forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Alternatywa dla Sigmy 17-70 i Canona 17-85

Dominik - Sro 03 Maj, 2006
Temat postu: Alternatywa dla Sigmy 17-70 i Canona 17-85
Witam!

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem testy wspomnianych obiektywów, wielkie słowa uznania dla autorów. Podoba mi się w Canonie USM, a w Sigmie wszystko poza autofokusem. Czy jest taki obiektyw który łączy w sobie zalety Canona i Sigmy? Mam na myśli optykę Sigmy, która w testach wypada lepiej oraz mechanikę Canona. Rozważam zakup szła o podanych parametrach, i już byłem zdecydowany na Sigmę, ale trochę mnie przestraszył ten zawodny autofokus.

Pozdrawiam wszystkich

Arek - Sro 03 Maj, 2006

No właśnie niestety chyba nie ma dobrego zamiennika tych szkieł. Można myśleć o 17-40 f/4L ale to już spora cena i trochę krótko. Trzeba chyba czekać na Tamrona 17-55 lub
Tokinę 16-50.

Arek

Dominik - Pią 05 Maj, 2006

Dziękuję za szybką odpowiedź, w takim układzie pytanie następne jest takie:
Jak dobrać obiektywy aby pokryć zakres od powiedzmy 16/17 do 200/300 mm spełniając krtyeria zadane wcześniej?

Arek - Pią 05 Maj, 2006

A jakim budżetem dysponujesz i co chcesz fotografować?
Dominik - Pią 05 Maj, 2006

Chciałbym wykorzystać to że jestem chwilowo w Irlandii i trochę popstrykać przyrodę. Zachwycił mnie milion odcieni zieleni, która tu jest naprawdę wszędzie. Widoczki też są tutaj bardzo przyjemne.
No a druga sprawa, a właściwie pierwsza, to świeżo urodzona córeczka.
Sumując: pejzaże (może troszkę kiczu typu ja-na-tle-tej-wielkiej-góry) oraz portrety.
A może jeszcze coś mi wpadnie do głowy? Zawsze chciałem fotografować, ale jakoś z funduszami było cienko. Wiem że zdjęcie się robi głową i najlepszy sprzęt będzie bezużyteczny w rękach dyletanta, ale postanowiłem że nie będę się ograniczał, o ile wydatki okażą się uzasadnione. Aby nie popadać w skrajności, obiektywy Canona klasy L są dla mnie trochę za drogie. Pytałem o alternatywę dla Sigmy i Canona, bo obytwa te obiektywy mieszczą się w budżecie.
Zamierzam skompletować sprzęt foto taki, aby mnie nie ograniczał. Ostatnio robię zdjęcia szwagrowym Nikonem F65 z kitowym obiektywem, i już wiem że lepsze zdjęcia robiłem Prakticą MTL5 (?) ze stałymi szkłami. Radziecki Jupiter 135 bije na głowę ostrością kitowy obiektyw; standardowej 50 też nie ma co porównywać do kitowego, ma lepsze światło i ostrość też. No i pomiar światła mnie nie oszukiwał. Ale czas nie stoi w miejscu, ten aparat był nowością 25 lat temu.

Arek - Pią 05 Maj, 2006

17-40 f/4L jest jedną z tańszych L-ek niewielę droższą od 17-85 IS. Do krajobrazów i jako
spacerzoom 17-40 nada się wyśmienicie. A jak potem wymienisz body na pełną klatkę, to nie będziesz musiał zmieniać szkła, bo Lkę kupuję się na lata...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group