkich, np. Maziek okazał się strasznie oziębły w stosunku do mojej osoby :)
mnich - Sob 01 Sie, 2009

pewnie przez ten gips ;)

Bawcie się dobrze :)

skasowany - Sob 01 Sie, 2009

komor, prawie jak z dokumentacji policyjnej :wink: Brakuje tylko jakiegoś trupa wkręconego w te trybiki :wink:
komor - Sob 01 Sie, 2009

Trochę reporterki ze zlotu:

Bigma i podłączony do niej Wujek_Pstrykacz


Bigma + Canon TCx2 + 5D + Koraf. Całość działa, a Bigma na swoim wyświetlaczu LCD pokazuje nawet prawidłową ogniskową 1000 mm (po podłączeniu TCx2)


Degustacja lornetek i lunet Pentaxa połączona z degustacją Bigmy


Prezentacja Sony. Najpierw teoria…


…a potem sesja z modelką

ghost - Sob 01 Sie, 2009

o. emilka
edmun - Sob 01 Sie, 2009

ghost, hahahaha :D
moze w poniedzialek wieczorem wrzucimy nasze :)

komor - Nie 02 Sie, 2009

Wczorajszy komiks o redaktorze Krzyśku :)



Edmun o brzasku:

Wujek_Pstrykacz - Nie 02 Sie, 2009

Jestem już w domu. Prawie 900 postów do przeczytania, 100 fotek do obrobienia, troche odpoczynku też się należy, ale nie żałuje zlot był rewelacyjny. Pozdrawiamj wszystkich uczestników i do następnego.
komor - Nie 02 Sie, 2009

Czy ktoś mógłby przebić moje gnioty jakimiś zdjęciami? :) Nie chodzi o wypieszczone zdjęcia konkursowe ale o relację z tego co się działo na zlocie! :neutral:
edmun - Nie 02 Sie, 2009

wielkie dzieki za wszystko. nie wiem czy damy rade wrzucic dzisiaj wlasnie jakies zdjecia dokumentalne. na 100 procent jutro. chcialbym zlozyc wiekszosci podziekowania jakies dluzsze, jednakze jesli o kims zapomne - to najmocniej przepraszam. wielkie (ogromne) dzieki dla roberta za organizacje-wielki plus. nagroda za dostarczenie niesamowitych ton dobrego nastroju i humoru dla Arka i jego najlepsza coreczke (mala potrafi powiedziec Canon ale na zapytanie o nikona przepieknie odpowiada Nie),dla Monastora za niepoliczalne ilosci ciekawych anegdotel o jedynym systemie nadajacym sie do zartow (przy okazji-warsztaty z modelka i pada do nas pytanie na jakim trybie pracujemy w studiu. odpowiedz : tryb portretowy ;-) ), dla Korafa i za te krotkie chwile (ehh jak to zabrzmialo :-P ) oraz dla naprawde dziesiatek swietnych ludzi. podsumowujac : Wiem ze nie wiedzialbym ile stracilbym gdyby mnie tam nie bylo :-D
Arek - Nie 02 Sie, 2009

Dla mnie hitem Zlotu była mina fotografa ślubnego, który po krótkiej rozmowie z uczestnikami spotkania i obejrzeniu ich obiektywów, zupełnie wymiękł jak zobaczył
Wujka_Pstrykacza z 2.8/300 :)

Monastor - Nie 02 Sie, 2009

Arek, mina Mazieka po tym jak jego 50D został pokonany przez mojego 400D w konkursie długości serii była chyba jeszcze lepsza :mrgreen:

400-tka była na dopingu (bez karty pamięci)

Kocur - Nie 02 Sie, 2009

Najlepsze było pytanie Mazieka po tym: "czy jest tu opcja seryjnego usuwania zdjęć?" :mrgreen:

A tak w ogóle to muszę zajrzeć do fotek i coś wstawić bo jakoś tu mało tych fotek, jeszcze pomyślą, że nie wiadomo co robiliśmy zamiast zdjęć. :P

Monastor - Nie 02 Sie, 2009

Ja też bardzo Wam wszystkim dziękuję za świetnie spędzony czas. Redakcji za organizację, Maziekowi stokrotnie za transport i tolerowanie mojego hałasowania po nocach, Wujkowi_Pstrykaczowi za wspólne podziwianie fotografii przyrodniczej w najlepszym wydaniu, Amelce za pokrzepienie serca i nadzieję, że Canon nie zginie oraz wszystkim użytkownikom, z którymi przegadałem te trzy dni, kmosw, Edmunowi, Komorowi, Kocurowi, Korafowi, Jesiennemu i każdej innej osobie, z którą miło mi się rozmawiało, chociaż nie skojarzyłem nicka :)
Dziękuję także Sigmie za umożliwienie zrobienia przysłowiowej "fotki na naszą klasę" z potworną 200-500 i firmie Sony za ustawiczne poprawianie mi humoru, nie na zlocie, a w szarej, zwykłej codzienności.

jarecki_jg - Nie 02 Sie, 2009

Zapomniałem też sie zameldowc ja w domu bylem o 11.30 :)

Wszem i wobec chciałbym zakomunikować wszytkim co jechali ze mna w nocy na zaporę, ze przy wjeździe na ten mostek, przez ktory wracaliśmy od lwówka jest Zakaz wjazdu, a nie przystoi mi łamanie przepisów, przeciez to wykroczenie. Wiec jechaliśmy wg wskazań znaków przez Gryfów - zgodnie zresztą z przepisami.

Mi najbardziej podobała się Emilka, później Sigma 24-70 HSM ta druga to dopiero szybka była - ja jakoś tak w kobietach gustuje :)

Sigmo kochana bedziesz moja :)

edmun - Nie 02 Sie, 2009

kiedy czekamy na dalsza podroz na stacji pkp wroclaw glowny poprawiacie mi i kmosw humor.

naprawde stokrotne dzieki. kmosw juz szykuje sie ze w przedziale wynajdzie zdjecia nas (zlotowiczow) z przepasnym arsenalem obiektywow o lacznej wadze samochodu, kiedy czekalismy na panne mloda.

p.s. wciaz nie potrafie zrozumiec dlaczego fotograf slubny robil zdjecia pary mlodej na tle poludniowego slonca. do glowy przychodzi mi tylko zdjecie konturowe lub (o matko boska) hdr :-O

nie moge sie doczekac zeby cos powrzucac (tak samo kmosw). mamy tylko nadzieje ze starczy nam baterii w laptopie i gdzies w podrozy pociagiem bedzie zasieg Play Online.

p.s. prosze o wiecej anegdotek i ciekawostek ktore byc moze niektorych ominely. cytaty mile widziane bo dobry humor nas tam nie opuszczal. najgorsze ze juz tesknimy, a organizatorom przypominamy ze liczymy w natepnym roku na 4-5 dni :-)

[ Dodano: Nie 02 Sie, 2009 21:29 ]
i jeszcze na koniec. bardzo dziekujemy komorowi za to ze zaopiekowal sie naszymi bagazami (ciezkimi strasznie) na czas oczekiwania na pociag po czym dowiozl je nam na dworzec dzieki czemu moglismy byc odrobine bardziej mobilni. komor - dziekujemy bardzo i tak jak mowilem wisimy dlug wdziecznosci

Jesienny - Nie 02 Sie, 2009

To ja dorzucę też jedno, z warsztatów Sony... choć może to bardziej architektura... choć może to bardziej nie wiadomo co... choć może powinno mieć inne kolory, ale nawet podciągnąłem je dla kontrastu recepcji z 1 piętrem... modelek nie będzie, nie brałem udziału w pogoni samców alfa za blondynką ;)


jarecki_jg - Nie 02 Sie, 2009

Wracając jeszcze do organizacji imprezy w sumie jestem zadolony, ale zawsze jest coś do czego można się przyczepić.

I czepiam się:
Nie podobało mi się to, że musiałem oddać obiektywy przed wyjazdem do domu.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Arek - Nie 02 Sie, 2009

Brunów, a w zasadzie same okolice pałacu, okazały się dużo słabsze od Walewic jeśli chodzi o ptaki. W zasadzie nic mi się nie udało ustrzelić. Ale za to dzisiaj, na wycieczce w Lwówku, w mini-parku obok kościoła dane mi było troszkę nadrobić zaległości.
Jesienny - Nie 02 Sie, 2009

jarecki_jg napisał/a:
ale zawsze jest coś do czego można się przyczepić.


np. do świetnie oświetlonej tamy, która okazała być się ciemnicą ;)

co nie znaczy, że się nie dało zrobić ciekawych zdjęć (w sumie mogłem to dać na konkurso ;) )

"Gdzie fotografów dwóch, tam trzeci korzysta"


PS. z ptaków to widziałem tam wróble i jedną pliszkę ;) ale tę to przez lunetę pentaxa ;)

Monastor - Nie 02 Sie, 2009

edmun, fotograf miał lampę, mógł to nawet fajnie doświetlić dobierając poprawną ekspozycję na tło, tylko że nie widziałem żeby zdejmował lampę ze stopki. Nie używał też żadnych rozpraszających akcesoriów.

Nie mój w tym interes żeby komentować jego pracę. Swoją drogą ma ktoś jakiś kontakt do samych zainteresowanych? Tylu nas tam było, że pewnie zebrałoby się kilka fotek do wysłania państwu młodym.

hijax_pl - Nie 02 Sie, 2009

Jarecki ma maila - ale nie do młodych ale chyba do tej drugiej "niemieckiej" pary .. w każdym razie jakiś kontakt na pewno jest :wink:
jarecki_jg - Nie 02 Sie, 2009

hijax_pl napisał/a:
Jarecki ma maila - ale nie do młodych ale chyba do tej drugiej "niemieckiej" pary .. w każdym razie jakiś kontakt na pewno jest :wink:


To oni mają kontakt do mnie. Wiec czekam na znak - sygnał.

Jesienny kolego pamietaj, że zdjecia z zapory pomimo opisywanej przez ciebie ciemnicy zostały bardzo wysoko ocenione przez Jury (maziek).
Nie byłem w stanie na zaporze zagwarantowac bezchmurnego gwiazdzistego nieba, chociaż jak bym wiecej dał na tace w niedzielę wcześniej to kto wie .... :)


Reasumujac moje okolice to bardziej architektura (Pałace, Ruiny, kościoły, zabudowa techniczna, itp., itd.) wiec w tej cześci Polski nie ma co się raczej nastawiać na widoczki, no chyba ze widoki gór ale to co najmniej z okolic Jeleniej Góry (30 km od Brunowa) i musi byc bardzo przejrzyście. Najlepszy to tego rodzaju fotografii jest Karpacz, Ściegny lub Borowice. A z ptaszkami jest różnie, ale raczej jest ich brak (kotlina !!!).

Zapraszam w przyszłości w te okolice.

hijax_pl - Nie 02 Sie, 2009

Widoczek balkonowy:


komor - Nie 02 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
Tylu nas tam było, że pewnie zebrałoby się kilka fotek do wysłania państwu młodym.


Tak, parę fotek… Kto nie widział jak to wyglądało – małe wprowadzenie… :)









Myślę, że nie naruszyłem praw pary młodej bo na zdjęciach widać tylko twarze uczestników zlotu. Z malutkim wyjąteczkiem połowicznym.

hijax_pl - Nie 02 Sie, 2009

Do kolory do wyboru...


RobertO - Nie 02 Sie, 2009

Panie i Panowie, tak jak poprzednio tak i teraz goraca porsba o przesylanie swoich fotek przedstawiajacych palac do wlascicieli obiektu. Obiecalem ze cos powysylacie

adres: recepcja@brunow.pl

mysle ze Panorame balkonowa koniecznie nalezy wyslac :-)

hijax_pl - Nie 02 Sie, 2009

Full size 90Mpix? :shock:
RobertO - Nie 02 Sie, 2009

hijax_pl, no moze niekoniecznie :-)
ghost - Nie 02 Sie, 2009

emilka była, a wyście za przeproszeniem ptaki focili
Jesienny - Nie 02 Sie, 2009

Ghost: jeszcze się naoglądasz tu Emilki, ten tłum facetów ganiających ją po pałacu, wchodzących w sobie kadry czy też nie umiejących trzymać migawki na wodzy (lampy w prowizorycznym studio cykały tak, że nie zdążyły się ładować.) ;) - to był na prawdę zabawny widok ;)
hijax_pl - Nie 02 Sie, 2009

Pałacyk. Wnętrze i zewnętrze, albo na odwrót...







oraz zdjątko z cyklu "Z fotografem w tle"


Jesienny - Nie 02 Sie, 2009

Nawiązując do zdjęcia nr 3 z ostatniej wrzutki komora:

- Monastor i super Lorneta

mavierk - Nie 02 Sie, 2009

ide sie powiesić.. :(
amv - Nie 02 Sie, 2009

mavierk napisał/a:
powiecić

poświęcić ? :cool:
nie :zalamany: się ... :wink:
Fajny ten stół z powyłam.... z tymi słojami i słoiczkami - chętnie bym sie nachapał :mrgreen: (ale i tak nie był bym nasyty :razz: )

mavierk - Nie 02 Sie, 2009

sory :P
Monastor - Nie 02 Sie, 2009

Jesienny, lorneta to to nie jest, była z prawdziwego zdarzenia na poprzednim zlocie. Tutaj "troszkę" rozkolimowana :mrgreen:

Po prostu leciałem na dwie puszki. Jak w jednej się zapychał bufor to odpoczywała, a ja przestawiałem oko do drugiej. To trochę jak kiedyś się robiło z filmami. Jedną puszką fotograf robił fotki, a drugą w tym samym czasie przeładowywał mu asystent :)

zug - Pon 03 Sie, 2009

widzę że Monastor, pokazał na co go stać :mrgreen:
dla niego nie ma problemu, on i z dwiema da radę :razz: :wink:

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

zug, bo zlot nie po to jest żeby robić zdjęcia, tylko coby się dobrze bawić :mrgreen:

Następnym razem muszę uwiecznić więcej uczestników zlotu. Na dobrą sprawę zrobiłem tylko kilka zdjęć, w tym chyba żadnych ludzi, nie licząc portretów strzelonych zdobycznym sprzętem (walały się wciąż tu i ówdzie jakieś lustra, szkła, laptopy) :zalamany:

zug - Pon 03 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
(walały się wciąż tu i ówdzie jakieś lustra, szkła, laptopy)

a ludzie gdzie byli ludzie? :wink:

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

zug, tu i ówdzie. Gadali, jedli, spacerowali. Mnie tam nie chciało się targać wszystkiego na każdym kroku. Jak nie odchodziłem dalej niż na kilkadziesiąt metrów to często zostawiałem sprzęt tam gdzie leżał, sporo innych osób robiło tak samo. Rekordy biły obiektywy sigmy, które znaleźć można było praktycznie na każdej płaskiej powierzchni poziomej. Tu na stole, tam na ziemi, jeden na schodach, trzy na parapecie :smile:
Kocur - Pon 03 Sie, 2009

Ja również chciałbym wszystkim podziękować za wspólnie spędzony czas. To jest zawsze więcej warte niż te 400 fotek (w tym ze 150 wakacjopstryków :P ), które przywiozłem do domu. Szkoda tylko, że tak krótko, a na następne takie spotkanie trzeba tak długo czekać. ;)

Dzisiaj wrzucę trochę reportażopstryków, bardziej artystyczne będą jutro, jak się trochę z nimi ogarnę. :)


1. Komor prezentuje swój sprzęt Maziekowi i Korafowi



2. Koraf przypina przejętemu sytuacją Komorowi 24/1,4L II, Edmun obserwuje z bezpiecznego dystansu :P



3. Komor ogląda zdjęcia testowe z 24/1,4L II, "coś nieostro jakoś..." :mrgreen:



4. Niezwykły tandem: 5D Mk.II + Samyang 8/3.5 Fish-eye, zwróćcie uwagę jaką część pełnej klatki kryje. :)



5. Monastor - full-profi ;)



6. Pogaduszki na schodach przed wejściem na pierwsze wspólne spotkanie.



7. Przy wejściu wywołująca uśmiech na twarzy niespodzianka :D



8. oglądana, obfotografowana... Zastanawiam się teraz, kto ma więcej zrobionych przez nas zdjęć, Emilka, czy Sigma 200-500? :lol:



9. Prawdziwy róg obfitości od Sigmy... :roll:



10. Warsztaty z Pentaxem...



11. ...a kobiety w kwiatach ;) btw Paulina odezwij się, bo wstawię więcej Twoich zdjęć :P ;)



12. Była też Bigma w akcji, Arek i Koraf zapięli do niej TCx2,0 Canona, potem chyba Edmun dopiął jeszcze Kenko 1,4x :lol: działa z niezłym skutkiem.



13. Naczelny ocenił działanie zestawy własnoocznie :P



14. Warsztaty Sony. Dziwne te uśmiechy były kiedy słuchaliśmy wykładu o alfie :mrgreen:



15. Warsztaty Sony c.d. Miny spoważniały, gdy przeszliśmy do oświetlenia studyjnego :)



16. Przygotowanie do zdjęcia grupowego.



17. Przygotowań c.d. i najlepszy tekst dnia dzisiejszego: "Krzysiek, nie zdjąłeś dekielka!" :mrgreen:



18. No i po zdjęciu i po zlocie, rozeszliśmy się każdy w swoją stronę, ale napewno jeszcze się zejdziemy :)



No to tyle mojej reporterki, dołączam się zatem do czekających na więcej. :) Więc wstawiać, było nas tam sporo nie wmówicie mi, że zdjęć nie robiliście! :mrgreen:

edmun - Pon 03 Sie, 2009

taa... wlasnie poszukiwalem kogokolwiek z TC. padlo na korafa ktory go posiadal po czym zaczelismy sprawdzac jak bardzo jeszcze mozna to wymnozyc. efekt warty chocby jednorazowego zobaczenia.
p.s. ja na szczescie emilki to mam tylko jedno zdjecie, gdyz jako "prowadzacy sesje" po zrobieniu pierwszego strzalu, nie moglem wstrzelic sie w chocby kilkusekundowa przerwe w dzialaniu lamp. nie ukrywam ze chcialem przekazac komus paleczke, jednakze praca w studiu jednak chyba nie polega na pstrykaniu shota co kilka sekund w 10 osob, bez zmiany ustawien lamp, ich kierunku czy mocy :-)
powstal wzgledny chaos... czy to dobrze? nie wiem. opuscilem sale :-D

goltar - Pon 03 Sie, 2009

Wiedziałem że będzie fajnie... :) pogoda widzę także dopisała, a dworek wygląda nawet lepiej niż sądziłem jak go z Robertem znaleźliśmy w necie... no trudno, mam nadzieję że za rok uda się spotkać... Wrzucajcie więcej zdjęć, może choć nimi się naciesze ;)
jarecki_jg - Pon 03 Sie, 2009

Krótka relacja ze zlotu na Jelonce wraz z fotkami: http://www.jelonka.com/ne...t,article,22468

Jarecki

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

goltar, dworek fajny, ale o wiele gorzej wkomponowany w teren niż dwór w Walewicach. Obudowany gospodarstwami wątpliwej urody, z jednej strony otoczony niezbyt ładnym płotem. Tamtejszego kompleksu pałacu, parku, stawu i stadnin w połączeniu z alejką prowadzącą do bramy absolutnie nie przebija, choć było bardzo sympatycznie ;)
Było coś, czego trochę brakowało na ostatnim zlocie, sporo stołów rozstawionych na dworze pod dużymi parasolami, można było spocząć w cieniu i pogadać.

goltar - Pon 03 Sie, 2009

Monastor następny zlot ma być nad morzem, więc na naszym terenie. Postaramy się poszukać czegoś równie fajnego jak Walewice ;)
jarecki_jg - Pon 03 Sie, 2009

Teraz czekamy kto pozmienia avatary na te z udziałem Sigmy 200-500/2.8 :)

Ja chyba zmienie na ten z Emilką :)

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

jarecki_jg, Emilka trochę zdominowała notkę prasową na Jelonce :P

Zdjęcia z 200-500 fajne, ale taki awatar to już przesadne szpanerstwo. Żeby się ją chociaż miało na własność :smile:

komor - Pon 03 Sie, 2009

Kocur napisał/a:
Była też Bigma w akcji, Arek i Koraf zapięli do niej TCx2,0 Canona, potem chyba Edmun dopiął jeszcze Kenko 1,4x działa z niezłym skutkiem.


Niezły skutek to może był na pełnej klatce. Na moim 40D Bigma + Canon TC 2 + Kenko TC 1,4 dało rezultaty niezbyt oszałamiające, choć dostępna w tej kombinacji ogniskowa i światłosiła jest ciężka do pobicia. No, zastrzegam oczywiście, że to wszystko na szybko, w szoku i euforii robione, więc pewnie da się to na spokojnie lepiej przygotować. Jak otrząsnę się z szoku wywołanego powrotem do roboty to wrzucę jakieś sample z tej akcji "TC".

maziek - Pon 03 Sie, 2009

komor napisał/a:
No nie wszystkich, np. Maziek okazał się strasznie oziębły w stosunku do mojej osoby :)

Komor, ja po prostu zewnętrznie to jestem taki premier Pawlak, czyli cyborg, ale w środku mi się lawa przelewa :wink: .

Monastor - zbiera Ci się, zbiera... Najpierw skrypt "YOU" a teraz 400D bez karty... :mrgreen: . Ale szacuneczek, żarcik świetny! Rozważałem wysadzenie Cię w miejscowości Małochwiej Mały (sprawdź na mapie, gdzie to), ale ze względu na Jesiennego odpuściłem...

Moje foty będą może wieczorem, jak nie padnę, bo dziś znów o 5.00 miałem pobudkę.

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

maziek napisał/a:
Rozważałem wysadzenie Cię w miejscowości Małochwiej Mały (sprawdź na mapie, gdzie to)

Ciekawe jakie tam mają krajobrazy :)

Kiedy oficjalna relacja ze zlotu? Od rana pojawiają się newsy, ale nie ten najważniejszy :razz:

maziek - Pon 03 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
maziek napisał/a:
Rozważałem wysadzenie Cię w miejscowości Małochwiej Mały (sprawdź na mapie, gdzie to)

Ciekawe jakie tam mają krajobrazy :)
Piękne. Z punktu widzenia celowości całego zabiegu najistotniejszą ich cechą jest to, że trzeba iść pół dnia bezdrożami na azymut, żeby się do przystanku PKS dostać :mrgreen: .
goltar - Pon 03 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
Kiedy oficjalna relacja ze zlotu? Od rana pojawiają się newsy, ale nie ten najważniejszy :razz:
Monastor coś dla Ciebie w newsach było - Sony A850 :mrgreen:
Monastor - Pon 03 Sie, 2009

goltar, wiem, czytałem i już zrobiłem pre-orfder. Niestety nie będzie takiego uchwytu jak w nowościach z serii A2** i A3** :cry:

Swoją drogą mam coraz większe pojęcie o sile ich marketingu. Laureatom konkursu porozdawali firmowane ich logo multitoole leathermana. To nie jest tania rzecz jak na reklamówkę.

komor - Pon 03 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
Laureatom konkursu porozdawali


Aleś napisał… :) Zapomniałeś dodać, że głównym laureatem byłeś Ty i też dostałeś to narządko. :D

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

komor, ale ja z żadnymi pretensjami nie piszę, po prostu jestem pod wrażeniem nakładów, jakie muszą pakować w marketing. Z drugiej strony załapaliśmy się pewnie na reklamówki normalnie przeznaczone dla vipów.
Nie widzę powodu, żeby pisać że byłem laureatem, ale jak już jesteś taki zasadniczy to wspomnij, że Ty też :twisted:

komor - Pon 03 Sie, 2009

No marketing mocny, ale zajęcia z modelką i oświetleniem moim zdaniem najciekawszy ze zlotu. Szkoda, że wykład o historii Minolty/Sony nie był nieco krótszy, ale coś za coś, wiadomo :)
edmun - Pon 03 Sie, 2009

nawet pragne napomniec ze w dniu wczorajszym udalo nam sie zlapac A380 i A230 (chyba ze to bylo 230 i 330-jesli cyferki pomylilem to przepraszam) w Saturnie. co do uchwytu, nawet kmosw ktora jest przeciez malutka, uznala ze nowy uchwyt to jakis zart. zupelnie nie rozumiem skad na tak swietny pomysl wpadli specjalisci Sony. polecam podskoczyc do sklepu i sie przekonac :-)
Monastor - Pon 03 Sie, 2009

edmun, nie chcę mówić "a nie mówiłem", ale... a nie mówiłem? :mrgreen:
ghost - Pon 03 Sie, 2009

edmun napisał/a:
zupelnie nie rozumiem skad na tak swietny pomysl wpadli specjalisci Sony

podpowiedź :mrgreen:

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

ghost, odpowiedź niestety błędna, tutaj w ogóle brak wystającego uchwytu, ale o dziwo trzyma się go lepiej. Najlepiej sprawdź sam. Środkowy palec na przód na całą wysokość aparatu, wskazujący na spust, kciuk z tyłu, reszta podtrzymuje od dołu i jest ok. Na nowe Soniacze takiego sposobu nie ma, nie wiadomo pod co są wyprofilowane bo na pewno nie pod dłoń.
ghost - Pon 03 Sie, 2009

chwyt jest niewygodny i tyle. ale mz nie sony pierwsze wpadło na pomysł produkowania aparatów, których nie da się trzymać dłużej niż 5 min.
Monastor - Pon 03 Sie, 2009

ghost, racja, ale to nie zmienia faktu, że podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej :smile:
jarecki_jg - Pon 03 Sie, 2009

Halo, halo - jak mnie wzrok nie myli tematem tej czesci forum jest II Zlot, a Wy tu o lustrzankach, które są w innym dziale.

Proszę trzymac się zasad mi też się kiedyś za podobne oberwało :) .

ghost - Pon 03 Sie, 2009

nie ma zdjęć, to trzeba czymś próżnię wypełniać ;)
RobertO - Pon 03 Sie, 2009

jarecki_jg, slusznie, wrocmy do tematu bo goltar zaraz zamknie watek. trzeba miec na uwadze ze jest wku.... bo na zlocie nie mogl byc ;-)
krzysiek - Pon 03 Sie, 2009

http://optyczne.pl/140.1-...runów_2009.html

Jest już relacja, można więc czytać i oglądać!

Ze swojej strony dziękuję Wszystkim obecnym na Zlocie za miłe spędzenie czasu. Niecierpliwych przepraszam, że na relację musieli czekać tak długo, ale niestety musiałem odespać :wink:

Prośba ta co w zeszłym roku

Jest zdjęcie grupowe i chcemy je podpisać kto kim na nim jest. Proszę więc wysyłać do mnie prywatnie swoje imię i nazwisko oraz nick z określeniem swojego położenia na grupowym zdjęciu!

edmun - Pon 03 Sie, 2009

jakby co to za 15 minut lapiemy autobus gdzies na miasto, aby zlapac zasieg internetu i wrzucic nasze zdjecia. nocujemy nie scisle w centrum zakopca i nie mamy wiecej bezprzewodowego internetu niz w komorce. w takim razie oczekujcie. u mnie jest okolo 50. nie wiem ile kmosw naszykowala dla was, ale widzialem ze sa ladne :-)
romek1967 - Pon 03 Sie, 2009
Temat postu: moje conieco
Chciałem i ja absolutnie wszystkim podziękowac za mile spędzony czas w fantastycznym towarzystwie. Dołącam kilka fotek.



napad dzikich fotografów na parę młodą :)


i reakcja weselnego fotografa :D









skasowany - Pon 03 Sie, 2009

romek1967, 'reakcja fotografa' bezcenne! :D
edmun - Pon 03 Sie, 2009

zgadzam sie calkowicie, jednakze zaznaczam ze niektore zdjecia wydaja mi sie mydlane (tak jakbys robil na centralnym punkcie af.... oczywiscie moge sie mylic.. moja matryca nadaje sie chyba do wymiany :D ;) )
romek1967 - Pon 03 Sie, 2009

edmun napisał/a:
jednakze zaznaczam ze niektore zdjecia wydaja mi sie mydlane (tak jakbys robil na centralnym punkcie af.... oczywiscie moge sie mylic.. moja matryca nadaje sie chyba do wymiany :D ;) )


To imho efekt testu szkieł na pełnej dziurze albo niewyostrzenia po zmniejszeniu, ale fakt że robię AF centralnym punktem, jeśli chcesz wystawię Ci oryginały, na moim nie-eizo 22" wyglądają OK, ale w końcu mogę się mylić. Zresztą jeszcze wiele nauki przede mną, mija dopiero 10 miesiąc od kiedy bawię się fotografią więc upraszam się o odrobinę wyrozumiałości.

edmun - Pon 03 Sie, 2009

ok obiecałem to wrzucam. kmosw będzie dopiero dzisiaj kadrować/obrabiać:

pierwsza seria to raczej reportaż:

1. Grupowe Samyang


2. Ten ostry to chyba Kocur


3. Komor


4. Chyba the best: Oto Maziek - reszta komentarza wydaje się zbędna ;) (na froncie komor...)


5. nicka nie kojarzę


6.


7.


8. Bo miłość między Canonierami jest niezmierzona :P ;)


9. Cel - Pal


10.


11. Koraf i komor


12. Bocian ustrzelony przeze mnie dzięki 120-300 2.8 + TC 1.4


13. Natomiast komor nadmienił że dzięki Sigmie i teleconvertertom można robić makro z balkonu :D


14. Sample z 200-500 2.8 + wiele TC


15. Drugi sample


16.


17. Konik na zdjęciu z Sample (zdjęcie numer 14) widoczny jest gdzieś w centrum tego kadru


18.


19.


20.


21. Tomek (pozdrawiam! :) ) z 120-300 2.8


22. Tomek i Karolina (kmosw)


23. Już tylko Kiler (koraf)



Teraz trochę moich wypocin niby artystycznych: :D

24.


25.


26.


27.


28. Strudzeni po ciężkiej pracy, wracają do domu


29.


30.


31.


32. Proszę przekazać Parze Młodej i podać mi kontakt do nich, podeślę sporo


33.


34.


35. Moja propozycja zdjęcia do konkursu, jednak nie wygrałem :D


36. Bo rano to jest to !


37. Moja panoramka

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

4. Oj Maziek, komor faktycznie nie gadał od rzeczy. Czym zawinił, że patrzałeś na niego takim morderczym wzrokiem? :mrgreen:

8. Heh, ależ rozanielone miny xD

14. Trzeba było nakręcić jeszcze ze 4 TC x2 i trzaskać pliszkę siwą za koniem ;)

23. Kiler rewelacyjny :)

29. To chyba zdjęcie Karoliny, w każdym razie widziałem jak odbierała mu miano fotografii przy pomocy photomatix :) Na moim monitorze wygląda o wiele lepiej niż na poprawnie skalibrowanym :mrgreen:

30. Wyślij je na nutilusa, złapałeś UFO, w ldr masz też chyba wielką stopę!

31. Szkoda uciachanej wieży

32. Ditto, też mam fotki do wysłania im, co prawda ze 3 bo wygłupiałem się zamiast robić zdjęcia, ale to zawsze coś. Zwłaszcza, że zupełnie inne niż to co robił zatrudniony fotograf.

Kocur - Pon 03 Sie, 2009

edmun napisał/a:
2. Ten ostry to chyba Kocur


Potwierdzam :razz: :grin:

Arek - Pon 03 Sie, 2009

Ja niestety nie mam zbyt dużo zdjęć. Zabrakło mi czasu, żeby je robić :)
edmun - Pon 03 Sie, 2009

co do 29 to robilismy tak samo i to samo w tym samym czasie, jednakze ja po swojej wersji photomatixa staralem sie stonowac to zeby nie razilo. Karolina rowniez bedzie ze swoimi walczyc :)
RobertO - Pon 03 Sie, 2009

edmun, na foto nr 5 to MarekZegarek

Arek, na brunow04.jpg to privjuzer

Kocur - Pon 03 Sie, 2009

No to teraz trochę moich niereporterskich wypocin. :P


1. Główny budynek:



2. Ten sam budynek nieco z boku:



3. Budynek powozowni w porannym słońcu:



4. Budynek główny trochę inaczej ;)



5. Widok z balkonu na powozownię:



6. Monastor miał na nie ciekawy sposób :P



7. Te uprawiały jakiś dziwny sport :D



8. A to mama obserwująca uważnie swoje pociechy:



9. Kołowrót na zaporze:



Sesja z Emilką. :D Sorry za tło, nie zawsze się udawało zmieścić z nim w całym kadrze w tym tłoku. :P


10.



11.



12.



13.



Przed samym wyjazdem trochę dla zabicia nudy sesja z motylami. Chyba najlepsze moje zdjęcia ze zlotu. :mrgreen:

14.



15.



16.



Na koniec trochę bardziej abstrakcyjnych.


17. Czy tylko ja mam dziwne skojarzenia z tą fotą? :P



18. Bieluń:



19. Taka sobie trawka na spękanej ziemi:



20. Czyjś statyw mi się napatoczył :)



21. Gołąb na dachu widziany okiem lunety Pentaxa:



22. A to już całkiem abstrakcyjne. :) W czasie ekspozycji ześlizgnęła mi się noga z krawężnika, zdjęcie jest totalnym przypadkiem. :P

krzysiek - Pon 03 Sie, 2009

Jest już oficjalna galeria ze zdjęciami ze zlotu. Zapraszam:

http://forum.optyczne.pl/album_cat.php?cat_id=12

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

krzysiek, fajnie. Kiedy będzie grupowe z podpisami?
krzysiek - Pon 03 Sie, 2009

Monastor, nie wiem... zabieram się za nie właśnie, więc pewnie jutro:-)
ghost - Pon 03 Sie, 2009

byli i marsjanie :shock:

goltar - Pon 03 Sie, 2009

RobertO napisał/a:
jarecki_jg, slusznie, wrocmy do tematu bo goltar zaraz zamknie watek. trzeba miec na uwadze ze jest wku.... bo na zlocie nie mogl byc ;-)
Oj prawda :twisted: Do tego musiałem pisać jakieś newsy o Sony ;)
Jesienny - Pon 03 Sie, 2009

To jeszcze kilka ode mnie.

W Brunowie postarali się nawet o to by było na czym testować obiektywy: (Koraf próbuje skalibrować 50 f/1.4 ze swoją puchą (wynik meczu Sigma: 2 Koraf: 0)



Wesoło musi być!


Ale i polenić się można


Sprzęt walał się wszędzie:


W końcu Panna Młoda to też sikorka.


Nieoficjalne warsztaty Macro (przy krzaczku, który wprost upodobały sobie zwinne modelki (jedna nawet się załapała w kadr)

Sunders - Pon 03 Sie, 2009

goltar napisał/a:
musiałem pisać jakieś newsy o Sony

To musiało być straszne :shock: :zalamany: :mrgreen:

komor - Pon 03 Sie, 2009

Odpowiadając na edmuna zdjęcie #18: oto co wyszło z tego focenia:



Ale bardziej wolę to ujęcie :P


A z Arka „Komor i stokrotki” wyszło to:



Edmun, #27 bardzo klimatyczne, podoba mi się light-painting z #35i Twoja panorama #37 też. Lepiej to wygląda niż moja wersja zrobiona Sigmą 10-20.

Monastor - Pon 03 Sie, 2009

Jesienny napisał/a:
Sprzęt walał się wszędzie:

To prawda, trzeba było patrzeć pod nogi, żeby się o coś nie potknąć albo na czymś nie usiąść :mrgreen:

goltar napisał/a:
Do tego musiałem pisać jakieś newsy o Sony ;)

Wyrazy współczucia :grin:

maziek - Pon 03 Sie, 2009

O co chodzi? Przecież ja patrzę na Komora z miłością, żeby nie powiedzieć pożądliwie...


1. Powitanie z góry...


2. ... i z dołu!


3. Z Komorem oko w oko, t.j. Samyang w Samyang!


4. Oceans of fantasy... 5 rano z Monastorem w polu, jeszcze nie wzeszło...


5. Pierwszy promień...


6. ... gore!!!


7. Piekne światło i piękna rosa...


8. ...


9. Perły!


10. Wspaniałe faktury...


11. Po porannym plenerku. Kawa z rana - jak śmietana!


12. Killer.


13. Tak, na pewno chciałem coś sfotografować, ale na cholerę mi ten płot?


14. Ufać - znaczy kontrolować!


15. I po co się smucić? Wystarczy sie odwrócić!


16. Jjjesszcze jjedennn i ten, wezmę do ręki...


17. Błogostan. Dooobre było...


18. Pod obstrzałem.

mnich - Pon 03 Sie, 2009

komor z ciamciangiem, komor z sigmą, komor z maźkiem... połowa moich zdjęć na dysku jest z komorem... to jakaś choroba chyba... boje się otworzć konserwę.

Ale przyznać muszę z konkursowych zdjęć to akurat Rafała podoba mi się najbardziej.

... a teraz sto batów, i łamanie palców za to że nie pojechałem na zlot...

amv - Pon 03 Sie, 2009

Kocur napisał/a:
13.

Czy to jest ten słynny FF Sigmy ? :cool: :wink:

krzysiek - Pon 03 Sie, 2009

Maziek- nr 16 to po prostu mistrzostwo :mrgreen:
Monastor - Pon 03 Sie, 2009

mnich, myślę, że Jury zależało na tym żeby zdjęcia kojarzyły się ze zlotem, uczestnikami i miejscem w jakim cała impreza się odbyła, stąd taka a nie inna lokata, czy też dobór zdjęć przez uczestników ;)
Motylek faktycznie zacny.

To parę niereporterskich ode mnie ;)

1. Trawnik przed pałacem.


2. Rumianki nad Bobrem focone przy asyście Pauliny, Kocura i Jesiennego


3. Widoczek z tego samego mikropleneru zlotowego :)


4. To pajęczynki z nanopleneru (byliśmy we dwóch z Maziekiem)


5. Krajobraz z sarenkami, także z Maziekiem, choć już w większej odległości od miejsca, w którym zaległ w trawie :)


6. I w pionie, coby tacy z obracanymi monitorami mieli coś od życia :)

Kocur - Pon 03 Sie, 2009

amv, to nie Sigma, to ja się bujnąłem do tyłu :P
komor - Wto 04 Sie, 2009

maziek, #14 debest, RobertO koniecznie musi sobie zrobić z tego awatar :lol: Z artystycznym #4 najbardziej misię.

mnich, sweetheart, do Twojej konserwy jeszcze się nie dostałem, zresztą, to wszystko w Twojej głowie tylko, cytując z Matrixa: to nie łyżeczka się wygina… :)

Monastor, #1 – też takie lubię. Poza tym #3 i #6.

Jesienny, nie pokazują mi się Twoje foty. Już raz tak było, ale następnego dnia się pokazały.

Monastor - Wto 04 Sie, 2009

maziek napisał/a:
16. Jjjesszcze jjedennn i ten, wezmę do ręki...

Warto dodać, że nic nie zaszło. Zanim konsumpcja została zakończona przewróciłem stolik :oops:
Na szczęście szklanki, talerzyki, filiżanki i butelka nie ucierpiały

Sytuacja po mistrzowsku uchwycona :mrgreen:

Cytat:
Jesienny, nie pokazują mi się Twoje foty. Już raz tak było, ale następnego dnia się pokazały.

Po prostu serwer się zachwycił i nie można ich przez to zobaczyć. Miałem podobnie jak próbowałem wydrukować na zlocie jedną fotkę, podziwiała plik parę minut :lol:

komor - Wto 04 Sie, 2009

Monastor, aż mi wstyd normalnie za te sarkazmy :)
snpaulina - Wto 04 Sie, 2009

Zatem i ja dodam swoje trzy grosze ;)
Monastor - Wto 04 Sie, 2009

komor napisał/a:
Monastor, aż mi wstyd normalnie za te sarkazmy :)

Hmm, trochę powolny jestem może, ale jakie sarkazmy? :zalamany:

krzysiek - Wto 04 Sie, 2009

Są już dostępne wszystkie zdjęcia uczestniczące w konkursie:

http://forum.optyczne.pl/album_cat.php?cat_id=11

Monastor - Wto 04 Sie, 2009

krzysiek, właśnie widziałem. Czyja ta sarenka?
krzysiek - Wto 04 Sie, 2009

Sarenka jest Dawida Zawadzkiego
amv - Wto 04 Sie, 2009

No to brawo dla Dawida,niezle ją podszedł :mrgreen:
komor - Wto 04 Sie, 2009

krzysiek, trza podpisać czyje to, bo wszystkie wysłał niejaki K.Mularczyk :)
krzysiek - Wto 04 Sie, 2009

komor - już podpisane:)
maziek - Wto 04 Sie, 2009

Wet za wet!
Zdjątka nie poszły :cry: ?

:mrgreen:


krzysiek - Wto 04 Sie, 2009

... i dlatego w avatarze mam Ume Thurman :mrgreen:
Monastor - Wto 04 Sie, 2009

krzysiek, a maziek krasnala :smile:

Co ze zdjęciem grupowym z podpisami? Jest już gdzieś bo znaleźć nie mogę?

krzysiek - Wto 04 Sie, 2009

Monastor jak już będzie to dam znać:)
maziek - Wto 04 Sie, 2009

Krzysiek, Uma też się krzywi from time to time... :mrgreen:


Dwa filmiki.

Na pierwszym Mistrz Jarecki b(p)ije! Proszę zwrócić uwagę na pracę gardła i niezadowolenie. Z czego? Jak ja bym tak wypił piwo to bym umarł.





Na drugim żarcik Monastora.
Dla tych co nie wiedzą - Monastor zaproponował mi zakład, że jego 400D strzeli więcej fot w serii w RAWach bez czkawki niż mój 50D. Czułem, że mnie wkręca, a poza tym sądziłem, że jego może być szybszy, bo matryca mniejsza. No ale się głupi zgodziłem. Aparaty leżały na stole i przypadkowo mój wycelowany był centralnie we mnie. Na filmiku widać początkowe rozbawienie, następnie nerwowe zerkanie w obiektyw jednego i drugiego aparatu (widziałem jak mełły lustrami), a na koniec przebłysk zrozumienia kiedy spojrzałem na krztuszącego się Monastora :-) . Monastor wyjął kartę!


Monastor - Wto 04 Sie, 2009

Hehe, zrobiłem Ci dodatkowo ukrytą kamerę :mrgreen:
To spojrzenie jest bezcenne :wink:

Do tego to nerwowe dopytywanie ludzi dookoła, "no ale on nadal jest szybszy?" i zgodna z prawdą odpowiedź "nie no teraz to 400-tka jest szybsza" która uderzyła jak grom z jasnego nieba :grin:

komor - Sro 05 Sie, 2009

I w ten oto sposób wpuściliście na nasze eleganckie forumowe salony…

…FILMIKI Z LUSTRZANKI!!!!!

:lol:

krzysiek - Sro 05 Sie, 2009

Jest już zdjęcie grupowe z podpisanymi uczestnikami:

http://pliki.optyczne.pl/2zlot/grupowe_podpisy.jpg

maziek - Sro 05 Sie, 2009

Fajne.
W pozycji 21 coś nie bangla, a jak już poprawiasz to ja jestem maziek przez małe m.


edit: Komor, ale dopraszam się łaski, bo to HAND-MADE :mrgreen:


Mam to gdzieś. Mam najwyżej 3mm wzrostu i ta rosa mnie przerasta...

snpaulina - Sro 05 Sie, 2009

krzysiek, Emilia nie jest Emilią, tylko Emilą :)
koraf - Sro 05 Sie, 2009

W końcu (jestem na urlopie) dorwałem się do kompa i z opóźnieniem wrzucam parę fotek jako skromne uzupełnienie świetniej zabawy i nastroju jaki panował na II zlocie optyczne.pl :
1.Lustra


2.Pojedynek :wink: Edmun vs Monastor (w tle jeszcze ktoś)


3.Uczestnicy zlotu na prezentacji Sigmy


4.Człowiek Sigmy


5.Zakochani


6.Ach ta Sigma ... :wink:


7.W zadumie


8.Jesienny portretowo :grin:


9.Męczenie modelki sigmą 50/1.4 :???: (AF na oko)


10.Kolejna do testu


11.Następna i poddałem się :evil:


12.Przygotowanie do nocnego pleneru


13.Było ciemno :wink:


14.Była również woda


15.Po wschodzie słońca na Szwajcarii Lwóweckiej


16.Czyżby już szron ? :wink:


17.Pajęczyny w słońcu


18.Żwirownia o poranku


19.Poświęcenie (Marek Zegarek :grin: )


20.Zachód słońca nad żwirownią

krzysiek - Sro 05 Sie, 2009

Co za dużo to nie zdrowo, więc zostały same niki, albo imiona pod zdjęciem :wink: Babole mam nadzieję, poprawiłem.
Monastor - Sro 05 Sie, 2009

Cytat:
2.Pojedynek :wink: Edmun vs Monastor (w tle jeszcze ktoś)

W tle kmosw, więc to nie do końca pojedynek bo edmun miał sojusznika :)

maziek - Sro 05 Sie, 2009

Koraf, człowiek sigmy byłby debest, gdyby nie rozpraszajki (na które nie miałes wpływu), a tak, to w zadumie numer jeden :-) .

W ogóle co tak koledzy oklapli - ostrzyłem sobie ząbki na neverending story fot z Brunowa a tu co? Już?

koraf - Sro 05 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
Cytat:
2.Pojedynek :wink: Edmun vs Monastor (w tle jeszcze ktoś)

W tle kmosw, więc to nie do końca pojedynek bo edmun miał sojusznika :)

I był z góry :wink: ale w końcu to Ty wygrałeś :grin:

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 12:54 ]
maziek napisał/a:
Koraf, człowiek sigmy byłby debest, gdyby nie rozpraszajki (na które nie miałes wpływu), a tak, to w zadumie numer jeden :-) .

W ogóle co tak koledzy oklapli - ostrzyłem sobie ząbki na neverending story fot z Brunowa a tu co? Już?

Maziek ja jeszcze parę gniotów wrzucę :wink: , PS masz superowy avatar :mrgreen:

Monastor - Sro 05 Sie, 2009

Aha, byłbym zapomniał, komor, te filmiki to nie filmiki z lustrzanki tylko zdjęcia z serii 50D poskładane w animacje, czyli jak to nazwał maziek, HAND-MADE. Forum jeszcze pozostaje dziewicze :)

Dużo osób robiło zdjęcia, pewnie jeszcze coś się pojawi. Ja niestety nie robiłem prawie nic :oops:

maziek - Sro 05 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
Cytat:
2.Pojedynek :wink: Edmun vs Monastor (w tle jeszcze ktoś)

W tle kmosw, więc to nie do końca pojedynek bo edmun miał sojusznika :)
Tak? Z foty wynika, że kmosw strzela edmundowi w plecy :mrgreen: .
Monastor - Sro 05 Sie, 2009

maziek, to może sobie czymś nagrabił :)
Ale możliwe że celowała rykoszetem we mnie, edmun miał na plecach lusterko ;)

Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Sie, 2009

Ja swoje foty obrabiam, niebawem wrzuce pare, seriami, troche reporterki, trochę modelki i pare weselnych, innych nie robiłem :sad:
krzysiek - Sro 05 Sie, 2009

Jarecki miał fajne fotki modelki i jego z Sigmą... jak sam nie wrzuci, to wrzucę za niego :cool:
koraf - Sro 05 Sie, 2009

Korzystając z chwili przerwy obiadowej :
21.Wariacje ze schodami


22.


23.Bokeh 24/1.4II na @1.4 :grin:


24.


25.Jarecki i komor w barze


26.Klimat schodów

mavierk - Sro 05 Sie, 2009

koraf napisał/a:
23.Bokeh 24/1.4II na @1.4 :grin:
czaderski bokeh :)
koraf - Sro 05 Sie, 2009

26.Zmęczeni :wink: zlotem kumple z jednego pokoju

Jesienny - Sro 05 Sie, 2009

ależ okropnie wygglądam... ;)
Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Sie, 2009

Oto pare moich fotek.
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.


Ło tyle fotek wkleić, brrr. :wink:

koraf - Sro 05 Sie, 2009

Jesienny napisał/a:
ależ okropnie wygglądam... ;)

Jesienny myślisz o mojej fotce? jeśli tak to później wstawię bardziej kobiecą wersję :wink:

Jesienny - Sro 05 Sie, 2009

Nie no, to po prostu świetna reklama tego jak słońce (Mi) szkodzi :D
Ale czekam na inne wersje :D

Monastor - Sro 05 Sie, 2009

Jesienny, jak baba, chciałoby się rzec :razz:
Z tym że żadna z pań obecnych na zlocie tak nie narzeka :lol:

Następnym razem trzeba zaprosić wizażystkę żeby pobiegała trochę po sali podczas prelekcji :smile:

Jesienny - Sro 05 Sie, 2009

Bo ja typowy Polak - lubię sobie pomarudzić ;)
Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Sie, 2009

E nie dawałeś poznać tego po sobie :lol:
Nawet jakj próbowałem ostrość Sigmy 150 macro na Twoich włosach(nie wyszły dobrze - BF około 1cm) :sad:

romek1967 - Sro 05 Sie, 2009

Następne conieco

















Sigma 50-500@500 z ręki

skasowany - Sro 05 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
trzeba zaprosić wizażystkę


Najlepiej od P.B. :wink:

Komor, czy Wy tam mieliście konkurs na jakiegoś mistera i czy Ty go wygrałeś? :lol: :wink: Jesteś na co drugim zdjęciu i to u większości :wink:

jarecki_jg - Sro 05 Sie, 2009

Mam prosbe do Wszystkich uczestnikow II zlotu o zdjęcia.
Jesli w waszych zbiorach znajduja się zdjęcia na których jestem bardzo prosze o wyslane mi ich na adres jarecki@1gb.pl.

Jak bede w stanie postaram się zrewanzować.

Zdjecia w rozmiarze 1600 x 1200 pix, beda mi bardzo pasować o ile tych zdjec nie bedzie duzo i rozmiar maila nie przekroczy 15MB prosze o oryginaly :) .

Krzysiu, ciebie równiez o to proszę ja, się z Toba podzieliłem.


Z gory dziękuje wszytkim za współpracę i pozdrawiam.

Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Sie, 2009

Bo Komor jest debeściak :lol:
lupo57 - Sro 05 Sie, 2009

e tam, podlizywali mu się wazeliniarze :razz:
koraf - Sro 05 Sie, 2009

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Bo Komor jest debeściak :lol:

NIKT w to nie wątpi :grin: i do tego komor po prostu wszędzie był :grin:

28...na jednej nodze


29.siła spokoju


30.ja tu rządzę


31.lot

kmosw - Sro 05 Sie, 2009

jarecki kopiuj prosto z forum :)
po co CI 1600X1200 ? bedziesz emilce wysylal odbitki w formacie A3 ? :P

to mowilem ja - edmun (siedze z kmosw na stacji BP bo tylko tutaj mamy 3G/UMTS)

komor rzadzi -i tyle :D - podpisuje sie pod tym ja - kmosw :) bez wazeliniarstwa

snpaulina - Sro 05 Sie, 2009

co ja widziałam przez ten obiektyw, że tak się skrzywiłam...masakra :) ja również, mam podobną prośbę jak Jarecki, jakby co sn.paulina@gmail.com z góry dziękuję :) sama niestety nie mam zbyt wielu zdjęć uczestników, większość wystawiłam parenaście postów wcześniej. Jeszcze tylko te dwa :) impresje schodowe i zachodowe :)
kmosw - Sro 05 Sie, 2009

W końcu dorwałam laptopa :)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.

maziek - Sro 05 Sie, 2009

Kmosw 1 i 7 no i te sytuacyjne - szczególnie 16. Monastor w roli liwolwerowca też niezły :-) .
krisv740 - Sro 05 Sie, 2009

ja bym stawiał na 1 i 18 , ale 4 i 5 proszę przekadruj. bez góry będą duzo lepsze do oglądania... :smile:

a tak ogólnie, to bardzo mi żal, że musiałem odmówić ofercie RobertO . miałem szanse poznać osobiście wiele ciekawych osób, niestety przykre sprawy rodzinne zatrzymały mnie w miejscu. :sad:

mam nadzieję na spotkanie w przyszłym roku. na pewno zarejestruję sie jako jeden z pierwszych... :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Sie, 2009

To ja też dorzucę jeszcze troche fotek. :lol:
1. Arek z Karolem.

2. Fotoreporterzy weselni.

3. Monastor

4. Monastor inaczej

5. Krzysiek zamyślony

6. LevyMario

7. snpaulina

8. jarecki

9. wentyl

10. Łukasz z Sigmy

11. RobertO marzy o A900

12. E tam zostane przy swoim Pentaxie


I to tyle jeżeli chodzi o uczestników, zostało jeszcze pare zdjęć Emilki, weselnych nie zaprezentuje bo nie wiem czy młodzi sobie życzą :grin:

Monastor - Sro 05 Sie, 2009

Wujek_Pstrykacz, okrutne te ciasne portrety :oops: :zalamany:

kmosw ma lepsze oko do tego typu zdjęć i zauważyła że lepiej wychodzę z zasłoniętą twarzą :)

Wujek_Pstrykacz - Sro 05 Sie, 2009

Czemu okrutne, to testy 300/2.8, która nie jest tak dobra jak eLka, ale może być :lol:
Monastor - Sro 05 Sie, 2009

Wujek_Pstrykacz, oj, bo za ostre właśnie, wolałbym trochę mniej detali :mrgreen:
Kwestia niezbyt łaskawego światła i faktu, że prawie leżałem na krześle z żuchwą wciśniętą w szyję.

Faktycznie musimy na następny zlot zaprosić wizażystkę :lol:

komor - Sro 05 Sie, 2009

Ruslan napisał/a:
Komor, czy Wy tam mieliście konkurs na jakiegoś mistera i czy Ty go wygrałeś? Jesteś na co drugim zdjęciu i to u większości


Też się nad tym zastanawiam… :evil:

:)

A tak na poważnie to jak patrzę na wasze kadry z tych samych miejsc w których ja byłem to widzę jak dużo jeszcze nauki przede mną…  :zalamany:

mavierk - Czw 06 Sie, 2009

kmosw, w sumie najlepsza seria z wszystkich dotychczasowych :)
skasowany - Czw 06 Sie, 2009

mavierk napisał/a:
kmosw, w sumie najlepsza seria z wszystkich dotychczasowych :)


No! Jedyneczka strasznie mi się podoba! :lol:

komor - Czw 06 Sie, 2009

Ruslan, zdjęcia Karoliny bardzo mi się podobają (strasznie spostrzegawcza baba…), ale takich jedyneczek jak ta, którą chwalisz, można było tam nawalić do oporu. Bardzo klimatyczny stoczek to był o poranku. W wątku Krajobrazy się też pojawiło :)
krzysiek - Czw 06 Sie, 2009

Jak dla mnie, zdjęcia Karoliny z porannego stoku są chyba najlepsze spośród tych jakie do tej pory widziałem. Duże gratulacje!
mnich - Czw 06 Sie, 2009

Wpadła kmosw i rozwaliła wszystkich :)

Brawo!

Monastor - Czw 06 Sie, 2009

komor, nie sądziłem, że taki z Ciebie podły zazdrośnik. Zobaczyłeś te komentarze, światła jupiterów opuściły Cię na milimetr i już "plujesz jadem" aż miło. Nie potrafisz zrobić takiego zdjęcia jak Karolina, to zaczynasz wypisywać takie rzeczy, żenada :???:


żartowałem, aale banda lizusów xD

komor - Czw 06 Sie, 2009

Monastor, ?
Itey - Czw 06 Sie, 2009

komor, nie podpisuj żadnych umów bez papugi - nie czytasz tego co drobnym drukiem ;)
komor - Czw 06 Sie, 2009

Dżizas, Monastor, zabiję Cię… :) nie doczytałem tego drobnego druku!
Dzięki, Itey!!!

Ale na wszelki wypadek wkleję co już sobie przygotowałem:

komor napisał/a:
A tak na poważnie to jak patrzę na wasze kadry z tych samych miejsc w których ja byłem to widzę jak dużo jeszcze nauki przede mną…


komor napisał/a:
Ruslan, zdjęcia Karoliny bardzo mi się podobają (strasznie spostrzegawcza baba…)


:)

A tak na poważnie, skoro już doszło o przepychanki :) o zdjęcie #1 Karoliny: to po prostu widziałem z tego miejsca sporo fajnych fotek, niektóre bardzo podobne, co nie dziwi, bo widok był fajny. M.in. Edmun zrobił fajną panoramę z tego i wydruk na Canonie udostępnionym przez Cyfrowe.pl. Wyszło lepiej niż moje zdjęcie zrobione Sigmą 10-20, które wywaliłem, bo nie spodobało mi się. Zdaje się też jedno z nagrodzonych w konkursie zdjęć ma bardzo podobny klimat, nie?

Monastor - Czw 06 Sie, 2009

Tam gdzie byliśmy z Maziekiem krajobrazy też były podobne. Fakt, że bardzo podobnych fotek było od groma, swoich koniec końców nawet nie zrzuciłem z karty.
Wujek_Pstrykacz - Czw 06 Sie, 2009

To było sztandarowe miejsce rannego plenerku na który nie chciało mi się wstać :cry: :oops: :zalamany:
Ale mam małe usprawiedliwienie :wink:

maziek - Czw 06 Sie, 2009

Monastor, oj zbiera Ci się chłopie, zbiera... :mrgreen: . My z komorem mamy duuużo gipsu...

Muszę wstawić kilka fot z tego wschodu. Byłem nimi trochę rozczarowany, bo jednak zdjęcie nie umywa się do natury...

mavierk - Czw 06 Sie, 2009

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Ale mam małe usprawiedliwienie :wink:
miałeś lenia? usprawiedliwione :D
Monastor - Czw 06 Sie, 2009

mavierk, czekaj, sądząc po tym jak narzekają to zaraz wyjdzie pewnie że to moja wina :smile:
mavierk - Czw 06 Sie, 2009

...eeee... lol... hm... nic nie chce wiedzieć :P
snpaulina - Czw 06 Sie, 2009

I ja żałuję, że nie byłam na wschodzie słońca, a do tego nie mam żadnego usprawiedliwienia ;/ zdjęcia Karoliny piękne
Wujek_Pstrykacz - Czw 06 Sie, 2009

Trochę leń, trochę zmęczenie :lol:
A tu pare fotek Emilki:
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

komor - Czw 06 Sie, 2009

Wujek_Pstrykacz, wszystkie udało Ci się zrobić z prawidłowym tłem na całym kadrze! Biorąc pod uwagę tłok jaki tam panował to duży sukces, ja chyba tylko jedno mam bez kawałka białej ściany. :neutral:
Wujek_Pstrykacz - Czw 06 Sie, 2009

Aż tak dobrze nie było, na zaprezentowanych powyżej fotach dwie musiałem lekko podkadrować, z prawej strony weszła na ok. 5% biała ścianka, reszta ok. bez kadrowania. :grin:
koraf - Czw 06 Sie, 2009

Wujek Pstrykacz gratulacje za bardzo ładne zdjęcia Emilki chyba czaiłeś się tylko na foty ze studio z modelką :wink:
skasowany - Czw 06 Sie, 2009

komor napisał/a:
Ruslan, zdjęcia Karoliny bardzo mi się podobają (strasznie spostrzegawcza baba…), ale takich jedyneczek jak ta, którą chwalisz, można było tam nawalić do oporu. Bardzo klimatyczny stoczek to był o poranku. W wątku Krajobrazy się też pojawiło :)


Może i tak, ale imo Karolina zrobiła najlepsze :wink: Pozostałym też się mocno przyglądałem, bo lubię takie klimaty i mimo wszystko Karolina rules :wink:

komor - Czw 06 Sie, 2009

Ruslan napisał/a:
Może i tak, ale imo Karolina zrobiła najlepsze


Masz prawo do swojej niesłusznej opinii.


Joking! Joking!

koraf - Czw 06 Sie, 2009

Również parę fotek Emilki , ponieważ byliśmy w jednej grupie z Wujkiem Pstrykaczem to wrzucam trochę inne niż on kadry ( i nie takie ładne):
32.


33.


34.


35.


36.


37.


38.


39.

snpaulina - Czw 06 Sie, 2009

także Emilka...
mavierk - Czw 06 Sie, 2009

snpaulina, Twoje zdjęcia emilki są najlepsze :D
koraf, czy dałeś dużą kompresję? Troszke artefaktów widać.. :)

i skończcie z tymi malutkimi literkami, co w nich fajnego?

Sunders - Czw 06 Sie, 2009

mavierk napisał/a:
snpaulina, Twoje zdjęcia emilki są najlepsze

Podzielam tą opinię :lol:

Monastor - Czw 06 Sie, 2009

Skłamałbym gdybym napisał inaczej, tym razem bez podlizywania się. To pewnie dzięki Sony :)
mavierk - Czw 06 Sie, 2009

może każde sony ma ukrytą funkcję - automatyczne wykrywanie twarzy modelki Sony ;)
snpaulina - Czw 06 Sie, 2009

Cieszę się, że się podobają :) Chciałam jeszcze dwa wstawić, ale cuś się popsuło...może za parę godzin :)
Owszem, Sony pomogło, pożyczyli mi lampę ;P ;)

Monastor - Czw 06 Sie, 2009

snpaulina, nie chodzi mi o ekipę alfowców tylko o Twój aparat :)
Canony dostały po ogonach :shock: :neutral: :???: :oops: :roll: :cry:

koraf - Czw 06 Sie, 2009

mavierk napisał/a:

koraf, czy dałeś dużą kompresję? Troszke artefaktów widać.. :)

Dosyć duża :grin: a na którym zdjęciu/ach są artefakty ? U mnie jakoś ich nie widać :shock:

[ Dodano: Czw 06 Sie, 2009 20:03 ]
snpaulina ostatnie bardzo mi się podoba :grin:

Monastor - Czw 06 Sie, 2009

koraf, bo masz eizo :razz:
U mnie też nie widać artefaktów. Wątpię żeby to była kompresja bo od 300 do 400 KB na fotkę szeroką na 800 pikseli to nie jest szczególnie mało.

mavierk, podły jesteś ;P xD

koraf - Czw 06 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
koraf, bo masz eizo :razz:
U mnie też nie widać artefaktów. Wątpię żeby to była kompresja bo od 300 do 400 KB na fotkę szeroką na 800 pikseli to nie jest szczególnie mało.

mavierk, podły jesteś ;P xD

Monastor to wszystko tłumaczy :wink:

mavierk - Czw 06 Sie, 2009

widać to po prostu piegi ^^

Monastor, a Ty jesteś brzydki xP

koraf - Czw 06 Sie, 2009

mavierk napisał/a:
widać to po prostu piegi ^^

Monastor, a Ty jesteś brzydki xP

Tak ma być mavierk :wink:

maziek - Czw 06 Sie, 2009

Jeszcze kilka gniotów :mrgreen: ...

1. Krzysiek lubiał miec oko na wszystko...


2. Karol robił świetne miny...


3. ... ja też tak miałem ;-)
Tutaj Karol instynktownie coś wyczuwa...


4. Jezuu, ja to piłam?!
(lornetka z funkcją makro)


5. ... Uff! To tylko kamera SONY...


6. Inna wersja mojego konkursowego gniota :mrgreen:


7. Przed wschodem...


8. Wschód...


9. I tak daleje...


10. Tu mi sie podświetlona mgła podoba...


11. Monastor się rozstawia...


12. Monastor atakuje...


13. Po powrocie, w parku. Po prostu Słońce... (Samyang)


14. L'artistique...


15. Snpaulina :grin:


16. Emilia...


17. Krzysiek się zmęczył...


18. No co, może chcesz mi strzelić gola?


19. E, zaraz, nie tak szybko... Nie jestem rozgrzany!


20. Goool!!!

snpaulina - Czw 06 Sie, 2009

Monastor napisał/a:
snpaulina, nie chodzi mi o ekipę alfowców tylko o Twój aparat :)

ahhhaaaaa :)

Miło mi, że się podoba, w sumie pierwszy raz robiłam takie zdjęcia...chciałam jeszcze dwa wrzucić...ale uparcie nie chcą dać się wrzucić :) zatem, to tyle z moich fot Emilki :)

krzysiek - Czw 06 Sie, 2009

Nie było gola, był słupek :cool:

13 bardzo fajna!

Sunders - Czw 06 Sie, 2009

maziek, 13-tka zdecydowanie najlepsza :smile:
koraf - Czw 06 Sie, 2009

Absolutnie z tej serii the best to 13 Maziek ale zaraz następny to portret Pauliny :grin: .
snpaulina - Czw 06 Sie, 2009

koraf, oj no weź :oops: jakoś zbyt poważnie powychodziłam na tych fotach ;)
Wujek_Pstrykacz - Czw 06 Sie, 2009

E tam, lajtowo, a do tego masz bardzo fotogeniczne oczy :wink:
Tylko, że Sigma którą robiłem te fotki niestety miała niezły BF.

komor - Pią 07 Sie, 2009

Maziek, będę poplecznikiem tych, którzy stawiają na trzynastkę.
maziek - Pią 07 Sie, 2009

Haha, to teraz trzeba będzie pobrać DNA, żeby ojcostwo ustalić :) . Tych "13" strzeliliśmy kilka z Monastorem moim aparatem. Ale chyba Monastor robił z "okrągłym horyzontem"...

Dzięki.


Monastor - Pią 07 Sie, 2009

maziek, oj, jak wspomniałeś to faktycznie sobie przypominam. Nie mogłem pojąć dlaczego musisz mieć koniecznie prosty horyzont i postanowiłem dać fiszajce to, co lubi najbardziej :smile:

Swoją drogą staw z prostym. Ciekaw jestem jak to wyszło po cropie.

maziek - Pią 07 Sie, 2009

Proste masz stronę do tyłu.
Monastor - Pią 07 Sie, 2009

maziek, sorry, przeoczyłem :oops:
Z prostym też fajnie, lepiej naświetlone, a i horyzont nie wyszedł na samym środku.

maziek - Pią 07 Sie, 2009

Porównując Twoje i moje widzę, że mogłem skropować swoje jeszcze bardziej w dół, bo zdjęcie dzieje się tak naprawde "na trawie". Moje to dość duży krop (widać po Twoim, które jest prawie niekropowane poza minimalnym naprostowaniem poziomu).

edit: haha, przyjrzałem się, i nie widać tego "po Twoim". Zdaje sie kiedy Ty robiłeś foty podeszliśmy kilka kroków do przodu, a dla Samyanga kilka kroków to lata świetlne... :mrgreen: .

mavierk - Pią 07 Sie, 2009

moim zdaniem monastora wydaje się być ciekawsze :) Zróbcie z tego planetkę ^^
jarecki_jg - Nie 09 Sie, 2009

Dostałem maila z prosbą o dostarczenie zdjec tej pary którą fotografowalismy na weselu w Brunowie - nie chodzi tutaj o parę młodych. Mam więc prosbę o wysylke do mnie z rodzielczosci 800x600 zdjec z ich udziałem, osesle im oczywiscie wspominajac o autorze.

Oczekuje korespondecji i Pozdrawiam

kmosw - Pon 10 Sie, 2009

Wybaczcie, że dopiero teraz, ale w ciągu tygodnia w Tatrach nie za często miałam siłę na wieczorne schodzenie na stacje BP, w celu poczytania forum.

W każdym razie bardzo wszystkim dziękuję za oceny, nie spodziewałam się aż tak dobrych.

Sam zlot to rewelacyjna sprawa - kolejny obowiązkowy punkt urlopu na następne lato. Szkoda, że nie częściej :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group