forum.optyczne.pl

Aparaty analogowe - 67 vs 645

bombramsel - Nie 25 Kwi, 2010
Temat postu: 67 vs 645
Witam.
Ostatnio naszła mnie straszna ochota na zamiany i podjąłem decyzję, sprzedaje cyfrę, a jej kosztem wskoczyć ma do mojej torby średni format.
Spędziłem godziny szukając odpowiedzi który format wybrać, przejrzałem chyba całego flickr'a przeglądają zdjęcia i nadal nie jestem w pełni przekonany w którą stronę pójść.
Głównie fotografuję ludzi, a najczęściej kobiety czyli portret/glamour w plenerze itp i od MF oczekuję trójwymiarowości zdjęcia, 'plastyki' oraz ostrości połączonej z ładnym bokehem(+krajobraz).
Pomijając kwestię powiększeń, skanowania, ilości klatek (chociaż tylko 10 trochę boli) czy może ktoś podzielić się doświadczeniem który system wybrać, RZ67 czy (Mamiya/Contax)645?
Wiem, że 645 ma jaśniejsze szkła i ich większy wybór (np świetny Planar 80/2).
Czy 67 może mi zaoferować jeszcze coś więcej w kwestii plastyki obrazu niż 645?
Dodam że w grę wchodzi (Mamiya RZ67 lub Mamiya/Contax 645) + tak jasne szkła jakie można podpiąć ;)
Liczę na owocną dyskusję.
Pozdrawiam
Łukasz

lupo57 - Nie 25 Kwi, 2010

a może takie cudo, mnie się strasznie podoba, jak bym miał kasę to bym kupił :)

http://www.allegro.pl/ite...x_fa_75_mm.html

ophiuchus - Nie 25 Kwi, 2010

Mariusz L. foci takim Pentaksem chyba. Jego zdjęcia mówią same za siebie... :D
candy - Nie 25 Kwi, 2010

jeśli myślimy o tym samym Mariuszu L. to wydawało mi się że foci Kievem(tak przynajmniej napisał mi na priva kiedy zapytałem sie o sprzęt,chyba że ma też Pentaxa)
muzyk - Pon 26 Kwi, 2010

Mamiya 67RZ. :cool:
Polecam, choc sam nie mam. Polecam, ale raczej nie do krajobrazow.
Jak dla mnie 1/400 sek najkrotszy czas otwarcia migawki, to za malo.
Jesli jasny obiektyw i dobrze sloneczny dzien ... moze byc problem, bo ktora firma produkuje jeszcze kolorowe filmy z iso 25?

Poki co, po kradzierzy Kieva 88 :cry: mam Kiev 60 za pare groszy. Na pewno nie bedzie mial problemu z lewym swiatlem.

Pentax ... ja bym chyba wzial 67. 645 (429 euro) ... to taki maly sredni format :mrgreen:
Choc z drugiej strony, 67 to kloc serdeczny ... a 645 nawet legendarny :razz:

mavierk - Pon 26 Kwi, 2010

Contax 645 + 80/2 to nie jest mała kasa, ale za to będę mógł ściągać Twoje zdjęcia i mieć je na tapecie :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group