forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - Photo Day 8.0 Wrocław

starr - Pon 19 Kwi, 2010
Temat postu: Photo Day 8.0 Wrocław
To kilka moich zdjęć z PhotoDay 8.0 we Wrocławiu. Tematem był ostatni przed remontem ,widok Dworca Głównego PKP, ale dla mnie nie tylko

Zdjęcia można oglądać na

http://aleproste.pl/Dworz...934+czytaj.html

edmun - Pon 19 Kwi, 2010

wybacz ale zdjęcia nawet jako reportaż nie ruszają mnie zbytnio. na większości niepoprawna ekspozycja (chyba że ja mam dzisiaj z monitorem coś nie tak).
p.s. na tym forum też staramy się dorzucać zdjęcia bezpośrednio, a nie zapraszając na obcą stronę

starr - Pon 19 Kwi, 2010

W każdym razie dzięki, zawsze jakaś opinia lepsza niż żadna. Jakbyś jeszcze powiedział które zdjęcie według Ciebie jest złe, a które trochę lepsze miałbym z tego jakąś naukę.

A zdjęcia łatwiej jest mi pokazać na mojej stronie, bo tam już są i nie muszę ich drugi raz ładować do neta.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

skasowany - Pon 19 Kwi, 2010

starr, jak Ci się nie chce ładować do 'neta' na forum to nie oczekuj, że innym będzie się chciało je szczegółowo komentować ;)
edmun - Pon 19 Kwi, 2010

kiedyś wrócę. dzisiaj za późno aby się rozpisywać, a od jutrzejszego ranka maraton w pracy :) a linkowanie tutaj nie jest dla Ciebie za trudne. wystarczy wstawić
Kod:
[img]http://www.serwis.pl/zdjecie.jpg[/img]

w takim formacie, pamiętać aby pliki nie były większe niż 800-900 pikseli na szerokość, ponumerować jako kolejne (czyli jak ktoś wrzucił zdjęcie o numerze 10, to Ty wrzucasz swoje od numeru 11 i jest ok,
bo przynajmniej jak chcesz skomentować, to odnosisz się do konkretnego zdjęcia w danym temacie. Ja teraz nawet nie wiem jak komentować Twoje zdjęcia, bo musiałbym je opisać np.
na zdjęciu na dole po lewej tam gdzie Pani w blond włosach patrzy w prawo, to nie podoba mi się xxxxxxx

Stąd też prosimy o wrzucanie tutaj :D
Dobranoc :mrgreen:

mnich - Wto 20 Kwi, 2010

edmun napisał/a:
(chyba że ja mam dzisiaj z monitorem coś nie tak).

To nie monitor kiolego. ;)

@starr faktycznie mogłeś się mocnej postarać, ale początki zawsze są ciężkie. Nie zrażaj się.

starr - Wto 20 Kwi, 2010

Dzięki Wam poczytałem dzisiaj trochę o ekspozycji itp. w Foto-poradnik Pawła Dumy

Bardzo przystępnie napisane

Może macie ciekawe linki do tekstów w temacie, chętnie poczytam

No i fotka robiona bez presji czasu i miejsca. Mam nadzieję że lepsza od tamtych :?:


zug - Wto 20 Kwi, 2010

starr napisał/a:
Może macie ciekawe linki do tekstów w temacie, chętnie poczytam

http://szerokikadr.pl/poradnik/ :wink:

edmun - Sro 21 Kwi, 2010

starr, czy zauważyłeś na tym zdjęciu że coś Ci po lewej wystaję? Dla Ciebie może to jest coś nieistotnego, ale np. dla mnie już niedopuszczalne. Dodatkowo można powiedzieć że "leci"... weź ekierkę i przyłóż do zdjęcia, zobaczysz że jest krzywe.
Takie detale dużo niszczą.
P.S. Czemu tak niemiłosiernie obciąłeś wieżyczkę u góry ? :(

starr - Czw 22 Kwi, 2010

Fakt faktem jest krzywe i coś wystaje, nieładnie. Jednak bardziej chodziło mi o ocenę ekspozycji tego zdjęcia.
Wieżyczka akurat nie była tematem tej fotki i dlatego została ucięta.
Jak wiadomo ( i jak wynika z lektury ) zdjęcie to sprawa mocno osobista i tak jak do spraw technicznie oczywistych (śmieć z lewej i krzywizna) jak najbardziej należy się czepiać to, w innych przypadkach można jedynie powiedzieć, że "ja zrobiłbym to inaczej".

Zdjęcie wydaje mi się trochę matowe, jak można to zmienić?

hijax_pl - Czw 22 Kwi, 2010

starr, jak dla mnie - ekspozycja ok ;)
Usjwo - Czw 22 Kwi, 2010

starr napisał/a:
Zdjęcie wydaje mi się trochę matowe, jak można to zmienić?


Trzeba uzyc papieru nie matowego tylko blyszczacego. Ja na przykalad wywolalem na polmacie, chociaz nie wiem czy lepsze :wink: .


starr - Pią 23 Kwi, 2010
Temat postu: Fotografia ruchu
A jakie macie doświadczenia w fotografii dynamicznych scen, jakieś sprawdzone patenty?

Jak dobierać parametry ekspozycji?

Jak w tym temacie wypada moja dzisiejsza fotka ?


hijax_pl - Pią 23 Kwi, 2010

starr, hm... to był wyścig czy wystawa? ;)
zug - Sob 24 Kwi, 2010

starr, chyba jednak nie czytałeś poradnika :roll:
starr - Sob 24 Kwi, 2010

Inna fotka z tej imprezy



reszta jeśli jednak ktoś by chciał zobaczyć na

http://aleproste.pl/Odcin...633+czytaj.html

hijax_pl - Sob 24 Kwi, 2010

starr, jest taka technika, co się zowie "panoramowanie " - polecam zapoznanie się z nią :)
starr - Sob 24 Kwi, 2010

Tak wiem, ale ( może nie wiesz, bo przecież nie wszyscy są fanami rajdów) to nie są zdjęcia pozowane. Po drugie ja robię takie ujęcia, które akurat mi się podobają i które akurat mam możliwość wykonać.
Bardziej liczę na oceny dotyczące technicznych aspektów, niż osobistych upodobań artystycznych ( bez urazy )



fotka z dzisiejszego dnia rajdu, reszta jak zwykle na mojej stronie zapraszam

http://aleproste.pl/Dzie%...373+czytaj.html

edmun - Nie 25 Kwi, 2010

do komentowania zdjec mamy osobne tematy np. fotografia sportu czy fotografia pojazdow. zapraszam do poszczegolnych tematow :)
goltar - Nie 25 Kwi, 2010

Dokładnie tak jak pisze edmun, ten temat zamykam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group