forum.optyczne.pl

Pomagamy w wyborze obiektywu - Lektura i obiektyw do 30D

chupachups88 - Sro 01 Sie, 2007
Temat postu: Lektura i obiektyw do 30D
Witam, jestem tutaj nowy więc miło mi wszystkich poznać xD

Przeglądałem forum ale nie znalazłem żadnego wątku na temat pism o fotografii. Chciałbym aby ktoś polecił mi jakąś książkę z której można się dowiedzieć dużo podstaw teoretycznych. Matryca, ISO, Migawka, Ogniskowa, Pole widzenia,Czas naświetlania,Liczba przysłony, Światłosiła itp. itd. - co to jest, jakie są typy/rodzaje, do czego służy, ile powinno być żeby było dobrze. Tak żeby później umieć samemu rozróżnić co w lustrzance jest dobre a co nie. Oczywiście dobrze by było by książka posiadała zagadnienia dotyczące obiektywów, w nich też trochę teorii jest. Jeśli chodzi o kasę to myślę że coś za 100 by się znalazło co nie?

A druga sprawa, chcę sobie sprawić EOS-a 30D i bardziej pasuje mi zakupienie samego body i osobno jakiegoś obiektywu. Na początek chciałbym takie szkło którym będę mógł robić fotki na imprezach, wiadomo żadne dalekie fotografie, coś co ma dobry zasięg do "bliskich fotografii" nie wiem ile na taki sprzęt przeznaczyć więc podajcie szkła z różnego zakresu cenowego ;) . Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

007areka - Sro 01 Sie, 2007

...chyba przez U zwykle.
007areka - Sro 01 Sie, 2007

...no widzisz teraz juz lepiej
007areka - Sro 01 Sie, 2007

... "Polecam książkę "O fotografowaniu" autor A. Mroczek. Jest też nowe ładne wydanie o podobnym tytule i zawartości "Książka o fotografowaniu" też autorstwa A. Mroczka. Polecam, dobrze się czyta, znakomite praktyczne podejście. Reszta przy tym to encyklopedia, nudna i nie wiadomo do czego."
...chlopaki ta knige polecaja...

chupachups88 - Sro 01 Sie, 2007

A jest tam dużo na temat teorii, objaśnienia większości z terminów, żeby umieć się w tym wszystkim połapać?
Arek - Sro 01 Sie, 2007

A ja polecam nasze Artykuły i Słowniczek. Wszystkie wymienione przez Ciebie terminy są tam opisane.

Arek

mavierk - Sob 04 Sie, 2007

A obiektyw to Tamron 17-50 / Sigma 17-70 / Canon 24-105L / Canon 17-85 IS / Canon 17-40/4L / Canon 17-55 IS USM
Smola - Czw 09 Sie, 2007

Fotografia Cyfrowa

John Hedgecoe. Jest w empiku. Chyba tak sie pisze nazwisko autora. czytałem, świetna książka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group