forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - obiektyw do Nikiona D80

rekin007 - Wto 31 Lip, 2007
Temat postu: obiektyw do Nikiona D80
Mam zamiar kupić Nikona D80 samo body ponieważ nie mam za dużo kasy na zestaw z obiektywem kitowym i chciałbym tymczasowo dopasować do niego jakiś niedrogi obiektyw. Fotografuję praktycznie wszystko więc chciałbym żeby był jak najbardziej uniwersalny
007areka - Wto 31 Lip, 2007

...moze kup sobie lepsze szklo a tansza puszke......
Remol71 - Sro 01 Sie, 2007
Temat postu: Re: obiektyw do Nikiona D80
rekin007 napisał/a:
Mam zamiar kupić Nikona D80 samo body ponieważ nie mam za dużo kasy na zestaw z obiektywem kitowym i chciałbym tymczasowo dopasować do niego jakiś niedrogi obiektyw. Fotografuję praktycznie wszystko więc chciałbym żeby był jak najbardziej uniwersalny



Najbardziej uniwersalny jest standard, czyli Sigma 30mm EX HSM DC. Znakomicie przenosi kolory. Jest to szkło, które powoduje u mnie schizę. Jednego dnia myslę, że nie kupię, bo nieprzyszłościowe, nie nadaje się pod FF. Drugiego dnia oglądam zdjęcia i jak widzę co to szkło potrafi to mam chęć pobiec do sklepu :) Kiedys się złamię :)

MC - Sro 01 Sie, 2007

zgadzam sie z 007, szkoda na dobra puszke jakis beznadziejny obiektyw podpinac. Lepiej od razu kup sobie niezle szklo, bo to w ogolnym rozliczeniu wyjdzie taniej. Jesli chodzi o szklo to niedawno byl testowany calkiem przyjemny Nikkor tele, mozesz sie nad nim zastanowic. Ja bym sie jednak wystrzegal "uniwersalnych zoomow", bo zdjec ladnych raczej czyms takim nie zrobisz.
pilgrim - Sro 01 Sie, 2007

Przerabiałem podobny problem przy zakupie D80 - cena. Tylko chcesz kupić body bo na kit brak funduszy, a zamiast kita kupić tymczasowo jakiś tańszy syfek? Tylko to się ni jak nie kalkuluje. Body kosztuje ok 3200 z kitem nikkor 18-70 kosztuje 4100. Czyli wg mnie przyzwoity obiektyw jak na początek, masz za 900 zeta. Więc co kupisz taniej za te pieniądze i w podobnych zakresach ogniskowych? Co innego jak nie chcesz kupować kitowego obiektywu, a zaoszczędzona kasę dołożyc do pożądnego szkła.
Też tak samo kombinowałem ale zdecydowałem sie na d80 z kitem nikkor 18-70. Teraz zbieram na sigmę 70-300 i 50 F1,4 AF-D nikkora. Ale idzie mi to jak krew z nosa :)

MM - Sro 01 Sie, 2007

D80 plus 18-70 DX kupisz już spokojnie za 3900. A jak poszukasz to wyrwiesz nawet za 3800 taki zestaw.

Masz tutaj
Sam u niego kupuję, to jest normalny sklep. Towar pewny jak w banku.

mavierk - Sro 01 Sie, 2007

Ja kiedyś planowałem kupno d80 + 50/1.8 ale odwiedli mnie od tego koledzy... głupi koledzy :) Teraz pojechałbym sobie za granice zarobić na Tamrona 17-50/2.8 i Tokinę 50-135/2.8 i SB-800 i miałbym zestaw marzeń.

Kupiłem na chwilę obecną d70s + 18-70 + 70-300VR + Jupiter 37A i w tamtym tygodniu 50/1.8 i... człowieku, na to szkło nie ma mocnych, nawet do plecaka innych nie pakuję - zoom w nogach to jest to! :D

pilgrim - Czw 13 Wrz, 2007

No i stało się. W łapy mojego taty wpałd mój d80 i siłą go musiałem z nich wyrywać. :) Ojciec postanowił sobie też coś takiego kupić ale wyczytał gdzieś o Tamtronie SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF). Na optyczne.pl też jest jego test w którym wypadł dobrze. Tylko zastanawia mnie jak będzie taki obiektyw współpracował z nikonem D80. Powszechnie krążą opinie, że najlepiej z nikonami współpracują jednak sigmy. Co Wy o takim zestawie sądzicie?
Pozdrawiam

pilgrim - Czw 13 Wrz, 2007

Miało być tamron oczywiście :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group