forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - wymiana body czy zakup stałki

mr_andre - Wto 07 Mar, 2017
Temat postu: wymiana body czy zakup stałki
Witajcie

Jestem amatorem z jakimś tam już małym pojęciem o fotografii. Chciałbym przeznaczyć około 900 zł na modernizację mojego sprzętu fotograficznego. Aktualnie posiadam aparat Nikon D70S oraz dwa poniższe obiektywy.

Sigma DC 18-125mm 3,5-5,6 D
Helios 81-H

Co według Was jest lepszym rozwiązaniem, wymiana staruszka Nikona D70s na D90 czy kupno stałki NIKKOR 35mm 1:1,8 G? Za wymianą body przemawia do mnie większa liczba piseli oraz użyteczniejsze iso, do obiektywu jasne światło które da większe możliwości w manualnej fotografii oraz portretach. Ewentualnie jakie inne body Nikona w podobnej kwocie? Co byście wybrali?

TS - Wto 07 Mar, 2017

Piszesz, że masz praktykę - to sam najlepiej wybierzesz... Bo to zależy czy priorytetem jest praca na dużych czułościach czy jakość obrazu i kontrola GO na niskich.

Kolega, z którym do niedawna często wychodziłem w plener używa (nadal) D80, do którego dokupił sporo różnych szkieł, np. Sigma 8-16, Nikkory 35/2.0, 50/1.8. Za dnia daje to świetny zestaw, który z chęcią ,,testowałem''.

W gorszych warunkach ten D80 (nowszy przecież niż D70s) wysiadał nawet w stosunku do mojego poprzedniego aparatu, starego Panasa G2 (którego matryca była uznawana za kiepską, no i była mniejsza), bo ISO 1600 było nieużywalne z racji kolorowych ciap, a z G2 już dało się wyrzeźbić. Współcześnie ten próg przesunął się jakieś 2 EV... to przepaść, gdy chodzi o zdjęcia w słabym świetle.

komor - Wto 07 Mar, 2017

TS napisał/a:
Piszesz, że masz praktykę - to sam najlepiej wybierzesz...

Dokładnie. No, jedyne co można dodać, że kupno D90 może być obiektywnie o tyle „słuszniejsze”, że D70s może już niedługo chcieć odmówić współpracy. Nie wiem jak dużo fotografujesz i w jakim jest stanie Twój korpus, ale prawdopodobieństwo zepsucia dobrze utrzymanego D90 jest pewnie mniejsze.


Edit: napisałem D80, a myślałem o D90. Poprawiłem, przepraszam.

Wojmistrz - Wto 07 Mar, 2017

Wymiana D70s na D90 to jak wymiana zawodnika na wózku inwalidzkim na zawodnika o kulach :) Jeśli masz 900zł a jakość zdjęć ci odpowiada, to nie widzę sensu zmiany. Rozumiem przeskok na coś ja np D7100, tu wiele by się zmieniło, ale faktycznie chyba lepiej albo kupić fajne szkło o ile ci jakieś potrzebne, albo nadal zbierać i kupić kiedy D70s wyzionie du... migawkę :)
Tutejszyn - Wto 07 Mar, 2017

Wojmistrz, D90 to zawodnik o kulach? Powiedziałbym raczej, że to wciąż jurny, dobrze utrzymany pan w średnim wieku.
Wojmistrz - Wto 07 Mar, 2017

Ale nadal nie dostosowany do dzisiejszego maratonu.
PDamian - Wto 07 Mar, 2017

na D7000 -to jeszcze rozumiem.

To wymiana swojego starego konia na trochę młodszego https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Nikon_DSLR_cameras bez gwarancji że posłuży dłużej niż stara szkapa.

mr_andre - Wto 07 Mar, 2017

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W zasadzie póki co D70s jako tako wystarcza a zarazem zmusza do kombinowania jak utrzymać niskie iso oraz mieć w miarę jasne zdjęcie bez szumów bo ios 800 jest już ostateczną opcją. Z drugiej strony chciało by się mieć jakieś bajery jak to w nowszych modelach. Co powiecie na nikona D5100 czy to lepszy wybór niż D90? Niestety D7000 jest na chwilę obecną poza moim zasięgiem choć parametry ma rewelacyjne. Jeżeli jednak zdecyduję się na szkło to w sumie ułatwi mi ono w dużym stopniu wykonywanie fajnych portretów i robienie zdjęć w pomieszczeniach bez lampy błyskowej.
PDamian - Wto 07 Mar, 2017

Matryca jak w D7000.
Nie ma silnika AF w korpusie, więc z obiektywami D nie będziesz miał AF.
Gorszy wizjer -bo z lusterek -ale da się żyć.

mr_andre - Wto 07 Mar, 2017

PDamian napisał/a:
Matryca jak w D7000.
Nie ma silnika AF w korpusie, więc z obiektywami D nie będziesz miał AF.
Gorszy wizjer -bo z lusterek -ale da się żyć.


W sumie cenna uwago, bo obezna sigma nie będzie w nim działać.

PDamian - Wto 07 Mar, 2017

Ta Sigma jest na śrubokręt?
mr_andre - Wto 07 Mar, 2017

Wydaje mi się że tak, bo gdy podpinałem ją do Nikona brata który nie ma silnika w body to nie działał AF.
PDamian - Wto 07 Mar, 2017

mr_andre, na twoim miejscu szukałbym okazji w twojej okolicy na serwisach ogłoszeniowych.
https://www.olx.pl/elektr...oat_price%3Aasc

albo na aukcjach
http://allegro.pl/lustrza...6736304359.html -ciekawe za ile pójdzie.

Andrzej.M. - Pon 13 Mar, 2017

Tutejszyn napisał/a:
Wojmistrz, D90 to zawodnik o kulach? Powiedziałbym raczej, że to wciąż jurny, dobrze utrzymany pan w średnim wieku.

W stosunku do większości canonów na cropie to nadal ,,, champion? :lol:

https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings

komor - Wto 14 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
W stosunku do większości canonów na cropie to nadal ,,, champion?

Andrzej.M., z okazji Twojego powrotu na forum nie musimy rozdrapywać starych ran. W stosunku do Canonów nowszych niż D90 to gorszy dziadek, nie champion, jeśli chodzi o możliwości matrycy. Już to przerabialiśmy. Żadne tabelki i wykresy z DXO nie zmienią tego.

Andrzej.M. - Sro 15 Mar, 2017

No cóż - ty pozostałeś przy swoich teoriach a ja przy obiektywnym wyniku niezależnej firmy robiącej profile do szkieł i puszek pod profesjonalną obróbkę plików RAW... Taa wiem , tym gorzej dla faktów... :lol: W końcu DxO robi tylko jakiś tam program , gdzie im tam do Ciebie... :zalamany:
RB - Sro 15 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
No cóż - ty pozostałeś przy swoich teoriach a ja przy obiektywnym wyniku niezależnej firmy robiącej profile do szkieł i puszek pod profesjonalną obróbkę plików RAW... Taa wiem , tym gorzej dla faktów... :lol: W końcu DxO robi tylko jakiś tam program , gdzie im tam do Ciebie... :zalamany:


Otworzyłem porównywarkę DxO
wziąłem dość starego Canona na cropie
i nikona d70s

https://www.dxomark.com/C...S-40D___238_180

komor - Sro 15 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
No cóż - ty pozostałeś przy swoich teoriach

Teoria to jest Twoja, drogi Andrzeju, bo moja to jest praktyka tych aparatów. Ja obrabiałem RAW-y z tych aparatów.

Andrzej.M. - Sro 15 Mar, 2017

komor napisał/a:
Ja obrabiałem RAW-y z tych aparatów.

Gratuluję , musisz więc wiedzieć więcej niż inżynierowie z DxO , te głuptasy pewnie ich nie widziały... Ciekawe skąd zatem wzięli wyniki? Sufit czy coś... :lol: :roll: :zalamany:

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2017 20:33 ]
RB napisał/a:
wziąłem dość starego Canona na cropie
i nikona d70s

A bierz sobie co chcesz, piszemny o d90... :lol:

[ Dodano: Sro 15 Mar, 2017 20:37 ]
komor napisał/a:
z okazji Twojego powrotu na forum nie musimy rozdrapywać starych ran.

Cóż , zostałem zaproszony - więc w wolnej chwili zajrzałem... szczerze - mam inne zajęcia niż spierać się z fanboyami. Nikon jakkolwiek fajny nie jest moją marką - K-1 sprawuje się dobrze i nie zamierzam nic zmieniać. A na jałowe spory zwyczajnie nie mam czasu Pa.! :cool:

komor - Czw 16 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Ciekawe skąd zatem wzięli wyniki? Sufit czy coś..

Badania DXO biorą pod uwagę pewien wycinek całości, określone miary są zdefiniowane, określone rzeczy są punktowane. Praktyka może być inna niż syntetyczna ocena kilku kryteriów pomiarowych.

Andrzej.M. napisał/a:
szczerze - mam inne zajęcia niż spierać się z fanboyami.

No właśnie widzę – jak poprzednio, zaglądasz do tematów typu „pomagamy w wyborze” i polecasz zawsze Pentaksa, bez względu na potrzeby i kryteria pytającego. Jak zwykle opierając się na danych DXO, nie mając praktyki korpusami konkurencji, które krytykujesz.

Andrzej.M. napisał/a:
A na jałowe spory zwyczajnie nie mam czasu Pa.!

Trzymam za słowo.

mr_andre - Pią 17 Mar, 2017

Dziękuję za Wasze komentarze, oraz burzliwą dyskusję ;)

Finalnie kupiłem
Canon 1200D
Obiektyw EF-S 18 - 55 mm f/3.5 - 5.6 DC III
Obiektyw Canon EF 50mm f/1.8II

W kwocie lekko ponad 1000 zł, myślę że to dobry zakup, zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użyciu. W stosunku do Nikon D70s jest duży progres jeżeli chodzi o możliwości aparatu :mrgreen: Z czasem postaram się wymienić 18-55 na coś dłuższego czyli 18-105 lub 18-135.

Andrzej.M. - Nie 19 Mar, 2017

mr_andre napisał/a:
W kwocie lekko ponad 1000 zł, myślę że to dobry zakup, zobaczymy jak będzie się sprawdzał w użyciu

Cóż gratuluję , życzę by równie dobrze się sprawował, jak relacja econo... :wink:

[ Dodano: Nie 19 Mar, 2017 21:15 ]
komor napisał/a:
zaglądasz do tematów typu „pomagamy w wyborze” i polecasz zawsze Pentaksa, bez względu na potrzeby i kryteria pytającego

Cóż poradzę że oferuje lepsze korpusy za te same pieniądze...
A zaglądam do tych tematów , bo zawsze w nich bywałem , nie mam tyle czasu co Ty by bywać wszędzie... Nigdy tyle nie miałem... Nikt mi za udzielanie się na forum nie płaci... muszę jeszcze robić zdjęcia ... :lol:

mr_andre - Pon 20 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Cóż gratuluję , życzę by równie dobrze się sprawował, jak relacja econo...


Możesz podesłać linka do relacji tego użytkownika? Przeglądałem forum ale nie trafiłem na taki wpis.

inmunis - Pon 20 Mar, 2017

Witam a ja mam takie pytanie czy ktoś miał może Nikona D3400 albo 5200 bo są teraz do kupienia w zestawach, jestem amatorem a chciałem sobie coś kupić

http://www.euro.com.pl/lu...mm-di-ld-.bhtml

opinie jednego kolegi już znam ale ciekawe czy ktoś miał takie coś.

komor - Pon 20 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Cóż poradzę że oferuje lepsze korpusy za te same pieniądze...

Pentax musi taniej się sprzedawać, taka dola niszowego producenta walczącego o przetrwanie… Zamiast doradzać nowym kupno Pentaksa bez względu na to, czy ma to sens w przypadku potrzeb pytającego, polecam zaglądać do działu „Pomagamy w wyborze obiektywu”, bo tam ludzie, którzy już tego Pentaksa kupili, nie mogą się zwykle doczekać odpowiedzi na swoje pytania co kupić i za ile. Tam Twoja wiedza i porady by się bardzo przydały.

Andrzej.M. napisał/a:
A zaglądam do tych tematów , bo zawsze w nich bywałem , nie mam tyle czasu co Ty by bywać wszędzie... Nigdy tyle nie miałem... Nikt mi za udzielanie się na forum nie płaci... muszę jeszcze robić zdjęcia ...

Mi też nikt nie płaci, też muszę jeszcze robić zdjęcia i też nie mam tyle czasu, żeby w każdym wątku „Co kupić” wtrącić swoje trzy grosze…

Andrzej.M. - Wto 21 Mar, 2017

komor napisał/a:
entax musi taniej się sprzedawać, taka dola niszowego producenta walczącego o przetrwanie…

Ten tekst znam odkąd jestem na tym forum... Nawet pisano że go już niema... No cóż bzdury łatwo powtarzać... :lol: :zalamany:
komor napisał/a:
polecam zaglądać do działu „Pomagamy w wyborze obiektywu”

Chętnie , ale jakoś zapominam... jakoś "utknąłem" w tym dziale... z tym że tam mało się dzieje, ale zawsze możesz podesłać link - w końcu jesteś moderatorem... chętnie pomogę... :cool:

komor - Wto 21 Mar, 2017

Bzdury? Andrzej.M., kolejne nowe obiektywy Sigmy czy Tamrona i nadal brak wersji z mocowaniem Sony i Pentax. O ile Sony leci teraz ostro z bezlusterkowcami i trochę nowych (choć drogich) obiektywów ma, to w Pentaksie nadal niewiele się zmienia. Trudno polecać komuś nowemu kupno skądinąd fajnych puszek Pentaksa, jak potem będzie narzekanie, że nie ma obiektywów, ani nowych zbyt wiele, rynek używanych też znacząco mniejszy i ceny wysokie. Na samej legendzie gwiazdek sprzed 20 lat, obecnie produkowanych w Wietnamie :) ciężko nadal jechać. Co z tego, że ktoś dość tanio (w porównaniu do C i N) kupi uszczelniony korpus z pryzmatem i dwoma rolkami, jak potem zabraknie kasy na szkła, lub po prostu nie da się kupić czegoś, co bez problemu jest dostępne do C/N?
Andrzej.M. - Sro 22 Mar, 2017

komor napisał/a:
Bzdury? Andrzej.M., kolejne nowe obiektywy Sigmy czy Tamrona i nadal brak wersji z mocowaniem Sony i Pentax.

Nie wiem co ma do tego Sony? Chyba tylko że nie robią lustrzanek... :roll: :lol:
A to że firmy trzecie jak Tamron czy Tokina nie robią szkieł pod Pentaxa dla producenta jest chyba plusem - inaczej już dawno Tokina była by zwolniona z zakazu konkurencji. Teraz kooperując z Tamronem przy szkle 15-30 widać podpisali kolejną umowę... Czy tak jest ? Tego nie wiem na pewno, jednak 15-30 można kupić tylko z logo pentax więc coś jest na rzeczy... Czy jednak musi to oznaczać walkę o przetrwanie? Raczej nie.

komor - Sro 22 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
A to że firmy trzecie jak Tamron czy Tokina nie robią szkieł pod Pentaxa dla producenta jest chyba plusem

Wobec tego argumentu pozostaję bezsilny, bo ręce mi opadły i nie jestem w stanie pisać. :lol: (Co prawda zapomniałeś o Sigmie, która ostatnio jakby przoduje w produkcji nowych fajnych szkieł, które mogłyby zainteresować użytkowników Pentaksa, ale rozumiem, że turban przesłania rzeczywistość.)

Andrzej.M. - Sro 22 Mar, 2017

komor napisał/a:
Co z tego, że ktoś dość tanio (w porównaniu do C i N) kupi uszczelniony korpus z pryzmatem i dwoma rolkami, jak potem zabraknie kasy na szkła,

Nie sądzę by było aż tak źle, jak kolega czarno widzi... Jakoś nie narzekam. A mam pokryty szkłami zakres 12 -210mm i to dla K-1 - czyli pełnej klatki. I bynajmniej nie kupowałem najnowszych 15-30; 24-70 czy 70-200 /2,8. 12-24 (~1600zł używka), Samyang14/2,8 (nowy 1250?) Sigma18-35/1,8 (3000 z USB Dock) Pentax FA28-70/4 (200? uzywka) DA50/1,8 (510zł nowy); PentaxDA70/2,4 Ltd (1500 uzywka); PentaxDFA100/2,8 Macro WR (jak 70-tka) Pentax A 70-200/4 (używka 400?) miałem jeszcze S85/1,4; DA16-45/4 i DA35/2,4 . Obecnie kupnie Samyanga 135/2 (2200?) Szkła ostre od pełnej dziury i tak najczęściej wykorzystywane - pokaż mi amatora którego ich jakość nie zadowoli. Do tego dla szkieł manualnych chyba nie ma lepszego systemu i wsparcia wśród lustrzanek. Oczywiście nie zachęcam początkujących do kupowania od razu pełnoklatkowego K-1, ale na cropie tez jest spory wybór stosowny do potrzeb i możliwości. Może rynek wtórny nie jest tak duży jak w canonie i Nikonie ale nie dajmy się zwariować. Może właśnie to, że czasem trzeba trochę odczekać na pojawienie się potrzebnej używki skłania do rozważniejszych zakupów? Jak się komuś bardzo śpieszy - to większość nówek jest do zamówienia od ręki. Może komuś brakować portretówki z AF Sigmy 85/1,4 której nie produkują od wypuszczenia Art, niemniej pod cropa jest bardzo fajne szkło 77/1,8 ale jak dla mnie i tak oba za krótkie pod FF (dlatego 85/1,4 poszło do ludzi) więc właśnie kupuję tę manualną 135/2. To rzecz jasna tylko wycinek omówionych możliwości - bo szkieł jest jeszcze więcej - jak choćby Sigma i tamron 70-200/2,8 i inne szkła Pentax jak choćby 55-300 ze świetnym zakresem 200-300 - porównywalnym z dobrymi stałkami za grube pieniądze. :cool:

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2017 09:53 ]
komor napisał/a:
Co prawda zapomniałeś o Sigmie, która ostatnio jakby przoduje w produkcji nowych fajnych szkieł,

No cóż - wspomniałem że mam Sigmę 18-35/1,8 , i nadal można kupić Sigmę 17-50/2,8. Bo to moim zdaniem najrozsądniejsze rozwiązania. Jest też jakaś 35/1,4 Art? jeśli dobrze pamiętam... więc z tym nierobieniem pod Pentaxa - to chyba nie do końca prawda? :lol: Kiedyś już dyskutowaliśmy o wypowiedzi jakiegoś dyrektora czy prezesa Sigmy sprzed paru lat o tym że nie bedą robić pod Pantaxa, po czym za rok wyszły dwie ART pod ten system... Właśnie 35 i 18-35... i nie przeszkadzała w tym konieczność montażu jeszcze mechanicznego popychacza przysłony.

komor - Sro 22 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Nie sądzę by było aż tak źle, jak kolega czarno widzi... Jakoś nie narzekam.

Bo jesteś użytkownikiem od dawna i masz już zebrany sprzęt, którego kupno dziś jest nierzadko albo niemożliwe, albo trudne, albo drogie, a dodatkowo jeszcze obarczone ryzykiem, bo dziś już nie jest „Made in Japan” tylko „Made in Vietnam”.

Andrzej.M. napisał/a:
Szkła ostre od pełnej dziury i tak najczęściej wykorzystywane - pokaż mi amatora którego ich jakość nie zadowoli.

Pewnie że zadowoli. Tylko zwali go z nóg, jak zobaczy ile trzeba za to dać. To nie jest segment tych, którym doradzasz w tematach typu „lustrzanka do 3000 zł”.

Andrzej.M. napisał/a:
Do tego dla szkieł manualnych chyba nie ma lepszego systemu i wsparcia wśród lustrzanek.

To prawda. To spory plus dla osób szukających nowego korpusu do starych szkieł.

Andrzej.M. napisał/a:
Może właśnie to, że czasem trzeba trochę odczekać na pojawienie się potrzebnej używki skłania do rozważniejszych zakupów?

Mówisz jak polityk. ;)

Andrzej.M. - Sro 22 Mar, 2017

komor napisał/a:
ewnie że zadowoli. Tylko zwali go z nóg, jak zobaczy ile trzeba za to dać. To nie jest segment tych, którym doradzasz w tematach typu „lustrzanka do 3000 zł”.

Zwali z nóg 50/1,8 za 500 zł??? 35/2,4 za 650? Jaja sobie robisz? To ile muszą wydać do badziewnego D3200? Mniej? :lol:
kup za te same pieniądze - powedzmy za 2500-3000 tysiące nowy aparat z kitem i 50-tką i idź na koncert na otwartym powietrzu najlepiej w deszczu. Którym zrobisz najlepsze zdjęcia i aparat na pewno nadal będzie działał? :smile:
Bo mam wrażenie że w tej cenie K-50 z 50-tką , a może nawet i 35tką (przy lekkich negocjacjach) by się w 3 tysiącach zmieścił.

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2017 10:19 ]
komor napisał/a:
Bo jesteś użytkownikiem od dawna i masz już zebrany sprzęt,

Tyle że też zaczynałem , fakt że miałem trochę własnych manualnych szkieł jeszcze pod M-42 czy P-six z redukcją niczego nie zmienia. Też musiałem się przestawić z analoga i większego formatu na APSC i od początku kompletować szklarnię z AF. Tyle że wtedy Sigma 17-50/2,8 kosztowała niemal 3000zł! A nie 1500 jak dziś. :razz:

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2017 10:21 ]
komor napisał/a:
o spory plus dla osób szukających nowego korpusu do starych szkieł.

Nie tylko , jak zapewne zauważyłeś - jest jakiś renesans manualnych stałek... Zeiss i Samyang (i Irix) mają się całkiem dobrze. Z zupełnie nowymi szkłami... :cool:

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 10:07 ]
komor napisał/a:
Tylko zwali go z nóg, jak zobaczy ile trzeba za to dać.

Tak dla porównania - pentax 100/2,8 Macro WR jakością obrazka dorównujący Canonowi 100/2,8L macro - kosztuje jednak o połowę mniej. Jedyną jego wadą jest brak cichego silnika... Za to jest bardzo poręczny - można go schować do kieszeni. Coś za coś... Kupisz używkę L-ki za 1600zł?

komor - Czw 23 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Zwali z nóg 50/1,8 za 500 zł??? 35/2,4 za 650?

Podałeś bodaj jedyne dwa tanie, nowe obiektywy do tego systemu. :lol: W innych systemach jest trochę więcej niezbyt drogich ofert. Choćby 85/1.8, żeby nie szukać daleko.

Andrzej.M. napisał/a:
Nie tylko , jak zapewne zauważyłeś - jest jakiś renesans manualnych stałek... Zeiss i Samyang (i Irix) mają się całkiem dobrze. Z zupełnie nowymi szkłami...

Zgoda. I tu rzeczywiście puszka Pentaksa będzie miała przewagę, bo i stabilizację, i potwierdzenie ostrości (nie ma w Canonie obiektywach bez elektroniki) i pomiar światła (nie ma w tańszych Nikonach).

Andrzej.M. napisał/a:
pentax 100/2,8 Macro WR jakością obrazka dorównujący Canonowi 100/2,8L macro - kosztuje jednak o połowę mniej

Czy on tak znowu dorównuje tą jakością to już dyskutowaliśmy, jakość pracy AF to drugi problem, trzy, akurat 100L ma stabilizację optymalizowaną do makro, nie porównywałem bezpośrednio, ale przy pracy makro powinna sprawić się lepiej niż stabilizacja matrycy, ze względu na inną konstrukcję optyczną. Cena: 3700 - 430 cashback = około 3300 zł kontra 2500 Pentax. Przy czym używek starszego modelu, bez stabilizacji, też bardzo dobrego optycznie, znajdziesz znacznie więcej, w cenie niższej niż 1600 zł.

muzyk - Czw 23 Mar, 2017

mr_andre napisał/a:
Finalnie kupiłem
Canon 1200D
Obiektyw EF-S 18 - 55 mm f/3.5 - 5.6 DC III
Obiektyw Canon EF 50mm f/1.8II

Gratulacje!

Szkoda tylko, że ten 18-55 nie jest z IS.

PDamian - Czw 23 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
Szkła ostre od pełnej dziury


Andrzej.M., lubisz dxo?
https://www.dxomark.com/L...378_914_691_914
https://www.dxomark.com/L...278_914_633_914

Andrzej.M. - Czw 23 Mar, 2017

komor napisał/a:
znajdziesz znacznie więcej, w cenie niższej niż 1600 zł.

No cóż , zapomniałem poprawić - na aledrogo używka 100/2,8 WR Pentaxa jest za 1100zł .

PDamian,
Lubię Dxo :cool:
Testy na optyczne też...

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 20:52 ]
komor napisał/a:
jakość pracy AF to drugi problem
pracuje dobrze , no może w trybie LV w ciemnym pomieszczeniu długo szuka , ale w trybie detekcji fazy jest ok. Widocznie to też kwestia do czego się podepnie... Oczywiście jaśniejsza 50-tka 1,8 radzi sobie w takich warunkach lepiej nawet w LV.
mr_andre - Nie 26 Mar, 2017

muzyk napisał/a:

Gratulacje!

Szkoda tylko, że ten 18-55 nie jest z IS.


Dzięki, sprawdziłem przebieg migawki i wyszło że ma 4 tyś, więc super wyszło. Co do 18-55 i tak za jakiś czas będę go wymieniał na coś dłuższego więc nie ma problemu czy z IS czy bez ;)

muzyk - Wto 28 Mar, 2017

mr_andre napisał/a:
Co do 18-55 i tak za jakiś czas będę go wymieniał na coś dłuższego więc nie ma problemu czy z IS czy bez ;)

Celuj w przyszłości Sigmę 18-35 1.8 - co prawda krótszy, drogi, ale... super optycznie.
Do tego choćby 70-200 f4 L, albo Sigma 50-150 2.8.

Jeśli oczywiście kiedyś budżet pozwoli. :wink:

Andrzej.M. - Sro 29 Mar, 2017

muzyk napisał/a:
w przyszłości Sigmę 18-35 1.8 - co prawda krótszy, drogi, ale... super optycznie.

Zgadza się ma jednak wadę o której warto wiedzieć - AF ma dość chimeryczny - nawet z Pentaxem a co dopiero z 1200D , może jednak lepiej i łatwiej będzie z 17-50/2,8? O połowę taniej i celniej. Genialną Sigmę 50-150 też polecam.

muzyk - Sro 29 Mar, 2017

Andrzej.M. napisał/a:
nawet z Pentaxem a co dopiero z 1200D

USB-Dock Sigmy ewentualnie.
Andrzej.M. napisał/a:
Genialną Sigmę 50-150 też polecam.

Zwłaszcza tą nowszą z os.

Andrzej.M. - Sro 29 Mar, 2017

USB dock na chimery nie pomaga, skalibrowany też ma swoje kaprysy. Ale jak trafi to brzytwa...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group