forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIA SPORTU Lipiec-Grudzień 2010

Wujek_Pstrykacz - Sro 30 Cze, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIA SPORTU Lipiec-Grudzień 2010
Fotografia sportu lipiec-grudzień 2010
dawid_gaszynski - Czw 01 Lip, 2010

Sparta Wrocław vs Unia Tarnów

1.

2.

3.

4.

skasowany - Czw 01 Lip, 2010

dawid_gaszynski, jak zwykle znakomicie! Spojrzenie pana z 3 - bezcenne! ;)
edmun - Czw 01 Lip, 2010

dawid... dwójka jest cudowna :)
zug - Czw 01 Lip, 2010

dawid_gaszynski, 2 i 3 ze wskazaniem na 3 za spojrzenie :shock: ;)
komor - Czw 01 Lip, 2010

Tak, 3. za spojrzenie, ale światełko i odblask na 2. fajoffskie.
AuThoR - Czw 01 Lip, 2010

5.

bbeeaa - Czw 01 Lip, 2010

Piąte świetne
Endryou - Czw 01 Lip, 2010

To ja coś z zupełnie innej beczki. Zawody dogfrisbee: Dog Chow Disc Cup Poznań 2010. To też sport tyle, że psi :D

6.



7.



8.



9.



10.


AuThoR - Czw 01 Lip, 2010

Cytat:
Piąte świetne


dziękuję :oops:

amv - Pią 02 Lip, 2010

AuThoR, to jest tak udany panning czy "fotoszop" :?:
pytam,bo sie nie znam, będę polegał na Twej szczerości :mrgreen:
Fajne jest .

kufel - Pią 02 Lip, 2010

amv napisał/a:
AuThoR, to jest tak udany panning czy "fotoszop" :?:
pytam,bo sie nie znam, będę polegał na Twej szczerości :mrgreen:
Fajne jest .
no tu chyba nie ma wątpliwości ;) wyraźnie PSute :razz:

dawid_gaszynski, czy światło na nr2 jest naturalne? tzn zastane? czy dodane? pytam bo zastanawia mnie to że kierunek światła jest z prawej strony(?) kadru a odblaski są z tyłu kasku (co sugeruje źródło światła bardziej z lewej strony kadru).

a poza tym to chyba wszystkie zdjęcia na stronie mi sie podobają , pieski, choć nietypowe,tez :)

bhpchmiel - Pią 02 Lip, 2010

dawid_gaszynski, 1-4 naprawdę fajne ze wskazaniem na trójeczkę :wink:
AuThoR - Pią 02 Lip, 2010

kufel, nie ładnie nie ładnie :P chciałem powiedzieć, że to ja tak ładnie rozmazuje :) :)


amv, czemu miałbym być nieszczery? :) to jest paning wspomagany fotoszopem. Trochę za wolno jechał żeby tak ładnie rozmazać ręcznie. Mam nadzieję, że efekt oszustwa w miare się udał :)

goltar - Pią 02 Lip, 2010

Endryou fajna seria, szczególnie 6.
dawid_gaszynski - Pią 02 Lip, 2010

kufel : nigdy nic nie dorabiam na programach. Światło było zastane. O tej porze roku i o tej godzinie słońce świeci mniej więcej z tyłu zawodników i jest dość nisko. Jest myślę na tyle "daleko" z tyłu, że nawet jeżeli świeci lekko z prawej to odblaski pojawiają się tak jakby słońce świeciło z tyłu. Prócz tego trybuna z tyłu rzuca cień przez co jest wrażenie, że idealnie z tyłu na torze słońca nie ma - ono jest z tym, że nieco wyżej i pada dopiero na wysokości, na której są zawodnicy. Tak wiem - opisałem to bardzo niezrozumiale, ale inaczej chyba się nie da.
dr11 - Pią 02 Lip, 2010

Endryou, świetne momenty, dobre kadrowanie, mi się podobają :)
kufel - Pią 02 Lip, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
kufel : nigdy nic nie dorabiam na programach. Światło było zastane.
zatem tym bardziej gratuluje dobrego zdjęcia :)
edmun - Pią 02 Lip, 2010

dawid, na upartego moglbyc odblask od czegos na trybunie, we wrocku przeciez halogenowe macie co jak lustra dzialaja :)
dawid_gaszynski - Pią 02 Lip, 2010

Sparta Wrocław vs Włókniarz Częstochowa
11

12

13

mnich - Pią 02 Lip, 2010

Cytat:
12

świetna- kolorki, kadr.

MaciekR42 - Pią 02 Lip, 2010

Wyścig Solidarnosci-pierwszy raz miałem okazje zrobic zdjecia na wyscigu kolarskim i powiem szczerz ze mnie zaskoczyli szybkoscią poruszania :smile:
14.

dawid_gaszynski - Pią 02 Lip, 2010

MaciekR42 : w jakim celu robiłeś na F10 ?
MaciekR42 - Sob 03 Lip, 2010

Przyznam szczerze że nie kontrolowalem przysłony aparat miałem w trybie P-wypadli zzazakrętu i ledwo co zdażyłem złapac ich w kadr,jak Twoim zdaniem powinienem to zrobić?prosze o porade na przyszłość.
dawid_gaszynski - Sob 03 Lip, 2010

Są dwa wyjścia.
1) Chcesz pokazać zawodnika zamrożonego na tle poruszonego tła - panoramowanie. Jeżeli panoramowanie to stosunkowo długi czas - trudno mi powiedzieć dokładnie jaki np. 1/50 s i wtedy dobierasz tak ISO i przysłonę, żeby zdjęcie było odpowiedniej jasności.
Przy takim słońcu i czasie typu 1/50 s zapewne ISO będzie niskie a niewykluczone, że jeżeli nadal będzie za jasno to właśnie F będzie np. 8 albo 10.

2) Chcesz zamrozić cały obraz. Wtedy krótki czas np. 1/500 czy 1/1000. F jak najmniejsze na tyle na ile pozwala szkło np. 2.8 albo 4. Będzie stosunkowo mała głębia ostrości wtedy.

Fotografuj na Av najlepiej ustawiając powiedzmy +1/3 Ev. Przy względnie stabilnych warunkach to M chyba i tak najlepiej.

degol - Sob 03 Lip, 2010

Endryou, mi również seria bardzo się podoba .
MaciekR42 - Sob 03 Lip, 2010

Dawid ,dzięki za rady -napewno skorzystam przy pierwszej mozliwosci:)
komor - Sob 03 Lip, 2010

Przy takich warunkach jak na 14. wolałbym stanowczo na M, bo jak w tle raz jest jasno (dalszy plan, woda) a raz ciemno (krzaki) to światłomierz może dawać bardzo zmienne wskazania, szczególnie jeśli pomiar będzie dokonany zanim zawodnik na rowerze będzie w odpowiednim miejscu kadru.
kufer88 - Sob 10 Lip, 2010

Sorry ze tak duzo tych fotek ale musialem sie wyzyc :shock:

15. zawsze jeden musi sie wychylic :twisted:


16. spojrzenie chlopakow po lewej strasznie mi sie podoba :wink:


17.


18.


19. 1/500 sekundy pozniej spierdzielalem przerazony :razz: w sensie tor jazdy zmienil sie wprost na mnie hehe


20.


21. tylko usmiechu brakuje :mrgreen:

edmun - Nie 11 Lip, 2010

czemu balans bieli tak dziwny ?
kufer88 - Nie 11 Lip, 2010

edmun nie moglem sobie poradzic z balansem slonce cholernie przepalalo kazde ustawienie co wtedy robic ? przerabiac w programie czy jednak mozna tego uniknac "na miejscu", jakbys mial chwile to wrzuc ktoras z moich fotek przerobiona wg wlasnego uznania, sam troche grzebalem ale widze ze nie w ta strone :razz:
edmun - Nie 11 Lip, 2010

niestety nie mam jak przerobić. urlop :)
gdybyś miał Rawy, to celowałbym próbnikiem w bandy w tle (aby były białe a nie niebieskie)

dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Cytat:
nie moglem sobie poradzic z balansem slonce cholernie przepalalo kazde ustawienie co wtedy robic ?

Co ma balans bieli do ekspozycji?

Cytat:
gdybyś miał Rawy, to celowałbym próbnikiem w bandy w tle (aby były białe a nie niebieskie)

Bo jak masz JPG to nie można już próbnikiem zmienić bieli ?

hijax_pl - Pon 12 Lip, 2010

kufer88 napisał/a:
nie moglem sobie poradzic z balansem slonce cholernie przepalalo kazde ustawienie co wtedy robic ?

Wyłączyć AutoWB i przestawić na słoneczko :)
kufer88 napisał/a:
jakbys mial chwile to wrzuc ktoras z moich fotek przerobiona wg wlasnego uznania, sam troche grzebalem ale widze ze nie w ta strone :razz:



dawid_gaszynski napisał/a:
edmun napisał/a:
gdybyś miał Rawy, to celowałbym próbnikiem w bandy w tle (aby były białe a nie niebieskie)

Bo jak masz JPG to nie można już próbnikiem zmienić bieli ?

W RAW się definiuje punkt bieli, w JPG co najwyżej można usunąć dominantę. Ale to nie jest to samo - już kiedyś o tym rozmawialiśmy ;)

dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Cytat:
Wyłączyć AutoWB i przestawić na słoneczko

Ja polecam dokładnie odwrotnie - ustawić AutoWB i poprawić potem na komputerze, bo nigdy balans bieli nie będzie idealnie odpowiadał ustawieniu słonecznemu. Wystarczy, że zawodnicy jechać będą chwilowo w cieniu trybuny itd. Czasem jest też tak, że tło jest w cieniu trybuny, a zawodnicy w mocnym słońcu. Balans wtedy jest i tak trzaśnięty i bez kombinacji nic z tego nie będzie.
Hijax a Ty jak fotografujesz żużel ?

hijax_pl - Pon 12 Lip, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Ja polecam dokładnie odwrotnie

Widać szkoły są różne ;) Ja uważam, że ustawienie stałej wartości WB upraszcza późniejsze korekty w komputerze w takich sytuacjach.
dawid_gaszynski napisał/a:
Hijax a Ty jak fotografujesz żużel ?

A co to ma do ustawiania WB? Uważasz, że mieszane światło to domena tylko i wyłącznie żużlu? ;)

dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Możliwe, że nie zauważyłeś, ale rozmawialiśmy o zdjęciach żużlowych. Tak z ciekawości pytam jak fotografujesz żużel ?

Jeszcze nigdy na żużlu nie sprawdziło mi się ustawienie słoneczne. Wcale też nie pomaga przy późniejszej obróbce. Choćby dlatego, że słońce potrafi często włazić za chmury albo świecić co raz bardziej czerwono-żółtym światłem zachodząc. Przynajmniej mam na myśli godziny w jakich rozgrywane są spotkania ekstraligii.

hijax_pl - Pon 12 Lip, 2010

Ależ oczywiście, że zauważyłem :)

Nie fotografuję sportu jako-takiego. Co najwyżej mojego syna podczas zawodów karate. Ale wiesz - tam to jest hala, światło sztuczne, słoneczne wpadające przez duże okna, cienie... zero problemów w porównaniu z żużlem ;) :D

dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Tyleż interesująca przypowiastka co zapewne bardzo przydatna przy poradach dotyczących fotografowania żużlowych imprez. Tym bardziej rady to praktyczne, że nigdy nie fotografowałeś żużla.
hijax_pl - Pon 12 Lip, 2010

OK, ale chyba nie zauważyłeś, iż moje wypowiedzi dotyczyły obróbki zdjęć jako takiej a nie fotografowania żużlu :)

[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 11:37 ]
dawid_gaszynski napisał/a:
Jeszcze nigdy na żużlu nie sprawdziło mi się ustawienie słoneczne. Wcale też nie pomaga przy późniejszej obróbce. Choćby dlatego, że słońce potrafi często włazić za chmury albo świecić co raz bardziej czerwono-żółtym światłem zachodząc. Przynajmniej mam na myśli godziny w jakich rozgrywane są spotkania ekstraligii.

Fajnie, że to dopisałeś. Właśnie dlatego proponuję wyłączenie AutoWB, jeśli i tak mamy w przyszłości zamiar korygować JPGi - albo tak jak mówi edmun - przełączyć w RAWy i zlać temat WB w ogóle.

dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Zauważyłem, że radziłeś "ogólnie" i z tych porad ogólnikowych nic nie przyda się. Dlaczego ? To już wyjaśniłem w kilku poprzednich wpisach. Tu dochodzimy do różnicy zdań. Ja mogę wyjaśnić jak i dlaczego fotografuję w ten sposób żużel, a Ty jako kontrargument możesz powiedzieć, że na meczu żużla nigdy nie byłeś, ale wiesz lepiej niż ja i masz rację. Taka to rozmowa.
hijax_pl - Pon 12 Lip, 2010

No cóż. proponuje pewna technikę korekcji WB - nie wyczytałeś tego z moich postów - szkoda. Szkoda też, że uważasz że Cię atakuję i odpowiadasz atakiem.
dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Nie uważam, że mnie atakujesz.
To co pisałeś o korekcji WB jest moim zdaniem błędne - wyjaśniałem dlaczego.
Widać, że mamy sprzeczne zdania. Ja mogę opowiedzieć dlaczego tak fotografuję żużel i z czego to wynika, a Ty możesz pewnie odpowiedzieć, że na meczu nigdy nie byłeś, ale i tak masz rację.
Czytelnicy sobie wybiorą już między naszymi wersjami tego jak fotografować.

hijax_pl - Pon 12 Lip, 2010

Co jest złego w ręcznym ustawieniu WB i późniejszych drobnych korekcjach zafarbów w JPGu? Jestem zdania, że WB powinno się ustawiać na główny iluminat, szczególnie w sytuacjach niejednoznacznych. To czy to będzie żużel, ludzie pod lodziarnią, grzybek w lesie czy szachiści w parku - nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

dawid_gaszynski napisał/a:
Widać, że mamy sprzeczne zdania.

Raczej mówimy o dwóch różnych rzeczach... Ty mówisz o stricte swoich doświadczeniach w fotografowaniu żużlowców, ja się odnoszę do kwestii kontrolowania balansu bieli.

dawid_gaszynski - Pon 12 Lip, 2010

Napisałem wszystko już w temacie WB.

[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 21:53 ]
22
ISO 3200, 1/640, F2.8


[ Dodano: Pon 12 Lip, 2010 21:54 ]
23

myslidar - Pon 12 Lip, 2010

Mistrzostwa Świata w Akrobatyce:

ISO 3200-4000 (1/640 - 1/800)

24.


25.


26.


27.


28.


29.


Ponad 30 zdjęć z tej imprezy: http://karolczyk.info/201...a-w-akrobatyce/

bhpchmiel - Wto 13 Lip, 2010

myslidar, jak dla mnie to 29 jest naj
lupo57 - Wto 13 Lip, 2010

myslidar dla mnie osobiście coś nie tak jest z kolorami skóry i trochę za jasne są w tonacjach, 24 mi się podoba (lubię rybie oko)
pozdr

myslidar - Wto 13 Lip, 2010

Na tej hali niestety rządzą różnorakie zafarby, światło pada od góry i świeci tym co się odbije od podłogi. Mata była niebieska i tak to niestety wygląda. Patrząc na poprzednie zdjęcie Dawida wygląda to podobnie. Ale może on się wypowie w tej kwestii, jak mu się robiło.

Ja miałem problem przez to, że tło za zawodnikami było niebieskie to balans głupiał. Ustawiony na sztywno różnie się prezentował w różnych częściach sali.

komor - Wto 13 Lip, 2010

Fajne foty, ale ze skórą rzeczywiście problem. Szczególnie na 27. mnie to uderzyło: żarówiaste stroje i trupia skóra. Może gdyby nieco stonować kolory to wyszłoby strawniej dla skóry?
dawid_gaszynski - Wto 13 Lip, 2010

Tą salę powinni zburzyć. Kiedyś robiło się tam na 1/500 na ISO 1600 a teraz to samo na ISO 3200.
zug - Wto 13 Lip, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Tą salę powinni zburzyć.

a może wystarczyłoby wymienić oświetlenie :wink:

dawid_gaszynski - Wto 13 Lip, 2010

W naszych realiach prościej zburzyć salę - będą musieli zbudować nową, z nowymi światłami. Przecież nikt nie wymieni starych świateł skoro świecą. No niech pan popatrzy nad siebie, świecą ? No.. to o co chodzi ?
kufer88 - Sob 17 Lip, 2010

30.


31.


32.

degol - Nie 18 Lip, 2010

kufer88, ale miałeś pomysł :)
Podobno nie można prowadzić jedna ręką, znaczy się kierując prowadzić rozmów telefonicznych trzymając tel ... ale ty w sumie trzymałeś aparat ;)

kufer88 - Pon 19 Lip, 2010

degol, latwo nie bylo ale czego sie nie zrobi dla "nowego" ujecia tematu :wink: , swoja droga odradzam na przyszlosc wszystkim sprawdzanie efektow podczas jazdy :???: lepiej napstrykac i sprawdzic podczas postoju, ewentualne zmiany ustawienia rowniez na "pit stopie" hehe
Sajgon - Pon 19 Lip, 2010

A może ktoś był w sobotę na Torze Poznań i ma jakieś fajne zdjęcia F1 etc. ? :wink:
Endryou - Pon 19 Lip, 2010

Coś się znajdzie :) A czy fajne to nie wiem. Niedługo pewnie coś wrzucę.

Pzdr

[ Dodano: Nie 25 Lip, 2010 10:56 ]
Kilka klatek zatem z wizyty Roberta Kubicy na poznańskim torze. Trochę późno, ale dopiero ogarnąłem parę fotek z tej imprezy :) Niestety wszystkie z jednego miejsca :(

33.



34.



35.



36.



37.




Pzdr

myslidar - Nie 25 Lip, 2010

Devils Wrocław - The Crew

Canon 7D + 70-200 f2.8 IS (ISO 400-1600)

38.

39.

40.

41.

42.

43.


Cheerleaders:

44.

45.

46.

47.


Więcej zdjęć na: http://karolczyk.info/201...devils-wroclaw/

Sajgon - Nie 25 Lip, 2010

myslidar, fajna seria, zwłaszcza od 44 :wink:
dawid_gaszynski - Pon 26 Lip, 2010

Devils Wrocław vs The Crew

48

49

50

51

buraldinho - Czw 05 Sie, 2010

coś z innej beczki.F1 Węgry 2010. Jak komuś się szczególnie spodobają mogę wstawić więcej.

52.


53.


54.


55.

marwoj85 - Sob 07 Sie, 2010

56.

hijax_pl - Sob 07 Sie, 2010

marwoj85, leeeeeeci na praaaaaaawo ;)
marwoj85 - Sob 07 Sie, 2010

Poprawie się ;p
cybertoman - Sob 07 Sie, 2010

marwoj85 napisał/a:
Poprawie
lepiej polewuj troche
marwoj85 - Sob 07 Sie, 2010

57. Lepiej ?:)

oranżewski - Sob 07 Sie, 2010

marwoj85 napisał/a:
Lepiej ?
nie. aż się prosi umieścić tunel w LG mocnym punkcie. trochę za chłodno i mało ciekawe.
witkot - Sob 07 Sie, 2010

marwoj85 To chyba jacyś marudarzy Tour de Pologne :mrgreen: :mrgreen:
degol - Nie 08 Sie, 2010

witkot, jada przejrzeć się w lusterku ! ;)
myslidar - Pon 09 Sie, 2010

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Canon 7D + C70-200 2.8 IS (ISO 100-1600)

58.


59.


60.


61.


62.


63.


64.


Więcej na: http://karolczyk.info/201...a-bialystok-00/

dawid_gaszynski - Pon 09 Sie, 2010

Śląsk Wrocław vs Jagiellonia Białystok
30D + 70-200 2.8
www.gaszynski.pl

65.


66.


67.


68.


69.

degol - Pon 09 Sie, 2010

myslidar, 63, 64 fajne

dawid_gaszynski, Braka numeracji ?! ;)
Ale co do fotek, to naj druga od góry :)

Adolfik - Wto 10 Sie, 2010

Tak z ciekawości ile zdjęć robicie na jednym meczu?
dawid_gaszynski - Wto 10 Sie, 2010

Różnie - czasem 800, czasem 1000, a czasem więcej. Zależy co potrzebujesz wynieść z meczu i po co tam poszedłeś. Czy idziesz po kilka zdjęć czy też po to żeby mieć główki, sylwetki zawodników i akcje.

[ Dodano: Nie 15 Sie, 2010 11:03 ]
70-200 2.8 L USM
30D
Slask Wroclaw vs Cracovia Krakow



70

71

72

73

74

75

76

77

pioroon - Pon 16 Sie, 2010

Hej,
kilka klików z rzeszowskiego ;)

[ Dodano: Pon 16 Sie, 2010 16:04 ]
jeszcze ze dwa ... :razz:

Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

Za krótkie czasy, za szerokie kadry, za kontrastowo, mało dynamicznie, nie ten temat, motoryzacja ma osobny dział... tyle ode mnie.
witkot - Pon 16 Sie, 2010

Adolfik napisał/a:
Za krótkie czasy, za szerokie kadry, za kontrastowo, mało dynamicznie, nie ten temat, motoryzacja ma osobny dział... tyle ode mnie.

Mam pytanie. Czemu piszesz że nie na temat i w jakim dziale miały być wstawione te zdjęcia skoro to relacja z rajdu?
Nie myśl że się czepiam.
pioroon Spróbuj następnym razem z tzw.panoramowaniem.
http://www.szerokikadr.pl...e_panoramowanie

Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

Bo do pojazdów jest osobny dział "motoryzacja". Mam wrażenie że tam by bardziej pasowały
Flashalpha - Pon 16 Sie, 2010

RKM ROW Rybnik - PSŻ Lechma Poznań 51:39
ISO na 83. 800, na pozostałych 1600, przysłona 5-6.3, czasy 1/160-1/200
83.

84.

85.

86.

87.

88.

Proszę o konstruktywną krytykę :wink:

Tworas - Pon 16 Sie, 2010

jak dla mnie szkoda, że tak wiele zdjęć przedstawia zawodników od tyłu... ostrość i dynamika myślę że są ok ale brakuje mi trochę mocniejszych kolorów czy światła - tak trochę "smutno" wyszły ;)
zaznaczam, że na fotografii sportowej sie nie znam i nigdy jej nie wykonywałem więc tylko piszę co myślę i czuję :razz:

Adolfik - Pon 16 Sie, 2010

Po tych wcześniejszych żużlowych fotach można to stwierdzić ;)

Jakim sprzętem robione?

Flashalpha - Pon 16 Sie, 2010

a300+sigma 70-300...
Od tyłu, bo z trybun :wink:
Tworas dzięki :wink:
Pokombinuję jeszcze trochę z kolorami, a światło... szum wychodzi... :neutral:

pioroon - Wto 17 Sie, 2010

witkot, dzięki, fajny artykuł, na pewno przy następnej okazji to zastosuję, tymczasem przed następnym rajdem poćwiczę na samochodzikach miejskich ;)
Adolfik - Wto 17 Sie, 2010

Wiadomo że szumi... przecież to alfa ;)
komor - Wto 17 Sie, 2010

Adolfik napisał/a:
Bo do pojazdów jest osobny dział "motoryzacja". Mam wrażenie że tam by bardziej pasowały

Polemizowałbym. Jeśli to jest relacja z rajdu to bardziej mi to do sportu pasuje niż do pojazdów, które są albo statyczne, albo nawet jak w ruchu to pokazane w sytuacjach „cywilnych”.

zug - Wto 17 Sie, 2010

Adolfik napisał/a:
Wiadomo że szumi... przecież to alfa

"widziały gały co brały" ;) :P
komor napisał/a:
Jeśli to jest relacja z rajdu to bardziej mi to do sportu pasuje niż do pojazdów, które są albo statyczne, albo nawet jak w ruchu to pokazane w sytuacjach „cywilnych”.

dokładnie, jest coś takiego jak sport motorowy :razz:

Adolfik - Wto 17 Sie, 2010

Pewnie, krzyczcie wyzywajcie i bijcie! Za dwa słowa;p
zug - Wto 17 Sie, 2010

Adolfik napisał/a:
Pewnie, krzyczcie wyzywajcie i bijcie! Za dwa słowa

nikt tu nikogo nie bije :wink: :grin:

hijax_pl - Wto 17 Sie, 2010

ło matko....
komor napisał/a:
Polemizowałbym. Jeśli to jest relacja z rajdu to bardziej mi to do sportu pasuje niż do pojazdów, które są albo statyczne

No właśnie - na tych fotach mamy statyczne samochody, zaparkowane na torze rajdowym ;)

komor - Wto 17 Sie, 2010

Nie żebym bronił tych zdjęć (moim zdaniem źle wybrana miejscówka w 80–83: za dużo słońca poza głównym miejscem kadru, a auta lądują w zacienionym miejscu – od razu kłopoty), ale czy tylko panoramowane zdjęcia to jest prawdziwe zdjęcie rajdowe? :)
Adolfik - Wto 17 Sie, 2010

A czy ja właśnie nie pisałem o świetle itd? ;)
hijax_pl - Wto 17 Sie, 2010

komor napisał/a:
ale czy tylko panoramowane zdjęcia to jest prawdziwe zdjęcie rajdowe? :)

No może być jeszcze samochód w .. locie. Albo przerażone miny gapiów itp itd ;)

dawid_gaszynski - Sro 18 Sie, 2010

AZS Wroclaw vs Stilon Gorzow Wielkopolski

70-200 2.8 L USM + 30D

89

90

91

92

pioroon - Czw 19 Sie, 2010

hijax_pl napisał/a:
No może być jeszcze samochód w .. locie. Albo przerażone miny gapiów itp itd ;)
i tylko kurz na ostatni ratunek ;)
No ale dobra już się tak nie zbijajcie, każdy kiedyś zaczynał ;) ... teraz po przeczytaniu artykułu od witkot następnym razem będą dłuższe czasy i dynamizm ;)

witkot - Czw 19 Sie, 2010

dawid fotki jak zwykle świetne.

Ale patrząc na 91 powiem ci szczerze że ja z tą panią po lewej to chyba nie zagrałbym w piłkę :shock: :shock:

degol - Czw 19 Sie, 2010

dawid_gaszynski, mi tez się podobają !
marwoj85 - Sob 21 Sie, 2010

mój pierwszy mecz.
93.

94.

95.(fajne ustawienie murka) :)

Wujek_Pstrykacz - Sob 21 Sie, 2010

Czemu tak nieostro, może wypadałoby podostrzyć.
degol - Sob 21 Sie, 2010

marwoj85, Kapitan mocno trzyma stery i chyba nogi z sąsiadem się pozamieniały, pierwszy z lewej - pozycja na łabędzia ;)
Fotka sytuacyjnie fajna .

pioroon - Sob 21 Sie, 2010

To ja w ramach (mam nadzieję poprawy ;) ) coś bardziej dynamicznego z dzisiejszej Verva Street Racing...
Aha fotki robione sigmą 17-70 kolegi worms, dzięki za testy ;)

P.S. Zdjęcia prosto z karty...

96. Porshe - cywilny driver...


97.


98.


99. Koło w wirze...


100.


101.


102.


103.


104.


105.


106.

edmun - Sob 21 Sie, 2010

na niektórych ani panning, ani zamrożenie
pioroon - Sob 21 Sie, 2010

edmun napisał/a:
na niektórych ani panning, ani zamrożenie


edmun
, masz na myśli to, że lepiej jest robić takie fotki na krótkich czasach i tworzyć panning programowo? (ja robiłem 1/80 i 1/60 bez edycji)

zug - Sob 21 Sie, 2010

marwoj85, sytuacyjnie fajne ale z jakością już gorzej ;)
marwoj85 - Nie 22 Sie, 2010

zug jakość słaba bo z większej odległości i na 105mm. To piksele wychodzą. Co do obróbki w programie graf. to jeszcze zielony jestem jak szczypiorek na wiosnę ;p. Jak byście mieli jakaś sprawdzoną literaturę to dajcie znać. :) p.s wiem ze jest internet ale nie mogę znaleźć jakiegoś poradnika krok po kroku.
Andrus997 - Pon 23 Sie, 2010

HC Lada Tolgiatti – SPR Lublin

107.


108.


109.


KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Hypo Niederösterreich


110.


111.


112.


113.


114.


115.


116. urok stalek...


wiecej tutaj

bhpchmiel - Pon 23 Sie, 2010

ooo ludzie... normalnie masakra ta piłka ręczna :twisted:
dawid_gaszynski - Pon 23 Sie, 2010

Andrus997 : przede wszystkim pozostaje pozazdrościć tego, że masz co fotografować :mrgreen: We Wrocławiu niebawem grę w bierki będzie można tylko fotografować :roll:
komor - Pon 23 Sie, 2010

dawid_gaszynski, co jest? Jakieś zmiany się szykują? Co masz na myśli?
dawid_gaszynski - Pon 23 Sie, 2010

Śląska w ręczną już nie ma, a w AZS AWF kobiet też finansowo ledwo dają radę.
Andrus997 - Pon 23 Sie, 2010

komor napisał/a:
dawid_gaszynski, co jest? Jakieś zmiany się szykują? Co masz na myśli?

kosz i reczna... :mad:

Raz sie wybralem jak byla jednego dnia siatka i reczna. Wyraznie dalo sie zauwazyc, ze siatka jest lepiej zorganizowana i jest bardziej medialna, a w sporcie, jak i wszedzie, rzadza pieniadze...

Recznej teraz w tym sezonie bede mial pod dostatkiem... ekstraklase w lubinie (faceci i kobiety), w legnicy (20km dalej) i w glogowie (tez jakos 20km) - tylko teleporter potrzebny.
Szkoda, ze warunki jako takie sa tylko w glogowie ;) w legnicy i lubinie iso3200/6400 przy f2.0 (+w lubinie zolty zafarb nie do usuniecia, a w legnicy podobno cegly robia ladnie za blende - przekonam sie niedlugo)

dawid_gaszynski - Pon 23 Sie, 2010

AZS AWF Wrocław też grają na takiej fajnej sali gdzie z ISO 3200 i szkłem 2.8 można sobie pograć na fujarce.
Jaki poziom sportu i jaki poziom rozwoju cywilizacyjnego naszych miast - takie oświetlenie.

degol - Wto 24 Sie, 2010

bhpchmiel napisał/a:
ooo ludzie... normalnie masakra ta piłka ręczna :twisted:

i moje odczucia podobne :)

Adolfik - Wto 24 Sie, 2010

Te panie nie zachęciłyby mnie do grania z nimi w ręczną ;)
bhpchmiel - Wto 24 Sie, 2010

Adolfik napisał/a:
Te panie nie zachęciłyby mnie do grania z nimi w ręczną ;)


Jeśli one tak grają, to co się dzieje jak grają faceci :roll: Chyba jednak wolę badmintona :mrgreen:

krzys13k - Sob 28 Sie, 2010

Kilka zdjęć z zawodów "Zakrzówek Jump Jam V":

117.


118.


119.


120.

kufel - Sob 28 Sie, 2010

krzys13k, ciekawa seria :) czy rowery spoczęły na dnie? :)
krzys13k - Sob 28 Sie, 2010

kufel napisał/a:
krzys13k, ciekawa seria :) czy rowery spoczęły na dnie? :)


Generalnie nie, choć jeden rower utonął i nie udało się go już odnaleźć :) Niektórzy mieli nawet zabezpieczenia przed utonięciem w formie dętek włożonych między szprychy, jak na pierwszym zdjęciu.

kufel - Sob 28 Sie, 2010

krzys13k napisał/a:
Generalnie nie, choć jeden rower utonął i nie udało się go już odnaleźć :)
czyli jednak nie obyło się bez "ofiar :)

krzys13k napisał/a:
Niektórzy mieli nawet zabezpieczenia przed utonięciem w formie dętek włożonych między szprychy, jak na pierwszym zdjęciu.
właśnie zauważyłem;)
Adolfik - Sob 28 Sie, 2010

118 bardzo mi się podoba. Jak widać jedni wolą czynnie spędzać czas nad wodą inni nieco bierniej ;)
Strzała - Pon 30 Sie, 2010

113 :mrgreen: jej mina :P
dawid_gaszynski - Wto 31 Sie, 2010

70-200 2.8 + 30D
ME Slask vs Lechia

121


122


123


124


125


126

zwirek210 - Czw 02 Wrz, 2010

Krzys13k Bardzo fajna seryjka wreszcie coś nowego coś świeżego a i same zdjęcia mi sie podobają . Ładne kolorki zadowalająca ostrość.
marwoj85 - Sob 11 Wrz, 2010

127.

128.

129.

130.

131.

132.

myslidar - Sob 11 Wrz, 2010

Ślęża Wrocław - KS Karkonosze (IV liga)

Canon 7D + 70-200 f2.8 IS (ISO 100-200) oczywiście wszystko to cropy, czasem spore

133.


134.


135.


136.


137.


138.


139.

dawid_gaszynski - Nie 12 Wrz, 2010

Canon 70-200 2.8 L USM + 30D
Slask Wroclaw vs Lech Poznan

140 ISO 1250, 1/1000, 200mm, F2.8

141 ISO 1250, 1/1000, 200mm, F2.8

142 ISO 1600, 1/1000, 200mm, F2.8

143 ISO 1600, 1/800, 200mm, F2.8

144 ISO 800, 1/1000, 200mm, F2.8

145 ISO 1250, 1/1000, 200mm, F2.8

146 ISO 800, 1/1000, 200mm, F2.8


147 ISO 640, 1/1000, 200mm, F2.8

148 ISO 500, 1/1000, 200mm, F2.8

krzys13k - Nie 12 Wrz, 2010

dawid_gaszynski i myslidar, jak zwykle świetne zdjęcia, seria z meczu Śląska z Lechią moim zdaniem najlepsza. Po tym jak kadrujecie widać, że przydałoby się Wam do pracy 300/2.8 :)

marwoj85, zdjęcia wyglądają jakby strasznie ucierpiały podczas kompresji do JPEG'a. Jaką jakość ustawiałeś przy zapisie?

zwirek210, dzięki za komentarz :D

pioroon - Nie 12 Wrz, 2010

Kilka ujęć z mistrzostw europy rallycross, Słomczyn 2010.
Niestety fotki robione kitem, dlatego w następnym tygodniu kupuję 70-200 4L, bo widzę jak mi go brakuje :mrgreen:

Proszę o konstruktywną krytykę.

149.


150. Bardziej sytuacyjne, gorzej z jakością...


151.


152. To również ;)


I deser pod tytułem 'chłopaki z dłuższymi lufami' :mrgreen: tego już nie numeruję bo to OT.

degol - Nie 12 Wrz, 2010

dawid_gaszynski, świetne serie !
Tworas - Nie 12 Wrz, 2010

144 - rewelka! :D
myslidar - Nie 12 Wrz, 2010

Betard WTS Wrocław – Falubaz Zielona Góra 45:45

7D + 70-200 2.8 IS (ISO 400 - 4000) + kadrowanie

153.


154.


155.


156.


157.


158.


159.


Więcej: http://karolczyk.info/201...lona-gora-4545/

pioroon - Pon 13 Wrz, 2010

myslidar, 154 sytuacyjnie bardzo fajna (technicznie zresztą bez zarzutu), IMHO najlepsza 156, uwielbiam takie ujęcia, gratuluję :grin:
edmun - Pon 13 Wrz, 2010

na 156 widzę że centralny punkt AF złapał priorytet :)

Może bym i swoje pierwsze pstryki z nowszego obiektywu wrzucił ?

P.S. Tyle że ja aż tak nie przykładam się przy obróbce :grin:

[ Dodano: Pon 13 Wrz, 2010 09:02 ]
160.


161.


162.


163.


164. Wiem że do prostowania ale nie miałem czasu :)


165.


166.

pioroon - Pon 13 Wrz, 2010

edmun, 162, 163 osobiście mi 'leżą', dobre kadry, nie znam się za bardzo na B&W ale IMHO wyszło bdb. Co do 164 zawsze można powiedzieć, że to fotografowany się przekrzywił i to tak dla równowagi :wink:
Dwa ostatnie najsłabsze, nietrafiona ostrość, a w ostatnim kadr.

Andrus997 - Pon 13 Wrz, 2010

85: 1/640, f/1.8, iso3200
135: 1/800, f/2.0, iso6400 (czesto dodatkowo + 0,2-0,3 EV)
warunki sa jakie sa i raczej dluugo sie nie zmienia ;)

MKS Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów

167.


168.


169.


170.


171.


wiecej na www

pioroon - Pon 13 Wrz, 2010

Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi nad czym popracować...
Jakoś to co wrzucam jest pomijane w komentarzach, aż tak źle ? :razz:

dawid_gaszynski - Pon 13 Wrz, 2010

70-200 2.8 L USM + 30D
Sparta Wroclaw vs Falubaz Zielona Gora
172

173

174

175

Usjwo - Wto 14 Wrz, 2010

pioroon napisał/a:
Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi nad czym popracować...
Jakoś to co wrzucam jest pomijane w komentarzach, aż tak źle ? :razz:


Wyostrz, przekadruj, podbij kolory i najwazniejsze: Nigdy nie wstawiaj w ten sam dzien co myslidar i dawid_gaszynski, poczekaj az watek ostygnie :mrgreen:


pioroon - Wto 14 Wrz, 2010

Usjwo napisał/a:
pioroon napisał/a:
Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi nad czym popracować...
Jakoś to co wrzucam jest pomijane w komentarzach, aż tak źle ? :razz:


Wyostrz, przekadruj, podbij kolory i najwazniejsze: Nigdy nie wstawiaj w ten sam dzien co myslidar i dawid_gaszynski, poczekaj az watek ostygnie :mrgreen:

Obrazek


Hehe właśnie to miałem pisać, jak tylko wrzucę to dawid_gaszynski po sekundzie przykrywa :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Podobają mi się kolory w Twojej wersji, jedynie jak na mój gust z lewej za ciasno, w końcu samochód się w tamtą stronę 'porusza' i lepiej by się patrzyło gdyby było szerzej, poza tym fajne. Dzięki za uwagi, mam nadzieję że następne będą lepsze też z powodu jutrzejszego zakupu :wink:

Usjwo - Wto 14 Wrz, 2010

pioroon napisał/a:
mam nadzieję że następne będą lepsze też z powodu jutrzejszego zakupu :wink:


Kupiles PS'a ? :razz:

pioroon - Wto 14 Wrz, 2010

Co do software'u jestem praktycznie zielony i zacząłem używać gimpa, ale raczej się na coś przesiądę.
Jutrzejszy zakup to 70-200/4L :mrgreen:

P.S. Wczoraj dokupiłem gripa i teraz korpus leży lepiej w rekąch, lepiej wygląda, będzie dłużej pracował (dwie baterie), a poza tym to szkiełko nie będzie tak leciało w dół bo będzie porównywalna waga :grin:

Andrus997 - Nie 19 Wrz, 2010

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa


176.


177.


178.


179.


wiecej na www

[ Dodano: Nie 19 Wrz, 2010 23:54 ]
MSPR Reflex Miedź Legnica vs. Orlen Wisła Płock

180.


181.


182.


183.


wiecej na www

myslidar - Nie 19 Wrz, 2010

Betard WTS Wrocław – Unibax Toruń [47:43]

180.

181.

182.

183.

184.

185.

186.


Więcej: http://karolczyk.info/201...bax-torun-4743/

pioroon - Pon 20 Wrz, 2010

myslidar, po tylu Twoich fotkach myślałem, że się już nic tu nie da 'wyciągnąć', myliłem się :razz: .
182 jest IMHO perfekcyjna :grin: (facet normalnie jakby pozował i był 'amatorem' żużla :cool: )

myslidar - Pon 20 Wrz, 2010

Hehe, mi to raczej wygląda na strach w oczach.
pioroon - Pon 20 Wrz, 2010

myslidar napisał/a:
Hehe, mi to raczej wygląda na strach w oczach.


Jakby był przy bandzie to byłby strach hehe :mrgreen:

dawid_gaszynski - Wto 21 Wrz, 2010

Asseco Prokom Gdynia vs Lietuvos Rytas Wilno
187

188

189

190


PGE Turów Zgorzelec vs Lietuvos Rytas Wilno
191

192

193

194

195


Sparta Wrocław vs Apator Toruń
196

197

quake222 - Czw 23 Wrz, 2010

widze, że poziom tutaj już taki wysoki, że dla amatora miejsca niet : )
pioroon - Pią 24 Wrz, 2010

quake222 napisał/a:
widze, że poziom tutaj już taki wysoki, że dla amatora miejsca niet : )


Dawaj dawaj, ja tam wrzucam i przyjmuje wszystko na klatę :wink: , a to pomaga w eliminowaniu błedów :mrgreen:

quake222 - Nie 26 Wrz, 2010

Spoko, sezon sie zacznie to pofoce moich ziomków, sprzęt to połowa sukcesu, niestety mam do dyspozycji 100-300 f4-5.6 iso 1600, 3200 juz ciezko i jak tu robic cos ;]
myslidar - Nie 26 Wrz, 2010

Na świeżym powietrzu jak jest słonecznie :)
edmun - Pon 27 Wrz, 2010

no to ostatnie moje z tego sezonu:

198.


199.


200.


201.


202.


203.


204.


205.


206.


207.

kozidron - Pon 27 Wrz, 2010

edmun ale "po jechane" po suwakach, no ale..... kadrowanie na plus a nawet dwa :cool:
Andrus997 - Wto 28 Wrz, 2010

quake222 napisał/a:
iso 1600, 3200 juz ciezko i jak tu robic cos ;]

nie narzekaj... ja ostatnio u siebie na body tylko widze iso3200-6400... a pozniej czasami sie +1/3EV daje jeszcze przy "obrobce" ;)

VIII Turniej o Puchar Prezesa CCC pod honorowym patronatem burmistrza Polkowic Wiesława Wabika

208.


209.


210.


211.


212.


213.


MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski


214.


215.


216.


więcej:
kosz: 1 dzień turnieju i 3 dzień turnieju
ręczna: tutaj

[ Dodano: Nie 03 Paź, 2010 03:31 ]
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków

217.


218.


219.


220.


221.


222.


KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KS Zgoda Ruda Śląska

223.


224.


225.


226.


227.


wiecej: nozna i reczna

dawid_gaszynski - Nie 03 Paź, 2010

Kilka pstryków, bo głównie kalibrowałem obiektyw na meczu.

Śląsk Wrocław vs Wisła Kraków

228

229

230

231


No i klasycznie hardcore czyli kadrowanie :
232


Endryou - Nie 03 Paź, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Kilka pstryków, bo głównie kalibrowałem obiektyw na meczu.


Jakiś nowy zakup, czy stary dogorywa już :) ?

Pzdr

dawid_gaszynski - Nie 03 Paź, 2010

Obiektyw ten sam. 50D zamiast 30D, a szkło po prostu ma FF.
Jesienny - Nie 03 Paź, 2010

230 - To już wiem co miał na myśli Jarek Janiszewski układając tytuł "Taniec lekkich goryli" ;]
Andrus997 - Czw 07 Paź, 2010

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Lubin SSA


233.


234.


235.


236.


237.


wiecej: tutaj

[ Dodano: Nie 10 Paź, 2010 00:33 ]
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Sambor Latocha Tczew


238.


239.


240.


241.


242.


243.



wiecej: tutaj

Tadeuszek - Pon 11 Paź, 2010

ETMP Winna Góra


244.



245.



246.



247.


248.

skasowany - Pon 11 Paź, 2010

Tadeuszek, 245 z całej serii imo najciekawsze...
Jesienny napisał/a:
230 - To już wiem co miał na myśli Jarek Janiszewski układając tytuł "Taniec lekkich goryli" ;]

Fakt... :mrgreen:

krzys13k - Wto 12 Paź, 2010

238 - :D widać, że dziewczyny się dobrze bawią podczas meczu ;)

edmun, 200 i 206 super, ale jak dla mnie, zupełnie nie jest potrzebna ta obróbka na niektórych zdjęciach (konwersja do b&w i pojechany kontrast).

Tadeuszek, także nie podobają mi się kolory. Zaś jeśli chodzi o same kadry to 245 jest fajne i zdecydowanie najlepsze z serii.


A teraz spokojniejszy, choć nie mniej emocjonujący sport:
249.


250.


251.


252.

kufel - Wto 12 Paź, 2010

krzys13k, brakuje mi w tych zdjęciach czegoś ( mimika twarzy, ekwilibrystyczne pozy etc ) co ukazywało by trud i wysiłek jaki wymusza ten sport. nie mniej zdjęcia ciekawe.

krzys13k napisał/a:
252.
pasowałoby do 'krajobrazów" ;) morskie oko a w tle Pilsko i Babia Góra ;)

Tadeuszek, 244 i 245 naj :)

a i wrócę jeszcze do serii Edmuna, w zasadzie cala seria bardzo dobra, kadry pierwsza klasa , obróbka tez na duży plus.

Andrus997 - Czw 14 Paź, 2010

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia


253.


254.


255.


256.


bonus: :)



wiecej: tutaj

Sajgon - Pią 15 Paź, 2010

Bonus gdzie trafił ? :wink:
Andrus997 - Pią 15 Paź, 2010

Sajgon napisał/a:
Bonus gdzie trafił ? :wink:

tym razem ja bylem szybszy i odbilem pilke reka :razz:

Usjwo - Sob 16 Paź, 2010

Andrus997 napisał/a:

tym razem ja bylem szybszy...

Szkoda ze AF nie byl taki szybki, nie pytam czym robiles :razz:

Endryou - Sob 16 Paź, 2010

Odrobię trochę zaległości z poprzedniego tygodnia. 1. kolejka TBL. PBG Basket Poznań - Kotwica Kołobrzeg 80:78

257.



258.



259.



260.



261.



262.



263.



264.



265.




Pzdr

Usjwo - Pon 18 Paź, 2010

Endryou Widze ze monopol zostal przelamany w sportowych zdjeciach. :smile: Dobra seria.
dawid_gaszynski - Pon 18 Paź, 2010

Śląsk Wrocław vs Polonia Warszawa
ISO 800-1000, 1/1250 - 1/1600, 200 2.8
50D + 70-200 2.8 L USM

266

267

268

269

270

271

272


[ Dodano: Wto 19 Paź, 2010 08:02 ]
W ramach ciekawostki zdjęcie 269 według
Polska Agencja Prasowa - http://i53.tinypic.com/33wlgli.jpg
Gazeta Wyborcza - http://bi.gazeta.pl/im/9/8522/z8522349X.jpg

zuzelek - Pią 22 Paź, 2010

HARLEM GLOBETROTTERS - Łódź 20.10.2010

Moja pierwsza "sesja" w życiu.

Canon EOS 550D + Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di LD Aspherical + "zerowe" umiejętności

273. Prawie jak Krakowskie Przedmieście ;-)



274.



275.



276.



277. Wiem, że źle wykadrowane, ale mi się podoba.


Usjwo - Sob 23 Paź, 2010

kolorki troche balade i mydlowate, ostatnie po wyostrzeniu i wykadrowaniu mogloby byc
Andrus997 - Pon 25 Paź, 2010

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów


278.


279.


280.


281.


282.


wiecej: tutaj

Tadeuszek - Czw 28 Paź, 2010

283.


284.

285.



286.


287.

kufel - Czw 28 Paź, 2010

Tadeuszek, udana seria. duzy plus za 286.
skasowany - Pią 29 Paź, 2010

Tadeuszek, rzeczywiście, takie zdjęcia wychodzą Ci najlepiej, seria ciekawa... ;)
zug - Pią 29 Paź, 2010

a mi jakoś nie pasuje tu B&W.
Andrus997 - Nie 31 Paź, 2010

KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław


288.


289.


290.


291.


292.


293.


294.


wiecej: tutaj

bhpchmiel - Nie 31 Paź, 2010

Tadeuszek, 286 IMHO najlepsze...
Tadeuszek - Nie 31 Paź, 2010

dzięki Panowie, fajnie że się podoba :)
PabloFX - Nie 31 Paź, 2010

Kilka pstryków z dwóch kolejek Plusligi
ISO 1600, 1/500, 70-300 4-5.6
A300 + Sigma 70-300 APO MACRO DG

295.


296.


297.


298.


299.


300.

jasiekcom - Pon 01 Lis, 2010

PabloFX, jeśli z moim monitorem wszystko OK a raczej tak to strasznie pojechałeś z kolorami co kadrów to w 295 szkoda uciętych nóg 297 trochę przyciąłbym górę ale znów szkoda obciętych stóp u Bartmana 298 może być reszta raczej słaba choć na sporcie się raczej nie znam bo to nie maja kategoria :wink:
oranżewski - Pon 01 Lis, 2010

PabloFX, nareszcie ktoś pokazał, że Sigma 70-300 APO rules :!:
:grin:

naprawdę fajne fotki!

skasowany - Pon 01 Lis, 2010

oranżewski, przy zdjęciach 500x330 pix to wszystko rules, nawet moja komórka... :P
PabloFX - Pon 01 Lis, 2010

no niestety sigma i a300 to nie szczyt moich marzen (wolny i niecelny af, mydlo, o szumach matrycy tej alfy pewnie juz kazdy slyszal wystarczajaco..)

jasiekcom, jestes pierwsza osoba ktora wspomina ze jej sie kolory nie podobaja ;) jednak rade postaram sie wykorzystac przy nastepnych zdjeciach ;)

jasiekcom - Pon 01 Lis, 2010

PabloFX napisał/a:
jasiekcom, jestes pierwsza osoba ktora wspomina ze jej sie kolory nie podobaja
nie to ze się nie podobają sadzę jednak że z nasyceniem kolorów trochę przegiąłeś ale tą są moje subiektywne odczucia
Andrus997 - Pią 05 Lis, 2010

PabloFX napisał/a:
Kilka pstryków z dwóch kolejek Plusligi
ISO 1600, 1/500, 70-300 4-5.6

:shock: tez chce taka jasna hale :cry:
jakies 3EV roznicy :roll: porownujac z lubinska jaskinia...

PabloFX napisał/a:

wolny i niecelny af

ja akurat jestem zdania, ze siatkowka jest baaaardzo malo wymagajacym sportem jesli chodzi o AF (przyjmujac, ze robi sie z balkonu/trybun zdjecia zawodnikom scinajacym/blokujacym - cos jak 297)
siadasz tak mniej wiecej po srodku, ustawiasz ostrosc na siatke np. na lewej stronie siatki gdzie beda atakowac i jedziesz jak malpa to prawo to lewo :D

PabloFX - Pią 05 Lis, 2010

Andrus997 napisał/a:
tez chce taka jasna hale


nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka ciemna ta hala (obrobka, ale wtedy zas szumy wychodza) ;)


odnosnie af'a to ten akurat lubi gubic czesto ostrosc, jest strasznie wolny wiec ma wybrany tylko centralny punkt, a jak taki Glady z Guma biegaja po siatce to sigma troche wariuje przy takiej ciemnej hali ;)

Andrus997 - Sob 06 Lis, 2010

PabloFX napisał/a:
Andrus997 napisał/a:
tez chce taka jasna hale

nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka ciemna ta hala (obrobka, ale wtedy zas szumy wychodza) ;)

:shock: to te zdjecia o 3-4EV wyciagales?
btw. dla mnie ciemna hala zaczyna sie od mniej wiecej iso6400, 2.0, 1/1000 ;)

--------------------------------------------------------------
czesciej bede chodzil na mloda ekstraklase....
mecz nudny jak.....
KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź


301. GOL!


302.


303.


304.


305.


wiecej: tutaj

PabloFX - Sob 06 Lis, 2010

Andrus997 napisał/a:
btw. dla mnie ciemna hala zaczyna sie od mniej wiecej iso6400, 2.0, 1/1000


na takiej to ja nie mam czego szukac ;) jak dobrze pojdzie to w tym tygodniu zmiana sprzetu bedzie to moze chcoiaz szumow takich nie bedzie + mniejsze mydlo :)

Andrus997 - Sob 06 Lis, 2010

iso6400, 2.0, 1/800
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg


306.


307.


308.


309.


310.


wiecej: tutaj

Tworas - Sob 06 Lis, 2010

wow ale żółty parkiet psuje te zdjęcia...szkoda
fajnie złapane momenty :) te grymasy są bezcenne :)
najbardziej podoba mi sie 307 - jakby ochrona/policja wkroczyła do akcji :)
i 308 za mocne wejście :P

Andrus997 - Sob 06 Lis, 2010

Tworas napisał/a:
wow ale żółty parkiet psuje te zdjęcia...szkoda

no to jest bol.... "kolo" jest pomalowane tym cholernym zoltym, a walka z tym ciezka jednak...
ale nic... trzeba czekac na wybudowanie hali, ktora juz "buduja" kilka lat, obecnie sa na etapie klocenia sie o przylacza :lol:

pioroon - Sro 10 Lis, 2010

Andrus997, 301 super, szkoda tylko tych nóg. Poza tym 304 - tam nie zlała się koszulka zawodnika z reklamą, co trochę drażni oczy na pozostałych z serii piłkarskiej.
Endryou - Sro 10 Lis, 2010

Andrus, nie zazdroszczę tej hali w Lubinie :D Straszna ciemnica.

To teraz coś ode mnie. 5. kolejka Tauron Basket Ligi. PBG Basket Poznań ogrywa mistrza kraju Asseco Prokom Gdynia 80:64 :D

ISO2500-3200 1/640-1/800 2.8

311.



312.



313.



314.



315.



316.



317.



318.




Pzdr

Andrus997 - Sob 13 Lis, 2010

Endryou, 315 fajne ;) wybralbym sie z checia kiedys na kosza facetow, na kobietach usypiam :roll:

pioroon napisał/a:
Andrus997, 301 super, szkoda tylko tych nóg. Poza tym 304 - tam nie zlała się koszulka zawodnika z reklamą, co trochę drażni oczy na pozostałych z serii piłkarskiej.

mnie tez to drazni :)
taki stadion.... akurat dzieki temu gdzie siedze mam najmniej takich kadrow ;)


KGHM Metraco Zagłębie Lubin - C.B. Mar Alicante

oczywiscie jak zwykle: iso6400, 2.0, 1/800 ;)

319.


320.


321.


322.


323.


324.


325.


wiecej: tutaj

cra89 - Pon 06 Gru, 2010

To cos moze ode mnie :)

326.


327.

dawid_gaszynski - Nie 12 Gru, 2010

Dawno mnie tu nie było więc tak w telegraficznym skrócie po dwie fotki z każdego meczu

20.11.2010 Slask Wroclaw vs Ruch Chorzow

328

329


30.10.2010 Slask Wroclaw vs Zaglebie Lubin
330

331


26.10.2010 Slask Wroclaw vs Legia Warszawa
332

333


23.10.2010 Slask Wroclaw vs Polonia Bytom
334

335


11.12.2010 Gwardia Wroclaw vs Budowlani Lodz
ISO 3200, 1/640-1/800
336

337

sampe - Pią 17 Gru, 2010

338


339

dawid_gaszynski - Czw 23 Gru, 2010

Ruch w tym temacie niesamowity...

Gwardia Wrocław vs Trefl Sopot
ISO 3200, 1/800, F2.8

340

341

342

343

344

Tworas - Czw 23 Gru, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Ruch w tym temacie niesamowity...

no raczej! w końcu temat sport więc musi się wiele dziać :wink: :cool:

od 340 do 344 ładne, czyste, poprawne kadry ale jakoś nie porywają... wstawiałeś mnóstwo lepszych tzn takich gdzie widać walkę o piłkę :wink:

dawid_gaszynski - Czw 23 Gru, 2010

Zapomniałeś dodać, że na 340 "szkoda uciętych nóg".
Tworas - Czw 23 Gru, 2010

może i szkoda :razz:
ja się nie znam na fotografii sportowej i to na czym czym mi najbardziej zależy oglądając takie zdjęcia to emocje zawodników i akcja :wink:

Adolfik - Czw 23 Gru, 2010

Biceps na 344 mnie rozbił :shock:
Nikitaa - Czw 23 Gru, 2010

dawid_gaszynski napisał/a:
Zapomniałeś dodać, że na 340 "szkoda uciętych nóg".


Szkoda to by bylo ucietych rak na 340 :mrgreen: :mrgreen: , a tak calkiem serio to swietne ujecia , mam troche doczynienia z foto-sportowym i dlatego wiem jak trudno zrobic cos naprawde na wysokim poziomie.
Ogladajac Twoje zdjecia Dawidzie jestem pod duzym wrazeniem i widze ze musze sie jeszcze sporo nauczyc jezeli chodzi o foto-sportowe :!:
pozdrawiam serdecznie Nikitaa :razz: :razz:

belkot77 - Czw 23 Gru, 2010

Iso 3200? jak to mozliwe ze szum nie przeszkadza?
Tworas - Czw 23 Gru, 2010

belkot77 napisał/a:
Iso 3200? jak to mozliwe ze szum nie przeszkadza?

też się nad tym zastanawiam odkąd Dawid pokazuje swoje ( znakomite :razz: :wink: ) zdjęcia :)
takie odszumianie to stety niestety tajemnica zawodowa :wink:

[ Dodano: Czw 23 Gru, 2010 11:56 ]
a jak dodamy że zdjęcia np piłki nożnej to ogromne cropy na wysokim iso to już całkiem szczęka opada... :wink:

[ Dodano: Czw 23 Gru, 2010 12:01 ]
dawid_gaszynski napisał/a:
Ruch w tym temacie niesamowity

Nikitaa napisał/a:
mam troche doczynienia z foto-sportowym

Nikitaa pochwal się czymś bo ten temat na prawdę ledwo dyszy :razz:

Nikitaa - Czw 23 Gru, 2010

Tworas napisał/a:

Nikitaa napisał/a:
mam troche doczynienia z foto-sportowym

Nikitaa pochwal się czymś bo ten temat na prawdę ledwo dyszy :razz:


Jasne, spoko Tworas wrzuce jakies swoje ale nie sadzisz ze zrobie to teraz po takiej serii Dawida ...masochistka jeszcze nie jestem :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam Nikita :razz: :razz:

Andrus997 - Czw 23 Gru, 2010

Nikitaa napisał/a:
ale nie sadzisz ze zrobie to teraz po takiej serii Dawida ...masochistka jeszcze nie jestem :mrgreen: :mrgreen:

ok, to ja cos wrzuce :)

SPR Chrobry Głogów - MKS Zagłębie Lubin

derby pełną gębą ;) daaawno nie byłem na tak dobrym meczu z takimi emocjami
iso3200, 1/1000, 2.0
po meczu w sobote w Zielonej Gorze (iso800 <ohhh>, 1/1000, 2.0) mialem wrazenie, ze swiatlo wylaczyli ;) a w najblizszym czasie jeszcze czeka powrot do lubinskiej jaskini :lol: (iso6400 :evil: , 1/1000, 2.0)

345.


346.


347.


348.


wiecej: tutaj

Endryou - Pią 24 Gru, 2010

No to nam się wątek sportowy rozruszał :) Dawid jak zwykle trzyma poziom.
Andrus, ostatnia seria bardzo udana, a 345. chyba najbardziej. Aczkolwiek kolorki takie trochę sprane :)

Z mojej strony dorzucę też trochę ręcznej w reprezentacyjnym wydaniu. Zaznaczam, że to dopiero drugie moje podejście do tego sportu.

349.



350.



351.



352.



353.




Pzdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group