forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA - Abstrakcja

mnich - Wto 27 Maj, 2008
Temat postu: FOTOGRAFIA - Abstrakcja
Dorzucam kolejny temat
Jeśli macie coś ciekawego zapraszam. Podzielcie się wiedzą i zdjęciami :)



[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 20:45 ]
Kto zgadnie co to ? >>


k1caj_ns - Wto 27 Maj, 2008

1 jak dla mnie wygląda jak confetti :P a drugie to kałuża której fale układają się jak falbanka :razz:
komor - Wto 27 Maj, 2008

Pierwsze to lampki choinkowe rzucone w powietrze, a to drugie to jest zdjęcie wybuchu termojądrowego w 0,0001 s od czasu t=0. :twisted:
mnich - Wto 27 Maj, 2008

komor napisał/a:
drugie to jest zdjęcie wybuchu termojądrowego w 0,0001 s od czasu t=0.


Wczoraj w centrum Wrocławia... :twisted:

Z pierwszym trafiłeś w połowie Tj: lampki choinkowe. Nie rzucone w powietrze lecz przytwierdzone do balkonu. "Falowanie" wynika z ruch aparatem i jednoczesnym zoomowaniem. Fotka z Panasa Fz 30- więc leciwa :)

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 22:32 ]
Kto odgadnie co jest na drugim ? ;)

Wujek_Pstrykacz - Wto 27 Maj, 2008

Fala spowodowana uderzeniem kropelki o powierzchnie wody?
mnich - Wto 27 Maj, 2008

Pstrykacz napisał/a:
Fala spowodowana uderzeniem kropelki o powierzchnie wody?


Brawo ! :)
W nagrode możesz dodać tu wykonane przez Ciebie jakieś ekspeymentalne zdjęcie/abstrakcje :)

Wujek_Pstrykacz - Wto 27 Maj, 2008

niestety na razie nie mam takich fotek.
komor - Wto 27 Maj, 2008

To ja coś prostego, bez zgadywania, ale sprawiło mi dużo radochy, bo podczas urlopu, w miłym towarzystwie.



Aha, Mnich, że to fale na wodzie są to wiedziałem od początku, ale myślałem, że jakaś większa tajemnica się za tym kryje, że np. to nie woda tylko śliwowica, albo nitrogliceryna...

A tu takie tam. Chyba jednak nie na temat, ale niech surowy autor wątku oceni. Mnie spodobała się zbieżność linii w kierunku obiektywu.


mnich - Wto 27 Maj, 2008

komor napisał/a:
myślałem, że jakaś większa tajemnica się za tym kryje, że np. to nie woda tylko śliwowica


Przepraszam. Co Tobie z tą śliwowicą tak ostatnio... ? :mrgreen:

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 22:58 ]
Tego drugiego nie moge ocenić, dostałem oczowpląsa. :shock:

komor - Wto 27 Maj, 2008

Jakaś mania prześladowcza. Już nie będę*.

*Ale pewności nie ma.

[ Dodano: Wto 27 Maj, 2008 23:00 ]
mnich napisał/a:
Tego drugiego nie moge ocenić, dostałem oczowpląsa. :shock:


Czyli fotka udana :)

mnich - Wto 27 Maj, 2008

Aha, skojażyłem teraz, ta pierwsza fotka to chuch po śliwowicy ?
kijos - Sro 28 Maj, 2008

komor, 2 hipnotyzujące :shock: mnich, spoko lampeczki :cool:
mavierk - Sro 28 Maj, 2008

A mi się żadno z tych zdjęć nie podoba - abstrakcja, czy nie, jakaś kompozycja być powinna.
mnich - Sro 28 Maj, 2008

Jakaś zawsze tam jest :P :|
edmun - Sro 28 Maj, 2008

mi bardzo podchodzą. wręcz wczoraj wieczorem chciałem coś wykombinować sam, ale nic nie wyszło :)
komor - Sro 28 Maj, 2008

Kompozycja w abstrakcji? Się nie zgodzę. To bardziej jak malarstwo i grafika, wszystkie chwyty dozwolone. Moim nieskromnym zdaniem, oczywiście...
mavierk - Sro 28 Maj, 2008

no ja właśnie też tak myślałem, ale w założeniach w tych bazgrołach jest jakiś sens, który artysta stara sie ujawnić :]
mnich - Sro 28 Maj, 2008

sens?
mavierk - Czw 29 Maj, 2008

Ty myślałeś, że abstrakcja to byle takie dyrdymały?
mnich - Czw 29 Maj, 2008

Nie lubie nadinterpretacji.
Allan - Czw 29 Maj, 2008

To ja i swoja "pracke" doloze :wink:

"Magic glass"

mavierk - Czw 29 Maj, 2008

A ja lubię móc interpretować :) Ale nie mówię, że jestem lepszy :)


heding - Sob 31 Maj, 2008

A jak to zinterpretujecie?
Zresztą dla takich asów to betka... :wink:

mavierk - Sob 31 Maj, 2008

ekran?
heding - Sob 31 Maj, 2008

mavierk napisał/a:
w tych bazgrołach jest jakiś sens,

myślałem, że trochę rozwiniesz moją myśl i sprecyzujesz :wink:

komor - Sob 31 Maj, 2008

Zachód słońca na ekranie...
heding - Sob 31 Maj, 2008

no to już powiem.... to taka czerwona kropka w rogu ekranu... na niedziecięcych audycjach...cyknięta soczewką makro... :mrgreen: mavierk był na tropie... :wink:
arietiss - Wto 03 Cze, 2008

Z tych wszystkich:
Mnich - lampeczki, świetne
Komor - płomień, jak żywy
Mavierk - kościół, fantastyczny. Komor ma rację, masz dar do malowania fotografią!

mnich - Wto 03 Cze, 2008

arietiss napisał/a:
malowania fotografią

Masło maślane ;)
Fotografia to malowanie światłem :)

arietiss - Wto 03 Cze, 2008

Chodzi mi o to, że zdjęcia Mavierka są bardzo malarskie. :wink:
mavierk - Wto 03 Cze, 2008

hehehe, a mi się pomyliło i przez przypadek zrobiłem na manualu za długie naświetlanie :P To zdjęcie to totalny przypadek :D
mnich - Sro 04 Cze, 2008

mavierk napisał/a:
hehehe, a mi się pomyliło i przez przypadek zrobiłem na manualu za długie naświetlanie To zdjęcie to totalny przypadek


Pisząc w ten sposób wypierasz fotografię z całego jej sensu. Zostaw odbiorcom kwestie interpretacji. Dobre zdjęcie obroni się samo.

mavierk - Sro 04 Cze, 2008

mnich, dla mnie dobre zdjęcia to kwestia kontrolowanego przypadku, tak samo jak i malarstwo - łapiesz jakiś motyw przez przypadek, spodoba Ci się i starasz się go rozwinąć.
heding - Sro 04 Cze, 2008

mavierk i mnich...chyba liczy się pomysł..a dalej to już trudno nazwać przypadkiem..no chyba że coś wlezie Ci w kadr niespodzianie :wink:
mnich - Sro 04 Cze, 2008

Nie jesteśmy przecież maszynami, coś w końcu nami dyryguję że naciskamy spust migawki... myślę właśnie że to jest jakiś pomyślunek/wizja/okazja...
Jak napisał Mavierk- kontrolowany przypadek, w ten sposób powstają najlepsze zdjęcia. Chociaż ja w zupełne przypadki nie wierze. Wszystko ma gdzieś swój początek i koniec, jedno zdarzenie wyzwala kolejne itd...

[ Dodano: Sro 04 Cze, 2008 12:12 ]


Makro-abstrakcja.

[ Dodano: Sro 04 Cze, 2008 12:22 ]

mavierk - Sro 04 Cze, 2008

minimalizm 2 zdjęcia jest przezajebiaszczy! Szumy, kompozycja... mniam :]
heding - Sro 04 Cze, 2008

no i skoro brak ostrości jest jakimś pomyślunkiem.... to .... :mrgreen:
MC - Sro 04 Cze, 2008

A mi sie bardzo pierwsze zdjecie podoba. Swietny pomysl i wykonanie.
mnich - Sro 04 Cze, 2008

Dziękuje :)
heding, - przeczytaj jeszcze raz temat
Abstrakcja - taka była moja wizja :)

heding - Sro 04 Cze, 2008

nie zgodzę się, bo w ten sposó wszystko można podciągnąć pod abstrakcję, każde nieudane foto :razz:
mnich - Sro 04 Cze, 2008

heding napisał/a:
nie zgodzę się, bo w ten sposó wszystko można podciągnąć pod abstrakcję, każde nieudane foto


Masz prawo do swoich sądów.

heding - Sro 04 Cze, 2008

mnich napisał/a:
Masz prawo do swoich sądów.

Od tego są ponoć fora... :wink:

mnich - Sro 04 Cze, 2008

Życie jest od tego żeby wyrażać swoje zdanie, fora są tylko narzędziem. Myślisz że gdybyśmy rozmawiali twarzą w twarz to użyłbym jakichś argumentów siły?
Gdzie się podziały te humanitarne odruchy i szacunek dla drugiego człowieka? To jest jakiś matrix...
Jeden polityk już opisał swój obraz internauty... Krzywe wyobrażenie o drugim człowieku bierze się z niewiedzy.

BTW: Jednemu się podoba to drugiemu tamto. Nie dogodzisz wszystkim, a ja nawet nie zamierzam. ;)

heding - Sro 04 Cze, 2008

chyba źle mnie zrozumiałeś, ani nie mam zamiaru przekonywać Cię do swoich poglądów, ani nie chcę, żeby ktoś mnie na siłę przekonywał do swoich...cały urok w tym, że się różnimy, i dlatego jest tyle cudownych fotek... i tyle różnych spojrzeń, czasem zła fotka może być inspiracją...
mnich - Sro 04 Cze, 2008

Ależ heding, zrozumiałem Cię doskonale. :)
Rozumiem i szanuje Twoje podejście, przyjmując każdą krytykę. Zresztą jak każdego.

heding - Sro 04 Cze, 2008

mnich napisał/a:
Zresztą jak każdego.

chyba z jednego bym znalazł :mrgreen:

k1caj_ns - Sro 04 Cze, 2008

Ludzie są jacy są ,internet jest jaki jest ,a świat jest taki jaki chcemy żeby był. Prawda jest taka ,że jeśli czegoś na prawdę chcesz to właśnie to dostaniesz. Chcesz robić świetne zdjęcia to będziesz je robić . Wystarczy tylko w to uwierzyć.

Takie jest moje zdanie może trochę odbiegające od tematu ale jak już wchodzicie na takie psychologiczno ideologiczne rozważania to mnie ruszyło :razz:

mnich napisał/a:
BTW: Jednemu się podoba to drugiemu tamto. Nie dogodzisz wszystkim, a ja nawet nie zamierzam.


No bo mnich jakbyś był do wszystkiego (w sensie dla wszystkich) to byś był do niczego . Zatraciłbyś swoją wyjątkowość i stałbyś się człowiekiem, który nie ma tak na prawdę własnego zdania ,indywidualnego poglądu,taki człowiek jest takim robotem trochę.

mnich - Sro 04 Cze, 2008

k1caj_ns napisał/a:
a świat jest taki jaki chcemy żeby był.

Widzisz, kiedyś byłem takim samym romantykiem jak Ty. Ostatnie dwa lata z hakiem tak mnie doświadczyły że ta iskra boża zgasła we mnie. Zostały tylko zagrane dobrze role, i napisane teksty które gdzieś tam się walają po zakątkach internetu.
A może przeszedłem na tą stronę po której trzeba zapracować własną krwią i potem by przeżyć, by kształtować świat rękoma i smakować go zmęczonymi ustami.

Bez względu jednak po której stronie się stoi, gdy nie masz swojego zdania, staniesz się zmanipulowanym motłochem.

Czy żałuje, tych doświadczeń? Nie. Tylko poezja stała się dojżalsza i miłość smakuje inaczej.

kijos - Sro 04 Cze, 2008

Widzę, że wczuwacie się w klimat. W takim razie zamiast zdjęcia http://fototapeta.art.pl/2001/dlb.php
k1caj_ns - Sro 04 Cze, 2008

Nasze życie biegnie i z dnia na dzień doświadczamy coraz więcej , zmieniamy swoje priorytety i nastawienie do świata . Często też stajemy się ludźmi których się kiedyś brzydziliśmy. To nie życie nas do tego zmusza lecz sami jesteśmy za to odpowiedzialni.

Kiedy byłem dzieckiem i miałem kilka lat to świat był o wiele piękniejszy i prostszy. Chciałbym teraz mieć mentalność taką jak wtedy. Bo tak na prawdę gdybyśmy do dzisiaj mieli w sprawach najważniejszych myślenie i postrzeganie świata dzieci czulibyśmy się lepiej i bylibyśmy szczęśliwszymi ludźmi.

mnich - Sro 04 Cze, 2008

Ja tam nigdy nie chciałem być dorosłym :P
Kijos Świetny artykuł.

k1caj_ns - Sro 04 Cze, 2008

No to śmiem twierdzić ,że wcale dorosły nie jesteś :razz:
mnich - Sro 04 Cze, 2008

k1caj_ns napisał/a:
No to śmiem twierdzić ,że wcale dorosły nie jesteś

Dziękuje za ten komplement.
A reszte przepraszam za prywate. :D

mavierk - Sro 04 Cze, 2008

mnich napisał/a:
Tylko poezja stała się dojżalsza i miłość smakuje inaczej.
To z jakiegoś filmu? Oglądasz z żoną komedie romantyczne, przyznaj się :P

No i gdzie podziała się w takim razie krytyka moich zdjęć, kiedy ktoś napisze mi że moje zdjęcia są w czymś złe... często czuje się, jakbym widział więcej błędów w swoich pracach niż Wy..

k1caj_ns - Sro 04 Cze, 2008

Kijos artykuł świtny ale to na trzeźwy umysł muszę przeczytać.

Przyłączam się też do przeprosin mnicha :wink:

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2008 00:00 ]
Mavierk ja zacznę doszukiwać się błędów w Twoich zdjęciach jak chociaż w połowie tak dobre będę potrafił zrobić :wink: Zresztą ja tam widzę w nich to co mi się podoba :cool:

mnich - Czw 05 Cze, 2008

mavierk napisał/a:
To z jakiegoś filmu? Oglądasz z żoną komedie romantyczne, przyznaj się


1. Nie oglądam telewizj prawie wogóle. Poza transmisjami meczy reprezentacji i F1 i kabaretami.
2. Pisałem kiedyś poezje. Ale wstyd...
3. Nie mam żony. Jeszcze.
4. Twoje prace są naprawde dobre.

mavierk - Czw 05 Cze, 2008

mnich napisał/a:
1. Nie oglądam telewizj prawie wogóle. Poza transmisjami meczy reprezentacji i F1 i kabaretami.
Ja też prawie w ogóle, po za modą na sukces (odlądam od zerówki, szkodaby było nie wiedziec, co po tych 3800 odcinków się stało :D

mnich napisał/a:
2. Pisałem kiedyś poezje. Ale wstyd...
Ja próbowałem, ale przerzuciłem się na szkic, potem akwarele, potem przerażony rozmową wstępną na ASP przerzuciłem się na fotografię :D

mnich napisał/a:
3. Nie mam żony. Jeszcze.
Czuje się zaproszony na ślub :]

mnich napisał/a:
4. Twoje prace są naprawde dobre.
ale brak im stylu, to mnie boli :]
k1caj_ns - Czw 05 Cze, 2008

mnich napisał/a:
2. Pisałem kiedyś poezje. Ale wstyd...


Wiersze to żaden wstyd :P ja pisałem ostatnio książkę ,która przemieniła się w rozważania na temat życia , smierci i sensu istnienia. Głównym wątkiem był związek przyczynowo skutkowy i niemoc oderwania się od tego . To dopiero wstyd :roll:

[ Dodano: Czw 05 Cze, 2008 00:12 ]
Mavierk ważne jest to ,że szukasz swojego własnego stylu bo napewno go znajdziesz.

mnich - Czw 05 Cze, 2008

k1caj_ns napisał/a:
Wiersze to żaden wstyd

Wiersze nie, ale przyznać się do tego publicznie... :mrgreen:

k1caj_ns - Czw 05 Cze, 2008

Bo w naszym chorym społeczeństwie to sie przyjeło ,że jak ktoś pisze wiersze to albo popapraniec jakiś albo jest to oznaką słabości :razz: A tak na prawdę jest zupełnie odwrotnie .
mnich - Czw 05 Cze, 2008

mavierk napisał/a:
mnich napisał/a:
mnich napisał/a:
4. Twoje prace są naprawde dobre.


ale brak im stylu, to mnie boli :]


Walnąłeś jak łysy warkoczykiem o kant kuli. Swój własny styl masz w sobie i to widać w zdjęciach.

mavierk - Czw 05 Cze, 2008

no właśnie ja tego nie widzę, jakbym miał zrobić jakiś wernisaż, nie miałbym na niego prac :P
mnich - Czw 05 Cze, 2008

To może zacznij robić prace w formacie 4:1 będziesz wtedy oryginalny ;) :P
mavierk - Czw 05 Cze, 2008

póki co takich prac mam tylko kilka - to też za mało :P
mnich - Sro 02 Lip, 2008



No to Prosze. W PS tylko B&W i ciaśniejszy kadr.

arietiss - Sro 02 Lip, 2008

Widzę, że jesteś specjalistą w tej dziedzinie fotografii Mnich ... :smile:
mnich - Sro 02 Lip, 2008

Nie nazwał bym tak tego. Poprostu lubie eksperymenty. Od wkładania metalowych przedmiotów do kontaktu elektrycznego- w młodszych latach- po mieszanie różnych alkoholi... :P
arietiss - Sro 02 Lip, 2008

mnich napisał/a:
Nie nazwał bym tak tego. Poprostu lubie eksperymenty. Od wkładania metalowych przedmiotów do kontaktu elektrycznego- w młodszych latach- po mieszanie różnych alkoholi... :P


Dobrze, że jescze żyjesz Mnich! :lol:
I, że nie oślepłes! :lol:

maziek - Sro 02 Lip, 2008

arietiss napisał/a:
I, że nie oślepłes! :lol:
Tego nie wiemy. Sądząc po zdjęciach... ;-) .
mnich - Sro 02 Lip, 2008

maziek napisał/a:
arietiss napisał/a:
I, że nie oślepłes! :lol:
Tego nie wiemy. Sądząc po zdjęciach... ;-) .



Nie bardzo rozumiem. :neutral:

maziek - Sro 02 Lip, 2008

Chciałem zażartować, jesli pojechałem za daleko - przepraszam.
mnich - Sro 02 Lip, 2008

maziek Nie, nie, -ja też lubię żarty :)
Tylko akurat w tym przypadku pomyślałem że nie podobują Ci się moje zdjęcia, a jeśli tak to wolałbym szczerze to przeczytać/usłyszeć. Bowiem wrażliwym jestem chłopcem :P

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 16:35 ]
No i jeśli nie, to dlaczego... :)

maziek - Sro 02 Lip, 2008

Ulżyło mi ale co się przelękłem, to się przelękłem.

Ostatnie mi sie podoba, bo twarz jest na niej w dziwny sposób zniekształcona, jakby wydobywała się z trudem z tafli wody, gęstej wody... Oczy są niesamowicie smutne, jakby żegnały się, nad tym zaś przemykają świetliki ulotnych chwil, zbyt efemeryczne, by coś zmienić, pomóc...

athanasios - Sro 02 Lip, 2008

Jak bawię się aparatem to nie jestem sam...
WidMo - Sro 02 Lip, 2008

Ciekawy efekt b]athanasios[/b].

A tutaj moja zabawa aparatem



Nigdy więcej nie udało mi się zrobić podobnego zdjęcia.

maziek - Sro 02 Lip, 2008

Co to jest to czerwone na pasach?!
mnich - Sro 02 Lip, 2008

Ścieżka dla rowerów? A raczej przejście? Takie mam wrażenie...
athanasios - Sro 02 Lip, 2008

100% ścieżka dla rowerów kiedyś przypadkiem samochodem wjechałem to teraz na pamięć ten kolor znam :P
WidMo - Sro 02 Lip, 2008

athanasios, zgadł pan...jako nagrodę otrzymuje pan wybrany obiektyw firmy sigma :D :D :smile:
maziek - Sro 02 Lip, 2008

Nie znam takich scieżek, wygląda, jakby milion dżdżownic z czerwonymi lataraenkami przelazło kiedy migawka była otwarta...
mnich - Sro 02 Lip, 2008

maziek zapraszamy do Wrocławia :)

[ Dodano: Sro 02 Lip, 2008 21:31 ]
WidMo, ta Twoja fotka to gdzieś w okolicach ul. Legnickiej zrobiona?

maziek - Sro 02 Lip, 2008

Wstyd powiedzieć, nigdy nie byłem...
WidMo - Sro 02 Lip, 2008

maziek napisał/a:
Nie znam takich scieżek, wygląda, jakby milion dżdżownic z czerwonymi lataraenkami przelazło kiedy migawka była otwarta...


Ciekawa interpretacja. No ale zrobili takie ścieżki, aby kierowcy wiedzieli, że coś takiego istnieje :D

Cytat:
WidMo, ta Twoja fotka to gdzieś w okolicach ul. Legnickiej zrobiona?


Zgadza się, zdjęcie zrobione na skrzyżowaniu Legnickiej z Kwiską.

5kbFlashMemory - Czw 03 Lip, 2008

maziek napisał/a:
Co to jest to czerwone na pasach?!


Ktoś nie zdążył przejść ;P

maziek - Wto 08 Lip, 2008

Słoń...


Wesprę Cię...


Ajlowju...

Wujek_Pstrykacz - Wto 08 Lip, 2008

czemu te dwa ostatnie zdjęcia są takie zielone
komor - Czw 10 Lip, 2008

Pewnie dlatego bo to abstrakcja. Gratuluję pomysłów, Maziek, szczególnie to pierwsze fajnie pomyślane.
maziek - Pią 11 Lip, 2008

Dzięki. A zielone takie one na prawdę są, bo wszystko wokół jest zielone i pnie są od glonów i porostów zielone, a światło które się tam dostaje też jest zielone, bo przez liście się przedziera. W ogóle tam jest b. ciemo. Pewnie możnaby je odzielenić, ale wrażenie optyczne jak się tam jest jest takie właśnie zielone.

To jest w sumie ciekawa sprawa, ja to widziałem na miejscu i wiem, że są zielone, a ktoś kto nie widział ma wrażenie, że są zbyt zielone. Jak wobec tego należy obrobić zdjęcie?

arietiss - Wto 15 Lip, 2008

Temat jakby przygasał... :neutral:
Może na ożywienie zdjęcie powstałe przy badaniu możliwości obiektywu. Nie poszło do kosza, bo mnie zaciekawiło...

maziek - Wto 15 Lip, 2008

Wszyscy siędzą nad wodą, poza takimi cymbałami co nie siedzą ;) .
Fajne, kosmiczne podejście do ważki.

A ja mam zdjęcie pod tytułem:


Dziś mam białe skarpetki...

arietiss - Wto 15 Lip, 2008

:lol: :lol: :lol: Świetne!
BlueSky - Wto 22 Lip, 2008

Konstrukcja czasu

(zdjęcie robione na automacie chyba, zwykłej, pospolitej cyfrówki olymp)

mavierk - Wto 22 Lip, 2008

..... zajeb.... te!!
BlueSky - Wto 22 Lip, 2008

serio? :oops:
jaad75 - Wto 22 Lip, 2008

Technicznie może nie za bardzo, ale pomysł świetny...
mnich - Wto 22 Lip, 2008

Również myślę że pomysł świetny. :)
MichalP - Wto 22 Lip, 2008

świtezianka czyli podwójny pokój

[ Dodano: Pią 25 Lip, 2008 00:29 ]
Na prośbę anasmy wrzucam dwa zdjęcia z 70-300VR

[ Dodano: Pią 25 Lip, 2008 00:41 ]
:-)

anasma - Pią 25 Lip, 2008

Dzięki bardzo za wstawkę i pozostawienie exif'ów.

Jak dla mnie to tele rządzi, oczywiście w klasie łamatorów z lekkim portfelem.

MichalP - Pią 25 Lip, 2008

A proszę bardzo, jak coś ciekawego jeszcze cyknę to dorzucę.

Właściwie trzy pierwsze to 70-300VR ostatnie zdjęcie to Sigma 17-70.

BlueSky - Pią 25 Lip, 2008

Dzięki ;)

MiachalP, szkoda, że szufladki to "szufladki kuchenne", jak już ma być tytuł, to niekoniecznie musi zdradzać co to faktycznie jest, ale w abstrakcji wszystkie chwyty dozwolone :cool:

Ostatnie zdjęcie bardzo ciekawe, z resztą niezły wystrój wnętrza

MichalP - Pią 25 Lip, 2008

dzięki. Tytuły tak na szybko wymyślałem. Nie miałem gdzie wcisnąć tych zdjęć - pod nic mi nie pasowały - oprócz wnętrza mieszkania - zrestą te trzy pozostałe to dla pokazania anasmie jakie fotki wychodzą z 70-300VR. Jak ktoś bardzo chce może być Szuflandia :mrgreen:

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 21:49 ]
hehe - remont Politechniki

SE k800i

[ Dodano: Pon 28 Lip, 2008 22:01 ]
:cool:

anasma - Pią 01 Sie, 2008

co oni tam znowu kombinują na tej polibudzie.

Mam pytanie do mieszkańców Wrocławia, gdzie mozna się wybrać z brudną matrycą, moja nowa, ale jednak nie da się ukryć używana d50tka wymaga czyszczenia matrycy :roll: Proszę o radę, znacie jakiś dobry punkt i ile taka usluga może kosztować.

arietiss - Pią 01 Sie, 2008

Wygląda na nagrobki studentów... :lol:
mnich - Pią 01 Sie, 2008

anasma, Na odrzańskiej może spróbować- FotoMaster. Albo w Arkadach Wrocławskich na najniższym poziomie- również FotoMaster.
PS: najlepiej mieć całkowice naładowaną baterie i oddać puszke w miarę wcześnie rano ( 12.00 ) jest szansa że zrobią tego samego dnia.

MichalP - Sob 02 Sie, 2008

anasma napisał/a:
co oni tam znowu kombinują na tej polibudzie.

Mam pytanie do mieszkańców Wrocławia, gdzie mozna się wybrać z brudną matrycą, moja nowa, ale jednak nie da się ukryć używana d50tka wymaga czyszczenia matrycy :roll: Proszę o radę, znacie jakiś dobry punkt i ile taka usluga może kosztować.


Nie znowu, tylko cały czas. Obecnie porozwalane zostały wszystkie dojazdówki, remontują chodniki, sprzątają. itp itd. Okazało się, że znaleziono na to pieniądze, bo szycha, niejaka p.Merkel, ma odbierać nagrodę przyznaną przez Uczelnię :P Przydało by się to całemu miastu tak po prawdzie.

mavierk - Pon 04 Sie, 2008

z tego, co koledzy opowiadali, to matryce w No1 czyszczą :)
henk - Sro 20 Sie, 2008

firanka

heding - Pią 22 Sie, 2008

...
komor - Pią 22 Sie, 2008

heding, za łatwe. Od razu widać co to jest... :)
MC - Pią 22 Sie, 2008

Ale swiatelko jakie ladne :smile:
heding - Pią 22 Sie, 2008

komor, ale to nie była zagadka.. :mrgreen: spodobały mi się kontrasty...
mnich - Pią 22 Sie, 2008

Mi się podoba! :)
henk - Pią 22 Sie, 2008
Temat postu: 1
komor napisał/a:
heding, za łatwe. Od razu widać co to jest... :)

Aha! Akurat! Musiałem się nieżle naoglądac żeby w końcu zajażyc ale i tak nie mam pewności - antena?
A jeśli już jesteśmy przy zagadkach to ja też mam jedną - rewolwer jest za mały czy haczyk za duży?
Wiem że trochę nie w temacie
Proponuję założyc nowy - ,,zagadki''

arietiss - Sob 23 Sie, 2008

Czy może to być abstrakcja?
Jesienny - Nie 24 Sie, 2008

Na pewno byłaby bardziej, gdyby nie było widać, że to roślinka. (większe zbliżenie-crop)
arietiss - Nie 24 Sie, 2008

Może tak, ale wtedy nie widać okrągłości formy, która daje taki skojażenie.
komor - Nie 24 Sie, 2008

arietiss, jak na Ciebie to słabe… :) Nieostre! Gdyby miało obłędnie małą głębię ostrości to wtedy do abstrakcji by się nadało, a tak to mamy makro roślinne.
arietiss - Nie 24 Sie, 2008

I tu masz rację komor, nieostre...! :sad:

[ Dodano: Nie 24 Sie, 2008 22:14 ]
komor napisał/a:
arietiss, jak na Ciebie to słabe… :)


Miło mi to słyszeć! Serio! Wielka to dla mnie pochwała. :smile:

Kasia119 - Nie 24 Sie, 2008

Zagadka
Jak powstało i z czego serce ?

arietiss - Nie 24 Sie, 2008

Czy ktoś bawi się jakąś latarką na łóżku...?
Monastor - Nie 24 Sie, 2008

Kasia119, długi czas ekspozycji i machnięte jakimś światełkiem. Mogłoby byc ostre, wyglądałoby chyba lepiej.
mavierk - Pon 25 Sie, 2008

zapalniczka z diodą :P
Kasia119 - Pon 25 Sie, 2008

komórka :)
Monastor - Wto 26 Sie, 2008


MC - Wto 26 Sie, 2008

Hehe, nie ma sie co robic w trakcie jazdy pociagiem? :mrgreen:
Monastor - Wto 26 Sie, 2008

MC, no właśnie nie bardzo. Przeczytałem cały numer 'Ptaków Polski' i zacząłem pstrykac.
heding - Sro 27 Sie, 2008

komor, Ty lubisz zagadki.... :razz:
mnich - Sro 27 Sie, 2008

heding, odbicie światła w szklanych drzwiczkach za którymi na półce poukładane są płyty kompaktowe- w opakowaniach- ? :mrgreen:
heding - Czw 28 Sie, 2008

no brawo mnich... :mrgreen: co do joty...
Bumber - Czw 28 Sie, 2008

mnich, jak Ty na to wpadłeś? Mi się od razu z krematorium skojarzyło ^^
mnich - Czw 28 Sie, 2008

odrazu mi się tak nasunęło... wiem... popsułem całą zabawe.... przepraszam...
edmun - Pią 29 Sie, 2008

kurcze mnich master of abstraction :D
icegrub - Pią 29 Sie, 2008
Temat postu: Abstrakcja
To ja dam coś od siebie.
kamfil06 - Pią 29 Sie, 2008

ryba :lol:
Bumber - Sob 30 Sie, 2008

Nie, ryba to za proste... ;) Pewnie jakiś refleks świetlny na szybie np. terarium. :)
arietiss - Sob 30 Sie, 2008

Albo coś na drzewie...?
icegrub - Sob 30 Sie, 2008
Temat postu: Terrarium
Może wygląda to jak jakieś zwierze z terrarium,ale niema to nic wspólnego z gadem!
"ARIETISS" odpowiedział trafnie coś na drzewie,a sprecyzuje "Jest to drzewo a to niebieskie, to odbicie nieba we wodzie która zgromadziła się w otworze jaki powstał dawno temu?"
Jak przyjadę za tydzień do domu, to stawiam Piwo "artietissowi". :razz:

maziek - Nie 31 Sie, 2008

Wieloryb.

Jesienny - Nie 31 Sie, 2008

Ja tu raczej w tej lawie kaczuszkę widzę :)
maziek - Nie 31 Sie, 2008

Haha, dobre. Nie pomyślałem. BTW to wiekowe drzewo...
arietiss - Wto 02 Wrz, 2008
Temat postu: Re: Terrarium
icegrub napisał/a:
Może wygląda to jak jakieś zwierze z terrarium,ale niema to nic wspólnego z gadem!
"ARIETISS" odpowiedział trafnie coś na drzewie,a sprecyzuje "Jest to drzewo a to niebieskie, to odbicie nieba we wodzie która zgromadziła się w otworze jaki powstał dawno temu?"
Jak przyjadę za tydzień do domu, to stawiam Piwo "artietissowi". :razz:


No to wygrałem piwo...! :mrgreen: :wink:

[ Dodano: Wto 02 Wrz, 2008 14:51 ]
maziek, fajna, ale zdecydowanie kaczuszka... :wink:

jordan23 - Sob 06 Wrz, 2008

Tutaj to zdjęcie wstawię

Nadaje się ?

mnich - Sob 06 Wrz, 2008

No nie wiem. Gdzie ta abstrakcja w tym zdjęciu? W rozmyciu? Nie sądze.
komor - Nie 07 Wrz, 2008

Witam po przerwie. Widzę, że mam już tyle nieprzeczytanych postów, że zabrakło miejsca w bazie danych i znikają mi statusy o nieprzeczytaniu... :( Monastor, te tory kolejowe są fajne, heding, płyty CD/DVD też mi się podobają, maziek, twoja wyobraźnia jak zwykle jest wybujała (choć nie chora...). :)

A ja chciałem sobie zrobić autoportret, ale nie trafiłem z kadrowaniem i mi się tylko buty zmieściły... :)


mnich - Pon 08 Wrz, 2008

komor, dobre foto. Aż mi się w głowię kręci. Co do kadru... trza było zrobić jakąś fiszajką :) byś się zmieścił :)
arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

Ciekawe czy zgadniecie co to jest?
MichalP - Wto 09 Wrz, 2008

arietiss napisał/a:
Ciekawe czy zgadniecie co to jest?


eee...łuskane orzechy włoskie w folijce?

arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

MichalP, zimno, zimno... :mrgreen:
komor - Wto 09 Wrz, 2008

Zdjęcie wody na długim czasie, z blikami słońca na powierzchni wody?

A moje zdjęcie, zamieszczone wyżej, zgadniecie gdzie jestem i co robię? :)

arietiss - Wto 09 Wrz, 2008

komor, brawo!
Przelewająca się woda przez próg spiętrzenia.

Może jakaś karuzela na placu zabaw?

komor - Wto 09 Wrz, 2008

Nie karuzela, ale blisko... Może Mavierk będzie znał, bo mieszka niedaleko. To jest taki wredny kręcący się kijek w kształcie mocno wyciągniętej sprężyny, który zachowuje się wrednie, nieprzewidywalnie i jest samosięnapędzający... :)
mavierk - Wto 09 Wrz, 2008

przecież na spojrzeć wystarczy, każdy wiedział, ale wstyd mu było Ci siare robić :)
komor - Wto 09 Wrz, 2008

Pod włos mnie bierzesz. Przyznaj się, że nie wiesz o który placyk zabaw chodzi... A ten jest chyba najbliżej Ciebie... :)
mavierk - Wto 09 Wrz, 2008

nie ma sprawy, niebawem udam się na szczytnicki i fotne sobie coś podobnego :P Ale to musiało zabawnie wyglądać - przychodzi 30letni mężczyzna z dwójką dzieci, staje z aparatem na karuzelce i się zaczyna kręcić - a dzieci głupio na niego patrzą :D
komor - Wto 09 Wrz, 2008

Nie 30- tylko 35-letni, nie na karuzelę, tylko na kijek i nie głupio tylko z przerażeniem. :lol:
mnich - Wto 09 Wrz, 2008

Co do Łosiedli
Oto dlaczego Gaj nazywa się Gaj. ( Wrocław, widoke z ul. Świeradowskiej)

Monastor - Wto 09 Wrz, 2008

mnich, ależ abstrakcyjne :razz:
Jesienny - Wto 09 Wrz, 2008

Za to pewnie raj dla makro-wców ;D w samym środku osiedla ;) (i pewnie przy okazji dużo "min" tam można spotkać)
mnich - Wto 09 Wrz, 2008

Raczej pełno meneli. rozbitych szkieł i śmieci, które z daleka pięknie kryją wysokie trawy i krzewy. A wszystko to pośród ogromnega skupisa ludzi jaki jest osiedle Gaj
komor - Wto 09 Wrz, 2008

Mnich, czy to zdjęcie było robione jakimś kompaktem? Niebo jakieś plackowate-szumowate.
Monastor - Wto 09 Wrz, 2008

Cytat:
gaj.jpg
Nokia N95

:razz:

komor - Wto 09 Wrz, 2008

Monastor, dzięki, to ze zmęczenia pracą. Choć już się nie przepracowuję od kilku dni to nadrabiam zaległości na forum więc gały dalej bolą... :)
wyspa - Pon 15 Wrz, 2008

Nie wiedziałem, czy to makro, czy to kwiat, więc wrzucam tu:


Jesienny - Pon 15 Wrz, 2008

Prawie jak okładka Tool ;)
wyspa - Pon 15 Wrz, 2008

Jesienny, własnie skończyłem słuchać Undertow :D (jak dla mnie najlepsza ich płyta)
arietiss - Pon 15 Wrz, 2008

wyspa, interesujące...!
Jesienny - Pon 15 Wrz, 2008

Widać miałem dobre skojarzenie ;)
wyspa - Pon 15 Wrz, 2008

Jesienny, prawdę mówiąc absolutnie tool'em się nie inspirowałem. Ale jak napisałeś, że Ci się z nimi kojarzy, to akurat kończyłem słuchać ich płyty :)
arietiss, thx

maziek - Nie 21 Wrz, 2008


mavierk - Nie 21 Wrz, 2008

maziek co to za ciężka obróbka w Twoim wykonaniu? :shock:
BlueSky - Pon 22 Wrz, 2008

w tunelu


edmun - Pon 22 Wrz, 2008

zawsze mi brakowało aby sobie zrobić taką fotkę. chyba dlatego że sprzedałem swoje autko lub jeżdżę zazwyczaj po lewej stronie samochodu :D
fotka u góry ma wiele wad.
najbardziej razi mnie odbicie :(

BlueSky - Pon 22 Wrz, 2008

Chętnie posłucham jakie ma wady ;) Mogłam inaczej wykadrować i owszem, ale poza tym to wszystkie efekty są zamierzone, włącznie ze mną w odbiciu :)
edmun - Wto 23 Wrz, 2008

BlueSky, hmm.. raczej nie chodzi mi o Twoje odbicie.... spójrz po prostu nad lusterko co Ci wyszło :/
arietiss - Wto 23 Wrz, 2008

BlueSky, trzeba było odkręcić szybkę... :mrgreen:
wyspa - Pon 06 Paź, 2008

Z szuflady,
z przymróżeniem oka ;)


MC - Pon 06 Paź, 2008

wyspa, fajny pomysl :smile:
wyspa - Pon 06 Paź, 2008

thx :)
mnich - Pon 06 Paź, 2008

mi też się podoba :)
jaad75 - Wto 07 Paź, 2008

mnie też... :smile:
wyspa - Wto 07 Paź, 2008

:grin:
arietiss - Czw 16 Paź, 2008

Kolejna zagadka...


mnich - Czw 16 Paź, 2008

lemiesz od pługa?
arietiss - Czw 16 Paź, 2008

Bingo! Tak myślałem, że za szeroko... :neutral:
mavierk - Pon 20 Paź, 2008

No i mój kotlet nr2 :)


jaad75 - Sob 25 Paź, 2008

mavierk, całkiem fajne, ale wolałbym, żeby ten dźwig pozował w bardziej urozmaicony sposób... :smile:

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 12:02 ]
No dobra, to ja może też tutaj wrzucę, bo moje ostatnie zabawy chyba gdzie indziej nie pasują...


maziek - Sob 25 Paź, 2008

A gdzie kot?
mavierk - Sob 25 Paź, 2008

jaad75 napisał/a:
mavierk, całkiem fajne, ale wolałbym, żeby ten dźwig pozował w bardziej urozmaicony sposób... :smile:
niestety - stałem 10 metrów od samego dźwigu + do tego 20cm od płotu, przy 24mm, którymi mogłem go złapać i dwumiesięcznej zabawie aparatem (R1) nie kminiłem jeszcze zabaw kadrem i kompozycją :)

A mycha spoxik, widać kto zna się na lampach :)

jaad75 - Sob 25 Paź, 2008

mavierk napisał/a:
A mycha spoxik, widać kto zna się na lampach :)

Dzięki, ale z tym "znaniem", to bez przesady... :smile:
Efekt zabawy nowym gridem...

Jesienny - Nie 26 Paź, 2008

Urzekające, Też miałem coś tu wrzucić, ale wyląduje w architekturze jednak ;)
maziek - Czw 30 Paź, 2008

Mam podobny dylemat, ale wrzucę tu, choć abstarkcyjna jest tylko sytuacja...
(operatorowi nic się nie stało od razu mówię... :shock: )





widok z satelity - współrzędne: 51.142676, 23.4862

MC - Czw 30 Paź, 2008

Bardzo mi sie podobaja :smile:
AuThoR - Czw 30 Paź, 2008

Myszka świetna :D
arietiss - Czw 30 Paź, 2008

maziek, to się nazywa być we właściwym miejscu, o właściwym czasie!
koraf - Czw 30 Paź, 2008

maziek napisał/a:
Mam podobny dylemat, ale wrzucę tu, choć abstarkcyjna jest tylko sytuacja...
(operatorowi nic się nie stało od razu mówię... :shock: )


Pierwsze jest dla mnie najlepsze :mrgreen: , a drugie do kroniki policyjnej :wink: jakby potrzebowali.

[ Dodano: Czw 30 Paź, 2008 22:28 ]
jaad75 napisał/a:
mavierk, całkiem fajne, ale wolałbym, żeby ten dźwig pozował w bardziej urozmaicony sposób... :smile:

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 12:02 ]
No dobra, to ja może też tutaj wrzucę, bo moje ostatnie zabawy chyba gdzie indziej nie pasują...

jaad75 bardzo oryginalny i fajny ten mychacz :grin: .

jaad75 - Pią 31 Paź, 2008

koraf, dzięki... :smile:
Monastor - Czw 06 Lis, 2008

Patrzę do którego wątku wrzucić fotkę i widzę, że temat o abstrakcji już jakiś czas temu zmienił się w temat 'gwóźdź, mydło i powidło'. Nie będę odstawał od offtopu :twisted:




AuThoR - Czw 06 Lis, 2008

a co to w środku tej butelki? dym z papierosa czy jakaś obróbka programowa?
Monastor - Czw 06 Lis, 2008

AuThoR, ja nie wiem, Wam w głowie tylko fajki i photoshop :mrgreen:
Tak samo było przy purchawkach Sz@kala :-)

To ślady ruchomego źródła światła lub jego odbić w butelce ;-)

maziek - Czw 06 Lis, 2008

Nalepka kazi.
Monastor - Czw 06 Lis, 2008

maziek, wiem, na drugim już zdjęta. Mimo wszystko wzór utworzony przez światło na tym zdjęciu wypadło chyba najlepiej z całej sesji.

Widać szum czy to mój laptop go uwidacznia?

MC - Czw 06 Lis, 2008

Monastor, moj laptop stary jest, ale szumu troche faktycznie widze...
maziek - Czw 06 Lis, 2008

Ogólnie to kolory baardzo mi sie podobają. U mnie (kineskop) szumu nie widać.
BlueSky - Nie 23 Lis, 2008

1


2


3


4

MC - Nie 23 Lis, 2008

BlueSky, co to za biale kropki na pierwszym zdjeciu :???:
BlueSky - Nie 23 Lis, 2008

W tle była chusta szyta srebrną nicią...
MC - Nie 23 Lis, 2008

Hmmm, bo mi to troche na hotpixele wyglada, ale moze sie myle.
jaad75 - Nie 23 Lis, 2008

BlueSky, dwa pierwsze świetne, czwórka trochę odstaje w dół...
BlueSky - Nie 23 Lis, 2008

Dziękuję, a czwórkę przemyślę ;)

Wschód Księżyca


miszet - Pon 24 Lis, 2008

molo w Sopocie podczas pełni...:)
MC - Pon 24 Lis, 2008

miszet, fajne. Podoba mi sie.
miszet - Pon 24 Lis, 2008

milo :)
mnich - Pon 24 Lis, 2008

No to co...
Dopiszę się:

Chyba nie ma sensu tłumaczyć co i jak?

Jesienny - Nie 30 Lis, 2008

A Noc Reklamożerców w tym roku była nudna cholernie. Dobrze ze miałem aparat. Głupie to takie ale zabawne


kamfil06 - Nie 30 Lis, 2008

mnich,

pozwoliłem sobie ustawić twoją fotkę na tapete :wink:

mnich - Nie 30 Lis, 2008

kamfil06, spoko :)
Blanchette - Nie 30 Lis, 2008

Piękny niebieski i ładny kontrast z oranżem - wcale nie takie głupie!
miszet - Nie 30 Lis, 2008

zabawa zoomowaniem:D
maziek - Nie 30 Lis, 2008

Ciekawi mnie, jak to zobaczycie. Bo ja zawsze widzę to źle...


mnich - Nie 30 Lis, 2008

element greckiej budowli? chodzi Ci o to co jest wklęsłe a co wypukłe?
maziek - Nie 30 Lis, 2008

Trafiony. Ta, dokładnie. Muszę dłuższy czas się wpatrywać i to wiedząc co powinienem zobaczyć, żeby właściwie to zobaczyć. Bo na początku widzę na odwyrtkę. A Ty jak to widzisz?

... a, i budowla jest walewicka :mrgreen: .

mnich - Nie 30 Lis, 2008

Znaczy ciemne elementy wydają Ci się wklęsłe? Bo mi te przyciemnione "S" wygląda na wypukłość.
maziek - Nie 30 Lis, 2008

Tzn. to miejsce - róg, gdzie stykają się trzy szarości (na "pudełku") wydaje Ci się wklęsłe, czy wypukłe?
mnich - Nie 30 Lis, 2008

szarości wystają ponad poziom "niby to bieli", a pudełko zobaczyłem dopiero jak onim powiedziałeś :mrgreen:

[ Dodano: Nie 30 Lis, 2008 20:06 ]
ale nie.... masz racje. ten biał prostokąt wystaje od reszty... Takie pudełko pod sufitem podwieczone, teraz zrozumiałem.

maziek - Nie 30 Lis, 2008

Czyli też się nabrałeś? Ciekawa sprawa. Tzn. chyba kierunek oświetlenia decyduje, to było w nocy i całość jest oświetlona od dołu, odwrotnie niż słoneczkiem...

To jest gzyms, który od spodu podtrzymywany jest tymi "pudełkami" (belkami)

pierpapier - Czw 11 Gru, 2008

wtf?


jasiekcom - Sro 17 Gru, 2008

A moze cos takiego :wink:
arietiss - Sro 17 Gru, 2008

Fajna fontanna!
xneon - Wto 30 Gru, 2008





myśleliście, że tylko Kaczyńskich jest dwóch? ha-haa! :P

[ Dodano: Wto 30 Gru, 2008 14:01 ]
tooo jest mój temat :>






nic w PS, wszystko w aparacie, nie, nie mam tam balansu w Kelvinach



moonpainting
















dobra, chwilowo dam Wam odetchnąć...ale ja tu jeszcze wrócę! :)

mnich - Wto 30 Gru, 2008

xneon, niezłe prace. :)
AuThoR - Wto 30 Gru, 2008

Ja też jestem pod wrażeniem :shock:
pawel23 - Wto 30 Gru, 2008

xneon, zarąbiste :shock:
MC - Wto 30 Gru, 2008

Swietne.
Monastor - Wto 30 Gru, 2008

xneon, co jest na 8 i 9?
xneon - Wto 30 Gru, 2008

wnętrze kubków z pracowni malarskiej :)
AuThoR - Wto 30 Gru, 2008

W życiu bym nie zgdał że to kubki :) super komponują się te mocne kolory :)
xneon - Wto 30 Gru, 2008

a bo i nie miałeś zgadywać tylko patrzeć :)
needlehole - Wto 30 Gru, 2008


Monastor - Wto 30 Gru, 2008

needlehole, masz dwa wielkie hot pixele, zmapuj je koniecznie. Poza tym ładny dark.
xneon - Wto 30 Gru, 2008

baletnice

















Bumber - Sro 31 Gru, 2008

Ło matko, od tych ostatnich dostałem zawrotu głowy :roll:

Poza tym xneon, świetne prace. Gratuluję pomysłowości, sam bym na takie cuda nie wpadł. :)

rodak - Pon 12 Sty, 2009

moje skromne próby


Lazlo - Pon 12 Sty, 2009

Kurcze za duzy format :wink:
edmun - Pon 12 Sty, 2009

rodak, nie podchodzi mi, ani na miniaturce ani na pelnym ekranie
rodak - Pon 12 Sty, 2009

a do jakiego rozmiaru mam je zmniejszyć?
mamy tylko irfanview i boję sie trochę o jakość

może coś się po.... w fotosiku, jeszcze raz skrót


Lazlo - Pon 12 Sty, 2009

Fotosik wymaga od Ciebie bodajze 4.8 mega a ja zaznaczam zawsze do 800 pixeli dodajac swoje foty i takie sie najlepiej oglada :wink:
rodak - Pon 12 Sty, 2009

czy tak lepiej?


edmun - Pon 12 Sty, 2009

nie że nie chodzi, ale że nie podchodzi :/
4motion - Sro 14 Sty, 2009


edmun - Sro 14 Sty, 2009

za niebieskie :mrgreen:
4motion - Sro 14 Sty, 2009

A w jakim kolorze ty byś to widział?
edmun - Sro 14 Sty, 2009

białym oczywiście :) i odrobinę więcej kontrastu

moim zdaniem oczywiście

fotoap - Pon 19 Sty, 2009
Temat postu: lód z polarem
lód z polarem

C400D SIGMA 17-70 POLAR

krikus - Wto 20 Sty, 2009

Kula energii;

[ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 19:05 ]
Z kategorii białe wino; "człowiek nie wielbłąd, napić się musi" :mrgreen:

fotoap - Sro 21 Sty, 2009
Temat postu: FARTuszki
Fartuszki...
C400D SIGMA 17-70

POZDRAWIAM
:lol:

Monastor - Czw 22 Sty, 2009

fotoap, co to ma wspólnego z abstrakcją?
skasowany - Czw 22 Sty, 2009
Temat postu: Re: FARTuszki
fotoap napisał/a:
Fartuszki...
C400D SIGMA 17-70

POZDRAWIAM
:lol:


Zajefajne foty!!! Stary, gdzie takie można kupić? A mają duże rozmiary tych fartuszków? I w ogóle gratuluje zmysłu obserwacji! Jak Ci się udało taką abstrakcję wypatrzyć? Jeny....

oracle - Czw 22 Sty, 2009

Nie wiem czy to akurat pasuje do abstrakcji ale wrzucam:



jasiekcom - Pią 23 Sty, 2009

mnie się podoba szkoda jedynie tych przeswitów widocznych głownie w lewym górnym rogu, mam pytanko co to było bo ja obstawiam piane lub cosik takiego :?:
oracle - Pią 23 Sty, 2009

to nie jest piana :D ani krople wody. To są pęcherzyki powietrza na patelni o strukturze plastra miodu :D
I to pewnie o te prześwity ci chodzi w górnym lewym rogu - to jest po prostu para wodna unosząca się nad gotującą się wodą. Nie szło tego wyeliminować ale to może być wina mojego obiektywu.

fotoap - Nie 25 Sty, 2009
Temat postu: Re: FARTuszki
Ruslan napisał/a:
fotoap napisał/a:
Fartuszki...
C400D SIGMA 17-70

POZDRAWIAM
:lol:


Zajefajne foty!!! Stary, gdzie takie można kupić? A mają duże rozmiary tych fartuszków? I w ogóle gratuluje zmysłu obserwacji! Jak Ci się udało taką abstrakcję wypatrzyć? Jeny....


SCHEVENINGEN - kurort plażowy -dzielnica HAGI
znak rozpoznawczy j.n.
pozdrawiam :wink:

4motion - Nie 25 Sty, 2009


mavierk - Wto 27 Sty, 2009

oracle napisał/a:
Nie wiem czy to akurat pasuje do abstrakcji ale wrzucam:
Mógłbym zapytać, czy dałoby się na tej patelni spróbować wylać mountain dew, podświetlić to lampką UV i zrobić macro takie czaderskie? xD
ahugahaga - Pią 30 Sty, 2009

To ja też dodam coś interesującego(chyba?)
edmun - Pią 30 Sty, 2009

ostrość gdzieś zniknęła
ahugahaga - Pią 30 Sty, 2009

fakt, fota z ręki
następnym razem postaram się zrobić ze statywem

Pstryczek - Sob 31 Sty, 2009

No to ja dla odmiany ze statywu

mnich - Sob 31 Sty, 2009

Fajne :)
Pstryczek - Sob 31 Sty, 2009

mnich, miło mi, że się podoba :) Mam takich więcej, bo ustawiałem światło pod różnymi kątami i za każdym razem inaczej te kropelki się przedstawiały.
A jak Ci się widzi mój "malarski" las ?

eM90 - Sob 31 Sty, 2009

Pstryczek, świetne to zdjęcie :) Na czym tak właściwie są te kropelki?
Lazlo - Sob 31 Sty, 2009

Pstryczek bardzo ciekawie to wyszlo :grin: . Na dodatek w tych kroplach widac ....wlasnie nie wiem co to...takie drobne kropeczki/pecherzyki :?:
fajnie fajnie :wink:

Pstryczek - Sob 31 Sty, 2009

Kropelki (zwykłej wody kranówy :D ) dawkowałem kroplomierzem na kawałek niebieskiej matowej folii samoprzylepnej naklejonej na blat w kuchni. Aparat ustawiłem na statywie, przez co mogłem pozwolić sobie na dłuższe czasy naświetlania. Wyłączyłem ogólne światło i operowałem tylko przypinanym reflektorkiem ze zwykłą żarówką. Polecam taką zabawę bo daje to naprawdę zaskakujące efekty w zależności od kierunku i kąta padania światła. Raz krople wyglądają jak szklane, raz jak perełki, cukierki lub kamienie szlachetne ;)
mavierk - Sob 31 Sty, 2009

Pstryczek, nie powiem, zacne :)
Pstryczek - Sob 31 Sty, 2009

Dzięki wszystkim za miłe słowo :) Proszę oto te same kropelki ale z innym światłem :

mnich - Sob 31 Sty, 2009

Pierwsze lepsze. Gdzie ten las?
Pstryczek - Sob 31 Sty, 2009

W Fotorgafii Innej (str. 17).
mavierk - Sob 31 Sty, 2009

Pstryczek, prawie takie same, ale spróbuj (jeśli Ci się chce) zrobić trzy podobne kadry, ale w każdym jednym zastosuj inną kolorystykę i utwórz z tego tryptyk - myślę, że może wyglądać świetnie :)
Pstryczek - Nie 01 Lut, 2009

mavierk takie same ? Ja widzę kolosalną różnicę między nimi :) Pierwsze wyglądają jak z przezroczystego szkła, a drugie jak kamienie szlachetne ;)

Fakt, że to te same krople na tym samym niebieskim podłożu, focone z tej samej pozycji, ale za to podświetlone z zupełnie innej odległości i pod innym kątem.

Mówisz tryptyk ? No niezła myśl, tylko musiałbym sfotografować krople na różnokolorowych podłożach. Chociaż nie koniecznie, bo mam je w RAWach i mogę zmienić im dowolnie kolory, tylko, że mało w tym prawdy będzie ;)

mavierk - Nie 01 Lut, 2009

no Ty zdjęcie robiłeś, dla mnie te krople są bardzo do siebie podobne ;)
Lazlo - Nie 01 Lut, 2009

Niebieskie?! saturacja na -100,ale kompensacja tez na minus max,do tego duzo kontrastu i wyszlo blue,ale bez przepalu :cool:

[ Dodano: Nie 01 Lut, 2009 21:17 ]
cholera pomylilem dzialy :oops:
ale nie ma tego zlego ...

Pstryczek - Nie 01 Lut, 2009

Lazlo co to jest to pierwsze ? Drzewo ?
Lazlo - Pon 02 Lut, 2009

Pstryczek to jest ta pierwsza warstwa kory brzozy,drzewo uschlo i "naskorek" tak sie fajnie powywijal :wink:
A sopel mial byc wrzucony do "Fotografia Inna",alem sie rypnąl :oops:

Riddle - Pon 02 Lut, 2009

Robione aparatem ... motorola v6 maxx :mrgreen:



edmun - Pon 02 Lut, 2009

pstryk :) :razz:
Kocur - Pon 02 Lut, 2009

Riddle napisał/a:
Robione aparatem ... motorola v6 maxx :mrgreen:


Nieistotne czym robione, tylko jak zrobione, a zrobione niestety nijak. Pierwsze to jak dla mnie jakieś plamy, drugie może miało by szanse, gdyby kadr nie był tak boleśnie centralny...

palindrom - Wto 03 Lut, 2009

Naturalny recykling - tyle zostało z pniaka. ;)
bladii77 - Wto 03 Lut, 2009

palindrom napisał/a:
Naturalny recykling - tyle zostało z pniaka.


sc-korniki-sponge.jpg


To robota mrówki gmachówki......takie olbrzymie mrówy :)

[ Dodano: Wto 03 Lut, 2009 07:37 ]
To i ja cos zapodam. Zrobione noca, swiatło lampy ulicznej odbite w zamarznietej kałuży.Bez jakiejkolwiek obróbki.

skasowany - Sob 14 Lut, 2009

W okolicach Rembertowa przy -1C :wink:
lupo57 - Sob 14 Lut, 2009

hej Ruslan genialne
super bardzo bardzo

jasiekcom - Sob 14 Lut, 2009

Ruslan, super abstrakcja bardzo lubię tego typu klimaty ale kurcze ja się najczęściej wq…. że takie rzeczy jakoś ciężko się dostrzegam w dzisiejszym natłoku albo porostu brak mi zmysłu fotograficznego :mrgreen: tj jestem kiepawym foto :cry:
Lazlo - Sro 18 Lut, 2009

"Musisz wpisac wiadomosc przed wyslaniem" :zalamany:
lupo57 - Sro 18 Lut, 2009

Lazlo fotka jest super !!!
veenee - Sro 18 Lut, 2009

Lazlo, pyszne - bardzo mi sie podoba.
maziek - Sro 18 Lut, 2009

Lazlo, dobre!
jasiekcom - Sro 18 Lut, 2009

Lazlo, fajne i przyjemne :wink:
Jesienny - Sro 18 Lut, 2009

Nadaje się na okładkę płyty :}
Lazlo - Sro 18 Lut, 2009

Jesienny chyba ktorys wirtuoz mial plyte......"fire&ice"....cos mi sie zdaje :wink:
Dziekuje to milo ze sie Wam co nieco lazlowego podoba :grin:

mnich - Pią 20 Lut, 2009

Troszku mi się nudziło więc przedstawiam krótki cykl: Planety




Oczywiście jest to trochę takie makro, ale że nie przedstawia nic ciekawego wrzucam do abstrakcji.
Jak zrobione? D300 + N50/1.8 z przytrzymanym ręką N18-135G
( odwrócony) + błysk z SB800 (CLS)

mavierk - Pią 20 Lut, 2009

jedyneczka mnichu jest słodziutka :) 2 nie rozumiem
lupo57 - Pią 20 Lut, 2009

a dla mnie odwrotnie, gdyby tylko tego paprocha na 2 nie było byłoby idealnie

pozdrawiam

Jesienny - Sob 21 Lut, 2009

Mavierk: a zdjęcie Jowisza widziałeś? ;D. 2 jak najbardziej :)
mnich - Sob 21 Lut, 2009

Dziękuje :)
mavierk - Sob 21 Lut, 2009

Jesienny, nie trafia do mnie Twój argument :)
mnich - Sob 21 Lut, 2009

a ja nie zamierzam Cię przekonywać, skoro Ci się nie podoba. ( ja też wolę pierwsze :)
Monastor - Sob 21 Lut, 2009

mnich, toż to Ganimedes i Jowisz :-)
Tylko paproch z Jowisza bym wywalił :zalamany:

jasiekcom - Sob 21 Lut, 2009

mnich, jedynka bardzo przyjemna ma swój klimacik mi się bardzo widzi , a na dwójeczce ten paproch to może sztuczny satelita albo innych niezidentyfikowany obiekt łatający :wink:
mnich - Sob 21 Lut, 2009

Jeszcze jedno

Monastor - Sob 21 Lut, 2009

jasiekcom, może to czarny monolit :smile:

mnich, a to mi się kojarzy z Mirandą :-)

mnich - Sob 21 Lut, 2009

jasiekcom,
to pas startowy dla UFO :wink: :lol:

Paproszek ma swój klimacik i go nie usunę. Jakby mi się zdjęcie przez niego miało nie podobać to bym go nie pokazywał, albo usunął paproch przed publikacja. ;)

:smile:

jasiekcom - Sob 21 Lut, 2009

mnich, czyli „obcy są wśród nas” :mrgreen: to nowe tez fajne ale troszkę obciąłbym ta czerń po bokach, mnich, mógłbys opisać dokładniej jak to robiłeś bo za bardzo nie kumam :neutral:
mnich - Sob 21 Lut, 2009

jasiekcom,
Na korpusie Nikona D300 miałem zamocowaną Nikonowską 50/1.8 ( trzymałem ten zestaw w prawej ręce) w drugiej ręce trzymałem odwrócony KIT N18-135 G, tak by przednia soczewka kita idealnie przylegała do czoła 50/1.8 ( kit ustawiony na 18 mm) palcem wskazującym lewej ręki przytrzymywałem popychacz przysłony w kicie tak by była cały czas otwarta, taki zestawem poruszajac sie w przód i w tył ustawiałem ostrość. Całości dopełniał błysk SB800 wyzwalany bez przewodowo z pomocą lampy w budowanej w D300.
Ot i cała tajemnica. :mrgreen:

mam nadzieje że to już jasne :)

[ Dodano: Sob 21 Lut, 2009 19:06 ]


Przepraszam za jakość i walory artystyczne zdjęcia ;)

jasiekcom - Sob 21 Lut, 2009

mnich, wielki dzięki teraz już kumam, już wszystko jasne jak słonce :wink:
j_zaz - Wto 24 Lut, 2009




ahugahaga - Wto 24 Lut, 2009

Wrzucam do abstrakcji, bo temat taki. Chociaż i do makro też by się nadawał
kmosw - Sob 28 Lut, 2009


xagon - Nie 08 Mar, 2009

można by było kuleczkę "wypucować" i trochę przepalenia zaciemnić , ale ogólnie fajniutkie
kmosw - Pon 09 Mar, 2009

Kurz chcialam tam zostawic, a z przepaleniami faktycznie masz racje :)
palindrom - Nie 22 Mar, 2009

Kto zgadnie co przedstawia to zdjęcie? :)
xagon - Nie 22 Mar, 2009

wygląda mi to na cegłówkę , ale 100% pewności nie mam :wink:
Kocur - Nie 22 Mar, 2009

Mnie to wygląda na wnętrze jakiejś lampy, a to w środku to odbłyśnik (czy jak to się tam nazywa). Kojarzy mi się z lampą w gabinecie stomatologicznym :D
amv - Nie 22 Mar, 2009

palindrom, za trudne :roll: :lol:
Zajefajny avatar :wink:

palindrom - Nie 22 Mar, 2009

No dobra, łatwe nie było :) Zdjęcie przedstawia w gruncie rzeczy NIC :mrgreen: Otóż jeżeli ustawimy 2 zwierciadła pod niewielkim kątem i spojrzymy od "szerszej" strony, to zobaczymy wielokrotne odbicia. W szczególności można ustawić to tak, że odbicia układają się "w kółko" ;) Wygląda to tak jak w załączniku.

Avatar to przejście promienia przez obiektyw kserokopiarki Canona ;)

amv - Nie 22 Mar, 2009

No to główka pracuje :wink: :grin:
skasowany - Pią 27 Mar, 2009

Poczynione na ulicy Gdańska :)

goltar - Pią 27 Mar, 2009

Ruslan - drzewo millennium ?
skasowany - Pią 27 Mar, 2009

goltar, dokładnie tak! :grin: Ale masz oko! :grin:
mnich - Czw 02 Kwi, 2009

No to:

"Suw"


[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 18:23 ]
"Tan"
[... pracujesz dla fabryki... ]


[ Dodano: Czw 02 Kwi, 2009 18:33 ]
"poligono industrial"

Monastor - Czw 02 Kwi, 2009

A ja mam takie coś. Jak ktoś nie lubi aż takiej abstrakcji to można to potraktować jako zdjęcie testowe na bokeh Canona 100 F/2.8 macro :razz:


mnich - Sob 04 Kwi, 2009

Dodam jeszcze jedno:

"Stworzenie"

W PS tylko CZ&B, reszta to efekt zbrojonej szyby ;)

paula696 - Pon 13 Kwi, 2009

Pierwsza fota jaką zrobiłam po tym jak rozpakowałam przywieziony przez kuriera aparat :razz: [dodam iz byl to moj pierwszy aparat :oops: ]

Dla ciekawskich Canon 450d + kit :)

xneon - Pon 13 Kwi, 2009

śliczne
mnichowe stworzenie też genialne

mnich - Pon 13 Kwi, 2009

xneon, Dzięki :)
Przy okazji, chciałbym się przywitać po świętach i przeprosić za to że zarzucę forum teraz moimi zdjęciami. :)

arietiss - Wto 21 Kwi, 2009

Zagadka. Co to jest?


lupo57 - Wto 21 Kwi, 2009

jakiś ukwiał ?????
arietiss - Wto 21 Kwi, 2009




Bumber - Wto 21 Kwi, 2009

arietiss, zoo czy łódzka palmiarnia? :)
sciana - Wto 21 Kwi, 2009

O teraz coś ode mnie:



(nie używałem nic prócz aparatu i PS do lekkiego poprawienia kolorków)

arietiss - Wto 21 Kwi, 2009

Bumber, łódzkie zoo.
sciana, w krzywym zwierciadle...? :mrgreen:

[ Dodano: Wto 21 Kwi, 2009 22:43 ]
Aha, na fotografiach meduzy! :mrgreen: :wink:

mavierk - Czw 23 Kwi, 2009

sciana, mi sie podoba :D
Sunders - Czw 23 Kwi, 2009

sciana, jeśli PS był tylko "do lekkiego poprawienia kolorków", to co jest na fotce,...abstrakcja :???:
mavierk - Czw 23 Kwi, 2009

w końcu taki dział, ...abstrakcja :???:
sciana - Pią 24 Kwi, 2009

Sunders, odbicie mojej miłej w takiej dziwnej konstrukcji (bryła, maksymalnie krzywe lustro) w hallu British Museum
veenee - Pią 24 Kwi, 2009

sciana, jak dla mnie bardzo "si" :smile:
Oniryczny - Pią 24 Kwi, 2009
Temat postu: Puste archiwum
jedna z moich pierwszych amatorskich fotek...
Sunders - Pią 24 Kwi, 2009

sciana, piękna kobieta :smile:
BigB - Sob 25 Kwi, 2009

Dwie fotki prosto z tunelu ;)





amv - Sob 25 Kwi, 2009

Mocne kolory - świetnie :grin:
zug - Sob 25 Kwi, 2009

BigB, bardzo fajne fotki, te kolory :roll:
tylko te wycieraczki mi nie pasują :razz:

BigB - Nie 26 Kwi, 2009

a tu dymki ...

Totalna abstrakcja .. ale otrzymujemy :

Papirus :



I rybkę:


mavierk - Nie 26 Kwi, 2009

BigB, mogłeś podciąć, żeby wycieraczek nie było :) No a dymki są.. emm.. ładne :)
komor - Wto 28 Kwi, 2009

BigB, natychmiast pisz jak się te dymki robi? Jakaś długa ekspozycja i dodatkowe gadżety?
BigB - Wto 28 Kwi, 2009

komor napisał/a:
BigB, natychmiast pisz jak się te dymki robi? Jakaś długa ekspozycja i dodatkowe gadżety?

Sorki za spóźnienie ...

Wiec jest tak :

Jakiś czarny mur lub ściana (czarny obrus czy coś tam, koszulka) jak najdalej w tle ...
Super dobre oświetlenie boczne na wysokości dymka (zęby nie padało na tło)
Aparat na statywie .

Dobrze zamknąć , tak na f11 - f16
Wyostrzyć ręcznie na wysokości dymka ...

Dymek z jakiegoś pachnidła, co ma ładny biały dym (nie idzie z fajki ani ze swieczki)

I strzelać, czasami poruszyć powietrze delikatnie zęby dymek zaczął robić wygibasy ...

I tyle co do focenia. (robiłem je tamronem 28-75f2.8 na f16 z szybkością ok 1/200s)


Potem trzeba obrobić:
Podciągnąć kontrast, zamienić na negatyw (dymek będzie czarny a tło białe) i bawić się kolorkami wedle ochoty ...

Pierwszy raz to robiłem, strasznie mi się podobały takie zdjęcia ... ale jak już zrobiłem raz, to nie mam wcale ochoty tego ponawiać ... może na jakiś konkurs ;)

4motion - Wto 28 Kwi, 2009

komor napisał/a:
BigB, natychmiast pisz jak się te dymki robi? Jakaś długa ekspozycja i dodatkowe gadżety?


Dla Ciebie wprawdzie link do konkurencji ale nie oto chodzi, zerknij tu

amv - Wto 28 Kwi, 2009

Swietny pomysł :grin: ,muszę popróbować ....tylko mnie jakoś te kadzidła mulą :razz: ,ale się poświęce :smile:
BigB, rybka super :wink:

AdrianD - Sro 29 Kwi, 2009

Takie nic :mrgreen:

zug - Czw 30 Kwi, 2009

AdrianD, takie nic a mi się podoba :smile:
fajna ramka z klamką i z miernikiem oglądalności :mrgreen:
ciekawie wyszło jak w psuju wyciąłem tą ramke i termometr tfu miernik :razz:
moze masz bliżej szyby zrobione?

edmun - Czw 30 Kwi, 2009

takie inne, ale ciekawe i bardzo mi się podoba (p.s. sorry za syfki na matrycy)


Zagadka

veenee - Czw 30 Kwi, 2009

edmun, fajne - co to cieknie?
edmun - Czw 30 Kwi, 2009

woda z kranu :)
arietiss - Czw 30 Kwi, 2009

Dobrze kombinowałem, tylko myślałem o oleju kujawskim... :lol:
AdrianD - Czw 30 Kwi, 2009

Zug chciałem żeby było naturalnie więc nie stemplowałem klamki i tempomatu :wink: .Nie mam z bliższa,kadrowałem żeby weszło na styk w pięćdziesiątce- mam co najwyżej pełną rozdzielczość.
beata.zawrzel. - Wto 05 Maj, 2009

Interpretacje pozostawiam widzowi :)

mavierk - Wto 05 Maj, 2009

niby takie nic... ale nie od razu skojarzyłem, że to zwykły beton..
BigB - Wto 05 Maj, 2009

mavierk napisał/a:
niby takie nic... ale nie od razu skojarzyłem, że to zwykły beton..


ja skojarzyłem ... ale ten niebiesko-szary syf to dorzucony nie ?

to mi przypomina moje stare zdjęcie ;)


beata.zawrzel. - Wto 05 Maj, 2009

W jakim sensie 'dorzucony'?
BigB - Wto 05 Maj, 2009

beata.zawrzel. napisał/a:
W jakim sensie 'dorzucony'?


nie wiem , np. w PSie ... po prostu ten szary trójkąt na dole "dziwnie" wygląda

beata.zawrzel. - Wto 05 Maj, 2009

Nic w PSie nie bylo dorzucane, do zdjecia moge jedynie dorzucic fragment wiersza Tetmajera 'Morskie oko': :)

Pogodne, ciche jak duch, co tonąc w marzeniu
leci w sfery spokojne, burzliwe ominie:
lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie,
jak błyszczący dyjament w stalowym pierścieniu...

Słońce nad obłokami po nieba sklepieniu
jak orzeł nad żurawi lotnym stadem płynie;
granity się malują w przejrzystej głębinie,
niby obraz przeszłości odbity w wspomnieniu.

ziemowy - Pon 11 Maj, 2009

Nie wiedziałem do końca do którego działu dać to zdjęcia ale niech będzie tu:
Usjwo - Pon 11 Maj, 2009

ziemowy napisał/a:
Nie wiedziałem do końca do którego działu... :


To chyba do tego nowego o PS'ie :mrgreen:
Zdjecie sie podoba.

mac.serafin - Sro 13 Maj, 2009

1.

2.
nie wiedziałem gdzie dodać a tu mi najbardziej pasowało : )

komor - Sro 13 Maj, 2009

mac.serafin, drugie ma potencjał. :)
mac.serafin - Sro 13 Maj, 2009

Każde zdjęcie ma potencjał tylko nie każdy potrafi go dostrzec! No wiec nie wiem czemu doł jest taki dziwny bo powienien być ucięty równo z początkiem tej białej kreski :)
skasowany - Sro 13 Maj, 2009

mac.serafin napisał/a:
Każde zdjęcie ma potencjał tylko nie każdy potrafi go dostrzec!


No nieee...

mac.serafin - Sro 13 Maj, 2009

I dochodzimy teraz do stwierdzenia: Moje zdjęcia są super tylko tych ich nie rozumiesz
:D :D




Oczywiście nie mówiłem serio!

skasowany - Sro 13 Maj, 2009

A mamy tu takich, mamy... :wink:
edmun - Sro 13 Maj, 2009

mac.serafin napisał/a:
Każde zdjęcie ma potencjał tylko nie każdy potrafi go dostrzec!

oczywiście że ma, jeśli jest mistrzem photoshopa, a ze zdjęcia wycinamy 5% jego prawdziwego wyglądu i robi taki misz masz że mamy mistrzowską "grafikę".

P.S. A tak na serio to się z Tobą nie zgadzam

mavierk - Sro 13 Maj, 2009

już rozmawialiśmy o tym, ile można używać obróbki w zdjęciu, żeby zostało to zdjęcie - jak dla mnie można robić wszystko (tak samo, jak to sie robiło od samego początku fotografii)
mac.serafin - Sro 13 Maj, 2009

Ja oczywiście żartowałem! :P
komor - Sro 27 Maj, 2009

Lateral chromatic aberration? :)


mac.serafin - Sro 27 Maj, 2009

Brakuje mi troche idealnej symetri ale zdjecie przednie!
maziek - Sro 27 Maj, 2009

Komor wyjdzie że Ci kadzę i tak dalej ale przestań, bo gips się mi kończy... ;-)
komor - Sro 27 Maj, 2009

mac.serafin napisał/a:
Brakuje mi troche idealnej symetri ale zdjecie przednie!


Coś mi się wydaje, że przy idealnej symetrii nie byłoby kolorków. Ale to tylko wykręt, bo pajęczyna nie była idealna. :)

maziek napisał/a:
Komor wyjdzie że Ci kadzę i tak dalej ale przestań, bo gips się mi kończy... ;-)


:lol:

zug - Sro 27 Maj, 2009

komor, świetne :shock:
1507 - Czw 28 Maj, 2009

komor, mnie sie podoba
Sunders - Czw 28 Maj, 2009

komor fotka bardzo fajna, a
mac.serafin napisał/a:
Brakuje mi troche idealnej symetri

komor napisał/a:
pajęczyna nie była idealna

w przyrodzie nie ma "idealnej symetrii" :smile:

teodor2424 - Czw 28 Maj, 2009

Taka fotka:
Niby Mars.

komor - Pią 29 Maj, 2009

teodor2424, skojarzenie fajne, ale jednak nieco mocniej bym naświetlił.
teodor2424 - Pią 29 Maj, 2009

Mars właściwy :P


chyba już lepiej prawda??

ghost - Pią 29 Maj, 2009


takie małe coś powstałe z wolnego wieczoru ;)

AdrianD - Sob 30 Maj, 2009

Ja,w sumie do aktu "nie bedzie" za to tu wcisnę :lol:

henk - Nie 31 Maj, 2009


zug - Pon 01 Cze, 2009

henk, :razz:
komor - Wto 02 Cze, 2009

Kto zgadnie? :)


maziek - Wto 02 Cze, 2009

Pęcherzyki powietrza w cieczy, ale przylepione do szyby.
komor - Wto 02 Cze, 2009

maziek, brawo. A ta ciecz to wyrób piwopodobny pt. Reds. Mnie zaciekawiły te podwójne ścianki na bąblach – co to jest?

A tu całość po oszukaniu kolorów:


maziek - Wto 02 Cze, 2009

komor napisał/a:
maziek, brawo. A ta ciecz to wyrób piwopodobny pt. Reds.
Zdobyłes na zonie?

Cytat:
Mnie zaciekawiły te podwójne ścianki na bąblach – co to jest?
Ja bym powiedział, że jest to złudzenie - odbicie otoczenia - to jest sąsiednich bąbelków... Nie masz "foty ogólnej zestawu"? :wink: .
komor - Wto 02 Cze, 2009

maziek napisał/a:
Nie masz "foty ogólnej zestawu"?


Mam takie dwa pstryku „z planu zdjęciowego”:





Ale czy to coś mówi?

maziek - Wto 02 Cze, 2009

Niesamowite, jak łatwo oszukać czlowieka co do rozmiarów przedmiotu, pozbawiając go skali odniesienia. Gdyby moje życie od tego zależało stawiałbym, że są tą bąbelki uwięzione w bardzo gęstym gęstym szamponie czy mydle w płynie, o rozmiarach 2-4mm.

I, na to konto, pozostaje mi tylko "trzasnąć sobie piwa"... (jak ktoś zna balladę wykonywaną m. in. przez Grzesiuka "Feluś Stankiewicz...").

:mrgreen:

A, no i ukłony komor, że takie małe bąbelki udało Ci się...

koraf - Wto 02 Cze, 2009

komor bardzo fajna zabawa :grin: a po planie zdjęciowym szczególnie :wink:
mnich - Sro 03 Cze, 2009

Cytat:
A tu całość po oszukaniu kolorów:

bardzo mi się podoba.

Sunders - Sro 03 Cze, 2009

koraf napisał/a:
komor bardzo fajna zabawa

Nie tylko z fotografowaniem ale również ze zgadywaniem :smile:

teodor2424 - Wto 16 Cze, 2009

jakoś wątek poleciał w dół to może ja coś wstawię żeby go odbudować :)



możecie mnie zjechać za ta fotkę :P

zug - Wto 16 Cze, 2009

teodor2424 napisał/a:
jakoś wątek poleciał w dół....

to zdjęcie go nie poderwie :mrgreen:

teodor2424 - Wto 16 Cze, 2009

zug napisał/a:
teodor2424 napisał/a:
jakoś wątek poleciał w dół....

to zdjęcie go nie poderwie :mrgreen:


wiem a jednak ktoś odpisał :P

Abstrakcja jest fajna :)

AuThoR - Wto 16 Cze, 2009

zug napisał/a:
to zdjęcie go nie poderwie


Może nie poderwie, ale przeglądając wątek do najgorszych napewno nie należy :mrgreen: :mrgreen:

ghost - Wto 16 Cze, 2009

to ja (na wezwanie) dam takiego średniaczka (wynikowo, nie formatowo).

teodor2424 - Wto 16 Cze, 2009

ghost, o kurza twaszzz co to jest?? :) chodiz mi o przedmiot na fotce, żebyśmy się źle nie zrozumieli :P
ghost - Wto 16 Cze, 2009

plastikowe widelce albo noże. nie pamiętam. fotka ze stołówki w Elektowni Jaworzno III, zrobiona przy okazji FotoDeja.
mnich - Wto 16 Cze, 2009

teodor2424, ghost,
Powiem że nawet musiałem się chwile zastanowić co to jest :D

ach te duszne noce.

dżony - Wto 16 Cze, 2009

o w morde, kiwi ze szczypiorkiem-zabójcza kompozycja dla osób lubiących wrażenia :P :D D
ale ze mnie pała, nie przyjżałem się. :P
teraz widze ze to pomidory :D
dobre :)

zug - Wto 16 Cze, 2009

dżony, chyba jaja sobie robisz przecież to zielony pomidor :grin:
edit zauważył :mrgreen:

teodor2424 - Sro 17 Cze, 2009

jak zielony? - jak czerwony :)
monitory szwankują czy jak?? :P

candy - Sro 17 Cze, 2009

dżony napisał/a:
teraz widze ze to pomidory

jakie pomidory?
nawet cofnelem sie do starszych postow ale pomidorow nie znalazlem :shock:

zug - Sro 17 Cze, 2009

teodor2424, dał zdjęcie kiwi tfu zielonych pomidorów i chyba teraz dochodzą do siebie bo "zdjęcie czasowo niedostępne" :wink:
choć nie powiem kiwi ze szczypiorkiem może warto spróbować :razz:

AdrianD - Sro 17 Cze, 2009

zug napisał/a:
...choć nie powiem kiwi ze szczypiorkiem może warto spróbować :razz:


Wtedy to obstrukc.. znaczy "abstrakcja" gwarantowana :grin:

teodor2424 - Czw 18 Cze, 2009

wstawiam jeszcze raz bo tam to coś szwankuje
"kiwi ze szczypiorkiem"

skasowany - Czw 18 Cze, 2009

teodor2424, to już było :neutral:
teodor2424 - Czw 18 Cze, 2009

Ruslan napisał/a:
teodor2424, to już było :neutral:


Być było tylko że tamta fotka się nie otwierała. Edytować nie mogę, Proszę w takim razie moderatora o podmianę linku tamtej fotki na tą tutaj i wykasowanie mojego obecnego posta :)

mnich - Wto 23 Cze, 2009

Noo to ja mam tu taj dla Was trzy szybkie zdjątka zrobione dziś podczas ulewy. ( przepraszam za kolory, mam ostatnio fazę na taką obróbkę )

1



2



3

low key.


wszystko z jednej balkonowej sesji porannej.

PS: to są krople. bardzo małe, ale powiększone zestawem 50/1.8 + odwrócony kit 18-135G.

maziek - Wto 23 Cze, 2009

Na środkowym widać Twoją łapę :mrgreen: .
Bez wątpienia - to bąbelki!

mnich - Wto 23 Cze, 2009

to nie bąbelki- to krople na szybie.
łapę widać bo taka technika że musiałem trzymać popychacz przysłony w kicie by mieć większy otwór... technika kurcza jego ma* :twisted:

alsimair - Wto 23 Cze, 2009

Pierwsze jest naprawdę super. Jak uzyskałeś takie przejście charakterów nieostrości z lewej do prawej (jeśli można być dociekliwym :) )?
zug - Wto 23 Cze, 2009

mnich, pierwsze jest świetne :smile:
maziek - Wto 23 Cze, 2009

mnich napisał/a:
to nie bąbelki- to krople na szybie.
No mówię. Takie ujemne bąbelki :wink: .
mnich - Wto 23 Cze, 2009

pierwsze wykonane za pomocą Nikkora 50/1.8 na pełnym otworze, powierzchnia szyby nie była równolegle do powierzchni matrycy i dodatkowo błysk zdalny z SB800 z lewej.
kmosw - Wto 23 Cze, 2009

mnich, a mi najbardziej pochodzi 2, nie musisz przepraszać za taką obróbkę :)
mnich - Wto 23 Cze, 2009

to znaczy po wykadrowaniu błsk wygląda jak z lewej, a w orginale tak:



Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego obróciłem zdjęcie o 90 stopni? ;)
Od lewej do prawej lepiej się nam czyta ;)

darek-dorado - Wto 23 Cze, 2009

Bardzo ciekawe te kropelki :!:
komor - Sro 24 Cze, 2009

mnich, jedynka z postu wczorajszego bardzo mi się podoba. :)
pluffy - Wto 30 Cze, 2009




drzwi.

ghost - Wto 30 Cze, 2009

jak dla mnie mało abstrakcyjne - to jest klamka. co widać.
alsimair - Wto 30 Cze, 2009

*Plask!*
No tak! Klamka! Wiedziałem, że mi się z czymś kojarzy... ;)

Zdjęcie ciekawe. Ładna faktura i ciekawy konrast kolorów, ale faktycznie niezbyt abstrakcyjne.

michalng - Wto 30 Cze, 2009


komor - Sro 01 Lip, 2009

michalng, dla mnie bomba. I pozostawia bardzo dużo możliwości do dalszej zabawy w Photoshopie. :)
amv - Sro 01 Lip, 2009

michalng, no to jest abstrakcja :mrgreen: , co to takiego,znaczy co dokładnie za roślina ? :roll:
zug - Sro 01 Lip, 2009

amv napisał/a:
co dokładnie za roślina

roślina ja tu jakieś lecące ptaki widzę :wink: :razz:

michalng - Sro 01 Lip, 2009

To jest jodła koreańska. A konkretnie to jej szyszka :mrgreen:
zug - Sro 01 Lip, 2009

tak jak pisał komor, trochę zabawy w PSuju, prosta zmiana na BW i można uruchamiać wyobrażnię :wink:
alsimair - Czw 02 Lip, 2009

Ktoś zgadnie gdzie coś takiego można spotkać?


:)

michalng - Czw 02 Lip, 2009

W PSuju to ja nie umiem :(
teodor2424 - Pią 03 Lip, 2009

Coś na czasie.

Świeżutkie Truskaweczki :grin:

mavierk - Pią 03 Lip, 2009

za żółte :)
zug - Pią 03 Lip, 2009

mavierk napisał/a:
za żółte

co? truskawki :razz:

mac.serafin - Pią 03 Lip, 2009

teodor2424, widzę że czytałeś książkę ekspozycja bez tajemic ;P
skasowany - Pią 03 Lip, 2009

mac.serafin napisał/a:
teodor2424, widzę że czytałeś książkę ekspozycja bez tajemic ;P


W książce wyszło lepiej :wink:

teodor2424 - Pią 03 Lip, 2009

Ruslan napisał/a:
mac.serafin napisał/a:
teodor2424, widzę że czytałeś książkę ekspozycja bez tajemic ;P


W książce wyszło lepiej :wink:


Może i w książce wyszło lepiej, ale chciałem po prostu spróbować co wyjdzie i jak na pierwsze doświadczenia z takim warsztatem jestem zadowolony :)

zug - Pią 03 Lip, 2009

teodor2424, i oto chodzi trzeba próbować :smile:
ja też próbowałem :oops:

mavierk - Pią 03 Lip, 2009

zug napisał/a:
co? truskawki :razz:
caluśkie zdjęcie :)
teodor2424 - Pią 03 Lip, 2009

kurcze tak to jest jak się obrabia zdjęcia na lapku :oops:
Patrzyłem teraz w domu na stacjonarnym faktycznie jest za żółte :) szkoda że nie zmieniłem WB pewnie pierwsze wrażenie było by lepsze :)

mavierk - Pią 03 Lip, 2009

to popraw, bo zdjęcie fajne.
mnich - Sob 04 Lip, 2009

Letni drink.

Bumber - Nie 05 Lip, 2009

mnich, mam skojarzenia ze złotym piaskiem i lazurową wodą.

Super. :)

1507 - Pon 06 Lip, 2009

urokliwe
yeske - Sob 10 Paź, 2009

Impresja.


Black!end - Wto 13 Paź, 2009

Takie coś.
Pstryczek - Pon 26 Paź, 2009

Wynik mojej zabawy ze światłem
oracle - Wto 27 Paź, 2009

Dziś moja zabawa ale z nową lustrzanką:



I muszę przyznać że kitowy obiektyw CAŁKIEM NIEŹLE rysuje! :grin:

hijax_pl - Wto 27 Paź, 2009

oracle, a nie można było ostrości utrzymać bliżej końca śruby? hm hm hm :???:
oracle - Wto 27 Paź, 2009

No właśnie nie chciałem. Jest jakiś centymetr po początku śruby tak żeby początek nie był ostry i żeby jednocześnie było widać już bokeh z odbicia.

Ostrość nie była tutaj tematem tylko bokeh i odblaski.

Kocur - Wto 27 Paź, 2009

Efekty dzisiejszej zabawy z cyklu "żeby powrót do domu nie był nudny"


widzę nieład w numeracji, więc będzie od 50 :)

50.



51.

pawel23 - Sro 28 Paź, 2009

A potem wypadki są :razz:

Ja też mam takie :smile:
51.

52.


p.s
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego mi taki wstrętny szum wyszedł w ciemnych partiach? Zdjęcie były robione na iso 100 (C 400D) Zdjęcie jest lekko podostrzone i szum się uwydatnił, ale w rawie jest podobny...

xneon - Pon 16 Lis, 2009

53.



54.




55.


skasowany - Pon 16 Lis, 2009

Wszyscy jesteście artyści malarze :razz:
zwirek210 - Sob 05 Gru, 2009

Kto zgadnie co to takiego

56.


mnich - Sob 05 Gru, 2009

zwirek210, księżyc za kratą / krzyżem?
zwirek210 - Sob 05 Gru, 2009

Mnich, gratuluje widze ze chyba to było za proste, oczywiście jest to krzyż na tle księżyca.
mnich - Sob 05 Gru, 2009

wygrałem coś? ;) :grin:
zwirek210 - Sob 05 Gru, 2009

Oczywiście że tak specjalnie dla Ciebie podaje numery jakie padną w następnym losowaniu Dużego Lottka

4 18 25 29 38 42

Szalej za wygraną :)

ghost - Wto 08 Gru, 2009

56. odpady po temacie mgła :)

amv - Sro 09 Gru, 2009

To ja też coś z odpadów w ten deseń ... :wink:

57.


58.

garreth - Sro 09 Gru, 2009

w przedziale 56-58 wszystkie mi się podobają :smile:
ale na ścianie umieściłbym chyba 57 ;)

LoveBeer - Sro 09 Gru, 2009

ja bez namyslu 56. takie zdjecie pasowaloby idealnie na cala sciane w apartamencie maklera etc ;) (co nie znaczy ze jestem maklerem ;) )
Flashalpha - Sob 12 Gru, 2009

59.

palindrom - Sob 12 Gru, 2009

Ooo, palnik J120 :P
Flashalpha - Sob 12 Gru, 2009

palindrom napisał/a:
Ooo, palnik J120 :P

Dokładnie tak.
Tak przy okazji to jesteś elektrykiem?

bartex - Czw 17 Gru, 2009

60.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group