forum.optyczne.pl

Wirtualne Plenery - VI WIRTUALNY PLENER

goltar - Nie 11 Kwi, 2010
Temat postu: VI WIRTUALNY PLENER
Temat VI wirtualnego pleneru, który zaproponował dr11 to: "Smutek".

Jednocześnie informuję, że dr11 sam nie wystartuje w 6 edycji wirtualnego pleneru.

Zasady pleneru są następujące:
1. Kolejny temat wybiera zwycięzca tego pleneru.
2. Tematu jest zamykany na dwa tygodnie do dnia 25.04.2010. W tym czasie każdy chętny przygotowuje swoje prace związane mniej lub bardziej z tematem.
3. Po dwóch tygodniach, tj 26.04.2010 temat będzie ponownie otwarty i przez 5 dni do 30.04.2009 każdy może wstawić jedno zdjęcie. Zdjęcia powinny być kolejno numerowane. W tym czasie zakazane jest wstawianie jakichkolwiek komentarzy.
4. 01.05.2010 kończymy wklejanie zdjęć i mamy do dnia 06.05.2009 czas na dyskusje i wybór zwycięzcy. Każdy w komentarzu może oddać głos na jedno zdjęcie. 07.05.2010 podliczam głosy i ogłaszam zwycięzcę.
5. Wielkość zdjęć ograniczona jest do 800 x 800 pix, format zdjęć JPEG.
6. Data wykonania zdjęcia nie jest istotna (mogą to być zdjęcia już wcześniej wykonane) .
7. Edycja w programach graficznych jest dozwolona.
8. Wszelkie uwagi formalne i techniczne proszę zgłaszać w TYM TEMACIE.

goltar - Pon 26 Kwi, 2010

Temat ponownie otwieram. Do 30.04.2010 można wstawiać zdjęcia. Każdy może wstawić jedno. Proszę o ich kolejne numerowanie i zachowywanie ograniczonego rozmiaru. Do końca dnia 30.04.2010 zakazane jest komentowanie wstawionych zdjęć.
Tomasz_ - Pon 26 Kwi, 2010
Temat postu: Smutas
1

zwirek210 - Wto 27 Kwi, 2010

2.


xneon - Wto 27 Kwi, 2010

4.


Aszex - Wto 27 Kwi, 2010

5.


AdrianD - Wto 27 Kwi, 2010

6.


masza - Wto 27 Kwi, 2010

7. Polski smutek


hijax_pl - Wto 27 Kwi, 2010

8.

goltar - Sro 28 Kwi, 2010

Zdjęcie nr 3 zostało usunięte z powodu przekroczenia dozwolonego rozmiaru.
goltar - Czw 29 Kwi, 2010

Juto ostatni dzień na wstawianie zdjęć...
rysiu - Czw 29 Kwi, 2010

9.
fatman - Czw 29 Kwi, 2010

10.


szaleniec - Czw 29 Kwi, 2010

11. Aniołek

pawel23 - Pią 30 Kwi, 2010

12.

Tadeuszek - Pią 30 Kwi, 2010

13.

hijax_pl - Sob 01 Maj, 2010

Skoro już wybiła godzina dwunasta zero pięć to:


Według mnie najfajniejsze zdjęcia to 2, 7 i 11.
2 - nie wiem tylko czy to dziecko nie śpi ;)
7 - smutek, bo się napój energetyzujący kończy? Fajne piórka w dole. Sugerują miękkie lądowanie. Fajnie zrobione zdjęcie :)
11 - bardzo fajne zdjęcie pomnika, domniemuję że cmentarnego.

Z tych trzech największe wrażenie na mnie zrobił pomysł maszy. Także swój głos oddaje na zdjęcie nr 7

Szkoda że tak mało zdjęć, czyćby trudno wyrwać się było ze sztampowych pomysłów? ;)

masza - Sob 01 Maj, 2010

Po północy i już wolno :)
No to walę, co czuję i myślę (z akcentem na „czuję”):
1. Maskotka dość sponiewierana, pewnie przez psa. Naznaczona sierścią. Rozszarpana w okolicy nosa... Gdybym chciała w taki sposób wyrazić smutek, podrzuciłabym psu bardziej wyszukaną, niebanalną maskotkę ;)
2. Dziecko patrzy na coś. Obserwuje. Nie jest smutne – mam nadzieję! :)
4. Zamysł ciekawy. Ale razi mnie świecące ucho. I ten ręcznik. Przecież nie byłoby golizny, gdyby modelka się go pozbyła, a jakoś „tnie” jej ciało. A w ogóle wyobraziłam sobie tę postać na tle jasnej plamy okna, zadumaną, czekającą na niespełnialne. I tak by mi się o wiele smutniej kojarzyło.
5. Nostalgicznie. Jakoś mnie urzeka zestawienie brązu i turkusu.
6. Ładnie się krople na szybie rozjechały. Ale smutno nie jest.
7. O matko! ;)
8. Piękne zdjęcie. Artyzm i rzemiosło na wysokim poziomie. Mój typ ;)
9. Figurka smutna, pewnie jej twórca miał taki zamysł, by była smutna ;) To dla mnie trochę pójście na łatwiznę – fotografowanie cudzych „dzieł”. Oczekiwałabym więcej inwencji niż pstryknięcie „Piety” Michała Anioła z komentarzem „aaaale smutne, prawda?”.
10. A gdyby to nie było czarno-białe? Czym smutek by się przejawiał? Postać przy kamieniu dostrzegłam dopiero za drugim oglądem. Dla mnie fotografia nie ma nic wspólnego ze smutkiem.
11. Aniołek. Smutny. Jako chciał artysta rzeźbiarz ;) (patrz: komentarz do zdjęcia nr 9). Prawdziwą sztuką byłoby przedstawienie go przez artystę fotografa jako wesołego :D
12. Piesek ma zaiste smutne spojrzenie. Ale po co mu anioł stróż? ;)
13. Smutek??? Według mnie humorystyczne traktowanie pleneru TEŻ powinno być na temat.

Głosuję na zdjęcie nr 8.

edmun - Sob 01 Maj, 2010

no to lecę.
jak na temat Smutek można powiedzieć tylko tyle, że temat jest trudny. mało kto z nas zajmuje się tematyką takiej fotografii, a zdjęcia smutne często pozostają dla desperatów.
nie ukrywajmy, że łatwiej zrobić zdjęcie przedstawiające radość, niż smutne i zapłakane oczy, czy szarość dnia codziennego.

ale do meritum, czyli oceny zdjęć.

1. maskotka jak maskotka, powinna sprawiać dziecku radość, a samo zdjęcie niestety zbyt żywo kolorystycznie, aby przedstawiało smutek. na upartego można w maskotce i kawałek uśmiechu znaleźć
2. dziecko może i smutne, ale pocięte strasznie ;) tu coś jasno, tam coś ciemno i jak dla mnie - za ciężko rozgryźć jak ma to zdjęcie finalnie wyglądać. plus za szumy, które do zdjęcia mi pasują, ale samo zdjęcie w sobie, nie wiedzieć czemu - nie przemawia. może nie lubię smutnych dzieci i smutnych zdjęć
3. hmm brak zdjęcia, przejdźmy więc dalej
4. Niestety ale omijam z daleka. Sam tatuaż i plecy nie wystarczają aby można było powiedzieć że ktoś jest smutny. zabrakło jakiejś ikony (nie wiem... może wystarczyłoby obok położyć kartkę z napisem "Wypowiedzenie umowy z pracy" czy też "Zajęcie komornicze" i inaczej by to wszystko wyglądało)
5. brak komentarza, bo nie wiem co przedstawia, dlaczego taka obróbka, ani co ma wspólnego z tematem konkursu
6. Zdjęcia z środka samochodu mają swój urok, ale to akurat zdjęcie ma wszystkiego za dużo, a brak w nim centralnego motywu, który nie musi być w centralnej części kadru, ale aby przykuwał wzrok
7. Gdyby nie tytuł, pewnie nie byłoby żadnego skojarzenia. Niestety czerwony kolor nie dodaję zdjęciu nic ze smutku, chyba że byłoby te krew, której raczej tam brak (może czerwone wino też coś by dało). Patrząc na zdjęcie, chętnie zrobiłbym je całkowicie inaczej, czyli kieliszek ubrudził, w tle zostawił szarość i na kieliszku szukałbym napisu "Polska Wyborowa".
8. Ciekawa kompozycja, niebanalne podejście do tematu, ale... skąd ten napis na dole po prawej ? :/
9. Pomniki pomnikami... zabrakło jednak trochę więcej oryginalności przy wykonaniu
10. Nie pasuje mi do tematu smutek, może przyporządkowałbym to zdjęcie do takiej tematyki jak Kres, Przemyślenia, Reflekcje
11. Pomniki, jak wyżej, jednakże tutaj także za dużo jaskrawych kolorów
12. A Miś jak Pan widzi, to jakiś za wesoły :D :D

Ostatecznie oddaję głos na 8. Nie pytajcie za co.

Sunders - Sob 01 Maj, 2010

Oddaję głos na zdjęcie nr 2.
kubek - Sob 01 Maj, 2010

ja oddaję swój głos na fotografię nr. 6
Tomasz_ - Sob 01 Maj, 2010

No to ja się tez przylacze
1. Tak pies poszarpal i nie tylko te maskotke, wybralem akurat te, bo najbardziej wesola w swojej smutnosci.
2. Na tym zdjeciu dziecko to dla mnie radosc
4. Z radoscia patrze na te kobietę
5. Nie wiem o co sie rozchodzi
6. Pomysl OK ale wykonanie jakby przypadkowe
7.Super zdjęcie, ale dopiero po przeczytaniu tytułu zwiazalem go ze smutkiem.
8 Nastrojowo, w temacie i dobrze wykonane, chociaż te 3 platki wygladaja troche za sztucznie, specjalnie polozone. To tak zeby sie do czegos przyczepic.
9. Pomysl .... :neutral:
10. trochę wody uplynelo zanim zobaczyłem ze ktos tam stoi przy kamieniu, ale to raczej zaduma nie smutek
11. Pomysl :neutral:
12. Ja to kupuje, smutek na wesoło :mrgreen:
13 Nie widze smutku

Moje faworyty to 8 i 12

Glos oddaje na 12, lezy blisko mojego pomyslu

krisv740 - Sob 01 Maj, 2010

głosuję na 8 - i tym razem bez żadnych komentarzy.... :cool:
Djwalkman - Sob 01 Maj, 2010

8 bardzo ładne ale co przedstawia? Spadające płatki róż? Ja głosuję na 9, bo gdy je zobaczyłem, zrobiłem lekki wdech. Ja tam widzę twarz dziecka, które rodzice w brutalny sposób okaleczali. Nie jest najładniejsze, nie jest proste, ale ma historię - ciekawą i wciągającą. Może 8 używa metafory ?, ale ja nic nie widzę. 10 i 11 też mają historię. Reszta to tylko atmosfera (pan ze śmiesznym wyrazem twarzy, tylko że w czarno-bieli...) którą autorzy pokazali w czarno-bieli. W 7 dałbym rękę pijaka, z blizną i trochę na niej krwi, a tło bym pozostawił, zabrakło historii. Można to zdjęcie zrobić bardzo dobrym, wystarczy dołożyć rękę.
dr11 - Sob 01 Maj, 2010

8, praca godna wyróżnienia.
lupo57 - Sob 01 Maj, 2010

temat trudny, przyznam szczerze że zdjęcia mnie osobiście nie powaliły i wiem że niektórych stać na dużo więcej, ze wszystkich jednak najbardziej podoba mi się numer 8
pozdrawiam

cumulus - Sob 01 Maj, 2010

głosuję na 12
amv - Sob 01 Maj, 2010

ja także pozwolę sobie oddać głos na 12,bo mi się podoba poprostu :smile:
zwirek210 - Sob 01 Maj, 2010

Ku wyjasnienia 2 maluch był smutny bo rozbił swoje autko. Na które właśnie spogląda. Moja uwagę przykuły 11 i 12
Super fotka pomnika ale mis mnie dobił więc Ostatecznie głosuję na 12

moronica - Sob 01 Maj, 2010

moj glos idzie rowniez na nr 8 ze wzgledu na kolorystyke
oranżewski - Sob 01 Maj, 2010

2 :cool:
zug - Sob 01 Maj, 2010

12 :razz:
Strzała - Sob 01 Maj, 2010

Ja nie ukrywam, że 8 od razu wpadła mi w oko, więc głosuję na 8 :P
mavrik - Sob 01 Maj, 2010

2 - mnie osobiście podoba sie to zdjęcie ja tu widzę smutek i jest to jedna z niewielu prac w tym plenerze które ma dla mnie związek z tematem
4 - tak jak ktoś już wcześniej pisał to zdjęcie ma zadatek na dobre - gdyby...
5- nie widzę związku z tematem
7 - myślę ze zdjęcia powinno się robić pod temat a nie temat na siłę dopasowywać do zdjęcia.
8- kolejne zdjęcie które wg. mnie związane jest z tematem + fajny pomysł i wykonanie bardzo mi się podoba!
9 - może i coś w tym jest że smutek wyrysował tu kiedyś rzeźbiarz jednak nie zmienia to faktu ze na tym zdjęciu smutek jest obecny.
10- nie widzę związku z tematem
11 - to samo co nr. 9
12 - coś w tym zdjęciu jest jednak jak zacząłem się wpatrywać i wyszukiwać smutku to moją uwagę przykuło jedno - ten miś ma strita ( popularniej zez:)
13 - ? może i fajne to zdjęcie jest ale co ma wspólnego z tematem?

Plener z naprawde trudnym tematem co juz podkreślali poprzednicy. Mój głos waha się między 2 a 8. swój głos oddam na 8

ophiuchus - Nie 02 Maj, 2010

Głosuję na nr 8.
AdrianD - Nie 02 Maj, 2010

Głosuję na numer 11
Kamil86 - Nie 02 Maj, 2010

Głos dla 7
kolouker - Nie 02 Maj, 2010

Tomasz_ napisał/a:

8 Nastrojowo, w temacie i dobrze wykonane, chociaż te 3 platki wygladaja troche za sztucznie, specjalnie polozone. To tak zeby sie do czegos przyczepic.


Płatki to może i tam były, ale te spękania już nie. :)

xneon - Nie 02 Maj, 2010

13, reszta schematyczna
masza - Nie 02 Maj, 2010

Cieszę się, że moje zdjęcie wywołuje jakieś emocje :)
edmun, Djwalkman - ani krew, ani ręka pijaka z bliznami nie mieszczą się w granicach preferowanych przeze mnie środków wyrazu :grin: Poza tym wyjątkowo nie chciałam, by było szare (czarno-białe). Smutki różnie ludzi gniotą, moje mają barwy wyraziste i soczyste ;)
mavrik napisał/a:
7 - myślę ze zdjęcia powinno się robić pod temat a nie temat na siłę dopasowywać do zdjęcia.

mavrik, zapewniam Cię, że to moja interpretacja smutku i podpisuję się pod nią z całą odpowiedzialnością. Zdjęcie zrobiłam specjalnie na plener. Zawsze tak robię, odkąd biorę w nich udział - bo lubię taką zabawę. Zmusza do gimnastyki umysłu i cieszy.
Nie musisz rozumieć mojej wizji, choć skojarzenie kielicha z topieniem w nim smutków naprawdę wydawało mi się oczywiste.
Pozdrawiam :)

Usjwo - Pon 03 Maj, 2010

Kurcze ja widze tylko 2, 9, 10 i 13. To toroche malo do oceny. Jakby ktos chaial zwiekszyc szanse na moj glos, to poprosze zdjecie na emaila: usjwoj@gmail.com (mam nadzieje ze to nie zalamanie regulaminu).
mnich - Pon 03 Maj, 2010

Z przykrością muszę stwierdzić że żadne zdjęcie nie realizuje tematu, w stopniu taki bym mógł poczuć smutek/dojrzeć go na zdjęciu...
Niestety... smutno mi z tego powodu że nie zagłosuje na żadne zdjęcie.

hijax_pl - Pon 03 Maj, 2010

mnich napisał/a:
Z przykrością muszę stwierdzić że żadne zdjęcie nie realizuje tematu, w stopniu taki bym mógł poczuć smutek/dojrzeć go na zdjęciu...
Niestety... smutno mi z tego powodu że nie zagłosuje na żadne zdjęcie.


No cóż.. Można powiedzieć, że sztuka plenerowa odniosła pewien skutek, skoro wprawiła Cię w smutek ;)

mnich - Pon 03 Maj, 2010

hijax_pl, i to jest właściwie pewien sukces... tylko że nie można zagłosować na wszystkich.... :roll: :smile:
szaleniec - Pon 03 Maj, 2010

Usjwo, a może zobacz na innej przeglądarce, czy co?;)
hijax_pl - Pon 03 Maj, 2010

szaleniec, eee... u usjwo to kwestia narodowej ściemy ogniowej ;)
kmosw - Wto 04 Maj, 2010

A mi się najbardziej podoba 8.
mga - Wto 04 Maj, 2010

1 - zużyty, już niepotrzebny? Widzę smutek, nawet u pluszaka;
2 - podoba mi się;
4 - jak już napisano, zdjęcie z potencjałem niezrealizownaym;
5,6 - nie widzę związku z tematem;
7,8 - i pomysł, i realizacja bardzo mi się podoba;
9,11 - podpisuję się pod tym, co o nich napisano wyżej;
10 - jak 5;
13 - grymas to jeszcze nie smutek;
Głos oddaję na 8.

szaleniec - Wto 04 Maj, 2010

Dobra moja kolej:

1. Pluszak na pierwszą myśl wzbudził we mnie rozbawienie, sam nie wiem czemu ale tak już pozostało jak patrzę na to zdjęcie.
2. Fajna fotka. Ktoś pisał że nie chciał by żeby dzieci się smuciły ale które dziecko teraz się nie smuci.
4. Nie widzę smutku na tej fotce.
5. Czy chodziło o smutek topiony w alkoholu? Ta fotka jakoś do mnie nie przemawia lepsza jest maszy.
6. Czegoś mi tu brakuje jakoś do mnie nie dociera ta fotka.
7. Dobry pomysł na "Polski smutek" ale ja smutek widzę jakoś inaczej.
8. Zdjęcie świetna, kolory i wykonanie.
9. Fotka dobra choć jak dla mnie chyba za mała GO. I wielu pisze że to praca rzeźbiarza ale to fotograf ją tu pokazał. Ja widzę w niej smutek.
10. Nie widzę smutku, równie dobrze postać mogła być zdumiona czy zachwycona widokiem.
11. No comment
12. Z pluszakowych to uważam za lepsze, chyba ze względu na drugi plan.
13. Przecież gościu nie wygląda na smutnego ;)

A swój głos oddaję na zdjęcie nr 8 :D

fatman - Wto 04 Maj, 2010

Kiedy patrzę na zamieszczone w tym plenerze zdjęcia ogarnia MNIE SAMEGO
właśnie jeden wielki SMUTEK, że tak kiepskie i daleko odbiegające od tematu zdjęcia tutaj zamieściliśmy (ze mną włącznie).
Gdybym mógł jeszcze wstawić zdjęcie (a zgodnie z regulaminę nie mogę) to...
sfotografowałbym teraz samego siebie i zamieścił moją smutną twarz tutaj...
Pewnie to zdjęcie zdobyłoby najwięcej głosów...

Gdy skazujesz mnie na zdjęć tych oglądanie...
Smutno mi Panie...

masza - Wto 04 Maj, 2010

fatman, ja tam uważam, że nie ma się co biczować, wiosna jest! Temat "smutek" zdecydowanie bardziej pasuje do jesieni :wink: Poza tym podjęliśmy ten trud, chciało nam się - a to ważne.
Swoją drogą koncept ciekawy - taki mały wąteczek "Smutne gęby" na pewno by mi przypadł do gustu :grin: Jak zapoczątkujesz, to się dopiszę, czyli dofocę.

Tomasz_ - Wto 04 Maj, 2010

fatman,

Jeśli regulamin by pozwolił to, glosował bym na Ciebie, za pomysł :-)
A wkurzony jestem sam na siebie, bo pomysl byl i to nawet kilka i mimo wlozonej pracy wykonałem ja az tak zle. No coz trzeba sie uczyc na bledach........

AuThoR - Sro 05 Maj, 2010

oddaję głos na 11
fatman - Sro 05 Maj, 2010

Słowo się rzekło...

Admin,
to zdjecie jest poza konkursem dlatego nie numeruję ale jakbys chciał usunąć to... trudno.
Albo załóż pliz nowy wątek jak sugerowała masza pt. "Smutne gęby"
Zamiesciłem też w swojej galerii jakby co...
To jest mój smutek i moje łzy nad plenerem...

Masza - czekam na Twój ruch !


skasowany - Sro 05 Maj, 2010

fatman napisał/a:
moje łzy nad plenerem...

Masza - czekam na Twój ruch !


Jarałeś coś??? :razz: :lol:

fatman - Sro 05 Maj, 2010

Ruslan napisał/a:
Jarałeś coś??? :razz: :lol:


Ostatniego wyjarałem 22.12.2000 i odtąd jestem wolny :wink:

skasowany - Sro 05 Maj, 2010

No to miałeś kosmiczny towar skoro jeszcze cię trzyma... :P
zwirek210 - Czw 06 Maj, 2010

Fatman, nie łam się tak zacznij pić melisę albo łykać Deprim :) . Ostatecznie najlepsza opcja jaka nam zaproponowano na fotce 7. Do dna panowie
masza - Czw 06 Maj, 2010

fatman, teraz to już nie mogę zostawić Cię tu samego na pożarcie i czym prędzej dołączam do grona zjaranych :wink:
Radość we mnie wzbiera, nie smutek, że się porobiło w wątku naprawdę twórczo: "sztuka" rodzi emocje, emocje rodzą "sztukę" - Parnas Optyczny, piękność! :grin:
A propos: łzy z pipety, czy szczerze ronione? :wink:
Żeby za bardzo nie zaśmiecać, małe wrzucam, nienumerowane, bo nieregulaminowe - i w ogóle w każdej chwili można usunąć.

Smutno...


Rozpaczliwie...


No dobra, udawałam :wink:

goltar - Czw 06 Maj, 2010

Proszę już na temat, tego typu zdjęcia można dodawać choćby w temacie "FOTOGRAFIA LUDZI".
masza - Czw 06 Maj, 2010

goltar, ale według mnie to jest jak najbardziej na temat! Teraz jest czas oceny zdjęć i dyskusji o plenerze - więc sobie dyskutujemy i pewnie nie chcemy tego robić w dziale "Fotografia ludzi" :) No przecież chyba o to chodzi, żebyśmy my, początkujący i prężni twórcy, porozmawiali o sposobach wyrażania smutku. Podsumowali nasze prace, zdystansowali się do nich, poćwiczyli wyobraźnię... Gdzie to robić, jak nie tu?
fatman - Czw 06 Maj, 2010

Masza - ostanie zdecydowanie najlepsze !
Jesteś zjawiskowo piękną dziewczyną... nawet jak się smucisz... :oops:
Łzy nie z pipety. Użyłem herbaty miętowej :mrgreen:

Do wszystkich:
A może załóżmy wątek - FOTOGRAFIE NAS SAMYCH i tam sie wyniesiemy
Bo goltar tym razem nas juz pogoni. :wink:

goltar - Czw 06 Maj, 2010

AUTOPORTRETY...
Usjwo - Pią 07 Maj, 2010

Glosuje na 8.
Kometowac poszczegolnych nie bede,
- bo brak czasu,
- bo duzo nie widzalem,
- bo jakos nic szczegolnego w nich nie zobaczylem.
Jak widac temat byl trudny, za to dyskusja sie rozwinela.
Goltar pozwol wszystkim uzewnetrznic swoje uczucia :mrgreen: , bo inaczej beda posty takie jak moj dzisiaj.

"Glsuje na xx"

goltar - Pią 07 Maj, 2010

Wyniki „VI wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Smutek.

Do konkursu zgłoszono 12 zdjęć.
Łącznie oddano 26 ważnych głosów. Jeden głos został oddany po terminie i nie zostały uwzględniony w wynikach.

III miejsce z 2 głosami zdobyły trzy zdjęcia: nr 2, którego autorem jest zwirek210, nr 7, którego autorką jest masza oraz nr 11, którego autorem jest szaleniec.

II miejsce z 5 głosami zdobyło zdjęcie nr 12, którego autorem jest pawel23.

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 12 głosów (46%) zdobyło zdjęcie nr 8, którego autorem jest hijax_pl.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group