forum.optyczne.pl

Nasze zdjęcia - FOTOGRAFIE NIEBA

oranżewski - Pią 03 Wrz, 2010
Temat postu: FOTOGRAFIE NIEBA
Założyłem wątek, bo czasami fajnie jest skierować obiektyw zupełnie w górę, bez ujmowania drzew, czy jakiegoś innego tematu. Po prostu niebo! Malownicze chmury podczas wschodów i zachodów słońca, również te bardzo duuuuże chmury, czy na przykład mały obłoczek w przestrzeni lazuru. To wszystko widzi mi się w osobnym wątku :) jeśli pomysł nie spodoba się, to można usunąć.

1.


Strzała - Pią 03 Wrz, 2010

Mi się temat podoba :P
To ja też wrzucę :D

Podobała mi się dziurka w chmurach i nagle mewa przeleciała podczas robienia fotki :D

2.

zug - Sob 04 Wrz, 2010

tomaszewski napisał/a:
Założyłem wątek,.....

to jeszcze od razu wątek Fotografia Ziemi :roll: :mrgreen:

Djwalkman - Sob 04 Wrz, 2010

zug napisał/a:
tomaszewski napisał/a:
Założyłem wątek,.....

to jeszcze od razu wątek Fotografia Ziemi :roll: :mrgreen:


A potem podział o mozaikach utworzonych na polskich drogach... . :lol:

oranżewski - Sob 04 Wrz, 2010

Djwalkman, to na drogach, to się nazywa kolaż ;)
kozidron - Nie 05 Wrz, 2010

tomaszewski, no i oczywiście z pomarańczowym zafarbem, bo inna droga to absurd
oranżewski - Nie 05 Wrz, 2010

nie, kozidron, może być bez zafarbu.
Djwalkman - Nie 05 Wrz, 2010

tomaszewski napisał/a:
Djwalkman, to na drogach, to się nazywa kolaż ;)


http://img251.imageshack.us/i/mg8201.jpg/ - nie koniecznie, można wykorzystać do straszenia Niemców, żeby, jeżeli przyjadą, to nie brali gps-u, bo koleiny doprowadzą ich do celu podróży :smile: .

zug - Nie 05 Wrz, 2010

kozidron napisał/a:
tomaszewski, no i oczywiście z pomarańczowym zafarbem, bo inna droga to absurd

kozi czepiasz się :wink: :mrgreen:

oranżewski - Sro 20 Paź, 2010

nikt nic nie wstawia...

3.


bbeeaa - Sro 20 Paź, 2010

oranżewski, baaardzo mi się podoba!
Tomasz_ - Sro 20 Paź, 2010

To ja się też po-chmurze

4

oranżewski - Sro 20 Paź, 2010

bbeeaa, baaardzo mi się podoba Twój post :smile: dzięki.

Tomasz_, fajne, ale nie wiem czy w sumie nie pasowałoby bardziej do krajobrazów. ale podoba mi się, fajna, równa kompozycja, bardzo intrygująca. czuć, że się tam jest :o

zug - Sro 20 Paź, 2010

oranżewski, podtrzymujesz przy życiu ten wątek ;) :P
Tomasz_, twojego nie widzę :roll:

oranżewski - Sro 20 Paź, 2010

zug napisał/a:
oranżewski, podtrzymujesz przy życiu ten wątek ;) :P
ba! bo to mój wuntek :mrgreen:

5.


Tomasz_ - Sro 20 Paź, 2010

oranżewski,

Dzięki, wydawało mi się że moze Ci sie spodobać, trochę tam pomaranczowego jest :wink:

zug,

Tu znajdziesz w innym miejscu

oranżewski - Czw 21 Paź, 2010

6.



wstawiajcie coś, ludziska, bo mi się zdjęcia kończą ;)

moronica - Czw 21 Paź, 2010

7.


8.

oranżewski - Czw 21 Paź, 2010

moronica napisał/a:

8.
piękne! niby proste, niebieskie niebo, a takie.... lekkie i miękkie... wielki plus :smile:
Tomasz_ - Czw 21 Paź, 2010

moronica,
8.
tez mi sie podoba :smile:

multics - Czw 28 Paź, 2010

9.


10


11.

oranżewski - Czw 28 Paź, 2010

10,11-za dużo nic nie wnoszącego dołu. same niebo zacne.
bleecker - Wto 02 Lis, 2010

Żadne zdjęcie nie zapiera tchu w mej piersi niestety. Temat nieba sam w sobie nie jest nadwyraz porywający więc nie ma czego oczekiwać. Chociaż nieraz widziałam fajne, takie pełne grozy zdjęcia zachmurzonego nieba. Najfajniejsze z pokazanych tutaj to 4.
bhpchmiel - Sob 06 Lis, 2010

parka ze starej puszki:
12.


13.


[ Dodano: Sob 06 Lis, 2010 00:58 ]
to jeszcze dwa:
14.


15.

multics - Sob 06 Lis, 2010

16


17

moronica - Sob 06 Lis, 2010

15 ekstra, szkoda ze sie tam znalazly te czubki drzew
multics - Sob 06 Lis, 2010

A mi te szczyty drzew nie przeszkadzają, w pewnym sensie zbliża to niebo do ziemi.
kufel - Sob 06 Lis, 2010

14 i 15 OK

17 fajny kadr :)

Tadek - Sob 06 Lis, 2010

14 super a w 15 według mnie powinno być trochę więcej drzew :cool:
bhpchmiel - Sob 06 Lis, 2010

A toście mnie zaskoczyli :wink: tylu pozytywów to się nie spodziewałem :roll: Dzięki :mrgreen:
hajhet - Wto 09 Lis, 2010

18.

cumulus - Wto 09 Lis, 2010

Fajne chmury pokazujecie. Może i ja spróbuję:

19. 3D, trochę poprawiłem co nieco:


bhpchmiel - Pią 12 Lis, 2010

20.


21.


[ Dodano: Pią 12 Lis, 2010 01:09 ]
22.


23.

cumulus - Pią 12 Lis, 2010

bhpchmiel 21 naj ;)
bhpchmiel - Pią 12 Lis, 2010

cumulus, dzięki :wink:
Coman - Nie 21 Lis, 2010

Z szuflady:

24.

zyskas - Sro 24 Lis, 2010

A to "moja" chmura z zeszłego lata:
25.

mavrik - Sro 24 Lis, 2010

26.

hijax_pl - Sro 24 Lis, 2010

zyskas, zielone niebo? To na św Patryka było? ;)
mavrik, oj chyba by się przydał jakiś polarek ;)

moronica - Czw 25 Lis, 2010

26 wyglada jakby bylo rozciagniete w pionie ;)
zyskas - Czw 25 Lis, 2010

Niebo było niebieskie :smile: i było to niebo o zachodzie słońca, pozatym przysłonę dałem na 20. Podkręciłem też troszkę kontrast. Poza tymi zabiegami nie kombinowałęm nic z kolorystyką. Tak wyszło :)
mavrik - Czw 25 Lis, 2010

moronica napisał/a:
26 wyglada jakby bylo rozciagniete w pionie


yhym masz racje :neutral:

sklsk - Pią 10 Gru, 2010

niebo ostatnimi czasy pochmurne bardzo to i wątek popadł trochę w zapomnienie.
chyba każdemu przytrafiło się popełnić jakiś zachodzik słońca, najgorsze jak zmusza się innych do oglądania ich :) . więc i ja się wpiszę, chyba najbardziej to pod chmury można podciągnąć, jak nie ma nic innego.
27

masza - Sob 11 Gru, 2010

To ja się pobawię w czytanie z chmur:
13 - łeb psiaka z profilu (prawy górny mocny punkt);
17 - ptaszyna utkana z białego puchu (okolice lewego dolnego mocnego punktu);
21 - koala;
22 - olbrzym z wydętą obwisłą wargą;
25 - smok z oklapniętymi skrzydłami gra na trąbie;
26 - potwór z rozdziawioną paszczą i podniesionymi dłońmi atakuje!
Dziękuję wszystkim za pobudzenie wyobraźni! :)

Nikitaa - Nie 12 Gru, 2010

28
bhpchmiel - Nie 12 Gru, 2010

Nikitaa, to mi wygląda jak łeb psiaka :wink:
Nikitaa - Nie 12 Gru, 2010

bhpchmiel napisał/a:
Nikitaa, to mi wygląda jak łeb psiaka :wink:


Czesc :grin:
Dziekuje ze ktos cokolwiek napisal na temat moich zdjec ktore tu zamieszczam , jeszcze raz dzieki Bhpchmiel :smile: . Mnie tez kojarzy sie to niebo z glowa psiaka i na dodatek mojego psiaka haha :mrgreen: , zaraz zamieszcze zdjatka mojej psiny w zwierzakach to mozesz porownac :wink: :wink:

serdecznie pozdrawiam Nikita :razz:

[ Dodano: Nie 12 Gru, 2010 16:44 ]
..... jeszcze jedno niebo -- po rozmyciu psiny :mrgreen:
29

bhpchmiel - Nie 12 Gru, 2010

Nikitaa, też ładnie, ale dół bym obciął, tak żeby tylko było widać chmury... :wink:
Nikitaa - Nie 12 Gru, 2010

bhpchmiel napisał/a:
Nikitaa, też ładnie, ale dół bym obciął, tak żeby tylko było widać chmury... :wink:

Dziekuje za krytyke i prosze o jeszcze w dziale o zwierzaczkach :wink: :wink:
pozdrawiam Nikita :razz: :razz:
ps.Bhpchmiel teraz mozesz porownac chmurke z profilem mojej psiny :mrgreen:

cumulus - Pon 24 Sty, 2011

Nikitaa lubię takie klimaty :wink:

30.

hajhet - Czw 27 Sty, 2011

31.

bhpchmiel - Sob 12 Lut, 2011

32.

oranżewski - Sob 12 Lut, 2011

nieźle dajecie, szczególnie hajhet! dobre z tymi ptakami i przepałem :)
wika11 - Sob 12 Lut, 2011

Dla odmiany bardziej kolorowe :smile:
33.


34.


35.


36.

bhpchmiel - Sob 12 Lut, 2011

wika11, 34 najładniejsze z serii, na 35 za mało jednak tego koloru, 36 jeszcze mniej kolorowe :roll:
wika11 - Sob 12 Lut, 2011

bhpchmiel dzięki za opinię.
Daruu - Nie 13 Lut, 2011

A co powiecie o tym...
kufel - Nie 13 Lut, 2011

Daruu napisał/a:
A co powiecie o tym..
ot kolejny zachód słońca :) jakich na forum wiele.
osa - Nie 20 Lut, 2011

38.


39.

kufel - Nie 20 Lut, 2011

osa, matryca nadaje sie do czyszczenia :wink:
osa - Pon 21 Lut, 2011

kufel Racja. Niedawno przedmuchałem gruszką i jest teraz znacznie lepiej
Daruu - Czw 10 Mar, 2011

A to...???

[ Dodano: Pią 11 Mar, 2011 17:37 ]
Żeście się rozpisali

test256 - Pią 11 Mar, 2011

41. (chyba? ;P bo poprzednie nie numerowane)


Daruu - Pią 11 Mar, 2011

Nienumerowane??? A przyjrzyj się ;)
test256 - Pią 11 Mar, 2011

Daruu napisał/a:
Nienumerowane??? A przyjrzyj się ;)


a racja, ale takie małe cyferki że nie zauważyłem :)

niestety numeru już nie mogę zmienić ;/

multics - Nie 13 Mar, 2011

A ode mnie takie pstryki.

42


43


44

ophiuchus - Nie 13 Mar, 2011

45.

III by niechtoszlag, on Flickr

przemek1978 - Pon 14 Mar, 2011

a oto pierwsza sesja amatora :)

46.



47.



48.



49.


e.t. - Czw 17 Mar, 2011

przemek1978 Twoja sesja jest świetna :-)
Impose3 - Nie 20 Mar, 2011

50.
Co sądzicie o tym dramatycznym niebie?



P. S.
Dopiero się uczę...

hijax_pl - Nie 20 Mar, 2011

Impose3, jak dla mnie dość duże kontrasty. Zbyt duże ;)
I chyba coś nie tak z ostrością. Nie wiem czy to poruszenie, bo czas widzę 1/4s czy też źle wyostrzyłeś przed zrobieniem zdjęcia. Rozumiem, żę przez wizjer D5000 niewiele było widać? Lepiej używać LV ;)

bhpchmiel - Nie 20 Mar, 2011

ophiuchus, na 45. samoloty leciały z północy?? Bo widziałem taką sytuację właśnie w niedzielę 13-tego w okolicach Żyrardowa - niestety było niezłe mleko, więc zdjęcia nie udało mi się zrobić :???:
cumulus - Nie 27 Mar, 2011

To teraz coś i ja wrzucę z tamtego roku.
51.


Miałem nadzieję na dużą burzę a otrzymałem w zamian fajną grę światła.

ophiuchus - Nie 27 Mar, 2011

bhpchmiel, z północnego zachodu, generalnie jak kiedyś zegarki ustawiało się na pociągi tak teraz można na samoloty :D Niestety nie miałem dłuższego obiektywu, żeby dokładnie sfocić poszczególne egzemplarze, ale można poszukać na necie jakie i o której linie nad Zamościem przelatują ;)
bhpchmiel - Nie 27 Mar, 2011

ophiuchus, no to te same na bank... :wink:
dragossani - Pon 28 Mar, 2011

51 - świetnie to wygląda. Aż się prosi o wysokojakościowy wydruk na jakiś większy format.
Barteczek22 - Nie 03 Kwi, 2011

52


53


sklsk - Nie 03 Kwi, 2011

Ophiuchus - to fakt od pociągu już się u nas zegarka nie nastawi, szybciej od tych fruwających. Zaobserwowałem od jakiegoś czasu duży wzrost przelotów, praktycznie co 2 godziny można coś obserwować, nawet po 2-3 sztuki na raz. Jakiś czas temu trafiło mi się takie skrzyżowanie, niestety komórka tylko pod ręką była.
Ale nie o to mi chodziło, może Ty będziesz coś wiedział, wszak odległość nie jest duża, od kilku miesięcy w granicach 20:00 - 20:15 u mnie, przy gorszej pogodzie 20:30 przelatuje jakiś samolot, po dźwięku bym powiedział że jest to coś mniejszego niż casa ale napęd bardzo zbliżony. w zimie było ciemno i nie udało mi się ani razu namierzyć świateł, choć jest bardzo dobrze słyszalny, teraz kiedy jest jaśniej o 20-tej niestety też nic nie mogę dostrzec.
53

mozer - Pon 04 Kwi, 2011

54. Morski wschodzik :)


cybertoman - Nie 10 Kwi, 2011

55.

Coman - Nie 10 Kwi, 2011

cybertoman, też takie mam :wink:

56.

cybertoman - Wto 12 Kwi, 2011

Coman, Twoj samolot wraca...
psylo - Czw 14 Kwi, 2011

57.

kwietniowe chmury

edmun - Pon 25 Kwi, 2011

58.

IMG_3662.jpg by edmunek, on Flickr

bluebird - Sob 30 Kwi, 2011

59.


60.

pitras - Sob 30 Kwi, 2011

bluebird, 59 niezłe...
komor - Sob 30 Kwi, 2011

Bardzo fajne paskowane niebo na 59-60.
bbeeaa - Sob 30 Kwi, 2011

Wg mnie najładniejsze na tej stronie jest zdjęcie nr 58
Quaint - Nie 01 Maj, 2011

61 ponad chmurami


[ Dodano: Nie 01 Maj, 2011 02:28 ]
62

komor - Nie 01 Maj, 2011

Quaint, na 62 niebo wygląda w sumie jak namalowane, ale podoba mi się to jako całość.
bhpchmiel - Nie 01 Maj, 2011

Quaint, za komorem - bardzo ładne zdjęcia :wink:
Quaint - Nie 01 Maj, 2011

komor napisał/a:
Quaint, na 62 niebo wygląda w sumie jak namalowane, ale podoba mi się to jako całość.

bo pojechałem machinery, takie fake hdr ;) więcej dołu:


bluebird - Nie 01 Maj, 2011

Quaint- jak dla mnie to ostatnie z rowerem najlepsze, bardzo fajny kontrast kolorów
przemek1978 - Pon 02 Maj, 2011

Quaint bardzo mi się podoba , jakoś tylko ten rowerek nie leży
komor - Pon 02 Maj, 2011

przemek1978, jak nie leży, kiedy leży. ;) Mi akurat ten rowerek bardzo się podoba, wyzwala wspomnienia. :)
jurand - Wto 03 Maj, 2011

Kółko i ... gwiazdka
64.

kufel - Wto 03 Maj, 2011

Quaint, całkiem fajne , choć ciut przeprocesowane jak na mój gust ;)
fatman - Wto 03 Maj, 2011

Quaint - Twoje ostatnie nieba przypominają mi sklepienie kaplicy sykstyńskiej :mrgreen:
Brakuje palca z nieba dotykającego kierownicy :mrgreen:

bodzio239 - Czw 05 Maj, 2011

Zasiadka
bluebird - Czw 05 Maj, 2011

bodzio239 nie dałeś numeru
65. Zasiadka
a ode mnie
66. Pas startowy

Albisia - Czw 12 Maj, 2011

67.
Sfotografowałam coś takiego dziś na niebie. Myślałam, że to samolot odrzutowy, lecący bardzo wysoko. Uwagę moją zwróciła mocna, równa smuga za samolotem i po prostu pstryknęłam. Dopiero w domu, na monitorze, zobaczyłam, że to wcale nie samolot! Może ktoś z Was powie co sfotografowałam?

hijax_pl - Czw 12 Maj, 2011

Albisia, UFO :)
infocyk - Czw 12 Maj, 2011

Albisia, antena, albo wędka. :smile:
Albisia - Czw 12 Maj, 2011

infocyk napisał/a:
Albisia, antena, albo wędka. :smile:

Niestety nie. To coś lecialo! Biała smuga była coraz dłuższa. Zdjęcie jest kiepskie, bo nie miałam pojęcia co fotografuję. Myślałam, że na początku smugi jest samolot i tylko tym się interesowałam. Zapewniam, że to było na niebie, nad działkami, na których byłam. Żadna antena ani wędka.

Może pokażę zbliżenia newralgicznych punktów.

[ Dodano: Czw 12 Maj, 2011 19:56 ]
68.
Góra smugi.


[ Dodano: Czw 12 Maj, 2011 19:58 ]
69.
Dół zdjęcia.

kufel - Czw 12 Maj, 2011

a cóż to jest ???? :shock:
hijax_pl - Pią 13 Maj, 2011

Coś co się teleskopowo rozkłada. Ze stopką na końcu ;)
mozer - Pią 13 Maj, 2011

To chyba jakaś prowokacja ;) Masz RAWa? :)
sklsk - Pią 13 Maj, 2011

jak się robi zdjęcia ze statywem i jednocześnie ugniatając plecami świeżutką trawę to tak może wyjść ale trzeba uważać na kleszcze
Albisia - Pią 13 Maj, 2011

Nawet Was wszystkich rozumiem. To teraz wygląda jak jakiś teleskopowy pręt. Ale czy wędka np. tak wygląda? Zresztą w życiu nie widziałam z bliska wędki. :) W pierwszej chwili, kiedy zobaczyłam czubek tej smugi na monitorze, pomyślałam, że sfotografowałam jakiś sputnik przez kogoś wystrzelony. Ale ta dolna część zupełnie mnie zbiła z pantałyku. No bo co?! Oderwany człon rakiety? Zupełnie bez sensu. Zresztą zupełnie się na tym nie znam.

Nawet szukałam w Internecie, ale nigdzie nic nie piszą o wystrzeleniu wczoraj czegoś, to znaczy sputnika czy innego diabelstwa.

A wczoraj szłam sobie dróżką między działkami i wypatrywałam ptaszków na drzewach. Toto na niebie zobaczyłam zupełnie przypadkowo. Coś leciało prościutko ciągnąc białą smugę. A, że to było takie trochę inne, bo normalny odrzutowiec ciągnie smugę, ale ona na końcu się rozszerza, jest coraz mniej intensywna, postanowiłam taki dziwny odrzutowiec zobaczyć na powiększeniu. To wszystko co mam do powiedzenia. Jestem zbyt dorosła żeby robić jakieś prowokacje. Zresztą w jakim celu????

mozer - Pią 13 Maj, 2011

Albisia, no uchwycić lecącą wędkę na 200mm to nie lada wyczyn ;)
kufel - Pią 13 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
Coś co się teleskopowo rozkłada. Ze stopką na końcu ;)
haha :grin: czyli chyba dalem sie nabrać :mrgreen:
Albisia - Pią 13 Maj, 2011

mozer, nie wiedziałam, że wędki latają i w dodatku ciągną za sobą smugę spalin. Ale któryś z Was pewnie taką ma. Kończę temat. Miałam odrobinę nadziei, że ktoś mi pomoże rozwiązać zagadkę mojego, zupełnie przypadkowego, zdjęcia. Ale odrobina okazała się zbyt drobna. Nie mam oczywiście do nikogo pretensji, a nawet trochę mi pochlebiliście uważając, że potrafię spreparować przy pomocy wędki takie zdjęcie. W dodatku, że wędki nie mam i nie ma nikt w moim otoczeniu. Ale mimo wszystko, nie są one chyba takie białe? Pozdrawiam wszystkich.
komor - Pią 13 Maj, 2011

Albisia, przyznam, że nadal nie wiem czy Ty sobie nadal robisz z nas żarty, czy naprawdę nie widzisz, że na zdjęciu widoczna jest jakaś antena czy inny teleskopowy kijek. To coś musiało być na wysokości co najwyżej paru metrów, a nie gdzieś wysoko na niebie. Zobacz na dobrą ostrość obrazu na tych cropach, które pokazałaś na 68 i 69. To nie jest zdjęcie odległego obiektu. :roll:
kozidron - Pią 13 Maj, 2011

hehe dobre z tą antenką :razz: moze to była latająca wędka z napędem odrzutowym, podobno Japończycy już cos takiego wymyslili :lol:
moronica - Pią 13 Maj, 2011

kozidron, latajaca wedka do lowienia latajacych ryb? :P ja rowniez sie od poczatku zastanawialam czy to jest zart i o co cho
hijax_pl - Pią 13 Maj, 2011

Albisia, tak po kolei:

1) Smugi kondensacyjne mają to do siebie że wiatr je rozciąga aż do zaniku. Jakby tak było jak na Twoim zdjęciu to nie może to być dym, ale.. bita śmietana?

2) Owe "Smugi" na powiększeniach są cieniowane, tzn widać jak pada na nie światło. Dają wrażenie bycia.. rurką...

3) Exif Twojego zdjęcia mówi, że ostrość obiektyw ustawił na 21m... A to jest dużo poniżej nieskończoności...

bhpchmiel - Pią 13 Maj, 2011

Albisia, towarzystwo ma rację - nijak to nie pasuje do czegoś latającego, na UFO też nie ma zadatków :roll: . Jak dla mnie to teleskopowo rozsuwana antena... :cool:
mozer - Pią 13 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:

3) Exif Twojego zdjęcia mówi, że ostrość obiektyw ustawił na 21m... A to jest dużo poniżej nieskończoności...

Nie wiem, czy to jest akurat dobry argument - w tele tego kalibru zazwyczaj 20m jest ostatnia odległością na skali przed nieskończonością.

hijax_pl - Pią 13 Maj, 2011

mozer, a na jakich wysokościach latają samoloty? Dla ułatwiania powiem, że obiektywy Nikona rozróżniają odległości skończone od tych... nieskończonych ;)
mozer - Pią 13 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
mozer, a na jakich wysokościach latają samoloty? Dla ułatwiania powiem, że obiektywy Nikona rozróżniają odległości skończone od tych... nieskończonych ;)

A od ilu metrów jest odległość nieskończona? ;) No i pytanie z jaką dokładnością podaje tą odległość - w końcu im dalej obiekt tym mniejsza regulacja jest potrzebna do ustawienia ostrości.

Podsumowując, jeśli wierzyć tym wszystkim danym i zakładając, że te fragmenty to były cropy 1:1, to mamy antenkę o grubości ok. 0.6 cm na końcu w odległości 21 m :)

Albisia - Sob 14 Maj, 2011

Kochani, ile byście tu mądrości nie powypisywali, ja to sfotografowałam lecące na niebie. Koniec. Kropka. Co to było, nie wiecie Wy i nie wiem ja. Ale nie wątpię, że każdy z Was, po zrobieniu takiego zdjęcia byłby ciekaw co to było. Więc i ja też zapytałam. Ale chyba niepotrzebnie. Pozdrawiam.
mozer - Sob 14 Maj, 2011

Albisia, myślę, że nie ma powodu się obrażać. Jak widzisz próbujemy wyjaśnić to, co widać na załączonym przez Ciebie zdjęciu. Jesteś pewna, że np. nie pomyliłaś zdjęć? Pytam bez złośliwości - na małym ekraniku można łatwo pomylić taki obiekt z prawdziwym śladem samolotu.
bluebird - Sob 14 Maj, 2011

dla mnie to wygląda jak laska dla niewidomego, ale żeby pogodzić wszystkich to niech będzie: laska wystrzelona w kosmos ;-)
bhpchmiel - Sob 14 Maj, 2011

może ktoś czymś rzucił, albo to wystrzelił z czegoś??? No to Albisia dała zagwostkę :idea: :zalamany:
Albisia - Sob 14 Maj, 2011

mozer napisał/a:
Albisia, myślę, że nie ma powodu się obrażać.

Nie, ja nie obraziłam się. Napisałam nawet wcześniej, że Was rozumiem. Tylko to strasznie trudno być na pozycji osoby, której inni nie wierzą, a nie ma się żadnych możliwości udowodnienia, że mówi się prawdę. W tej chwili już sama jestem skłonna uwierzyć, że to był wystrzelony kij od szczotki. I niech tak zostanie. Pozdrawiam wszystkich.

pitras - Sob 14 Maj, 2011

Albisia napisał/a:
mozer napisał/a:
Albisia, myślę, że nie ma powodu się obrażać.

Nie, ja nie obraziłam się. Napisałam nawet wcześniej, że Was rozumiem. Tylko to strasznie trudno być na pozycji osoby, której inni nie wierzą, a nie ma się żadnych możliwości udowodnienia, że mówi się prawdę. W tej chwili już sama jestem skłonna uwierzyć, że to był wystrzelony kij od szczotki. I niech tak zostanie. Pozdrawiam wszystkich.


Albisia, ale za to teleskopowy :)

kozidron - Sob 14 Maj, 2011

a mi sie wydaje, że rzeczywiście jakoś w tym czasie zrobiłaś jakieś smugi na niebie, tylko cos się pomieszało jak zrzucałaś z karty i na ta okazję przez pomyłkę załapała się ta wedka. Przy nawale obróbki a jeszcze jak ktos jest lekko roztrzepany doszło do pomyłki, nic nadzwyczajnego- przynajmniej przez chwilę się uśmiechnąłem :wink:

Ja czasem zapomnę co na jakiej karcie jest do zrzucenia a gorzej jak nie wiem gdzie położyłem kartę po wyjęciu z aparatu :wink:

Albisia - Nie 15 Maj, 2011

kozidron, nigdy nie wyjmuję karty z aparatu i nic mi się nigdy nie miesza. Tak już mam. :) A dla Ciebie niech to będzie wędka, jeżeli tak sobie życzysz. Pozdrawiam.
pitras, oczywiście teleskopowy.

martin33-73 - Nie 15 Maj, 2011

Teoretycznie taki teleskop - czy co to tam jest - dało by się wystrzelić w eter, więc może ktoś... :wink:
smokacz - Czw 19 Maj, 2011

Albisia, pewnie wsadzę kij w mrowisko, ale w sumie na tym świecie wszystko jest możliwe. Co prawda nie sfotografowałem nic takiego na tle nieba jak Ty zaprezentowałaś, ale kiedyś robiłem zdjęcia zbliżających się chmur bodajże burzowych. Ot pstryknłąłem sobie ze dwie czy trzy fotki. Dopiero w domu, na jednej z nich po powiększeniu ukazło się coś co nie wygląda na samolot, balon itp. Tyle że nie pozostawiało za sobą żadnych oparów. Nie wiem może był to samolot, akurat tak a nie inaczej ustawiony do obiektywu. Robiąc zdjęcie w ogóle tego nie widziałem, otwierając na monitorze była mała kropka, która przy powiększeniu dała jakiś tam kształt. Pewnie to śmieszne, ale za cholerę nie wiem co to było. Jak znajdę tą fotkę wstawię z ciekawości.
Tak naprawdę obserwujemy i fotografujemy w 99% to co jest na ziemi, z rzadka tylko spoglądając w niebo i nie wiadomo co nam tam nad głowami po tych chmurach łazi i ile z tego nie widzimy :wink:

litlfisch - Pią 20 Maj, 2011

iluminacje

70


71

Daruu - Pią 20 Maj, 2011

Litlfisch, jak dla mnie bomba, chociaż to z galerii po prostu wymiata :)
Czy mogę prosić exif?

litlfisch - Pią 20 Maj, 2011

20 mm
ISO-100
f/6,3
25s

Daruu - Pią 20 Maj, 2011

Dziękuję :)
litlfisch - Sob 21 Maj, 2011

72 skromnie


73 ile "fabryka" dała

nozomi - Sob 21 Maj, 2011

73, kurde w życiu nie widziałem tak rozległego wyładowania :shock:
hijax_pl - Sob 21 Maj, 2011

nozomi, w czasie 25s można przecież kilka niezależnych wyładowań złapać ;) Np dwa w odstępie 10s ;)
pitras - Sob 21 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
nozomi, w czasie 25s można przecież kilka niezależnych wyładowań złapać ;) Np dwa w odstępie 10s ;)

Prawdopodobnie są to dwa lub nawet trzy wyładowania, przyznam efekt "piorunujący" :P

martin33-73 - Sob 21 Maj, 2011

Taak... Burzę najlepiej robić ze statywu na otwartej migawce.
litlfisch, seria z wyładowaniami jest super; szkoda tylko, że te budynki takie rozmyte. Dlaczego?

Daruu - Sob 21 Maj, 2011

Pewnie wiało
litlfisch - Sob 21 Maj, 2011

hijax_pl napisał/a:
nozomi, w czasie 25s można przecież kilka niezależnych wyładowań złapać ;) Np dwa w odstępie 10s ;)

może na 73 tak było nie pamiętam akurat robiłem co innego :smile:

martin33-73 napisał/a:
szkoda tylko, że te budynki takie rozmyte. Dlaczego?

zapomniałem że moja sigma ma przestawiony pierścień z metrami,

dr11 - Sob 21 Maj, 2011

litlfisch, następnym razem ustaw AF na jakieś światła w oddali, potem przełącz na MF, tylko ostrożnie, żeby nie przekręcić (dobrze pamiętam, że się to robi przesuwając pierścieniem przód-tył?). Moment fajny ale z tym focusem dałeś ciała ;) :P
litlfisch - Sob 21 Maj, 2011

dr11 napisał/a:
litlfisch, następnym razem ustaw AF na jakieś światła w oddali, potem przełącz na MF, tylko ostrożnie, żeby nie przekręcić (dobrze pamiętam, że się to robi przesuwając pierścieniem przód-tył?). Moment fajny ale z tym focusem dałeś ciała ;) :P

mądry polak po szkodzie :razz:
muszę coś na sklerozę zażyć :mrgreen:

hijax_pl - Sob 21 Maj, 2011

litlfisch napisał/a:
zapomniałem że moja sigma ma przestawiony pierścień z metrami,
Na stopy, cale czy wiorsty? ;) :cool:
Albisia - Nie 22 Maj, 2011

martin33-73 napisał/a:
Taak... Burzę najlepiej robić ze statywu na otwartej migawce.


Przepraszam, że pytam, ale nie wiem jak to się robi. To "otwarcie migawki". Statyw mam. No i czy można robić zdjęcie przy zamkniętej migawce? Gdybyś mógł jakoś tak łopatologicznie, bo za wiele o technice fotografowania nie wiem.

multics - Nie 22 Maj, 2011

Albisia, chodzi o czas Bulb (im dłużej trzymasz migawkę tym dłużej naświetlasz) albo jak najdłuższy czas naświetlania (10-30s). Przy takich ustawieniach masz największe szanse złapania błyskawicy.
martin33-73 - Nie 22 Maj, 2011

Albisia, Tak jak napisał multics, czas bulb, wtedy migawka jest otwarta cały czas, dobrze mieć wężyk z blokadą. Jeśli ustawisz niską czułość i przymkniesz przysłonę to gdy jest ciemno podczas burzy i tak nic, lub niewiele się rejestruje. Podczas wyładowania jasna błyskawica naświetla matrycę, czy tam diapozytyw, negatyw i masz ją na zdjęciu. Można w ten sposób właśnie zarejestrować kilka błyskawic.
litlfisch - Nie 22 Maj, 2011

Albisia, w skrócie
ISO-100
zdięcia seryjne
czas 30 sekund
wężyk z blokadą
statyw

i robisz co chcesz :wink:
dobrych wyników

smokacz - Sro 25 Maj, 2011

Odnośnie zdjęcia "anteny" wstawionego przez Albisię pisałem, że też złapałem coś na niebie kiedyś. Wiem może śmieszne, ale co tam, śmiech to zdrowie :mrgreen: więc wstawiam z ciekawości i dla dobrej zabawy. No to zgaduj zgadula :wink: Aspekt techniczny fotki pomijamy oczywiscie.
74 całośc


74a i kadr z tego zdjęcia, w zagięciu chmury jest to coś


bhpchmiel - Pią 27 Maj, 2011

75.


76.


77.

komor - Sob 28 Maj, 2011

77 najfajniejsze.
bhpchmiel - Nie 29 Maj, 2011

komor, dzięki - fociłem oczekując na AFO :wink:
Daruu - Pon 30 Maj, 2011

ot takie cóś :)

78

krzys13k - Sob 04 Cze, 2011

79


I jeszcze takie dwa z samolotami (:

80


81

kufel - Sob 04 Cze, 2011

krzys13k, niezłe z tymi samolotami :)
pitras - Sob 04 Cze, 2011

82



Uploaded with ImageShack.us

multics - Sob 04 Cze, 2011

na końcu tęczy jest garnek złota? :D tylko przez przypadek tęcza kończy się w kościele :)
pitras - Sob 04 Cze, 2011

multics napisał/a:
na końcu tęczy jest garnek złota? :D tylko przez przypadek tęcza kończy się w kościele :)

Albo zaczyna :) a tak naprawdę były dwie tęcze
83



dark_wojtek - Nie 05 Cze, 2011

84,



85,



co sądzicie o tych zdjęciach ??

kufel - Nie 05 Cze, 2011

dark_wojtek napisał/a:
co sądzicie o tych zdjęciach ?
szału nie ma ;) ale zrobic dobre zdjecie nieba akurat łatwo nie jest.
dark_wojtek - Nie 05 Cze, 2011

Ja się dopiero uczę fotografować
Mam ubogi sprzęt ale to się powoli zmieni i może lepsze zdjęcia będę robił. Wiem że to nie sprzęt robi zdjęcie tylko człowiek i jego umiejętność obsługi aparatu.

przemek1978 - Pon 06 Cze, 2011

To amatorek coś zarzuci :cool:

86



fatman - Pon 06 Cze, 2011

79 !!! Niesamowite !!!
Helium - Nie 19 Cze, 2011

87. Tuż przed burzą...


Uploaded with ImageShack.us

cumulus - Nie 19 Cze, 2011

79 i 80 duży plus

88. Dodam, że nie grzebałem nic przy kolorach, pierwszy raz w życiu widziałem tak intensywną tęcze.


89. shelf cloud

pitras - Nie 19 Cze, 2011

89. Świetny efekt, ciekawe czy to skutek ścierania się dwóch frontów
Tadeuszek - Nie 19 Cze, 2011

cumulus, świetne! :smile:
Mam tą samą tęczę zarejestrowaną. Jak zobaczyłem niebo to od razu myślę, że szkoda, że nie mam do Ciebie numery, dałbym Ci znać... a widzę, że i Tobie się poszczęściło : D

psylo - Nie 19 Cze, 2011

87. fajnie malarskie...
88. niesamowita tęcza choć mi przeszkadza w całości ten cień idący od centralnego dołu a 89. fajnie jakby było panoramiczne... ;>

raf7775 - Nie 19 Cze, 2011

90.

muzyk - Pon 20 Cze, 2011

91. Zachód.

bhpchmiel - Pon 20 Cze, 2011

raf7775, cożeś te biedne chmurki tak poprzepalał :?: :razz:
dr11 - Pon 20 Cze, 2011

muzyk, fajny zachodzik, tam u góry jakiś błękit przebija? Możnabygo więcej tak dla kontrastu kolorystycznego.
muzyk - Pon 20 Cze, 2011

dr11 napisał/a:
muzyk, fajny zachodzik, tam u góry jakiś błękit przebija? Możnabygo więcej tak dla kontrastu kolorystycznego.

A dziękuję. W lajtrumie wygląda to deczko lepiej, a po zŁUploładowaniu ... blaknie, niczym beret moherowy wyjęty z automatycznej.

MaciekNorth - Wto 21 Cze, 2011

muzyk napisał/a:
niczym beret moherowy wyjęty z automatycznej.
Oplułem monitor :mrgreen:
bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2011

MaciekNorth napisał/a:
muzyk napisał/a:
niczym beret moherowy wyjęty z automatycznej.
Oplułem monitor :mrgreen:


No weź człowiecze zachowaj minimum higieny :mrgreen: :lol:

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2011 01:47 ]
92.


93.


94.


95.


96.


[ Dodano: Wto 21 Cze, 2011 01:59 ]
97.

pitras - Wto 21 Cze, 2011

bhpchmiel, fajne chmurki a 94 naj
bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2011

pitras, dzięki :wink:
muzyk - Wto 21 Cze, 2011

bhpchmiel
Absolutnie 92.
Normalnie można się pociąć z wrażenia (w sensie pozytywnym).

BRAWO!!! :o

bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2011

muzyk, ponownie dziękuje :wink:
Idę ucałować małżonkę, że mnie namówiła na ten spacer po kolacji :grin:

Daniel*1977 - Wto 21 Cze, 2011

bhpchmiel, chmury ekstra, czuć moc.

98

view through window by Daniel*1977, on Flickr

99

airfield by Daniel*1977, on Flickr

100

bright side of the moon by Daniel*1977, on Flickr

muzyk - Wto 21 Cze, 2011

A co do 92 mimo, że bardzo poważne zdjęcie i raczej zaduma nad pięknem natury, niż żarty... niemniej pozostając w kosmatym tonie moherowym można to ująć tak:
"Otwarło się niebo i zabrzmiał głos: bójcie się mohery, albowiem wasze berety zostaną zamienione na bejsbolówki" :twisted:

Daniel*1977 - Wto 21 Cze, 2011

muzyk, "Otwarło się niebo i zabrzmiał głos: bójcie się mohery, albowiem wasze berety zostaną zamienione na bejsbolówki" :twisted:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kufel - Wto 21 Cze, 2011

muzyk, cóz za poezja. na Onecie miałbyś branie i uznanie :twisted: :razz:
muzyk - Wto 21 Cze, 2011

kufel napisał/a:
cóz za poezja

Może wykorzystam to pisząc "Oratorium moherowe" :twisted:
Wówczas poproszę Chmiela o możliwość umieszczenia 92 na okładce :razz:

bhpchmiel - Wto 21 Cze, 2011

Daniel*1977, dzięki :wink:


Co do Waszych niecnych zamiarów :twisted: :wink: - to ja Was bardzo proszę, nie mieszajcie mnie do tej krucjaty :razz: :mrgreen: :lol:

raf7775 - Wto 21 Cze, 2011

Co wy ludzie tak z tym przepalanie, to co ma być białe, to jest białe i już.
Czysty biały to też kolor i o ile jest tam gdzie ma być, to jest ok.

moronica - Wto 21 Cze, 2011

oj raf7775 a ty sie znowu unosisz bez potrzeby zamiast po prostu probowac w przyszlosci unikac wciaz tych samych bledow. przyklad skradziony z tematu kwiatowego, autor mam nadzieje ze sie nie obrazi



to tez jest biel. czy jest biala? zwroc uwage ile detalu tekstury i przejsc tonalnych sie traci kiedy sie robi z bieli czysta biel. skoro temat powraca to moze jednak nie jest tak, ze ta biel "jest tam gdzie ma być, to jest ok". juz pomijam, ze cale zdjecie leci w prawo co jest szczegolnie widoczne gdy horyzont jest tak blisko krawedzi. przechyly sa ok jesli sa efektem zamierzonym ale nad katem pochylu tez trzeba pomyslec (nie musi to oczywiscie od razu byc 45 stopni). takie zdjecia troche krzywe czy prawie proste rzadko wygladaja dobrze, raczej sprawiaja wrazenie zrobionych na szybko

hijax_pl - Wto 21 Cze, 2011

raf7775, w sRGB kolor biały ma wartości: 243, 242, 237... ;)
kufel - Wto 21 Cze, 2011

muzyk napisał/a:
Może wykorzystam to pisząc "Oratorium moherowe" :twisted:
po jakże ambitnym tytule wnoszę ze będzie to wiekopomne dzieło, w sam dla gawiedzi z onet.pl ;)

bhpchmiel napisał/a:
Co do Waszych niecnych zamiarów :twisted: :wink:
nie nie, to projekt solowy muzyka ;)

raf7775 napisał/a:
Co wy ludzie tak z tym przepalanie, to co ma być białe, to jest białe i już.
raf7775, mylisz biały z przepaleniem. to nie to samo.

przepal = brak detalu. biały = detal. co już zresztą pokazała wizualnie moronica a liczbowo hijax_pl ;)

raf7775 - Wto 21 Cze, 2011

A mi się moje chmury podobają.
Co to poziomu, to chyba widać, że po lewej teren się unosi, bo plaża jest bez wody.

[ Dodano: Pią 24 Cze, 2011 17:44 ]
101.

szaleniec - Pon 27 Cze, 2011

To i ja się dołączę ze swoim niebem lecz bardziej pogodnym niż poprzednie zdjęcie ;)
A tak w ogóle co Wam to przypomina?
A jedliście kiedyś "oponki" :)

102.

bhpchmiel - Pon 27 Cze, 2011

szaleniec, oponki są ... mniam :wink: Fajnie wypatrzone :cool:
raf7775, co te Twoje ostatnie zdjęcie jakieś takie "smutne" :?: :neutral:

raf7775 - Pon 27 Cze, 2011

bhpchmiel,To tak żeby oddać klimat, bo w UK to takie niebo, to norma, słońca jak na lekarstwo.
litlfisch - Pon 27 Cze, 2011

103 może dla odmiany trochę nocy

bhpchmiel - Wto 28 Cze, 2011

raf7775 napisał/a:
bhpchmiel,To tak żeby oddać klimat, bo w UK to takie niebo, to norma, słońca jak na lekarstwo.


No to współczuje :oops:

raf7775 - Wto 28 Cze, 2011

Myślę,że wakacje na południu Francji mi to wynagrodzą ;-)
litlfisch,
Nie źle uchwycone.

szaleniec - Wto 28 Cze, 2011

litlfisch, nieźle uchwycone te pierony :D
Świetne zdjęcie:)

litlfisch - Wto 28 Cze, 2011

burza szła z 3 stron a ja stałem na końcu pomostu i miałem dylemat w którą stronę skierować aparat :cry:
szaleniec - Sro 29 Cze, 2011

A jakie czasy możesz zdradzić bo nie ma exifa;)
Pewno robiłeś na bulb i obowiązkowo statyw!
Ja kiedyś robiłem (z racji tego że nie mam pilota) serię 10 zdjęć z naświetlaniem po 10s ale nic nie umiałem złapać bo pioruny tak nie waliły. Czy próbowałeś kiedyś tak coś złapać? Czy to za krótki czas? Bo jakie inne wyjście jak nie ma się pilota?
Proszę o podpowiedź;)
Pozdrawiam!

P.S. Zdjęcie na głównej też fajne:)

pitras - Sro 29 Cze, 2011

szaleniec napisał/a:
A jakie czasy możesz zdradzić bo nie ma exifa;)
Pewno robiłeś na bulb i obowiązkowo statyw!
Ja kiedyś robiłem (z racji tego że nie mam pilota) serię 10 zdjęć z naświetlaniem po 10s ale nic nie umiałem złapać bo pioruny tak nie waliły. Czy próbowałeś kiedyś tak coś złapać? Czy to za krótki czas? Bo jakie inne wyjście jak nie ma się pilota?
Proszę o podpowiedź;)
Pozdrawiam!

P.S. Zdjęcie na głównej też fajne:)

Ja tak łapałem ale niestety brak statywu :(
104


Uploaded with ImageShack.us

105


Uploaded with ImageShack.us

106


Uploaded with ImageShack.us

kufel - Sro 29 Cze, 2011

litlfisch,zazdroszczę piorunów, ja nie mam jeszcze żadnego na swoim koncie :???: :wink:

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2011 14:08 ]
pitras, czy mi sie wydaje, czy te pioruny dość blisko trzaskały ?

bhpchmiel - Sro 29 Cze, 2011

pitras, kozak jesteś - widzę, że blisko tłukło :shock:
Strzała - Sro 29 Cze, 2011

pitras... BRAWO :!:
Z ręki ;) Chylę czoła :P
Ja nawet 1 sek nie potrafię utrzymać :roll: :P

litlfisch - Sro 29 Cze, 2011

pitras, ładnie wyszły, ja u siebie korzystam z parapetu i futryny okiennej na którym kładę aparat
kufel, nie ma się czym przejmować, wcześniej czy później trafisz na swoje iluminacje :grin:

chyba muszę sobie fishey-a zafundować, 20 mm to za wąsko na takie fotki

107 to co najciekawsze z lewej strony poza kadrem zostało :cry:

pitras - Czw 30 Cze, 2011

Strzała napisał/a:
pitras... BRAWO :!:
Z ręki ;) Chylę czoła :P
Ja nawet 1 sek nie potrafię utrzymać :roll: :P

Staram się mocno oprzeć o szafę a potem jak przy strzelaniu: wydech i powoli ciągam spust :)
Teraz mam obiektyw z IS więc może będzie lepiej a i 15mm to też ciut więcej niż 18mm

kufel napisał/a:
pitras, czy mi sie wydaje, czy te pioruny dość blisko trzaskały ?

Między 250 a 800m, wzniesienie praktycznie tej samej wielkości jak to na którym stoi mój dom ale zawsze tam wali :)

litlfisch napisał/a:
pitras, ładnie wyszły, ja u siebie korzystam z parapetu i futryny okiennej na którym kładę aparat

U mnie jest ten problem, że w 90% deszcz zacina właśnie prosto w okna (bo wieje od Alp) ale w tym roku jeszcze porządnej burzy nie było i mam nadzieję coś ciekawego pstryknąć :)

Strzała - Pią 01 Lip, 2011

Mimo wszystko gratuluję... Też tak próbowałem i nic z tego :/
dr11 - Pią 01 Lip, 2011

pitras, no Panie, reportażowo pięknie. Syfa z matrycy wywal przed następnym razem. I kask z piorunochronem załóż ;) :D
pitras - Sob 02 Lip, 2011

dr11 napisał/a:
pitras, no Panie, reportażowo pięknie. Syfa z matrycy wywal przed następnym razem. I kask z piorunochronem załóż ;) :D

To pewnie jakaś kropla deszczu bo obiektywu w 350D przez kilka lat nie tykałem :mrgreen:
Najciekawsze jest to, że w moim bloku nie mogę się żadnego piorunochronu doszukać :razz:

raf7775 - Nie 03 Lip, 2011

Dzisiejszy spacer wieczorny.

108.


[ Dodano: Nie 03 Lip, 2011 23:43 ]
109


[ Dodano: Nie 03 Lip, 2011 23:54 ]
A to w południe.
110


Moronika, wiem że przepaliłem słońce ;-) , nie komentuj please.

multics - Nie 03 Lip, 2011

raf7775, niepotrzebna złośliwość...
Natomiast zastanawia mnie czemu zostawiasz takie dziwne elementy w kadrze jak szczyty dachów i kilka lamp (zdjęcie nr 109), czy jak to było przy "zachmurzonym" niebie w UK jakieś kawałki gałęzi (zdjęcie nr 101). Nic to do zdjęcia nie wnosi a wygląda jakbyś w ogóle nie myślał co ma się w kadrze znaleźć.
A co do zdjęcia 110 to coś mocno ciemny masz PG, to od jakiegoś nałożonego filtru / osłony przeciwsłonecznej?

raf7775 - Nie 03 Lip, 2011

Te dziwne elementy to taki punk zaczepienia o ziemię, celowy.
multics - Nie 03 Lip, 2011

raf7775, aha. Dzięki za wyjaśnienie.
przemek1978 - Pon 11 Lip, 2011

u mnie coś z serii oj będzie lać :)

111



112



113


mozer - Pon 11 Lip, 2011

przemek1978, niebo świetne, ale trochę dbałości o szczegóły by się przydało - patrz fragmenty zabudowań po prawej stronie, krzywy horyzont :)
moronica - Pon 11 Lip, 2011

kurcze warunki fantastyczne. zgadzam sie co do krzywego horyzontu i "smieci" w kadrze. szkoda, ze nie miales jakiegos superszerokokatnego obiektywu. mogla sie wtedy i chatka zmiescic i drzewa i to wspaniale niebo
bbeeaa - Pon 11 Lip, 2011

Niebo zabójcze ; )
hijax_pl - Pon 11 Lip, 2011

bbeeaa napisał/a:
Niebo zabójcze ; )
Fakt, niestety tuż za pierwszym, pozytywnym wrażeniem czai się drugie, mające cechy lekkiej degustacji z powodu tych halosów wokół drzew ;)
przemek1978 - Pon 11 Lip, 2011

Bardzo mało czasu miałem na reakcje, jadłem śniadanko z teściami po czym w oknie zauważywszy te genialne niebo soryy mamo :)
Za parat wio i lecę na złamanie karku ale chmurki dużo szybsze ode mnie :( i nie zdążyłem do mej miejscowe Dlatego te śmieci są no i czas to jaki milem koło 10 min i nie wziąłem statywu
moronica to nie chatka to rupieciarnia sąsiada zaś jeśli chodzi o obiektyw to na razie tylko kit :(
choruje na s 10,20 może na jesieni

moronica - Pon 11 Lip, 2011

chatka czy rupieciarnia - bez roznicy, po tym kawalku co wystaje mysle ze moglaby sie fajnie komponowac ;)
kufel - Pon 11 Lip, 2011

przemek1978, fajne zdjęcia, najlepsze jak dla mnie 112 , i zgadzam sie z uwagami powyżej.
MariuszSca - Czw 21 Lip, 2011

Popełniłem dziś takie chmurki:

114


Moją uwagę zwróciły nie te pierzynki, ale to co nad nimi, takie hmm... ciapki?
Skojarzyło mi się to trochę z akwarelą.

kufel - Czw 21 Lip, 2011

MariuszSca, domek mało fajnie wkomponowany w kadr ;)
MariuszSca - Czw 21 Lip, 2011

kufel napisał/a:
MariuszSca, domek mało fajnie wkomponowany w kadr ;)


Zawsze mam dylemat jaką część domku/zabudowań zostawić w kadrze w takiej sytuacji. Nie mam za bardzo wyczucia. Zrobiłem jeszcze kilka ujęć z mocniej obciętym dachem tak aby stanowił on tylko punkt odniesienia i zbytnio nie absorbował uwagi, ale wygląda to dziwnie.
Same chmury nie za bardzo są ciekawe.

kufel - Czw 21 Lip, 2011

MariuszSca napisał/a:
Zawsze mam dylemat jaką część domku/zabudowań zostawić w kadrze w takiej sytuacji.
fakt , nie jest to łatwe :) ja ogólnie w takich sytuacjach staram się unikać w kadrze niefajnie uciętych elementów , ale wiem że nie zawsze jest to możliwe.
MariuszSca - Czw 21 Lip, 2011

kufel napisał/a:
[cut] , ale wiem że nie zawsze jest to możliwe.

Wlazłem na najwyższe dostępne mi miejsce. Mogłem jeszcze wziąć auto i spróbować gdzie indziej ale z takimi chmurami to wiesz... kwestia kilku minut i po sprawie.

bhpchmiel - Sob 23 Lip, 2011

MariuszSca, ta chałupa zupełnie tu nie pasuje... I po co zrobiłeś pionowy kadr :?: Ujęcie poziome bez dachu byłoby dużo lepsze - i nie musi być punktu odniesienia... bylebyś chmury w kadrze ułożył poziomo... :wink:
MariuszSca - Nie 24 Lip, 2011

bhpchmiel napisał/a:
MariuszSca, ta chałupa zupełnie tu nie pasuje... I po co zrobiłeś pionowy kadr :?: Ujęcie poziome bez dachu byłoby dużo lepsze - i nie musi być punktu odniesienia... bylebyś chmury w kadrze ułożył poziomo... :wink:


Bez dachu i w poziomie (kadr:-)) też zrobiłem:
115


Ale imo brak tu wrażenia przestrzeni i odległości. Wyprostować już się tego raczej nie da bo dolna krawędź chmur zejdzie do dolnej krawędzi zdjęcia
- były one bardzo nisko i to też chciałem pokazać.
Ukształtowanie terenu powoduję, że trudno chmury "wyciąć" z nieba :-). Łatwo zawsze o coś zahaczyć. :-)

Pozdrawiam

marians - Nie 24 Lip, 2011

Jako nowy forumowicz, dodam coś od siebie :)

Niebo tuż po zachodzie Słońca nad Morzem Liguryjskim w miejscowości San Vincenzo (Toskania). Zdjęcie wykonane 23 czerwca o godzinie 21:01 aparatem Canon EOS 550D, obiektyw Canon EF-S55-250mm f/4-5.6 IS, ogniskowa 55mm, f/4.0.


mozer - Nie 24 Lip, 2011

marians, nie widać...
Sunders - Nie 24 Lip, 2011

mozer, ja widzę :smile:
marians - Nie 24 Lip, 2011

117. Chmurka przypominająca trochę zakamuflowane UFO :P




118. Nocne niebo i Księżyc w pełni (a właściwie dzień przed pełnią):

mozer - Nie 24 Lip, 2011

Sunders, teraz ja też ;)

marians, numeruj zdjęcia (patrz regulamin).
Ostatnie ma potencjał - spróbowałbym niecentralnego kadru. Chyba bym ciachnął z lewej i od góry.

marians - Nie 24 Lip, 2011

mozer, coś takiego?

119.

whiten - Nie 24 Lip, 2011

120.


121.


Oba wykonane k-rem z kitem.

mozer - Pon 25 Lip, 2011

marians, tak, wydaje mi się, że tak jest lepiej.

whiten, skoro fotografia nieba, to może bez innych elementów, albo trzeba zadbać o ich nieprzypadkowość. Zdjęcia zdają mi się niedoświetlone. Chyba trochę ciut za późna pora na zdjęcia. A tak mówiąc szczerze to nie przedstawiają nic ciekawego ;)

KILLER289 - Wto 02 Sie, 2011

Ode mnie:

122


123


124


125


126


127


128


129


130


131


132


133


134


135


136


137

Lukas 7Art - Sro 03 Sie, 2011

138.

komor - Sro 03 Sie, 2011

KILLER289, stosujemy numerację ciągłą, na zasadzie n+1 od poprzedniego postu. Poprawiłem.
bhpchmiel - Czw 04 Sie, 2011

KILLER289, do Twojej serii mam pewne zastrzeżenia... Za dużo masz bałaganu na niektórych kadrach, klimaty na niebie były extra, ale przytłoczyłeś je ciężkim dołem Czasami wystarczy przesunąć się parę kroków i już mamy lepszy kadr.
Że o datowniku na 126 nie wspomnę :razz: :cool:

KILLER289 - Czw 04 Sie, 2011

Nie jestem ekspertem w fotografii przyrody, natury. Większość fotek była robiona starym kompaktem. Ogólnie lubię fotografię nieba, ale musi też być kawałek "ziemi", żeby nie wyszło to jak tekstura. Przynajmniej ja wolę takie kadry. :)
bhpchmiel - Czw 04 Sie, 2011

KILLER289, masz rację czasami jest potrzebny kawałek ziemi, żeby ładnie dopełniło kadr... :wink:
komor - Pią 12 Sie, 2011

Długo się zastanawiałem czy dać do fotografii krajobrazu czy ludzi, ale wyszło, że nieba jest najwięcej na tym zdjęciu :)

139.

Sunset on Szczeliniec by komor, on Flickr

bhpchmiel - Pią 12 Sie, 2011

Widzę komor, żeś przy okazji "uszczelił" młodą parę :lol:
dr11 - Pią 12 Sie, 2011

bhpchmiel, miałem to samo napisać ;)
Monastor - Pią 12 Sie, 2011

komor, też widzę charakterystyczne sylwetki :)
komor - Pią 12 Sie, 2011

Wszystko się zgadza. :)
bhpchmiel - Pią 12 Sie, 2011

nie ma to jak dwie pary oczu :mrgreen:
muzyk - Nie 14 Sie, 2011

140. Widoki z A4.


Canon 30D + plastik fantastic 50 II.

Tutejszyn - Nie 14 Sie, 2011

141

Sam w sumie nie wiem, co o tym myśleć. Zdjęcie samo w sobie jest takie sobie. Poza tym jest może za bardzo "wyciągnięte" w programie graficznym. Chodzi o to, że kiedy jadę samochodem i mam na nosie okulary słoneczne, chmury widzę właśnie w taki sposób. Patrzę na nie i mówię sobie "wow, raj nie istnieje wyżej, albo potem. Raj mamy tu i teraz na ziemi!". Do tej pory nigdy nie umiałem chmur sfotografować tak jak je widzę przez okulary, ale ciągle próbuję.

hijax_pl - Nie 14 Sie, 2011

Tutejszyn napisał/a:
Do tej pory nigdy nie umiałem chmur sfotografować tak jak je widzę przez okulary, ale ciągle próbuję.
Załóż CPL na szkło i będzie aparat widział jak Ty przez okulary samochodowe ;)
Tutejszyn - Nie 14 Sie, 2011

Chyba mnie przeceniasz.. What a f... CPL?
znalazłem tylko:
CPL (język programowania)
Common Public License
Commercial Pilot Licence - Licencja pilota komercyjnego
Centralny Port Lotniczy

hijax_pl - Nie 14 Sie, 2011

CPL, a w zasadzie to C-PL: circular polarizer ;)
cumulus - Nie 14 Sie, 2011

139, 140 osobiście lubię takie klimaty. Jestem na tak.

Tutejszyn fajne chmury ;)

141.


142.

dragossani - Nie 14 Sie, 2011

143.

muzyk - Nie 14 Sie, 2011

Dzięki Cumulus!
marians - Pon 15 Sie, 2011

144. Świetlna autostrada

mozer - Pon 15 Sie, 2011

dragossani, 143 - fajna kompozycja :)
dragossani - Pon 15 Sie, 2011

@Mozer: dzięki. Czasem lepiej jak niewiele się dzieje i nie ma spektakularnego obiektu w zasięgu wzroku. Nie ma wtedy innego wyjścia niż rozejrzeć się dokładniej :wink:
szaleniec - Pią 19 Sie, 2011

Siły światła i ciemności;)

145.

przemek1978 - Sro 24 Sie, 2011

146
winietka dodana



komor bardzo faja fotka klimatyczna

mozer - Sro 24 Sie, 2011

147. Pocztówka z wakacji ;)

moronica - Sro 24 Sie, 2011

niebo ekstra, reszta wyglada jak przeklejona z innego zdjecia. ma zupelnie inny klimat
mozer - Sro 24 Sie, 2011

moronica, mówisz? ciekawe...

148. To może tak


e.t. - Sro 24 Sie, 2011

148 Piekne !!!
kufel - Sro 24 Sie, 2011

mozer, chmury świetne :)

a w 147 faktycznie dol nie współgra z chmurami. czy mi sie zdaje czy widze slady maskowania?

mozer - Sro 24 Sie, 2011

kufel, nie było maskowane - tylko gradient tool.
moronica - Sro 24 Sie, 2011

148 bardzo na tak
Tworas - Sro 24 Sie, 2011

148 świetne!
muzyk - Czw 25 Sie, 2011

mozer napisał/a:
147. Pocztówka z wakacji ;)

Ta weź normalnie wytnij osiedle i będzie miód w oczach.
148 ma moc!

mozer - Czw 25 Sie, 2011

Żeście się czepili tego osiedla. :)
Chciałem, żeby chmury miały jakieś ziemskie zaczepienie - co wg Was powinienem tu zrobić, żeby pasowało? W końcu ja tu nic nie kombinowałem, taki był widok - normalne osiedle i nadciągające masywne chmury. :)

kufel - Czw 25 Sie, 2011

mozer napisał/a:
tylko gradient tool.
no to może stąd ten efekt.

mozer napisał/a:
Żeście się czepili tego osiedla. :)
mnie tam osiedle nie przeszkadza ;)
cybertoman - Czw 25 Sie, 2011

kufel napisał/a:
mnie tam osiedle nie przeszkadza
Patrzac na te chmury, to dzis pewnie juz nikomu nie przeszkadza...
bhpchmiel - Czw 25 Sie, 2011

mozer, 148 bardzo ładne
baracuda - Sob 27 Sie, 2011

149.

kufel - Sob 27 Sie, 2011

ładnie zaświeciło ;)
baracuda - Sob 27 Sie, 2011

kufel napisał/a:
ładnie zaświeciło ;)


Dzięki , ale to mało istotne, z nowym (a raczej używanym)
szkłem, Tokina AT-X PRO AF SD 12-24 mm f4 IF(DX) (stara wersja)
wyrwałem się jak pies z łańcucha i dawaj "łapać" co się da ;)
Opinie o aberracjach że monstrualna to przesada i duża.
Były ale przy tak dużym kontraście że de.. blada.
Szkło się sprawdziło b.dobrze :razz:

pitras - Sob 27 Sie, 2011

150

kufel - Sob 27 Sie, 2011

ekstra promienie. aż sie prosi by rozjaśnić ciemne miejsca i wrzucić do "zdjęcia krajobrazu" ;)
muzyk - Sob 27 Sie, 2011

Cytat:
149.

O Panie!
Zajebitne!!!
Pikne, śliczotne, mniamuśne!

pitras - Sob 27 Sie, 2011

kufel napisał/a:
ekstra promienie. aż sie prosi by rozjaśnić ciemne miejsca i wrzucić do "zdjęcia krajobrazu" ;)

kurcze chyba sie skuszę... jutro zobaczę co da się z tą foką zrobić

Daniel*1977 - Sob 27 Sie, 2011

Niesamowite promienie wyszły na tych dwóch powyższych.

151

dark ages by Daniel*1977, on Flickr

152

Air port max by Daniel*1977, on Flickr

153

sun down by Daniel*1977, on Flickr

154

wind farm by Daniel*1977, on Flickr

155

ray of light by Daniel*1977, on Flickr

hijax_pl - Czw 01 Wrz, 2011

156. Fly away...

bhpchmiel - Czw 01 Wrz, 2011

hijax_pl, 156 extra, ale matryca trochę teges :razz:
hijax_pl - Czw 01 Wrz, 2011

bhpchmiel, ech.. nie tego JPGa wrzuciłem na sieć... :zalamany:
A wszystko przez to, że nie zwracam uwagi na takie pie-rdo-ły...

Monastor - Czw 01 Wrz, 2011

hijax_pl, to jest jedna klatka czy połączone ujęcia tej samej chmury?
hijax_pl - Czw 01 Wrz, 2011

Jedna.
mozer - Czw 01 Wrz, 2011

hijax_pl, fajne kształty wypatrzyłeś :)
bodzio239 - Nie 11 Wrz, 2011

157
razk - Czw 15 Wrz, 2011

158.

bluebird - Pią 04 Lis, 2011

159. ku słońcu

radaris - Pią 04 Lis, 2011

piękny kolor na 159
marians - Pon 14 Lis, 2011

160.


161.

bhpchmiel - Pon 14 Lis, 2011

marians, na 160 te słonko jakoś się gryzie z resztą obrazka :razz:
Poza tym, może pomyśl o zmniejszeniu podpisu bo ta wielka czcionka wali po oczach :???:

infocyk - Pią 25 Lis, 2011

Dzisiaj:
162.

kufel - Pią 25 Lis, 2011

162 ładnie niebo...
Kinga - Pią 25 Lis, 2011

162. Piękny kolor :smile:
mozer - Pią 25 Lis, 2011

infocyk, fajne - chyba bym wolał bez tej połowy drzewa po prawej :)
infocyk - Nie 27 Lis, 2011

mozer, ... ale wtedy bez podpisu - za bardzo razi. Myślałem, że się schowa (ten podpis) za drzewko. :smile:
mozer - Nie 27 Lis, 2011

infocyk, a może i masz rację :)
komor - Nie 01 Sty, 2012

Z okazji nowego roku większość wątków zdjęciowych dostała nowe otwarcia 2012, ale te najmniej popularne zostają. Podbijam jedynie temat, żeby nie zaginął pośród pozamykanych wątków 2011, wśród których się znajdował.
Strzała - Pon 02 Sty, 2012

163.

Kinga - Pon 02 Sty, 2012

163. Ciekawe, podoba mi się :)
kufel - Pon 02 Sty, 2012

no Strzała, naprawdę dobre zdjęcie :)
mozer - Pon 02 Sty, 2012

Strzała, fajne. Wrzucałem jakiś czas temu w podobnym stylu tylko w dzień :)
Strzała - Pon 02 Sty, 2012

Dziękować, dziękować :P
stl_hero - Wto 03 Sty, 2012

164. Zwyczajne niebo nad Trójmiastem


165. Mewa na tle nieba w Chorwacji

bhpchmiel - Wto 03 Sty, 2012

stl_hero, ostrość panie na 165. poszła nie wiadomo gdzie :cool: :wink:
kufel - Wto 03 Sty, 2012

a kadr w 164 taki se ;)
stl_hero - Wto 03 Sty, 2012

bhpchmiel, przy zmniejszaniu w Paint.NET obraz traci na ostrości, to nie pierwszy taki przypadek :P muszę w takim razie innym programem skalować fotki.
kufel, no ok, rozumiem że Tobie nie pasuje ;) ale jak Ty byś cyknął fotkę mając na niebie tylko to i mocno rozrzedzone Cirrusy..

mozer - Wto 03 Sty, 2012

stl_hero, zawsze jest opcja "nie robić fotki" ;)
kufel - Wto 03 Sty, 2012

stl_hero, we fotografii istotną sprawa jest także "wypatrywanie motywu", czyli znajdywanie ciekawego tematu albo pokazanie zwykłego tematu-przedmiotu w niecodzienny sposób. zwykłe sfotografowanie smugi kondensacyjnej , chmurki to może być za mało ;)

jeśli juz chciałeś uchwycić tę smugę to mogłeś inaczej skadrować, np tak żeby przebiegała ona po skosie , po przekątnej. smuga dzieląca kadr na pół , czyli jak Ty skadrowałeś, to raczej średnie rozwiązanie ;)

stl_hero - Wto 03 Sty, 2012

mozer, wiesz znudziły mi się fotki zwyczajnych chmur albo lekko rozmazanych Cirrusów, a chmury po samolocie są od tego odskocznią, po 2gie fotograf decyduje, czy robić zdjęcie, a fotografem wtedy byłem ja nie Ty ;)
kufel, takie kadrowanie wyniklo z tego ze generalnie lubie symetrie oraz prostopadlosc czy rownoleglosc roznych elementow na zdjęciu ;)

muzyk - Sro 04 Sty, 2012

mozer napisał/a:
zawsze jest opcja "nie robić fotki" ;)

Bo szkoda ruchu migawki.

mozer - Sro 04 Sty, 2012

stl_hero napisał/a:
fotografem wtedy byłem ja nie Ty

Wstawiasz zdjęcia, żeby usłyszeć opinie, prawda? ;)

Aszex - Sro 04 Sty, 2012

stl_hero napisał/a:
bhpchmiel, przy zmniejszaniu w Paint.NET obraz traci na ostrości, to nie pierwszy taki przypadek muszę w takim razie innym programem skalować fotki.


polecam irfanview, ale jeśli dobrze pamiętam, to w PN można wybrać metodę zmniejszania

stl_hero - Sro 04 Sty, 2012

mozer napisał/a:
Wstawiasz zdjęcia, żeby usłyszeć opinie, prawda?

tak tak i wielkie dzięki za nie ;)

Aszex napisał/a:
polecam irfanview, ale jeśli dobrze pamiętam, to w PN można wybrać metodę zmniejszania

Są 4 metody, rzeczywiście, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, dziex

krzysiekvtec - Nie 15 Sty, 2012

.166

suso - Nie 15 Sty, 2012

166 Bardzo fajne zdjęcie :) Co prawda leci w lewo , ale to mi nie przeszkadza :)
Kinga - Nie 15 Sty, 2012

166 świetne!
Sunders - Nie 15 Sty, 2012

krzysiekvtec, fajne :smile:
klimekkk - Wto 17 Sty, 2012

167. Ostatnimi czasy częsty widok z okna...

marians - Sob 10 Mar, 2012

168.


169.


170.


171.


[ Dodano: Nie 11 Mar, 2012 16:52 ]
172.


173.


174.

kwscore - Nie 25 Mar, 2012


marians - Pon 23 Kwi, 2012

176.


177.


178.


[ Dodano: Pon 23 Kwi, 2012 22:51 ]
179.

MNISZKA - Pon 30 Kwi, 2012

180


181


Nie komentujcie od razu tak ostro bo lustrzankę ma niecałe pół roku, a mam 16 lat. Mój aparat to Sony a55, krytykowany tak na tym forum że nie wiem czy nie zrobiłem dużego błędu go kupując, obiektyw Tamron 70-300 Makro, też szału nie ma.

moronica - Pon 30 Kwi, 2012

MNISZKA, pamietaj by horyzont byl prosto. oczywiscie dajac horyzont pod katem mozna uzyskac interesujace efekty, np nadajac dynamicznosci statycznej scenie, jednakze taki lekko krzywy horyzont zawsze bedzie sprawial wrazenie niedbalstwa kompozycji a nie zamierzonego efektu

zwracaj rowniez uwage na takie elementy jak linie energetyczne, chaszcze czy fragmenty zabudowy w naroznikach i na krawedziach zdjecia, ktore niczego nie wnosza do sceny a raczej ja zasmiecaja

Nikonka - Pon 30 Kwi, 2012

181



182


183


184


185

bhpchmiel - Pon 30 Kwi, 2012

Nikonka, mi się podoba 183, z małym "ale" - więcej nasycenia i masz jakiś podłużny paproch prawie na środku zdjecia :wink:
Aszex - Wto 01 Maj, 2012

Nikonka, strasznie długo się wczytują; zarówno tutaj jak i w ludziach ;)
MNISZKA - Wto 01 Maj, 2012

A te jak oceniacie

186


187


188

bhpchmiel - Wto 01 Maj, 2012

MNISZKA, na 186 znowu masz bałagan w kadrze - a wystarczyło jak widzę podejść do przodu :wink:
MNISZKA - Wto 01 Maj, 2012

To może takie niebo, w prawdzie mało chmurek ale zawsze niebo

189


190

moronica - Wto 01 Maj, 2012

staraj sie nie robic tak centralnie (na obu sloneczko dokladnie w centrum, horyzont przez srodek). no i ponownie pamietaj by horyzont byl prosto
kufel - Wto 01 Maj, 2012

co do 190 to warto czymś urozmaicić kadr - niebo + woda to za mało ;)

[ Dodano: Wto 01 Maj, 2012 19:31 ]
wrócę jeszce do zdjęcia z poprzedniej strony nr 175,kwscore, fajny kadr!

mozer - Sro 02 Maj, 2012

kufel napisał/a:
niebo + woda to za mało

Przecież to dział o fotografii nieba ;)
Inna sprawa, że akurat to niebo jest nieciekawe ;)

kufel - Sro 02 Maj, 2012

mozer napisał/a:
Przecież to dział o fotografii nieba ;)
tak, wiem; ciężko jest zrobić nie nudne zdjęcie nieba bez dodatkowych elementów. ale kolega kwscore ze sie da :)



inna sprawa ze skoro to zdjęcia nieba to na 190 jest za dużo dołu ;)

MNISZKA - Wto 08 Maj, 2012

191

KwusheR - Wto 08 Maj, 2012

191 - nie, nie. Kadr totalnie na nie - dodatkowo niedoświetlona woda
komor - Wto 08 Maj, 2012

KwusheR napisał/a:
dodatkowo niedoświetlona woda

Akurat tego bym się zupełnie nie czepiał.

mozer - Wto 08 Maj, 2012

A ja powiem, że chyba jedno z lepszych wstawionych przez autora ;)
hijax_pl - Wto 08 Maj, 2012

Tak, jak do tej pory po prostu
mozer napisał/a:
jedno z lepszych wstawionych przez autora

raf7775 - Sro 09 Maj, 2012

Mi się, 191podoba.
MNISZKA - Sro 09 Maj, 2012

192


193


Już się boję opinii :zalamany:

moronica - Sro 09 Maj, 2012

MNISZKA, podoba ci sie taki nienaturalnie agresywny odcien nieba? ten motyw sie przewija niestety w twoich fotografiach
Sunders - Sro 09 Maj, 2012

komor napisał/a:
niedoświetlona woda

Akurat tego bym się zupełnie nie czepiał.


Też nie chcę się czepiać, ale kolorystyka zdjęć 191-193 wydaje mi się "nieciekawa" :???:

MNISZKA napisał/a:
Już się boję opinii


Jak się boisz - nie wrzucaj - ja tak robię :smile:

90s - Sro 09 Maj, 2012

To może i ja coś wrzucę choć chmury były jedną z warstw tej sceny a chodziło głównie o wieloplanowość, stąd kadr pionowy.Ale wypełniają większość kadru więc może się nada

ps. Dodam jeszcze że tego dnia dziwny zółty obłok się unosił, nie wiem czy to był dym czy coś innego
194.

Barry Island by Sanches90s, on Flickr

masza - Sro 09 Maj, 2012

90s, bardzo mi się podoba!
90s - Sro 09 Maj, 2012

masza, to się bardzo ciesze:)
Aszex - Sro 09 Maj, 2012

90s, nie wiem czy to przypadek czy nie, czy dobrze widzę czy nie, ale ostatnio mam wrażenie, że Twoje zdjęcia mają w sobie, dosłownie, więcej głębi, jakby 3d. Obróbka (jaka?), szkło, przypadek? :)
90s - Sro 09 Maj, 2012

Czasami staram się by był pierwszy plan, temat i tło, w portrecie jak do tej pory tylko raz to zastosowałem bo klient ambitny się trafił.A szkło tutaj użyte to 85mm 1,8 nawet zbyt wiele poza kolorem z nim nie robiłem.
Z tego co pamiętam to na wielu fotkach miałem bardzo mocną aberracje chromatyczną ale to szkiełko do innych celów jest:)

mozer - Sro 09 Maj, 2012

Nie wiem czy nie lepiej byłoby jakby na 194 nie było skał lub skały były przez całą szerokość zdjęcia. Nie jest ciut za ciemne? Chyba podciągnąłbym punkt bieli odrobinę w górę, ale pewnie to kwestia monitora.
90s - Sro 09 Maj, 2012

Co do jasności to trudno mi powiedzieć, ja mam skłonność raczej do ciemniejszych fotografii.
natomiast odnośnie kadru to moim zdaniem jest optymalny.Zwłaszcza że kilkanaście różnych wariantów zrobiłem
pion, poziom, tankowiec lewo, prawo, skały góra dół itp itd. jednak moim zdaniem ta ciemna plama piasku po prawej i przerwa w chmurach również po prawej stronie wyrównują ciężar kadru i skał pierwszego planu z lewej strony.

Ale to takie moje odczucie i mogę się mylić

mozer - Sro 09 Maj, 2012

90s, niby tak ale po drodze po prawej jest ciemna łacha piachu, która ciut to zaburza. Oczywiście to wszystko to takie czepianie się na siłę ;)
Aszex - Sro 09 Maj, 2012

mozer napisał/a:
po drodze po prawej jest ciemna łacha piachu, która ciut to zaburza


raczej stanowi równowagę dla skał na pierwszym planie ;)

90s - Sro 09 Maj, 2012

O niej właśnie pisałem jako części korygującej rozkład sił razem z niebem :)
ale to już takie gdybanie:) choć w sumie jakby skały były w linii prostej przez cały kadr to fotka byłaby podzielona 9 pasami poprzecznymi co też super efekt by dało.

mozer napisał/a:
Oczywiście to wszystko to takie czepianie się na siłę

czepiaj się czepiaj bo przynajmniej skłaniasz do myślenia i rozważania innych opcji

mozer - Sro 09 Maj, 2012

90s napisał/a:
jakby skały były w linii prostej przez cały kadr to fotka byłaby podzielona 9 pasami poprzecznymi co też super efekt by dało.

Właśnie o to mi chodziło, ale może to nie było wykonalne w danych okolicznościach przyrody ;)

90s - Sro 09 Maj, 2012

mozer napisał/a:
Właśnie o to mi chodziło, ale może to nie było wykonalne w danych okolicznościach przyrody ;)

przyroda nie rozpieszcza:) trzeba kombinować na tym co daje:)

Usjwo - Czw 10 Maj, 2012

To i ja zadebiutuje w tym watku, paroma kiczami, zdjecia bez obrobki (dlatego sie woda na dwoch wylewa, sorry :smile: )

195.


196.


197.


198.

Aszex - Czw 10 Maj, 2012

Niezłe, ale ten horyzont. ;)
Usjwo - Czw 10 Maj, 2012

Aszex napisał/a:
Niezłe, ale ten horyzont. ;)


Zbiore wszystkie uwagi i poprawie za jednym razem, przyjmijmy ze to robocza wersja :smile:

90s - Czw 10 Maj, 2012

A to może i ja coś pomogę
na 195 skadrowałbym do tej jasnej linii na wodzie, wyprostował horyzont jak Aszex, już zasugerował i popracował nad wyciagnieciem koloru oraz większej przejrzystości zdjęcia.
196 również horyzont i kadrowanie bez tej góry po prawej stronie.
Ja tam lubię mroczne klimaty więc bym tylko nad kolorem rozpiętością tonalną i klarownością popracował.

197 i 198 w tych fotografiach proponowałbym sprawdzić mocne kadrowanie i umieszczenie słońca i samolotu po lewej stronie pracy oraz konkretne ścięcie dołu.

mozer - Czw 10 Maj, 2012

90s napisał/a:
na 195 skadrowałbym do tej jasnej linii na wodzie

Tzn. usunąłbyś tę linię? Bo mi się ona podoba. ;)

90s - Czw 10 Maj, 2012

to przed albo za :) w końcu i tak chodzi o niebo a nie linie na wodzie;)
MNISZKA - Pią 11 Maj, 2012

199


200

KwusheR - Pią 11 Maj, 2012

199 - szkoda niedoświetlonego dołu. Mogłeś strzelić dwie ekspozycje i połączyć. Niebo ładne, ale szkoda, że na linii horyzontu są zabudowania. Sam się dopiero uczę, ale oglądając Twoje zdjęcia... hmm. Staraj się fotografować ciekawsze rzeczy : )
mozer - Sob 12 Maj, 2012

KwusheR, to już jest czepianie się - to jest dział o fotografii nieba i nie widzę nic złego w prezentacji konturów obiektów. Nie każde zdjęcie powinno być HDRem, a właściwie większość nie powinna nimi być...
Usjwo - Sob 12 Maj, 2012

199 mozna bylo Ciac bardziej dol. Tak gdzies mniejwiecej na polowe, gdzie koncza sie promienie sloneczne i zostawic tylko kontury na horyzoncie. I slonce troche za wysoko, jak to wschod to troche za pozno, jak zachod za wczesnie :smile: , nie byloby tak duzej przepalone plamy (chociaz przepal jako taki mi nie przeszkadza)
90s - Sob 12 Maj, 2012

199 Mniszka jeśli masz RAWa to możesz wyciągnąć detal z tych czerni. w podobnych warunkach ja zrobiłem to zdjęcie. Chociaż możesz też zrobić to co Usjwo napisał i będzie jasna sprawa że chodzi tylko o niebo.
201.

Lanzarote 12 by Sanches90s, on Flickr
202

Lanzarote sunrise 2 by Sanches90s, on Flickr

KwusheR - Sob 12 Maj, 2012

mozer, no masz rację - pojechałem dosyć ogólnikowo. 201 jest fajne. Bardzo ładne, stonowane kolory, a domki w głębi... bajka : )
raf7775 - Sob 12 Maj, 2012

Mi się podoba 202, czy autentycznie niebo tak wyglądało, czy tak obrobiłeś?
90s - Sob 12 Maj, 2012

Dzięki kolego KwusheR,
raf7775, suwaki od koloru i trochę kontrastu by zrobić bardziej dramatyczny efekt. a niebo samo w sobie tak wyglądało. Jak dobrze pamiętam to wstałem o 4 rano by popstrykać wschód na tle urwiska,ale w trasie mnie zastały takie efekty więc na tle gór w oddali jedynie mogłem to zrobić. Następnym razem wstać trzeba będzie o 3:) takie to wczasy z aparatem:)

raf7775 - Sob 12 Maj, 2012

He he, nic nie mów, za 2 tygodnie do Rzymu jadę, plecak już szykuję i z Łodzi idzie samyang fish, bo architektury dużo będzie do pstrykania, chciałbym zabrać duży statyw ale ciężki jest, i tak będzie co dźwigać, jakiś myły statywik trzeba wziąć.
Więcej się zmacham na tym urlopie niż na siłowni. :wink:
Ale dla fajnych zdjęć, warto.

MNISZKA - Nie 13 Maj, 2012

203

mozer - Nie 13 Maj, 2012

MNISZKA, a po co tyle czerni, która nic nie wnosi do zdjęcia?
MNISZKA - Nie 13 Maj, 2012

Będę teraz cioł bo statywu nie mam i na dłuższych czasach i zamkniętej przesłonie się rozmazuje
mozer - Nie 13 Maj, 2012

Ja mówię o kadrowaniu, a nie ekspozycji - trzeba było aparat wyżej podnieść/zwiększyć zoom.

Tak na marginesie - nie sądzisz, że ustawione parametry ekspozycji są bez sensu:
Exposure Time (1 / Shutter Speed) {0x829A} 1/500 second ===> 0.002 second
Lens F-Number / F-Stop {0x829D} 160/10 ===> ƒ/16
Exposure Program {0x8822} manual control (1)
ISO Speed Ratings {0x8827} 100

?

MNISZKA - Nie 13 Maj, 2012

A jak ty byś ustawiał?
mozer - Nie 13 Maj, 2012

MNISZKA,ustawiłbym niższą liczbę przysłony - ograniczasz sobie rozdzielczość obiektywu.
MNISZKA - Nie 13 Maj, 2012

Dobrze, zmienię technikę focenia
Aszex - Czw 17 Maj, 2012

204


Usjwo - Pią 18 Maj, 2012

204 to ze na zdjeciu sa chmury to troche za malo :zalamany:
MNISZKA - Pią 18 Maj, 2012

204 trochę nuda
Aszex - Pią 18 Maj, 2012

MNISZKA, to dobra recenzja. :cool: Wiosenna łąka, leżenie na plecach, oglądanie chmur i nucenie:

http://www.youtube.com/watch?v=pb3ImZ2fwuA

pietro69 - Pon 21 Maj, 2012

205
cybertoman - Czw 31 Maj, 2012

206 Generator chmur.


masza - Czw 31 Maj, 2012

206 - I oto, proszę państwa, nadchodzi chmura nr 7! :)

207.

mozer - Czw 31 Maj, 2012

cybertoman, wow, niezłe zjawisko :)
kwscore - Czw 31 Maj, 2012

208.


cybertoman - Czw 31 Maj, 2012

masza napisał/a:
chmura nr 7!
Siedem jest na podpuche. Do wypatrzenia jest mordka z niebieskimi oczami.
raf7775 - Wto 05 Cze, 2012

kwscore,
208 fajne
Muszę ryby spróbować, do robienia nieba ;-)

bhpchmiel - Sob 09 Cze, 2012

209.


210.


211.

MNISZKA - Nie 10 Cze, 2012

bhpchmiel, mam dziwne wrażenie kaszy jak patrze na trzy ostatnie foty, nie za duże wziołeś ISO, ale to tylko moje wrażenie a sam wiesz jakie są moje zdjęcia :wink:
bhpchmiel - Nie 10 Cze, 2012

MNISZKA, ISO było niskie - być może to kwestia kompresji. Bo u mnie jest ok :wink:
mozer - Nie 10 Cze, 2012

Ja też nie widzę żadnej kaszy - może czas zmienić monitor? ;)
dcs - Nie 10 Cze, 2012

MNISZKA,
To nie zbrylony śnieg, tylko chmury. Choć podobne.
bhpchmiel,
Podostrzone?

bhpchmiel - Pon 11 Cze, 2012

dcs, troszeczkę :wink:
MNISZKA - Pon 11 Cze, 2012

Ja te kaszę widze na 209 na chmurach tak na środku. A mam laptopa (nie monitor) Sony VPCEB3M1E

dokładnie takiego i puki co nie zmieniam. Ale ja napisałem że to tylko moje odczucie, a sami wiecie jakie mam jak na razie wyczucie fotograficzne.

hijax_pl - Pon 11 Cze, 2012

MNISZKA, a tak przy okazji - wyczyściłeś tę swoją "półlustrzankę"? ;)
suchy - Pon 11 Cze, 2012

U mnie też nie ma żadnej kaszy tylko ładne ostre kumuluski :)
hijax_pl - Pon 11 Cze, 2012

MNISZKA napisał/a:
Ja te kaszę widze na 209 na chmurach tak na środku
A pod jakim kątem patrzysz na ekran? I jak masz jasność wyregulowaną? ;)
MNISZKA - Pon 11 Cze, 2012

Dmuchałem i jak na razie nie widać nic na zdjęciach, uważam jak zmieniam słoiki żeby nie zakurzyć. Zobaczymy co będzie z czasem użytkowania. Chciałem dziwaczny aparat to mam :mad: , choć jak tak używam to się do niego przekonałem bo zdjęcia były nie kolorowe prawie czarno-białe, bez obróbki do niczego, dopiero potem zauważyłem że mam nasycenie nastawione na -2 (skala od -3 do +3) taka ze mnie spostrzegawcza istota i teraz to są zdjęcia jak się należy.
bhpchmiel - Pon 11 Cze, 2012

MNISZKA, ja naprawdę nie wiem jaką tam kaszkę widzisz :???:
mozer - Wto 12 Cze, 2012

Aż z ciekawości sobie to zdjęcie rozjaśniłem - nie widzę tam nic niepokojącego :)


212. Łapa smoka ;)

Daniel*1977 - Sro 13 Cze, 2012

212 mi się podoba, chociaż można było by pokombinować

213

Follow the light by Daniel*1977, on Flickr

bhpchmiel - Sro 13 Cze, 2012

Daniel*1977, jakąś plamę masz w DLR :cool:
mozer - Sro 13 Cze, 2012

Daniel*1977 napisał/a:
chociaż można było by pokombinować

Tzn? Chętnie poznam pomysł :)

Daniel*1977 - Nie 22 Lip, 2012

bhpchmiel, Tak :)

mozer, Kurka ciekawe o czym myślałem pisząc o kombinacjach :D

214

Sunrise or sunset, from sky or from earth by Daniel*1977, on Flickr

215

Sky is on fire by Daniel*1977, on Flickr

mozer - Nie 22 Lip, 2012

Daniel*1977, hehe, tak to jest jak się raz na miesiąc zagląda ;) Ciekawa koncepcja na 214 :)
marians - Nie 22 Lip, 2012

216.


217.


218.


219.


220.


221.


[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 00:12 ]
Chmurki nad Zatoką Gdańską (widziane z pilotówki)

222.


[ Dodano: Pon 23 Lip, 2012 20:47 ]
223. Tęcza nad Zatoką Gdańską w Gdyni

MNISZKA - Pon 06 Sie, 2012

224


marians - Pon 06 Sie, 2012

MNISZKA - bardzo ciekawe, chociaż zdjęcie chyba o jakieś 90 stopni przekręcone. Jeśli to efekt zamierzony, to go nie rozumiem...
cybertoman - Pon 06 Sie, 2012

Udaje wodospad?
MNISZKA - Pon 06 Sie, 2012

Wodospad hym o tym nie pomyślałem :mrgreen:
Raftik - Wto 07 Sie, 2012

225.

cumulus - Wto 07 Sie, 2012

Dla mnie 224 jest mega! MNISZKA brawo :) . Właśnie w takim położeniu i kadrowaniu te chmury wyglądają jakby były atmosferą planety widzianej z kosmosu. Drzewa fakt przeszkadzają ale sam pomysł wyszedł świetnie.
szycho1992 - Sro 08 Sie, 2012

Ja również skojarzyłem 224 z Ziemią widoczną z kosmosu :) tutaj chmury, a w tle zarys planety. Mnie te zdjęcie urzekło :) piękno w prostocie i przekręceniu
Arek - Sob 11 Sie, 2012

Taki widok z okna miałem wczoraj.
russelle - Sob 11 Sie, 2012

217. Wieczorową porą...

bhpchmiel - Sob 11 Sie, 2012

marians, podoba mi się Twoja seria :wink:
russelle - Sob 11 Sie, 2012

218. Dzisiaj za oknem


[ Dodano: Nie 12 Sie, 2012 15:30 ]
219. Piękno błękitu

rodak - Nie 12 Sie, 2012

220

hajhet - Czw 16 Sie, 2012

221. Przepraszam za krzaczory :D


Daniel*1977 - Sob 18 Sie, 2012

222

Lights on! by Daniel*1977, on Flickr

Roan - Sob 18 Sie, 2012

Daniel*1977, super :grin:
Daniel*1977 - Sob 18 Sie, 2012

Roan, Niestety zapalić lampy nie chcieli :S
mozer - Pią 07 Wrz, 2012

223.

kwscore - Pią 07 Wrz, 2012

224.

ugryź - Pią 07 Wrz, 2012

225.

[ Dodano: Sob 08 Wrz, 2012 11:44 ]
226.

Marx76 - Pią 28 Wrz, 2012

227.

228.

229.

Te zdjęcia są z Canona S3iS.

Fawu - Wto 02 Paź, 2012

230.

Marx76 - Wto 02 Paź, 2012

231.

Mańkosław - Pon 08 Paź, 2012

bez przekonania

232.

Fawu - Sro 17 Paź, 2012

233.

bhpchmiel - Sro 17 Paź, 2012

Mańkosław, 232 podoba się... a gdybyś zrobił w kadrze poziomym?
Fawu - Sro 17 Paź, 2012

234

Mańkosław - Sro 17 Paź, 2012

bhpchmiel napisał/a:
... a gdybyś zrobił w kadrze poziomym?

miałem 18-105, nie dało rady. Poziomy kadr wyciąłby to co ciekawe i pokazał wielkie nic :smile: , dziękuję bhpchmiel.

dcs - Sro 17 Paź, 2012

Mańkosław,
Obciąłbym dół -kwadrat.

raf7775 - Czw 18 Paź, 2012

224 i pominięte w numeracji 226.5 mi się podoba.
rodak - Czw 18 Paź, 2012

235

236

pioroon - Czw 18 Paź, 2012

rodak, 235 dobre, ale ja bym wykastrował ten kawałek błękitnego nieba ;)
Drakkain - Pią 26 Paź, 2012

Takie sprzed kilku minut:)

237

hofman - Wto 30 Paź, 2012

235 - Ten motyw mi się podoba, mocno oświetlone budynki na tle ciemnego nieba. To zdjęcie jest składane?

To moja wersja:
238

A to jeszcze kilka, jak szaleć to szaleć.
239

240

241

242

mozer - Pon 12 Lis, 2012

243.

bhpchmiel - Sro 14 Lis, 2012

mozer, bardzo fajne te 243:)
cumulus - Nie 05 Maj, 2013

Podbijam :mrgreen:

Shelf cloud dosyć potężnej burzy z 3.05
244


245

Marx76 - Nie 05 Maj, 2013

cumulus Aleś Panie złapał chmurzyska, 245. prawy, dolny róg jest czymś przysłonięty. :wink:
bhpchmiel - Wto 07 Maj, 2013

Chmury złapane nad morzem:)
246.


247.


248.

Arek - Nie 26 Maj, 2013

Halo. Też nad morzem :)
infocyk - Czw 30 Maj, 2013

250. Dzisiaj, tak przez okno.

Arek - Wto 11 Cze, 2013

Nr 251. Sprzed chwili przez okno...
forrest - Wto 11 Cze, 2013

Arek, czy zrobione nową sigmą?
lvl3ha - Sro 19 Cze, 2013

252.

lexus - Sro 19 Cze, 2013

252. gdzie żeś ty był, jak na to patrzę to strach mnie ogarnia :shock:
super kolory

Usjwo - Sro 19 Cze, 2013

forrest napisał/a:
Arek, czy zrobione nową sigmą?



Nie popadajmy w paranoje "jsnego zooma sigmy", nawet jakby to "uszu nie urywa". Już widze standard optycznych Pentax i sigma 18-35 :mrgreen:

lvl3ha - Czw 20 Cze, 2013

lexus napisał/a:
252. gdzie żeś ty był, jak na to patrzę to strach mnie ogarnia :shock:
super kolory

Widok z pracy tak miedzy 4:50 a 5:10 rano :)

moronica - Czw 20 Cze, 2013

lvl3ha napisał/a:
lexus napisał/a:
252. gdzie żeś ty był, jak na to patrzę to strach mnie ogarnia :shock:
super kolory

Widok z pracy tak miedzy 4:50 a 5:10 rano :)

nooo to teraz mnie strach ogarnal ;)

lexus - Czw 20 Cze, 2013

moronica napisał/a:
nooo to teraz mnie strach ogarnal

jest jeszcze gorzej niż myślałem, gdzie on pracuje :shock:

lvl3ha - Czw 20 Cze, 2013

avatar prawde ci powie :)
foxx1973 - Pią 21 Cze, 2013

A mnie się takie coś udało zrobić, w sumie nic ciekawego, ale............

253.


254.

baracuda - Pią 21 Cze, 2013

255.


Arek - Pią 21 Cze, 2013

Takie tam sprzed chwili...
hofman - Sro 26 Cze, 2013

257

Egon1916 - Pią 28 Cze, 2013

Jeśli już mowa o niczym ciekawym to ja pozwolę sobie wrzucić takie coś

258.



259.


Marx76 - Sob 29 Cze, 2013

foxx1973 254. Fajne, ładne odbicie w wodzie.
baracuda 255. Extra, chmury żyleta, zdecydowałeś się na 16:9
hofman 257. Podoba mi się to ujęcie.

cumulus - Pon 01 Lip, 2013

Ładne zdjęcia wrzucacie.

260.


261. Tutaj pojechałem trochę, ale zrobiłem to specjalnie

bhpchmiel - Pon 01 Lip, 2013

cumulus, na 261 cały efekt psują przewody :twisted: Nie mogłeś przejść w lewo, żeby uniknąć słupa w kadrze i tej całej plątaniny?
260 do przekadrowania - kolory miodzio, drzewa wywal :wink:

nowy706 - Pon 01 Lip, 2013

260 bardzo fajne
cumulus - Pon 01 Lip, 2013

bhpchmiel to było tuż po burzy i nie za bardzo było jak iść przez trawy po pas :) . Co do przekadrowania to wywalę te drzewa.

nowy706 dzięki ;)

bhpchmiel - Pon 01 Lip, 2013

cumulus napisał/a:
bhpchmiel to było tuż po burzy i nie za bardzo było jak iść przez trawy po pas :) . Co do przekadrowania to wywalę te drzewa.



Oj tam coś się pieścisz za bardzo :mrgreen:

cumulus - Wto 02 Lip, 2013

To nie tak. Zanim te burze przeszły wytworzyły 3cm grad. Biegnąc "ratować" auto, mając nieodpowiednie obuwie na śliską trawę, uległem natychmiastowemu przyziemieniu :mrgreen: . Dlatego robiąc to zdjęcie można powiedzieć, że zaciskałem zęby :twisted: .
bhpchmiel - Wto 02 Lip, 2013

cumulus, ok :wink:
maniu_ww - Pią 05 Lip, 2013

Most z chmur

261.


Uploaded with ImageShack.us

Fotograf1234 - Pon 15 Lip, 2013

Moje pierwsze zmagania z fotografią nieba. Jak wyszło?
262.

hijax_pl - Pon 15 Lip, 2013

Fotograf1234 napisał/a:
Jak wyszło?
Miękko, co w przypadku tak prawie "dramatycznych" chmur jest IMHO totalną pomyłką.
Fotograf1234 - Pon 15 Lip, 2013

Może za dużo ingerencji Ps-a

A co z tymi kadrami?

263.
264.
265.

bodzio239 - Wto 16 Lip, 2013
Temat postu: Ch.
266
rodak - Pią 19 Lip, 2013

267

marians - Sob 20 Lip, 2013

268. Kąpiel przy wschodzie Słońca

nowam - Pon 29 Lip, 2013

Trochę dzisiaj grzmiało w Gdańsku...

269:


270:


271:

komor - Wto 30 Lip, 2013

Wczoraj wieczorem nieźle grzmiało we Wro, ale zamiast fotografowaniem zajmowałem się zamykaniem wszelkich możliwych otworów w domu, bo woda z wiatrem dostawała się wszystkim. Przez okno połaciowe w kuchni zrobiło mi całościowy spray całej powierzchni w tymże pomieszczeniu, zanim pozamykałem wszystko… :)
Tomasz_ - Nie 04 Sie, 2013

Zdjecia z okolic Barlinka, wialo tak poteznie, ze sie na nogach bylo trudno utrzymac

272


273


274

bhpchmiel - Nie 04 Sie, 2013

Tomasz_, na ostatnich dwóch trochę zaszumienie przeszkadza - ale kolorki miodzo :wink:
szymon.k - Sro 07 Sie, 2013

275. Chwila przed burzą nad Polańczykiem


[ Dodano: Sro 07 Sie, 2013 12:11 ]
Jeszcze kilka tylko trochę szerzej złapane

276.


277.


278.


279.

mozer - Pią 09 Sie, 2013

Trochę burzowo.

280.

281.

282.

cybertoman - Pią 09 Sie, 2013

komor napisał/a:
Przez okno połaciowe
W pierwszym czytaniu wyszlo mi "okno palacowe"...

[ Dodano: Pią 09 Sie, 2013 23:27 ]
mozer napisał/a:
Trochę burzowo.
Cala seria fajna a 280 najbardziej.
bhpchmiel - Pią 09 Sie, 2013

mozer, 280 bardzo na tak :wink:
mozer - Sob 10 Sie, 2013

Dzięki. Pofociłbym jeszcze, ale niebezpiecznie szybko się do mnie zbliżała ;)
Andrij - Sob 10 Sie, 2013

Wczorajsza burza. Fuji A610 ISO 200 3sec.

283.



284. (Po dodaniu trochę kontrastu.)



285.


pyton 44 - Sob 14 Wrz, 2013

Przyszła pora, by nie tylko w sztafecie się poudzielać, więc:

dwie strony medalu:

286



287

Marx76 - Sob 14 Wrz, 2013

mozer 280. Wypas ;)
bhpchmiel - Sob 14 Wrz, 2013

288.


289.

mozer - Sob 14 Wrz, 2013

Marx76, nie za często tu zaglądasz, co? ;)
Marx76 - Nie 15 Wrz, 2013

heh mozer, zgadza się. Widziałem datę wstawienia posta (dość odległa) ale i tak musiałem skomentować. Jak to mówię - lepiej późno niż później. Ale mam coś z ostatniej burzy nad Bielskiem więc jeszcze tu zaglądnę. :mrgreen:
mozer - Nie 15 Wrz, 2013

Marx76, nie no, spoko, dzięki za komentarz. Tak sobie tylko zagaduję ;)
Sunders - Nie 15 Wrz, 2013

mozer, nie wybrzydzaj. Mi też umknęła ta twoja udana burzowa seria, bo była wśród postów usuniętych, nieprzeczytanych w trakcie mojej nieobecności na forum. :roll: Spóźnione gratulacje. Szkoda, że błyskawica na 280 nie trafiła się centralnie. :smile:
Marx76 - Nie 15 Wrz, 2013

mozer na luzie..., sam się z siebie śmiałem, że mam zapłon z ponad miesięcznym opóźnieniem. :wink:
kwscore - Wto 17 Wrz, 2013

290.

Marx76 - Sro 18 Wrz, 2013

291.
Trochę nakłamałem.

bhpchmiel - Sro 18 Wrz, 2013

Marx76, rozgrzeszenie dostaniesz :wink:
mozer - Sro 18 Wrz, 2013

Marx76, bardzo ładnie. Tak tylko się zastanawiam, czy tego białego pasa po środku z prawej strony nie dałoby się lepiej wyciągnąć? Czy na linii drzew nie ma tam przypadkiem fioletowej aberracji?
Po lewej stronie na linii drzew występuje trochę halo - może by tu ciut zmniejszyć kontrast lokalny?

Takie tam czepianie się szczegółów ;)

Marx76 - Czw 19 Wrz, 2013

Cytat:
bhpchmiel
Marx76, rozgrzeszenie dostaniesz :wink:

Przyjmę każde.

mozer Racja. Już się tłumaczę.

Pas z prawej strony.
Przyznaję, że nie wiedziałem co z nim zrobić. Pierwotnie chciałem go zaciemnić, ale zaczęła się tworzyć pasteryzacja na tym obszarze i zostawiłem tak jak jest. Nie pomyślałem, że jaśniejsze może być ciekawsze.

Aberracja
Chciałem ją usunąć w LR, ale coś mi nie wychodziło. Mianowicie w opcji aberracji chromatycznej gdy odejmowałem niebieskiego to na krawędzi linii drzew pojawiał się żółty, kasowałem i odejmowałem, ale bez efektu. Wiem już dlaczego - nie włączyłem opcji wszystkie krawędzie. Dzisiaj ją usunąłem bez problemu.

halo
Moja zmora...Nakręcam się czasami za bardzo i brakuje mi umiaru w suwakach. Widzę, że już jest dobrze, ale nie, jeszcze trochę podciągnę. Może nie zauważą... :razz:

mozer dzięki za wskazówki, w las nie pójdą.

mozer - Czw 19 Wrz, 2013

Marx76, nie miałem na myśli znacznego zaciemnienia tylko delikatnego wydobycia szczegółów. Zresztą to rada w ciemno, bo nie wiem co tam jest zarejestrowane.
Generalnie jest dobrze :)

cptkerro - Czw 26 Wrz, 2013

292.

Tu wersja złota, nie mogłem się zdecydować, która lepsza.



293.


moronica - Czw 10 Paź, 2013

294 horyzont przez srodek :P

Arek - Pon 26 Maj, 2014

A nad Warszawą właśnie coś takiego...
007areka - Pon 26 Maj, 2014

...o, jakby wir próbował się robić
Arek - Pon 26 Maj, 2014

Był i się robił. Troszkę wcześniej zanim zrobiłem zdjęcie.
007areka - Pon 26 Maj, 2014

... wizje z filmów próbują się spełnić.... ja myślałem ze zrobię jasiek pioruny wczoraj ale sie rozeszło ...
Arek - Pon 16 Cze, 2014

Bardziej to fotografia nieba niż astrofotografia... Ładny zachód nad morzem... Plamki się nawet załapały.
robertrobert1 - Sro 18 Cze, 2014

297

moronica - Czw 19 Cze, 2014

po chwili zastanowienia wlasciwie tu bardziej pasuje

298


299

dcs - Nie 29 Cze, 2014

Znowu?
moronica - Nie 29 Cze, 2014

zachod slonca jest codziennie :P

300


301

Arek - Nie 29 Cze, 2014

Czyli co? Codziennie będzie nowa fotka, albo i dwie?

Poza tym mieszkańcy za kręgiem polarnym by się z Tobą nie zgodzili.

moronica - Nie 29 Cze, 2014

Arek, czepiasz sie :P
jakis tam urok w takiej powtarzalnosci widze, moze tylko ja :P

maziek - Pon 30 Cze, 2014

Moro, coś dla Ciebie - lubię sobie czasem na to popatrzeć...
https://www.youtube.com/watch?v=PNln_me-XjI

Wojmistrz - Pon 30 Cze, 2014

Fajny roczek w pigułce.
moronica - Sro 09 Lip, 2014

302


303


304

T.B. - Czw 10 Lip, 2014

298 - 304

Niesamowity nastrój i groza fotografii uzyskane zostały dzięki wprowadzeniu licznych metafor wizualnych. Dynamiczny obraz potęguje nagromadzenie poszarpanych wichrem chmur. Ukazują one ogromną potęgę i moc sił natury, wobec których człowiek jest bezsilny. Żywioł budzi grozę i lęk, zapowiadając nadchodzącą zagładę.

Można wywnioskować, że autorka dawno utraciła nadzieję. Jest człowiekiem wypalonym wewnętrznie, nie ma żadnych pragnień. Ogarnęła ja rezygnacja. Jest nieczuła na koleje losu, opuszczona, najprawdopodobniej wygnana z ojczyzny. Życie z dala od kraju rodzinnego i bliskich spowodowało, że nie czuje strachu przed śmiercią. Wydaje jej się, że umarła dla świata, a jej egzystencja straciła sens. Strach przed zakończeniem żywota oznacza dla niej miłość do życia i obawę przed utratą bliskich. Pozbawiona uczuć, zazdrości otaczajacym ją uczestnikom tragedii. Tym sposobem jeszcze bardziej pogłębia swoje nieszczęście.

W obrazie wykorzystała kontrast dynamiczności zjawisk przyrody i zachowania samotnego fotografa. Gwałtowne zmiany aury, zostały przeciwstawione biernej, pozbawionej jakichkolwiek emocji i żywych reakcji postawie człowieka.

:???:

Wojmistrz - Czw 10 Lip, 2014

No to z innej perspektywy :)
Pozwoliłem sobie wymazać nazwę linii lotniczych.

305.

mozer - Czw 10 Lip, 2014

Wojmistrz napisał/a:
Pozwoliłem sobie wymazać nazwę linii lotniczych

OMG!

WueN - Czw 10 Lip, 2014

306.
https://lh5.googleusercontent.com/-MZTkWEdBXWA/U72MhbDyEQI/AAAAAAAAVdg/u3ZQ7eBT0BA/w1391-h922-no/IMGP1566.jpg

moronica - Czw 10 Lip, 2014

T.B. napisał/a:
298 - 304Można wywnioskować, że autorka dawno utraciła nadzieję. Jest człowiekiem wypalonym wewnętrznie, nie ma żadnych pragnień. Ogarnęła ja rezygnacja. Jest nieczuła na koleje losu, opuszczona, najprawdopodobniej wygnana z ojczyzny. Życie z dala od kraju rodzinnego i bliskich spowodowało, że nie czuje strachu przed śmiercią. Wydaje jej się, że umarła dla świata, a jej egzystencja straciła sens. Strach przed zakończeniem żywota oznacza dla niej miłość do życia i obawę przed utratą bliskich. Pozbawiona uczuć, zazdrości otaczajacym ją uczestnikom tragedii. Tym sposobem jeszcze bardziej pogłębia swoje nieszczęście.

W obrazie wykorzystała kontrast dynamiczności zjawisk przyrody i zachowania samotnego fotografa. Gwałtowne zmiany aury, zostały przeciwstawione biernej, pozbawionej jakichkolwiek emocji i żywych reakcji postawie człowieka.

:???:

zastap wygnana na porwana i dorzuc cos o tym, ze w wyniku poczucia wyobcowania uprawia fotografie krajobrazowa z okna swojego pokoju i bedzie trafione w sedno

T.B. - Czw 10 Lip, 2014

306 - bardzo mi się podoba.
I jako fotografia nieba (chmury), i jako fotografia krajobrazu, i jako fotografia drogi. Bardzo udany - moim skromnym zdaniem (muszę to wiecznie dopisywać, czy bez tego będzie samo przez się zrozumiałe?) - sztafaż w postaci motocyklisty, czy też rowerzysty.



[ Dodano: Czw 10 Lip, 2014 15:07 ]
moronica napisał/a:
zastap wygnana na porwana
:shock:
Ruszać na odsiecz?! :smile:

mozer - Czw 10 Lip, 2014

WueN, gdzie to robione?
dcs - Czw 10 Lip, 2014

Po co ci ten problem?
WueN - Czw 10 Lip, 2014

mozer napisał/a:
WueN, gdzie to robione?

Nad jeziorem Szorkul, w dolinie Rangkul. Tadżykistan, autonomiczny region Górskiego Badachszanu. W skrócie Pamiry :)

T.B. napisał/a:
306 - bardzo mi się podoba.
I jako fotografia nieba (chmury), i jako fotografia krajobrazu, i jako fotografia drogi. Bardzo udany - moim skromnym zdaniem (muszę to wiecznie dopisywać, czy bez tego będzie samo przez się zrozumiałe?) - sztafaż w postaci motocyklisty, czy też rowerzysty.


Dziękuję za dobre słowo. Sztafaż to rowerzystka :)

Arek - Wto 29 Lip, 2014

Wczorajszy widok z okna.
Jakob_K - Sro 30 Lip, 2014

307

308 (przepraszam, ale nie pamiętam czy już Wam to zdjęcie pokazywałem)

lcf - Pon 11 Sie, 2014

309.


310.

psylo - Czw 21 Sie, 2014

pozwolę sobie po długiej nieobecności wrzucić:
311.


DSC_3984-3

nie dałem rady z przechyleniami budynków na takiej ogniskowej...może ktoś podpowie jak najlepiej to wyrównać.... bo po ostatnim wykładzie maźka zgłupłem do reszty choć pięknie to wyłożył... pzdr....

arietiss - Pią 22 Sie, 2014

Akurat tutaj "walące się" budynki mogą być plusem. Po pierwsze nie są tematem zdjęcia, a w dodatku wyglądają jak by były wsysane do chmury jak do jakiejś czarnej dziury...
hofman - Sro 27 Sie, 2014

312

313

zbig75 - Nie 26 Paź, 2014

314. - tak właściwie to nie wiedziałem gdzie wrzucić , ale nieba najwięcej to dam tu.
Arek - Pią 15 Maj, 2015

Dawno tu nikt nie wrzucał fotek więc coś tam balkonowego pokażę...
mozer - Pią 15 Maj, 2015

Arek, rozumiem co chciałeś pokazać, ale trochę bym je ożywił.
Wojmistrz - Pią 15 Maj, 2015

mozer, ty to lubisz się bawić :D
maziek - Pią 15 Maj, 2015

Dwa prosto z matrycy :) .

316.


317.

fazi75 - Pią 15 Maj, 2015

maziek napisał/a:
Dwa prosto z matrycy :) .

Słabą masz matrycę :-P A zdjęcia takie se :-P

Born2Be3 - Pią 15 Maj, 2015

318.


319.

maziek - Sob 16 Maj, 2015

fazi75 napisał/a:
maziek napisał/a:
Dwa prosto z matrycy :) .

Słabą masz matrycę :-P A zdjęcia takie se :-P
Obiektywnie masz rację - to Samsung WB30F. A dlaczego zdjęcia "takie se"? Uważasz, że mogłem to inaczej skadrować - czy zjawisko sfotografowane Ci się nie podoba?
Tutejszyn - Sob 16 Maj, 2015

mozer, to nie Ty mi ostatnio nawtykałeś, pod komentarzem w galerii? Że się teraz odgryzę... a gdzie święty Mikołaj i elfy?
moronica - Sob 16 Maj, 2015

Tutejszyn, http://www.buzzfeed.com/hayleycampbell/tough-crowd
lcf - Wto 26 Maj, 2015

320.

mickey93 - Pią 09 Paź, 2015

321.

Usjwo - Pon 12 Paź, 2015

Ta kategorai jakos nigdy nie robila na mnie wrazenia, ale 320 swietne!
Pekistaa - Sob 21 Lis, 2015

322.
kojut - Sro 03 Lut, 2016

323.
Sun rays by Mateusz Kozuch, on Flickr

slimakfoto - Czw 11 Lut, 2016

323. fajne światło.
Arek - Czw 12 Maj, 2016

Tęcza nad Warszawą sprzed chwili...
slimakfoto - Wto 24 Maj, 2016

325.
Chmura nad Szczecinem w kształcie Gryfa podobno :)

fazi75 - Wto 31 Maj, 2016

maziek napisał/a:

A dlaczego zdjęcia "takie se"? Uważasz, że mogłem to inaczej skadrować - czy zjawisko sfotografowane Ci się nie podoba?

Chodzi mi o ogólnie pojętą jakość. Wiem robione pod światło i to ono jest tu tematem, ale przydało by się jeszcze coś pokazać poza czarną plamą na dole drugiego zdjęcia. Pierwsze IMHO pokazuje zbyt wiele góry. Szum na obu przeszkadza. Nie ma w nich "plasytczności". Mimo, że światło jest, to jakby go nie było.
Samo zjawisko bardzo mi się podoba, ale w takiej formie jak zaprezentowałeś raczej się nie broni :-)

Arek - Wto 31 Maj, 2016

Widok z okna z wczorajszego wieczora.
slimakfoto - Wto 31 Maj, 2016

327.
Okolice Szczecina przed chwilą .

komor - Sro 01 Cze, 2016

slimakfoto, żyjesz po tym, co się przewaliło?
slimakfoto - Sro 01 Cze, 2016

komor, Dzięki za zainteresowanie :)
Było lekko strasznie.
Chmurka rzeczywiście była piękna ale zaraz potem nawałnica i wiatr chyba ze 100 km/h.
Porwało bujawkę i garaż blaszany sasiadów .

sokarsg-1 - Czw 02 Cze, 2016

328 Taki tam zachodzić ze smartfona.

Zach by Jan Kowalski, on Flickr

stalowypępek - Czw 02 Cze, 2016

sokarsg-1, masz brzydką "posteryzację" po lewej stronie.
Absengard - Czw 02 Cze, 2016

329.


sokarsg-1 - Czw 02 Cze, 2016

Absengard 329 mogło by mięć trochę mniej agresywne morze (nie mleko tylko trochę mniej kontrastu), chociaż to ciężko po takim małym rozmiarze ocenić. Poza tym bardzo mi się podoba.

Cytat:
sokarsg-1, masz brzydką "posteryzację" po lewej stronie.

A faktycznie jak zwykle coś źle połączyłem.
330 Poprawka
Zachv2 by Jan Kowalski, on Flickr

ophiuchus - Pią 17 Cze, 2016

331. się zbiera
Cloud by Piotr Soloducha, on Flickr

Lukasz580 - Wto 21 Cze, 2016

332.

Chmury by Łukasz Lewandowski, on Flickr

slimakfoto - Wto 28 Cze, 2016

333. nad Szczecinem
bodzio239 - Nie 07 Sie, 2016
Temat postu: Kiedyś przed zachodem słońca
334
Roman1963 - Sob 01 Paź, 2016

zachodzi słoneczko
Arek - Pią 14 Paź, 2016

Tegoroczne Lofoty stały pod znakiem mocno zmiennej pogody. W efekcie każdego dnia na niebie mieliśmy przepiękne tęcze (Fuji X-T2 + 10-24 mm + Marumi CPL).
MarekDAREK - Czw 03 Lis, 2016

Nr 338


Nr 339


Nr 400


Nr 401

bhpchmiel - Sob 05 Lis, 2016

MarekDAREK, 338-400 ciemność niestety widzę:((
Na 339 i 400 dodatkowo masz zielony zafarb nieba, więc na moje oko poleciałeś za mocno z suwakami od barw...
401 prosi się o większy kontrast, bo jest buro i nijako...

Arek - Sro 23 Lis, 2016

Dzisiejszy wschód nad Warszawą. Widać część Stadionu Narodowego, pylon Mostu Siekierkowskiego oraz wieżę kościoła Sakramentek pod wezwaniem św. Kazimierza.
maziek - Sro 23 Lis, 2016

A na pierwszym planie bezwstydnie całują się dwie latarnie :) .
Roman1963 - Czw 24 Lis, 2016

403.wschód słońca nad górami
BartekG - Pią 07 Kwi, 2017

Czy uważacie, że takie przepalenie dyskwalifikuje zdjęcie?

404.


PDamian - Pią 07 Kwi, 2017

Nie
-bo dopiero teraz można tam dostrzec anioła apokalipsy.

T.B. - Pią 07 Kwi, 2017

BartekG,
Po pierwsze primo, mnie na tym zdjęciu nie razi to "przepalenie". Obrazek wygląda naturalnie. W przyrodzie wstępują takie dziury blasku w chmurach,
Po drugie primo - napisałem "przepalenie" w cudzysłowie, bo zależy, co to dla kogo oznacza. Szczegółów żadnych stamtąd się nie wydobędzie, ale to jeszcze nie jest najbielsza biel - jest tak na 95%.
No a jeśli Cię to razi, to wszystko można oszukać:

http://www.maniooo.pl/salvage1.php
to jest akurat opisane w Gimpie, ale łatwo to przenieść do Photoshopa.

http://www.fotopolis.pl/w...przeswietleniem
tutaj znowu jakiś starszy chyba Photoshop, ale idea jest jedna.

[ Dodano: Pią 07 Kwi, 2017 19:28 ]
Popatrz na ostatnie zdjęcie Espresso w galerii. W lewym górnym rogu ma bielszą biel niż Ty.
http://forum.optyczne.pl/...hp?pic_id=11580

BartekG - Pią 07 Kwi, 2017

T.B. napisał/a:
BartekG,
Szczegółów żadnych stamtąd się nie wydobędzie, ale to jeszcze nie jest najbielsza biel - jest tak na 95%


Dzięki za linki - poczytam.
To było przepalenie, ale przyciemniłem zdjęcie żeby pokazać detale nie przepalonych części i oddać nastrój. Mogłem skopiować fragment z innego miejsca i pewnie nikt by się nie zorientował bo to chmury, ale ciekawi mnie jak dużą wagę przywiązują do doskonałości technicznej zdjęcia inni ludzie.

SylwekG - Sob 08 Kwi, 2017

405. Takie tam chmurki.
mickey93 - Nie 14 Maj, 2017

406

Arek - Sro 27 Wrz, 2017

Zielony promień zachodzącego Słońca.
Damian L - Wto 07 Lis, 2017

Latarnie w Kołobrzegu
cumulus - Pon 20 Lis, 2017

409.


410.

Arek - Czw 26 Kwi, 2018

Wczoraj wieczorem z balkonu.
mickey93 - Sro 02 Maj, 2018

409. mega
411 wygląda jak żywcem z prl-u, przynajmniej jeżeli chodzi o dół zdjecia
ode mnie takie ujęcia burzowych chmur
412

413

Arek - Czw 03 Maj, 2018

mickey93 napisał/a:
411 wygląda jak żywcem z prl-u, przynajmniej jeżeli chodzi o dół zdjecia


Dokładnie wtedy wybudowano te budynki :)

Dżozef - Czw 03 Maj, 2018

No i nikt nie napisał że "cumulus" przepalił błyskawice :mrgreen:
mickey93 - Nie 08 Lip, 2018

414,

T.B. - Pon 09 Lip, 2018

414 ładne. Promienie trochę podrasowane w edycji, czy samo tak wyszło?
mickey93 - Pon 09 Lip, 2018

promienie tak wyszły, ale to składanka HDR w NIK colection z 5 zdjęć z krokiem 2EV
LiSzajFuj - Sro 22 Sie, 2018

415
LiSzajFuj - Sro 22 Sie, 2018

416
LiSzajFuj - Pon 27 Sie, 2018

117
Arek - Czw 19 Wrz, 2019

Takie coś miałem przed chwilą za oknem :)
Arek - Czw 19 Wrz, 2019

I jeszcze jedno.
DarkRaptor - Sro 01 Lip, 2020

420. Grzybek ;)

DarkRaptor - Pon 20 Lip, 2020

Na niebie czasem dzieje się...

421.


422.


423.

lcf - Nie 26 Lip, 2020

424.


Arek - Pon 14 Wrz, 2020

Niebo z Azorów
Arek - Czw 29 Kwi, 2021

Dzisiaj obudził mnie taki widok za oknem.
DarkRaptor - Czw 29 Kwi, 2021

To ten sławetny parhelion? Ładne.
Arek - Czw 29 Kwi, 2021

Jest klasyczne halo 22 stopnie, są słońca poboczne, jest właśnie fragment owego kręgu parhelicznego i jeszcze ładny górny łuk styczny.
maziek - Czw 29 Kwi, 2021

Proszę, nadredaktora powinniśmy wystrzelić na orbitę, najlepiej heliocentryczną, to że ściąga na siebie rozmaite barwne ptaki czy te tam słońca poboczne (cokolwiek miałoby to znaczyć), to pestka, ale jak ściągnie jakąś asteroidę...
Arek - Czw 24 Cze, 2021

Jedne z najrzadszych chmur (mammatus) właśnie na Warszawą.
DarkRaptor - Czw 24 Cze, 2021

No, było co oglądać. W zasadzie wisiały niemal 2 godziny. Niestety, miałem zabrać sprzęt ze sobą do pracy... a ostatecznie pozostałem z komórką :mrgreen: :twisted:

428. ... ale podobno najlepszy aparat, to ten który ma się przy sobie. Jak na srajfołna, wyszło chyba nienajgorzej :)

Arek - Czw 24 Cze, 2021

Wyszło super.
DarkRaptor - Pią 25 Cze, 2021

Dzięki. Z tego co widziałem, chmury zrobiły lokalnie furorę. W apce "Monitor Burz" pojawiła się kupa raportów, a na portalach informacyjnych też jakieś wzmianki.
Jak robiłem tę fotę, jakiś starszy koleś pytał mnie czy to nie przypadkiem apokalipsa :mrgreen:

LiSzajFuj - Pon 28 Cze, 2021

fajnie ci te chmury wyszly.

Takie mistyczne.

mickey93 - Wto 29 Cze, 2021

Hej.
Wczorajsze NLC z ok 23:25
429.

DarkRaptor - Wto 29 Cze, 2021

Dziś, jeśli warunki pozwolą, będę na te chmurki polował. Wczoraj ponoć widać je było bez problemu na południu Warszawy.
DarkRaptor - Nie 04 Lip, 2021

No, ostatnio trochę się działo nad Warszawą...

430.


431.


432.


433.

dredorc40 - Pon 27 Wrz, 2021
Temat postu: Chmura ?
Witam.Czy to chmura czy coś innego.Może ktoś zna odpowiedż, byłaby to jedyna chmurka na niebie.
DarkRaptor - Pon 27 Wrz, 2021

UFO!! :mrgreen:

A na serio, wygląda jak jakiś materiał izolacyjny lub watę cukrową porwaną podmuchem wiatru. Trochę jest za nisko i za ostre ma brzegi jak na obiekt z pary wodnej.

dredorc40 - Wto 28 Wrz, 2021

Raczej wykluczam jakieś materiały, wata cukrowa :) musiałaby być ogromna.Było bezwietrznie a "obiekt przesuwał się bardzo powoli.No cóż ciekawe zjawisko chyba pozostanie niewyjaśnione i trafi do archiwum X :) .
Arek - Wto 01 Lut, 2022

Dzisiejszy poranek
LiSzajFuj - Pią 04 Lut, 2022

burza
Mechooptyk - Pią 04 Lut, 2022

Cerkiew w Pielgrzymce i mammatusy

436
20210624-IMGP8195-Edit-2 by Mark S, on Flickr

maziek - Wto 08 Lut, 2022

A szerzej? Więcej cerkwi?

Apropos tej dziwnej waty na niebie to przypuszczalnie była to piana zabawowa, wypełniona helem.

Mechooptyk - Wto 08 Lut, 2022

maziek napisał/a:
A szerzej? Więcej cerkwi?

Nie dało się, bo drzewa z prawej i lewej strony wchodziły.


Kowadło burzowe:

437
20200627-IMGP0112 by Mark S, on Flickr

Soniak10 - Sob 09 Kwi, 2022

Mechooptyk napisał/a:
Cerkiew w Pielgrzymce i mammatusy
436
Super!
A tu parę dzisiejszych z Torunia, znad Wisły

Soniak10 - Pon 20 Cze, 2022

No dobra, skoro nalegacie, to dokładam jeszcze jedno:
mickey93 - Wto 28 Lut, 2023

Wczoraj udało mi się złapać zorzę polarną z okolic Torunia :grin:
zdjęcie próbne z okna, jak pojechałem na lepszą miejscówkę to już było po spektaklu
442

Preskaler - Sro 01 Mar, 2023

Czym robiona ta zorza i czy przez szybę?
mickey93 - Sro 01 Mar, 2023

Tak przez szybę, zdjęcie robione A7IV + sigma 20/F1.4 DG :wink:
Preskaler - Sob 04 Mar, 2023

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, że nie ma zdjęcia bez wpływu szyby.
tonyblaze - Nie 21 Maj, 2023

Wow, to takie piękne
Preskaler - Nie 05 Lis, 2023

Wybaczcie jakość ale byłem z psem na spacerze i musiałem z wolnej ręki robić. Po 5-ciu minutach zjawisko zniknęło.
ophiuchus - Sro 08 Lis, 2023

U mnie były chmury i padał deszcz. Jak pech to na całego.
mickey93 - Wto 05 Mar, 2024

Zorza polarna z 3 marca, trochę chmury przeszkadzały ale coś widać :-D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group