forum.optyczne.pl

Inne akcesoria fotograficzne - Przyrząd do powiększania

Tomasz D. - Nie 20 Maj, 2007
Temat postu: Przyrząd do powiększania
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Chciałbym przedstawić Wam mój problem, mam nadzieję, że pomożecie mi doradzając lub polecając jakiś sprzęt go rozwiązać.

Otóż od kilku lat fotografuję Canonem PowerShot S2 IS. Postanowiłem się jednak przerzucić teraz na lustrzankę cyfrową Canona EOSa 400D. Jednak jak wiadomo, w lustrzankach foci się jedynie przy pomocy wizjera (nie jak w kompaktach przez celownik lub wyświetlacz). W związku z tym, że mam problemy ze wzrokiem, a wizjer w 400D jest dość mały rozglądam się za jakimś sprzętem, który umożliwiłby powiększenie obrazu przy pomocy soczewki. Nigdzie jednak w necie nie znalazłem nic co przykułoby moją uwagę. Widziałem, muszle powiększające maks 2x, jednak to dla mnie troszkę mało (a z tego co się doczytałem powiększają one jedynie centralny obraz kadru).

Chciałbym przedstawić Wam mój pomysł na stworzenie takiego prowizorycznego powiększalnika i prosiłbym o odpowiedź czy wykonanie czegoś takiego jest w ogóle realne?

Otóż mój wyimaginowany powiększalnik wygląda mniej więcej tak:
Mamy coś na kształt muszli jednakże zwężonej po obu końcach, a rozszerzającej się ku środkowi. Idealnie na środku (w najszerszym miejscu tego czegoś) znajdowałaby się soczewka, która powiększałaby obraz widoczny w wizjerze (kształ soczewki odpowiadałby kształtowi wizjera, jednak był odpowiednio większy).

Czy dzięki takiemu czemuś uzyskałbym na owej soczewce powiększony (powiedzmy 3-4x) rzeczywisty obraz, taki jaki widzi aparat?

Bardzo proszę o odpowiedź i sugestie/rady.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Tomek Drzewiecki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group