forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze lustrzanki cyfrowej - Lustrzanka do 1000 zł

succesown - Sro 17 Sie, 2016
Temat postu: Lustrzanka do 1000 zł
Witam. Chciałbym kupić swoją pierwszą lustrzankę i mój budżet wynosi tylko 1000 zł. Możecie mi coś polecić na początek? Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografowaniem, więc nie chce wydawać więcej. Może być używana. Jakieś propozycje? Z góry bardzo dziękuję za każdą radę.
matys - Sro 17 Sie, 2016

Za ta cenę to MUSI być używana, bo o nowej nie ma co mówić. A dlaczego lustrzanka ??
janqseven - Sro 17 Sie, 2016

succesown, Czy przeglądałeś Allegro? Co wypatrzyłeś?
succesown - Sro 17 Sie, 2016

Chciałbym mieć gwarancje najwyższej jakości obrazu.

[ Dodano: Sro 17 Sie, 2016 21:38 ]
Na allegro w granicy 1000 zł znalazłem Nikona D3200 z obiektywem 18-55VR.

janqseven - Sro 17 Sie, 2016

succesown, co chcesz fotografować?
succesown - Sro 17 Sie, 2016

Myślałem o robieniu zdjęć na imprezach(18-stki przyjaciół), jakieś wyjazdy i po prostu go ujmowania różnych chwil z mojego życia :)

[ Dodano: Czw 18 Sie, 2016 10:15 ]
To jak? Macie jakieś propozycje?

janqseven - Czw 18 Sie, 2016

Moim zdaniem nawet tania lustrzanka poradzi sobie, ale jakość tych zdjęć będzie daleka od ideału. Błyskanie lampą błyskową na wprost osób fotografowanych (18-nastki) daje średnio ładne efekty, a nawet nieładne...
Natomiast wyjazdy, czyli fotografowanie w ładne [pogodne] dni moim zdaniem da dobre efekty.

Wojmistrz - Czw 18 Sie, 2016

succesown, przemyśl system w jaki "wdepniesz", bo potem pod niego będziesz szukał kolejnych obiektywów, lamp błyskowych i innych gratów. Do rozważenia masz Canona, Nikona i Pentaxa. Każdy system ma swoje plusy i minusy, nie ma ideału. Dopiero kiedy zastanowisz się, który wybierzesz, wtedy warto szukać konkretnego modelu.
muzyk - Pią 19 Sie, 2016

Do 1000 zł dostaniesz choćby Canona 40d którym jak najbardziej da się robić bdb zdjęcia.
Niewiele drożej Canon 1Ds lI. Staroć, ale staroć pełnoklatkowa.
Zonk: używalne iso w oby to 800. 1600 w porywach.
Może nikon d300, albo coś ala 30d canona NAWET... też zrobisz tym bdb zdjęcia .
Canon 450d - w jakosci obrazu porownywany do nikona d300 w tescie optycznych.
Hmm...

450/30/40D używałem i każdy, oczywiście z zastrzeżeniami mogę polecić.
Jeśli się kreatywnie podchodzi do fotografii, to i wynalazki typu canon 350d + np Helios 58 prrzez adapter będą objawieniem.
Co dopiero współczesne kombajny typu d810, 5dlll, 6d, k3ll, k1 itd.

komor - Sob 20 Sie, 2016

muzyk, czemu dajesz takie absurdalne propozycje jak Canon 1Ds II? W jakim celu początkująca osoba miałaby kupować tego grzmota, który w aktualnym stanie techniki nic jej nie da? No chyba że będzie na tych osiemnastkach tłuc gości po głowach ciężką magnezową obudową.

succesown, jeśli w tym budżecie zmieścisz Nikona D3200 z podstawowym obiektywem 18-55VR to bierz. Nie jest to ideał, ale na początek przygody będzie ok. Gdybyś miał bardziej wyspecjalizowane potrzeby, np. chciał tanio rozpocząć przygodę z fotografią krajobrazową czy przyrody, to rzeczywiście można by myśleć o starszych korpusach z wyższej półki, typu Canon 40D czy Nikon D300, ale do okazjonalnej fotografii imprezowej nie ma to sensu. Lepsza jakość Nikona D3200 na wyższych czułościach jest ważniejsza niż ergonomia, wizjer czy obudowa tych lepszych (choć starych) modeli.

janqseven - Sob 20 Sie, 2016

1DsII to dobry aparat fotograficzny -tylko bardzo ciężki i nie ma wbudowanej lampy błyskowej. Natomiast proponowany wyżej Nikon ma lampę błyskową i jest stosunkowo lekki. Do zastosowań autora moim zdaniem lepszy D3200 :)
Andrzej.M. - Czw 25 Sie, 2016

Nikon D3200 za tysiaka? Moim zdaniem nie przepłacisz. Chyba że ci się trafi Pentax k-30 albo K-50.
Kamil8102 - Pią 07 Paź, 2016
Temat postu: 1 Lustrzanka używana do 1000zl proszę o pomoc w wyborze :)
Cześć. Jestem nowym użytkownikiem i dopiero od niedawna bardziej zainteresowałem się aparatami. Nie uzywalem do tego czasu żadnego konkretnego sprzętu a zdjęcia wykonywalem aparatem telefonu. (LgG4)

Potrzebuję aparatu do robienia zdjęć na portale społecznościowe, zdjecia glownie w pomieszczeniach, na silowni, często przy słabym sztucznym oświetleniu. Czasem potrzebuję też nakręcić film.
Dodam też ze bardzo podobaja mi sie zdjecia z rozmytym tlem:)

Szukam czegoś używanego. Mam budżet do około 1000-1200 zl na cały sprzęt.

Z góry dziękuję Wam za pomoc i czekam na podpowiedzi :)

komor - Pią 07 Paź, 2016

Dobra jakość przy słabym świetle, do tego filmy, do tego rozmyte tło, czyli jasna stałka? Dodaj drugiego tysiaka do budżetu to coś się znajdzie… W przeciwnym razie trzeba zapomnieć o jasnej stałce i poszukać używanego zestawu z podstawowym obiektywem. Ja uważam, że z takim budżetem nie ma co się pchać w lustrzanki. Ich podstawowa zaleta tkwi w wymiennych obiektywach, ale na to potrzeba więcej pieniędzy, szczególnie jak jakość ma być lepsza.
Sprawdź sobie ile kosztuje używany Nikon D7000, najlepiej z przedłużonym kitem 18-105 VR, do tego dołóż koszt używanego Nikkora 35mm f/1.8 (dokładne oznaczenie modelu to Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G). Ewentualnie zamiast D7000 jakiś D5100.

FotoVideo - Pią 07 Paź, 2016

Jezeli uzywany do 1200 zł to ten Nikon D3100 z obiektywem 35 mm który zrobi zdjecie z rozmytym tłem

http://allegro.pl/nikon-d...6538231622.html

Ewentualnie nowy Canon z obiektywem KIT

http://allegro.pl/canon-e...6543467107.html

do Canona dokupisz obiektyw Canon 50mm 1,8 za 500 zł który tez da Ci pozadana glebie ostrosci z tym ze do zdjec w pomieszczeniach za waski

pawel78 - Sob 10 Gru, 2016

A kwocie do 500 zł jaką polecicie lustrzankę z obiektywem?
PDamian - Sob 10 Gru, 2016

http://allegro.pl/pentax-...6635833578.html
https://www.olx.pl/oferta...html#6cf8c1146d
http://allegro.pl/canon-40d-i6635417744.html + http://allegro.pl/obiekty...-5-1018&order=p

[ Dodano: Sob 10 Gru, 2016 16:35 ]
No niestety do 500 nic ciekawego nie widziałem. Jak jest możliwość, to lepiej tą stówkę dołożyć.

pawel78 - Sob 10 Gru, 2016

PDamian, Napisałem DO 500ZŁ oraz LUSTRZANKA Z OBIEKTYWEM. ———
Wojmistrz - Sob 10 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
PDamian, Napisałem DO 500ZŁ oraz LUSTRZANKA Z OBIEKTYWEM. Wróć do podstawówki aby nauczyć się czytania ze zrozumieniem.

PDamian napisał/a:
No niestety do 500 nic ciekawego nie widziałem. Jak jest możliwość, to lepiej tą stówkę dołożyć.

Do 500zł to bierze się co jest i jakie jest. Tu się nic nie poleci, bo to kwota poniżej szans na jakiekolwiek wybrzydzanie. Kolega zmarnował czas i wyszukał ci np korpus Canon 40D za 400zł, więc uprzejmie by było podziękować i poszukać sobie obiektywu pokroju 18-55mm do 100zł.

pawel78 - Nie 11 Gru, 2016

Wojmistrz, dolicz jeszcze obiektyw. Ale nawet w danej kwocie są gorsze/lepsze aparaty.
komor - Nie 11 Gru, 2016

Nowy kolego pawel78, miarkuj język. Na tym forum cenimy sobie kulturę.

Za 500 zł ciężko znaleźć cokolwiek sensownego, jeśli chodzi o lustrzanki. Owszem, w danej kwocie są gorsze/lepsze aparaty, ale w tym zakresie cenowym liczy się przede wszystkim ich kondycja, bo tak czy owak najlepsze lata mają za sobą. Jeśli z powyższych linków wynika, że można za 400 zł kupić Canona 40D, to rzeczywiście warto spróbować dokupić za to kitowca 18-55. Za 100 zł to powinno być możliwe.

pawel78 - Nie 11 Gru, 2016

Co sądzicie o Canonie Eos 1000 D, serii Canon Powershot lub Nikon Coolpix?
komor, Na wielu polskich forach próba aby dowiedzieć się to jak walka z wiatrakami.
A Ty z części i składasz auto? Czy kupujesz od razu całe?

PDamian - Nie 11 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
Canon Powershot lub Nikon Coolpix

-to nie są lustrzanki.
Modeli Powershot i Coolpix jest z 270 http://www.optyczne.pl/in...=Wyszukaj&sort= i http://www.optyczne.pl/in...=Wyszukaj&sort= -o które pytasz?

pawel78 - Nie 11 Gru, 2016

Co sądzicie o:
- Canon Eos 1000d i serii Powershot,
- Nikon serii Coolpix,
- Sony serii Alpha Dslr?
PDamian, Poważnie? A myślałem, że to sprzęt z najwyższej półki dla VIPów :D

PDamian - Nie 11 Gru, 2016

Ten kompakt http://allegro.pl/aparat-...6641182669.html

[ Dodano: Nie 11 Gru, 2016 13:40 ]
pawel78 napisał/a:
PDamian, Jak masz takie oferty wklejać to ZAMKNIJ SIĘ.


Jesteś tutaj żeby potrollować.

LX5 za 490 -to okazja.

komor - Nie 11 Gru, 2016

pawel78, to jest bardzo fajny kompakt, warto się nad nim zastanowić. Skoro piszesz o serii Powershot i Coolpix, to znaczy że myślisz też o kompakcie, tak? Ten jest wart polecenia.

Co do lustrzanki to moim zdaniem szkoda wydawać 500 zł, lepiej dozbierać, albo wybrać właśnie kompakt. Może czasem się trafi jakaś dobra oferta na lustro, ale to już trzeba na konkretne aukcje patrzeć. Jedną propozycję już dostałeś.

komor - Nie 11 Gru, 2016

pawel78, po raz drugi proszę o powstrzymanie się od niegrzecznych uwag. Trzeciego apelu już nie będzie.
pawel78 - Nie 11 Gru, 2016

I dlatego mam kupić złom? To wolę 3,2 mpix w telefonie. Bo to co oferujecie na forach to mam wrażenie, że albo padnie zoom albo będzie mało czytelne foto.
Wojmistrz - Pon 12 Gru, 2016

Wszystko zależy od oczekiwań. Jak miałbym do wyboru 40D, a 1000D (o kompaktach do 500zł nawet nie myślę), oczywiście, że biorę 40D (zresztą mam taki i używam) o ile nie jest zepsuty, co niestety może wykryć raczej doświadczony użytkownik. 1000D też da się robić dobre zdjęcia, ale jest dwuklasowa przepaść między tymi aparatami. 1000D to plastik i najniższa półka dla początkujących, gdzie 40D to wół roboczy, którym tysiące fotografów zarabiało pieniądze, do tego wykonany ze stopów magnezu i z niebotycznie lepszą ergonomią.
Złom? To rzecz względna. Jak ktoś szuka nowinek i "wodotrysków", to faktycznie, starsze lustrzanki to złomy, ale uwierz, jeśli ktoś o nie dbał, to pomimo lat robią tak samo doskonałe fotki jak wtedy kiedy powstały i żaden kompakt w podobnym zakresie cenowym nie ma co podskakiwać. Zobacz sobie co potrafi taki antyk, 6.3Mpx, Canon 300D z obiektywem 50mm f/1.8, przy odrobinie szczęścia do zmieściłby się w budżecie. https://www.flickr.com/se...050mm%20f%2F1.8

pawel78 - Pon 12 Gru, 2016

Wojmistrz, Wodotrysków nie chcę w aparacie.Tylko co mi po D40 przy braku zoomu, gdzie właśnie potrzebuję zoom (ale nie makro).

Czy poniższe aparaty będą robić dobre/wyraźne zdjęcia z wykorzystaniem zoomu?
Kodak PixPro AZ251`
Sony Cyber-shot DSC-W830
Canon IXUS 170
Canon IXUS 175
Nikon Coopix A10
Nikon Coopix A100

Wojmistrz - Pon 12 Gru, 2016

A co brakuje 40D z 18-55mm?
pawel78 - Pon 12 Gru, 2016

Wojmistrz, Cena z akcesoriami, rok produkcji, brak zoomu wg tego serwisu. A jak mam wybrać 40D to wolę już aparat z telefonu!
FotoVideo - Pon 12 Gru, 2016

Jak wolisz aparat z telefonu to za 5 stów kup sobie Nokie 808 zdjęcia zrobione tym smartfonem są na poziomie najdrozszych kompaktów miałem uzywałem byłem zachwycony zwróc uwage na zdjecia zrobione przez cu015170
https://www.esato.com/pho....php?uid=206975

pawel78 - Pon 12 Gru, 2016

A potem kase np.za dotyk? :-/
Czy ktoś w końcu zaproponuje coś sensownego? :-/

PDamian - Pon 12 Gru, 2016

Widzę, że na canoniarzach też tak się sadzisz. http://canoniarze.pl/show...=50721#pid50721
pawel78 - Pon 12 Gru, 2016

PDamian, Co Ci do tego? :-/
Gdyby w tym kraju potrafion pomóc.... Ale każdy ma to w ..... Bez względu na forum i podejście.

Jar - Pon 12 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
Wojmistrz, Cena z akcesoriami, rok produkcji, brak zoomu wg tego serwisu. A jak mam wybrać 40D to wolę już aparat z telefonu!


pawel78, 40D to jest lustrzanka. To, jaki ma zoom, zależy od obiektywu, który do niego przykręcisz. Stąd notka o braku zoomu w opisie korpusu aparatu. Bo on jest/może być w obiektywie, który jest odłączanym i wymiennym modułem.
Wojmistrz proponuje Ci akurat 40D z podstawowym (tzw. kitowym) obiektywem 18-55mm, to jest zoom 3x.
Czy Ty w ogóle rozróżniasz kompakty (obiektyw wbudowany na stałe, brak opcji zmiany konfiguracji sprzętu) od aparatów z wymienną optyką, jak np. lustrzanki?
Cała koncepcja rady Wojmistrza bierze się z faktu, że w erze cyfrowej aparaty kompaktowe mają (na ogół, te tańsze zawsze) znacznie mniejsze sensory (matryce) niż lustrzanki czy tzw. bezlusterkowce. A to się bardzo przekłada na możliwości aparatu i jakość zdjęć, szczególnie robionych przy słabym świetle (ale nie tylko). Tym samym kompakt w cenie do 500zł to tani shit, od aparatu w telefonie różni go jedynie zoom. Natomiast teoretycznie przestarzała lustrzanka z najtańszym obiektywem w tej samej cenie pobije go i tak na głowę. Oczywiście coś za coś: lustrzanka to spory kloc, w kieszeni się nie zmieści. Ale lepsze zdjęcia potrafi zrobić.
Pozdrawiam
-J.

pawel78 - Wto 13 Gru, 2016

Nadal czekam na konstruktywne odpowiedzi.
@Jar: 40D nie wchodzi w rachubę! Nie rozumię co tak upieracie się akurat przy tym starym modelu?
W dziale o cyfrówkach nikt nie odpowiada.

hijax_pl - Wto 13 Gru, 2016

A co mało konstruktywnego widzisz w propozycji Wojmistrza? Spodziewasz sie ze za 1000zl zakupisz nowy sprzęt? Spokojniej i wiecej ogłady.
pawel78 - Wto 13 Gru, 2016

hijax_pl, Mam ograniczony budżet. A przy 40D go przekroczę. Rozważam też cyfrówkę skoro padają takie propozycje.

[ Dodano: Wto 13 Gru, 2016 14:14 ]
Czy polecacie Canon Ixus 170 lub 175?

hijax_pl - Wto 13 Gru, 2016

Na wakacyjny wypad przy słonecznej pogodzie dadzą rade.. tak jak i smartfon.

500zł to poziom zaporowy, i raczej nic ciekawego w tym budżecie nie kupisz. Wchodzenie w lustrzanki, nawet 40D w takim budżecie to pomyłka. Po prostu marzenia i możliwości w tym wypadku się nie zgrywają.

Wojmistrz - Wto 13 Gru, 2016

hijax_pl, ale była oferta 40D za 400zł, a za 100zł da się spokojnie dokupić 18-55mm.

pawel78, widzę, że masz złe pojęcie o zoomie. Patrzysz nań przez pryzmat reklam w prasie, czy telewizji, trąbiących o krotność zooma, np x3, x5, x10, x20, x50, x100 ..., ale nie ma to przełożenia w parametrach (znaczy ma ale marketingowcy nie powiedzą ci, że czym większa krotność zooma tym gorszy obraz). Pod tym względem w fotografii ważna jest OGNISKOWA. Obiektyw zmiennoogniskowy, to nic innego jak konstrukcja, w której masz jakiś płynny zakres ogniskowych od X do Y. Krotność zooma to informacja, ile razy najkrótsza ogniskowa mieści się w najdłuższej. Obiektyw 18-55mm to 55mm/18mm=~3.06 czyli krotność zooma x3. Wszystko było by dobrze gdyby nie to, że taki obiektyw klasy telezoom 70-210mm, to też zoom x3. Obiektyw Sigma lub Tamron o ogniskowej 150-600mm, którym ludzie robią niesamowite zdjęcia ptaków czy samolotów, to tylko zoom x4 :) Zoom nie mówi nic co jest ważne, czyli np o kątach jakie może zarejestrować aparat czy światłosile.
Wybierając aparat na początek, licząc na dobrą jakość, naprawdę warto patrzeć na stare lustrzanki. One jak to się dziś określa "zestarzały się moralnie", bo firmy co rusz wypuszczają nowe produkty, zapychają rynek i wyciągają kasę z naszych portfeli, ale jak byś poczytał dłużej to forum, porozglądał się w dziale "nasze zdjęcia" z jakimś narzędziem do podglądu danych Exif, przeglądał prace np na flickrze, to przekonał byś się, że te "trupy" to niesamowite aparaty. To samo z obiektywem 18-55mm. Zobacz, że nowe lustrzanki w sklepach, masz sprzedawane najczęściej w komplecie właśnie z takim obiektywem, bo to najrozsądniejszy obiektyw na początek. Jak się posiada takie szkło, to po kilku miesiącach zaczynasz wiedzieć, czego faktycznie najbardziej ci brak i szukasz wtedy obiektywu pod swoje potrzeby. Dla sporej rzeszy ludzi, taki zestaw z 18-55mm wystarcza na lata.

pawel78 - Wto 13 Gru, 2016

Co sądzicie o Canon Ixus 170 i 175?
Wojmistrz, A liczysz opłaty np. za dostawę lub uszkodzoną przesyłkę? Skąd pewność, że akumulator nie padnie np. po 50 fotkach?

muzyk - Sro 14 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
Czy poniższe aparaty będą robić dobre/wyraźne zdjęcia z wykorzystaniem zoomu?
Kodak PixPro AZ251`
Sony Cyber-shot DSC-W830
Canon IXUS 170
Canon IXUS 175
Nikon Coopix A10
Nikon Coopix A100

Lepsze niż smartfonem.

Do 500 zł to może Canona 20D z 18-55 znajdziesz. Stary sprzęt, ale zdjęcia da bdb.
Z resztą... zobacz wcześniejsze testy obiektywów sprzed lat, wykonywane właśnie przy pomocy 20D. A może i nawet 30D by się trafił? :roll:

Byś nie myślał, że Ci kit wciskam...(klik)

Tutaj już w ogóle nie do pomyślenia... no jak można takimi rupieciami focić, 30D + 70-210 f4...(klik)

pawel78 - Sro 14 Gru, 2016

Czyli polecanie złomów i inwestycja w akumulator i dobry serwis? :)
Chyba pozostanę przy 3,2 mpix wbudowanym w telefon.

muzyk - Sro 14 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
Czyli polecanie złomów i inwestycja w akumulator i dobry serwis?

Serwis? Kupiłem kiedyś 40D z przebiegiem 25 000 wyzwoleń migawki. I co? Nic. Działa nadal.
Akumulator to nie problem. Nie musi być oryginalny... a BP 511 są tanie jak barszcz.
pawel78 napisał/a:
Chyba pozostanę przy 3,2 mpix wbudowanym w telefon.

I to jest najlepsza decyzja.

Wojmistrz - Sro 14 Gru, 2016

pawel78, ja mieszkam w UK i inaczej trochę patrzę na sprzęt. Tu tylko idioci i obywatele z no-go robią wały za taką małą kasę. W moim ulubionym komisie za £85 jestem w stanie kupić 350D z 28-80, za £88 Canon EOS 300D z 18-55mm lub sztukować aparaty z obiektywami, a takich kompletów znalazło by się kilka. Zerknąłem i takiego Pentaxa K100D z byle szkiełkiem zesztukował bym za £60. Do tego komis wszystko sprzedaje z dwuletnim ubezpieczeniem - taka odmiana brytyjskiej gwarancji. Da się coś kupić, tylko trzeba jeszcze umieć z tego korzystać i znać mankamenty pracy takim czy innym sprzętem.
Po, jak piszesz, telefonie 3.2Mpx przejście na odpowiedni kompakt może być wielkim progresem, tym bardziej lustrzanka może być gigantycznym krokiem na przód, o ile ma się w tym konkretny cel, bo inaczej wszystko to może być krokiem w tył.
Ja zajmuję się fotografią zawodowo i do różnych celów używam różnych aparatów. Czasami przy fotografii produktowej potrafię użyć dość zaawansowanego kompaktu, za który zapłaciłem £280, a teraz w komisie kosztuje £40, innym razem klientom mało, że tylko 20.2Mpx pełna klatka i "biały" obiektyw :) , a liczyli na Hasselblada 200Mpx. Przemyśl, czy chcesz szpanować aparatem, czy chcesz sprzętu do cierpliwego nauczenia się fotografii i robienia zdjęć o super jakości.

pawel78 - Sro 14 Gru, 2016

Wojmistrz, Zależy mi na dobrych zdjęciach, ale bez pchania się w fotografię zawodową.
Mankamenty produktu zazwyczaj poznasz podczas pracy z nim. A oceny na stronach np. producentów, sklepów mogą być ustawiane aby zwiększyć zainteresowanie.

Zauważ też, że używany sprzęt może być wysłużony, szybciej paść lub szybciej będzie potrzebna wymiana np. jakiegoś podzespołu.

Wojmistrz - Sro 14 Gru, 2016

Jasne, ale czym wyższa półka aparatu, tym mniejsze szanse że padnie.
pawel78 - Sro 14 Gru, 2016

Wojmistrz, Nie stać mnie na aparat za 1-20k! Sorry, taki kraj.
Wujek_Pstrykacz - Czw 15 Gru, 2016

No to zostaje odłożenie zakupu na potem i oszczędzanie do przynajmniej 1,5k PLN. Cóż taki kraj. :razz:
pawel78 - Czw 15 Gru, 2016

Wujek_Pstrykacz, Akurat w tym przypadku ta wersja nie przejdzie.
muzyk - Czw 15 Gru, 2016

Jeśli nie widziałeś zdjęć z 20D, to np. tutaj (klik)
Gdybyś nie wiedział jakim aparatem wiele z nich zostało zrobionych, dałbyś wiarę, że starym 20D?

30D(klik)

450D(klik)

To są aparaty w Twoim budżecie, które dadzą kosmicznie lepszą jakość niże 3.2 Mpx z Twojego telefonu.

Z obiektywem "kitowym", ze stabilizacją, z małym przebiegiem

I nawet da się tym bdb zdjęcia zrobić (mam taki też)

hijax_pl - Sob 17 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
Czyli polecanie złomów i inwestycja w akumulator i dobry serwis? :)
Przy Twoim budżecie musisz się z tym pogodzić. A idą czasy, że aparaty foto będą jeszcze droższe. I zapewne wróci, że lustrzanka/bezlustro to dla majętnych a reszcie zamiast kompakty będzie służyć smartek z cudacznymi algorytmami symulacji głębi ostrości.
pawel78 - Nie 18 Gru, 2016

Dzięki. Już kupiłem.
albin373 - Nie 18 Gru, 2016

pawel78 napisał/a:
Dzięki. Już kupiłem.



A co kupiłeś?

pawel78 - Nie 18 Gru, 2016

albin373, Nikon Coolpix P100, pudełko, pokrowiec, karta SD 16 GB, dokumenty i płyty CD, ładowarka, kabel USB, kabeL HDMI, stan dobry, bez zarysowań.
hijax_pl - Pon 19 Gru, 2016

Hm, to zupełna zmiana strategii, bo od telefonu ten aparat się różni jedynie zoomem :)
pawel78 - Wto 20 Gru, 2016

hijax_pl, nie tylko. Smartfon/telefon może zostać np. zawirusowany, itp. :p
Wojmistrz - Wto 20 Gru, 2016

Zawirusuj mojego SE K800i :D
pawel78 - Wto 20 Gru, 2016

Wojmistrz, Z racji popularności źli panowie zainteresowali się bardziej nowszymi systemami, np. typu android.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group