forum.optyczne.pl

Serwis sprzętu i usterki - Canon 100-400L - coś lata w środku.

maziek - Nie 21 Mar, 2010
Temat postu: Canon 100-400L - coś lata w środku.
Dziś, po z górą trzech tygodniach, kiedy nie mogłem się wyrwać w plener wziąłem z szafki 100-400L a tu coś lata w środku. Wrażenie jakby mała metalowa kulka i drugie wrażenie, że potrafi przebyć dość długą drogę (tak z 15-20cm). Poza tym wszystko działa (mam wrażenie, że kiedy zaskakuje stabilizacja - obraz bardziej skacze na początku - ale może to tylko wrażenie). I co teraz?
Baku - Nie 21 Mar, 2010

Spróbuj wytrząsnąć to coś :twisted:
A tak na poważnie, to pozostaje chyba serwis. Jak masz gwarancję, to nie ma się co zastanawiać, jak nie masz, to przelicz diengi i rozbij świnkę-skarbonkę.
Dlaczego? Ano, jak coś tam lata, a nie latało, to w najlepszym razie nic się nie stanie w najbliższym czasie. Ale nie znasz dnia ani godziny, gdy to coś przedostanie się w takie miejsce, że zacznie wpływać na obraz, zatnie obiektyw na ogniskowej lub unieruchomi mechanizm AF lub IS. Pomijam już fakt, że jeśli nie jest to ciało obce, którego należy się z obiektywu pozbyć, to może to być "ciało własne" obiektywu, które się obluzowało i lata, a pewnie potrzebne jest w innym miejscu.

MM - Nie 21 Mar, 2010

Popatrz na obiektyw od strony przedniej soczewki i "popompuj".
maziek - Nie 21 Mar, 2010

Hm, przestało. Musiało gdzieś się zaczepić. Jak jeszcze latało próbowałem to zobaczyć, ale nic nie było widać, zresztą to latało raczej "po ściance". To na pewno nie jest ciało obce, bo jest to za duże. I raczej metalowe, sądząc po odgłosie. No i masz babo placek...
Wujek_Pstrykacz - Nie 21 Mar, 2010

O kurcze, zaraz u siebie sprawdzę czy wszystko OK.
maziek - Nie 28 Mar, 2010

Następny plener i choroba się posuwa. Po założeniu szkła zaraz pada aparat (jakby się wyładował akumulator). Akumulator jest OK...
krisv740 - Nie 28 Mar, 2010

maziek, a gwarancja już ci się skończyła?
bo to chyba tak jak w brata 28-300 coś się rozkręciło. mu finalnie zblokowało możliwość zoom'owania... :sad:

maziek - Nie 28 Mar, 2010

Muszę poszukać tych kwitów, oczywiście je gdzieś "przytrzasnąłem"... Jak ja nie cierpię kwitów...
krisv740 - Nie 28 Mar, 2010

maziek, radzę polubić...... :cool:
marek wytargował koszt naprawy.... nie pamiętam już na ile , ale początkowo coś około 200 usd mu "zaserwowali" ...

Djwalkman - Nie 28 Mar, 2010

krisv740 napisał/a:
maziek, a gwarancja już ci się skończyła?
bo to chyba tak jak w brata 28-300 coś się rozkręciło. mu finalnie zblokowało możliwość zoom'owania... :sad:


Nie mogę się powstrzymać - przy megazoomie zoom jest dość ważny ;) . Przykra sprawa, lecz zabawna :( :)

maziek - Nie 28 Mar, 2010

Wiedziałem, ze nie cierpię kwitów - taki mały przykład - ledwo rozpocząłem poszukiwania to sobie piwo na klawiaturę wylałem, grrr.... pół godziny sprzątania.

Znalazłem :) . Sprzęt został zakupiony 23 kwietnia zeszłego roku :) .

krisv740 - Nie 28 Mar, 2010

maziek, ty go wysyłaj jak najszybciej do serwisu - co?! :twisted:

góraszka niedługo i dęblin.... :roll: :razz: :mrgreen:

a pro pos ( :mrgreen: ) będziesz w dęblinie?

maziek - Nie 28 Mar, 2010

Generalnie zamierzam być wszędzie, gdzie się da - chyba, że żona wbije mi kołek osikowy ;) . Kiedy ten Dęblin - tam mnie jeszcze nie było!
krisv740 - Nie 28 Mar, 2010

http://www.wsosp.deblin.p...ne/plakat85.jpg
ja planuję sobotę... :cool:

skasowany - Nie 28 Mar, 2010

maziek, piknik 17-20.06.2010 ;) Same pokazy w powietrzu podobno 19.06 ;)
maziek - Nie 28 Mar, 2010

Sobota dobry dzień. Nie znam jeszcze swoich planów wakacyjnych (na ogół poznaję je w przeddzień ;) ) ale wstępnie mogę zadeklarować, że jeśli, to też w sobotę.
krisv740 - Nie 28 Mar, 2010

maziek,
na : http://www.forum.spotter....f129/index.html w większości wszystkie imprezy i w miarę aktualne informacje o ....!

ciekawie zapowiadają się pokazy na węgrzech, ILA berlin i oczywiście axalp... :twisted:

lupo57 - Nie 28 Mar, 2010

maziek napisał/a:
Sobota dobry dzień. Nie znam jeszcze swoich planów wakacyjnych (na ogół poznaję je w przeddzień ;) ) ale wstępnie mogę zadeklarować, że jeśli, to też w sobotę.


maziek ja tez tak mam, postaram się zatem do Was dołączyć

krisv740 - Nie 28 Mar, 2010

maziek, a co z tymi pokazami "kołocię" :smile:
maziek - Pon 29 Mar, 2010

Trochę wypadłem z obiegu bo za czym innym łaziłem ostatnio, ale jak czegoś się dowiem to wrzucę.

[ Dodano: Czw 08 Kwi, 2010 22:19 ]
Piszę list pochwalny o serwisie na Żytniej. Tyle się złego o nim naczytałem, że truchlałem na myśl o wysłaniu tam mojego szkła, a zostałem bardzo szybko i kompetentnie załatwiony. Szkło wysłałem we wtorek w zeszłym tygodniu, a już dziś odebrałem przesyłkę (a w tzw. międzyczasie mieliśmy święta W.). Cały czas miałem podgląd na stronie www co jest grane. Został wymieniony układ stabilizacji obrazu. Przy okazji szkło zostało gruntownie wyczyszczone. Jest jeszcze jedna zmiana - wyregulowano w jakiś sposób pierścień ustalający siłę potrzebną do suwania pompką - od nowości miałem tak, że albo suwało się ciężko, albo bez stanów pośrednich tubus wylatywał całkiem luźno. Teraz w szerokim zakresie ustawienia pierścienia jest stopniowanie łagodnego hamowania.

Brawo, brawo, brawo.

zakopiec - Wto 18 Maj, 2010
Temat postu: Re: Canon 100-400L - coś lata w środku.
maziek napisał/a:
Dziś, po z górą trzech tygodniach, kiedy nie mogłem się wyrwać w plener wziąłem z szafki 100-400L a tu coś lata w środku. Wrażenie jakby mała metalowa kulka


Miałem to samo. Taki urok tego modelu.
Rozkręciłem e-Lkę - fajna prosta konstrukcja a powód latania czegoś.
Odrecają się śrubki które pracuja przy zoomowaniu. Wkręciłem i poskładałem.
Sprawdziłem pozostałe i musiałem dokręcić bo już luźno zaczynały chodzić.

zug - Wto 18 Maj, 2010

zakopiec napisał/a:
Odrecają się śrubki które pracuja przy zoomowaniu.

Które :arrow: śrubki ?

candy - Sro 19 Maj, 2010

oj zug, te takie małe czarne no.... :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group