forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - Tani zestaw do fotografii studyjnej

5kbFlashMemory - Czw 22 Lis, 2007
Temat postu: Tani zestaw do fotografii studyjnej
PROFESJONALNY MOBILNY ZESTAW STUDYJNY

3 X LAMPA STUDYJNA 180WS LP 42
3 X STATYW STUDYJNY 220CM
2 X SOFTBOX(OCTO I PROSTOKĄT)
1 X PLASTER MIODU
1 X POKROWIEC NA STATYWY
1 X TORBA NA LAMPY I OSPRZĘT


3 X PROFESJONALNA
LAMPA STUDYJNA 180Ws

Lampa Delicacy.
MODEL D-180, liczba przewodnia 42
Z palnikiem marki Heinmanna
Posiada certyfikat CE oraz TÜV
Najlepsza na polskim rynku wśród małych lamp


DANE TECHNICZNE:

180Ws
czas ładowania 0.9 – 1.8s
Liczba przewodnia 42
Temperatura koloru 5200 - 5500°K
regulacja energii płynna w zakresie 1/4 – 1/1
zasilanie 230V 50/60Hz
rozmiary:22cm/12cm
waga:~1kg

Niskie napięcie na wejściu wyzwalającym tylko 12V co czyni ją idealną do współpracy z cyfrowymi aparatami


Żarówka halogenowa modelująca 35W
Tryby lampy modelującej:
-wyłączona
-włączona-100% jasności


Wyzwalanie:
- na podczerwień
- drogą radiową
- fotocela
- przewód synchro
- przycisk test

sygnalizacja gotowości do pracy:
- kontrolka gotowości
- załączenie lampy modelującej w trybie pracy
z wygaszaniem po błysku

Standartowe mocowanie statywowe 16mm/12mm

w skład kompletu oprócz lampy wchodzi:
-przewód synchro długości 5m
-żarówka modelująca 35Watt
-przewód zasilający długości 5m
-posiada uchwyt do parasoli

==============================
http://www.allegro.pl/ite...asto.html#photo


Co myślicie o tym zestawie, bo cena jest przystępna. Czy faktycznie jest "profesjonalny" ?


PS. Skopiowałem dane ze strony bo aukcje nie trwają wiecznie ;)

komar_kzy - Sob 01 Gru, 2007

Tez się przyglądałem temu zestawowi. Profi zestaw to nie jest na 100% bo taki kosztuje od 7tys zł.

Mowiac szczerze niewiem jak to się bedzie zachowywało z softobxami - mam zalozony bardzo podobny watek do twojego - chyba 2 tematy nizej.

To co jest na allegro - zestaw za ~750zł czy nawet te zestawy po 1k to jakies sciemnianie. Wszystko jest tam plastykowe - sprawia takie wrazenie, ze jakbys przyczepil do tego parasolke to zaraz sie wszytko polamie.

Pozatym te ich lampy tez jakos podejrzanie wygladaja - takich chalogenow to ja uzywam w lazience do podswietlania lustra i jakos nie wyobrazam sobie ich w lampach studyjnych :roll:

5kbFlashMemory - Pon 03 Gru, 2007

Też mi się ta cena wydaje podejrzana, nie kupi się Mercedesa za cenę malucha ;)
komor - Pon 03 Gru, 2007

A schodząc już na zupełne dno profesjonalizmu :) co sądzicie o takich zupełnie tanich zestawach nie z lampą błyskową, tylko z energooszczędnymi świetlówkami. Coś w okolicy 300-400 złotych za zestaw dwóch statywów, parasolek i tych świetlówek.
Robię w domu czasem takie zdjęcia, że przydałoby mi się po prostu mocniejsze światło, niekoniecznie błyskowe, żeby nie płoszyć "zwierzyny" (kilkuletnia córka). Na razie posiłkuję się zwykłymi lampkami biurowymi, ale ich temperatura jest nieodpowiednia i dają rażące światło, tak więc parasolki przydałyby się do rozproszenia światła, statywy też - można światło dać wyżej, itd.
Wiem, że to nie jest profesjonalne rozwiązanie, ale na pewno lepsze niż lampki biurowe. Ktoś ma jakieś doświadczenie z takim sprzętem?

vdr - Pon 03 Gru, 2007

też się tym interesuję, bo chcę się zupełnie amatorsko pobawić w fotografię studyjną, a bez światła czasem ciężko...
vdr - Pon 03 Gru, 2007

http://www.allegro.pl/ite..._temp_5500.html

tandetnie to wygląda, ale myślę że amatorską zabawę w studio może uatrakcyjnić

komor - Wto 04 Gru, 2007

No właśnie o takie coś (lub podobne) mi chodzi. Martwi mnie tylko fakt, że ta żarówa nie jest wyposażona w żaden nawet szczątkowy reflektor - czy nie będzie rażenia modela po oczach, lub jakichś niepożądanych rozjaśnień rzucanych przez to cudo np. na jednostajne tło?
komar_kzy - Wto 04 Gru, 2007

Te zaroweczki wygladaja jak energooszczedne wiec jesli moje teorja jest sluszna beda dawaly cieple zolte swiatlo, zarazem nie powinny razic. Pozatym zawsze mozesz zastosowac parasolke transparentna zamiast odbijajacej.

Przepraszam, ze tak po swinsu podczepiam sie w temacie, ale jakos nie moge doczekac sie odpowiedzi do tego stopnia, ze czuje sie jakbym zadawal tak banalne pytania na ktore nikomu niechce sie nawet odpowiadac... A temat "prawie" identyczny... :oops:

Moj temat: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=1806

Arek - Wto 04 Gru, 2007

Światła będzie mało. 400W światła ciągłego rozproszone na dużej powierzchni parasolki to nie jest dobry pomysł. Już lepiej wejść w światło błyskowe.
komar_kzy - Wto 04 Gru, 2007

Nooo skoro jestesmy juz na tym etapie to zapraszam do kontynuacji dyskusji w moim watku :)

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=1806

vdr - Wto 04 Gru, 2007

Arek napisał/a:
Światła będzie mało. 400W światła ciągłego rozproszone na dużej powierzchni parasolki to nie jest dobry pomysł. Już lepiej wejść w światło błyskowe.


są jeszcze zestawy 800W (po 2 żarówki na każda parasolkę)

światło błyskowe to jednak trochę trudniejsza sprawa, dla bardziej zaawansowanego fotografa. mnie na razie interesuje opcja zupełnie amatorska - po prostu krok do przodu względem aranżowania oświetlenia lampkami nocnymi czy biurkowymi ;-)

komar_kzy - Wto 04 Gru, 2007

Hm jaka kasa takie efekty, za 1400zl mozna miec juz swiatlo blyskowe, nie jakies super profi ale mysle, ze dosyc dobre jak na potrzeby amatora. Nie rozumiem tytaj stwierdzenia, ze swiatlo blyskowe jest "trudniejsze" ?

W jaki sposob? IMO ustawiasz sobie moc lampy, jak Cie stac to wrzucasz je w softboxy, lub jedna a druga w parasolke i "jedziesz z koksem".

jakies biale tło, druga polowa przywiazana linka do statywu lampy <joke> i mozna strzelac fotki ... i uczyc sie uczyc uczyc i jeszcze raz uczyc :P

komor - Sro 05 Gru, 2007

vdr napisał/a:
mnie na razie interesuje opcja zupełnie amatorska - po prostu krok do przodu względem aranżowania oświetlenia lampkami nocnymi czy biurkowymi ;-)


O to, to właśnie :) Jak już wspomniałem, błysk może rozpraszać mi modelkę (dwuletnią na przykład), a te świetlówki już nie. Poza tym obawiam się, że te tanie lampy błyskowe, co nawet w nazwie mają "Delicacy" :) to będą jakieś niestabilne błyski dawać. Nie umiem tego uzasadnić, tak sobie dumam.

5kbFlashMemory - Sro 05 Gru, 2007

A co na to Mr Google ;)

PL

Stół bezcieniowy
http://www.cyberfoto.pl/s...2222-studio.htm

Zrób to sam
http://www.fotografuj.pl/...ze/id/71/page/4



ENG

http://www.graphic-design...udio/index.html

http://betterdigitalphoto...oto-studio.html

Budowa panelu
http://www.betterphoto.com/article.asp?id=156


Czy pan admin nie powinien utworzyć działu "Fotografia studyjna" ???

maziek - Sro 05 Gru, 2007

Rozdrabnianie forum wg mnie szkodzi a nie służy. Ja to za leniwy jestem, żeby w dół przewinąć, jak mi się na jednym screenie nie mieści ;) .
komar_kzy - Sro 05 Gru, 2007

Komor mysle, ze twoja mała modelka bedzie tak samo zainteresowana na poczatku nowymi lampami ze swiatlem stałym jak i lampami blyskowymi. To chyba naturalne, ze zainteresuje Ją coś nowego, zwłaszcza jak postawisz to przy Niej i dodatkowo bedziesz sie krecił z aparatem.

Na poczatku bedzie musiała troche wytarmosic lampy, polapac, posmakowac a pozniej jak sie znudzi bedziesz juz mogl spokojnie robic zdjecia...

vdr - Sro 05 Gru, 2007

komar_kzy napisał/a:
Hm jaka kasa takie efekty, za 1400zl mozna miec juz swiatlo blyskowe, nie jakies super profi ale mysle, ze dosyc dobre jak na potrzeby amatora. Nie rozumiem tytaj stwierdzenia, ze swiatlo blyskowe jest "trudniejsze" ?

W jaki sposob? IMO ustawiasz sobie moc lampy, jak Cie stac to wrzucasz je w softboxy, lub jedna a druga w parasolke i "jedziesz z koksem".

jakies biale tło, druga polowa przywiazana linka do statywu lampy <joke> i mozna strzelac fotki ... i uczyc sie uczyc uczyc i jeszcze raz uczyc :P


1400 zł piechotą nie chodzi. uczyć się chcę. ale chwilowo szukam rozwiązania pośredniego między stosowaniem lampki nocnej a sprzętem za półtora tysiąca

komor - Czw 06 Gru, 2007

komar_kzy napisał/a:
Komor mysle, ze twoja mała modelka bedzie tak samo zainteresowana na poczatku nowymi lampami ze swiatlem stałym jak i lampami blyskowymi.


Wiesz, niezupełnie, bo lampa błyskowa od czasu do czasu... błyska :) rozpraszając uwagę. Dodatkowo obawiam się, że te tanie lampy błyskowe będą długo się ładowały, siły błysku nie da się sterować z aparatu, więc do statycznych zdjęć w studio to może one się i sprawdzą, ale do "reporterki" w pokoju dziecięcym to już niekoniecznie.

Nie bez znaczenia dla mnie jest też to, co napisał kolega vdr, czyli szukanie czegoś pośredniego między lampką nocną a zestawem za 1400 zł. I nie tylko dlatego, że półtorej kafla nie jest małą sumką, ale też dlatego, że nie mam zaufania do taniochy. A lampy z żarówkami energooszczędnymi to znowu jakaś wielka niewiadoma nie jest. Chyba zdecyduję się zaryzykować i kupić taki zestaw, trochę mnie tylko martwi to, co napisał Arek, że nawet 400W może być mało po rozproszeniu parasolką.

komar_kzy - Czw 06 Gru, 2007

Ja wiem ze 1400zl piechota nie chodzi. Perspektywy sie nabiera kiedy zacznie sie porownywac to co stoi w studiach fotograficznych. I nie mowie tutaj o jakichs super profesjonalnych.

Wszedzie ludzie uzywaja czegos za MINIMUM 7 tysiecy. Wtedy to taki zestawik 2 lampki na stawywach z softboxem i parasolka....

Cos normalnego to 3 lampy softobx, parasolka i oswietlenie tla / wlosow. I mamy wtedy kwote ok 10 tys zł.

Jak sie czlowiek juz tego tak naoglada to wtedy lampa ktora kosztuje 560zl za sztuke i po parametrach wydaj sie ok, wydaje sie dobra okazja do zrobienia "czegos z niczego"

Arek - Czw 06 Gru, 2007

Może jakiś zestawik stąd?:

http://www.sklepfotografi...lampy-blyskowe/ :)

5kbFlashMemory - Czw 06 Gru, 2007

No, niezłe żarówy ;P
komar_kzy - Czw 06 Gru, 2007

Arku dziekuje, za link potwierdzajacy moje slowa. Teraz proponuje sobie poogladac ta strone przynajmniej raz dziennie, a potem usiasc i poczytac moj temat. Na marginesie - do ktorego nie mog sie doczekac odpowiedzi ....
vdr - Czw 06 Gru, 2007

komar_kzy napisał/a:
Ja wiem ze 1400zl piechota nie chodzi. Perspektywy sie nabiera kiedy zacznie sie porownywac to co stoi w studiach fotograficznych. I nie mowie tutaj o jakichs super profesjonalnych.

Wszedzie ludzie uzywaja czegos za MINIMUM 7 tysiecy. Wtedy to taki zestawik 2 lampki na stawywach z softboxem i parasolka....

Cos normalnego to 3 lampy softobx, parasolka i oswietlenie tla / wlosow. I mamy wtedy kwote ok 10 tys zł.

Jak sie czlowiek juz tego tak naoglada to wtedy lampa ktora kosztuje 560zl za sztuke i po parametrach wydaj sie ok, wydaje sie dobra okazja do zrobienia "czegos z niczego"


tyle że, nie wiem czy już wspominałem, sprawę traktuję CZYSTO AMATORSKO, nie planuję ani w bliższej ani dalszej przyszłości zajmować się fotografią profesjonalnie.

komar_kzy - Czw 06 Gru, 2007

Skoro czystko amatorsko to nie rozumiem dlaczego ciągnie Cię w strone lamp studyjnych :shock: :D
vdr - Czw 06 Gru, 2007

komar_kzy napisał/a:
Skoro czystko amatorsko to nie rozumiem dlaczego ciągnie Cię w strone lamp studyjnych :shock: :D


już teraz nie wiem czy na poważnie piszesz czy się zgrywasz :-/

Arek - Czw 06 Gru, 2007

W lepszej cenie, a wciąż sprzęt znanej firmy to jest jeszcze:
http://www.e-oko.pl/t5j2t...TQntd2brNH2EKDq

komar_kzy - Pią 07 Gru, 2007

vdr spokojnie, chodzi mi o to, ze jesli ciagnie cie do studia to IMO niejest juz fotografia amatroska. Amatorska fotografia to wg mnie moze byc kompaktem na urodzinach cioci....

Arku - mowiac szczerze nic mi te lampki nie mowia, moglbys cos o nich napisac? Jak dobra jest to firma i dlaczego te lampy sa lepsze?

Arek - Pią 07 Gru, 2007

Elfo to znana na rynku firma, nie jakiś noname z Allegro. Masz konkretną siedzibę, konkretnego przedstawiciela, konkretną gwarancję, jakąś tam tradycję. Czasami kupowanie tanio wychodzi drożej :)
komar_kzy - Pią 07 Gru, 2007

Achaaa, ale ja osobiscie nie zastanawiam się nad kupowaniem lamp na allegro :shock:

Mam co innego na oku. Arek byłbym ci naprawde dozgonnie wdzięczny gdybyś był tak miły i zobaczył mój post TUTAJ i napisał coś o lampach które ja wypatrzyłem dla siebie. Naprawde bardzo cię proszę....


Oczywiście są tam URL-e w tekscie, mam wrazenie, ze wiele osob wogóle ich nie zauważa.

Dzieki

vdr - Pią 07 Gru, 2007

komar_kzy napisał/a:
vdr spokojnie, chodzi mi o to, ze jesli ciagnie cie do studia to IMO niejest juz fotografia amatroska. Amatorska fotografia to wg mnie moze byc kompaktem na urodzinach cioci....


a czy nie jest tak, że granica między podejściem amatorskim a profesjonalnym jest tam, gdzie zaczyna się na danym zajęciu zarabiać? (wszystko jedno czy to jest fotografia, granie w piłkę nożną czy gotowanie)

vdr - Pią 07 Gru, 2007

Arek napisał/a:
Czasami kupowanie tanio wychodzi drożej :)


prawda, prawda

vdr - Sob 08 Gru, 2007

a taki zestawik na coś się nada?
jak to się ma do zestawu z pierwszego posta?

http://www.funsports.pl/p...&products_id=73

Arek - Sob 08 Gru, 2007

Wygląda rozsądnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group