forum.optyczne.pl

Lampy błyskowe i oświetlenie - JAKA lampa DO CANONA?

bobas2006 - Pon 28 Maj, 2007
Temat postu: JAKA lampa DO CANONA?
słuchajcie..interesuje mnie to...czy zamiast super markowych lamp.. wdodatku drogich..takich jak canona wszystkie serii EX... mozna uzywac np Sigmy Flash EF-500 DG ST ktoa jest znacznie tansza...majac nadzieje ze niewiele odstaje od konkurencji? a moze cos innego? metz? zaproponujcie coś !! :) :wink:
MartinF - Wto 29 Maj, 2007

Najpierw zadaj sobie pytanie do czego tak naprawdę potrzebujedz tej lampy i w jak ciemnych pomioeszczeniach będziesz nią robił. Ja mam 580 EX i jestem zadowolony, ale teraz brałbym raczej Metza z górnej półki do ślubów.
bobas2006 - Wto 29 Maj, 2007

chodzi mi własnie o nie jako sbarzo ciemne ale... pomieszczenia... ale takze sluby.. ja weiem ze jesli ma sie canonca 580 to jestesmy pany:) ale zadalem pytanie czy cos moze z nim konkurowac za mniejsza cene...
MartinF - Wto 29 Maj, 2007

Przykro mi ale nie robiłem tanimu lampami. Miałem metza i był ok do ślubów, miał dodatkowy błysk rozświetlajacy z przodu, ale za to też trzeba dac około 1500 zł. Polecam szczerze 430 Ex, tańsza, da się kupić za 900 zł, a ma nawet lepsze temperatu od starszego brata i przy jasnych szkłach do kosioła wystarcza. Co do innych tanich lamp, nie kupiłbym bez własnoręcznego sprawdzenia.
bobas2006 - Wto 29 Maj, 2007

a co na to wszyscy inni? canonierzy? mm? arek? pomożecie?:D:D:D:D
MM - Wto 29 Maj, 2007

Ja nie pomogę. Posiadam 580 EX i nawet przez sekundę nie myślałem o czymś innym i z całą pewnością bym nie kupił czegoś innego. Lubię mieć mocną lampę, nawet jak korzystam tylko z ułamka jej mocy. Czasem serię zdjęć strzelę i wtedy mi zawsze kilka razy błyśnie tak jak powinna, w zwykłej reporterce mogę walnąć całą mocą i mi oświetli co trzeba (kiedyś z kilkudziesięciu metrów oświetlałem sobie kołujący samolot :lol: ), możesz jakiś większy rozpraszacz założyć i mocy nie braknie, głowica się kręci jak baletnica, mogę sobie czas nawet z 1/8000 sekundy załączyć, mam info o odległości i temperaturze palnika, mam wbudowany odbłyśnik... mnie się to przydaje i z tego korzystam.
Arek - Wto 29 Maj, 2007

MM ma rację. Choć ja na co dzień używam 430EX i sobie chwalę. Ja jednak nie focę samolotów ani ślubów (no może poza jednym, na którym
430EX dała sobie radę)

Arek

kerdm - Sob 09 Cze, 2007

A jak tutaj wypada Metz? Kupiłem ostatnio 54 MZ 4i (za 1239zł). Za bardzo nie zamierzam robić ślubów, ale ostatnio trochę popstrykałem dzieci na komuni. Zdjęcia wyszły prześwietlone... Znaczy dywan dobrze się naświetlił :D ale dzieci, jak błyszczące białe plamy. Pewnie trzeba było wziąć poprawkę na białe alby i złoty ornat :x Fotograf miał chyba 30D, lampę canona z dyfuzorem częściowo podniesioną.

Podobno Metz nie działa w pelnini z canonem... Czyli prześwietla i niedoświetla. Jak tam działa synchro? Normalnie jet E-TTL, jak podniosę palnik, to działa, ale jak dołączę drugi palnik, to ostaje tylko TTL i nie działa. Kiedyś pstrykałem EOSem 500N i Metzem 40 MZ 3i i działało na dwa palniki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group