forum.optyczne.pl

Sklepy i promocje - Krew mnie zalewa Canon 40D za 2.280 zł

5kbFlashMemory - Sro 10 Wrz, 2008
Temat postu: Krew mnie zalewa Canon 40D za 2.280 zł
Czy to jest normalne żeby Canon 30D kosztował (ceneo) 3.448 zł a Canon 40D 2.280 zł ???

Tyle kasy stracić na 40tce, przecież to nie jest jakaś stara konstrukcja, ludzie !!!

;)

MC - Sro 10 Wrz, 2008

Nie rozumiec. 30D to juz raczej stare ceny pozostaly, bo od dawna nie jest produkowany. A ze sprzet tanieje? Trza bylo czekac. :mrgreen:
5kbFlashMemory - Sro 10 Wrz, 2008

MC napisał/a:
A ze sprzet tanieje?


Niech tanieje ale nie prawie o polowe ;)

MC - Sro 10 Wrz, 2008

A pamietasz ile na "dzien dobry" kosztowaly 10D?
kozidron - Sro 10 Wrz, 2008

5kbFlashMemory, co w tym złego, że tanieje, to chyba dobrze.....jeszcze, żeby 5D troszkę potaniało to wtedy będzie okazja \(w sumie to już jest)...
5kbFlashMemory - Sro 10 Wrz, 2008

Po prostu mnie dziwi, ze 30D nie osiągnął takiego dna jak wszedł następca a z 40D tak się stało...

[ Dodano: Sro 10 Wrz, 2008 10:36 ]
kozidron napisał/a:
co w tym złego, że tanieje, to chyba dobrze


Jakbyś kupił aparat za 4 tysiące a po 8 miesiącach straciłbyś 50% to może byś inaczej na to patrzył ;P

MC - Sro 10 Wrz, 2008

A zauwazyles jak np. spadla cena A200? Wiecej niz o polowe. Najlepiej to sie trzyma chyba D300. Takie czasy. Lepiej wiec inwestowac w szkla.
5kbFlashMemory - Sro 10 Wrz, 2008

To mnie pociesza, że z kasy z obiektywów mnie nie obłupią :lol:
MC - Sro 10 Wrz, 2008

Nie badz taki pewien. Ja w lipcu 2007 Sigme 10-20 kupowalem za 1999PLN. Teraz jest juz za 1699 :lol:
kozidron - Sro 10 Wrz, 2008

5kbFlashMemory, dlaczego jakbym....., ja nie straciłem, aparat dalej robi zdjęcia, to chyba nic nie straciłeś.....
nie patrz na to tak 40D to dobra puszka.......to nie lokata żebyś miał zyskiwać na niej finansowo, zresztą odpowiednio użyty może przynieść też zyski więc nie powinieneś tracić...

Edit:

co do szkieł, pamiętam jak sie przymierzałem to 70-200 4.0L kosztował 2800 a jak już kupowałem to około 2200......

5kbFlashMemory - Sro 10 Wrz, 2008

MC napisał/a:
Nie badz taki pewien. Ja w lipcu 2007 Sigme 10-20 kupowalem za 1999PLN. Teraz jest juz za 1699 :lol:


Też za tyle kupiłem jeszcze raty spłacam, bo wziąłem w Euro AGD na 20 rat ;P

MM - Sro 10 Wrz, 2008

Jak ktoś chce tego 40D to właśnie TERAZ. Wszwedł następca w postaci 50D. Mnóstwo ludzi ściągało 40D ze stanów i dalekiego wschodu. Ceny są z czasów kiedy dolar był bardzo tani, ostatnio znacząco podrożał. Coś jeszcze mam tłumaczć?
Amix - Sro 10 Wrz, 2008

Ja pamiętam takie czasy, ze jak wychodziło sie z Zenitem, albo z telewizorem kolorowym Jowisz, Rubin ze sklepu, to ten towar kosztował zaraz 10x tyle co w sklepie. Ale na szczęście ta paranoja sie skończyła wraz z ortodoksyjną komuną.
BlueSky - Sro 10 Wrz, 2008

łeee...dwa miesiące temu kupiłam za podobne pieniądze 450....Zrozumiałe, że potaniał, ale żeby aż tak! :???:
Amix - Sro 10 Wrz, 2008

Nie rozumię toku rozumowania niektórych. Wiadomo, że tanieje sprzęt z czasem, a co ma drożeć?. Niech idą na druty wysokiego napięcia jak nie mogą tego przeżyć. Jak ja miał bym zliczyć ile straciłem, to dawno już powinienem na tych drutach wisieć.
jaad75 - Sro 10 Wrz, 2008

He, he, a ja jak patrzę, to praktycznie nic nie "straciłem", a nawet trochę zyskałem... :razz:
mavierk - Sro 10 Wrz, 2008

a ja dwa lata temu kupiłem sony r1 za 2kzł, sprzedałem go tacie za 2kzł i tata dzisiaj może go sprzedać za 2kzł :)

No a z drugiej strony - 70-300VR kupiłem w ciemno za 2200zł podczas gdy po 2 miesiącach był już za 1600 <- nie żałuje ani złotówki, bo zabawe przez te 2 miesiące miałem po pachy (no i 12 zdjęć mojego brata z tego szkiełka widnieje u taty na ścianie ^^)

Xan - Sro 10 Wrz, 2008

Nie rozumiem takiego podejścia, jakby A700 staniała o tyle to bym skakał z radości.
40D dalej jest bardzo fajnym body.

MC - Czw 11 Wrz, 2008

Xan, A700 staniala niewiele mniej.
Viqy - Pią 12 Wrz, 2008
Temat postu: ...
a jak rozpaczać muszą osobnicy, którzy kupili rok temu telewizor LCD lub laptopa .... ? :)
MC - Sob 13 Wrz, 2008

albo samochod...
eef - Nie 14 Wrz, 2008

Owi osobnicy na pewno teraz sa szczesliwi - od roku nie maja tv, komputera, do pracy jezdza rowerem i pewnie permanentnie zywia sie chinskimi zupkami :) Zapomnialem ze foca Zenitem - sprzet nie traci wartosci :)
ManDZiO - Nie 21 Wrz, 2008

Witam. Cieszę się że trafiłem na ten post, ponieważ od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem Canona 40d. Faktycznie cena jest wymażona. Ale (i tu moje pytanie), czy nie opłaca się poczekać jeszce do końca września/października? Mają być jakieś targi więc może cena spadnie jeszcze troche?
Jeżeli tak to ile może stanieć i czy warto czekać?
pozdrawiam

Paweł_G - Nie 21 Wrz, 2008

Do końca roku taniej nie powinno być. Po nowym roku, w miarę spadków cen 50D być może cena body 40D osiągnie 2000 zł ale taniej już nie będzie. Lepiej kupować bo ujęcia uciakają.
krris - Pon 22 Wrz, 2008

Witam szanownych użytkowników,ja z kolei cieszę się bardzo że ceny 40d spadły znacznie wcześniej cena tego aparatu była zaporowa dla mnie,prawie tyle samo co za 40d teraz dałem za 400d na początku roku
edmun - Czw 25 Wrz, 2008

szybkie pytanie. nie sądzicie że warto poczekać do grudnia z zakupem 40D ?
W końcu idą święta, będą promocje, obniżki cen z 2100 zł na 2300 zł ;)
Nie chcę się wkurzać że teraz kosztuję 2300 zł a w grudniu będzie po 2000 zł po czym cena będzie stabilna przez pół roku :/

MC - Czw 25 Wrz, 2008

edmun, najlepiej poczekac do stycznia albo lutego... W sumie to w Twoim przypadku tragedii nie ma - masz czym zdjecia robic.
edmun - Czw 25 Wrz, 2008

tylko mam właśnie manię że kupię 40D i dlatego przygotowuję się do zakupu (pewnie na całe życie)
MC - Czw 25 Wrz, 2008

Moim zdaniem jest pewna granica ponizej ktorej ten aparat nie spadnie. I chyba bedzie ona wyznaczana przez 450D.
arietiss - Czw 25 Wrz, 2008

Ja też mam czym i czekam... Dodatkowo okaże się, co wart jest następca- 50D i czy nie warto pokusić się właśnie na niego.

[ Dodano: Czw 25 Wrz, 2008 15:05 ]
edmun, jeśli na całe życie to tym bardziej trzeba sie zastanowić nad nowszym modelem. 40D jest dobry, ale co tu dużo ukrywać, to juz dziadek... Wyznaczył pewną jakość, ale wszystko tak szybko się zmienia w dziedzinie elektroniki...

Monastor - Czw 25 Wrz, 2008

edmun, jak chcesz to się wstrzymaj, ale raczej nie dłużej niż do listopada. Pamiętam że w podobnym okresie kupowałem swoją Sigmę 100-300 F/4. Taniała pomału, w końcu zdecydowałem się ją kupic w drugiej połowie listopada (kosztowała niecałe 3400). I dobrze zrobiłem bo cena utrzymała się do początku grudnia, a potem poszła w górę do 3600. Teraz znowu jest już nieco taniej i pewnie sytuacja się powtórzy. Podobne tendencje widac przy większości sprzętu.

Zmiany w tym cyklu mogą powodowac ewentualnie premiery nowego sprzętu jednak nie sądzę, żeby pojawienie się 50D w przyszłości wiele zmieniło. Obecna cena za 40D już jest bardzo przystępna.

edmun - Czw 25 Wrz, 2008

Właśnie oglądam na necie i body to 2300 zł, z obiektywem plastikowym to już 2500 zł. Jak coś lepszego to już powyżej 3000 zł :(
Nie mogę się zdecydować. Jednocześnie oglądam ulotkę fotojokera i widzę 450D za 1800 zł z kitem 18-55, czy 1000D za 1500 zł :/
Najgorsze jest to, że wchodzę na te wszystkie testy i nie wiem czy faktycznie 40D jest aż tak lepszy za taką różnicę cenową, czy też też jest już przeszłościowym aparatem i warto dorzucić 500 zł i kupić coś nowszego :/

p.s. 40D z 17-85 IS USM w fotojokerze to 3700 zł .. nosz kurde... jak samochód

arietiss - Czw 25 Wrz, 2008

Ale może jednak poczekać czym okaże się 50D... Cena na poziomie 3700 (na razie) jest do przełknięcia jeśli będzie warto.
Podobny błąd zrobiłem kiedy kupowałem 400D. Jego cena spadała, a 40D trzymał się mocno. Później wielokrotnie żałowałem, że nie szarpnąłem się na większy kredyt...

edmun - Czw 25 Wrz, 2008

Czy ktoś może mi przedstawić kolejność aparatów?
Lepszy > Gorszy

40D > 450D > 1000D (daleko później wszystkie z 3 z przodu ?)

arietiss - Czw 25 Wrz, 2008

Jak dla mnie kolejność dobra.
edmun - Czw 25 Wrz, 2008

I następcą jest 50D który już jest dostępny w zakupie ? (w fotojokrze właśnie go wychwalają)

edit:
MC a gdzie w tym 40 ?

MC - Czw 25 Wrz, 2008

Owszem, kolejnosc dobra. Ja sie zastanawiam czy nawet nie mozna 450<400<1000...
Monastor - Czw 25 Wrz, 2008

MC, 400<1000? :???:
arietiss - Czw 25 Wrz, 2008

edmun napisał/a:
I następcą jest 50D który już jest dostępny w zakupie ? (w fotojokrze właśnie go wychwalają)


Zobaczymy...
Dlatego radzę poczekać!

MC - Czw 25 Wrz, 2008

Monastor napisał/a:
MC, 400<1000? :???:

No wlasnie tak sie zastanawiam... bo Twoj aparat w kazdym razie lepiej mi pasowal niz ten 1000D, ktorego nam na zlocie ktos (Arek?) pokazywal.

edmun - Czw 25 Wrz, 2008

Wieczorkiem sprawdzam wszystko na temat właśnie 40D

Oto co mam z Wikipedii
EOS 40D Sierpień 2007
EOS-1Ds Mark III Sierpień 2007
EOS 450D Styczeń 2008
EOS 1000D Czerwiec 2008
EOS 50D Sierpień 2008
EOS 5D Mark II Wrzesień 2008

Czy w takiej kolejności są lepsze? (bo widać że nowsze, ale czy lepsze?)

MC - Czw 25 Wrz, 2008

edmun, zdecydowanie NIE.
To sa zupelnie rozne aparaty. 1000D z cala pewnoscia nie jest lepszy niz 40D. O 1Ds III nawet nie wspomne.

Paweł_G - Czw 25 Wrz, 2008

Obecna cena 40D jest znakomita bo jak mój kolega kupował te body w wiadomym sklepie z Pabianic w marcu tego roku to dał 3350 zł i była to wtedy najtańsza oferta aparatu z prawdziwą gwarancją. Nie ma co czekać tylko kupować. Jak patrzę na ceny luster to przypominają mi się czasy sprzed 3-4 lat gdy jedynym aparatem dla ludu był mega plastikowy 300D, na którego patrzyłem z ogromnym pożądaniem. Puszki z wyższej półki były w astronomicznych cenach. A teraz do 2000 zł można przebierać w systemach, a o możliwości kupienia za 2250 zł aparatu półki 40D w przytoczonym przeze mnie okresie można było pomarzyć. Bierz 40D bo ten aparat jest naprawdę uniwersalną maszynką. Mówię tu o jego zaletach takich jak niskie szumy czy szybkostrzelność nie ostępna w innych systemach za taką kasę. Kupując ten aparat masz wsztstko czego potrzeba a dodatkowo ergonomię o której jego mniejsi bracia mogą pomarzyć.
edmun - Czw 25 Wrz, 2008

Dziekuje za wypowiedzi. Teraz moja kwestia pozostanie dobranie odpowiedniego obiektywu
komor - Pią 26 Wrz, 2008

edmun napisał/a:
40D z 17-85 IS USM w fotojokerze to 3700 zł .. nosz kurde... jak samochód


Edmun, zacznij te Twoje strony WWW robić nie po 50 zł za wieczór tylko po 100 zł za wieczór, to od razu zmienisz punkt widzenia... :)

edmun - Pią 26 Wrz, 2008

Trzeba jeszcze mieć klientów :/ a tych akurat brak poprzez powszechną edukację i programy które tworzą strony poprzez generatory
WojciechW - Sro 01 Paź, 2008

Niestety jest to chyba naturalne, że przy szerokim umasowieniu lustrzanek cena spada. Canon 40 d ma już blisko dwa lata i chyba już wychodzi z produkcji - więc nie ma się co dziwić.

Ja swoją przygodę z aparatami cyfrowymi zacząłem cztery i pól roku temu. Wcześniej miałem do czynienia ze sprzętem analogowym, który był znacznie bardziej stabilny w cenie, a oczywiście w czasach słusznie minionego ustroju potrafił zyskać w cenie.

Moment kupienia mojej pierwszej cyfrówki to moment zarówno podniesienia parametrów, tak że stały sie konkurencyjne z aaparatami nalogowymi jak i wyrażnego spadku cen. Chociaż korcilo mnie to bardzo, nie zdecydowłem się na zakup cyfrówki wcześniej i bardzo dobrze. Jak bym się na przykład czuł teraz z aparatem kupionym 6-7 lat temu za przeszlo 5 tysięcy zlotych, bitym parametrami na głowe przez gadget dostępny za grosze w aparacie komórkowym?

Tym niemniej kupiony przeze mnie aparat nie należal wtedy do najtańszych bo z dodatkami, w sprzedaży promocyjnej kosztował przeszlo 2000 zł. Był to HP-945 - rodzaj malej hybrydy z zoomem fuji 8x i matrycą dającą całe efektywne 5 MP. W owym czasie w recenzjach był oceniany (co moze się teraz wydać dziwne) jako jeden z najlepszych na rynku. Można nim uzyskiwać do dziś akceptowalne zdjęcia.

Oczywiście w najczarniejszych snach nie moglem przewidzieć zawrotnego tempa spadku realnej ceny mojego HP-945. Tyle, że w pewnym momencie stalem się z tego bardziej niż zadowolony. Było to się wtedy gdy po srogiej zimie po dwu latach wysiadla mi matryca i okazalo się że firma HP nie przewidywała dostawy jakichkolwiek części zamiennych. Proszę sobie wyobrazić z jaką ulgą przyjąłem możliwość tzw. naprawy zryczałtowanej w cenie chyba 60% ceny rynkowej aparatu. Naprawa ta polegala w większości wypadków na wymianie aparatu na inny - nowy lub odtwarzany w fabryce.

Po następnych dwu latach na wszelki wypadek kupilem sobie trochę nowego sprzętu.

Od tego czasu mam do tych spraw stosunek filozoficzny traktując równoważność zaplaconej kiedyś ceny HP 945 za cene używalności sprzętu na maksimum cztery lata. To wszystko odnosi się oczywiście również teraz do body lustrzanek. Na szczęści trochę lepiej jest w przypadku szkieł, na które niektorzy koledzy wydają oszczędności życia.

Pozdrawiam serdecznie w nadzieje, że moja historyjka pomoże kolegom wciąż cieszyć się swoim sprzętem lub mozliwością kupenia czegoś nowgo taniej.

WojciechW

mnich - Sro 01 Paź, 2008

edmun napisał/a:
programy które tworzą strony poprzez generatory
i blogi...
Wróbel EOS - Nie 05 Paź, 2008

WojciechW, Tak dla sprostowania to 40D miał premierę w sierpniu 2007 więc niedawno miną rok od jego wejścia.
WojciechW - Pon 06 Paź, 2008

Wróbel EOS Jestem jak widać jeszcze niepoprawnym optymistą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group