forum.optyczne.pl

Opinie i uwagi - Nowy fleszowy przerywnik

corckie - Sro 19 Maj, 2010
Temat postu: Nowy fleszowy przerywnik
Cały czas byłem wielce uradowany faktem, że optyczne nie stara się iść za tłumem i zachowuje czytelność względem 'wybajerowania'. Właśnie widzę, że pojawił się box z nowymi artykułami. Chwała, że nie jest we flashu. Jednak jak dla mnie to jest te element, który teraz aż nadto się na stronach promuje, a 90% użytkowników ma odruch wymiotny na jego widok. Podobnie jak na box z tagami. Polecam poczytać o zmianach wprowadzonych na innej stronie, na której konto mam już kilka ładnych lat, gdzie na forum nowa szata graficzna została wręcz zrównana z ziemią. http://www.frazpc.pl/b/257716 Dwa wnioski jakie stamtąd płyną, to :
1. po co zmieniać coś, co jest dobre? tylko po to, żeby coś zmienić ?
2. jak już zmiany, to z głową, a nie wszystko co nam przyjdzie do głowy, byle więcej.

Bo wyjdzie z tego takie kuriozum, jak http://pclab.pl/ . Chwała temu, kto w tym całym burdelu odnajdzie interesującą treść wśród aktualności przemieszanych z artykułami, boxu z tagami (PO CO?) , bazy firm zumi (?!?!), wiadomości z onetu (!?!??!?!?!?! czemu nie z pudelka?) czy appletu pokazującego kto lubi serwis w facebooku (?!?!?!!? że co proszę? KOGO TO OBCHODZI?). W sumie niepotrzebnie wyżywam się tutaj na pclabie, ale po prostu chciałem podać skrajny przykład.

Póki co na Optycznych to tylko jeden mały box (nawet nie umiem tego nazwać po polsku, kalejdoskop?), ale mam obawy przed wprowadzaniem kolejnych 'nowoczesnych' pomysłów jak na wyżej opisanej przeze mnie stronie.

Pozdrawiam serdecznie i liczę, że przy wprowadzaniu kolejnych nowości będą one bardziej przemyślane :wink:

RobertO - Sro 19 Maj, 2010

corckie, dzieki za uwagi. nad wiadomosciami z onetu wlasnie sie zastanawiamy. myslimy tez aby dorzucic newsy z Pudelka oraz kilka fajnych widgetow. okienko z tagami jest juz na ukonczeniu ;-)

a tak na powaznie to chcemy wypromowac kilka rzeczy na stronie glownej, aby osoby, ktore pierwszy raz do nas trafiaja od razu wiedzialy jakie tresci mozna znalezc na stronie.

poza tym byl problem ze znalezieniem miejsca na promocje takich rzeczy jak np. obecny konkurs organizowany z fujifilm. pojawily sie glosy krytyki na temat informujacego o nim newsa, ktory zmienial swoje polozenie. mysle ze tego typu box jest duzo lepszym rozwiazaniem.

corckie - Pią 21 Maj, 2010

kalejdoskop jeszcze przeżyję, szczególnie, że nie jest we flashu i nie będzie specjalnie przeszkadzał na telefonie ;)


tutaj parę przykładów, gdyby zaczęły Wam chodzić po głowie głupie pomysły ;)

stary fraz vs nowy

stary filmweb vs nowy

MC - Pią 21 Maj, 2010

Faktycznie, przeglądanie strony głównej na komórce w chwili obecnej jest męczące...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group