forum.optyczne.pl

Wspólne plenery fotograficzne - XIV piknik lotniczy w Góraszce

goltar - Sob 09 Maj, 2009
Temat postu: XIV piknik lotniczy w Góraszce
W dniach 6-7 czerwca odbędzie się XIV piknik lotniczy w Góraszce.
http://www.piknik-goraszka.pl/
Program
Na Le Bourget niestety się nie wybiorę ;) ale na Góraszce na pewno będę.
Swoją obecność wstępnie zapowiedzieli także MM i Wujek_Pstrykacz.
Ktoś jeszcze planuje się wybrać ?

MM - Sob 09 Maj, 2009

Będzie tam też mnóstwo forumowiczów z www.forum.spotter.pl
Jak ktoś chce się poduczyć foto lotniczego to zapraszam do naszej gromadki.
Tomek Pacan będzie promował swój nowy album foto. Kto wie kim jest Tompac to wie o co chodzi :wink:

krisv740 - Sob 09 Maj, 2009

ja już czas zarezerwowałem i bedę na 100% ..... :lol:
na piknik w mińsku i radom też "zamazałem" dni w kalendarzu :!:
MM - trzymam za słowo... :mrgreen: :wink: :roll:

Wujek_Pstrykacz - Sob 09 Maj, 2009

Ja już załatwiam wolne w pracy na ten czas (niestety praca w ruchu ciągłym).
maziek - Sob 09 Maj, 2009

Ja tradycyjnie będę :mrgreen: .
Kocur - Nie 10 Maj, 2009

Ja daleko nie mam... :) Że tak powiem zamówiłem wolne w pracy, jak będzie nie wiem jeszcze, ale jeśli tylko nie będe musiał być w pracy na pewno się stawię, choćbym musiał iśc na piechotę :D

[ Dodano: Wto 02 Cze, 2009 23:34 ]
Z racji, że termin się zbliża odświeżę temat :P

Wolne mam zaklepane, mam zamiar być i w sobotę i w niedzielę, prawdopodobnie od samego rana czyli od zdaje się 9.00 do końca pokazów. Powstrzymać może mnie jedynie jakaś masakryczna ulewa, chociaż mam nadzieję, że do soboty się wypada.

Może jeszcze ktoś się zadeklaruje, bo jak na razie to wielu chętnych powyżej nie widzę. Tak więc jak ktoś ma ochotę na wspólne focenie to dawać komóreczki na PW, to się jakoś na miejscu znajdziemy. :) A może w ogóle ktoś jedzie przez Mińsk albo z Mińska, to może by mnie po drodze mógł zgarnąć? :roll: :mrgreen:

goltar - Sro 03 Cze, 2009

Planuje być w sobotę od rana do końca (chyba że prognoza pogody w niedziele będzie znacznie lepsza - to w niedzielę). Na dziś prognoza na weekend wygląda optymistycznie :)
skasowany - Sro 03 Cze, 2009

Kurde, nęcicie, nęcicie... :wink:
Wujek_Pstrykacz - Sro 03 Cze, 2009

Ja jadę także w sobotę, chyba, że będzie to niedziela :lol:
Dostosuje się do kolegi Goltara. Czy ktoś chciałby się zabrać z okolic Tychów, mam wolne miejsca? :smile:

krisv740 - Sro 03 Cze, 2009

jestem na pewno w sobote i jesli będzie pogoda to wpadnę na chwilę w niedzielę.. :cool:
zug - Sro 03 Cze, 2009

no to będzie się działo :roll:
jak ja wam zazdroszczę :zalamany:
taka śmietanka towarzyska w jednym miejscu ech.... :cry:

Kocur - Sro 03 Cze, 2009

Oki, w takim razie dajcie znać jaki dzień wybraliście, to Was znajdę :D

A tak w ogóle to mało chętnych widzę... :evil:

skasowany - Czw 04 Cze, 2009

Kocur, biorę swój pontonik i nad Bug! :wink: Weekendów mało, trzeba dokonywać trudnych wyborów :wink: Szczerze mówiąc, to przyjechałbym tylko ze względu na zacne towarzystwo... :wink:
Wujek_Pstrykacz - Czw 04 Cze, 2009

Ruslan napisał/a:
Kocur, biorę swój pontonik i nad Bug! :wink: Weekendów mało, trzeba dokonywać trudnych wyborów :wink: Szczerze mówiąc, to przyjechałbym tylko ze względu na zacne towarzystwo... :wink:

Błąd, wielki błąd, zapowiada się wielki zlot i piknik. Mam nadzieję spotkać paru najzacniejszych fotografów z naszego forum :grin:

skasowany - Czw 04 Cze, 2009

Wujek_Pstrykacz, przekonałeś mnie :mrgreen: Bug nie zając... Góraszka raz w roku... Cały establishment optycznych... Nie mogę nie przyjechać! :mrgreen:
Wujek, masz jeszcze to jedno wolne miejsce? Jedziesz przez Stolicę? :lol:

krisv740 - Czw 04 Cze, 2009

Ruslan, bardzo mądrze... :mrgreen:
to co , spotykamy sie na miejscu? :cool:

skasowany - Czw 04 Cze, 2009

krisv740, no spotykamy się, a jakże!!! :mrgreen: Zaraz jeszcze transport obczaję! O której planujesz dojechać w sobotę?
krisv740 - Czw 04 Cze, 2009

jadę do wa-wa w piątek
w sobotę wyjeżdżam z wa-wa do góraszki
chciałbym byc przed/około 7.00

taki mam plan.... :cool:

Wujek_Pstrykacz - Czw 04 Cze, 2009

Ja jadę sam więc miejsca mam dużo, z domu wyjadę koło trzeciej, powinienem na miejscu koło 8-9tej być.
skasowany - Czw 04 Cze, 2009

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
powinienem na miejscu koło 8-9tej być.


Wujek, nie za późno trochę? Słyszałem, że tłumek pojawia się dosyć wcześnie... Ktoś wie o której być, żeby dobrą miejscówkę zająć? :lol:

Kocur - Czw 04 Cze, 2009

Ruslan, gratuluję męskiej decyzji :P :lol:

Ja wyjadę z domu pewnie ok. 8, zależy na który trafię autobus, a potem kawałek z buta, na 9 powinienem się doczłapać :D Jakoś Was znajdę :P

skasowany - Czw 04 Cze, 2009

Kocur napisał/a:
Jakoś Was znajdę :P
Numery swoje mamy, damy radę :wink:
Kocur - Czw 04 Cze, 2009

W sumie z tym przyjechaniem wcześniej to niegłupi plan... Specjalnie piątek wziąłem też wolny, żeby się naszykować i wyspać, więc jak dam radę to będę może przed 8 nawet :P sie zobaczy.


A tak w ogóle, to ma być dość chłodno 10-15 stopni, ale za to nas nie zmoczy, co mnie bardzo cieszy :D

skasowany - Czw 04 Cze, 2009

Kocur napisał/a:
ma być dość chłodno 10-15 stopni


Kocur... :zalamany: :wink:

Jeszcze nie dojechałeś, a już znalazłeś coś co Ci nie pasi! Jak będziesz na miejscu marudził, to Ci... :razz:

goltar - Pią 05 Cze, 2009

Prognoza pogody na sobotę wygląda lepiej niż na niedzielę, więc będę w sobotę. Planuje dojechać ok 8.00-8.30. Rok temu w chwili otwarcia kas (9.00) nie było zbyt wielkich kolejek, więc nie ma co przesadzać z wcześniejszym przyjazdem.
skasowany - Pią 05 Cze, 2009

W Dzień dobry TVN właśnie był wywiad z organizatorem pikniku! :grin: Będzie się działo :mrgreen: Już ładuję wszystkie posiadane akumulatorki :mrgreen:
Kocur - Pią 05 Cze, 2009

Ruslan napisał/a:
Już ładuję wszystkie posiadane akumulatorki :mrgreen:


Idę za przykładem :mrgreen:

zug - Sob 06 Cze, 2009

no to ciekawe jakie foty zapoda nam "Góraszka Photo Team" :cool:
odlotowe zapewne :mrgreen:

skasowany - Sob 06 Cze, 2009

Oj...!!! Foty będą super...!!! :mrgreen: Cierpcie czekając... :wink:
mons - Sob 06 Cze, 2009

....uwielbiam Wasze foty skrzydełkowe.... nie mogę się doczekać ..... :grin: :grin: :grin:
zug - Sob 06 Cze, 2009

mons napisał/a:
nie mogę się doczekać

serwer optycznych też :mrgreen:

skasowany - Sob 06 Cze, 2009

mons, skrzydła skrzydełkami, ale towarzystwo jakie! :mrgreen: Do tego super trening i wielka dawka wiedzy, pyszna karkóweczka i zimne piwo w przerwie!!! :mrgreen: A jak się wszyscy opalili, ajajaj :wink:
mons - Sob 06 Cze, 2009

....qrde , a mnie to omija..... to jawna niesprawiedliwość ..... :evil:
krisv740 - Sob 06 Cze, 2009

Ruslan,
żebyś wiedział - z tym opaleniem... :mrgreen:
mnie morda boli :twisted: :mrgreen:

ale moje zdjęcia dopiero w poniedzialek wieczorem , albo wtorek wieczór..
ponad 2000 do przewertowania i wybrania godnych pokazania... :razz:

mavierk - Sob 06 Cze, 2009

życzę Wam, żeby nie było takiej pogody, jaką mam dzisiaj za oknem - z dupy mam pogode...
Kocur - Sob 06 Cze, 2009

No mnie też opaliło, dopiero czuję jak do domu dolazłem.

mavierk, pogoda była zajefajna, jak się zbieraliśmy zaczynało się akurat chmurzyć. Jak dojechałem do domu zaczęło kropić, więc pogoda się rypła :P

Dobra, zabieram się za foty, tylko najpierw ze dwa piwka wypije, bo obawiam się że na trzeźwo to wywalę wszystko jak leci :mrgreen:

mons - Sob 06 Cze, 2009

.....qrde , czekam na skrzydełka...... :evil: :mrgreen:
zug - Sob 06 Cze, 2009

mons napisał/a:
.....qrde , czekam na skrzydełka......

nie tylko Ty :cool:

Kocur - Sob 06 Cze, 2009

Pogoda dopisała, było ciepło, z małymi przerwami słonecznie i bez deszczu. Niestety, znaczna część zdjęć robiona totalnie pod słońce, w dodatku drobne cumulusy, a to były w tle, a to rzucały cień na samoloty, co tez nie ułatwiało, w sumie warunki do robienia zdjęć dość trudne, przynajmniej jak dla mnie.

Dobra, czas na moje wypociny :P Tylko się za głośno nie śmiejcie z moich fotek, ale w drodze do domu uświadomiłem sobie, że to był mój chrzest jeśli chodzi o foto lotnicze :zalamany:



Grupa "ŻELAZNY":

1.



2.



3.



4.



5.



6.



7.



8.



9.



10.



11.





Jurgis Kairys:

12.



13.



14.



15.


16.



Taksówka :P zdaje się Bell 206

17.





Bell AH-1 Cobra:

18.



19.





Eurocopter EC-135 (chyba, bo nie pamiętam):

20.



21.



22.



23.





Mój sąsiad :lol:

24.



25.





Spadochroniarze:

27.



28.



29.



30.



31.



32.



33.




No to moich by było na tyle, czekamy na resztę ekipy :D

mons - Sob 06 Cze, 2009

....noooo....pierwsze fotki są ..... :grin:
....pierwsze wrażenie po szybkim obejrzeniu fotek to bardzo ładne kadrowanie .... :grin: :grin: :grin:

zug - Sob 06 Cze, 2009

Kocur, tyle trzeba było na nie czekać :razz: świetne :smile:
no zobaczymy co reszta pokaże :mrgreen:

MM - Sob 06 Cze, 2009

Dzięki wszystkim za mile spędzone chwile. Ja swoich fot dzisiaj nawet oglądać nie będę bo mi kobita marudzi nad uchem, że znowu tylko zdjęcia i zdjęcia. Na szczęście jutro idzie do pracy i wtedy.... :lol:
skasowany - Sob 06 Cze, 2009

Kocur już większość wrzucił, więc nie będę wszystkiego powtarzać, spadochrony i śmigłowce sobie odpuszczę :wink: Generalnie to najlepsze co mi wyszło :sad: Jakoś w ogóle nie oddają tego co się działo :sad: Nic to, pierwsza lekcja za mną :wink:

1. No i jaki system rządzi? :wink:


2. Reprezentacja (niepełna, tylko uzbrojeni w 100-400 :wink: ) albo ‘Niech wiedzą czym się robi zdjęcia!’ albo ‘Jakie jest zagęszczenie 100-400 na metr kwadratowy?’ (odp. 5 :wink: ) albo… najlepsze świadectwo, że warto kupić to szkiełko :wink:


3. ‘Żelazny’ I:


4. ‘Żelazny’ II:


5. ‘Żelazny’ III:


6. Pierwszy raz byłem na tego typu pokazach, a ten pan zrobił na mnie największe wrażenie! :mrgreen:


7. Nawet nie przysłowiowa ‘bułka z masłem’... :cool:


8. Jurgis III:


9. Jurgis IV:


10. Cobra:


I wszystkim obecnym bardzo dziękuję za bardzo miło spędzony czas! :mrgreen:

Wujek_Pstrykacz - Sob 06 Cze, 2009

Dotarłem wreszcie do domu, 2 tysiaki zdjęć do przeglądu, ale już nie teraz, padam na spalony słońcem pysk. :grin:
Dzięki za miłe towarzystwo i lekcje focenia stalowych ptaków, przynajmniej nie trzeba zasiadki robić. :grin:

MM - Sob 06 Cze, 2009

Ja nie wiem gdzie Wy tyle zdjęć nacykaliście. Ja zrobiłem niecałe 500 :mrgreen:
Kocur - Sob 06 Cze, 2009

Jakie "nacykaliście"? Miałem dokładnie 452 :P A tak w ogóle to czekamy MM na Twoje :grin:
zug - Sob 06 Cze, 2009

MM napisał/a:
Ja nie wiem gdzie Wy tyle zdjęć nacykaliście. Ja zrobiłem niecałe 500

na jednej puszcze :razz:

mons - Sob 06 Cze, 2009

.....wyglada na to , że MM się nam opier.....a ...... :cry: ...niecałe 500 ??? :shock:
komor - Sob 06 Cze, 2009

No ładnie, poszaleliście, chłopaki. Pogoda widzę dopisała. U nas we Wrocku dziś deszcz i buro. :(
goltar - Nie 07 Cze, 2009

Dzięki wszystkim za spotkanie. Wczoraj nawet nie miałem już sił aby tu zaglądać. Jak sobie przypomnę własne ujęcia to prawie wszystko już tu jest ;) fajne fotki :) nie wiem czy będę miał jeszcze co pokazać :razz: Spotkanie i imprezka bardzo udana, jednak pozostał niedosyt, nie było mojego Spitfire'a :smile:
krisv740 - Nie 07 Cze, 2009

Kocur,
32 the best :!:
usmiałem się jak ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

skasowany - Nie 07 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:
Kocur,
32 the best :!:
usmiałem się jak ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Krisv, skocz z 4500 m i zobaczymy jak Ty wylądujesz na mokrej trawie? :wink:

krisv740 - Nie 07 Cze, 2009

Ruslan,
brzuchem o podłoże :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 14:00 ]
a tak w ogóle to dawaj zdjęcia samolotów - więcej.... :cool:

skasowany - Nie 07 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:
Ruslan,
brzuchem o podłoże :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 14:00 ]
a tak w ogóle to dawaj zdjęcia samolotów - więcej.... :cool:


Brzuchem to i ja potrafię! :mrgreen: Zdjęć więcej nie dam bo mi się nie podobają, a jak mi się nie podobają, to tym bardziej innym się nie spodobają :wink: Przecież nie będę wstawiać helikopterów na ziemi jak Kocur :razz: :wink:

mons - Nie 07 Cze, 2009

Ruslan napisał/a:


Krisv, skocz z 4500 m i zobaczymy jak Ty wylądujesz na mokrej trawie? :wink:


....dla ułatwienia skaczesz bez spadochronu..... :mrgreen:

zug - Nie 07 Cze, 2009

Ruslan, fajne ujęcie Cobry, nie masz więcej :razz:
skasowany - Nie 07 Cze, 2009

zug, mam, konkurs na cobrę zaczyna się jutro :D Umawiamy się właśnie pod Migiem Wujka w galerii głównej ;)
krisv740 - Pon 08 Cze, 2009

wreszcie się wyspałem i przetrawiłem/ułożyłem mysli po tym plenerku zdjęciowym..

dużo pomysłów na przyszłość, dużo weryfikacji konfiguracji sprzętu, wiele do poprawienia w technice... :mrgreen:

prawie 100% zdjęć obejrzanych, już ponad 10% skasowanych... :lol:

tragedii nie ma, ale tak to jest jak pierwszy raz podchodzi się na taką skalę do tematu fotografii samolotów i śmigłowców.

co do samego pikniku , to cieszę sie przede wszystkim z poznania w realu paru "optycznych". ważne , że tak w net jak i w "real" są to osoby bardzo kontaktowe i przyjacielskie. ważne , że można wspólnie stanąć i "zaokupować" kawałek przestrzeni i "bronic jej " np. rzędem eLek 100-400 przy wspomożeniu pięknych /tak je oceniam/ szkieł nikona. nie jestem szowinistą systemowym :mrgreen: , więc dodam do tego wspomożenie z systemu sony i chyba widziałem jednego pentax'a. chwała im za wspomożenie... :mrgreen: :mrgreen:

coż tu duzo pisać - do zobaczenia za rok! :cool:

skasowany - Pon 08 Cze, 2009

krisv740 napisał/a:

co do samego pikniku , to cieszę sie przede wszystkim z poznania w realu paru "optycznych". ważne , że tak w net jak i w "real" są to osoby bardzo kontaktowe i przyjacielskie. ważne , że można wspólnie stanąć i "zaokupować" kawałek przestrzeni i "bronic jej " np. rzędem eLek 100-400 przy wspomożeniu pięknych /tak je oceniam/ szkieł nikona. nie jestem szowinistą systemowym :mrgreen: , więc dodam do tego wspomożenie z systemu sony i chyba widziałem jednego pentax'a. chwała im za wspomożenie... :mrgreen: :mrgreen:
coż tu duzo pisać - do zobaczenia za rok! :cool:


Dzięki, dzięki :lol: Ale nie zmieniaj tematu i zdjęcia wstawiaj :wink:

goltar - Pon 08 Cze, 2009

Cobra z ruchomym górnym śmigłem ;) wersja dla Korafa :razz:
Zastanawiałem się którą z nich wstawić do galerii... wolę jednak tą z "długim" śmigłem.

maziek - Pon 08 Cze, 2009

Kurcze, ja to jednak ślepy jestem. Patrzę i patrzę na wątek foto lotnicza i wychodzi mi, że wszyscy po domach te zdjęcia obrabiają w mozole i obrabiają...

No a Kocur tu zakasował wszystkich. Fajnie było, bo miałem się zdzwaniać z Krisem na miejscu, a tu wchodze przez bramki i natychmiast kładą mnie na ziemię Goltar z Wujkiem... ;-) . Ledwie ich uprosiłem, żeby z toalety pozwolili skorzystać :-) . Ja doczekałem do 17-tej z minutami, Spifire nie było (nie stał też na pasie, wieć pewnikiem nie doleciał). Była za to jeszcze jedna szarża Szalonego Litwina oraz naszego mastera Roberta Kowalika na Ekstrze. Jak wychodziłem, zaczął kropić lekki deszczyk. Zdjęć natrzaskałem koło półtora tysiąca, ale 3/4 albo i 4/5 od razu fiuuut - do kosza.

W porównaniu do dwóch poprzednich pikników na których byłem moim zdaniem dał się odczuć kryzys, było mniej maszyn, szczególnie takich superatrakcji typu Catalina czy maszyny bojowe z DWŚ. Za to w narodzie trzeba powiedzieć bogactwo. Albo eLki, albo VałeRy, niżej 200mmm bez kija nie podchodź...

No i Mig - super, bo w zeszłym roku F-16 nadleciały z wysuniętym podwoziem, przeleciały nad pasem i poleciały z powrotem do Krzesin... żarty jakieś. No a panowie z Miga pokazali żądło. Piekna maszyna, ten krój sylwetki (i Su-27) uważam za szczyt elegancji. Wiem, że to głupie oceniać maszynę bojąwa po wyglądzie, ale cóż pocznę, że jest PIĘKNA.

zug - Pon 08 Cze, 2009

goltar napisał/a:
... wolę jednak tą z "długim" śmigłem.

fakt gdyby to ujęcie "miało długie śmigło" to byłoby świetne :wink:

maziek - Pon 08 Cze, 2009

Bardzo mocny crop, niekorzystne światło, fatalnie zaniebieszczone, ale wrzucam na ile dało sie odratować, gdyż bezcenne jest to, że oni się chyba nam przyglądają...



[ Dodano: Pon 08 Cze, 2009 22:20 ]
edit:

No i mała seryjka z Jurgisem Kairysem w roli głównej, choć raczej naziemna niż podniebna...

1. Jurgis lata, z szelmowskim błyskiem w oku (przepraszam za śmigło)...


2. ...zawsze uśmiechnięty (za śmigło jak wyżej)...


3. ... po wylądowaniu robi to, co lubi najbardziej (po lataniu)...


4. ...czyli puszcza dym...


5. ... kłania się publice (dla niewtajemniczonych: na zablokowanych kołach daje takiego czadu, że pęd powierza spod śmigła podnosi ogon za usterzenie do poziomu, a potem wdzięcznie dyga - niby niewinne, ale jak sie przesadzi to śmigło w strzępy)...


6. ... kołuje na stanowisko mierząc odległość okiem myśliwca...


7. ... otwiera owiewkę (zawsze szatańsko uśmiechnięty)...


8. ...dziękuje publice za owacyjne przyjęcie...


9. ... składa klamoty...


10. ... i wreszcie wygruża się z kabiny.

goltar - Pon 08 Cze, 2009

Maziek fajna seria, to ja dodam od siebie ciąg dalszy :)
amv - Pon 08 Cze, 2009

maziek napisał/a:
na zablokowanych kołach daje takiego czadu, że pęd powierza spod śmigła podnosi ogon za usterzenie do poziomu, a potem wdzięcznie dyga - niby niewinne

Zupełnie jak Pliszka :lol: :lol:
Nie znam się nic na samolotach,ale te stare są piękne :grin:
4 i 5 bardzo fajnie się prezentuje :wink:

komor - Pon 08 Cze, 2009

Dawajcie dalej, chłopaki! A te opowieści do zdjęć – bezcenne.
maziek - Sro 10 Cze, 2009

Goltar, ja spieprzyłem to ujęcie, które masz na końcu :( .

No to żeby pozostać w temacie, jeszcze kilka Kairysów:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11. Na tym zdjęciu jest jak zwykle szatańsko uśmiechnięty :-)


12. Powiększenie... Zwróćcie też uwagę, że w skrzydle jest wybita dziura, zaklejona taśmą bezbarwną. Piloci to luzacy :-)

zug - Sro 10 Cze, 2009

maziek, akrobacje świetne ale 6 dla mnie jest :roll:
skasowany - Sro 10 Cze, 2009

zug napisał/a:
maziek, akrobacje świetne ale 6 dla mnie jest :roll:


To samo!!! Do Galerii :!:

mavierk - Czw 11 Cze, 2009

po tym, co pokazał kiedyś MM to tak w porównaniu z nim z dwa albo trzy zdjęcia są super :) A zdaje mi się, że to dobry wyczyn ;)

No ale wolałbym, żebyście zastosowali troszkę bardziej agresywną obróbkę - to nie są kwiatki : Zwłaszcza 3 Goltara - mógłbyś troszkę ją rozjaśnić i dodać kontrastu? Proooszee :)

komor - Czw 11 Cze, 2009

maziek napisał/a:
Zwróćcie też uwagę, że w skrzydle jest wybita dziura, zaklejona taśmą bezbarwną. Piloci to luzacy :-)


Mam nadzieję, że to jest jednak taśma aluminiowa. Taka, jaką wożę w aucie… :oops:

Edit:

Zresztą co tu dużo szukać, pierwsza pozycja w images.google.pl:



:)

krisv740 - Pią 12 Cze, 2009

to i ja parę wrzucę...
na początek Jurgis:

















Żelazny:









Cobra:






mavierk - Sob 13 Cze, 2009

zdjęcia niezłe, ale pora ruszyć program do obróbki grafiki i wyciąć te syfy z matrycy :)
maziek - Sob 13 Cze, 2009

komor napisał/a:
maziek napisał/a:
Zwróćcie też uwagę, że w skrzydle jest wybita dziura, zaklejona taśmą bezbarwną. Piloci to luzacy :-)


Mam nadzieję, że to jest jednak taśma aluminiowa. Taka, jaką wożę w aucie… :oops:


Trudno stwierdzić, albowiem skrzydło też jest "aluminium naturell". Ale raczej nie jest to taśma zbrojona włóknem, jeśli o taką Ci idzie, gdyż jest gładka i błyszcząca.


komor - Sob 13 Cze, 2009

maziek, jest też taśma z normalnej aluminiowej cienkiej blachy. Najbardziej twarda z wymienionych w tym wątku moim zdaniem. Ale oczywiście nie upieram się, bo mnie tam nie było. :)
maziek - Sob 13 Cze, 2009

Ja byłem, ale i tak zobaczyłem dopiero na zdjęciach :mrgreen: .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group