forum.optyczne.pl

Lornetki - jaka lornetka

vide - Pią 28 Kwi, 2006
Temat postu: jaka lornetka
witam,

posiadam lornetkę IOR 8X30,
teraz chciał bym coś z większym obiektywem,powiedzmy 50tka.
co radzicie tak do 3 tys.
Na oku mam iora10x50,fujinona 10x50 fmtx-sx
Zależy mi na dobrej rozdzielczości i dosyć dużym polu widzenia.

A tak na marginesie to dlaczego w ogóle w testach niema żadnych lornetek IOR ?
:roll: :wink:

Arek - Pią 28 Kwi, 2006
Temat postu: Re: jaka lornetka
Hej!

Do 3000 zł Fujinon jest bardzo dobrym wyborem. Chyba, że chcesz pozekać na WO 10x50, które będzie wyglądało tak samo jak Fujinon, ale będzie miało szkło ED w obiektwie i będzie za 2x tańsze.

vide napisał/a:

A tak na marginesie to dlaczego w ogóle w testach niema żadnych lornetek IOR ?
:roll: :wink:


A kto jest ich dystrybutorem na Polskę?

Arek

vide - Pią 28 Kwi, 2006

dystrybutorem na Polskę celowników oraz lornetek IOR jest
http://www.sportsoptics.pl.
myślisz że rozdzielczością i właściwościami optycznimi ten wo10x50 dorówna Fujinowi?

Arek - Pią 28 Kwi, 2006

Wielkie dzięki za tą informację. Nie wiedziałem, że ten sprzęt jest do dostania w Polsce.
Dodałem Twoją lornetkę do bazy:
http://www.optyczne.pl/index.php?lornetka=573
Zachęcam do dodania opinii. W szczególności mam pytanie odnośnie pola widzenia tej
lormetki bo rumuńskie strony producenta podają pole 8 stopni (140/1000), a polski
dystrybutor podaje 111/1000 czyli 6.3 stopnia. Różnica duża...

Arek

P.S. WO może dorównywać Fujinonowi. Ale czy będzie, to się przekonamy jak dojdzie do nas do testów.

vide - Pią 28 Kwi, 2006

Postaram się napisać coś o niej,coś czego jestem pewien.
Myślę że lornetka jest godna uwagi.
Szkła i powłoki doskonałe.
Istnieje możliwość dania tej lornetki do waszych testów.
a tu test-porównanie.
http://www.holgermerlitz.de/kern8x30.html

A co do 50tki to chyba się zdecyduję na tego fuijnona 10x50.

Arek - Pią 28 Kwi, 2006

Na pewno nie będziesz zawiedziony.
Kmiernik - Pią 28 Kwi, 2006

Nie chciałem się wymądrzać, bo nigdy nie widzałem ani IOR, ani Fujinona, ale czytając amerykańskie strony zauważyłem, że IOR ma bardzo dobre (wręcz entuzjastyczne) recenzje. Lornetka IOR 10x50 ma podobnież powłoki Zeissa oraz również niemiecką optykę (Schott Glasswerke) oraz "oversized prism". Cena waha się w okolicach 500$, więc może warto na nią choćby popatrzeć z ciekawości.
vide - Pią 28 Kwi, 2006

IOR ma naprwdę swietne właściwości optyczne i pancerną obudowę.
Porównywałem iora 8x30 z deltą 7x50silver,ior powalił tą deltę jakością obrazu,mowa oczywiście o dziennych warunkach :wink:
W iorze 8x30 jest tak potężna głębia że ma się wrażenie 3d.

eska - Pią 28 Kwi, 2006

Az wstyd sie przyznac, ze nie testowalismy tego produktu z Rumuni, a mielismy rozne wynalazki m.in. z Japoni ;-)

Mysle, ze przybedzie nam kolejna pozycja do przetestowania.

Konrad

vide - Pią 28 Kwi, 2006

w tej chwili mamy już w Polsce iora8x30,można go testowac,
dostałem informację że niebawem pojawi się w kraju prawdziwy diabeł
IOR 8X56.

Kmiernik - Sob 29 Kwi, 2006

Swoją drogą IOR to kolejny przykład po Meopcie jak powinien działać narodowy producent optyki. Zainwestowali w linie, kupili pewno na licencji jakieś technologie i firma działa. Aż żal bierze, że nasze PZO nie chciało pójść w ślady analogicznych zakładów z innych krajów zza dawnej kurtyny.
Arek - Nie 30 Kwi, 2006

Tym bardziej, ze ma bardzo udane konstrukcje. Na przykład 11x40 i 7x45. Tylko powłoki wymienić na dzisiejsze, tak aby sprawność sięgneła poziomu około 95% i mamy hiciora.
vide - Sro 03 Maj, 2006

Pole widzenia w iorze 8x30prawidłowo jest podane na stronie producenta i wynosi 8 stopni (140/1000),
vide - Pią 05 Maj, 2006

witam,
zamówiłem sobie fujinona 10x50 fmtx-sx i mam pytanie czy montując go na statyw potrzebuję jakies przejściówki czy coś podobnego?

Arek - Pią 05 Maj, 2006

Gwint ma standardowy, więc potrzebujesz tylko zwykłej stopki. Choć te standardowe stopki nie są zbyt stabilne co przy wadze Fujinona może być problemem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group