forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA ZWIERZĄT (FAUNA) 2011

goltar - Sob 01 Sty, 2011
Temat postu: FOTOGRAFIA ZWIERZĄT (FAUNA) 2011
FOTOGRAFIA ZWIERZĄT (FAUNA) 2011
Fotografie zwierząt (Fauny), poza fotografią ptaków i makro dla których istnieją osobne tematy.

october_rust - Sob 01 Sty, 2011

zdjęcie mojego psa. jestem totalnym świeżakiem w dziedzinie fotografii.
hijax_pl - Sob 01 Sty, 2011

october_rust, jak na fotę nosa - fajne :)
masza - Sob 01 Sty, 2011

october_rust, podoba mi się taka perspektywa :)
Ktoś kiedyś (ach, ta dziurawa pamięć!) robił zabawki... breloczki... z psiakami - i właśnie "pokazane" były od nosa.
Tylko grzywy i ogona bym nie obcinała.
Bardzo sympatyczny nos :)

october_rust - Sob 01 Sty, 2011

dziękować za dobre słowo:).Ogon pies miał obcięty u poprzedniego właściciela, uszy ma nie obcięte - mój ojciec wolałby, żeby obcięto jemu uszy:)).
pozostaje mi tylko wrzucać kolejne zdjęcia:))

kasiakaaz - Sob 01 Sty, 2011

masza napisał/a:
Tylko grzywy i ogona bym nie obcinała.

october_rust napisał/a:
Ogon pies miał obcięty u poprzedniego właściciela, uszy ma nie obcięte - mój ojciec wolałby, żeby obcięto jemu uszy:)).

october_rust, chodzi o obcięcie w sensie fotograficznym (kadru). :wink:

Nikitaa - Sob 01 Sty, 2011

october_rust w sumie dobrze ze nikt Ci nie napisal na przyklad ze fajniej by wygladala Twoja psina gdybys calkiem obcial mu tylnie lapy haha :wink: :wink: , bo gdybys to tez doslownie zrozumial to moglbys pomyslec ze trafiles na jakies forum sadystyczno-fotograficzne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

october_rust - Nie 02 Sty, 2011

pewnie jakby poszukać na necie to może by się takie forum znalazło:)))
marekcmarecki - Nie 02 Sty, 2011

october_rust napisał/a:
dziękować za dobre słowo:).Ogon pies miał obcięty u poprzedniego właściciela, uszy ma nie obcięte - mój ojciec wolałby, żeby obcięto jemu uszy:)).
pozostaje mi tylko wrzucać kolejne zdjęcia:))

Dobrze, bo na wesoło mi się dzionek zaczął. A nos fajny :wink:

panmarecq - Nie 02 Sty, 2011

Skoro jesteśmy przy psich nosach :wink:

2

Nikitaa - Pon 03 Sty, 2011

To i ja swoja psinke i jej psi nosek dorzuce :mrgreen:

3

moronica - Pon 03 Sty, 2011

osobiscie uwazam, ze nawet radykalnie kadrujac z oryginalu nalezy sie zdecydowac na ktorys ze standardowych formatow (1:1, 2:3, 3:4), wyjatkiem sa tu panoramy. kompozycja powyzszego bylaby korzystniejsza gdyby uciac troche wiecej od gory. uszy sa w calosci w kadrze wiec nic straconego. ostrosci troche brak
Nikitaa - Pon 03 Sty, 2011

moronica napisał/a:
. ostrosci troche brak


Pies byl w bardzo duzym ruchu a zdjecie robilam z reki wiec i tak nie tak zle wszlo :wink: .
Dziekuje Moronico za Twoje cenne uwagi, szkoda tylko ze nigdy podczas swojej krytyki moich zdjec nie znajdziesz chociaz malego szczegoliku na korzysc oprocz calej gammy mankamentow ktore oczywiscie sa i dobrze ze o nich mowisz . Bo chociazby na tym zdjeciu wygaje mi sie ze fajnie wyszlo oswietlenie ktore jest zamierzonym dzialaniem a nie kwestia przypadku, no ale rozumiem moje zdjecia sa dla ciebie kiepskie w calej rozciaglosci i oczywiscie akceptuje to w pelni

pozdrawiam Nikita :razz:

moronica - Pon 03 Sty, 2011

Nikitaa, jak ktos krytykuje to zle bo nie podaje propozycji jak poprawic. jak podaje propozycje poprawy to nadal zle bo nie podaje plusow (co zreszta nie jest prawda gdyz zauwazylam, ze udalo sie uszy w calosci w kadrze uchwycic co zazwyczaj bywa problematyczne). widze, ze sama palisz sie do krytyki no to przeciez tyle zdjec jest tu w galeriach i tematach, ktore mozna do woli oceniac, nie widze wiekszego sensu skupiac sie na ocenie ocen, to nie jest zbyt produktywne. mozesz w ten sposob doprowadzic do tego, ze twoich zdjec oceniac nikt nie bedzie by nie wdawac sie w dyskusje
PiotrOs - Pon 03 Sty, 2011

Nikitaa...bo Ty od razu z yoko-geri startujesz...moze tak seiza na chwilke? :wink:
Sunders - Pon 03 Sty, 2011

PiotrOs napisał/a:
Nikitaa...bo Ty od razu z yoko-geri startujesz...moze tak seiza na chwilke?

Doradzałbym raczej więcej mokuso :smile:

Nikitaa - Pon 03 Sty, 2011

moronica napisał/a:
. mozesz w ten sposob doprowadzic do tego, ze twoich zdjec oceniac nikt nie bedzie by nie wdawac sie w dyskusje

Jakos inni oceniaja moje zdjecia rowniez krytycznie niekiedy ostro i jest oki :smile: ale potrafia wyluskac jakies pozytywy i tym pobudzic do dzialania, Ty tez to potrafisz ale niestety nie do moich zdjec - rozumiem i akceptuje Twoj stosunek do moich prac/pstrykow/ :neutral:

PiotrOs napisał/a:
Nikitaa...bo Ty od razu z yoko-geri startujesz...moze tak seiza na chwilke? :wink:

Sunders napisał/a:

Doradzałbym raczej więcej mokuso :smile:

Drodzy Panowie :mrgreen: tak tu sie porobilo ze mokuso musze osiagac bedac w neko-ashi-dachi ale jak do tej pory to mi sie w miare dobrze udaje bo jeszcze nikt nie poczul z mojej strony tobi ura ushiro mawashi-geri :twisted: :twisted:

pozdrawiam serdecznie Nikita :razz: :razz:

PiotrOs - Pon 03 Sty, 2011

Ehhh...gdzie te czasy, gdy krolowal "cios piwniczny", czyli pociagniecie z glowki :twisted:
pitras - Pon 03 Sty, 2011

PiotrOs napisał/a:
Ehhh...gdzie te czasy, gdy krolowal "cios piwniczny", czyli pociagniecie z glowki :twisted:

Uhhh... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

arietiss - Pią 07 Sty, 2011

Z podobnej beczki: pupil w domowym zaciszu.
Futrzak...
4.

moronica - Pią 07 Sty, 2011

taki stoicki ten twoj siersciuch, moje zwijaja manatki jak tylko zobacza aparat. nie uciekaja tylko przed komorka ;)
TS - Pią 07 Sty, 2011

arietiss, to Neva Masquarade :smile: ?
arietiss - Pią 07 Sty, 2011

Ta to akurat Ragdoll. :smile:
TS - Pią 07 Sty, 2011

Zmyliła mnie sierść i niebieskie oczy :oops: . Super jest, wrzuć więcej... Jak masz jeszcze Nevę lub syberyjskiego to też ;)
arietiss - Pią 07 Sty, 2011

TS, nie chcę się dublować, bo wrzucałem juz wcześniej zdjęcia i tej Ragdollki i jeszcze jednej, która niestety mi zdechła i to była Neva Masquarade.

[ Dodano: Pią 07 Sty, 2011 12:57 ]
To album pamiątkowy:
http://arietiss.fotosik.pl/albumy/774988.html

TS - Pią 07 Sty, 2011

Lena poszła do Kociego Nieba. Ale ma fajny album, na 16 jak tygrys... ;)

Chciałem kitę Neva, ale dla sprawdzenia warunków opiekowałem się ponad miesiąc dachowcem znajomej i w nocy spać nie dawał (biegał po mnie o 3 rano, a wyrzucony z pokoju - miauczał :roll: ). Nevy czy Ragdolle są spokojniejsze?

moronica - Pią 07 Sty, 2011

TS, a to byl kocur czy kotka? kotki sa z reguly spokojniejsze. moje przesypiaja cala noc bez problemu i budza nas dopiero na sniadanie ;) mimo ze nie sa typem kota-poduszki

jesli chodzi o pieski i kotki wyznaje jedna zasade - tylko ze schroniska

blaine - Pią 07 Sty, 2011

Z dachowcami jest tak, że każdy jest inny. ;)
Sam w domu mam dwa + praktycznie każda moja ciotka posiada co najmniej jednego kota, tak więc doświadczenia z dachowcami mam sporo.
Jeden po tobie lata i miauczy, a drugiego w ogóle nie zauważasz do czasu aż kierujesz się w stronę lodówki. ;)
Rasowe są może bardziej przewidywalne, ale raczej nie ma reguły, że każdy kot z danej rady będzie się zachowywał według "wzorca". ;)

moronica napisał/a:
jesli chodzi o pieski i kotki wyznaje jedna zasade - tylko ze schroniska

Są i inne opcje. ;) Mój kot został wzięty spod śmietnika gdzie leżal w kartonie razem z trójką jednomiesięcznego rodzeństwa, a moja kotka została adoptowana z wrocławskiej fundacji Kocie Życie i takie opcje również polecam. ;)

TS - Pią 07 Sty, 2011

moronica napisał/a:
TS, a to byl kocur czy kotka? kotki sa z reguly spokojniejsze. moje przesypiaja cala noc bez problemu i budza nas dopiero na sniadanie ;) mimo ze nie sa typem kota-poduszki

Kotka... Jak nie biegała i nie darła się w nocy, to właziła na mnie, a raz jak się obudziłem leżąc na wznak, to siedziała na mnie z tymi wyprostowanymi przednimi łapami i patrzyła na moje... gardło :lol:

moronica napisał/a:
jesli chodzi o pieski i kotki wyznaje jedna zasade - tylko ze schroniska

Mi też szkoda tych sierot, ale te rasy od zawsze mi się podobały... Jak kiedyś zamieszkam w dużym domu, to dla wszystkich starczy miejsca ;)

Wziąłem ją jeszcze na krótko w lipcu - upał sprawił, że kita ledwo się ruszała i szukała ochłody...

5.

arietiss - Pią 07 Sty, 2011

Faktycznie Neva była bez porównania bardziej drapieżna i impulsywna. W tym tandemie była zawsze ta dominującą. Wiele czasu i cierpliwości wymagało nauczenie jej nie wchodzenia na parapety, gdzie królują kwiaty żony i siedzenia w nocy w łazience, właśnie żeby dac nam spać! A i tak rano jak otwierałem drzwi to już siedziała na tym małym górnym okienku w drzwiach! I zawsze skorzystała z okazji jak cos zostało na stole... :smile: Ragdollka jest dużo bardziej ciapowata. Taka niezgraba. Jak ją się głaszcze to "więdnie", z resztą dlatego taka nazwa rasy. Jak ją chce się rzucić na podłoge to trzeba uwazać, bo spada jak worek! :smile:
moronica - Pią 07 Sty, 2011

TS napisał/a:
Wziąłem ją jeszcze na krótko w lipcu - upał sprawił, że kita ledwo się ruszała i szukała ochłody...

no calkiem jak moja Panda tyle ze ja do zlewu przyciaga fascynacja woda ;) jak ktos zmywa naczynia to zawsze siada na blacie zaraz obok zlewu i sie gapi i w ogole jej nie przeszkadza, ze woda na nia chlapie

6. takie jedyne, ktore od biedy sie nada do pokazania na forum (choc policzek ma calkiem wyjarany)

Nikitaa - Pią 07 Sty, 2011

Ja mam kotke szylkretowa persiczka, juz starutka jest ale nigdy nie bylo z nia zadnych klopotowi, grzeczna, spokojna, kochana i bezproblemowa. Nie lubi fotografowania dlatego nie wstawilam jej zdjecia, ale moze cos poszperam wieczorem i wrzuce. Jak psina byla jeszcze szczeniaczkiem to nawet sie razem bawily, teraz jest zbyt duza roznica w wadze i totalnie inne formy zabawy je interesuja haha :mrgreen: , ale bardzo sie lubia i nawet razem wtulone w siebie czasem zasypiaja :grin: :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

ps. 5. domowy na"szybko" pstryk, widac ze Kita jest zadowolona :mrgreen: :mrgreen:

blaine - Pią 07 Sty, 2011

No to jak wszyscy, to i ja wrzucę takietam dwa pstryki moich kotów ;)

7.


8.

moronica - Pią 07 Sty, 2011

oo 8 zupelnie jak moja pierwsza kotka, ktora sie przyblakala z ulicy i niestety dozyla jedynie wieku ~1.5 roku gdyz byla zainfekowana zarowno FIV jak i FELV
blaine - Pią 07 Sty, 2011

8 to akurat kociak. ;)
A kotka na 7 też jak była mała to swoje odchorowała, z 6 kociąt dwa nie dożyły nawet 1,5 miesiąca..

moronica - Pią 07 Sty, 2011

no u mojej to niestety nie bylo tylko za mlodu, biedula miala kocia bialaczke i kocie aids na raz. wybierajac nasze obecne siostrzyczki udalismy sie do schroniska, ktore testuje koty od razu po przybyciu i odseparowuje zdrowe od zainfekowanych (zainfekowanym oczywiscie pozwalajac dalej sobie zyc na osobnym wybiegu ;) )
Nikitaa - Sob 08 Sty, 2011

7, 8 -sliczne kociny :mrgreen: , ale widac ze lubia popsocic :twisted:
6 - ladniutkie oczka i plamka na nosku, widac ze lubi sobie pomruczec :smile:

wrzucam pstryczek ze swoja kocina w trakcie ucieczki przed obiektywem :smile: , na szybko bez make-up :wink:
9

pozdrawiam Nikita :razz:
ps. zdjecie jako zdjecie ........wiem :evil: :evil:

oranżewski - Sob 08 Sty, 2011

Nikita, haha, niezłe! oczy jak z paintu :mrgreen:
muzyk - Sob 08 Sty, 2011

Nikitaa napisał/a:
9

Ale wkurzony! hehe

moronica - Sob 08 Sty, 2011

ponownie moje pocieszki

10. Panda


11. Doti

baracuda - Sob 08 Sty, 2011

TS napisał/a:
Wziąłem ją jeszcze na krótko w lipcu - upał sprawił, że kita ledwo się ruszała i szukała ochłody...

5.


Fajny kociak , ja mam sukę którą jakiś ......... wyrzucił bo wakacje były :evil:
Kolega ma sześć czarnych kotów , jak wpadam do niego to siedzi
jak czarownica :mrgreen: wszystkie znajdy :razz:

TS - Sob 08 Sty, 2011

moronica napisał/a:

no calkiem jak moja Panda tyle ze ja do zlewu przyciaga fascynacja woda ;)

Ona nie lubiła wody. Chciałem ją trochę ochłodzić w wannie (w mieszkaniu było 31 stopni rano) i oberwałem pazurami... :???: . Właziła do tej umywalki, bo zimna. I tylko jak mnie nie było w pobliżu.

A Twoje to chyba młode są, takie małe... ;) ?

Na 7 bardzo fajne kolory i światło.

baracuda napisał/a:
Fajny kociak

Strachliwy. Nie mam ładnych zdjęć, wszystko pstryki i do tego z kompaktu, może tylko pokażę jak wlazła na drzwi i bała się zejść, heh :razz:

12. Kita (to jej imię)

baracuda - Sob 08 Sty, 2011

TS napisał/a:
Strachliwy. Nie mam ładnych zdjęć, wszystko pstryki i do tego z kompaktu, może tylko pokażę jak wlazła na drzwi i bała się zejść, heh :razz:

12. Kita (to jej imię)


Jakiś powód musi być że nie ufa ludziom , ktoś ją skrzywdził .
Nabierze zaufania , czasu trzeba , wtedy zrobisz nie jedną
fajną fote gdy będzie się wylegiwać :wink:

moronica - Sob 08 Sty, 2011

wcale takie male nie sa, Doti oscyluje w okolicach 4kg a Panda dobija do 5kg bo to grubas. lapki maja stosunkowo krotkie wiec na zdjeciu bez punktu odniesienia moga wydawac sie male. za to najlepsze jest to, ze sie zachowuja jakby jeszcze byly kocietami ;)
TS - Nie 09 Sty, 2011

moronica napisał/a:
lapki maja stosunkowo krotkie wiec na zdjeciu bez punktu odniesienia moga wydawac sie male.

Właśnie o tym pomyślałem, krótkie i puchate łapki, faktycznie trochę jak Panda. Ciekawe czy tyle samo zjada ;) .

baracuda napisał/a:
Jakiś powód musi być że nie ufa ludziom , ktoś ją skrzywdził .

Ona właścicielkę lubi i wcale się nie boi, tylko mnie nie znosi :sad: . Choć wolę koty, to pół życia miałem psa i stąd nawyki typu klepnięcie w grzbiet czy zabawowe przewracanie, może dlatego...?
A na tych drzwiach siedziała z 10 minut, bała się zejść, miauczała rozpaczliwie, ale w końcu skoczyła.

blaine - Nie 09 Sty, 2011

TS napisał/a:
Choć wolę koty, to pół życia miałem psa i stąd nawyki typu klepnięcie w grzbiet czy zabawowe przewracanie, może dlatego...?

Wiesz, ja też całe życie miałem psa, koty mam od roku, tarmoszę, klepię, przewracam i turlam je nawet bardziej niż psa i nie mają nic przeciwko. ;)
I ogólnie są bardzo przyjaźnie nastawione do nieznajomych, od razu się do każdego przymilają. ;)

moronica - Nie 09 Sty, 2011

TS napisał/a:
Ciekawe czy tyle samo zjada ;)

bambusu jeszcze nie probowala ale raz zzarla mi kawalek salaty, innym razem lisc brukselki ;) rowniez nimi wywijamy, turlamy je itd nawet zboczence lubia klapsy ;) z jednej strony to kwestia tego, czy kot sie przy tobie wychowal czy nie. z drugiej one od poczatku byly bardzo smiale, jak zajechalismy do schroniska po zmroku to wszystkie koty zwiewaly nam spod nog a one wrecz przeciwnie, natychmiast wybiegly by sie polasic

bechcik - Nie 09 Sty, 2011

13.

Jak na dzikiego kota był bardzo cierpliwy. :)

Nikitaa - Nie 09 Sty, 2011

moja kocina....dzisiejszy pstryk :mrgreen:
14

moja psina .....niedawny pstryk :mrgreen:
15


pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

ophiuchus - Nie 09 Sty, 2011

Nikitaa, podoba mi się, że oba zwierzaki mają wywalone ozory :] mniej mi się podoba, że kotu oczu nie widać, a azor w ogóle jakiś niewyraźny (rutinoscorbin?) ;)
moronica - Nie 09 Sty, 2011

na 15 trzeba bylo zapodac korekte ekspozycji bo teraz jest przeswietlone i poruszone. zalatwilabys oba problemy za jednym zamachem
Nikitaa - Nie 09 Sty, 2011

ophiuchus napisał/a:
Nikitaa, podoba mi się, że oba zwierzaki mają wywalone ozory


Dzieki ophiuchus ze cos Ci sie spodobalo :grin: , bo jak zwykle moronica widzi tylko bledy i niedociagniecia :evil: .
To sa pstryki na szybko i na wesolo bez make-up :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz:

ps. mimo ze to tylko pstryki, dziekuje za uwagi techniczne

Zbeeshack - Nie 09 Sty, 2011

16

"Ratunku! Wielka kula futra mnie pochłania!"
Czyli kot norweski leśny znajomych :)

arietiss - Nie 09 Sty, 2011

Zbeeshack, chyba nie ucieszył się z sesji zdjęciowej? :lol:
baracuda - Nie 09 Sty, 2011

Zbeeshack napisał/a:
Czyli kot norweski leśny znajomych :)


ło matko z córką , dzikus jakiś :wink: ,
(numeruj foty , patrz jaki był ostatni numerek :) )

moronica - Nie 09 Sty, 2011

ja mysle, ze wlasnie zobaczyl jakis tylek kierujacy sie w jego strone ;)
podziwiam znajomych, nie wiem czy odwazylaym sie nabyc tak duze kocisko jak norweski lesny

Zbeeshack - Nie 09 Sty, 2011

@arietiss - no trochę, ale jest zbyt leniwy by wyrazić swą furię inaczej niż w pozycji bezpiecznej ustalonej na szczycie drapaka ;) A poważnie to ziewał, ale trochę dramatyzmu musiało być :)
@baracuda dzięki za przypomnienie, poprawione.
@moronica - no duże bydlę to jest, 9kg, także nawet więcej niż taraj :) Ale w opisie rasy aktywność: 4 w skali 1-5 to jest baaaaaardzo duża przesada. Powiedziałbym że przed kastracją miał 1, w porywach szaleństwa do 2, a teraz -3 :p

Nikitaa - Pon 10 Sty, 2011

16 swietnie uchwycony moment :mrgreen: . Gdybys mial kilka takich ujec to spokojnie moglbys umiescic cala serie w dziale "imprezy" i bylaby najlepsza seria koncerrtowa 2011 haha :mrgreen: :wink: :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz:

muzyk - Pon 10 Sty, 2011

Zbeeshack napisał/a:
no trochę, ale jest zbyt leniwy by wyrazić swą furię inaczej niż w pozycji bezpiecznej ustalonej na szczycie drapaka ;) A poważnie to ziewał, ale trochę dramatyzmu musiało być

Zdjęcie jest w dechę, a kot wygląda jakby był mocno rozeźlony, a nie ziewał :mrgreen:

kufel - Pon 10 Sty, 2011

przejrzałem cały wątek i proponuje zmienic opis działu na "fotografia kotów i reszta" :smile: a tak poważne to fajne zdjęcia i koty tez .

[ Dodano: Czw 20 Sty, 2011 18:16 ]
17.szefowa stada ;) wyraźnie nie przypadłem jej do gustu... ;)


Dyzmard - Sob 22 Sty, 2011
Temat postu: ...
a tutaj pies szefa, prawie taki fajny jak jego pan :mrgreen:
przemek51p - Nie 23 Sty, 2011

Nadchodzi czas ujawnienia sie kolejnego fotoamatora, wiem te moje zdjęcia ideałem nie są, ale po to się chyba wystawia żeby starsi koledzy mogli wytknąć błędy i powiedzieć jak je poprawić, a zarazem mnie dokształcić, z szuflady :

19.

winieta sztuczna teraz tak myśle, że ciut za duża

20.

TS - Pon 24 Sty, 2011

przemek51p, ja tez myślę, że za duża ta winieta. Błędów Ci niestety nie wytknę, bo nie widzę takich, może ktoś inny :) . Przez chwilę myślałem, że 20 trochę nieostre, ale jednak trudno ocenić na takim małym. Obydwa bardzo fajne, choć dla mnie 19 lepsza (ciekawsze ujecie, kolorystyka).
diamond - Pon 24 Sty, 2011

19,20 super!
nozomi - Pon 24 Sty, 2011

19 fenomenalnie wyszło :razz:
arietiss - Pon 24 Sty, 2011

przemek51p, fajny kociak! :smile:
baracuda - Pon 24 Sty, 2011

kufel napisał/a:
17.szefowa stada ;)



nie wiem dlaczego ale podobają mi się krowy :mrgreen:

multics - Wto 25 Sty, 2011

21


z "szuflady" robione przez siatkę (jako że nie znam się na retuszu zdjęć liść na pierwszym planie nie został usunięty :( )

kasiakaaz - Czw 27 Sty, 2011

multics, liść jak liść, ale ta siatka przeszkadza...
Coman - Pią 28 Sty, 2011

Dzisiejsze polowanie:
22.

Mik443 - Nie 30 Sty, 2011

Coman pamiętaj o numeracji zdjęć.

23 - Rudy na 102

24

infocyk - Czw 03 Lut, 2011

Witam wszystkich serdecznie na tym forum. Ja tylko na chwilę i wracam do ptaków. :smile:

25. Najpierw widzisz psa, potem budę, ponownie psa, po chwili dostrzegasz łańcuch, a potem to widzisz już tylko jego smutne oczy.

arietiss - Czw 03 Lut, 2011

Biedna psina... :sad:
26.
Na drzewie...

Tworas - Czw 03 Lut, 2011

infocyk, 25 jak dla mnie jest bardzo dobre! super! ale szkoda psiny...
arietiss, ten twój kot to zawsze ma mega oczy :grin: ładnie :grin:

TS - Czw 03 Lut, 2011

O, znajoma kita :) ! Fajnie te wąsy wyglądają przy igłach, a niebieskie oczy są super, sam takie mam :razz: ;) .

Rudy (23, 24) też fajny, choć tło trochę przypadkowe - te patyki i trawa rozpraszają.

25- ładne zdjęcie, ale spojrzenie psa, łańcuch, buda - smutno to wygląda (co może być zarówno wadą, jak i zaleta zdjęcia).

muzyk - Pią 04 Lut, 2011

Arietiss, ten kot ma takie oczy, czy coś babrałeś w programie?
Jasetem na WOW :shock:

Dyzmard - Pią 04 Lut, 2011

muzyk napisał/a:
Arietiss, ten kot ma takie oczy, czy coś babrałeś w programie?
Jasetem na WOW :shock:

tez sie nad tym zastanawiam, jak nie robione to za muzykiem łał
infocyk, bardzo dobre i wymowne.

arietiss - Pią 04 Lut, 2011

muzyk, Dyzmard, kocica ma niebieskie oczy bo to taka rasa, jednak przyznam się bez bicia, że są trochę podciągnięte w LR. Miejscowo pędzelkiem tak jak na portretach dla podkreślenia oczu: +0,1rozjaśnianie, +10-15saturation, +20clarity, +10-15sharpen. :wink:
dawid_krk - Pią 04 Lut, 2011

27. Wiewióra

1/200, f/4.5, ISO 1600

Brakuje troszkę wykadrowania i może jest lekko prześwietlone, ale nadrabia sytuacją :wink:

Mik443 - Pią 04 Lut, 2011

TS, dziękuję. Tło jest przypadkowe, bo Rudego spotkałem na spacerze. Maszerował sobie przez pole.
25 - niestety widuję takich wiele.
26 - bajeczne te oczy są.
27 - sytuacyjnie dobre.

muzyk - Sob 05 Lut, 2011

dawid_krk napisał/a:
ale nadrabia sytuacją :wink:

W rzeczy samej!

Herubin - Nie 06 Lut, 2011

28. Walka

moronica - Nie 06 Lut, 2011

29

TS - Nie 06 Lut, 2011

Herubin, jaki był finał tej walki ;) ? Trochę nieostre, ale scena świetna.
moronica, czy to kolejny kotek :) ? Bo tego nie poznaję.

moronica - Nie 06 Lut, 2011

to z pobliskiego parku, jest tam pokazna kolekcja kotow tylko wszystkie takie biedule wiecznie zakatarzone
arietiss - Nie 06 Lut, 2011

Nie dziwię im się... :neutral:
moronica - Nie 06 Lut, 2011

arietiss, komu, kotom? wiesz, nie kazdy parkowy kot musi od razu byc zakatarzony, tym bardziej ze im tam nie jest zle, sporo osob je dokarmia. tyle ze jako byla posiadaczka wiecznie zakatarzonego kota moge sie domyslec ze po prostu zarazaja sie nawzajem typowo kocimi wirusami i nawet gdyby je zaszczepic to nic by to nie dalo gdyz nadal infekcja przechodzilaby z matki na kocieta
arietiss - Nie 06 Lut, 2011

Mimo wszystko chyba lepiej kotom, które mają swoich właścicieli, domy... Ludzie są bezmyślni i dlatego tak wiele bezpańskich zwierząt. Łatwo kupić zwierzę, gorzej się nim później zajmować...
blaine - Nie 06 Lut, 2011

Dlatego ja jestem gorącym zwolennikiem kastrowania wszystkich kotów, które nie są przeznaczone do jakiejś hodowli, itp.
moronica - Nie 06 Lut, 2011

jasne ze lepiej albo nawet w takich schroniskach z jakiego wzielismy nasze pociechy, gdzie koty sa podzielone na przestronne wybiegi i sobie spokojnie czekaja na adopcje

najlepszym wyjsciem byloby wysterylizowac wszystkie samice tylko to tez chyba dosc ciezka sprawa bo kotow w tym parku jest spora populacja. dobrze ze tu jest lagodny klimat wiec to glownie kwestia dokarmiania, w zimie nie zamarzna

blaine - Nie 06 Lut, 2011

No wiadomo, że lepiej by było sterylizować/kastrować wszystkie bezdomne (i te domowe również) jak leci, bo bezdomnych kotów i tak jest wystarczająco, a kastracja/sterylizacja jest dla kotów dobra, bo mają poźniej mniej problemów zdrowotnych ;)
Więc same zalety! Dlatego krew mnie zalewa jak czasem słyszę od znajomych, że nie wysterylizują swojej kotki, bo słyszeli że jak kotka nie będzie miała małych, to będzie chorować. Paranoja.

moronica - Pon 07 Lut, 2011

jak sie tu ze schroniska (przynajmniej z tego konkretnego) bierze kota mlodego jeszcze nie wysterylizowanego to podpisuje sie kontrakt, w ktorym sie deklaruje ze zostanie wysterylizowany miedzy 5 i 8 miesiacem zycia oraz ze sie nie podda go zabiegowi usuwania pazurow (co za ludzie w ogole wpadaja na takie pomysly?). kierowniczka smiertelnie powaznie traktuje te sprawy i gdybysmy nie mieli rekomendacji jej znajomej weterynarz to bysmy normalnie mieli rozmowe kwalifikacyjna ;) rezerwuja sobie rowniez prawo do inspekcji, raz juz u nas byli sprawdzic co i jak
blaine - Pon 07 Lut, 2011

Jak brałem swoją drugą kotkę z pewnej fundacji ratującej życie kotkom, to też musiałem podpisać, co i tak koniecznie nie było, bo i tak bym to zrobił (kastrację, nie usuwanie pazurków, bo to powinno pod jakiś paragraf podpadać).

A żeby nie było, że offtopujemy, to taki pstryczek ;)

30.

arietiss - Pon 07 Lut, 2011

moronica, dopiero teraz zauważyłem, że jesteś "zagraniczna". :wink: No to lepiej tam tym kotom niż u nas!
moronica - Pon 07 Lut, 2011

a bym zapomniala, w kontrakcie jest rowniez klauzula zabraniajaca przekazania kota komus innemu. jesli nie mozna lub nie chce sie kota zatrzymac - oddaje sie z powrotem do tego samego schroniska

30. swietne oczy, sie kociaki w ogole nie krepuja ;)

blaine - Pon 07 Lut, 2011

Od małego do obiektywu przyzwyczajone, to i się nie krępują ;)
Herubin - Pon 07 Lut, 2011

TS, one tak parę razy dziennie się gryzą dla zabawy ;D
Zazwyczaj to kot wskakuje na jakieś krzesło bądź inny wysoki przedmiot, a wtedy pies sobie daruje :)

[ Dodano: Pon 07 Lut, 2011 13:32 ]
No a tutaj z tego samego dnia zdjęcia dwa ;)
31.

32.


Zdjęcie 31 było robione od dołu bez kadrowania, tak na czuja ;]

Agula - Wto 08 Lut, 2011

Moje dwa niewinne kotki :twisted: :mrgreen:
33.

kufel - Wto 08 Lut, 2011

kociaki fajne tylko czemu tak z góry je "ustrzeliłaś" ? następnym razem spróbuj z niższej perspektywy. a ,no i mniej lampą błyskaj.
Agula - Wto 08 Lut, 2011

kufel napisał/a:
kociaki fajne tylko czemu tak z góry je "ustrzeliłaś" ? następnym razem spróbuj z niższej perspektywy. a ,no i mniej lampą błyskaj.


ok, niższa perspektywa- zapamiętam, ale jeśli zdjęcie robiłam wieczorem, a oświetlenie jest kiepskie to chyba muszę użyć lampy :idea:
dni są krótkie, światła dziennego jest niewiele zatem muszę z lampą :idea:

koty rasy ragdoll mają piękne niebieskie oczy, chciałam to uchwycić na zdjęciach ale jak :cry:

kufel - Wto 08 Lut, 2011

Agula napisał/a:
ale jeśli zdjęcie robiłam wieczorem, a oświetlenie jest kiepskie to chyba muszę użyć lampy :idea:
zatem wybierz inną pore dnia ;) wtedy użycie lampy będzie zbyteczne,co jednoczenie rozwiązuje problem czerwonych oczów ( które powstają właśnie przez błysk).
Agula - Wto 08 Lut, 2011

kufel napisał/a:
Agula napisał/a:
ale jeśli zdjęcie robiłam wieczorem, a oświetlenie jest kiepskie to chyba muszę użyć lampy :idea:
zatem wybierz inną pore dnia ;) wtedy użycie lampy będzie zbyteczne,co jednoczenie rozwiązuje problem czerwonych oczów ( które powstają właśnie przez błysk).


jeśli chodzi o ustawienia to najczęściej używam funcji -portret zwierzęcy, a czułość ustawiona jest na auto, może to jest przyczyna :?: ( jestem posiadaczem Nikona D5000 )

baracuda - Wto 08 Lut, 2011

Agula napisał/a:
portret zwierzęcy


to takie coś też jest :roll: :mrgreen:

Agula - Wto 08 Lut, 2011

baracuda napisał/a:
Agula napisał/a:
portret zwierzęcy


to takie coś też jest :roll: :mrgreen:


w moim aparacie - jest :shock:

domyślam się, że dla wielu z was moje problemy są śmieszne, ale liczyłam na to, iż trafiając tutaj spotkam się z odrobiną zrozumienia, jeśli kogoś uraziłam to przepraszam

kufel - Wto 08 Lut, 2011

baracuda napisał/a:
to takie coś też jest :roll: :mrgreen:
obawiam sie ze to nie koniec takich "pomysłów" i kolejnych można sie tylko spodziewać... :smile:

Agula, programy tematyczne typu "portret zwierzęcy" etc polegają na tym ze wybierając je decydujesz sie na to zeby aparat wszystko sam zrobił a Ciebie.polegasz tylko na automatyce i to od niejc zalezy efekt koncowy czyli zdjecie. może warto przesiąść się na tryby przynajmniej półautomatyczne ;)

baracuda - Wto 08 Lut, 2011

Agula napisał/a:
domyślam się, że dla wielu z was moje problemy są śmieszne, ale liczyłam na to, iż trafiając tutaj spotkam się z odrobiną zrozumienia, jeśli kogoś uraziłam to przepraszam


dla mnie śmieszny jest ten tryb ,
pierwszy raz o nim słyszę :mrgreen:

o Twojej osobie nic nie wspominałem ;)

cybertoman - Wto 08 Lut, 2011

Agula napisał/a:
jeśli kogoś uraziłam to przepraszam
Daj spokoj, tu sami trudnourazalscy.

Jesli tryb "portret zwierzecy" nie produkuje zadowalajacych Cie rezultatow, to znak, ze jego czas sie skonczyl.

Dyzmard - Wto 08 Lut, 2011

Agula napisał/a:

koty rasy ragdoll mają piękne niebieskie oczy, chciałam to uchwycić na zdjęciach ale jak :cry:

spróbuj je fotografować używając oświetlenia z okna, ustaw tez aparat w tryb reżimu przesłony "S" i wybierz najmniejszą wartość, możesz też maksymalnie zoomowć wtedy będziesz miała najbardziej rozmyte tło.
Nic do bani :) koledze chodziło o aparat, nie o Ciebie

TS - Wto 08 Lut, 2011

Herubin napisał/a:
Zazwyczaj to kot wskakuje na jakieś krzesło bądź inny wysoki przedmiot, a wtedy pies sobie daruje :)

No ba, nie od dziś wiadomo, że kot z psem sobie poradzi ;) .
32 - fajny, trochę podobny do mojego kota, którego mam od kilku godzin (tez rudy) :) . Nie podoba mi się mocne światło z przodu (31 - tak samo).

Agula napisał/a:
koty rasy ragdoll mają piękne niebieskie oczy, chciałam to uchwycić na zdjęciach ale jak :cry:

Podpytaj arietissa, on ma Ragdolkę :) . Pokazywał zdjęcia w tym wątku. Super oczy, tak jak Nevy. Z tego co sam sprawdziłem, to na pewno nie można błyskać kotu lampą w oczy! Światło odbija się od dna oka, co brzydko wygląda (ja dostawałem akurat zielone odblaski, nie czerwone).

Agula - Wto 08 Lut, 2011

ok, jestem "twarda" - wszystkie uwagi przyjęłam na "klatę"
:wink: przede mną ciężka praca, efekty napewno poddam waszej opinii, nadal jednak liczę na odrobinę zrozumienia :smile:

Tadeuszek - Wto 08 Lut, 2011

Agula napisał/a:

koty rasy ragdoll mają piękne niebieskie oczy, chciałam to uchwycić na zdjęciach ale jak :cry:


arietiss napisał/a:
muzyk, Dyzmard, kocica ma niebieskie oczy bo to taka rasa, jednak przyznam się bez bicia, że są trochę podciągnięte w LR. Miejscowo pędzelkiem tak jak na portretach dla podkreślenia oczu: +0,1rozjaśnianie, +10-15saturation, +20clarity, +10-15sharpen. :wink:

B o g d a n - Sro 09 Lut, 2011

Agula napisał/a:
koty rasy ragdoll mają piękne niebieskie oczy, chciałam to uchwycić na zdjęciach ale jak :cry:


Aqula, przede wszystkim staraj się robić zdjęcia bez lampy. W następnej kolejności w świetle dziennym, gdzieś bliżej okna lub na wolnym powietrzu.

Jeśli już musisz robić fotkę wieczorem przy świetle sztucznym (bo można) to obowiązkowo rób w formacie RAW (NEF). Chodzi o to aby podczas "wywałania" go do JPEG, skorygować podstawowe parametry, jak balans bieli (chyba najważniejszy), jasność, nasycenie, kontrast, ostrość, ...

Bez RAW nie masz szans zrobić zadawalającego zdjęcia wewnątrz, a bynajmniej jest to loteria bo kot nie będzie czekał aż poustawiasz sobie wszystko dokładnie w aparacie, prawda?

Poniżej masz przykład zdjęcia prosto z aparatu w JPEG, które delikatnie mówiąc wygląda średnio:



A poniżej jest fotka po korektach w wywoływarce i zamianie na JPEG.



Podstawową rzeczą, którą zrobiłem to dobrałem temperaturę barwową (2900 K), dalej docięcie, rozjaśnienie, zmniejszenie tzw. cieni, wyostrzenie, ... :wink:

Dodam tylko, że zdjęcie wykonane jest przy ISO-3200 i przysłonie f/1.8 - ciemnica u mnie w domu. :mrgreen:

infocyk - Nie 13 Lut, 2011

Szukałem wśród zdjęć ko-walika, a znalazłem ko-ta. :smile:

36. Kot obserwator.


B o g d a n, dobre i rzeczowe mini-rady. :smile:

kasiakaaz - Nie 13 Lut, 2011

infocyk, ale zbój, pewnie czai się na ptaszki... :smile:
baracuda - Nie 13 Lut, 2011

kasiakaaz napisał/a:
infocyk, ale zbój, pewnie czai się na ptaszki... :smile:



albo kotek romantyk :razz:
fajnie wygląda między tym drzewem :wink:

kufel - Nie 13 Lut, 2011

baracuda napisał/a:
albo kotek romantyk :razz:
mnie bardziej na zaspanego/znudzonego wygląda ;)

infocyk, fajne zdjecie.

Herubin - Nie 13 Lut, 2011

Właśnie zrobiłem kilka zdjęć mojemu kotkowi i to właśnie zdjęcie mi się spodobało.
Wiem na pewno, że skrytykujecie tło, ale niestety kot nie chciał usiedzieć w innym miejscu. Woli na łóżku sobie pozować ;)


37.

TS - Wto 15 Lut, 2011

Herubin napisał/a:
Właśnie zrobiłem kilka zdjęć mojemu kotkowi i to właśnie zdjęcie mi się

Sympatyczne jest :) . Bardzo podobny do mojego kota, któremu niestety nie mam czasu teraz zrobić zdjęć. W jakim jest wieku?
Oświetlenie na pewno lepsze niż poprzednio! Choć może ktoś inny doradzi Ci co dalej da się tu poprawić. Zdjęcie trochę nieostre i do tego za silna kompresja jpg (zobacz artefakty wokół wąsów). Tło raczej najmniej mi tu przeszkadza ;) .

Dyzmard - Wto 15 Lut, 2011

wczoraj na dachu sąsiadów.

38.

B o g d a n - Wto 15 Lut, 2011

39.

Rzekotka.


baracuda - Wto 15 Lut, 2011

B o g d a n napisał/a:
39.

Rzekotka.



ładnie uchwycona , jakby pozowała :wink:

B o g d a n - Wto 15 Lut, 2011

baracuda napisał/a:
ładnie uchwycona , jakby pozowała :wink:
Łaziła mi po płocie i opalała się w słońcu. :wink:
Barteczek22 - Czw 17 Lut, 2011

40. Ktos dla mnie najważniejszy :)



Uploaded with ImageShack.us

41.



Uploaded with ImageShack.us

eonore - Sob 19 Lut, 2011


42.



43.



44.


pozdrawiam :)

kufel - Sob 19 Lut, 2011

eonore, ładny gad :) ale podpis na zdjęciu raczej zbyteczny :razz:
eonore - Sob 19 Lut, 2011

ok, tu 3 ostatnie zdjęcia z podpisem na następnych już nie będę robić ;)
Lustro mam od kilku dni i jeszcze nie bardzo wiem co i jak... Moglibyście mi napisać coś o tych moich zdjęciach? Co poprawić a co jest w miarę dobrze? Z góry dziękuję za pomoc :)


45.


46.


47.


kufel - Sob 19 Lut, 2011

eonore, pierwszą rzecz ktorą bym poprawil to tlo,np bardziej rozmył ,czyli większa ogniskowa, mniejsza przesłona (oczywiście jesli masz obiektyw taki który by to umożliwił). w obecnej postaci ,czyli bilbordy, most etc dość mocno przeszkadza. a jeśli nie masz takiego to zanim wcisnąłbym spust migawki zobaczyłbym czy w kadrze nie będzie coś przeszkadzać ;)
eonore - Sob 19 Lut, 2011

Dziękuje za poradę, postaram się poprawić :)
moronica - Sob 19 Lut, 2011

eonore, gady swietne, troche szkoda ze sa tam mocne cienie od lampy ale piekna tekstura tej iguany (?) to rekompensuje. pozostale takie srednie, na zdjeciach konia niebo wyglada jakby bylo w oryginale przepalone i podsycilas kolor niebieski by to zrownowazyc i wyszlo tak cukierkowo. kotek fajny tylko tlo nieciekawe i detalu na mordce brak
Coman - Sob 19 Lut, 2011

eonore, 42 super! Ja wkleję taką gadzinę :smile:

48.

eonore - Sob 19 Lut, 2011

Cieszę się, że chociaż jedno zdjęcie jest w miarę dobre :) Dziękuję za ocene i daję kolejne zdjecia:

49.


50.


51.


52.

Coman - Sob 19 Lut, 2011

eonore, nie wiem co powiedzą zawodowcy :wink: ,ale z mojego amatorskiego punktu widzenia wszystkie fajne :smile:
witkot - Sob 19 Lut, 2011

eonore Fajne te twoje zwierzątka.Mam nadzieję że z nimi nie mieszkasz. :mrgreen: :shock: :shock:
eonore - Sob 19 Lut, 2011

Mieszkam z nimi w jednym pokoju ;)
bhpchmiel - Sob 19 Lut, 2011

eonore napisał/a:
Mieszkam z nimi w jednym pokoju ;)


Moja żona już by mnie z nimi wysadziła na balkon :mrgreen: :cool:

Ale a`propo zdjęć szkoda, że te pająki takie poucinane :roll:

moronica - Nie 20 Lut, 2011

53 reakcja Doti na dzwonek telefonu ;)

baracuda - Nie 20 Lut, 2011

moronica napisał/a:
53 reakcja Doti


fajnie wyszedł kotek ;)

infocyk - Nie 20 Lut, 2011

eonore, 42 ok., robiąc zdjęcia patrz również co jest w tle – co na początku nie jest łatwe (wiem coś o tym :smile: ).

Coman, zwierzęta z góry prawie zawsze wyglądają nieciekawie, nawet te ładniejsze. :smile:

moronica, ładne, ostre szkoda, że te w oczach to nie to co w oczach pewnej posłanki. :smile:

54. Kotek oblizujący się.

moronica - Nie 20 Lut, 2011

infocyk napisał/a:
moronica, ładne, ostre szkoda, że te w oczach to nie to co w oczach pewnej posłanki. :smile:

skoro taka reakcje wywoluje w niej telefon to naprawde uwazasz, ze jest przygotowana na mocniejsze wrazenia? :P

kufel - Nie 20 Lut, 2011

moronica napisał/a:
reakcja Doti na dzwonek telefonu ;)
fajny musisz mieć dzwonek w telefonie :razz: albo kot jakiś strachliwy ;)
moronica - Nie 20 Lut, 2011

to drugie ;)

55 toaleta


56 pedicure

kufel - Nie 20 Lut, 2011

56 fajne.
Monastor - Nie 20 Lut, 2011

bhpchmiel napisał/a:

Ale a`propo zdjęć szkoda, że te pająki takie poucinane :roll:

Bo pokój jest mały, a eonore nie ma UWA :mrgreen:

kufel - Nie 20 Lut, 2011

umknęły mi zdjęcia z poprzedniej strony, pająki całkiem fajne. choć faktycznie można by pokombinować z bardziej optymalnymi kadrami.
eonore - Nie 20 Lut, 2011

Czyli te kadry pająków kiepskie? Jak narazie mam tylko te dwa na których są całe.

57.


58.


Sory za podpis, ale te zdj już wcześniej miałam wrzucone na imageshack.

kufel - Nie 20 Lut, 2011

eonore napisał/a:
Czyli te kadry pająków kiepskie?
kiepskie nie, ale faktycznie ucięte nogi mogą przeszkadzać. mnie jakoś bardzo nie przeszkadzają :)
moronica - Nie 20 Lut, 2011

57 fajnie oswietlone, ostre, duzo detalu. powierzchnia moglaby byc jednolita ale lepsze od takich poucinanych
bbeeaa - Nie 20 Lut, 2011

57 - efektowna brocha ; )
infocyk - Nie 20 Lut, 2011

moronica, 55 to prawie makro - fajne ujęcie, jak bym nie znał gościa, to bym pomyślał, że to chomik. :smile: 56 bardziej mi posuje (spokojem, ciepłem) niż 53.

eonore, 57 można spróbować pionowego kadru i na jednolitym tle - taka idealna symetria.

sony_alpha - Pon 21 Lut, 2011

Na początek jako że jestem nowy witam wszystkich bardzo serdecznie.Wrzucam fotki z wczorajszego spaceru z psami i proszę o komentarze dodam iż jestem amatorem samoukiem.Możecie pojechać po mnie po całości jestem odporny hehe :lol:

59.


60.


61.


62.

moronica - Pon 21 Lut, 2011

na 60 podoba mi sie kompozycja, na 59 uchwycenie momentu. ogolnie ok ze sa ostre i odpowiednio oswietlone (fajne cieple swiatlo). razi jedynie troche zbyt niebieski snieg, zwlaszcza w cieniu
sony_alpha - Pon 21 Lut, 2011

Miałem bardzo płaskie światło jednak to już po 16 było :) no i sprzęt nie ten (alpha a300 i kitowe 55-200).Mógłbym liczyć na jakąś rade jak poprawić to w przyszłości?
MC - Pon 21 Lut, 2011

sony_alpha, nie zwalaj winy na sprzęt, bo niebieski śnieg powinieneś popawić sam.
moronica - Pon 21 Lut, 2011

swiatlo akurat mi sie podoba, widac ze wieczorne. czesto swiatlo w poludnie wlasnie jest zbyt ostre i daje niezbyt udany efekt
odniebieszczyc mozna lekko w programie graficznym

sony_alpha - Pon 21 Lut, 2011

W programach graficznych nie bardzo mi to wychodzi ;/ a powiedzcie mi może pokombinować coś w ustawieniach aparatu co?
moronica - Pon 21 Lut, 2011

fotografia cyfrowa jest nierozlacznie zwiazana z obrobka w programach graficznych tak jak analogowa z procesem wywolywania zdjec. rob zdjecia w RAW i zaprzyjaznij sie z oprogramowaniem do wywolywania zdjec cyfrowych
bhpchmiel - Pon 21 Lut, 2011

sony_alpha, u mnie również 60. na tak :wink:
buraldinho - Pon 21 Lut, 2011

ładnie sony :)
sony_alpha - Pon 21 Lut, 2011

Dziękuje za komentarze i pozwolę sobie jeszcze jedno wstawić :)

63.

infocyk - Pon 21 Lut, 2011

sony_alpha, pomyliłeś numerację, Twoje 58 (czyli 59) i 61(62) fajne dynamiczne kadry tylko chyba za ciasne i w 61(62) słup razi, 60(61) wolę proste :smile: , 62(63) ładne, ale dużo cienia.
sony_alpha - Pon 21 Lut, 2011

:oops: rzeczywiście przepraszam bardzo
eonore - Pon 21 Lut, 2011

64.



Tło powinno być bardziej rozmazane i wtedy zdjecie byłoby lepsze? Czy całkiem złe?

Cola - Wto 22 Lut, 2011

ciezko rozmazac tło w tej sytuacji z tej perspektywy (zachowując całego pajaka)
kufel - Wto 22 Lut, 2011

eonore napisał/a:
Tło powinno być bardziej rozmazane i wtedy zdjecie byłoby lepsze? Czy całkiem złe?
jak napisał Cola, żeby rozmazać tło ( w tym przypadku ziemie) potrzeba większej odległości obiektu o d tego tła.byc może obiektyw makro na pełnej dziurę dalby tu rade to osiągnąć. choć przyznam ze osobiście takiej potrzeby akurat tu nie widzę ;) bardziej mi przeszkadza mocny błysk lampy.
infocyk - Wto 22 Lut, 2011

eonore, tło zlewa się z pająkiem, może na mokrym piasku (jak na plaży) byłby większy kontrast, ale to kwestia gustu. :smile:
klimekkk - Nie 27 Lut, 2011

Witajcie,
to mój pierwszy post na tym zacnym forum. Sporo już od Was się nauczyłem ale jeszcze duuużo do zrobienia. Fotografia nigdy mnie jakoś specjalnie nie interesowała, aż do czasu kupienia pierwszej lustrzanki. Kupiłem najtańsze body Sony z kitem, ale szybko zacząłem kompletować lepsze szkła. Teraz jeszcze doposażam się w filtry.
Zerknijcie na moje szybko biegające modelki. Fotki zrobione flintą, zero obróbki graficznej. (poza zmniejszeniem do wymaganego rozmiaru)

kufel - Nie 27 Lut, 2011

może trochę ciaśniej bym kadrował (jeśliby sie dało) . ładny gad.
klimekkk - Nie 27 Lut, 2011

No niestety nie dało się. Obiektyw wysunięty na max a jak próbowałem bliżej podejść to uciekały.
bechcik - Nie 27 Lut, 2011

69.

kufel - Nie 27 Lut, 2011

trochę tło "niespokojne" ale zdjęcie całkiem ok ;)
edmun - Sro 02 Mar, 2011

I z dzisiejszego spacerku:

70. Najpierw nieśmiała

IMG_2917.jpg by edmunek, on Flickr

71. Potem zajęta

IMG_2933.jpg by edmunek, on Flickr

72. By na końcu prawie wejść fotografowi w obiektyw

IMG_2965.jpg by edmunek, on Flickr

litlfisch - Nie 06 Mar, 2011

widzę edmun że złodziejaszka trafiłeś
po dłuższej przerwie ciągnę temat rudego futerka
dzisiaj rudzielce ładnie pozowały

73


74 skubana bardzo ciemne futerko miała, robione w samo południe w pełnym słońcu

Dyzmard - Pon 07 Mar, 2011

litlfisch, światło słabe a szkoda komponowane ładnie.
litlfisch - Pon 07 Mar, 2011

75 trochę cienia


76


77 do biegu ....

moronica - Wto 08 Mar, 2011

77 najlepsze ;)

jeden z wielu kotow zamieszkujacych nabrzeze w okolicach zamku swietego Antona

78


79

litlfisch - Wto 08 Mar, 2011

małe kociaki zawsze były wdzięcznymi modelami
infocyk - Wto 08 Mar, 2011

litlfisch, 77 świetna. :smile:

moronica, fajne koty i ich zaciekawione spojrzenia. :smile:
Może trochę dołu za dużo w 78.

litlfisch - Sro 09 Mar, 2011

80 portrecik


81 podglądacz

arietiss - Czw 10 Mar, 2011

litlfisch, Ty to masz patenta na te wiewióry! :wink:
bhpchmiel - Czw 10 Mar, 2011

litlfisch, przyznaj się, że hodujesz te wiewióry :razz: Zdjęcia bomba :wink:
moronica - Czw 10 Mar, 2011

karmi je orzeszkami z prozakiem ;) stad zawsze takie zadowolone i zrelaksowane
bhpchmiel - Czw 10 Mar, 2011

moronica napisał/a:
karmi je orzeszkami z prozakiem ;) stad zawsze takie zadowolone i zrelaksowane


ha ha :lol: i wszystko jasne... Że nie wspomnę o zawartości beczułki z avatara :cool:

litlfisch - Czw 10 Mar, 2011

bhpchmiel napisał/a:
moronica napisał/a:
karmi je orzeszkami z prozakiem ;) stad zawsze takie zadowolone i zrelaksowane


ha ha :lol: i wszystko jasne... Że nie wspomnę o zawartości beczułki z avatara :cool:


i tutaj trafiłeś w 10 :mrgreen:
całość rozbija się o zawartość beczułki :wink:

a tak na serio to podobno coś w sobie mam, zwierzęta reagują na mnie inaczej niż na innych ludzi
bardzo często zdarzało się że podchodzą do mnie bez strachu i biorą jedzenie z ręki

82 jeszcze jeden łasuch

smokacz - Pią 11 Mar, 2011

83 typowy zjadacz chleba

84 zwiadowca

litlfisch - Sob 12 Mar, 2011

Cytat:
83 typowy zjadacz chleba

a chociaż posmarowałeś czymś konkretnym :wink:

85 obserwacja


86 do ataku


87 a może balecik :grin:

kufel - Sob 12 Mar, 2011

smokacz napisał/a:
84 zwiadowca
fajna poza ;)
infocyk - Sob 12 Mar, 2011

smokacz, 84 :smile:

litlfisch, 87 :smile:

88. Pies - smutny. :sad:

kufel - Sob 12 Mar, 2011

litlfisch napisał/a:
87 a może balecik :grin:
mnie bardziej na marsz wygląda :smile:
Dyzmard - Nie 13 Mar, 2011

smokacz, 84 wymiata, dorzucę do kolekcji.
89.

90.

91.

Daruu - Nie 13 Mar, 2011

Domowy dachowiec

92
http://img858.imageshack.us/img858/264/kot1u.jpg

93
http://img36.imageshack.us/img36/2382/kote.jpg


Z powodu rozmiaru zamieniłem na linki

blaine - Nie 13 Mar, 2011

Daruu, na forum obowiązuje limit 800px na długim boku zdjęcia. ;)

Wreszcie ładna pogoda... ;)

94.

IMG_3635 by ddmkr, on Flickr

95.

IMG_3640 by ddmkr, on Flickr

Daruu - Pon 14 Mar, 2011

Przepraszam i obiecuję poprawę :)
Tadeuszek - Pon 14 Mar, 2011

blaine, 95 świetne, wszystko mi się podoba kolory, oczy kota, tło :)
przemek1978 - Pon 14 Mar, 2011

Raz kozie śmierć jestem początkujący


moronica - Pon 14 Mar, 2011

przemek1978, ptaki do innego tematu. limit dluzszego boku to 800px wiec nie musisz wstawiac takich az miniaturek. staraj sie wklejac zdjecia bezposrednio do watku uzywajac znacznikow [img] zamiast podawac linki. sposrod tych to kot ma jakis potencjal ale jest niedoswietlony no i trudno ocenic ostrosc przy tak niewielkim rozmiarze
blaine - Pon 14 Mar, 2011

Tadeuszek napisał/a:
blaine, 95 świetne, wszystko mi się podoba kolory, oczy kota, tło :)

Dziekuję :)

Daruu - Pon 14 Mar, 2011

Spróbuję jeszcze raz :) tym razem w dozwolonych rozmiarach i liczę na Wasze opinie

97


98

lolek88 - Pon 14 Mar, 2011

Kot dachowiec w 'naturalnym środowisku' :D
W 97 ja bym kadr przesunął bardziej w lewo, tak, żeby kot skierowany był do środka zdjęcia.

bhpchmiel - Wto 15 Mar, 2011

Daruu, 97-98 chyba żeś trochę za mocno pojechał z czerwonym kolorem...
Daruu - Wto 15 Mar, 2011

Czerwonego nie ruszałem, tylko podkręciłem kontrast, ale to z premedytacją, coby futrzak lepiej się z dachówkami komponował :)
blaine - Wto 15 Mar, 2011

Też miałem takie wrażenie na domowym monitorze, że troche z kolorami za mocno pojechane. Na laptopie już takiego wrażenia nie mam, ale tu zawsze kolory jakieś mdłe wychodzą. ;)
B o g d a n - Wto 15 Mar, 2011

przemek1978 napisał/a:
Raz kozie śmierć jestem początkujący
Kotek super wyszedł, a najbardziej mi się podoba ta rozmyta sierść.
Mam tylko wrażenie, że ostrość poszła na nos, a powinna w tym wypadku na oczy. :wink:

A, ... to dorzucę pstryk - takie kontrasty i przepały. :razz:

99.


bhpchmiel - Wto 15 Mar, 2011

B o g d a n, fajne ujęcie :wink:
eonore - Czw 17 Mar, 2011

poucinane
100.



i niepoucinane
101.

litlfisch - Czw 17 Mar, 2011

Cytat:
A, ... to dorzucę pstryk - takie kontrasty i przepały. :razz:

myśliciel, pierwsze skojarzenie mam z Churchillem - tylko cygara mu brak

witkot - Czw 17 Mar, 2011

litlfisch napisał/a:

myśliciel, pierwsze skojarzenie mam z Churchillem - tylko cygara mu brak

A ja myślę że to zamyślony Mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen :mrgreen: :mrgreen:
Fajnie uchwycone i przednie światło :razz:

Shibuya - Sob 19 Mar, 2011

To teraz ja.
Moje pierwsze fotki lustrzanką i mój kot. Niestety nie umiem jeszcze obrabiać zdjęć :(
Zdjęcie 103 moim zdaniem prześwietlone,ale nie umiem sobie jeszcze z tym poradzić.

102.


Uploaded with ImageShack.us

103.


Uploaded with ImageShack.us

kufel - Sob 19 Mar, 2011

Shibuya napisał/a:
Zdjęcie 103 moim zdaniem prześwietlone,
u mnie na prześwietlone nie wygląda :)

Shibuya napisał/a:
ale nie umiem sobie jeszcze z tym poradzić.
no to jak aprat nie daje tego czego oczekujesz to może pora przestawić kółko na manuala albo jakis półautomatyczny tryb ? ;) wtedy to Ty będziesz decydować jaka ma byc ekspozycja etc. a automat nie zawsze da efekt taki jakiego oczekujemy.

B o g d a n, 88 fajne.

moronica - Sob 19 Mar, 2011

tego kota przede wszystkim cykac z nieco nizszej perspektywy by tak spode lba nie patrzyl. no i nie przy uzyciu wbudowanej lampy bo wtedy sie tworza mocne cienie, np pod powiekami. mysle ze przydalaby sie rowniez mniejsza glebia ostrosci zeby tlo mocniej rozmyc
Shibuya - Sob 19 Mar, 2011

Rady przyjęte,dzisiaj będę próbować.
Jak wspominałam wcześniej to jedne z moich pierwszych fotek.
Tło chciałam zrobić rozmazane,ponieważ nie było za ładne :) Za kotem jest szyba z niefajnymi widokami :)
A co do próbowania na M to próbowałam,ale w pomieszczeniu było ciemno i nie udało mi się zrobić ładnej fotki. Fotka za każdym razem była niedoświetlona. Ale jeszcze dzisiaj poczytam i będę dalej próbować :)

[ Dodano: Sob 19 Mar, 2011 18:49 ]
Sorry za offtop ale czym mogę zobaczyć szczegóły zdjęcia na komputerze ? Chodzi mi o to,żeby podejrzeć ustawienia jakie były użyte przy zrobieniu jakiegoś zdjęcia.

Snarf - Sob 19 Mar, 2011
Temat postu: Widok prosto z mojego okna - jak robic fotki
Prosze o kilka uwag jak robic dobre zdjęcia w przydomowym ogródku

[ Dodano: Sob 19 Mar, 2011 23:31 ]
Prosze przenieść post do odpowiedniego tematu

Usjwo - Nie 20 Mar, 2011

- Uzyc dluzszego obiektywu,
- otworzyc bardziej przyslone,
- poczekac na dobre swiatlo.
Jezeli nie mozemy spelnic wszystkich warunkow mozna zawsze ratowac zdjecie w postprocesie, ale to ostatecznosc i wymaga sporych umiejetnosci i dobrego materialu "wejsciowego" (czyli patrz punkty powyzsze :mrgreen: ).

kasiakaaz - Nie 20 Mar, 2011

Dodałabym:
- poprawić kadrowanie
- poprawić WB w aparacie lub w postprocesie

infocyk - Pon 21 Mar, 2011

107. Pies.

dr11 - Pon 21 Mar, 2011

Piesio też ;)

108.


109.

kufel - Pon 21 Mar, 2011

dr11,jakieś eksperymenty z kolorami ? ;)
dr11 - Pon 21 Mar, 2011

Krosik letki ;) Nieładnie, prawda? :roll:
moronica - Pon 21 Mar, 2011

mnie tam bardziej razi ten bokeh niz kolory
kufel - Pon 21 Mar, 2011

mnie tam pasuje :) sam ostatnio kombinuje z kolorami ale z gorszym skutkiem :P :wink:

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2011 19:43 ]
moronica napisał/a:
mnie tam bardziej razi ten bokeh niz kolory
a co z nim nie tak? :razz:

[ Dodano: Pon 21 Mar, 2011 19:43 ]
btw , to chyba typowy bokeh jaki daje "pompka" canona czyli 100-400 L

hijax_pl - Pon 21 Mar, 2011

moronica napisał/a:
mnie tam bardziej razi ten bokeh niz kolory
Mnie też. :(
kufel napisał/a:
a co z nim nie tak?
Niespokojny ;)
dr11 - Pon 21 Mar, 2011

No z tym bokeh to różnie bywa, zdarzy się, że rozmaśli gładko, czasem poszarpie jak tu. Ale pies też był lekko poszarpany psychicznie :P ;) Więc pomyślałem, że zagra :)

EDIT: Acha, clarity "pomaga" :P

kufel - Pon 21 Mar, 2011

hijax_pl napisał/a:
Niespokojny ;)
yhym :) no tak, dość "intensywny" i poszarpany ale jakoś mi to nie przeszkadza .

hijax_pl, czyli preferujesz coś bardziej w stronę soft focus? ;)

hijax_pl - Pon 21 Mar, 2011

kufel napisał/a:
czyli preferujesz coś bardziej w stronę soft focus?
Dokładnie tak :D
dr11 - Pon 21 Mar, 2011

hijax_pl napisał/a:
kufel napisał/a:
czyli preferujesz coś bardziej w stronę soft focus?
Dokładnie tak :D


Tak? ;)

110.

kufel - Pon 21 Mar, 2011

ja tam lubie taki bokeh :) czyli cos pomiedzy ;)

http://1x.com/photos/macro/37039/

http://1x.com/photos/member/21784/24799/

hijax_pl - Pon 21 Mar, 2011

dr11 napisał/a:
Tak?
Dokładnie tak :mrgreen: :lol:
kasiakaaz - Pon 21 Mar, 2011

dr11, a mnie w 105 i 106 akurat pasuje taki bokeh, bo tak jak powiedziałeś, gra mi właśnie z miejscem i sytuacją. :wink:
Natomiast osieł - luzik i stoicki spokój.

Shibuya - Wto 22 Mar, 2011

A co myślicie o tym ?

111.


moronica - Wto 22 Mar, 2011

ptaki do tematu o ptakach ;) zdjecie jest niedoswietlone. robiac zdjecie bialego obiektu nalezy pamietac, ze trzeba skorygowac ekspozycje na plus inaczej aparat tak naswietli zdjecie, ze biel bedzie szara. no i perspektywa bylaby duzo korzystniejsza z poziomu ptaka, nie z gory
Shibuya - Wto 22 Mar, 2011

Tylko ,gdybym zrobiła z niższego poziomu to ucięłabym odbicie w wodzie,a tego nie chciałam zrobić,ale następnym razem będę próbować jakoś inaczej się ustawić :)

Zdjęcie było zdecydowanie za jasne,jak je zrobiłam. Pewnie za bardzo je przyciemniłam. Muszę poszukać jak skalibrować monitor :)

Z tą ekspozycją na plus,to racja - zapomniałam :)

Zdjęcie do poprawki,muszę się wybrać na spacer i zrobić jeszcze raz :)

kufel - Wto 22 Mar, 2011

Shibuya, w ocenie czy zdjecie jest w miare poprawnie naswietlone pomoże Ci histogram .
Shibuya - Wto 22 Mar, 2011

Ok, zwrócę na to większą uwagę :)
No cóż ... nikt nie mówił,że będzie to proste :)

Usjwo - Wto 22 Mar, 2011

kufel napisał/a:
Shibuya, w ocenie czy zdjecie jest w miare poprawnie naswietlone pomoże Ci histogram .


Co przy "bialych" lub "czarnych" zdjeciach niekoniecznie sie sprawdza.

kufel - Wto 22 Mar, 2011

Usjwo napisał/a:
Co przy "bialych" lub "czarnych" zdjeciach niekoniecznie sie sprawdza.
no tak, ale to juz wyższy stopień wtajemniczenia ;)
Tadeuszek - Pią 25 Mar, 2011

112.


113.


114.


115. "Chcesz łąpę? Masz dwie! :)

kmosw - Pią 25 Mar, 2011

Tadeuszek, 114 klimatyczne, trochę przeszkadza drzewo po prawej.
Cola - Pią 25 Mar, 2011

w 115 bardzo szkoda uszu
Tadeuszek - Pią 25 Mar, 2011

kmosw, wcześniej tego nie zauważyłem, teraz mi to przeszkadza.... eh kobiety :D
Cola, jak i ostrości, wrzuciłem ze względu na IMO fajny moment :)

Isis - Nie 27 Mar, 2011

116.

117.

Lukas 7Art - Wto 29 Mar, 2011

118.




119.


mozer - Wto 29 Mar, 2011

Lukas 7Art, postarałbym się o ciekawsze kompozycje. Przede wszystkim chyba lepiej by było nie kadrować tak centralnie - pustka po bokach drażni. Wg mnie pierwsze zdjęcie jest zrobione ze zbyt wysokiej perspektywy, a na drugim rozprasza tło. Fajne światło. :)
Tadeuszek - Wto 29 Mar, 2011

Isis, obydwa fajne, piękna psina ;)
litlfisch - Wto 29 Mar, 2011

120 przyczajony

eonore - Wto 29 Mar, 2011

121.



122.


123.


124.

kufel - Wto 29 Mar, 2011

eonore, dwa ostatnie dobre :)
eonore - Wto 29 Mar, 2011

Jakoś zawsze najlepiej mi wychodzą zdjęcia legwana :)
potwor - Pią 01 Kwi, 2011

Pierwsze próby:
125

126

klimekkk - Pią 01 Kwi, 2011

legwan fajowy!
Oggy - Sob 02 Kwi, 2011

127.

128.

bluebird - Pią 08 Kwi, 2011

129. kozuchna :-)

infocyk - Sob 09 Kwi, 2011

130. Kot w trawie.

Shibuya - Sob 09 Kwi, 2011

Tło nie najlepsze,bo za kotem brudna szyba (jeszcze po zimie nie umyta :) )
A jak ogólnie nie zważając na tło ?

131.


bluebird - Sob 09 Kwi, 2011

124 bardzo fajne, taki trochę baśniowy klimat - wygląda jak łapa smoka :wink:
piotr_u. - Pon 11 Kwi, 2011

132. Wiewiórka.



Uploaded with ImageShack.us

arietiss - Wto 12 Kwi, 2011

Shibuya, przydało by się więcej blasku w oczach.
komor - Wto 12 Kwi, 2011

piotr_u., fajne 132, ja ciągle mam je albo w głębokim cieniu albo z kolei w pełnym słońcu, gdzie kontrasty za duże i zdjęcia niefajne. :???:
Morpheus - Wto 12 Kwi, 2011

ami 66, miałem kiedyś taki aparat i chyba gdzieś na strychu u rodziców został, to dopiero było cudo plastykowe :lol:
piotr_u. - Wto 12 Kwi, 2011

komor napisał/a:
piotr_u., fajne 132, ja ciągle mam je albo w głębokim cieniu albo z kolei w pełnym słońcu, gdzie kontrasty za duże i zdjęcia niefajne. :???:


Dzięki, tu jest ich tyle, że ze zrobieniem im dobrego zdjęcia nie ma większych problemów. Tak jak z danielami.

eonore - Czw 14 Kwi, 2011

133.


ophiuchus - Czw 14 Kwi, 2011

eonore, zwierzak świetnie zapozował (aż się przestraszyłem :D ) ale kadr nie za bardzo mi się widzi. W sumie jest jaki jest, ale ten ziew tak mi się podoba, że próbowałbym ratować to obróbką.
eonore - Czw 14 Kwi, 2011

Ja jak narazie mało co wiem o obróbce :/ Dopiero zaczynam się uczyć jakieś zdjęcia w miarę robić, ale właśnie mam problem z tą obróbką... Mógłbyś pokazać mniej więcej o co Ci chodzi?
cygnus - Pią 15 Kwi, 2011

133
Nie da się uratować żadną edycją, za mała głębia ostrości i ten rozmazany jęzor już taki będzie...
Ujęcie trochę z góry byłoby lepsze, a ten wzorzysty obrus psuje całkowicie efekt dzikiego drapieżnika.
Ileż to jest zdjęć prawie świetnych...

Shibuya - Sob 16 Kwi, 2011

Nie wiem czy w dobrym dziele wkleiłam.

134. Ślimaczek

Pawel_alien - Nie 17 Kwi, 2011

135
kot

eonore - Pon 18 Kwi, 2011

Święta święta!!! ;D

136.


mozer - Pon 18 Kwi, 2011

eonore, wg mnie to zdjęcie jest nieostre...
eonore - Pon 18 Kwi, 2011

No faktycznie kiepskawe :/
To chyba bardziej ostre.

Wesołych świąt :D

137.


moronica - Pon 18 Kwi, 2011

co za brutalne zdjecia sa ostatnio publikowane na forum - dekapitacje, zwloki, teraz to :shock:
psylo - Pon 18 Kwi, 2011

to się dopiero nazywa martwa natura...
komor - Sro 20 Kwi, 2011

138. Lyba. :) Z szuflady zresztą.

dr11 - Sro 20 Kwi, 2011

komor napisał/a:
Z szuflady zresztą.
A wygląda jak z akwarium ;)
Fajny karpik :P

arietiss - Czw 21 Kwi, 2011

komor, fajna! Bardzo fajna z tą GO.
eonore, smacznego! :mrgreen:

sladom - Czw 21 Kwi, 2011

Witam wszystkich!

Moje pierwsze tutaj, a tak w ogóle to 139. Uwagi mile widziane.


cumulus - Sob 23 Kwi, 2011

139. Motyl fajny. mam wrażenie jakby trochę zabrakło ostrości

140.


Krytyka mile widziana

Box - Sob 23 Kwi, 2011

141.



142.



Mała sesja z pieskami ;)

Ilona - Sob 23 Kwi, 2011

140 - lewe oko wygląda jak sztuczne

A kicia ładna :)

litlfisch - Nie 24 Kwi, 2011

143 szaman :wink: ruszyć kamień wzrokiem :mrgreen:


144 przy rodzinnym stole


145 znudzony :smile: kiciuś

bhpchmiel - Nie 24 Kwi, 2011

litlfisch, odnoszę wrażenie, że jest ciut za dużo różowego :wink:
nozomi - Nie 24 Kwi, 2011

143 wyszło fenomenalnie :smile:
litlfisch - Pon 25 Kwi, 2011

bhpchmiel napisał/a:
odnoszę wrażenie, że jest ciut za dużo różowego :wink:

coś popiermandoliłem z ustawieniami aparatu

146 prawie uśmiech :mrgreen:


147 prawie szpagat :wink:


148 i następny znudzony

Coman - Pon 25 Kwi, 2011

143, 146, 148 bardzo fajne

149.

litlfisch - Pon 25 Kwi, 2011

Coman, jakieś takie wybrakowane te futrzaki macie, coś kolorki straciły :mrgreen: :wink:
edmun - Pon 25 Kwi, 2011

150. Takie coś w lesie chciało mnie zabić

IMG_3627.jpg by edmunek, on Flickr

komor - Pon 25 Kwi, 2011

litlfisch napisał/a:
146 prawie uśmiech

To mi przypomina taką scenę z „Gnijącej panny młodej”, gdzie jeden z bohaterów ma kurtuazyjnie uśmiechnąć się do gości, którzy wkrótce zostaną jego rodziną. Przez kilka dobrych sekund walczy ze swoją twarzą właśnie w taki sposób. :)

Edit
edmun napisał/a:
150. Takie coś w lesie chciało mnie zabić

Wiem, że to nie sztafeta, ale nie mogłem się powstrzymać przed następującą szufladą… :)

151.

arietiss - Pon 25 Kwi, 2011

komor, 151 co za zestawienie! :lol: :mrgreen: :wink:
dr11 - Pon 25 Kwi, 2011

Ojeny, komor, alem się zlękł :D
litlfisch - Pon 25 Kwi, 2011

edmun, komor, straaaaaaszne tygrysy Was napadają :mrgreen:
Tworas - Czw 28 Kwi, 2011

edmun, 150 bydlak z roweru Cię zrzucił...
komor, 151 piękna i bestia :razz:


Mnie franca niżej zadziobać chciała... na szczęście chronił mnie płot :razz:
152.

mozer - Pią 29 Kwi, 2011

153 Nie jest idealne, ale co tam :)

martin33-73 - Pią 29 Kwi, 2011

Jessica
154.

155.

156.


[ Dodano: Pią 29 Kwi, 2011 14:38 ]
Tworas, kura pierwsza klasa
mozer, kotek super

komor - Pią 29 Kwi, 2011

martin33-73, 154, gdyby nie ta trawka z lewej byłoby prawie idealne, brakowałoby tylko jeszcze światła typu „złota godzina”. :)
martin33-73 - Pią 29 Kwi, 2011

Fakt, trawka przeszkadza...
psylo - Pią 29 Kwi, 2011

i aby zachować jednolitą serie to warto by było na 156. podciągnąć balans bo sierść zdecydowanie odbiega od wcześniejszych... a na 155. niestety wyrastający z łba psiaka słup...
a z innych to 152. - meksyk i przygotowania do walki;>

bluebird - Nie 01 Maj, 2011

157. dwie @

forrest - Wto 03 Maj, 2011

Wyraz "twarzy" na 155 ... bezcenne :wink:
jurand - Wto 03 Maj, 2011

Pierwszy pstryk po oczkach księżniczki.
158.

kufel - Wto 03 Maj, 2011

martin33-73, trzeba przyznać ze psiak pozuje zawodowo ;)

bluebird, fajnie uchwycone.

hijax_pl - Wto 03 Maj, 2011

bluebird, albo już nie widzę dobrze albo z kolorem pojechałeś i to ostro... :shock:
kufel - Wto 03 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
bluebird, albo już nie widzę dobrze albo z kolorem pojechałeś i to ostro... :shock:
jesli mowa o 157 to jak dla mnie poziom saturacji ok, natomiast WB do poprawy :smile:
hijax_pl - Wto 03 Maj, 2011

kufel napisał/a:
natomiast WB do poprawy :smile:
No tak mi się wydaje właśnie..
bluebird - Sro 04 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
kufel napisał/a:
natomiast WB do poprawy :smile:
No tak mi się wydaje właśnie..

tak wyszło bo zdjęcie robione było późnym popołudniem, ale faktycznie jak trochę pobawiłem się suwakami i zmniejszyłem nasycenie to wygląda bardziej naturalnie

raf7775 - Czw 05 Maj, 2011

Mruczek wyleguje się koło studni, czyli piękne lato tej wiosny.
159.


I dwu dniowy koziołek.
160.


Smacznego
161.

bluebird - Czw 05 Maj, 2011

162. Wiewóra do pary

raf7775 - Czw 05 Maj, 2011

Wyglądają jak siostry ;-)
ahugahaga - Czw 05 Maj, 2011

Dawno mnie nie było, ale tu zaglądałem. Dorzucam od siebie tygrysa. Foto jest z zoo, więc ten drugi dział raczej odpada.

163.

mozer - Czw 05 Maj, 2011

ahugahaga, nie przekonuje mnie zupełnie kadr - jakiś taki niezdecydowany. Wydaje mi się też, że zrobione jest ze zbyt wysokiej perspektywy. Czy ostrość nie poleciała przypadkiem na nos?

164. To jest życie ;)

ahugahaga - Czw 05 Maj, 2011

Dziękuję za opinię.
Fotka była robiona przez pleksiglasową szybę, w której af to czysta loteria. A poza tym kadr był w zasadzie jedyny możliwy, bo zwierze akurat leżało przy szybie dlatego mam zdjęcie samego pyska, a nie całej lub większej części sylwetki. A obniżenie perspektywy byłoby całkiem niezłym rozwiązaniem tylko, że pod spodem był murek, który zasłaniałby część kadru.

Ale jak następnym razem będę w zoo, to może uda mi się przyczaić coś ciekawszego.

Potem jak obrobię to postaram się wstawić ujęcie jak odwrócił łeb do profilu.

moronica - Nie 08 Maj, 2011

dzisiejsze pstryczki moich pociech

165


166

cocochanel - Wto 10 Maj, 2011

Uwielbiam zdjęcia kotów!! Mruczek bardzo fajny, piękne oczy, nietypowe, takie blade zielone. Podobają mi się też zdjęcia wiewiórek, przecudowne stworzonka :)
muzyk - Wto 10 Maj, 2011

mozer napisał/a:
164. To jest życie ;)

Słodycz!
Ta za 161 to jakaś nieźle nienajedzona. Napiernicza jak mały samochodzik :mrgreen:
Taki wiewiórczy prosiaczek :lol:

k1caj_ns - Wto 10 Maj, 2011

167. To ja coś takiego dzikiego dzisiaj upolowałem :roll:

muzyk - Sro 11 Maj, 2011

k1caj_ns napisał/a:
167. To ja coś takiego dzikiego dzisiaj upolowałem :roll:

Sarny tak się gapią. Jakiś czas temu, tyle co wchodzę na łąkę, a ta już z jakichś 200 m patrzy. Szans na zdjęcie z bliższa - żadnych.
Fajnie, że udało Ci się cyknąć fotkę. Mina zwierzęcia: bezcenna. :grin:

k1caj_ns - Sro 11 Maj, 2011

No ta musiała być jakaś przygłucha chyba bo stała jak wryta przez jakieś 15 minut (ja zresztą też :razz: ). Nawet jak jakiś koleś quadem przejeżdżał zaraz obok to ona ani drgnęła. Może i lepiej bo jakby zaczęła zmykać to z 5d mógłbym jej nie namierzyć :mrgreen:
muzyk - Sro 11 Maj, 2011

k1caj_ns napisał/a:
to z 5d mógłbym jej nie namierzyć :mrgreen:

Aż tak źle? To bierz 40 stkę :razz:

k1caj_ns - Sro 11 Maj, 2011

muzyk napisał/a:
Aż tak źle? To bierz 40 stkę :razz:


Znowu jakiejś wielkiej tragedii nie ma ale jak ktoś przez 2 lata się przyzwyczaił do 40-stki to ten AF w 5d trochę denerwuje. Tyle tylko, że nie jestem rozczarowany bo wiedziałem na co się piszę :razz: Jak na razie to najbardziej da się odczuć różnicę przy słabym świetle celując np. do ptaszka na gałęzi. AF się gubi i ostrzy na jakieś syfy na pierwszym planie (dlatego przy 100-400L często "doostrzam" ręcznie). 40d jest zdecydowanie szybszy.

mozer - Sro 11 Maj, 2011

To ja jeszcze dwa kocie i już daję spokój z tematem ;)

168.

169.

moronica - Sro 11 Maj, 2011

w ogole go (?) nie obchodzi ze jest fotografowany ;)
mozer - Sro 11 Maj, 2011

moronica, ją - jak się relaksuje to nie ;)
blaine - Sro 11 Maj, 2011

To i ja znowu z kotem wyjadę ;)

170.

komor - Pią 13 Maj, 2011

171. Też milusie zwierzątko :)

litlfisch - Pią 13 Maj, 2011

komor napisał/a:
Też milusie zwierzątko :)

ten przynajmniej pracowity, nie to co te nygusy na górze :wink:

moronica - Sob 14 Maj, 2011

172 kolejny leniuch

arietiss - Sob 14 Maj, 2011

A ja dam taką gadzinę:
173.

TS - Sob 14 Maj, 2011

moronica, co do 165 i 166 (drugie bardziej), to już myślałem, że Panda tylko śpi, fajnie zobaczyć w końcu żywą ;)
A z tej strony 168 bardzo mi się podoba. Śpiącego dużo łatwiej fotografować :)

Tadeuszek - Sob 14 Maj, 2011

172, mam podobne kocisko, choć nie jestem pewny czy też ma takie zygzaki na oczach :lol: :smile:
arietiss - Nie 15 Maj, 2011

Jeśli mowa o kotach, to moja uwielbia po drzewach...
174.

litlfisch - Nie 15 Maj, 2011

175


176


177

arietiss - Nie 15 Maj, 2011

Jaaaki leeeniuch...! :smile:
litlfisch - Nie 15 Maj, 2011

był sam na wybiegu i się nudził

178 podaj łapę

muzyk - Nie 15 Maj, 2011

arietiss napisał/a:
Jeśli mowa o kotach, to moja uwielbia po drzewach...
174.

O... śliczny kotka. Co za oczy! :grin:
Litlfisch. Na 176 i 178 wygląda tak słodziutko, taki milusiński :razz:

Chłopy, fajne zdjęcia robicie. Kurde. :grin:

litlfisch - Nie 15 Maj, 2011

muzyk napisał/a:
wygląda tak słodziutko, taki milusiński :razz:

przyjedz uścisnąć mu prawicę :razz:

179 prawie dziki - uśmiechnięty

mozer - Nie 15 Maj, 2011

180. Kolejny leniuch ;)

litlfisch - Nie 15 Maj, 2011

181 inna wersja "leniucha" :wink:

mozer - Nie 15 Maj, 2011

182.


183.

moronica - Nie 15 Maj, 2011

oooo slodziak ;> 182 swietne
TS - Nie 15 Maj, 2011

arietiss napisał/a:
Jeśli mowa o kotach, to moja uwielbia po drzewach...
174.

Pytanie tylko czy potrafi zejść (mój ma problemy, by zeskoczyć z 2m drzwi)... Oczy jak zwykle u tej rasy rewelacyjne, choć z tego co pamiętam, to trochę je podkreślasz ;) ?

Na 180 świetna poza tego lwa!

arietiss - Nie 15 Maj, 2011

TS, ciut... A z tym schodzeniem to różnie bywa... Na pewno w górę lepiej! A potem to trzeba się namiałczeć, nakombinować... :smile:
dr11 - Nie 15 Maj, 2011

mozer, 183, nikt nie powie, że białe jest białe ;)
mozer - Pon 16 Maj, 2011

dr11, a ja właśnie lubię taki ciepły biały, a co! ;)
raf7775 - Pon 16 Maj, 2011

Tarantula.
184.

Pirania.
185.

żółw
186.

karp, chyba... (na wigilię takich nie sprzedają)
187.

arietiss - Pon 16 Maj, 2011

Oko smoka...
188.

mozer - Wto 17 Maj, 2011

189. Firefox czyli panda mała :)


190. I przeskok geograficzny ;)

raf7775 - Sro 18 Maj, 2011

Takiego gada w ogródku dziś znalazłem ;-)
191.

eljot1987 - Czw 19 Maj, 2011

raf7775, to jest akurat raczej mięczak :razz:
raf7775 - Czw 19 Maj, 2011

Co racja, to racja.
Twardziela tyko zgrywał, stojąc nad przepaścią brzegu stołu :mrgreen:

[ Dodano: Pią 20 Maj, 2011 21:40 ]
Kot sąsiadki ;-)
192.

arietiss - Nie 22 Maj, 2011

193.
Kum, kum...

bhpchmiel - Nie 22 Maj, 2011

raf7775, co tam kot - dawaj sąsiadkę :razz:
litlfisch - Pon 23 Maj, 2011

194
ten był mniej rozmowny ale próbował zmienić się w motorówkę
tylko napęd nie poszedł tą stroną co trzeba :wink: :mrgreen:

raf7775 - Pon 23 Maj, 2011

No sąsiadeczka, też niczego sobie, może ją kiedyś ustrzelę ;-)
ophiuchus - Wto 24 Maj, 2011

195. Takie tam, z zaskoczenia ;) (Nie jest dziki, więc wrzucam tutaj)

moronica - Wto 24 Maj, 2011

ophiuchus, ale kto kogo zaskoczyl? ;)
litlfisch - Wto 24 Maj, 2011

196 ochlapus

lolek46 - Sob 28 Maj, 2011

197.Próba złapania błysku :shock:

litlfisch - Nie 29 Maj, 2011

198


199 nic nie zastąpi ciepłego futerka

bodzio239 - Nie 29 Maj, 2011

A to ,moja kobyłka.
dr11 - Nie 29 Maj, 2011

litlfisch, fajna sytuacja na 199 :)

201.

litlfisch - Nie 29 Maj, 2011

dr11 napisał/a:
fajna sytuacja na 199 :)

nasz rodzimy zwierzyniec
gdzie takiego hipisa dorwałeś ?

202 na koniu do Szwecji :wink: nie robiąc przytyków do niektórych osób :mrgreen:

komor - Nie 29 Maj, 2011

litlfisch napisał/a:
na koniu do Szwecji

No biorąc pod uwagę wybuchy wulkanu to chłopaki muszą mieć w odwodzie jakieś opcje. :)

dr11 - Nie 29 Maj, 2011

litlfisch napisał/a:
gdzie takiego hipisa dorwałeś ?
Lew? Wiadomo - na safari :D
litlfisch - Nie 29 Maj, 2011

dr11 napisał/a:
litlfisch napisał/a:
gdzie takiego hipisa dorwałeś ?
Lew? Wiadomo - na safari :D

a ten lew chociaż był mleczny :wink:

203 tygrys parapetowy

dr11 - Nie 29 Maj, 2011

litlfisch napisał/a:
a ten lew chociaż był mleczny :wink:
Nie, jajeczny :D
Masz kota? :shock: :)

hijax_pl - Nie 29 Maj, 2011

dr11 napisał/a:
Masz kota?
Chyba przechodniego :D
dr11 - Nie 29 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
dr11 napisał/a:
Masz kota?
Chyba przechodniego :D
Nie wygląda, żeby był po przejściach :D
hijax_pl - Nie 29 Maj, 2011

Przechodzi tak z parapetu na parapet ;)
litlfisch - Nie 29 Maj, 2011

dr11 napisał/a:
litlfisch napisał/a:
a ten lew chociaż był mleczny :wink:
Nie, jajeczny :D
Masz kota? :shock: :)

no, jak każdy z nas :mrgreen: :wink:
uwieczniłem go jak siedział na parapecie na parterze i obserwował ulicę

daddybear - Czw 02 Cze, 2011

204

Kleszczu mizia grilla.


litlfisch - Czw 02 Cze, 2011

205 nuuuuuuuuuuda

traceur - Sob 04 Cze, 2011

206 z Indii, reszta Nepal.

206.


Uploaded with ImageShack.us

207.


Uploaded with ImageShack.us

208.


Uploaded with ImageShack.us

209.


Uploaded with ImageShack.us

kufel - Sob 04 Cze, 2011

206 niezłe..
208 niefortunnie ucięta noga . inaczej bym kadrował.

mozer - Sob 04 Cze, 2011

traceur, wg mnie robienie zdjęć zwierzętom od góry nie daje ciekawego efektu. Poza tym na każdym jest coś ucięte, co daje wrażenie przypadkowości kadru.
baracuda - Sob 04 Cze, 2011

210. czternaście lat minęło .....


kufel - Sob 04 Cze, 2011

baracuda napisał/a:
czternaście lat minęło .....
nie widać ;)
baracuda - Sob 04 Cze, 2011

kufel napisał/a:
nie widać ;)


jakby nie patrzeć całe życie jest abstynentką , nie pije , nie pali :wink:

raf7775 - Wto 07 Cze, 2011

207 i 209 mi się podoba, jak kadr z National Geographic.
sampe - Czw 09 Cze, 2011

211 wiewiorki z Kalahari


212

moronica - Czw 09 Cze, 2011

co on z tym ogonem kombinuje? 212 swietna poza ;)
sampe - Czw 09 Cze, 2011

moronica napisał/a:
co on z tym ogonem kombinuje? 212 swietna poza ;)


Oj robily one dziwne rzeczy ze swoimi (i nie tylko) ogonami ;) zwlaszcza pod wieczor kiedy nadchodzil czas wieczornej toalety ;)

MaciekNorth - Pią 10 Cze, 2011

212.


213.

multics - Pią 10 Cze, 2011

MaciekNorth, 213 jest cacy :)
moronica - Pią 10 Cze, 2011

213 swietne choc generalnie koni nie lubie ;)
pitras - Pią 10 Cze, 2011

moronica napisał/a:
213 swietne choc generalnie koni nie lubie ;)

Aj tam moronica wszak to widać, że pies :)
Podoba mi się 213, lubię taką przerysowaną perspektywę.

Coman - Nie 12 Cze, 2011

214.


215.

bhpchmiel - Nie 12 Cze, 2011

MaciekNorth, 213 udało ci się - morda jak ta lala :wink:
MaciekNorth - Pon 13 Cze, 2011

moronica napisał/a:
213 swietne choc generalnie koni nie lubie ;)
Przecież to była kobyła :mrgreen:

Coman, 215. to z Jarocina? :razz:

arietiss - Wto 14 Cze, 2011

216.
I znowu na drzewie...

kozidron - Wto 14 Cze, 2011

moronica napisał/a:
swietne choc generalnie koni nie lubie ;)


koni, samochodów - jesteś jakims dziwakiem :wink:

ale sa małpki, coś dla mnie :mrgreen: ta z 215 to prawie jak ja przed kawą :wink: :razz:

pitras - Sro 15 Cze, 2011

217 Gadziny

daddybear - Czw 16 Cze, 2011

218

Kleszczu na płocie.


By miasoff at 2011-06-16

moronica - Czw 16 Cze, 2011

fajny kociak, ladne swiatlo
daddybear - Pią 17 Cze, 2011

219


moronica - Pią 17 Cze, 2011

kurcze, te koty wam nie zwiewaja jak je trzymacie na zewnatrz (ten na plocie, wczesniej kot na drzewie)? ja nigdy nie bylam w stanie nawet psa nauczyc by nie zwiewal jak sie go ze smyczy spuscilo
pitras - Sob 18 Cze, 2011

moronica napisał/a:
kurcze, te koty wam nie zwiewaja jak je trzymacie na zewnatrz (ten na plocie, wczesniej kot na drzewie)? ja nigdy nie bylam w stanie nawet psa nauczyc by nie zwiewal jak sie go ze smyczy spuscilo

A moja kotka nawet nosa za próg mieszkania nie wychyli, lubi tylko siedzieć na parapecie i obserwować co się dzieje na dole.

1507 - Sob 18 Cze, 2011

220

komor - Sob 18 Cze, 2011

1507, na 220 to jest rudzik zwyczajny czy samica kosa? ;)
1507 - Sob 18 Cze, 2011

komor, rudzik zwyczajny :mrgreen:

221. Mmmmmm tak mi rób.....

komor - Sob 18 Cze, 2011

222. Landing. Fail.

mozer - Sob 18 Cze, 2011

1507, świetne te liski, oba :)
1507 - Sob 18 Cze, 2011

komor, ładne makro
223

blaine - Sob 18 Cze, 2011

komor, genialne :D idealny opis ;)
bhpchmiel - Nie 19 Cze, 2011

spotkany na plaży :grin: Wiało jak szalone :roll:
224.

Helium - Nie 19 Cze, 2011

225. Jeszcze jeden kot...


Uploaded with ImageShack.us

arietiss - Nie 19 Cze, 2011

bhpchmiel, świetne! :smile:
multics - Nie 19 Cze, 2011

1507, lisy wymiatają.

komor, świetnie złapane :)

226

rabbit by mz.multics, on Flickr

moronica - Nie 19 Cze, 2011

wow strona pelna slodziakow, nawet waz taki sympatyczny ;)
bhpchmiel - Nie 19 Cze, 2011

arietiss, moronica, dzięki :wink:
arietiss - Nie 19 Cze, 2011

multics, słodki! :smile:
M_S - Pon 20 Cze, 2011

Super rudzielce :D ....pewnie już na zająca czyhają :mrgreen:

Ja skromnie... domowym futrzakiem

227.

psylo - Pon 20 Cze, 2011

wygląda jakby zwierz miał samą głowę;>
kufel - Pon 20 Cze, 2011

futro troche przejarane miejscami.
arietiss - Pon 20 Cze, 2011

Ale zwierzaczek prześwietny! :smile:
M_S - Pon 20 Cze, 2011

kufel, faktycznie nieco detali uciekło... mam inną wersję, także pod względem kolorów ale nie chcę zaśmiecać forum :)
1507 - Pon 20 Cze, 2011

arietiss napisał/a:
Ale zwierzaczek prześwietny! :smile:


pewnie od spodu ma wkładane bateryjki :mrgreen:

infocyk - Sro 22 Cze, 2011

228. Spotkanie na leśnej drodze.

Imperial - Pią 24 Cze, 2011

ja mam troche z Zoo :zalamany:

229.

230.

231.

232.

raf7775 - Pią 24 Cze, 2011

Imperial, jak dla mnie to pojechałeś, po co te udziwnienia.
229 jest ok ale reszta nie za bardzo.
233.

pitras - Pią 24 Cze, 2011

Imperial, chyba podpowiem za raf7775, - wydaje mi się, że fauna cieszy swoim kolorem i kształtem - osobiście lubię fotki fauny nawet jeśli są "niepoprawne" technicznie ale cieszą oko czymś hmm... fajnym...
cumulus - Pią 24 Cze, 2011

infocyk 228 fantastyczne :) , 227 tez fajne.

Zaniżę trochę poziom:
234 moja "krasa"

Majitsu - Pią 24 Cze, 2011

235. Niejaki Korek

raf7775 - Sob 25 Cze, 2011

236.

Tworas - Sob 25 Cze, 2011

236 brzydal ;)

237.

multics - Sob 25 Cze, 2011

arietiss, dzięki :)

Tworas, 237 jest świetne :D

Trochę więcej pasztetów :)
238

rabbit by mz.multics, on Flickr

239

rabbit by mz.multics, on Flickr

240

rabbit by mz.multics, on Flickr

MaciekNorth - Sob 25 Cze, 2011

239 najlepsze - ładny, czysty kadr :)

Widzę że ten temat powoli przechodzi w makrofotografię :razz: Dlatego wrzucam dużego zwierza:

241. Kolejne zdjęcie blondynki ;)

foto-amator - Sob 25 Cze, 2011

241. blondynka całkiem przyzwoita, podoba mi się :)



242.

bhpchmiel - Nie 26 Cze, 2011

Tworas, 237 podoba mi się :smile:

[ Dodano: Nie 26 Cze, 2011 00:03 ]
multics, 239 na tak

[ Dodano: Nie 26 Cze, 2011 00:03 ]
MaciekNorth, coś widzę, że Ci ta "chabeta" w oczko wpadła :grin: :wink:

multics - Nie 26 Cze, 2011

MaciekNorth, bhpchmiel, dzięki :)
litlfisch - Nie 26 Cze, 2011

243 z nietypowej domowej menażerii :mrgreen:

smokacz - Pon 27 Cze, 2011

244 mogę zajrzeć do tej dziwnej rury???

245

raf7775 - Pon 27 Cze, 2011

smokacz,
Oba świetne.

infocyk - Pią 01 Lip, 2011

246. Dostojka malinowiec (?).

dr11 - Pią 01 Lip, 2011

MaciekNorth, fajnie wyglądają zdjęcia zwierzaków w takiej perspektywie. Próbowałem z krowami, owcami, końmi i zawsze zabawnie wychodziły :D
smokacz, 244 portret jak ta lala :)
litlfisch, szkoda, że nie ziewał :D http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=4493 ;)

infocyk - Nie 03 Lip, 2011

247. Przyczajony kot.

pitras - Nie 03 Lip, 2011

A gdzie smok ?
raf7775 - Nie 03 Lip, 2011

Przyczajony na samicę, trochę większy kot.
248.


[ Dodano: Nie 03 Lip, 2011 20:56 ]
Na rogi...
249


[ Dodano: Nie 03 Lip, 2011 21:01 ]
Głębokie poważanie.
250.


[ Dodano: Nie 03 Lip, 2011 21:03 ]
250 bis


[ Dodano: Nie 03 Lip, 2011 21:08 ]
I koziołek.
251.

Oggy - Nie 03 Lip, 2011

252. Z przypadku, w standardowym jak na mnie plenerze ;)

raf7775 - Pon 04 Lip, 2011

253.


[ Dodano: Pon 04 Lip, 2011 00:49 ]
Oko.
254


[ Dodano: Pon 04 Lip, 2011 00:58 ]
255.


[ Dodano: Pon 04 Lip, 2011 01:06 ]
Chyba największy motyl jakiego widziałem, rozpiętość skrzydeł ze 20cm.
256.

infocyk - Pon 04 Lip, 2011

Oggy, świetnie uchwycone, z prawej ciut ciemne, ale wiadomo, że nie jest to główny cel fotografa. :smile: Do pełni szczęścia zabrakło pociągu w tle. :smile:

raf7775, nie ilość, a jakość. :smile:

raf7775 - Pon 04 Lip, 2011

infocyk,
Może bardziej szczegółowo, wiem że łeb żyrafy jest mało ostry ale miała fajną minę, to też wrzuciłem, jeśli masz zastrzeżenia do pozostałych, to jakie...

infocyk - Pon 04 Lip, 2011

raf7775, jak robimy zdjęcia zwierzą w ZOO, gdzie wszyscy fotografują to samo, to albo super jakość, albo bardzo nietypowe sytuacje.

249 niebo przepalone, ale najbardziej razi lewy róg zwierzaka – to chyba aberacja. Efektowny ogon niestety zlewa się z tłem;
250 bis jest zbędne, masz zawsze godzinę czasu po zapisaniu posta aby go zmienić;
251 jak już takie zbliżenie, to trochę błysku w oku by się przydało;
253 mina rzeczywiście fajna, ale góra i dół ucięty i jakość średnia;
254 (tytuł oko) w oczy rzuca się metalowy element w prawym dolnym rogu, a oko nie jest zbyt efektowe;
255 to chyba najmniej udane zdjęcie z serii: mocno przechylone w prawo, słaba jakość i temat nijaki;
256 motyl mocno zlewa się z koszykiem, ale gdyby odciąć ludzi z prawej strony, to byłoby lepiej.

ZOO, to fajny poligon doświadczalny, ja testowałem tam obiektywy i swoje umiejętności i często z podobnym efektem :smile: . Ludzi dużo, zwierzaki smutne i najczęściej człowiek jest tam o okolicach południa, a to nie najlepsza pora.

A tygrys z 248 mógłby ten łeb przekręcić w stronę fotografa, ale to już jest uwaga do tygrysa. :smile:

raf7775 - Pon 04 Lip, 2011

To nie zoo, tylko safari park, zwierzęta chodzą sobie luzem a foty robi się z auta.
250 bis, bo jak dodajesz fotki do swojego posta, który był napisany więcej niż godzinę temu to nie możesz już nic zmienić.
Co do 255, to się zgadzam.
251. było robione z około 50 metrów, chyba za wiele wymagasz od tego tamrona, no i to pierwsze zdjęcie, które wykonała moja żona manualem 500mm z ręki.
Złe kadrowanie było wymuszone tym, że stałka 500mm i wyjście z samochodu w celu zmiany odległości niemożliwe, (za bardzo pilnowali).
Motyla, faktycznie można poprawić.
Tygrys skradał się do samicy, która była 50m dalej, nie zwracał specjalnej uwagi na przejeżdżające samochody.

mozer - Wto 05 Lip, 2011

raf7775, złe zdjęcie jest złym zdjęciem niezależnie od tego, czy miałeś doskonałe warunki, czy dostępu broniło 10 uzbrojonych bandytów ;)

Myślę, że trzeba nabrać trochę dystansu do własnych zdjęć i pooglądać prace innych na tym forum i w innych miejscach. Dobre zdjęcie broni się samo i nie trzeba się tłumaczyć.

Dla mnie niestety żadne z tych zdjęć nie kwalifikuje się do publicznego pokazywania (ciężko wymieniać co jest tu nie tak, bo problematyczne jest znalezienie pozytywów), a skoro piszesz "to pierwsze zdjęcie, które wykonała moja żona manualem 500mm z ręki." to chyba jesteś choć trochę tego świadomy ;)

raf7775 - Wto 05 Lip, 2011

Ja uważam, że zdjęcie tygrysa i nosorożca są bardzo udane, kozicy też gdybym nie uciął nóg, no a bawoła względnie udane, taka jest moja opinia i w sumie wasze opinie mnie średnio interesują.
hijax_pl - Wto 05 Lip, 2011

To może tak dla przypomnienia zapodam taki jeden, ciekawy wykresik ;)
http://img691.imageshack.us/img691/3623/b2fef.png

bhpchmiel - Wto 05 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
To może tak dla przypomnienia zapodam taki jeden, ciekawy wykresik ;)
http://img691.imageshack.us/img691/3623/b2fef.png



:mrgreen: :razz:

raf7775 - Wto 05 Lip, 2011

No więc zostały 2 zdjęcia, tygrys i nosorożec do oceny, o tych dwóch na razie nic złego nie napisaliście, zapraszam do kolejnych negacji.
hijax_pl - Wto 05 Lip, 2011

raf7775 napisał/a:
zapraszam do kolejnych negacji.
W jakim celu? :shock:
raf7775 - Wto 05 Lip, 2011

No jak to, podobno wszystkie są do kitu a nic konkretnie o tych dwu nie napisaliście jeszcze.
W jakim celu ? Dla waszej przyjemności.

moronica - Wto 05 Lip, 2011

raf7775, jak sie cos neguje to sie zaprzecza jego istnieniu

a ja mam tylko takie pytanie, po co wstawiasz tu zdjecia? uzytkownicy tu swoje wstawiaja by posluchac uwag, wprowadzic je w zycie i starac sie w przyszlosci robic lepsze. ty tylko narzekasz, obrazasz sie za krytyke a na ignorowanie reagujesz kasliwymi personalnymi docinkami. skoro uwazasz, ze te twoje zdjecia sa tak dobre, to po co poddawac je ocenie? sa inne sposoby spedzania wolnego czasu, chcesz sie parac czyms kreatywnym to badz otwarty na krytyke o ile oczywiscie chcesz sie rozwijac. jak nie chcesz to tez takie twoje prawo, przeswiadczenie ze jest sie wystarczajaco dobrym tez ma swoje zalety

raf7775 - Wto 05 Lip, 2011

No to słucham, co na temat tych 2 fotek, tygrys i nosorożec.
bhpchmiel - Wto 05 Lip, 2011

raf7775, niepotrzebnie się napinasz :zalamany: Nikt nie ma zamiaru gnębić Cię za Twoje zdjęcia... Po prostu popełniasz pewne błędy, tzw. "wieku młodzieńczego" :wink: Sam po sobie wiem, że na początku każde moje zdjęcie wydawało się super, a potem dostawałem kubeł zimnej wody na łeb... To trochę bolało, ale przyjmowałem uwagi z pokorą :wink: Przypatrz się fotkom innych forumowiczów, analizuj na co zwracają uwagę - nieostrości, przepalenia, czy złe kadrowanie to typowe błędy, których łatwo można się oduczyć :razz:
Także na spokojnie, bez nieporzebnych stresów :cool:

blaine - Wto 05 Lip, 2011

hijax_pl napisał/a:
To może tak dla przypomnienia zapodam taki jeden, ciekawy wykresik ;)
http://img691.imageshack.us/img691/3623/b2fef.png
O tak, stare, dobre i prawdziwe ;)
Mi udało się przeskoczyć dziurę HDRową i od razu wpaść w dziurę I suck. ;)

A koledze raf7775 życzę większego dystansu i mniej spinki. ;) Nikt tu nikogo nie krytykuje dla zasady, a po to by pomóc i przekazać wiedzę ;)

raf7775 - Wto 05 Lip, 2011

Jest też powiedzenie "Uderz w stół a nożyce się odezwą"
Nadal nic na temat tygrysa i nosorożca...

hijax_pl - Wto 05 Lip, 2011

raf7775, to tak ogólnie:

To co mi przeszkadza w Twoich zdjęciach to:
a ) balans bieli - moim zdaniem za zimne wszystko, przydałoby się trochę podbić.
b ) ekspozycja - zwykle masz prześwietlenia, a przez to słaby kontrast i kolory.
c ) sposób kadrowania - ciasne, centralne kadry... gdyby to były zdjęcia paszportowe to jeszcze ujdzie, ale w tym przypadku... no nie pasują mi.
d ) brak ostrości...

komor - Wto 05 Lip, 2011

raf7775 napisał/a:
taka jest moja opinia i w sumie wasze opinie mnie średnio interesują.

Kolego, daruj sobie takie uwagi. Jak nasze opinie Cię nie interesują, to po co wrzucasz zdjęcia na to forum?

Twój Moderator

kufel - Wto 05 Lip, 2011

raf7775, zerknij na tę stronę, znajdziesz zdjęcia na BARDZO wysokim poziomie. przejrzyj je i potem pomyśl czy uwagi jakie dostały Twoje zdjęcia były trafne czy nie ;)
mozer - Wto 05 Lip, 2011

kufel, wątpię, czy kogoś o takim podejściu cokolwiek przekona ;)
sampe - Wto 05 Lip, 2011

257 Kotek ktory mial ochote zjesc cos ostrego czyli jezozwierza, jak widac pamiatka zostala.


mozer - Wto 05 Lip, 2011

sampe, ładny portret. Ciachnąłbym tę trawkę i cień z prawej.
Helium - Sro 06 Lip, 2011

raf7775, niestety Forumowicze mają rację co do Twojego podejścia. Ja jestem w jednej z dwóch zapadłości niebieskiej linii na wykresie, który pokazał hijax_pl. Nie wiem w której i średnio mnie to na razie interesuje, ale właśnie ze względu na świadomość niedoskonałości moich prac czerpię garściami z krytycznych uwag, które przekazują Koleżanki i Koledzy z tego forum, mający wiedzę o fotografii przewyższającą moją pod każdym względem. Przyznam szczerze, że wolę aby doczepił się do mojego kadru jakiś perfekcjonista i wytknął absolutnie wszystkie błędy, niż ktoś mniej obeznany i pochwalił kadr bez kszty krytycyzmu. Ci, którzy chwalą bezkrytycznie robią krzywdę temu, który swoją pracę pokazał, wbijając go w przekonanie, że jest dobry mimo, że tak nie jest. Pomyśl zatem co wolisz: czy zaspokajać swoją próżność czy się uczyć - jeśli to pierwsze, to forum optyczne.pl zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Jeśli zaś to drugie, to duma w kieszeń i podobnie jak ja analizuj komentarze do kadrów, wyciągaj wnioski, nie szukaj dobrych tylko złych stron swoich prac i staraj się je poprawić. Każdy kolejny Twój kadr będzie miał potencjalnie większe szanse na pochwały ze strony bardziej doświadczonych ;)

kufel świetny link - jest do czego dążyć :)

sampe, faktycznie trawka w dolnym prawym rogu trochę odciąga uwagę. Może spróbuj wystemplować ?

TomPL2 - Sro 06 Lip, 2011

To ja się wzorcowo wystawię na krytykę, bo chciałbym zapytać doswiadczonych, jak to technicznie zrobić, by w takim jak poniżej przypadku ustawić prawidłowo przysłonę, by także tylne łapy tego gada (a właściwie płaza) były ostre? Bo czasu mało, niewygodnie z obserwacją (poziom trawy, odchylanego ekranu brak) a i ze światłem bywają problemy...

258. Jozin z Bazin


ps. fotka była już w zakładce makro, ale nie doczekała się komentarza ani tez ja nie zadawałem "głupich" pytań ;)

moronica - Sro 06 Lip, 2011

jesli chodzi o poze tego plaza to ja mam tylko jedno skojarzenie - Eyyyy! :D

po zdjeciu widac, ze byllo pochmurno. tak wiec jesli przymykac radykalnie przyslone to pozostaje doswietlanie lampa, innego wyjscia nie widze

mozer - Sro 06 Lip, 2011

moronica, wydaje mi się, że TomPL2 chciał się dowiedzieć jak dobrać odpowiednią wartość przysłony :)

Nie wiem jak jest w innych aparatach, ale Canony mają tryb A-DEP, który ustawia GO dla wszystkich punktów AF - może da się to jakoś wykorzystać. W innym przypadku pozostaje pewnie tylko doświadczenie :)

moronica - Sro 06 Lip, 2011

mozer, no wiem ale nie bedac na miejscu moge jedynie zgadywac jaka to dokladnie powinna byc wartosc. widze za to, ze bedzie ona musiala byc na tyle wyzsza ze podbijanie ISO pewnie nie wystarczy i trzeba bedzie sie zatroszczyc o swiatlo. nie wiem jak jest w Canonach choc osobiscie to nie zdawalabym sie na automat
hijax_pl - Sro 06 Lip, 2011

TomPL2, jakiś exif może?
maziek - Sro 06 Lip, 2011

TomPL2 napisał/a:
jak to technicznie zrobić, by w takim jak poniżej przypadku ustawić prawidłowo przysłonę, by także tylne łapy tego gada (a właściwie płaza) były ostre?)
Jak słuśznie zauważył hijax nie ma exifu więc nie wiadomo jakim szkłem, z jakiej odległości itd ale myślę, że możesz "na sucho" postudiować to:
http://www.dofmaster.com/dofjs.html

Bardzo możliwe, że to w ogóle nie jest możliwe tym obiektywem, z tej odległości, dla żadnej przysłony.

TomPL2 - Sro 06 Lip, 2011

Exif został w domu ;) Z tego co pamiętam F2.8, ISO-200, 36mm, czasu nie pamiętam... To zdjęcie zrobione kompaktem (Panas FZ), cudów nie będzie, ale coś tam mozna pokombinować :roll:

Doprecyzowując i jednocześnie laicyzując mój problemik mógłby brzmieć tak:
Mamy obiekt (to był kumak!) 3 cm przed obiektywem, obiekt ma około 6cm długości - jaką ustawić przysłonę by ostro było od głowy do tylnej łapy?
Pewnie bez wspomnianego wyżej doświadczenia ani rusz, ale może jakoś matematycznie da sie do tego przygotować?

moronica - Sro 06 Lip, 2011

TomPL2, nooo to masz jeszcze spore pole do manewru. i ISO mozna podbic i przyslone przymknac. a jak bardzo przymknac to ja na odleglosc po zdjeciu zgadywac nie bede ;)
hijax_pl - Sro 06 Lip, 2011

Skoro to kompakt, to nie spodziewałbym się jakiś rewelacji w ustawieniach przysłony, zatem możliwości masz trzy:

- odsunąć się i nie focić z 3cm, ale z 30cm i przyciąć w kompie
- ustawić aparat tak, by płaszczyzna matrycy była jak najbardziej równoległa do płaszczyzny motywu - w przypadku tego kumaka fotka mogłaby być zrobiona "znad niego"
- zrobić kilka zdjęć na różnych odległościach ostrzenia używając techniki focus stacking

TomPL2 - Sro 06 Lip, 2011

maziek napisał/a:
ale myślę, że możesz "na sucho" postudiować to:
http://www.dofmaster.com/dofjs.html

Fajny kalkulator - dzięki :)
Ale niestety można się załamać - wyszło mi, że przy sugerowanych 30cm to
Focal length (mm) 36
Selected f-stop F/8
Subject distance 30cm
Depth of field
Near limit 29.7 cm
Far limit 30.3 cm
Total 0.59 cm
Więcej z kompakta nie wycisnę, ale nawet przy F/20 wylicza zaledwie 1.48 cm - to jak takie fotki się robi zakładając że mamy lepszy sprzęt?

[edit] focus stacking - no ładne kwiatki :cool:

raf7775 - Sro 06 Lip, 2011

komor,
Zauważ, że napisałem "średnio" a nie "w ogóle".
Ale może trochę źle to wyraziłem, chodzi o to, że jedna na cztery, pięć opinii jest konstruktywna dla mnie, inne są po prostu złośliwe.

hijax_pl,
Dziękuję za opinię, taka opinia jest właśnie wzorem opinii konstruktywnej,
(kilka razy do niej wracałem i analizowałem swoje zdjęcia i ustawienia).

Helium,
Zgadzam się z Tobą.

maziek - Sro 06 Lip, 2011

TomPL2 napisał/a:

Focal length (mm) 36
....
Więcej z kompakta nie wycisnę


Z kompaktu? A jakiego? 36 mm to dużo jak na kompakt. Może bierzesz ogniskowa przeliczoną na mały obrazek? Do tego kalkulatora należy wstawiać rzeczywistą jej wartość. Kompakty mają znacznie większa GO niż lustrzanki.

hijax_pl - Sro 06 Lip, 2011

maziek napisał/a:
Do tego kalkulatora należy wstawiać rzeczywistą jej wartość
Można też ekwiwalent, ale w tedy w rodzaju aparatu trzeba wybrać FF ;)
TomPL2 - Sro 06 Lip, 2011

maziek napisał/a:

Z kompaktu? A jakiego? 36 mm to dużo jak na kompakt. Może bierzesz ogniskowa przeliczoną na mały obrazek? Do tego kalkulatora należy wstawiać rzeczywistą jej wartość

Zgadza się - mój błąd, wstawiałem przeliczoną. No to mamy teoretycznie przykładowo takie coś:
Focal length (mm) 6
Selected f-stop f/5
Subject distance 20cm
Depth of field
Near limit 17.6 cm
Far limit 23.1 cm
Total 5.53 cm

Pozostaje iść na łąkę popróbować - dziękuję Państwu za kształcącą dyskusję :)
[jak tylko przestanie padać...]

maziek - Sro 06 Lip, 2011

Ty być pewien?
TomPL2 - Sro 06 Lip, 2011

Ja być pewien - kiedyś przestanie ;)
maziek - Sro 06 Lip, 2011

:mrgreen:

"Być pewien" było do hijaxa :lol:


No widzisz, jest OK. Dla porządku, to matrycę (model aparatu) też ustawiłeś pod swój sprzęt?

hijax_pl - Sro 06 Lip, 2011

maziek napisał/a:
Ty być pewien?
Oj - widzę, że na tej stronce nie... To sorki za wprowadzenie zamieszania :oops:

Myślałem kategoriami macro :(

Daimon - Sro 06 Lip, 2011

smokacz, oba wiewióry pocieszne, z wyrazem
kufel - Czw 07 Lip, 2011

Helium napisał/a:
kufel świetny link - jest do czego dążyć :)
noo... można próbować :lol: :wink:
raf7775 - Pią 08 Lip, 2011

259,

moronica - Pią 08 Lip, 2011

wreszcie zaczynasz zwracac wieksza uwage na kompozycje, nic nie zasmieca kadru, nic nie jest uciete. jedyne co bym zmienila to ciut ocieplila calosc
bhpchmiel - Pią 08 Lip, 2011

raf7775, mi się również podoba :wink: moronica, ma słuszną uwagę :cool:
DevEBM - Pią 08 Lip, 2011

raf7775, 259 bardzo ładne
mozer - Sob 09 Lip, 2011

raf7775, dziwnie wygląda brzeg liścia po prawej - coś z nim było robione?
sthwild - Sob 09 Lip, 2011

260
Mundżak

infocyk - Sob 09 Lip, 2011

raf7775, 259 lepsze w porównaniu z pierwszą wersją.
A tak nawiasem mówiąc to ja mam na stałe włączony w aparacie alarm prześwietleni owy, to mi ułatwia kontrolę nad przepałami.

mozer - Pią 15 Lip, 2011

261. Domowo ;)


kasiakaaz - Pią 15 Lip, 2011

mozer, trochę za ciepło, ale kadr fajny.
moronica - Pią 15 Lip, 2011

slooodziak daj buzi ;>
forrest - Nie 17 Lip, 2011

Moje pierwsze fotki, które chciałbym zaprezentować w tym dziale.
Wszelkie uwagi mile widziane.
262. Albi


263. Albi i jego brat Tolek


Pozdrawiam

B o g d a n - Pon 18 Lip, 2011

forrest, 262 fajne chciałbym mieć więcej w ostrości, czyli obiektyw bardziej domknięty.
Z kolei na 263 są spore kontrasty bo pora dnia średnia. Tło tez mocno rozprasza całą sytuację, która jest ciekawa. Na tle zieleni z lewej byłoby chyba lepiej. :smile:

forrest - Pon 18 Lip, 2011

B o g d a n, dzięki.
Jak teraz spojrzeć to masz zdecydowaną rację, ale miałem taką radochę jak podpiołem CZJ Tessar 50 f/2.8, że nie myślałem za wiele :roll:

Pozdrawiam :smile:

Albisia - Wto 19 Lip, 2011

264. Paź królowej


litlfisch - Nie 24 Lip, 2011

265

Roan - Nie 24 Lip, 2011

Podczas sesji z owadami (makro) trafiła mi się nieco większa modelka :shock:
266.

litlfisch - Pon 25 Lip, 2011

2 kiciusie znane chyba w całym kraju :wink:

267 pankracy


268 i filemon

infocyk - Wto 26 Lip, 2011

269. Piękne zwierzęta - prawie jak ptaki. :smile:

komor - Sro 27 Lip, 2011

forrest, 263 podoba mi się kompozycyjnie i oświetleniowo.
Albisia paź fajowy, detaliczny.
litlfisch, wiewiór dla mnie nieco za ciemny, szczególnie biorąc pod uwagę ilość ładnych wiewiórów wrzuconych przez Ciebie na forum. :)
Roan, trochę plastikowo wyszło.
infocyk, 269 fajne. Masz wersję z nogami końskimi?

infocyk - Sro 27 Lip, 2011

komor:
269b. Oryginał


270. Prosto z aparatu.

litlfisch - Sro 27 Lip, 2011

Cytat:
litlfisch, wiewiór dla mnie nieco za ciemny, szczególnie biorąc pod uwagę ilość ładnych wiewiórów wrzuconych przez Ciebie na forum. :)

futrzaki teraz ze swoimi młodymi walczą, na całą wycieczkę tylko 1 sztukę spotkałem i to w najciemniejszym kawałki lasu :sad:

forrest - Sro 27 Lip, 2011

komor, wielkie dzięki :roll: :smile:
Roan - Pią 29 Lip, 2011

infocyk, 269 jak dla mnie bardzo fajne :grin:
Tworas - Pią 29 Lip, 2011

269 spoko, na 270 fajne światło :razz: Chciałbym kiedyś mieć okazje porządnie pofotografować konie, piękne zwierzęta :)

na razie ustrzeliłem takiego kociaka :razz:
271.

Kovsai - Pon 01 Sie, 2011

272.


273.


274.


275.


infocyk - Pon 01 Sie, 2011

Kovsai, dla mnie najlepiej wygląda 273 (trochę rozprasza patyk na piasku), na 272 ucięte łapy, 274 przewraca się, a 275 nie na mój rozumek. :smile:

276. Kotek na strychu.

cin3k - Czw 11 Sie, 2011

277.

278.

279.

280.

mozer - Czw 11 Sie, 2011

281. Tematycznie :)


[ Dodano: Czw 11 Sie, 2011 19:39 ]
cin3k, a te Twoje zdjęcia to mogłyby być ze 2 razy większe :)

foxx1973 - Sob 13 Sie, 2011

282. Tak jakoś mi się podobało jak przeżuwał :)

marians - Pon 15 Sie, 2011

283. Kotek Parszywek odpoczywający po leniwym dniu :P


[ Dodano: Pon 15 Sie, 2011 20:05 ]
239. Kotek...


[ Dodano: Pon 15 Sie, 2011 20:07 ]
Źle wpisałem numer ostatniego zdjęcia i nie mogę już tego edytować... Czy jakiś moderator mógłby poprawić??

marians - Wto 16 Sie, 2011

285. Nie za bardzo dzikie dziki...

mozer - Wto 16 Sie, 2011

marians, wygląda jakby ostrość poszła w las - nawet dosłownie ;)

Pierwszy kotek fajny, przy drugim zbyt duży chaos.

Amedos - Sro 17 Sie, 2011

Zdjęcie leży, ale nie o tym chce napisać. Poszedłem focić slepowrony, a znalazłem takiego gościa. Ktoś go chyba zostawił, nie ma żadnych sladów znakowania. Pojechaliśmy do weterynarza, dał pare lekarstw i zostaje z nami psina. Pies myśliwski, więc będzie mi przynosił ptaki przed obiektyw ;)
286.

litlfisch - Sro 17 Sie, 2011

Amedos napisał/a:
będzie mi przynosił ptaki przed obiektyw ;)

byle w całości :mrgreen: :wink:

Amedos - Sro 17 Sie, 2011

litlfisch, ptak będzie miał wybór, albo przyjdzie sam, albo go przyniosą ;) Ja już go tam wytrenuje ;)
moronica - Sro 17 Sie, 2011

ooo takiego slodziaka ktos porzucil, cholerne wakacje. fajnie bedzie z toba mial, wybiega sie ;)
litlfisch - Sro 17 Sie, 2011

Amedos,
zwracaj uwagę na uszy, to przysłowiowa pięta Achillesowa tego gatunku
i przygotuj sobie spinacz do bielizny z miękką sprężyną, przy misce będziesz miał czym uszy spinać :wink:

287 portret nygusa, nie miał chęci na spacery


288 pani danielowa


289 pan i władca zagrody, odporny na współpracę z fotografem :mrgreen:

kistian - Sro 17 Sie, 2011

290. odpoczynek...


291. ja czuwam :P

arietiss - Czw 18 Sie, 2011

292.
Swimming...

mozer - Czw 18 Sie, 2011

arietiss, gdzieś go dorwał? :)
litlfisch - Czw 18 Sie, 2011

ładny kiciuś
czyżby naszym napuścili wody do fosy ??

kufel - Czw 18 Sie, 2011

arietiss napisał/a:
292.
niezłe :)
arietiss - Czw 18 Sie, 2011

litlfisch, tak! :smile: To z naszego zoologa.
litlfisch - Czw 18 Sie, 2011

arietiss napisał/a:
tak! :smile: To z naszego zoologa.

trzeba się będzie na przyszłą niedzielę wybrać

mozer - Czw 18 Sie, 2011

To ja też z zoo.

293.


294.

jasiekcom - Sob 20 Sie, 2011

arietiss, dla mnie 292 rewelka
mozer, mozer, 293 również bardzo fajne

przemek1978 - Sro 24 Sie, 2011

to moje początki wiec proszę o krytykę oraz wskazówki

295



mozer - Sro 24 Sie, 2011

przemek1978, nie jest źle. Obniżyłbym trochę perspektywę, pozbył się zbędnych elementów z kadru i 'odcentralniłbym' kadr. :)
kasiakaaz - Sro 24 Sie, 2011

przemek1978, spróbowałabym z jeszcze niższej perspektywy, no i jakość trochę kuleje (ostrość i wylazł szum) :wink:
mozer - Czw 25 Sie, 2011

296.

litlfisch - Pią 26 Sie, 2011

297 z "granatem"

raf7775 - Pią 09 Wrz, 2011

kucyk
298.

bodzio239 - Sob 10 Wrz, 2011

299
kufel - Sob 10 Wrz, 2011

za dużo lampy i perspektywa mogłaby być niższa ;)
mozer - Pon 12 Wrz, 2011

300. ;)

bhpchmiel - Wto 13 Wrz, 2011

mozer, świetna mina - niezły strzał :wink:
kasiakaaz - Wto 13 Wrz, 2011

mozer, nie wygląda to dobrze... :wink: Nie pogonił Cię? :grin:
Roan - Wto 13 Wrz, 2011

mozer,chyba się domyślam co ten goryl myślał gdy zobaczył cię z aparatem :lol: ale nie ośmielę się tego napisać :wink: świetne zdjęcie.

litlfisch fajna ta wiewiórka z granatem :grin:

mozer - Wto 13 Wrz, 2011

Dzięki za opinie :)
Goryl był w trakcie zalotów, więc gdyby nie pancerna szyba na pewno nie skończyłoby się to dla mnie przyjemnie ;)

kufel - Wto 13 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
300. ;)
co za spojrzenie :)
kistian - Sro 14 Wrz, 2011

301.

razk - Sro 14 Wrz, 2011

302.

303.

304.

305.

B o g d a n - Sro 14 Wrz, 2011

razk, te zdjęcia nie są dostatecznie ostre lub poruszone. Struś już w ogóle nie nadaje się do pokazania. :wink:
Musisz ustawiać ostrość na oko i używać szybszej migawki jeśli robisz z ręki. :smile:

kufel - Sro 14 Wrz, 2011

razk, w 305 nie trafiłeś z ostrością ;)
mozer - Czw 15 Wrz, 2011

306. Panterka śnieżna


307. Basen olimpijski na 50 cm ;)

raf7775 - Pon 19 Wrz, 2011

308.

arietiss - Wto 20 Wrz, 2011

mozer, 307 bombowo wypatrzone! :lol:
baracuda - Wto 20 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
306. Panterka śnieżna


dla mnie to jest najlepsze, smutek w oczach zwierzęcia za kratami.

mozer - Wto 20 Wrz, 2011

arietiss, dzięki. Nie jestem do końca zadowolony z realizacji, ale może kiedyś uda się powtórzyć :)

baracuda, prawda - smutne są te zwierzęta w ZOO - szczególnie kotowate i naczelne...

arietiss - Wto 20 Wrz, 2011

309.
Jeśli nie chcesz mojej zguby...

S. Kawka - Pią 23 Wrz, 2011

310.
Mój zwierzaczek jest o wiele mnieszy i całkowicie rodzimy.


Myszka dożywia się zanętą wędkarską.Ogromnie jej smakuje.

bhpchmiel - Pią 23 Wrz, 2011

S. Kawka, 310 bardzo mi się :wink:
kasiakaaz - Sob 24 Wrz, 2011

S. Kawka napisał/a:
310.
Mój zwierzaczek jest o wiele mnieszy i całkowicie rodzimy.

Ależ on sympatyczny. Tylko przyznaj się, co mu zrobiłeś, że patrzy z takim wyrzutem? :wink:

muzyk - Sob 24 Wrz, 2011

litlfisch napisał/a:
297 z "granatem"

Super zdjęcie! Brawo! Świetnie!

jacekwrrr - Nie 25 Wrz, 2011

Początek Fotografowania.
mozer - Nie 25 Wrz, 2011

jacekwrrr, przede wszystkim zmień perspektywę - zdjęcia zwierząt od góry nie są ciekawe. Staraj się też unikać przypadkowych cięć fragmentów ciała.
kufel - Nie 25 Wrz, 2011

mozer napisał/a:
Staraj się też unikać przypadkowych cięć fragmentów ciała.
ale jesli chodzi o 311 to tam reka chyba jest celowo ;)
mozer - Nie 25 Wrz, 2011

kufel, miałem na myśli ciało zwierzaka :)
Zresztą ręka też niezbyt fortunnie ucięta.

litlfisch - Nie 25 Wrz, 2011

313 domowa perfumeria :mrgreen:

koimas - Pon 26 Wrz, 2011

mozer : 293 - super! Bardzo mi się podoba. 300 - podobnie
arietiss - Wto 27 Wrz, 2011

litlfisch, odwazny posiadacz takiego zwierzaczka... Musi się starać, żeby nie stresować pupila! :lol:

314.
Wypuście szopa...!

litlfisch - Wto 27 Wrz, 2011

ciekawie złapany
jak ja bywałem to zawsze przy korycie siedziały i ludzi miały gdzieś

arietiss napisał/a:
Musi się starać, żeby nie stresować pupila! :lol:

podejrzewam że ma wycięty gruczoł
inaczej by był za dużym zagrożeniem .. zapachowym :mrgreen:

hijax_pl - Wto 27 Wrz, 2011

litlfisch napisał/a:
podejrzewam że ma wycięty gruczoł
Tak twierdził właściciel futrzaka. Pytałem go o to... ;)
mozer - Wto 27 Wrz, 2011

koimas, dzięki! Ale odkopałeś ;)
arietiss - Sro 28 Wrz, 2011

315.
Siła spokoju...

hydra - Sob 01 Paź, 2011

316.


Quaint - Nie 02 Paź, 2011

317 czupiradło



318 kocię


kistian - Nie 02 Paź, 2011

319

mozer - Nie 02 Paź, 2011

Ludzie, ludzie - perspektywa. Poczołgajcie się trochę :)
bhpchmiel - Nie 02 Paź, 2011

Quaint, 317 na tak
Sunders - Nie 02 Paź, 2011

Quaint, drugi raz tak dla 317 :smile:
mozer - Nie 02 Paź, 2011

Jak dla mnie to 317 aż się prosi o przesunięcie kadru w lewo. I szkoda uciętego futerka.
Sunders - Nie 02 Paź, 2011

mozer napisał/a:
317 aż się prosi o przesunięcie kadru w lewo. I szkoda uciętego futerka

mozer, czy czasem numery Ci sie nie pomylily :???:
Wydaje mi sie, ze codzi Ci o 318 :smile:

mozer - Nie 02 Paź, 2011

Sunders, nie, dlaczego - wg mnie prawa część kadru jest zbędna, a listek odwraca uwagę.
Quaint - Nie 02 Paź, 2011

317 B czupiradło nr 2 oryginał
Jakoś ostatnio wolę nie centrować kadrów i wręcz przeciwnie listek dodaje czegoś więcej, ale futro tu się zgodzę, oryginał 35 mm, tak blisko dała się podejść :)

mozer - Nie 02 Paź, 2011

Quaint, no i fajnie - ciachnąć tylko z prawej do listka i gites :) Oczywiście kwestia gustu :)
A kotkowi przydałoby się mniej absorbujące tło i prawdę mówiąc nie kumam doboru kadru :)

Sunders - Nie 02 Paź, 2011

Quaint, imho 317 jest dobre, ale musze przyznac, ze 317 B zgodnie z sugestia mozera, chyba jest lepsze. Co do listka-mojej uwagi nie odwraca :smile: .
Quaint - Nie 02 Paź, 2011

no to tak na dokończenie historii, ta sama, zwiała na drzewo a i tak ją dopadłem :)
320 czupiradło na drzewie


anka_szklanka - Pią 07 Paź, 2011

321.


322.

arietiss - Pią 07 Paź, 2011

anka_szklanka, 321 świetne!
anka_szklanka - Pią 07 Paź, 2011

arietiss napisał/a:
anka_szklanka, 321 świetne!


to łódzki kajman, zdaje że sie fociłes tego samego ;)

kufel - Pią 07 Paź, 2011

anka_szklanka, obydwa udane.
litlfisch - Pią 07 Paź, 2011

anka_szklanka,
przyjemne te stworki, przy miśku powinno być "podaj łapę"

anka_szklanka - Pią 07 Paź, 2011

miś nie podał, a to szkoda :grin:
dzięki za opinie!

arietiss - Pią 07 Paź, 2011

anka_szklanka napisał/a:
arietiss napisał/a:
anka_szklanka, 321 świetne!


to łódzki kajman, zdaje że sie fociłes tego samego ;)


Ale ten Twój bije na głowę! :wink:

raf7775 - Nie 16 Paź, 2011

323.

koimas - Nie 16 Paź, 2011

anka_szklanka: obydwa bardzo fajne

raf7775: 323 - podoba mi się :wink: Ze szczegółów, to przyciąłbym odrobinę dół, żeby nie było widać dolnej krawędzi parapetu.

slawomirro - Pon 17 Paź, 2011

324.



325.



326.

mozer - Pon 17 Paź, 2011

slawomirro, postaraj się bardziej dbać o tło.
325 trochę przyciasne. 326 kadr o 10% w prawo.

kufel - Wto 18 Paź, 2011

raf7775, 323 dobre, choć wydaje mi się ze w BW byłoby jeszcze lepsze:)

koimas napisał/a:
Ze szczegółów, to przyciąłbym odrobinę dół, żeby nie było widać dolnej krawędzi parapetu.
racja.
Irbis - Wto 18 Paź, 2011

Witam jestem tu nowy i również są to moje pierwsze zdjęcia wykonywane aparatem typu lustrzanka :)
325.

326.

327.

mozer - Wto 18 Paź, 2011

Irbis, zdjęcia zwierząt należy robić z ich perspektywy, należy zadbać o tło, należy pomyśleć nad kadrem, należy zwierzę prawidłowo naświetlić, korzystniej jest robić zdjęcie zwierzęciu od przodu niż od tyłu itd itp ;)

Generalnie zanim sam zaczniesz wstawiać pooglądaj zdjęcia innych i poczytaj trochę o kompozycji.

kufel - Wto 18 Paź, 2011

Irbis, aaale zes hosting wybrał ;) photobucket, albo imageshack bardziej sie nadaje do linkowania zdjęć.

a co do nich samych to standardowe błędy , czyli perspektywa i zbyt centralne kadrowanie. jak robisz zdjęcia ptaków to w większości przypadków o wiele lepiej jest się schylić i fotografować z niskiej perspektywy.

ze wszystkich najbardziej udane to 326.

slawomirro - Wto 18 Paź, 2011

328.



329.



330.

dj_tomek - Wto 18 Paź, 2011

329 świetnie uchwycone, pozostałe dwa zresztą również :wink: W moim odczuciu nieco przeostrzone.
Pozdrawiam

KwusheR - Pon 24 Paź, 2011

331.


litlfisch - Pon 24 Paź, 2011

sezon na rudzielce rozpoczęty :smile:

332 zimowe zapasy

koimas - Pon 24 Paź, 2011

333.



334.


kufel - Pon 24 Paź, 2011

koimas, kompozycja, perspektywa etc do poprawki ;)
koimas - Wto 25 Paź, 2011

kufel - rozwiń myśl proszę
kufel - Wto 25 Paź, 2011

włażące w kadr patyki uroku nie dodają, w kadrze bałagan- wygląda na przypadkowe sfotografowanie kaczek ;)

w 333 jakbyś podszedł na wprost do kaczek i schylił sie do ich poziomu ( czyli obniżył perspektywę) to wyszło by w moim odczuciu o wiele lepiej i ciekawiej ;)

infocyk - Wto 25 Paź, 2011

... i fajnie, że nie do ptaków. :smile:
koimas - Wto 25 Paź, 2011

kufel napisał/a:
włażące w kadr patyki uroku nie dodają, w kadrze bałagan- wygląda na przypadkowe sfotografowanie kaczek ;)

w 333 jakbyś podszedł na wprost do kaczek i schylił sie do ich poziomu ( czyli obniżył perspektywę) to wyszło by w moim odczuciu o wiele lepiej i ciekawiej ;)


Patyki są dlatego, że ogrodzenie za którym znajdowały się ptaki było bardzo szczelne i wysokie (nawet jak dla mnie, choć do niskich nie należę). Musiałem stawać na palcach żeby móc wogóle coś zrobić. Tym samym nie miałem zbyt dużego pola manewru, jeżeli chodzi o perspektywę. Z tym bałaganem na 334 się zgodzę, ale na 333 aż tak tragicznie nie jest (chyba :oops: ). Nie wiem dlaczego, ale przy selekcji zdjęć miałem wrażenie, że te "kadroprzeszkadzajki" nadają im urok. Podglądactwo i takie tam. Jak widać myliłem się :!: Dzięki za uwagi!

infocyk napisał/a:
... i fajnie, że nie do ptaków. :smile:


Ups :oops:

infocyk - Wto 25 Paź, 2011

koimas, jak już robisz zdjęcia zwierzętom "niewoli" to tak, aby wyeliminować sztuczne elementy (ogrodzenie, miski itp.). Bardzo dużo dało mi robienie zdjęć w ZOO, ptaki (zwierzęta) nie uciekają i można dużo eksperymentować.
To niezbyt jeszcze dobre zdjęcie, zrobione w ZOO). , ma jedną zaletę - nie zawiera elementów „sztucznych” w tle.
I dwie niezbyt złote myśli: :smile:
Zwierzęta, mają głowy po to, aby fotograf wiedział na jakiej wysokości ustawić aparat.
Zwierzęta, mają oczy po to, aby fotograf wiedział gdzie ustawić ostrość.
Pozdrawiam :smile:

FuzBal - Sro 26 Paź, 2011

litlfisch, gdzie konkretnie polujesz na rude ??
litlfisch - Sro 26 Paź, 2011

FuzBal napisał/a:
litlfisch, gdzie konkretnie polujesz na rude ??

Julianów
Poniatowski
różne inne parki, laski
musisz się poszwendać
teraz najlepsza okazja robią zapasy i garną się do ludzi

Nikonka - Czw 27 Paź, 2011

Witam

to mój pierwszy post, więc chcę żeby był słodki jak te psiaki na moich zdjęciach .
z technicznego punktu widzenia może być trochę gorzej ale liczę na cenne wskazówki od Was :)

335.



336.


337.



338.

pandorra - Pią 28 Paź, 2011

Eh ten pies za kratami jak dla mnie wygląda strasznie... Tzn zdjęcie jest według mnie poprawne i kadr i technicznie etc. ale samo ujęcie... Poruszające.
litlfisch - Pon 31 Paź, 2011

339 kłapouch

infocyk - Pią 04 Lis, 2011

340. Kotek.

kufel - Pią 04 Lis, 2011

infocyk napisał/a:
340. Kotek.
szkoda ze nie od przodu bardziej ale i tak fajne.
masza - Pią 04 Lis, 2011

litlfisch, kłapouch jakby taki mało kontrastowy, bladawy. Za to jakie spojrzenie!...
infocyk - wdzięczne spadanie. :)

moronica - Pią 04 Lis, 2011

slodziak ;) fajowo uchwycone
arietiss - Pią 04 Lis, 2011

infocyk, fajny moment złapałeś!
litlfisch - Sob 05 Lis, 2011

masza napisał/a:
kłapouch jakby taki mało kontrastowy, bladawy

kompletny brak słońca a na dokładkę stał pod daszkiem

Cytat:
340. Kotek.

ładne, tygrys w akcji :mrgreen: , kiciuś wprawia się do polowań

myslidar - Sob 05 Lis, 2011

341. Grecki osiołek :)


litlfisch - Nie 06 Lis, 2011

myslidar napisał/a:
Grecki osiołek :)

ma przyjemny wyraz "twarzy"

342


343

arietiss - Pon 07 Lis, 2011

myslidar, fajniutki! :smile:
litlfisch, lubią Cię te rude... :wink:

litlfisch - Wto 08 Lis, 2011

arietiss, i wzajemnie, czas zbierania zapasów ruszył na całego to się garną do ludzi i zdarza się że podejdą i z ręki biorą jedzenie
Riddle - Sob 12 Lis, 2011

344.

DevEBM - Sob 12 Lis, 2011

(nie)Ruda

345

Nuts? Nuts?! Gimme! Gimme!!! by Dev EBM, on Flickr

litlfisch - Nie 13 Lis, 2011

DevEBM, (nie)Ruda chyba ciut zżółkła

346 portrecik


347 w pełnej krasie

marians - Pon 14 Lis, 2011

348.


349.


350.


[ Dodano: Pon 14 Lis, 2011 16:43 ]
351.

moronica - Pon 14 Lis, 2011

348 najlepsze choc lepiej by bylo gdyby bylo wiecej dolu, mniej gory
349 mozna bylo sobie darowac

CzarekFH - Pon 14 Lis, 2011

352.

kufel - Pon 14 Lis, 2011

litlfisch napisał/a:
346 portrecik
cos jakość padła.

marians, 348 i 351 naj

CzarekFH napisał/a:
352.
ładnie pozuje ;)
marians - Pon 14 Lis, 2011

kufel - znaczy, że krowy są fotogeniczne :D
litlfisch - Pon 14 Lis, 2011

kufel napisał/a:
litlfisch napisał/a:
346 portrecik
cos jakość padła.

obiecuje poprawę :wink:

marians napisał/a:
kufel - znaczy, że krowy są fotogeniczne :D

nie ma niefotogenicznych zwierząt są tylko źle zrobione fotki :mrgreen:

bluebird - Wto 15 Lis, 2011

353. troche z innej beczki

litlfisch - Wto 15 Lis, 2011

bluebird napisał/a:
troche z innej beczki

na tą galaretkę trzeba osobny kulinarny temat założyć :mrgreen:

arietiss - Wto 15 Lis, 2011

bluebird, ładne! :smile:
kufel - Wto 15 Lis, 2011

353 niezłe.

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2011 14:07 ]
marians napisał/a:
kufel - znaczy, że krowy są fotogeniczne :D
mozliwe. no chyba ze
litlfisch napisał/a:
nie ma niefotogenicznych zwierząt są tylko źle zrobione fotki :mrgreen:
:)
infocyk - Wto 15 Lis, 2011

bluebird, fajowe :smile:

354. Kotek wchodzący na drzewo.

arietiss - Wto 15 Lis, 2011

infocyk, fajny maluch! Dobrze mu idzie... :smile:
mozer - Wto 15 Lis, 2011

355 To ja jeszcze nawiążę do poprzedniego ;)


arietiss - Sro 16 Lis, 2011

mozer, fantastyczne! Jaka szkoda, że nie cała, ale chyba trzeba by robić panoramę... :smile:
kufel - Sro 16 Lis, 2011

mozer napisał/a:
355
świtne , fajne kolory.
mozer - Sro 16 Lis, 2011

arietiss, masz rację - cholernie długie "zwierzątko". :) Mam gdzieś całe, ale nie wyszło tak fajnie.
raf7775 - Nie 20 Lis, 2011

356.

arietiss - Pon 21 Lis, 2011

W trochę innym wydaniu niż w WP...
357.

kufel - Pon 21 Lis, 2011

arietiss, ładny portret. oczy kota zjawiskowe. pewnie cecha gatunku.
arietiss - Wto 22 Lis, 2011

Tak, to Ragdoll, one mają niebieskie oczy. :smile:
komor - Wto 22 Lis, 2011

arietiss, musisz sobie to chyba wpisać w stopkę, bo pytanie o te boskie oczy jest już po raz fafnasty na forum. :)
infocyk - Wto 22 Lis, 2011

… albo zmieniaj odpowiedzi np.: to po picia denaturatu, od oglądania seriali, od patrzenia na ptaki na błękitnym niebie :smile: .
litlfisch - Wto 22 Lis, 2011

arietiss, czy te oczy mogą kłamać :wink: moooże zahipnotyzować
kufel - Wto 22 Lis, 2011

Cytat:
arietiss, musisz sobie to chyba wpisać w stopkę, bo pytanie o te boskie oczy jest już po raz fafnasty na forum. :)
nie no ja tam o przyczynę koloru nie pytam , bo wiem ze ten typ tak ma :P nie wiedziałem jedynie jaki to dokładnie gatunek ;)
bluebird - Czw 24 Lis, 2011

arietiss, 357 ale niebieskooka laseczka ;-)
arietiss - Czw 24 Lis, 2011

Przyznam, że był to miedzy innymi powód dlaczego właśnie taką rasę wybraliśmy. Nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że koty mogą mieć niebieskie oczy. Raczej moja wiedza o kotach była bardzo mizerna... Byłem raczej zwolennikiem psa. Jednak teraz bym się nie zamienił! Dzięki wszystkim za miłe słowa. :smile:
moronica - Czw 24 Lis, 2011

arietiss, syjamskie rowniez maja niebieskie oczy, przynajmniej czesc odmian
arietiss - Czw 24 Lis, 2011

Tak, teraz wiem, ale wcześniej moja wiedza o kotach była bardzo mizerna. Jak na typowego faceta przystało. :wink: Mieliśmy jeszcze jedną kotkę Neva Masquarade i ona tez miała niebieskie oczy. Może ciut bardziej błękitne od Ragdollki. Niestety biedaczka zdechła... :sad:
Nikonka - Pią 02 Gru, 2011

358.




359


360


361


:mrgreen:

forrest - Nie 04 Gru, 2011

Nikonka, jak dla mnie wszystkie cztery są MEGA z.......e (tematycznie i technicznie) :mrgreen:
litlfisch - Nie 04 Gru, 2011

Nikonka, jak dla mnie to 359 i 360 zaczyna coraz bardziej pasować mi płytka GO
na 361 chyba bardziej pasował by mi poziomy kadr :smile:

TS - Nie 04 Gru, 2011

358 - Taki klasyczny psi portret, fajne, choć wolałbym nieco większą głębię ostrości, żeby coś było widać w tle.
359 - Niesamowite, że tak się dały ustawić!
360 - Tutaj kolorystyka mniej mi się podoba
361 - Rewelacja, najbardziej ze wszystkich, mimo uciętego ucha :)

Był pies, był kot, to do kompletu ;)
362.

kajtek19891 - Wto 06 Gru, 2011

Waran stepowy - my little friend
363.


364. Rasy tego osobnika niestety nie znam..

moronica - Wto 06 Gru, 2011

to mops ;)
kufel - Wto 06 Gru, 2011

kajtek19891 napisał/a:
Rasy tego osobnika niestety nie znam..
fajne. choć szkoda ze coś mu z głowy wyrasta. ;)
kajtek19891 - Wto 06 Gru, 2011

moronica napisał/a:
to mops ;)

Dziękować, będę już wiedział ;)
kufel napisał/a:
kajtek19891 napisał/a:
Rasy tego osobnika niestety nie znam..
fajne. choć szkoda ze coś mu z głowy wyrasta. ;)

To smycz szkoleniowa (?). W każdym razie dziewczyna, której jest ten psiak chciała, żeby smycz została, nie wiem czemu, nie znam się na tym :razz:

mozer - Wto 13 Gru, 2011

365. ;P

Kinga - Wto 13 Gru, 2011

kajtek19891 dobry ten mops :smile:
dcs - Wto 13 Gru, 2011

Kinga,
Chyba mozer :mrgreen:

Kinga - Wto 13 Gru, 2011

dcs napisał/a:
Kinga,
Chyba mozer

:?: :?: :?: :?:

no Mozer może też :wink:

mozer - Wto 13 Gru, 2011

Ale kapci nie przynoszę ;P
dcs - Wto 13 Gru, 2011

Miałem na myśli 365
mozer - Wto 13 Gru, 2011

dcs, ale koleżanka pisała o zdjęciu 364.
Kinga - Wto 13 Gru, 2011

Ok 365 tez mi sie podoba :grin: Panowie nie ma tematu :wink:
dcs - Wto 13 Gru, 2011

mozer, Nie znam się na psach. Myślałem, że 365 :mrgreen:
Nikonka - Czw 15 Gru, 2011

hopsa-hopsa
366.


367.


kufel - Czw 15 Gru, 2011

Nikonka, obydwa fajne. na 366 fajna kolorystyka.
Kinga - Czw 15 Gru, 2011

366 dla mnie rewelacja! Fajne masz te psy :grin:
guli - Pią 16 Gru, 2011

366 cudne ujęcie i kolor. propsy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group