forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIE HDR Lipiec-Grudzień 2010

Wujek_Pstrykacz - Czw 01 Lip, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIE HDR Lipiec-Grudzień 2010
Fotografie HDR lipiec-grudzień 2010
cumulus - Sob 03 Lip, 2010

Stępina

1.


2.

arietiss - Pon 05 Lip, 2010

cumulus, 1 bardzo dobra!
petrus33 - Pon 05 Lip, 2010

Ta 2 to chyba nie HDR ?
Efektu w ogóle nie widać.

Tutejszyn - Pon 05 Lip, 2010

Dla mnie technika HDR wiąże się raczej z wizualną zmianą. Kiedy nie widzę fotografii i słyszę "HDR", w wyobraźni zaczynam budować wyobrażenie tego co za chwilę zobaczę. Często spodziewam się nawet zobaczyć coś "odjechanego". Wydaje mi się, że zastosowanie techniki HDR bardziej jako retuszu nie do końca czyni fotografię zrobioną w technice HDR. cumulus, zdjęcie nr 2 umieściłbym w zupełnie innym temacie. Zdjęcie nr 1 podoba mi się jako zdjęcie. Jako HDR, już jakoś mniej..
hijax_pl - Pon 05 Lip, 2010

Tutejszyn, jeśli spojrzysz na jakąś scenę w słoneczny dzień, której rozpiętość jest około 20EV, i pomyślisz, że Twój aparat w porywach potrafi przenieść 8EV to myśląc o technice HDR powinieneś wyobrazić sobie proces, który umożliwi Ci stworzenie zdjęcia o najszerszym możliwych zakresie dynamiki, jak najbliżej oddający scenę, którą obserwujesz. Myślenie o cukierkowych, odjechanych, przerysowanych obrazkach - często będących wynikiem radosnej zabawy suwakami - to to zapewne nie jest ;)

Takie jest moje zdanie :)

W związku z tym, IMHO oba zdjęcia absolutnie pasują do tego działu. Z tym, że po 1 - widać że to HDR, a po 2 - nie :D

petrus33 - Pon 05 Lip, 2010

No bo zdjęcie 2 HDR-em nie jest :lol:
Oglądam je na profesjonalnym monitorze Eizo i nic tu z HDR-a nie widzę. Nic kompletnie !
Poza tym większość zdjęć to nie są HDRy, a jedynie DRI. To tak przy okazji.

hijax_pl - Pon 05 Lip, 2010

petrus33 napisał/a:
Poza tym większość zdjęć to nie są HDRy, a jedynie DRI.

A skąd takie założenie? Bo prawdziwego HDRa 32bitowego trzeba zmapować tonalnie aby można go było obejrzeć na monitorze? Czy może dlatego, że tak zamapowany HDR wygląda jak.. DRI?

Poza tym HDR to definicja procesu, czy określenie zakresu? Jeśli robimy zdjęcie zapisując jednocześnie JPG i RAW to co uzyskujemy? Czy RAW jest wersją HDR obrazu zapisanego w JPG? ;)

petrus33 - Pon 05 Lip, 2010

hijax_pl napisał/a:
petrus33 napisał/a:
Poza tym większość zdjęć to nie są HDRy, a jedynie DRI.

A skąd takie założenie?

A stąd, że większość fotografujących nie zawaraca sobie głowy robieniem kilku fotek, aby póżniej robić 3-5-7 składy w softwarze. Pstrykasz jedną i przy umiejętnej obróbce wychodzi piękne zdjęcie ze zwiększonym zakresem tonalnym. Zdjęcie 2 nie jest HDR-em.

hijax_pl - Pon 05 Lip, 2010

petrus33 napisał/a:
że większość fotografujących nie zawaraca sobie głowy robieniem kilku fotek
wypatrujesz ghostów? ;)
petrus33 napisał/a:
póżniej robić 3-5-7 składy w softwarze
Bez sensu... +-1EV to max co da się z RAWA wycisnąć w zdecydowanej ilości przypadków...
petrus33 napisał/a:
Zdjęcie 2 nie jest HDR-em.
cumulus, to jak to jest z tym zdjęciem? Rozwiejesz wątpliwości? :)
cumulus - Pon 05 Lip, 2010

arietiss, dzięki ;)
Tutejszyn, widzisz, masz rację, po prostu czasami używam techniki HDR, a raczej oprogramowania, nie do tego, by pokazać cukierkowy czy bajeczny świat, a po to by wyciągnąć z RAWA co tylko się da :) . Z tym że zdjęcie 1 jest bardziej "hdrowate" a 2 mniej.

hijax_pl napisał/a:
Z tym, że po 1 - widać że to HDR, a po 2 - nie :D

Dokładnie tak jest.

petrus33 napisał/a:
Zdjęcie 2 nie jest HDR-em.

hijax_pl napisał/a:
cumulus, to jak to jest z tym zdjęciem? Rozwiejesz wątpliwości? :)

Jest składane w Photomatixie z trzech JPEG ale z jednego RAWA

Zresztą pierwsze tak samo powstało ;)

Kwestia teraz czy do tego działu mają trafiać prace składane z 3 czy tam więcej zdjęć i tworzą jedną całość, czy prace, które powstały przy pomocy oprogramowania "HDR" nawet z jednego JPEGA ;) .

Tutejszyn - Wto 06 Lip, 2010

hijax_pl napisał/a:
...Myślenie o cukierkowych, odjechanych, przerysowanych obrazkach - często będących wynikiem radosnej zabawy suwakami - to to zapewne nie jest ;)

Powiedziałeś to w taki sposób, że trzymając w dłoni fotografie wykonane w technice HDR ma się ochotę schować je ze wstydem za siebie, aby potem gdy nikt nie patrzy, wyrzucić je daleko od siebie.. Wydaje mi się, że HDR stanowi już jakiś nurt w fotografii. Jest środkiem wyrazu.. Zdjęcia na których zarejestrowano obraz w taki sposób jak widzi to oko ludzkie, to są tylko zdjęcia o wysokiej rozpietości tonalnej. Słowo "HDR" moim zdaniem mogłoby już przestać być akronimem i zaistnieć jako samodzielne okreslenie nurtu w fotografii, na których autorzy się trochę powyżywają :)

Załóżmy, że będziemy prezentować tu takie HDRy nie-HDRy i w skutek awarii pogubią się tytuły tematów. Bez problemu rozpoznamy działy: "ptaki", "zdjecia nocą", "portret". A tutaj? Jeśli HDR tutaj ma być tylko ładnie wyretuszowanym zdjęciem, to dział raczej nie ma sensu. Bo idąc dalej, jaki jest sens pokazywać swoje umiejetnosci w poprawnej korekcie balansu bieli, czy nasyceniu kolorów.

Dodam tylko, że zdjęcie pierwsze bardzo mi się podoba..

jaad75 - Wto 06 Lip, 2010

Tutejszyn napisał/a:
Powiedziałeś to w taki sposób, że trzymając w dłoni fotografie wykonane w technice HDR ma się ochotę schować je ze wstydem za siebie, aby potem gdy nikt nie patrzy, wyrzucić je daleko od siebie..
Bo w przypadku wielu zdjęć "HDR" tak właśnie powinno być - zamiast wykorzystywać z umiarem i smakiem wspaniałe możliwości jakie daje ta technika, ludzie produkują kiczowate, kolorowe koszmarki, których jedynym celem wydaje się być eksponowanie tego, że są HDR-ami. Najgorsze jest to, że ewidentne wady obróbki są akceptowane jako "nieodłączne" przy tej technice, co jest ewidentną bzdurą i powoduje obniżenie akceptowalnych standardów. Nie wiedzieć czemu, HDR-owi twórcy często zapominają, że ta technika jest tylko metodą tworzenia obrazu i ma służyć jego właściwej rejestracji, a tematem wciąż pozostaje zawartość zdjęcia, a nie to jak zostało stworzone... Podumowując - to, że obraz HDR nie jest na pierwszy rzut oka rozpoznawalnym i nie narzuca ewidentnych skojarzeń z konkretną techniką wykonawczą, należy uznać za przejaw kunsztu obrabiającego, a nie wadę.
Tutejszyn - Wto 06 Lip, 2010

jaad75 napisał/a:
Bo w przypadku wielu zdjęć "HDR" tak właśnie powinno być - zamiast wykorzystywać z umiarem i smakiem wspaniałe możliwości jakie daje ta technika, ludzie produkują kiczowate, kolorowe koszmarki.....

To akurat nie dotyczy jedynie HDRu.
jaad75 napisał/a:
Podumowując - to, że obraz HDR nie jest na pierwszy rzut oka rozpoznawalnym i nie narzuca ewidentnych skojarzeń z konkretną techniką wykonawczą, należy uznać za przejaw kunsztu obrabiającego, a nie wadę.

Ale w tym przypadku bez sensu jest tworzyć osobna kategorię zdjęć. Zamiast tego lepiej stworzyć temat bardziej ogólny: "Zdjęcia poprawne technicznie".

hijax_pl - Wto 06 Lip, 2010

Według mnie ten wątek jest do prezentowania zdjęć wykonanych techniką HDR.
To czy będzie to widoczne czy też nie, czy będzie to zdjęcie cukierkowe czy też nie - jest kwestią drugorzędną.

Jako przykład podam taki obrazek:

Wersja w rozdzielczośći 800x532

Bez numerku, bo to NIE JEST HDR. Zdjęcie nie powstało ze złożenia kilku naświetleń, nie wywoływałem RAWa na kilka ekspozycji...
To po prostu odpowiednio obrobione zdjęcie w Lightroom'ie. Tylko i wyłącznie :)

Zatem, stosując się do Twoich sugestii - do jakiego wątku mógłbym takie zdjęcie wkleić? HDR czy Architektura?

Tutejszyn - Wto 06 Lip, 2010

Ech, życie... hijax_pl, nie prowadzę krucjaty w sprawie czystości wątku. Po prostu w dziale HDR chciałbym zobaczyć co macie do powiedzenia (pokazania) w tym temacie. Chodzi o zdjęcia świeże, ciekawe i unikalne. Zdjęcia ładnie naświetlone i poprawne technicznie oglądam w innych działach.
komor - Wto 06 Lip, 2010

Ja uważam, że zdjęcia robione z jednego pliku RAW niepotrzebnie znajdują się w tym dziale. Połowę swoich fotografii musiałbym tu wrzucić, bo często wyciągam z RAW-a przepalenia lub cienie wykorzystując możliwości RAW-a, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby nazywać to HDR-em.
Proponuję, żeby do wątku o technice HDR wrzucać jednak zdjęcia powstałe z więcej niż jednej ekspozycji. Czy to są trzy RAW-y czy dwa JPG-i to już sprawa drugorzędna, chodzi o ilość ekspozycji.
Co Wy na to?

hijax_pl - Wto 06 Lip, 2010

komor, zgadzam się.
mavierk - Wto 06 Lip, 2010

hijax_pl napisał/a:
To po prostu odpowiednio obrobione zdjęcie w Lightroom'ie. Tylko i wyłącznie :)
po raz kolejny widzę, że Fill Light w LRze jest strasznie kijowy... bardzo nie odpowiada mi ta opcja w tym programie. Jednak algorytm, który był w rawshooterze wymiata.
dr11 - Wto 06 Lip, 2010

mavierk, zależy jak kto używa :P Sama funkcja działa znośnie, ale dopiero w połączeniu z czernią, krzywymi i poziomami ich załamań rozwija skrzydła.
komor - Wto 06 Lip, 2010

Za dr11. Z tym, że nie mam pojęcia jak działa to w RAW Shooterze. :)
dr11 - Wto 06 Lip, 2010

No ja też nie, ale widocznie łatwiej i z mniejszą ilością pobocznych działań :)
hijax_pl - Wto 06 Lip, 2010

mavierk napisał/a:
po raz kolejny widzę, że Fill Light w LRze jest strasznie kijowy...

A co w niej kijowego? Ma rozjaśniać mid-tony i to robi. A co jest mid-tonem to inna sprawa.. Więc o co chodzi?

fortaigne - Wto 06 Lip, 2010

W takim razie pseudo HDR z Sopotu :)
3.

mavierk - Wto 06 Lip, 2010

hijax_pl napisał/a:
Więc o co chodzi?
Pewnie o to, że wg mnie ze zdjęcia robi się cukierek i nie odpowiada mi to ;)
Pebal - Sro 07 Lip, 2010

hijax_pl napisał/a:
mavierk napisał/a:
po raz kolejny widzę, że Fill Light w LRze jest strasznie kijowy...

A co w niej kijowego? Ma rozjaśniać mid-tony i to robi. A co jest mid-tonem to inna sprawa.. Więc o co chodzi?

Pewnie chodzi o to, że stosowane są prymitywne metody zachowania lokalnego kontrastu. Aby zachować lokalny kontrast przyjęto pewien promień działania narzędzia co powoduję, że rozjaśniane są nie tylko mid-tony, ale wszystko co znajduje się w określonym zasięgu. Takie działanie sprzyja powstawaniu efektu halo. Jak działa podnoszenie jasności mid-tonów z zerowym promieniem, można sprawdzić podnosząc ich jasność przy pomocy krzywej. Nastąpi znaczny spadek lokalnego kontrastu.
Programy dedykowane do HDR stosują bardziej złożone metody zwiększania lokalnego kontrastu.

1507 - Sro 07 Lip, 2010

nr 1 wydaje się być bardzo dobra, choć odnoszę wrażenie że leci w prawo, choć to może tylko złudzenie
jurg - Pią 09 Lip, 2010

4. Fotka z przed roku

W sumie to moje pierwsze i mam nadzieje ze nie ostatnie podejście do HDR’ów :]

moronica - Pią 09 Lip, 2010

no ja rowniez mam nadzieje, ze nie ostatnie ;) bo bardzo fajne i nie przesadziles z efekciarstwem, naturalnie wyszlo
kufel - Pią 09 Lip, 2010

jw, trójka bardzo fajna :)
fortaigne - Sob 10 Lip, 2010

bardzo delikatniutki pseudo HDR - Inne oblicze Gwiewontu...
5.


Sunders - Sob 10 Lip, 2010

jurg 3-ka mi też się podoba :smile:
arietiss - Pon 12 Lip, 2010

6.
Czekając na plony...

cumulus - Pon 12 Lip, 2010

fortaigne, widzę, że trafiła Ci się ładna inwersja :)

arietiss, chciałbym powiedzieć, że to zdjęcie jest fajne, ale szczerze to miałeś lepsze :razz: . Technicznie ok ale kadr mi nie pasuje. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie :)

arietiss - Pon 12 Lip, 2010

cumulus, dziekuję poniekąd za pochwałę! :oops:
Może to będzie lepsze?
7.
Letnie wieczory...

lupo57 - Wto 13 Lip, 2010

arietiss horyzont prawie środkiem idzie, dałbym więcej zieleni i mniej nieba, albo jak wolisz odwrotnie

Ps. w poprzednim zdjęciu to samo (horyzont)

arietiss - Wto 13 Lip, 2010

Przyjmuję... :oops:
Pebal - Wto 13 Lip, 2010

8. Ratusz
http://www.mmj.pl/~snibis...C_4847-1000.jpg

petrus33 - Wto 13 Lip, 2010

Szwecja - jezioro Asnen

9.

1507 - Wto 13 Lip, 2010

petrus33, 8 jest przejechane suwakami
petrus33 - Sro 14 Lip, 2010

1507 napisał/a:
petrus33, 8 jest przejechane suwakami

I właśnie tak miało być.

MC - Sro 14 Lip, 2010

petrus33 napisał/a:
1507 napisał/a:
petrus33, 8 jest przejechane suwakami

I właśnie tak miało być.

I wygląda koszmarnie.

petrus33 - Sro 14 Lip, 2010

MC napisał/a:
petrus33 napisał/a:
1507 napisał/a:
petrus33, 8 jest przejechane suwakami

I właśnie tak miało być.

I wygląda koszmarnie.

Mnie się podoba.

hijax_pl - Sro 14 Lip, 2010

Cytat:
Mnie się podoba.

Kaszkowate niebo - to zamierzone? No i ta jasna obwódka dookoła drzewa - też?

MC - Sro 14 Lip, 2010

I jeszcze brak jakiejkolwiek ostrości - gdziekolwiek...
petrus33 - Sro 14 Lip, 2010

Właśnie o to chodziło.
hijax_pl - Sro 14 Lip, 2010

Zdecydowanie wolę podejście Pebala w tym temacie. :)
arietiss - Sro 14 Lip, 2010

I tu znowu dochodzimy do pytania, co ma mieć na celu nasz HDR...? A tak to już jest, że jeden woli córkę, a drugi teściową... :wink:
moronica - Sro 14 Lip, 2010

widzialam juz gorzej pojechane HDRy niz 8 ale zgadzam sie, jak to mawiaja Niemcy "veniger ist mehr". padles ofiara dziury HDRowej ;)
http://a.imageshack.us/im...hotographer.jpg

1507 - Sro 14 Lip, 2010

z HDR jak z wódką, trzeba z umiarem, bo ze zdjęcia wyjdzie totalna kiszka
lolek88 - Sro 21 Lip, 2010

Pierwsza próba z HDRami :) Krytyka mile widziana.

10.

kufel - Sro 21 Lip, 2010

lolek88, jak dla mnie udane :) może ciut bym obniżył nasycenie kolorów .
Sajgon - Sro 21 Lip, 2010

I do aktualnego konkursu się nada... "W obliczu korozji."
Tutejszyn - Sro 21 Lip, 2010

10 - bardzo fajna, udana fotografia. Im więcej oglądam zdjęć wykonanych tą techniką, zauważam pewien nurt. Nie lubię fotografować brzydoty. Ruder, śmieci i choroby. HDR jednak potrafi z tą brzydotą zrobić coś dziwnego. Brzydota pokazuje tutaj swoje inne, nowe oblicze. A rzeczy czasem zwykłe i bezwartosciowe, jak chocby znoszony but, nabierają wartosci jakiegoś poszukiwanego artefaktu..
zug - Sro 21 Lip, 2010

lolek88, za kufel, obniżyć trochę nasycanie kolorów, będzie bardziej naturalne ;)
lolek88 - Sro 21 Lip, 2010

Dziękuje za opinie ;) Nasycenie i tak już obniżałem lekko, ale dzięki za radę, kolejne mocniej tak potraktuje :D
fatman - Czw 22 Lip, 2010

lolek88... powiem tak... dycha jest w cyc !

[ Dodano: Sob 24 Lip, 2010 01:15 ]
11. Mountain bike


1507 - Pon 26 Lip, 2010

fatman, 11 podoba się
arietiss - Wto 27 Lip, 2010

fatman, ale sprzęcik! :smile:

[ Dodano: Czw 29 Lip, 2010 07:44 ]
12


[ Dodano: Czw 29 Lip, 2010 07:46 ]
Sorki! Sprawdzam tylko linkowanie z Flickr, bo przeczytałem o problemach.

1507 - Wto 03 Sie, 2010

arietiss, 12 bardzo fajnie
fatman - Wto 03 Sie, 2010

Arietiss - czyżbyś cały czas kręcił sie wokół tej stodoły, którą prezentowałeś wcześniej? :wink:
Udane zdjęcie. Ja bym jednak trochę przyciemnił... Pozdr.

mordor123 - Wto 03 Sie, 2010

No to coś od siebie, nie wiem czy już było :???:

13


kufel - Wto 03 Sie, 2010

mordor123 napisał/a:
nie wiem czy już było :???:
było ;)
fortaigne - Czw 05 Sie, 2010

Mi sie podoba :)
1507 - Czw 05 Sie, 2010

mordor123, 13 świetne!
fatman - Pią 06 Sie, 2010

było mordor123, było...
Wybierz się na jakąś nową sesję i pokaż znowu pazur bo, że jesteś dobry w HDR-kowaniu starych maszyn już pokazałeś. Czekamy na więcej.

degol - Nie 08 Sie, 2010

mordor123, 13-ka świetna ! A że podobno już było, to powtórzę ... świetne ! :)
Kroolu - Nie 08 Sie, 2010

14.


arietiss - Sob 14 Sie, 2010

15.
Kiedy niebo oblało się czerwienią...

Adolfik - Sob 14 Sie, 2010

na 14 naprawdę dobrze widać HDR. Jakoś ta fotografia lotnicza mnie nie fascynuje a to zdjęcie świetne.
candy - Sob 14 Sie, 2010

15 - kolorki niby fajne,ale nie przemawia do mnie to zdjęcie
Adolfik - Sob 14 Sie, 2010

Nie chciałem być znowu tym pierwszym który to powie, ale Candy mnie wyręczył ;) Do mnie też nie trafia.
fatman - Sob 14 Sie, 2010

14. Jestem na TAK
15. Tym razem nie pochwalę. Góry z lasem w tle wyglądają zbyt sztucznie w tym oświetleniu. każdy intuicyjnie widziałby je sylwetkowo a przecież HDR robimy po to aby przywołać obraz takim jakim go widzieliśmy.
Arietiss... sorka brachu ale dawaj następne.

arietiss - Sob 14 Sie, 2010

OK, no cóż... Nie ma letko...! :roll:
16.
Snopek do snopka, uzbiera się kopka...


Pewno pół na pół? A tak mi pasuje... :roll:

Adolfik - Sob 14 Sie, 2010

Lepiej lepiej. Już znacznie bardziej się podoba. Choć tak w sumie mnie osobiście te snopki nie interesują fotograficznie, ale jako HDR pasuje.
kufel - Sob 14 Sie, 2010

tak, 16 zdecydowanie lepsze :) podoba mi sie.
arietiss - Nie 15 Sie, 2010

To może jeszcze:
17.
Lubogoszcz latem...

Adolfik - Nie 15 Sie, 2010

Uznacie pewnie to za zbrodnie ale jak idę na foty mam w plecaku nożyczki i takie dlugie mocno przeszkadzające badyle ... ciach!
arietiss - Nie 15 Sie, 2010

Adolfik, akurat specjalnie sie za nimi zasadziłem. Ot, takie widzimisię... Głupi pomysł?
Adolfik - Nie 15 Sie, 2010

Nie mówię że głupi, nie w moim guście. A HDR mi się wyjątkowo podoba więc tym bardziej krzewy wchodzą w moje oczodoły.
arietiss - Nie 15 Sie, 2010

Tak sobie pomyślałem, że stworzy to dodatkowy plan... i trochę zamiesza w zdjęciu, żeby nie było takim zwyczajnym widokiem.
Bumber - Nie 15 Sie, 2010

arietiss, byłoby ładnie gdyby nie te badyle... :neutral:
arietiss - Nie 15 Sie, 2010

No dobra! A więc 2:0! :sad: I koncepcja wzięła w łeb...! :lol:
pioroon - Pon 16 Sie, 2010

Hello,
tylko jeden tytuł jest dobry...

18. Mój pierwszy HDR (sorry za triala...)

dr11 - Pon 16 Sie, 2010

pioroon, pomyśl co chciałeś przedstawić? Czy technika HDR Ci w tym pomogła, czy chciałeś przedstawić nic ale za to w HDR. Piszę tak, bo na zdjęciu są same kłopoty ;) I balans bieli nie ten, kadr jakoś krzywo, no i tematu jakby brak :P
pioroon - Pon 16 Sie, 2010

dr11, były tylko trzy rzeczy, jedna to próba z HDRem, druga to przedstawienie malowidła jakby było plakatówkami zrobione, a trzecie to ciekawsze 'światło' niż tam było...zdaję sobie sprawę z krzywego kadru ;) Mam kilka pomysłów na tematy do HDRa, także jeszcze tu wróce :)
Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

Chyba jestem zbyt cienki w uszach ale 18 zdjęcia nie ogarniam. A konkretnie nie wiem jaki jest w nim sens i czy przypadkiem dobrym komórkowym aparatem nie wyszło by podobnie.
fatman - Pon 16 Sie, 2010

Arietiss - chmury po prawej stronie góry miały potencjał. Może coś wykroisz kompozycyjnie z nich.
Groni - Pon 16 Sie, 2010

A snopki mają poetycką głębie.
degol - Pią 20 Sie, 2010

Co tu schrzaniłem ?

19

kufel - Sob 21 Sie, 2010

degol napisał/a:
Co tu schrzaniłem ?
chmury,czyli światła wyszły dość niekorzystnie , dół natomiast (pól/cienie) pod względem tonalnym wyszedł ok ;)
zug - Sob 21 Sie, 2010

degol, pojechanie ostro :roll:
niebo dziwnie wygląda z jednej strony poprzepalane a z drugiej przesycony błękit
jakieś takie rozmyte, blurem jechałeś ?

moronica - Sob 21 Sie, 2010

degol, czy mi sie wydaje czy ostatnio kombinujesz z wielokrotna ekspozycja? ;)
kufel - Sob 21 Sie, 2010

zug napisał/a:
blurem jechałeś ?
pewnie kilka ekspozycji sklejanych ;)
cybertoman - Sob 21 Sie, 2010

degol napisał/a:
19
Wiaterek Ci naprzeszkadzal i korony drzew wygladaja jak rozmazane. Na chmurki przydalaby sie jeszcze jedno ciemne zdjecie do zlozenia. To czerwone w lewym, gornym rogu to nie wiem, skad sie wzielo. Ale dol jest ladny.
degol - Sob 21 Sie, 2010

kufel, zug, moronica, cybertoman, dzięki za uwagi .
Już wyjaśniam oczywiście na tyle co będę mógł ;)
Zdjęcie zamieszczone powyżej było składane z 8 ekspozycji, ostatnie chyba za mało ciemne, a właściwie przewaga jaśniejszych.
Drzewa w ruchu, gdyż zdjęcie wykonane he he nad Wisełką, a tam zazwyczaj mocno wieje, choć w niedalekim sąsiedztwie już nie, do tego z mostu Poniatowskiego, tutaj trudno wstrzelić się w niepodskakujący most, co i rusz jakiś tramwaj, autobus, most skacze, a z nim cały sprzęt, więc chwytałem chwilę jak sie dało, jak się umiało :)
Oczywiście ujęcia robione ze statywu.
Co do kolorków po lewej o których wspomina cybertoman, nie mam pojęcia, ale na składanych zdjęciach tego nie widać, może na tych prześwietlonych zebrane jakieś światło ?

dziękuję za powyższe uwagi, przy następnej okazji postaram się o poprawę, jak będzie , to sie okaże, zapewne raz lepiej ,a raz gorzej ;)

[ Dodano: Sob 21 Sie, 2010 12:41 ]
A i jeszcze chciałem się odnieść do poruszonych zdjęć, znaczy się drzew. Właśnie zależało mi na tym, by te drzewa, które żyją były w ruchu, a te "podcięte" jak zastygłe .

panmarecq - Sob 21 Sie, 2010

Tak przeglądam sobie ten wątek od pewnego czasu i z tymi hdr-ami jest jak samochodami kradzionymi w Polsce "policja znajduję jeden na sto".Tak samo tutaj rzadko kiedy, komuś wyjdzie coś co nie będzie kiczowate i przebajerowane.Mam nadzieję że już niedługo firmy które produkują aparaty zrobią takie matryce gdzie wszystko będzie ładnie naświetlone ;) ,bo hdry traktuję bardziej już jako grafikę niż fotografię.
Tutejszyn - Nie 22 Sie, 2010

panmarecq napisał/a:
..z tymi hdr-ami jest jak samochodami kradzionymi w Polsce "policja znajduję jeden na sto".Tak samo tutaj rzadko kiedy, komuś wyjdzie coś co nie będzie kiczowate i przebajerowane....

Dziekuję za opisanie tego zjawiska w przypadku HDR. Musisz jeszcze tylko odkryć tą prawidłowość dla innych typów fotografii. Być może potem zobaczysz to samo w swoich zbiorach. Jedno na sto. Czasem jedno na tysiąc...

arietiss - Nie 22 Sie, 2010

No to raz jeszcze, tym razem widok z mostu kolejowego:
20.
Lubogoszcz...


[ Dodano: Nie 22 Sie, 2010 22:04 ]
Coś nie tak, nie otwiera się... :neutral:



[ Dodano: Nie 22 Sie, 2010 22:05 ]
Stary, dobry Photobucket! :smile:

[ Dodano: Pon 23 Sie, 2010 10:08 ]
Dzisiaj widać już oba, ale jaka różnica...! :shock:

panmarecq - Pon 23 Sie, 2010

Cytat:
Dziekuję za opisanie tego zjawiska w przypadku HDR. Musisz jeszcze tylko odkryć tą prawidłowość dla innych typów fotografii. Być może potem zobaczysz to samo w swoich zbiorach. Jedno na sto. Czasem jedno na tysiąc...


Źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o sam proces przerobienia takich zdjęć, gdzie w większości wychodzą jakieś przebajerowane kompletnie nierealistyczne zdjęcia.Wiadomo dobry hdr nie jest zły ,ale mało kto umie użyć tej techniki żeby nie było tego widać że została użyta.Osobiście uważam że dobre zdjęcie obroni się bez jakiejś wielkiej edycji w programie graficznym.

Tutejszyn - Pon 23 Sie, 2010

panmarecq napisał/a:
...mało kto umie użyć tej techniki żeby nie było tego widać że została użyta.Osobiście uważam że dobre zdjęcie obroni się bez jakiejś wielkiej edycji w programie graficznym.

Z tego powodu wydaje mi się, że powinno się inaczej nazwać technikę w której autor pojedzie suwakami w taki sposób, że już nie wiadomo, czy to zdjęcie, czy grafika. Niektórzy uważają, że w HDR chodzi o to, aby nie było widać ingerencji człowieka inni, do których ja się zaliczam uważają, że HDRy są nowym typem fotografii.
Nie potrafię znaleźć linka do tak zwanych HDRów, które okrutnie mnie zachwyciły. Z braku laku, dam inny link, który niech bedzie ilustracją tego o czym mówię. Niech już to się nie nazywa HDR a na przykład SP (Suwakiem Pojechane)

Kroolu - Pon 23 Sie, 2010

21.


degol - Pon 23 Sie, 2010

Tutejszyn napisał/a:
panmarecq napisał/a:
...mało kto umie użyć tej techniki żeby nie było tego widać że została użyta.Osobiście uważam że dobre zdjęcie obroni się bez jakiejś wielkiej edycji w programie graficznym.

Z tego powodu wydaje mi się, że powinno się inaczej nazwać technikę w której autor pojedzie suwakami ... Niech już to się nie nazywa HDR a na przykład SP (Suwakiem Pojechane)
Dobrze , że nie zaproponowałeś skrótu PS

[ Dodano: Pon 23 Sie, 2010 22:57 ]
Tutejszyn, mi również tego typu propozycje SP się podobają !

arietiss - Pią 27 Sie, 2010

Chata wśród pól...
22.


23.

jasiekcom - Pią 27 Sie, 2010

arietiss, 22 mis ie widzi wyszedł fajny, naturalny, równoległy trójpodział kadru :wink: ale już w 23 przyciąłbym zboża o połowę bo jakoś tak "przygniatają" całość
arietiss - Pią 27 Sie, 2010

jasiekcom, właśnie chodziło mi o wyeksponowaniu zboża, żeby było inne od 22 i bardziej nawiązywało do tego zagubienia wsród pól.
Adolfik - Pią 27 Sie, 2010

Zdecydowanie 22 lepsze. I nawet się podoba
kasiakaaz - Pią 27 Sie, 2010

arietiss, 20 wersja II i 22 podobają mi się. Choć lubię i taki "lekki" HDR-ek (naturalny), to również niektóre - jak to mówi Tutejszyn SP też mi się podobają...
arietiss - Pią 27 Sie, 2010

Adolfik, kasiakaaz, miło mi.
kasiakaaz, 20 to to samo zdjęcie zalinkowane z 2 różnych hostingów. Po prostu nie pokazywało sie jedno, to wkleiłem drugie i teraz jest porównanie jak rekompresują obrazy w róznych miejscach i jak to wpływa na samo zdjęcie.

Strzała - Pon 30 Sie, 2010

19 wyglada jak plan z jakiejś gry :mrgreen: :D
dr11 - Sro 01 Wrz, 2010

Trochę pojechałem (jak nie ja ;) )...

24.

Tadeuszek - Sro 01 Wrz, 2010

24 bajkowe...... :roll: , super :)
kmosw - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, przepiękne niebo. Zdjęcie bardzo mi się podoba.
ophiuchus - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, narnia? :D Kurde, bĄbowe!
hijax_pl - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, rozumiem że HDR chciałeś "odkryć" trochę drzew ;) No ale ta chmurka w dole po lewej wygląda jak jakiś zamek w oddali :shock:
Piękne :)

Tworas - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, ale baśniowo... pięknie :)
szaleniec - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, Bomba zdjęcie:)
Photomatix?? Chciałbym kiedyś uzyskiwać też takie efekty;D

dr11 - Sro 01 Wrz, 2010

Tadeuszek, kmosw, ophiuchus, hijax_pl, Tworas i szaleniec :oops: dzięki ;)
Photomatix plus trochę zabawy na warstwach. Miałem problem z niebieskim na górkach blisko horyzontu.
Zdjęcia zrobione niedaleko Świdnika na Dolnym Śląsku.

cybertoman - Sro 01 Wrz, 2010

dr11 napisał/a:
Trochę pojechałem
a gdzie tam, dobrze jest. Super!
Adolfik - Sro 01 Wrz, 2010

No tylko jakiejś wróżki i różowych jednorożców mi brakuje. Nie było w pobliżu ?

Genialne

henryhill - Sro 01 Wrz, 2010

Adolfik popadasz ze skrajnosci w skrajnosc :razz:
dr11 - Sro 01 Wrz, 2010

Adolfik ;)

24b.

Wujek_Pstrykacz - Sro 01 Wrz, 2010

Ale fajna ta ostatnia fota :grin:
zug - Sro 01 Wrz, 2010

Adolfik napisał/a:
No tylko jakiejś wróżki i różowych jednorożców mi brakuje. Nie było w pobliżu ?

dr11 napisał/a:
24b

jak to mówią "mówisz mi masz" :mrgreen:
tylko czemu purpurowe :lol:

cybertoman - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, teraz pojechales!
kozidron - Sro 01 Wrz, 2010

pierwszy raz zajrzałem do tego działu i teraz widzę jak się bawicie, no nie powiem jednorożec ma stajla :razz: :wink:
Kroolu - Sro 01 Wrz, 2010
Temat postu: Z okna...
25.

26.

zug - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, ale się postarałeś bo nawet cienie się pojawiły przy jednorożcach ;) :D
hijax_pl - Sro 01 Wrz, 2010

Kroolu, coś WB nie teges...
Kroolu - Sro 01 Wrz, 2010

Nom, dwie różne pory dnia..zanim się zorientowałem Wb raczej nie było na pochmurny dzień :)
Adolfik - Sro 01 Wrz, 2010

dr11, czuję że ktoś mnie rozumie! Mam już nową tapetę ;)
kasiakaaz - Czw 02 Wrz, 2010

dr11, 24 zachwycające!

[ Dodano: Czw 02 Wrz, 2010 00:23 ]
zug napisał/a:
tylko czemu purpurowe :lol:

zug, se monitor skalibruj :mrgreen: , toż to najbardziej majtkowy róż jaki może być...

hijax_pl napisał/a:
Kroolu, coś WB nie teges...

i te ramki... :wink:

Kuba71 - Czw 02 Wrz, 2010

27.







28.



Usjwo - Czw 02 Wrz, 2010

Kuba71 21. Kadr swietny, niepotrzebnie tak "kolorowo-bajkowo" pojechales, dalikatny hdr-ek, taki niezauwazalny by wystarczyl
cybertoman - Czw 02 Wrz, 2010

Kuba71, fajnie, fajnie. Rzeczywiscie, delikatnie byloby jeszcze lepiej.
fatman - Czw 02 Wrz, 2010

Kuba 71 - 28 bardzo dobre IMHO.
degol - Nie 05 Wrz, 2010

dr11 24 - dół nieba bardzo mi sie podoba !
MasterB - Nie 05 Wrz, 2010

Kuba71, 28 super :)

29.



30.


Djwalkman - Nie 05 Wrz, 2010

MasterB, 30 bardzo malownicze, wydaje się lecieć na lewo.
kufel - Nie 05 Wrz, 2010

MasterB, obydwa mi sie podobają :) photomatix czy inny soft?
MasterB - Nie 05 Wrz, 2010

kufel, dziękuję :) soft to photomatix.

Djwalkman, To przez pierwszy plan sprawia wrażenie że leci... :)


31. To powinno być proste ;)


arietiss - Nie 05 Wrz, 2010

MasterB, zgrabny landszafcik! :smile:
1507 - Nie 05 Wrz, 2010

27,28,31-moje faworyty
fatman - Pon 06 Wrz, 2010

32.

MasterB - Pon 06 Wrz, 2010

fatman, ŚWIETNE!
Podoba mi się taki delikatny HDR w tym przypadku, a miejscówka to po prostu kosmos :shock:
Miejsce w którym mógłbym przesiedzieć w trawie pół dnia...

cybertoman - Pon 06 Wrz, 2010

fatman napisał/a:
32.
fajne! a gdzie to jest?
fatman - Pon 06 Wrz, 2010

Jest to tu, nad Loch Tummel w Szkocji:

http://www.perthshirebigt...ndex.asp?llm=39

Kuba71 - Pon 06 Wrz, 2010

fatman, 32. Świetnie, nic dodać nic ująć!
arietiss - Pon 06 Wrz, 2010

fatman, good job!
fatman - Wto 07 Wrz, 2010

Dzięki Wam wszystkim za ciepłe słowo. Zachęca to do dalszej pracy :grin:
Zdjęcie poniższe (prosze nie krytykowac za ostrosć, robione z ręki niestety) zamieszczam tylko w celach poglądowych, ponieważ na poprzednim (jak sugerował ktry z kolegów) jest za dużo żółtego i trzeba go było rzeczywicie trochę zdjąć. Zdjąłem więc ale teraz ten HDR wydaje mi się, że stracił wyrazistosć i TO COS.
Czy sądzicie, że TA zieleń jest już odpowiednia?

33.


Tu jeszcze "naturalizowałem" zieleń ale przecież nie można robić zbyt zgniłej. to był ładny słoneczny dzień... :sad:
34.

dr11 - Wto 07 Wrz, 2010

fatman, mnie się ta zieleń z 33 bardziej podoba :) Ale to tak na moje krzywe oko ;)
fatman - Wto 07 Wrz, 2010

35. Loch Etive


Monastor - Wto 07 Wrz, 2010

fatman, zieleń owszem, ale to, co polar popsuł dalej w oczy kole.
fatman - Wto 07 Wrz, 2010

Monastor napisał/a:
fatman, zieleń owszem, ale to, co polar popsuł dalej w oczy kole.


Tak cholera jest zawsze jak człowiek ma założony UWA i zobaczy ładny kadr a nie do końca przemysli co na ryjku z przodu ma założone. A przy HDR to jeszcze się ten efekt pogłębia :oops:

kasiakaaz - Sro 08 Wrz, 2010

fatman, 35 świetne, kolorki w sam raz :wink:

Mój pierwszy HDR :oops:

36.

zug - Sro 08 Wrz, 2010

kasiakaaz napisał/a:
Mój pierwszy HDR

masz "coś" normalnego z tego miejsca ? ;) :P

kasiakaaz - Sro 08 Wrz, 2010

zug napisał/a:
masz "coś" normalnego z tego miejsca ? ;) :P

:razz: TU

MC - Sro 08 Wrz, 2010

Szczerze mówiąc ani jedno ani drugie mi się nie podoba :oops:
Zarówno kadr, kolory jak i ostrość...

kasiakaaz - Sro 08 Wrz, 2010

MC, 36 mnie tyż nie... :oops: Wczoraj "podobał" mi się bardziej, cóż było bardzo późno... i ciemno. :roll: Do kosza knota, bo wstyd... :wink:
kasias32 - Sro 08 Wrz, 2010

37. to mój jeden z pierwszych HDR

Adolfik - Sro 08 Wrz, 2010

37. Taki z tego HDR że hej. Jakoś specjalnie tego efektu nie widać. Kadr też taki trochę dziki, połowę miejsca zajmuje suchozielsko, zasłaniając piękny widok.


35 bardzo na TAK!

kufel - Sro 08 Wrz, 2010

Adolfik napisał/a:
Taki z tego HDR że hej. Jakoś specjalnie tego efektu nie widać.
a czy to wada że nie widać? zarzut moim zdaniem chybiony.
Adolfik - Sro 08 Wrz, 2010

No taki mało HDR owy ten HDR. Nie rozumiem idei robienia z tego zdjęcia HDRu który w dodatku nie zachwyca.
moronica - Sro 08 Wrz, 2010

sens HDRa nie tkwi w tym, by wygladal jak typowy HDR, tylko w tym co ten skrot oznacza. sens robienia zdjecia w technice HDR, ktore nie wyglada na HDR, jest na pewno wiekszy niz to, co niektorzy robia wykonujac jedno zdjecie, wywolujac kilka razy z roznym EV i z tego robiac HDRa
kufel - Sro 08 Wrz, 2010

moronica napisał/a:
sens HDRa nie tkwi w tym, by wyglądał jak typowy HDR, tylko w tym co ten skrót oznacza.
i to właśnie miałem na myśli :) fakt, byc może scena na 37 nie wymagała stosowania tej techniki ,bo pod względem tonalnym wygląda na raczej łatwą do zarejestrowania przez aparat. natomiast zarzut ze hdr nie wygląda jak HDR to w zasadzie komplement ;)
Adolfik - Sro 08 Wrz, 2010

No! Będę pamiętał żeby się precyzować, ważne jednak że obu chodziło nam o to samo ;)
kasias32 - Sro 08 Wrz, 2010

ok mało Hdrowy, macie rację
więc coś ci widzać że HDR
38.

39.

hijax_pl - Sro 08 Wrz, 2010

kasias32, 38-NIE, 39-TAK (choć bym rozjaśnił dół)
kasias32 - Sro 08 Wrz, 2010

38 za ostre?
39 tak dół powinien być jaśniejszy tylko jeszcze do końca programu nie rozgryzłam, to są moje pierwsze fotki, robione teraz w Machinery

aaa i dziękuję za opinię

hijax_pl - Sro 08 Wrz, 2010

kasias32, NIE, bo wg mnie technika HDR nie powstała do tego żeby takie cukierki robić. Jak wiadomo zbyt dużo słodyczy i zaczyna człowieka mdlić.. ;)
Swoją drogą coś takiego można zrobić odpowiednio wywołując RAWa - bynajmniej nie korzystając z HDRa ;)

Adolfik - Sro 08 Wrz, 2010

W 38 mam wrażenie że każde drzewo jest odręcznie wklejane :wink: . 39 Pozytywnie
MC - Sro 08 Wrz, 2010

Czyżby zdjęcia ze Świeradowa?
kasias32 - Sro 08 Wrz, 2010

taak :D pierwsze zdrój, drugie kolo mojego domu dzisiaj rano, wyszłam prawie w pidżamie, ludzie dziwnie się na mnie patrzeli, hmmm nie wiem dlaczego :D :D:D
byłeś w okolicy?
Adolfik aaaaaaaaaa pój pierwszy pozytyw :D :D muszę tą datę zapamiętać :D dzięki

fatman - Sro 08 Wrz, 2010

kasias32 - 39 mi sie podoba tylko... poprostuj te domy i płot po prawej bo walą sie do srodka fotki.
Niebo super Ci wyszło !

dr11 - Sro 08 Wrz, 2010

No chmurki dramatyczne :)
moronica - Sro 08 Wrz, 2010

38 jest zbyt plaskie, HDR zabilo tu kontrast
eye - Pią 10 Wrz, 2010

rewelacja :)
MC - Pią 10 Wrz, 2010

kasias32, byłem 2 lata temu i choć nocowałem w Szklarskiej, to Świeradów niesamowicie mi się podobał.
kasias32 - Pią 10 Wrz, 2010

hehe nom widoczki mamy niezłe, chciałam dać parę fotek ale się wstydzę bo kiepskie :D
Adolfik - Pią 10 Wrz, 2010

Równie dobrze mogłaś nie mówić, że je masz, skoro nie masz zamiaru wstawiać ;)
cybertoman - Sob 11 Wrz, 2010

Adolfik, nie znasz sie...
kasias32, Koniecznie daj te fotki!

Sunders - Sob 11 Wrz, 2010

MC napisał/a:
choć nocowałem w Szklarskiej, to Świeradów niesamowicie mi się podobał

Mi też się podobał. Ja nocowałem na Stogu Izerskim. :smile:
kasias32, daj te fotki :smile:

dr11 - Sob 11 Wrz, 2010

Sunders, pewnie na stogu jest fajnie, byłem tam zimą, gdy widoczność była ze 2m. Chyba już wstawiałem fotkę przekaźnika, robioną rybą z bardzo bliska, pojechaną kontrastem do oporu a mimo to mglistą, jak przez matową plexę ;)
kasias32, poka foto :D ;)

kasias32 - Nie 12 Wrz, 2010

ok ale większość jest nieobrobiona i wiem, że robię dużo błędów na które nie zwracałam uwagi, ale powoli się uczę :D
tutaj na spacerze z dzieckiem w drodze na hotel Malachit, w kadr mi weszło kawałek płota i kolory nie ciekawe
40.

41.

droga Szklarska - Świeradów
42.

43.

a tutaj z przekaźnika, mój mąż robił
44.

widok na Gondolę
45.

46.

stara poczta
47.


sorki za liość

degol - Nie 12 Wrz, 2010

kasias32, nie ponumerowałaś zdjęć !

ode mnie
48

fatman - Nie 12 Wrz, 2010

kasias32 - jakby 47 ntrochę bardziej suwaczkami dac w prawo to byłby niezły dom strachu i fajna tapeta do komputerowej strzelanki. Fajny domek...

degol - z 48 imho zdjąłbym zieleni z całości i próbował osłabić te lampy na górze. Za bardzo dominują tak na moje kaprawe ślepko.

kufel - Nie 12 Wrz, 2010

degol, 48 chyba bardziej do zdjęć nocnych, bo hdr tu nie widzę ;)
degol - Nie 12 Wrz, 2010

fatman, przed zdjęciami kombinowałem z barwami i na tyle wyciągnąłem, by przybliżyć światło latarniane do realnego, lampy dawały zielone zabarwienie, ale na pewno nie tak intensywne :)
Co do intensywności latarnianego świata, chciałem uzyskać jaśniejsze, lepiej oświetlone kamienie to i latarnie mocniej rozbłysły :(

[ Dodano: Nie 12 Wrz, 2010 22:03 ]
kufel, i dobrze :)

dr11 - Pon 13 Wrz, 2010

kasias32, ładny kadr na 44 :)
kasias32 - Pon 13 Wrz, 2010

degol, sorki :oops:
fatman, obiecuję, że się przyłożę do poprawki :D
dr11, dziękuję
kurczę myślałam że mnie pojedziecie na całego a tu motywacja do dalszego pstrykania :D

Kroolu - Sro 15 Wrz, 2010

49.

fatman - Czw 16 Wrz, 2010

Kroolu - ładny kadr
Kuba71 - Pią 17 Wrz, 2010

Kroolu 49.
Bardzo fajne ujęcie no i ten chrom:)


A tutaj mała próba HDR z nocnego foto
50.

kasiakaaz - Pią 17 Wrz, 2010

Kroolu, 49 bardzo mi się podoba. :smile:
Kuba71, bardzo fajna ta próba, tylko mam wrażenie, że zdjęcie trochę leci w lewo.. :wink:

zug - Pią 17 Wrz, 2010

Kuba71, 50 podoba mi się :smile:
Adolfik - Pią 17 Wrz, 2010

Naprostuj i będzie świetne ;)
1507 - Pią 17 Wrz, 2010

49,50 super
moronica - Pią 17 Wrz, 2010

50 ekstra, wyglada jakby zaraz mial ozyc i przetransformowac sie w robota ;)
kufel - Pią 17 Wrz, 2010

Kuba71, 50 bardzo udana :)
multics - Pią 17 Wrz, 2010

Przyłączam się do ochów i achów dotyczących zdjęć 49 i 50. :grin:
arietiss - Pią 17 Wrz, 2010

Mnie też się podoba. A może zamiast prostować, to właśnie zdecydowanie pochylić? Idąc tropem tej rychłej transformacji w robota...
Sajgon - Sob 18 Wrz, 2010

No 50 super! Pierwsze skojarzenie to właśnie jakiś robot z innej planety :wink:
Tadam - Sob 18 Wrz, 2010

Oto mój pierwszy HDR. Z dzisiejszej wyprawy



moronica - Sob 18 Wrz, 2010

hdr hdrem ale najpierw trzeba sie zastanowic, czy zdjecie samo w sobie ma jakas wartosc a nastepnie, jesli pierwszy warunek jest spelniony, czy technika hdr cos wniesie wartosciowego. tutaj kadr jest jakis nijaki a sama technika nieporadnie zastosowana - obszary nieba przepalone do bialosci (doslownie, 255.255.255) a w oknach ciemnosc (prawie czarny, a konkretniej 1.1.1 a samplowalam w kilku miejscach). no i odnosze wrazenie, ze nie wyszlo zbyt ostro i zostalo przeostrzone (oceniam po scianie budynku, wiadomo ze galezie przy dlugich czasach maja prawo byc poruszone)
edmun - Sob 18 Wrz, 2010

Tadam, wrzuciłeś zdecydowanie za duże zdjęcie. przeczytaj regulamin!
fatman - Sob 18 Wrz, 2010

Tadam - cofnij suwaki obróbki tak, żeby przynajmniej to halo z nad dachu i drzew zniknęło.
Kuba71 - wyprostuj i wymaskuj to zielone po prawej na 50. Ciekawy kadr z tymi świetlnymi promieniami. Normalnie gwiezdne wojny :grin:

cumulus - Nie 19 Wrz, 2010

50. jest mega :)

oceniajcie:
51.


52.


53.

Monastor - Nie 19 Wrz, 2010

cumulus, jak dla mnie, od strony fotograficznej, nic ciekawego. Ot byle jak pokazane śmigła. Swoją drogą po co tu HDR?
Adolfik - Wto 21 Wrz, 2010

Gdyby te śmigła jeszcze się ruszały, były ze złota lub prezentowała je grupa słoni uznał bym to za atrakcję, w takiej formie do mnie nie przemawiają
Kroolu - Pon 11 Paź, 2010

54.


55.


56.

fatman - Wto 12 Paź, 2010

Kroolu - zdecydowanie świetna seria - a najlepsze imho - 55 !
komor - Wto 12 Paź, 2010

Mi też 54–55, szczególnie 55. Takie metalowe konstrukcje doskonale mi pasują do – zwykle krytykowanej – koncepcji przecukierkowanego i przekontrastowanego HDR-a.
r300 - Pią 15 Paź, 2010
Temat postu: 57
jest to jeden z 1szych hdr jakie zrobiłem więc proszę o obiektywne komentarze
komor - Pią 15 Paź, 2010

Ciemność widzę, głównie.
moronica - Pią 15 Paź, 2010

moze minimalnie za ciemne ale moim zdaniem ma swietny klimat a to najwazniejsze. kompozycja i perspektywa rowniez udane
komor - Pią 15 Paź, 2010

U mnie jest na tyle ciemne, że nie mogę ocenić tego zdjęcia. Tylko zdjęcia Edmuna wyświetlają się u mnie równie ciemne jak to. :)
skasowany - Pią 15 Paź, 2010

r300, jedno z nielicznych tutaj krajobrazowych z klimatem! Bardzo mi się podoba! Jeśli masz więcej, nie skromniczaj, wrzucaj ;)
r300 - Nie 17 Paź, 2010
Temat postu: 58
dla fanów szybkich łodzi :)
http://www.flickr.com/pho...16904/lightbox/

szaleniec - Wto 19 Paź, 2010

Dawno mnie tu nie było;)
Ciągle Was gonię bo próbuję dojść do takich efektów jak Wasze i ostatnio uczyłem się w Szczyrku:)
Sami oceńcie a jak się choć trochę spodobają to wrzucę jeszcze parę;)

Wszystkie składane z 3 .jpg w przedziale (-2,0,+2) robione z ręki (może przez to te niedociągnięcia, podpowiedzcie coś:)

58.


59.


60.


61.

fatman - Wto 19 Paź, 2010

r300 - bardzo ciekawa perspektywa i dobrze technicznie wykonany HDR. Inspiracja !
litlfisch - Nie 24 Paź, 2010

Blizbor, wiadukt mi się podoba
muzyk
temat mi się podoba ale mam takie skrzywienie że nie bardzo mi się widzą krzywe budynki
nie ujmując oczywiście nic technice i wykonaniu :smile:

211 mój 2 HDR jak i popełniłem w swojej karierze


może pojechałem za ostro ale dla mnie te figurki i miejsce ich przedstawienia były tak pokręcone :mrgreen: że tego wymagały

muzyk - Nie 24 Paź, 2010

litlfisch napisał/a:
muzyk temat mi się podoba ale mam takie skrzywienie że nie bardzo mi się widzą krzywe budynki
nie ujmując oczywiście nic technice i wykonaniu :smile:

Dzięki Litlfisch
Niestety Titla/Shifta nie mam i póki co, nie zanosi się na to, chyba, że jakaś przystawka.
Tak poza tematem. Zna ktoś coś takiego?
Jakiś adapter Tilt/Shift, żeby M42 założyć? Mógłby ktoś na pw napisać kilka słów?
Będę wdzięczny.
Cytat:
muzyk, bardzo ładnie ;)

Dzięki!

hijax_pl - Pon 25 Paź, 2010

muzyk napisał/a:
Jakiś adapter Tilt/Shift, żeby M42 założyć? Mógłby ktoś na pw napisać kilka słów?
M42 nie, ale PSix - tak.
Usjwo - Wto 26 Paź, 2010

litlfisch To "pojechanie" pasuje do tematu, podoba mi sie.
Nie rozumie tylko dlaczego nocne? Nie kazde zdjecie zrobione po zachodzie to "nocne ", szcegolnie we wnetrzach :razz:

litlfisch - Wto 26 Paź, 2010

Usjwo napisał/a:
litlfisch To "pojechanie" pasuje do tematu, podoba mi sie.
Nie rozumie tylko dlaczego nocne? Nie kazde zdjecie zrobione po zachodzie to "nocne ", szcegolnie we wnetrzach :razz:

coś mi się deczko działy pomieszały :oops: , miało wylądować jako HDR

fatman - Sro 27 Paź, 2010

litlfisch - ciekawy temat z tą szopką.
Ja tradycyjnie włóczę się po polach :wink:

63,

kasiakaaz - Sro 27 Paź, 2010

fatman, podoba mi się. To na dole kadru na trawie i liściach to szron?
litlfisch, lalki fajne.

fatman - Sro 27 Paź, 2010

kasiakaaz napisał/a:
fatman, podoba mi się. To na dole kadru na trawie i liściach to szron?


tak... dzisiejszy... raniutki... delikatny... piękny

witkot - Nie 31 Paź, 2010

Czas na mój pierwszy HDR


Yellow Submarine :smile: :smile:
64.

kufel - Nie 31 Paź, 2010

witkot napisał/a:
Yellow Submarine :smile: :smile:
gotowa do wodowania :)
arietiss - Sob 20 Lis, 2010

Skiba...
65.

Byle do wiosny...

Kroolu - Sob 20 Lis, 2010

64.! jak dla mnie mega :)
fatman - Nie 21 Lis, 2010

66.

Cmentarz w częsci Szkocji zwanej Western Ross (niedaleko Loch Maree).


Sunders - Nie 21 Lis, 2010

66 ładne, ale to z galerii lepsze :smile:
cybertoman - Nie 21 Lis, 2010

66, podobaja mi sie takie ujecia.
fatman - Nie 21 Lis, 2010

Rozpiętosć dynamiki pod swiatło była taka, że nie dało rady zmiescic na jednej focie. Składak z trzech.
Coman - Nie 21 Lis, 2010

66 bardzo fajne. fatman, w jakim programie składałeś?
fatman - Nie 21 Lis, 2010

Photomatix pro 3.2
Imperial - Nie 21 Lis, 2010

67.

ostrosc gdzies do wody poszla :(
68.

seria z reki...

fatman - Nie 21 Lis, 2010

Szczególnie 68 do nie przemawia. Udało Ci sie uniknąć efekty halo wokół gałęzi co często widzę na zdjęciach HDR.
Jakos tak jest, że jak jest maszyna w kadrze HDR to od razu dodaje to zdjęciu mocy.
W 67 przeszkadzają mi druty w górze kadru. Ale obróbka 1-sza klasa!

LoveBeer - Nie 21 Lis, 2010

moze wokol tak, ale 'wewnatrz' nie :P
arietiss - Nie 21 Lis, 2010

69.
Tory...

A może: Koleje kolei...? :neutral:

Imperial - Nie 21 Lis, 2010

fatman napisał/a:
W 67 przeszkadzają mi druty w górze kadru. Ale obróbka 1-sza klasa!


no tak, na te druty zwrocilem uwage dopiero na ekranie komputera...jakos nie mam cierpliwosci (zle hobby sobie wybralem)

Mam pytanie do Ciebie w sprawie edycji, albowiem zawsze na moich zdjeciach w photomatix widze ogromnie ziarno w szczegolnosci na niebie, na Twoich zdjeciach tego nie widze. Daje oczywisice "Micro-Smooting" i potem ew. oczyszczam zdjecia w lightroomie, ale bez przesady potem to juz tylko maselko jest...masz jakis zloty srodek? :)

PS. robie standardowo 3 zdjecia -2, 0, 2

ninja edit: zamieszczam LINK

hijax_pl - Nie 21 Lis, 2010

Imperial, nie za mocno z detail enhancer?
arietiss - Pon 22 Lis, 2010

70.
Polski Wezuwiusz...

To co, że drewniany...! :wink:

kufel - Pon 22 Lis, 2010

arietiss napisał/a:
70.
Polski Wezuwiusz...
:) dobre!
cybertoman - Pon 22 Lis, 2010

arietiss napisał/a:
Polski Wezuwiusz...
swietne skojarzenie!
fatman - Pon 22 Lis, 2010

70 dobre! :smile:
muzyk - Pon 22 Lis, 2010

70 jest w dechę :lol:
fatman - Pon 22 Lis, 2010

Imperial napisał/a:
Mam pytanie do Ciebie w sprawie edycji, albowiem zawsze na moich zdjeciach w photomatix widze ogromnie ziarno w szczegolnosci na niebie, na Twoich zdjeciach tego nie widze. Daje oczywisice "Micro-Smooting" i potem ew. oczyszczam zdjecia w lightroomie, ale bez przesady potem to juz tylko maselko jest...masz jakis zloty srodek? :)


imho za dożo detail enhancera a poza tym spróbuj "podjechać microsmoothingiem".
Trudno powiedzieć nie znając jak oryginały wyglądały. Wieczorne zdjęcia z reguły zawierają dużo szumu same w sobie w ciemnych partiach. HDR-ując - jeszcze je zwielokrotniamy.

arietiss - Pon 22 Lis, 2010

kufel, cybertoman, muzyk, fatman, dzięki! :smile:
fatman - Wto 23 Lis, 2010

Słońce było z przodu. Nijak nie dało rady w jednej klatce zmiescić :wink:
71.

arietiss - Sro 24 Lis, 2010

72.
Chata czarownicy...

Bumber - Czw 25 Lis, 2010

fatman, 71 byłoby genialne, gdyby nie to, że obróbka wywołuje pewne uczucie... sztuczności. Kadr, kompozycja, rozpiętość tonalna - wszystko jest ok, tylko że zdjęcie jest jakby nieco rozmydlone, przez co krajobraz nie wygląda zbyt realnie.
fatman - Czw 25 Lis, 2010

Bumber napisał/a:
fatman, 71 byłoby genialne, gdyby nie to, że obróbka wywołuje pewne uczucie... sztuczności. Kadr, kompozycja, rozpiętość tonalna - wszystko jest ok, tylko że zdjęcie jest jakby nieco rozmydlone, przez co krajobraz nie wygląda zbyt realnie.


No zgoda, ale cóż tu można by zrobić... hmm...
Jedynie lekką winietkę założyć albo podpędzlować trochę dół, żeby był bardziej kontrastowy. Jakieś inne pomysły?

degol - Sob 27 Lis, 2010

arietiss, sześć na dziewięć dobre ! ;)
fatman - Sob 27 Lis, 2010

Sprawdzałem dziś możliwości nowego DxO Optics Pro 6.5 w zakresie obróbki HDR.
Nawet nieźle to wychodzi - robi z jednej foty.
Przykład poniżej. Klasztor w Jedburgh.

73.

Adolfik - Nie 28 Lis, 2010

Dla mnie niebo w kolorze śniegu to niekoniecznie przykład dobrego HDRu
fatman - Nie 28 Lis, 2010

Adolfik napisał/a:
Dla mnie niebo w kolorze śniegu to niekoniecznie przykład dobrego HDRu


Jak już obejrzysz niebo... spójrz na chodnik. Deszcz z czegoś musi padać. :wink:
W ten dzień było pełne, równomierne, zaciągnięte zachmurzenie.
Nie zamierzam podmieniać nieba na swoich zdjęciach, choć jak sam zapewne wiesz zabieg jest szkolnie prosty.

kufel - Nie 28 Lis, 2010

fatman napisał/a:
Sprawdzałem dziś możliwości nowego DxO Optics Pro 6.5 w zakresie obróbki HDR.
fatman, to jakaś opcja "hdr" czy mówiąc możliwości miałeś na mysli wyciąganie z przepałów i świateł? przyznam ze tym z programem jeszcze nigdy sie nie zetknąłem.

a zdjęcie OK.

moronica - Nie 28 Lis, 2010

fatman napisał/a:
Adolfik napisał/a:
Dla mnie niebo w kolorze śniegu to niekoniecznie przykład dobrego HDRu


Jak już obejrzysz niebo... spójrz na chodnik. Deszcz z czegoś musi padać. :wink:
W ten dzień było pełne, równomierne, zaciągnięte zachmurzenie.
Nie zamierzam podmieniać nieba na swoich zdjęciach, choć jak sam zapewne wiesz zabieg jest szkolnie prosty.


nikt nie mowi o podmienianiu. wg mnie rowniez to taki bardzo sredni HDR gdzie niebo to rownomierne 255.255.255. moze program nie podolal, moze jego obslugujacy, moze trzeba bylo zlozyc wiecej klatek o roznym naswietleniu

kufel - Nie 28 Lis, 2010

Cytat:
przepałów i świateł?
mialo byc cieni i świateł...

a niebo faktycznie wymaga przygaszenia ;)

kasiakaaz - Wto 30 Lis, 2010

fatman, a mnie się podoba nierealne 71, właśnie dlatego, że jest nierealne... :grin:
arietiss, ładne te Twoje HDR-y.

arietiss - Wto 30 Lis, 2010

kasiakaaz, dzięki. :smile:
krikus - Wto 30 Lis, 2010

HDR'ek nr. 74
1507 - Sro 01 Gru, 2010

krikus, nie wygląda na HDR
AuThoR - Sro 01 Gru, 2010

na 74 widać za mocno szum na niebie ;/
krikus - Sro 01 Gru, 2010

1507 napisał/a:
krikus, nie wygląda na HDR

Zdjecie jest złożone z 3 o różnej wartości EV. Więc nie ma wątpliwości co do tego czy jest HDRem czy nie, a to że on komuś może go nie przypominac to już indywidualna kwestia odbioru. :wink:

kozidron - Sro 01 Gru, 2010

1507 napisał/a:
krikus, nie wygląda na HDR


no ale jak się mocno zmruży oczy to wygląda :wink: a jak się przymknie tak jeszcze mocniej, to można sobie wyobrazić, ze to wiewiórka :razz: :wink:

a niebo klasa :wink:

kufel - Sro 01 Gru, 2010

jesli hdr rozumiemy jako zwiększenie rozpiętości tonalnej zdjęcia to 74 jak najbardziej jest HDRem. inną sprawą jest jakość samego zdjęcia i obróbki.
1507 - Sro 01 Gru, 2010

kufel, sorry ale jak dla mnie jeśli to jest hdr to baaardzo słaby, rozumiem że jest to zdjęcie wieczorne, jak na tą późniejszą porę to naprawdę słabo, jakość i inne, może się nie znam ale do mnie przemawia np taki wieczorowy hdr :
http://www.flickr.com/pho...@N00/534568339/

kufel - Sro 01 Gru, 2010

1507 napisał/a:
sorry ale jak dla mnie jeśli to jest hdr to baaardzo słaby
ja o tym samym pisze :) cel ,czyli zwiększenie jakieś tam rozpiętości zostal osiągnięty,wiec jakby nie patrzeć , chyba jest to hdr. ale technicznie jest słabo i to napisałem.a Twój link to przykład gdzie tych technicznych błędów przy obróbce ( szum, posteryzacja) właśnie nie ma.
1507 - Sro 01 Gru, 2010

kufel,
Cytat:
ja o tym samym pisze


nie doczytałem :mrgreen:

kufel - Sro 01 Gru, 2010

1507 napisał/a:
nie doczytałem :mrgreen:
bo ja troche innymi słowami to ująłem :razz: ;)
fatman - Pią 03 Gru, 2010

moronica napisał/a:
fatman napisał/a:
Adolfik napisał/a:
Dla mnie niebo w kolorze śniegu to niekoniecznie przykład dobrego HDRu


Jak już obejrzysz niebo... spójrz na chodnik. Deszcz z czegoś musi padać. :wink:
W ten dzień było pełne, równomierne, zaciągnięte zachmurzenie.
Nie zamierzam podmieniać nieba na swoich zdjęciach, choć jak sam zapewne wiesz zabieg jest szkolnie prosty.


nikt nie mowi o podmienianiu. wg mnie rowniez to taki bardzo sredni HDR gdzie niebo to rownomierne 255.255.255. moze program nie podolal, moze jego obslugujacy, moze trzeba bylo zlozyc wiecej klatek o roznym naswietleniu


Nowa opcja w DxO Pro 6.5 to robienie automatycznie HDRa z JEDNEGO ujęcia.
Chciałem to sprawdzić.
Może nie najszczęśliwsze zdjęcie wybrałem... :sad:

hijax_pl - Sob 04 Gru, 2010

75 Taki sobie pstryczek

moronica - Sob 04 Gru, 2010

a ja to pamietam, czyzby tegoroczna powtorka z rozrywki?
hijax_pl - Sob 04 Gru, 2010

moronica, nie za bardzo. Ja jeszcze tego miejsca nie fociłem. Ale dr11 tak. ;)
1507 - Sob 04 Gru, 2010

hijax_pl, i to jest HDR :!:
Tadeuszek - Sob 04 Gru, 2010

75 lubię takie :)
hdr z kilku zdjęć czy z jednego? ;)

hijax_pl - Nie 05 Gru, 2010

1507, Tadeuszek, dzięki. :)

To pięciopstryk ;)
+/- 2EV

cybertoman - Nie 05 Gru, 2010

hijax_pl napisał/a:
75
fajny.
kasiakaaz - Nie 05 Gru, 2010

hijax_pl, pstryczek 75 bardzo mi się podoba. :wink:
arietiss - Nie 12 Gru, 2010

76.
Drzewo i drewno...

:mrgreen:

diamond - Pią 31 Gru, 2010

to i ja coś wstawię
77
78
79


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group